bzr-explorer - en to gl translation catalogue (399 entries)

en: Accessories
gl: Accesorios

en: Introduction
gl: Introdución

en: Clothes
gl: Prendas

en: Bags
gl: Bolsas

en: Wallet
gl: Carteira

en: Hat
gl: Gorro

en: &Enable
gl: &Activar

en: &Disable
gl: &Desactivar

en: &Reload
gl: &Recargar

en: Clothes found: %(rows)d
gl: Prendas encontradas: %(rows)d

en: Bags found: %(rows)d
gl: Bolsas encontradas: %(rows)d

en: Directory:
gl: Cartafol:

en: Hats found: %(rows)d
gl: Gorros encontrados: %(rows)d

en: Installed hats
gl: Gorros instalados

en: Directory
gl: Cartafol

en: Selection rules found: %(rows)d
gl: Regras de selección encontradas: %(rows)d

en: Hat selection rules
gl: Regras de selección de gorros

en: failed to start
gl: produciuse un erro ao inicar

en: process crashed
gl: o proceso fallou

en: process timed out
gl: o proceso superou o tempo máximo de espera

en: write error
gl: erro de escritura

en: read error
gl: erro de lectura

en: unknown error
gl: erro descoñecido

en: Process error: %s
gl: Erro no proceso: %s

en: Prefere&nces...
gl: Prefere&ncias...

en: &Configure Bazaar Explorer...
gl: &Configurar Bazaar Explorer

en: &Options...
gl: &Opcións...

en: Bazaar Explorer &Handbook
gl: &Libro de referencia de Bazaar Explorer

en: &About Bazaar Explorer
gl: &Acerca de Bazar Explorer

en: E&xit
gl: &Saír

en: Bazaar Explorer &Help
gl: A&xuda de Bazar Explorer

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Toolbox
gl: Caixa de ferramentas

en: Working Tree
gl: Árbore de traballo

en: Open on hosting service
gl: Abirir  o servicio de hospedaxe

en: Error
gl: Erro

en: Unable to change to %s - closing page.
gl: Non é posíbel cambiar a %s  - pechando a páxina

en: Hat Available
gl: Sombrero dispoñíbel

en: A %(hat)s hat is available but not associated with this location. Would you like to use it when visiting %(path)s?
gl: Está dispoñíbel un sombreiro %(hat)s, pero non se asocia con esta localiszación. Gustarialle usalo cando se visite %(path)s?

en: Restart Required
gl: É necesario reiniciar

en: Please restart Bazaar Explorer for this preference to take effect.
gl: Por favor, reinicie Bazar Explorer para que esta preferencia teña efecto.

en: Sorry
gl: Desculpe

en: The hosted web URL for this location is unknown.
gl: Descoñécese o anfitrión web para esta localización.

en: Cannot edit remote file.
gl: Non é posíbel editar o ficheiro remoto.

en: URL is: %s
gl: A URL é: %s

en: Failed to edit '%(path)s' using '%(editor)s'.
gl: Produciuse un fallo ao editar '%(path)s' usando '%(editor)s'.

en: You may want to install the matching application or change the configured editor.
gl: É posíbel que desexe instalar o aplicativo que emparella ou cambia o editor configurado.

en: Delete Directory
gl: Borrar cartafol

en: Delete directory %s and all its children?
gl: Desexa borrar o cartafol %s e todo o seu contido?

en: Delete empty directory %s?
gl: Desexa borrar o cartafol %s baleiro?

en: Delete Symlink
gl: Eliminar ligazóns simbólicas

en: Delete symlink %s?
gl: Desexa eliminar a ligazón simbólica %s?

en: Delete File
gl: Eliminar o ficheiro

en: Delete file %s?
gl: Desexa eliminar o ficheiro %s?

