control-center - en to eo translation catalogue (512 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
eo: Alia profilo...

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
eo: Defaŭlte:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
eo: Kolorspaco:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
eo: Test-profilo:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
eo: Agordi por ĉiuj uzantoj

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
eo: Krei virtualan aparaton

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
eo: Elekti ICC-profildosieron

en: _Import
eo: E_nporti

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
eo: Subtenataj ICC-profiloj

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
eo: Disponeblaj profiloj por ekranoj

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
eo: Disponeblaj profiloj por skaniloj

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
eo: Disponeblaj profiloj por presiloj

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
eo: Disponeblaj profiloj por kameraojn

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
eo: Disponeblaj profiloj por retkameraoj

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
eo: Disponeblaj profiloj

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
eo: Aparato

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
eo: Kalibrigo

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
eo: Ne povas forigi aŭtomate aldonitan profilon

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
eo: Neniu profilo:

en: %i year | %i years
eo[0]: %i jaro
eo[1]: %i jaroj

en: %i month | %i months
eo[0]: %i monato
eo[1]: %i monatoj

en: %i week | %i weeks
eo[0]: %i jaro
eo[1]: %i semajnoj

note: fallback
en: Less than 1 week
eo: Malpli ol unu semajno

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
eo: Defaŭlta RVB

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
eo: Defaŭlta CMFN

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
eo: Defaŭlta grizo

en: Uncalibrated
eo: Nekalibrite

en: This device is not color managed.
eo: Tiu aparato ne estas kolor-mastrumata.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
eo: Tiu aparato estas uzanta originalajn kalibratajn datumojn

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
eo: Tiu aparato ne havas taŭgan profilon por tutekrana kolorkorekto.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
eo: Tiu aparato havas malnovan profilon, kiu eble ne ekzaktus.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
eo: Nespecifite

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
eo: Neniuj aparatoj subtenantaj kolormastrumadon detektitaj

[ctx: Device kind]
en: Display
eo: Ekrano

[ctx: Device kind]
en: Scanner
eo: Skanilo

[ctx: Device kind]
en: Printer
eo: Presilo

[ctx: Device kind]
en: Camera
eo: Fotilo

[ctx: Device kind]
en: Webcam
eo: Retkamerao

note: Add some common languages first
en: English
eo: Angla

en: British English
eo: Angla (britio)

en: German
eo: Germana

en: French
eo: Franca

en: Spanish
eo: Hispana

en: Chinese (simplified)
eo: Ĉina (simpligite)

en: Russian
eo: Rusa

en: Arabic
eo: Araba

note: Add some common regions
en: United States
eo: Usono

en: Germany
eo: Germanujo

en: France
eo: Francujo

en: Spain
eo: Hispanujo

en: China
eo: Ĉinujo

en: Select a region
eo: Elekti regionon

en: Unspecified
eo: Nedifinite

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
eo: Spegulitaj ekranoj

en: Confirm reset to defaults
eo: Konfirmi restarigon de la defaŭltoj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn ekzistajn agordojn de montrado kaj restarigos la nunan aranĝon.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
eo: Horizontale

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
eo: Vertikale dekstre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
eo: Vertikale maldekstre

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
eo: Horizontale (inverse)

en: Monitor scale
eo: Ekrana skalo

en: User interface scale
eo: Fasada skalo

en: Network proxy
eo: Retprokurilo

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
eo: Ho, io fiaskis. Bonvolu kontakti vian programaran vendiston.

en: NetworkManager needs to be running.
eo: Necesas, ke reta administrilo estu rulanta.

en: never
eo: neniam

en: today
eo: hodiaŭ

en: yesterday
eo: hieraŭ

en: %i day ago | %i days ago
eo[0]: antaŭ %i tago
eo[1]: antaŭ %i tagoj

en: IPv4 Address
eo: IPv4-adreso

en: IPv6 Address
eo: IPv6-adreso

en: IP Address
eo: IP-Adreso

en: Hardware Address
eo: Aparatara adreso

en: Default Route
eo: Defaŭlta kurso

en: Last used
eo: Laste uzata

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
eo: Drate

en: Options…
eo: Agordoj…

en: Add new connection
eo: Aldoni novan konekton

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
eo: Enterpreno

[ctx: Wifi security]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Signal strength]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Signal strength]
en: Weak
eo: Malforta

[ctx: Signal strength]
en: Ok
eo: Sufiĉa

[ctx: Signal strength]
en: Good
eo: Bona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
eo: Bonega

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
eo: Se vi havas retkonekton alian, ol sendratan, vi povas agordi sendratan retkaptejon por uzi la konekton komune kun aliaj.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
eo: Ŝaltado de la sendrata retkaptejo malkonektos vin de <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
eo: Ne eblas aliri al interreto tra via sendrata aparato, dum la retkaptejo estas aktiva.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
eo: Haltigi retkaptejon kaj malkonektiĝi ĉiujn uzantojn?

