bzr-explorer - en to fi translation catalogue (89 entries)

en: Accessories
fi: Apuohjelmat

en: Introduction
fi: Perehdytys

en: Clothes
fi: Vaatteet

en: Bags
fi: Laukut

en: Wallet
fi: Lompakko

en: Hat
fi: Hattu

en: &Enable
fi: &Ota käyttöön

en: &Disable
fi: &Poista käytöstä

en: &Reload
fi: &Päivitä

en: Clothes found: %(rows)d
fi: Vaatteita löytyi: %(rows)d

en: Bags found: %(rows)d
fi: Laukkuja löytyi: %(rows)d

en: Directory:
fi: Hakemisto:

en: Hats found: %(rows)d
fi: Hattuja löytyi: %(rows)d

en: Installed hats
fi: Asennetut hatut

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Selection rules found: %(rows)d
fi: Valintasääntöjä löytyi: %(rows)d

en: Hat selection rules
fi: Hattuvalintojen säännöt

en: failed to start
fi: Käynnistys epäonnistui

en: process crashed
fi: prosessi kaatui

en: process timed out
fi: prosessin aikaraja ylittyi

en: write error
fi: virhe kirjoitettaessa

en: read error
fi: lukuvirhe

en: unknown error
fi: tuntematon virhe

en: Process error: %s
fi: Prosessivirhe: %s

en: Prefere&nces...
fi: &Asetukset

en: &Configure Bazaar Explorer...
fi: &Konfiguroi Bazaar Explorer...

en: &Options...
fi: &Asetukset...

en: Bazaar Explorer &Handbook
fi: Bazaar Explorer &Käsikirja

en: &About Bazaar Explorer
fi: &Tietoa Bazaar Explorerista

en: E&xit
fi: &Poistu

en: Bazaar Explorer &Help
fi: Bazaar Explorer &Ohje

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Toolbox
fi: Työkaluvalikko

en: Working Tree
fi: Työnalainen Puu

en: Open on hosting service
fi: Avaa palveluntarjoajalla

en: Error
fi: Virhe

en: Unable to change to %s - closing page.
fi: Ei voinut vaihtaa %s - sivu suljetaan

en: Hat Available
fi: Hattu ei saatavilla

en: A %(hat)s hat is available but not associated with this location. Would you like to use it when visiting %(path)s?
fi: Hattu %(hat)s ei ole saativilla mutta on yhdistetty tähän sijaintiin. Haluatko käyttää sitä kun olet %(path)s:ssa?

en: Restart Required
fi: Vaaditaan uudelleenkäynnistys

en: Please restart Bazaar Explorer for this preference to take effect.
fi: Käynnistä Bazaar Explorer uudestaan jotta asetus otetaan käyttöön.

en: Sorry
fi: Pahoittelut

en: The hosted web URL for this location is unknown.
fi: Tämän sijainnin webbi URL ei ole tiedossa.

en: Cannot edit remote file.
fi: Tiedostoa ei pystytä editoimaan.

en: URL is: %s
fi: URL on: %s

en: Failed to edit '%(path)s' using '%(editor)s'.
fi: Tiedoston '%(path)s' muokkaaminen ohjelmalla '%(editor)s' epäonnistui.

en: You may want to install the matching application or change the configured editor.
fi: Haluat ehkä asentaa vastaavan ohjelman tai vaihtaa asetetun editorin.

en: Delete Directory
fi: Poista hakemisto

en: Delete directory %s and all its children?
fi: Poista hakemisto %s ja kaikki sen alihakemistot?

en: Delete empty directory %s?
fi: Poista tyhjä hakemisto %s?

en: Delete Symlink
fi: Poista symbolinen linkki

en: Delete symlink %s?
fi: Poista symbolinen linkki %s?

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Delete file %s?
fi: Poista tiedosto %s?

en: New File
fi: Uusi tiedosto

en: Destination directory: %s
fi: Kohdehakemisto: %s

en: Name of new file:
fi: Uuden tiedoston nimi:

en: Unable to create file
fi: Tiedoston luonti epäonnistui

en: New Directory
fi: Uusi hakemisto

en: Name of new directory:
fi: Uuden hakemiston nimi:

en: Unable to create directory
fi: Uuden hakemiston luonti epäonnistui

en: Opening %s
fi: Avataan %s

en: Unable to open location
fi: Kohteen avaaminen epäonnistui

en: Unable to open
fi: Avaaminen ei onnistu

en: Open Directory
fi: Avaa kansio

en: Open Location
fi: Avaa kohde

en: Enter the location URL, e.g. lp:bzr, http://example.com/my.bzr/
fi: Syötä kohteen URL, esimerkiksi lp:bzr, http://example.com/my.bzr/

en: Options
fi: Asetukset

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Recently Opened
fi: Äskettäin avatut

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Version
fi: Versio

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: About %s
fi: Tietoja %s

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Behavior
fi: Käytös

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Use custom initialize dialog
fi: Käytä muokattua initialisointi ikkunaa

en: Use custom branch dialog
fi: Käytä muokattua haaran ikkunaa

en: Use custom switch dialog
fi: Käytä muokattua vaihtoikkunaa

en: Suite
fi: Paketti

en: Contents
fi: Sisältö

en: Style
fi: Tyyli

en: Location Selector
fi: Kohteen valinta

en: Show the toolbox on the status view
fi: Näytä työkalupalkki tilannenäkymässä

en: Show the toolbox on the welcome view
fi: Näytä työkalupalkki tervetuloa ikkunassa

en: Automatically refresh status report
fi: Automaattisesti päivitä tilanneraportti

en: Bind branches by default
fi: Yhdistä haarat oletuksena