en: New File
gl: Novo ficheiro

en: Destination directory: %s
gl: Cartafol de destino: %s

en: Name of new file:
gl: Nopme do ficheiro novo:

en: Unable to create file
gl: Non é posíbel crear o ficheiro

en: New Directory
gl: Novo cartafol

en: Name of new directory:
gl: Nome do novo cartafo:

en: Unable to create directory
gl: Non é posíbel crear o cartafol

en: Opening %s
gl: A abrir %s

en: Unable to open location
gl: Non é posíbel abrir a localización

en: %s is not a branch, checkout or repository.
gl: %s non é unha rama, pedido ou repositorio

en: Do you want to open it as a virtual repository, searching for nested locations?
gl: Desexa abrilo como un repositorio virtual, buscando localizacións aniñadas?

en: Unable to open
gl: Non é posíbel abrir

en: Open Directory
gl: Abrir un cartafol

en: Open Location
gl: Abrir unha localización

en: Enter the location URL, e.g. lp:bzr, http://example.com/my.bzr/
gl: Introduza a URL da localización, p.ex. lp:bzr, http://exemplo.com/meu.bzr/

en: Options
gl: Opcións

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Recently Opened
gl: Abertos recentemente

en: Welcome
gl: Benvido(a)

en: Version
gl: Versión

en: Copyright
gl: Dereitos de copia

en: About %s
gl: Sobre %s

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Use custom initialize dialog
gl: Usar diálogo de inicialización personalizado

en: Use custom branch dialog
gl: Usar diálogo de rama personalizado

en: Use custom checkout dialog
gl: Usar diálogo de checkout personalizado

en: Use custom switch dialog
gl: Usar diálogo de troco personalizado

en: Custom Dialogs
gl: Diálogos personalizados

en: Open terminal shell for 'All commands'
gl: Abrir terminal para «todas as ordes»

en: Contents
gl: Contido

en: Style
gl: Estilo

en: Location Selector
gl: Selector de localización

en: Show the toolbox on the status view
gl: Mostrar a barra de ferramentas na visualización de estado

en: Show the toolbox on the repository view
gl: Mostrar a barra de ferramentas na visualización de repositorio

en: Show the toolbox on the welcome view
gl: Mostrar a barra de ferramentas na visualización de benvida

en: Edit items in Working Tree browser by default
gl: Editar os elementos no Explorador da árbore de traballo de forma predefinida

en: Automatically refresh status report
gl: Actualizar automáticamente o estado do informe

en: Status View
gl: Visualización do estado

en: Bind branches by default
gl: Ligar as ramas de forma predefinida

en: Workspace Model
gl: Modelo da área de traballo

en: Default Values in Dialogs
gl: Valores predefinidos nos diálogos

en: No parent location defined yet.
gl: Aínda non se definiu a localización do pai.

en: Not a branch: %s
gl: No é unha rama: %s

en: Could not connect to branch: %s
gl: Non foi posíbel conectar á rama: %s

en: Revisions in parent branch but not here: %d
gl: Hai revisións na rama pai pero non aquí: %d

en: All parent branch revisions are present here.
gl: Todas as revisións da rama pai están presentes aquí.

en: Revisions here but not in parent branch: %d
gl: As revisións están aquí pero non na rama pai: %d

en: All revisions present in parent branch.
gl: Todas as revisións están presentes na rama pai.

en: No revisions in log.
gl: Nn hai revisións no rexistro.

en: Default
gl: Predefinido

en: Repository
gl: Repositorio

en: Working Tree Status
gl: Estado da árbore de traballo

en: Working Tree Status (Commit Preview)
gl: Estado da árbore de traballo (anterior á remisión)

en: Repository Overview
gl: Información xeral do repositorio

en: Overview
gl: Vista xeral

en: What's next?
gl: Que toca agora?

en: Working tree differs from revision %s.
gl: A árbore de trabajo difiere de la revisión %s.

en: Working tree is up to date at revision %s.
gl: A árbore de traballo está actualizado na revisión %s.

en: This branch has no working tree. Last revision is %s.
gl: Esta rama non ten árbore de traballo. A súa última revisión é %s.