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Stop Hotspot
eo: Halti_gi retkaptejon

en: System policy prohibits use as a Hotspot
eo: Sistempolitiko malebligas uzon kiel retkaptejo

en: Wireless device does not support Hotspot mode
eo: Sendrata aparato ne subtenas retkaptejan reĝimon

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
eo: Retaj detaloj pri la elektitaj retoj, inkluzive de pasvortoj kaj iuj ajn propraj agordoj, perdiĝos.

en: _Forget
eo: _Forgesi

en: History
eo: Historio

en: _Close
eo: _Fermi

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
eo: _Forgesi

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
eo: Aŭtomata malkovro de retaj prokuriloj estas uzata kiam agord-URL ne estas provizita.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
eo: Tio ne estas rekomendita por nefidindaj publikaj retoj.

en: Proxy
eo: Prokurilo

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
eo: Nekonate

note: TRANSLATORS: AP type
en: Ad-hoc
eo: Provizore

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
eo: Infrastrukturo

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
eo: Nekonata stato

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
eo: Nemastrumite

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
eo: Nedisponeble

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
eo: Konektante

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
eo: Aŭtentokontrolo estas bezonata

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
eo: Konektite

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
eo: Malkontaktante

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
eo: Konekto fiaskis

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
eo: Nekonata stato (mankanta)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
eo: Ne konekite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
eo: Agordado malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
eo: IP-agordado malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
eo: IP-agordoj senvalidiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
eo: Sekretoj estis postulataj, sed ne provizitaj

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
eo: 802.1x-peteganto malkonektitas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
eo: 802.1x-peteganta agordado malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
eo: 802.1x-peteganto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
eo: 802.1x-peteganto estis tro malrapida por aŭtentigi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
eo: la PPP-servo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
eo: la PPP-servo malkonektis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
eo: PPP malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
eo: la DHCP-servo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
eo: Eraro de la DHCP-kliento

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
eo: DHCP-kliento malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
eo: Komuna-konekto-servo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
eo: Komuna-konekto-servo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
eo: la AutoIP-servo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
eo: Eraro pri aŭtomata-IP-servo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
eo: la AutoIP-servo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
eo: Lineo okupita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
eo: Ne voktono

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
eo: Ne eblis starigi portanton

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
eo: Numeruma peto bezonis tro multe da tempo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
eo: Numeruma provo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
eo: Pravalorizo de modemo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
eo: Malsukcesis elekti indikitan APN-on

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
eo: Ne serĉanta retojn

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
eo: Reta registriĝo rifuzita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
eo: Reta registriĝo bezonis tro multe da tempo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
eo: Registriĝo malsukcesis ĉe la petita reto

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
eo: PIN-kontrolo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
eo: Mikroprogramaro por la aparato eble mankas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
eo: Konekto malaperis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
eo: Ekzistanta konekto estis supozita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
eo: Modemo ne trovita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
eo: Bludenta konekto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
eo: SIM-karto ne enmetita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
eo: SIM-PIN postulata

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
eo: SIM-Puk postulata

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
eo: SIM-karto malĝusta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
eo: Konekta dependeco malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
eo: Mikroprogramaro mankas

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
eo: Kablo ne konektita

[ctx: Online Account]
en: Other
eo: Alia

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
eo: %s-konto

en: Error removing account
eo: Eraro dum forigado de konto

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: <b>%s</b> removed
eo: <b>%s</b> forigita

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Button %d
eo: Butono %d

en: Output:
eo: Eligo:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
eo: Teni bildformaton (poŝtkesto):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
eo: Mapigi al unuobla ekrano

en: %d of %d
eo: %d de %d

en: Display Mapping
eo: Montri mapigon

en: Stylus
eo: Grifelo

en: Tablet
eo: Tabulkomputilo

en: Button
eo: Butono

en: New shortcut…
eo: Nova fulmoklavo…

en: Security
eo: Sekureco

en: automatic
eo: aŭtomate

en: Profile %d
eo: Profilo %d

en: Never
eo: Neniam

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Details
eo: Detaloj

en: Identity
eo: Identeco

en: Address
eo: Adreso

en: Netmask
eo: Reta masko

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Delete Address
eo: Forigi adreson

en: Add
eo: Aldoni

en: Server
eo: Servilo

en: Delete DNS Server
eo: Forigi nomservilon

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
eo: Metriko

en: Delete Route
eo: Forigi kurson

en: Automatic (DHCP)
eo: Aŭtomata (DHCP)

en: Manual
eo: Permana

en: Link-Local Only
eo: Nur ligi-loke

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Automatic, DHCP only
eo: Aŭtomate, nur DHCP

en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
eo: Neniu

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eo: WEP 40/128-bita ŝlosilo (Deksesuma aŭ ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eo: 128-bita WEP-pasfrazo

en: Dynamic WEP (802.1x)
eo: Dinamika WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eo: WPA kaj WPA2 por personoj

