babiloo - en to gl translation catalogue (114 entries)

en: About Babiloo
gl: Acerca de Babiloo

en: &About
gl: &Acerca de

en: A&uthors
gl: A&utores

en: &License Agreement
gl: &Acordo de licenza

en: &Close
gl: &Pechar

en: Building main dialog...
gl: A construír o diálogo principal...

en: Go to &previous article
gl: Ir ao a&rtigo anterior

en: Go to &next article
gl: Ir ao artigo segui&nte

en: &Save to file
gl: &Gardar no ficheiro

en: Prin&t article
gl: Imprimir o ar&tigo

en: Speak &word
gl: Reproducir a &palabra

en: New Version Detected
gl: Encontrouse unha versión máis recente

en: A new version of Babiloo has been released.
    
    New Version: %s
    Current Version: %s
    
    Would you like to download the new version now?
gl: Un nova versión de Babiloo foi liberada.
    
    Nova versión: %s
    Versión actual: %s
    
    Quere descargar a nova versión neste momento?

en: Error
gl: Erro

en: Please load a dictionary first.
gl: Por favor, primeiro cargue un dicionario.

en: Error while loading the word %s
gl: Produciuse un erro mentres cargaba a palabra %s

en: Error trying to load the dictionary.
    File corrupted or not supported.
gl: Produciuse un erro durante a carga do dicionario.
    O ficheiro está derramado ou non está soportado.

en: %s was not loaded: %s
gl: %s non se cargou: %s

en: Info
gl: Información

en: Short Usage Information:
gl: Información rápida de uso:

en: To start using dictionary, select one from the <b>Dictionaries</b> menu.
gl: Para comezar a utilizar un dicionario, seleccióneo no menú <b>Dicionarios</b>

en: To install a new dictionary from Internet, select <b>Manage Dictionaries...</b> and choose one from the <b>Download Dictionaries</b> tab.
gl: Para instalar un novo dicionario desde Internet, seleccione <b>Xestionar os dicionarios...</b> e escolla un desde a pestana <b>Descargar dicionarios</b>

en: To install a new dictionary from file, select <b>Install from file...</b> from the <b>Dictionaries</b> menu.
gl: Para instalar un novo dicionario desde un ficheiro, seleccione <b>Instalar desde un ficheiro...</b> no menú <b>Dicionarios</b>

en: The word <b>%s</b> is not found.
gl: Non se atopou a palabra <b>%s</b>

en: Babiloo Settings
gl: Configuración de Babiloo

en: Interface Language:
gl: Idioma da interfaz

en: Translate this Application...
gl: Traducir esta aplicación...

en: Case sensitive
gl: Diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: AutoComplete
gl: Completar automaticamente

en: Ignore accents
gl: Ignorar acentos

en: Pronounce words using this command:
gl: Pronunciar palabras usando este comando:

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Move up
gl: Subir

en: Up
gl: Arriba

en: Move down
gl: Baixar

en: Down
gl: Abaixo

en: Show information about dictionary
gl: Amosar a información sobre o dicionario

en: Show info
gl: Amosar a  información

en: Directory storing the dictionaries:
gl: Cartafol dos dicionarios:

en: Browse...
gl: Navegar...

en: Installed Dictionaries
gl: Dicionarios instalados

en: From link:
gl: Desde unha ligazón:

en: Download dictionary
gl: Descargar dicionario

en: From list:
gl: Desde a listaxe:

en: Download
gl: Descargar

en: Download Dictionaries
gl: Descargar dicionarios

en: Dictionaries
gl: Dicionarios

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Pronounce the word
gl: Pronunciar a palabra

en: Timeout before hide after mouse over
gl: Tempo antes de esconder o punteiro do rato

en: Don't hide
gl: Non esconder

en:  seconds
gl:  segundos

en: Show only if modifier pressed
gl: Amosar se o modificador está premido

en: Scan selection
gl: Escanear a selección

en: Show if word not found
gl: Amosar se non se atopa a palabra

en: Apperance
gl: Aparencia

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Default width
gl: Largura predefinida

en: Default height
gl: Altura predefinida

en: Popup window
gl: Ventá emerxente

en: Preview
gl: Pre-visualizar

en: Element
gl: Elemento

en: Select element
gl: Seleccionar elemento

en: Title
gl: Título

en: Explanation
gl: Explicación

en: Abbreviation
gl: Abreviación

en: Example
gl: Exemplo

en: Transcription
gl: Transcrición

en: Select font
gl: Seleccionar fonte

en: Foreground
gl: Primeiro plano

en: Background
gl: Fondo

en: Click to select color
gl: Clic para seleccionar a cor

en: Select font size
gl: Seleccionar o tamaño da fonte

en: Bold
gl: Negra

en: Italic
gl: Cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: Size
gl: Tamaño

en: Font
gl: Fonte

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Loading %s...
gl: A cargar %s...

en: Clear the search box
gl: Limpar a caixa de procuras

en: Clear
gl: Limpar

en: Articles
gl: Artigos

en: History
gl: Historial

en: Search
gl: Procurar

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Help
gl: &Axuda

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Quit
gl: &Saír

en: &About Babiloo
gl: &Sobre Babiloo

en: &Configure Babiloo
gl: &Configurar Babiloo

en: &Scan
gl: &Procurar

en: Install from file...
gl: Instalar desde un ficheiro...

en: Import
gl: Importar

en: Manage Dictionaries...
gl: Xestionar os dicionarios...

en: Visit HomePage
gl: Visitar a páxina da aplicación

en: Report A Problem
gl: Comunicar un problema

en: Translate This Application...
gl: Traducir esta aplicación...

en: Downloading files...
gl: A descargar ficheiros...

en: &Abort
gl: &Cancelar

en: Downloading
gl: A descargar

en: Starting the download (%s bytes) ...
gl: A iniciar a descarga (%s bytes) ...

en: Unable to download file %s
gl: Non se puido descargar o ficheiro %s

en: Link address is empty
gl: O enderezo da ligazón está baleiro

en: Dictionary that couldn't be installed:
     %s
gl: Non foi posible instalar o dicionario:
    %s

en: Rescanning dictionaries...
gl: A re-escanear dicionarios...

en: Alert
gl: Alerta

en: The new language will be displayed after restarting the program.
gl: É necesario reiniciar o programa para que o novo idioma poida ser utilizado.

en: Open Directory
gl: Abrir un cartafol

en: Type
gl: Tipo

en: Dictionary name
gl: Nome do dicionario

en: Total articles
gl: Entradas totais

en: Export dictionary as...
gl: Exportar o dicionario como...