en: Add, ignore or delete unversioned items
gl: Engadir, ignorar ou borrar elementos non versionados

en: Add Tool
gl: Engadir ferramenta

en: Bazaar Command
gl: Orde de Baazar

en: Web Link
gl: Ligazón web

en: Local Application
gl: Aplicativo local

en: Title
gl: Título

en: Type
gl: Tipo

en: Command
gl: Orde

en: Icon
gl: Icona

en: MainWindow
gl: Xanela principal

en: &File
gl: &Ficheiro

en: Open &Recent
gl: Abrir un &recente

en: &Edit
gl: &Editar

en: &View
gl: &Ver

en: &Start
gl: &Comezar

en: C&ollaborate
gl: C&olaborar

en: E&xplore
gl: E&xplorar

en: &Work
gl: &Traballo

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Configuration
gl: &Configuración

en: Ignores
gl: Ignorados

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Help
gl: &Axuda

en: Book&marks
gl: &Marcadores

en: &Quit
gl: &Saír

en: Exit Bazaar Explorer
gl: Salir de Bazar Explorer

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Contents
gl: &Contidos

en: Help
gl: Axuda

en: User documentation
gl: Documentación de usuario

en: Show user documentation for Bazaar Explorer
gl: Ler a documentación de usuario do Navegador de Bazaar

en: Report a Problem...
gl: Informar dun erro...

en: Bug
gl: Erro

en: Report a problem found in Bazaar Explorer
gl: Informar dun erro encontrado no Navegador de Bazaar

en: &User Configuration
gl: Configuración de &usuario

en: Configuration
gl: Configuración

en: Edit user-specific configuration settings
gl: Modificar as opcións de configuración específicas do usuario

en: &User Ignores
gl: Ignorados polo &usuario

en: Edit user-specific patterns used to ignore unimportant files
gl: Editar os patróns específicos de usuario utilizados para ignorar ficheiros irrelevantes

en: &Rules
gl: &Regras

en: Edit rules for end-of-line conversions, keywords, etc
gl: Editar as regras para conversións de fin de liña, palabras chave, etc

en: &Locations
gl: &Localizacións

en: Edit settings that apply to branches under locations
gl: Editar as opcións aplicábeis ás ramas situadas en ubicacións

en: Cre&dentials
gl: Cre&denciais

en: Edit settings used for logging on to remote locations
gl: Editar as opcións usadas nos rexistros de ubicacións remotas

en: &Add Items...
gl: &Engadir elementos...

en: Add
gl: Engadir

en: Add Items
gl: Engadir elementos

en: Add files to the list of those being tracked
gl: Engadir ficheiros á lista de seguimento

en: &Show Differences
gl: Mo&strar diferencias

en: Diff
gl: Diferencias

en: Show Differences
gl: Mostrar as diferencias

en: Show differences that will be committed
gl: Mostrar as diferencias que serán remitidas

en: &Commit Content...
gl: &Confirmar contido...

en: Commit
gl: Remitir

en: Commit Content
gl: Confirmar contido

en: &Toolbar
gl: Barra de ferramen&tas

en: Show/hide toolbar
gl: Mostrar ou ocultar a barra de ferramentas

en: Status &Bar
gl: &Barra de estado

en: Show/hide status bar
gl: Mostrar ou ocultar a barra de estado

en: &Paste
gl: &Pegar

en: I&nitialize...
gl: I&nicializar...

en: Initialize
gl: Inicializar

en: Create a new branch or repository
gl: Crear unha nova rama ou repositorio

en: &Branch...
gl: &Rama...

en: Branch
gl: Rama

en: Clone a branch creating a new one
gl: Clonar unha rama creando unha nova

en: &Checkout...
gl: &Obter...

en: Checkout
gl: Obter

en: Checkout a branch creating just a working tree
gl: Solicitar unha rama (facer «checkout») creando só unha árbore de traballo

en: &Browse Items
gl: E&xplorar elementos

en: Browse
gl: Examinar

en: Browse Items
gl: Explorar elementos

en: Browse files, directories, etc. in a branch
gl: Explorar ficheiros, cartafoles, etc. nunha rama

en: &Log History
gl: &Historial de rexistro

en: Log
gl: Rexistro

en: Log History
gl: Historial de rexistro

en: Browse revisions in the history log
gl: Explorar revisións no historial de rexistro

en: &Annotate File
gl: &Anotar ficheiro

en: Annotate
gl: Anotar

en: Annotate File
gl: Anotar ficheiro

en: Show who changed what when in a file
gl: Mostrar quén cambió qué e cando nun ficheiro

en: Location &Information
gl: &Información da localización

en: Info
gl: Información

en: Location Information
gl: Información da localización

en: Show information about a location
gl: Mostrar información sobre unha localización

en: &System Information
gl: Información do &sistema

en: System Info
gl: Información do sistema

en: System Information
gl: Información do sistema

en: Show information about your Bazaar installation
gl: Mostrar Información sobre a sua instalación de Bazaar

en: &Send New Revisions...
gl: Enviar nova&s revisións...

en: Send
gl: Enviar

en: Send New Revisions
gl: Enviar novas revisións

en: Send changes (vs parent branch) to a mail address or file
gl: Enviar os cambios (frente á rama pai) a un enderezo de correo-e ou un ficheiro

en: &Push New Revisions...
gl: &Empurrar novas revisións...

en: Push
gl: Empuxar

en: Push New Revisions
gl: Empurrar novas revisións

en: Push new revisions to another branch making it a mirror of this one
gl: Empurrar (facer «push») novas revisións a outra rama convertíndoa nun espello de esta

en: Pu&ll New Revisions...
gl: &Acercar novas revisións...

en: Pull
gl: Acercar

en: Pull New Revisions
gl: Acercar novas revisións

en: Pull new revisions from another branch making this branch a mirror of it
gl: Acercar (facer «pull») novas revisións de outra rama facendo que esta rama sexa un espello dela

en: &Merge Changes...
gl: &Combinar cambios...

en: Merge
gl: Combinar

en: Merge Changes
gl: Combinar cambios

en: Merge changes from another branch into this one
gl: Combinar (facer «merge») cambios de outra rama cos de esta

en: &Update Working Tree...
gl: A&ctualizar árbore de traballo...

en: Update
gl: Actualizar

en: Update Working Tree
gl: Actualizar árbore de traballo

en: Update branch and working tree, merging if necessary
gl: Actualizar (facer «update») a rama e a árbore de traballo, combinando se fose necesario

en: E&xport...
gl: E&xportar...

en: Export
gl: Exportar

en: Export a snapshot to a directory or archive
gl: Exportar unha instantánea a un cartafol ou arquivo

en: &Move/Rename Item
gl: &Mover ou cambiar o nombre de un elemento

en: Rename an item
gl: Cambiar o nombre de un elemento

en: &Remove/Unversion Item
gl: &Borrar ou deixar de versionar un elemento

en: Delete an item
gl: Borrar un elemento

en: &Switch Checkout...
gl: &Cambiar ckeckout...

en: Switch
gl: Cambiar

en: Switch Checkout
gl: Cambiar ckeckout

en: Switch a checkout to another branch
gl: Cambiar o checkout a outra rama

en: Re&vert Working Tree...
gl: Re&verter árbore de traballo...

en: Revert
gl: Reverter

en: Change working tree content to an earlier revision
gl: Cambiar o contido do árbore de traballo a unha versión anterior

en: &Uncommit Revisions...
gl: &Desfacer confirmación de revisións...

en: Uncommit
gl: Desfacer remisión

en: Move branch tip to an earlier revision
gl: Poñer o extremo da rama nunha revisión anterior

en: She&lve Changes...
gl: Arri&nconar cambios...

en: Shelve
gl: Arrinconar

en: Select changes in the working tree to be put to one side
gl: Seleccionar os cambios da árbore de traballo para poñer en un lado

en: Merge shelved changes back into the working tree
gl: Fusionar deixando de lado os cambios de novo no árbore de traballo

en: &Filter View...
gl: &Filtrar vista...

en: View
gl: Ver

en: Change the mask applied to working tree operations
gl: Cambiar a máscara aplicada ás operacións da árbore de traballo

en: &Tag...
gl: E&tiqueta...

en: Create, delete or move a tag
gl: Crear, eliminar ou mover unha etiqueta

en: A&ll Commands...
gl: T&odas as ordes...

en: All
gl: Todos

en: Run an arbitrary Bazaar command
gl: Executar unha orde arbitraria de Bazaar

en: S&ystem Log
gl: Rex&istro do sistema

en: &Select All
gl: &Seleccionar todo

en: I&mport...
gl: &Importar...

en: Create new branches from external content
gl: Crear novas ramas para o contido externo

en: Translate This Application...
gl: Traducir este aplicativo...

en: Translate
gl: Traducir

en: Connect to the Launchpad website to help translate this application
gl: Conectarse ao sitio web de Launchpad para axudar a traducir este aplicativo

en: Get Help Online...
gl: Obter axuda en liña...

en: Ask
gl: Preguntar

en: Connect to the Launchpad website for online help
gl: Conectarse ao sitio web de Launchpad para obter axuda na rede

en: &About
gl: &Sobre

en: Show version and copyright information
gl: Mostrar información da versión e de copyright

en: &Plug-ins
gl: &Complementos

en: Show and manage Bazaar plug-ins
gl: Mostrar e xestionar os complementos de Bazaar

en: &Open...
gl: &Abrir...

en: Open
gl: Abrir

en: Open a directory (local location)
gl: Abrir un cartafol (localización local)

en: Ctrl+O
gl: Ctrl+A

en: &Find...
gl: &Buscar...

en: Find revisions matching certain conditions
gl: Buscar revisións que coinciden con certas condicións

en: Ctrl+F
gl: Ctrl+B

en: Tune the appearance and behavior of Bazaar Explorer
gl: Personalizar a aparencia e comportamento do Navegador de Bazaar

en: &Close
gl: &Pechar

en: Close the current location
gl: Pechar a localización actual

en: &Refresh
gl: Actualiza&r

en: Refresh the information displayed
gl: Actualizar a información mostrada

en: Open &Location...
gl: Abrir &localización...

en: Open URL
gl: Abrir un URL

en: Open a location by entering a URL
gl: Abrir unha localización inserindo unha URL

en: &Diagnostic Mode
gl: Modo &Diagnóstico

en: Enable/disable diagnostic mode to assist debugging problems
gl: Activar/desactivar o modo de diagnóstico para axudarlle a depurar erros

en: &Bind Branch...
gl: &Ligar rama...

en: Bind/unbind branch to another, enabling/disabling lockstep commits
gl: Liga/desliga unha rama de outra, activando/desactivando o bloqueo de pasos nas remisións

en: Resolve &Conflicts...
gl: Resolver &conflictos...

en: View and resolve conflicts in the working tree
gl: Ver e resolver conflictos na árbore de traballo

en: &Branch Configuration
gl: Configuración da &rama

en: Edit branch-specific configuration settings
gl: Editar opcións de configuracións específicas dunha rama

en: &Ignores
gl: &Ignora

en: Edit patterns used to ignore unimportant files (this branch)
gl: Editar patróns empregados para ignorar o ficheiros non importantes (esta rama)

en: U&nbind Branch
gl: Desli&gar rama

en: &Bookmark This Location
gl: &Marcar este lugar

en: Bookmark This
gl: Marcar isto

en: Remember this location as a bookmark
gl: Lembrar esta localización como un marcador

en: Edit &My Bookmarks
gl: Editar os &meus marcadores

en: Organize and delete bookmarks
gl: Organizar e borrar marcadores

en: &Refresh Bookmarks
gl: Actualiza&r marcadores

en: Refresh Bookmarks
gl: Actualizar marcadores

en: Reload bookmarks from disk
gl: Cargar marcadores desde o disco

en: Start
gl: Comezar

en: Explore
gl: Explorar

en: Work
gl: Traballo

en: &Working Tree
gl: Árbore de &traballo

en: Show/hide working tree browser
gl: Mostrar/agochar o explorador da árbore de traballo

en: Edit &My Tools
gl: Editar as &miñas ferramentas

en: Organize and delete tools
gl: Organizar e borrar ferramentas

en: &Refresh Tools
gl: Actualiza&r ferramentas

en: Reload tools from disk
gl: Cargar ferramentas desde o disco

en: &Edit Hat-specific Tools
gl: &Editar as ferramentas específicas de Hat

en: Organise and delete tools related to the current hat
gl: Organizar e eliminar as ferramentas relacionadas co sombreiro actual

en: &Edit Hat-specific Bookmarks
gl: &Editar os marcadores específicos do sombreiro

en: Organise and delete bookmarks related to the current hat
gl: Organizar e eliminar os marcadores relativos ao sombreiro actual

en: &Welcome
gl: &Benvida

en: Open the welcome panel
gl: Abrir o panel de benvida

en: Collaborate
gl: Colaborar

en: &Working Tree Ignores
gl: Ignorados da árbore de &traballo

en: Edit tree-specific patterns used to ignore unimportant files
gl: Editar os patróns específicos da árbore empregados para ignorar os ficheiros non importantes

en: T&oolbox
gl: C&aixa de ferramentas

en: &Add Tool
gl: &Engadir ferramenta

en: Add a tool
gl: Engadir unha ferramenta

en: Add a tool to your toolset
gl: Engadir unha ferramenta ao seu conxunto de ferramentas

en: &Accessories...
gl: &Accesorios ...

en: Manage extensions to Bazaar Explorer
gl: Administrar extensións do Explorer en Bazaar

en: Branches
gl: Ramas

en: Bound Branches
gl: Ramas ligadas

en: Checkouts
gl: Descargas (checkouts)

en: Repositories
gl: Repositorios

en: Show filter bar
gl: Mostrar a barra de filtro

en: &Manage
gl: &Administrar

en: &Branch
gl: &Rama

en: Delete
gl: Borrar

en: Locations found below this repository: %(rows)d
gl: Localizacións atopadas baixo este repositorio: %(rows)d

en: Branches found below this repository: %(rows)d
gl: Ramas atopadas baixo este repositorio: %(rows)d

en: Bound branches found below this repository: %(rows)d
gl: Ramas ligadas atopadas baixo este repositorio: %(rows)d

en: Checkouts found below this repository: %(rows)d
gl: Descargas (checkouts) atopadas baixo este repositorio: %(rows)d

en: Repositories found below this repository: %(rows)d
gl: Repositorios atopados baixo este repositorio: %(rows)d

en: Locations found below this virtual repository: %(rows)d
gl: Lugares encontrados baixo este repositorio virtual: %(rows)d

en: Branches found below this virtual repository: %(rows)d
gl: Ramas encontradas baixo este repositorio virtual: %(rows)d

en: Bound branches found below this virtual repository: %(rows)d
gl: Ramas Bound encontradas baixo este repositorio virtual: %(rows)d

en: Checkouts found below this virtual repository: %(rows)d
gl: Checkouts encontrados biaxo este repositorio virtual: %(rows)d

en: Repositories found below this virtual repository: %(rows)d
gl: Repositorio encontrado baixo este repositorio virtual: %(rows)d

en: Recent History
gl: Historial recente

en: Local Changes
gl: Cambios locais

en: Missing Revisions
gl: Revisións que faltan

en: No details
gl: Sen detalles

en: This location cannot be opened. It may have been deleted. Please refresh this page.
gl: Esta localización non pode ser aberta. Pode que fora eliminada. Por favor actualice esta páxina.

en: Fetching ...
gl: A obter...

en: Fetching recent history
gl: A obter o historial recente

en: Fetching local changes
gl: A obter os cambios locais

en: Fetching missing revisions
gl: A obter as revisións que faltan

en: Submit delta
gl: Enviar delta

en: 
    <p>Configure your identity and preferred text editor using the
    %(Configuration)s action. The settings configured here apply to
    all Bazaar programs, including the command line tool (bzr).</p>
    <p>Use the %(Preferences)s action to personalize Bazaar Explorer.
    The settings configured here only apply to this application.</p>
gl: 
    <p>Configure a súa identidade e o editor de texto preferido empreando
    a acción %(Configuration)s. As opcións configuradas aquúi aplícanse a
    todos os probramas de Bazaar, incluíndo a ferramenta de liña de ordes 
    (bzr).</p>
    <p>Empregue a acción %(Preferences)s para personalizar o Navegador 
    de Bazaar.
    As opcións configuradas aquí só se aplican a este aplicativo.</p>

en: 
    <p>Fetch a copy of a project using the %(Branch)s action.
    A branch requires a little more disk space than a checkout but
    operations are faster and you can work offline.</p>
    
    <p>To fetch just a snapshot of a project, use the %(Checkout)s action.
    A checkout is useful for in-house development where you have
    reliable and high speed network access to the server.
    If in doubt, use %(Branch)s instead of %(Checkout)s.</p>
    
    <p>See also: <a href="help bound-branches">bound branches</a>.</p>
gl: 
    <p>Obter unha copia de un proxecto usando a acción %(Branch)s.
    Una rama require un pouco máis de espacio que un checkout pero 
    as operacións son máis rápidas e vostede pode traballar fóra de liña.</p>
    
    <p>Para obter unha imaxe do proxecto use a acción %(Checkout)s.
    Un checkout é util para o desenvolvemento en casa onde vostede ten 
    un conexión fiábel e de alta velocidade co servidor.
    En caso de dúbida, use %(Branch)s no lugar de %(Checkout)s.</p>
    
    <p>Vexa tamén: <a href="help bound-branches">ramas ligadas</a>.</p>

en: 
    <p>To begin a new project from scratch, use the %(Initialize)s action.</p>
    <p>To migrate a project from another tool, see the
    <a href="help migration">Data Migration Guide</a>.
gl: 
    <p>Para comezar un novo proxecto desde cero, empregue
    a acción%(Initialize)s.</p>
    <p>Para migrar o proxecto desde outra ferramenta, vexa a
    <a href="help migration">Guía de migración de datos</a>.

en: 
    <p>Use the %(Open)s action to work on repositories and branches
    you already have locally.</p>
    <p>To open and browse a remote repository or branch, use %(Open_Location)s instead.
    </p>
gl: 
    <p>Use a acción %(Open)s para traballar nos depósitos e as ramas 
    que xa ten a nivel local. </ p>
    <p> Para abrir e navegar por un repositorio remoto ou unha rama, use %(Open_Location)s no seu lugar.</ p>

en: What would you like to do?
gl: Que lle gustaría facer?

en: Setup and personalize Bazaar
gl: Configurar e personalizar Bazaar

en: Get project source from elsewhere
gl: Obter o fonte do proyecto de outro lugar

en: Start a new project
gl: Empezar un novo proyecto

en: Open an existing location
gl: Abrir unha localización existente

en: Location:
gl: Localización:

en: Select location
gl: Seleccionar localización

en: For more information about each model, see the tooltip.
gl: Para máis información sobre cada modelo, vexa a suxestión.

en: 2.0 default
gl: predefinido 2.0

en: 1.x default
gl: predefinido 1.x

en: Other
gl: Outro

en: Format
gl: Formato

en: Create parent directories of location, if required
gl: Crear os cartafoles principais da localización, si é necesario

en: The destination is outside a shared repository. Would you like to initialize one now? This is generally recommended.
gl: O destino está fora de un repositorio compartico. Desexa iniciar un agora? Isto é xeralmente recomendábel.

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: No working tree
gl: Non hai un árbore de traballo

en: &Open
gl: &Abrir

en: Open selected item
gl: Abrir o elemento seleccionado

en: Edit selected item
gl: Editar o elemento seleccionado

en: Open file manager on folder
gl: Abrir o Administrador de ficheiros no cartafol

en: &New File
gl: &Novo ficheiro

en: Create a new file
gl: Crea un novo ficheiro

en: New &Folder
gl: Novo carta&fol

en: Create a new folder
gl: Crear un cartafol novo

en: &Collapse
gl: &Recoller

en: Fully collapse tree
gl: Recoller completamente a árbore

en: &Expand
gl: &Expandir

en: Fully expand tree
gl: Expandir completamente a árbore

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Clear the filter
gl: Limpar o filtro

en: Changed
gl: Cambiada

en: Versioned
gl: Versionado

en: Unversioned
gl: Non versionado

en: Ignored
gl: Ignorado

en: Unignored
gl: Non ignorado

en: My Tools
gl: As miñas ferramentas

en: Skin
gl: Tema visual

en: My
gl: Meu