en: WPA & WPA2 Enterprise
eo: WPA kaj WPA2 por enterprenoj

[ctx: Firewall zone]
en: Default
eo: Defaŭlte

en: The zone defines the trust level of the connection
eo: La zono difinas la fidindecan nivelon de la konekto

en: Unable to open connection editor
eo: Ne eblas malfermi konektan redaktilon

en: New Profile
eo: Nova profilo

en: _Add
eo: _Aldoni

en: VPN
eo: Virtuala privata reto

en: Import from file…
eo: Importi de dosiero…

en: Add VPN
eo: Aldoni VPR-n

en: Cannot import VPN connection
eo: Ne eblas importi VPR-konekton

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
eo: La dosiero “%s” ne estis legebla aŭ ne entenas rekonitajn VPR-konektajn informojn
    
    Eraro: %s.

en: Select file to import
eo: Elekti dosieron importotan

en: _Open
eo: _Malfermi

en: A file named “%s” already exists.
eo: Dosiero nomita “%s” jam ekzistas.

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
eo: Ĉu vi deziras anstataŭigi %s per la VPR-konekto, kiun vi estas konservanta?

en: Cannot export VPN connection
eo: Ne eblas eksporti VPR-konekton

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
eo: Ne eblas eksporti la VPR-konekton “%s” al %s.
    
    Eraro: %s.

en: Export VPN connection
eo: Eksporti VPR-konekton

en: _Save
eo: _Konservi

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
eo: nedifinita eraro en 802.1x-sekureco (wpa-eap)

en: no file selected
eo: neniu dosiero elektita

en: unspecified error validating eap-method file
eo: nespecifita eraro dum validigo de dosiero eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
eo: Privataj ŝlosiloj de la specoj DER, PEM aŭ PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
eo: DER- aŭ PEM-atestiloj (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
eo: mankanta dosiero EAP-FAST PAC

en: Choose a PAC file
eo: Elekti PAC-dosieron

en: PAC files (*.pac)
eo: PAC-dosieroj (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
eo: mankanta EAP-LEAP-uzantonomo

en: missing EAP-LEAP password
eo: mankanta EAP-LEAP-pasvorto

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
eo: nevalida EAP-PEAP CA-atestilo: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
eo: nevalida EAP-PEAP CA-atestilo: neniu atestilo specifita

en: Choose a Certificate Authority certificate
eo: Elekti atestilon de Atestilaŭtoritato

en: missing EAP username
eo: mankanta EAP-uzantonomo

en: missing EAP password
eo: mankanta EAP-pasvorto

en: missing EAP-TLS identity
eo: mankanta EAP-TLS-identeco

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
eo: nevalida EAP-TLS CA-atestilo: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
eo: nevalida EAP-TLS CA-atestilo: neniu atestilo specifita

en: invalid EAP-TLS password: missing
eo: nevalida EAP-TLS-pasvorto: mankas

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
eo: nevalida EAP-TLS privata ŝlosilo: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
eo: nevalida EAP-TLS-atestilo de uzanto: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
eo: Neĉifritaj privataj ŝlosiloj estas nesekuraj

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
eo: Ŝajne la elektita privata ŝlosilo ne estas protektata per pasvorto.  Tio povas kaŭzi la forlikon de viaj sekurecinformoj.  Bonvolu elekti pasvort-protektitan privatan ŝlosilon.
    
    (Vi povas pasvort-protekti vian privatan ŝlosilon per openssl)

en: Choose your personal certificate
eo: Elekti vian personan atestilon

en: Choose your private key
eo: Elekti vian privatan ŝlosilon

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
eo: nevalida EAP-TTLS CA-atestilo: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
eo: nevalida EAP-TTLS CA-atestilo: neniu atestilo specifita

en: Unknown error validating 802.1x security
eo: Nekonata araro dum validigo de 802.1x-sekureco

en: PWD
eo: Pasvorto

en: Tunneled TLS
eo: Tunelita TLS

en: Protected EAP (PEAP)
eo: Protektita EAP (PEAP)

en: missing leap-username
eo: mankanta leap-uzantonomo

en: missing leap-password
eo: mankanta leap-pasvorto

en: missing wep-key
eo: mankanta wep-ŝlosilo

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
eo: nevalida wep-ŝlosilo: ŝlosilo kun longo de %zu enhavu nur deksesumajn ciferojn

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
eo: nevalida wep-ŝlosilo: ŝlosilo kun longo de %zu enhavu nur ascii-signojn

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
eo: nevalida wep-key: neĝusta longo de ŝlosilo %zu. Longo de ŝlosilo estu aŭ 5/13 (ascii) aŭ 10/26 (deksesuma)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
eo: nevalida wep-ŝlosilo: pasfrazo estu ne-malplena

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
eo: nevalida wep-ŝlosilo: pasfrazo estu pli mallonga ol 64 signoj

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
eo: nevalida wpa-psk: nevalida longo de ŝlosilo %zu. Estu [8,63] bajtoj aŭ 64 deksesumaj ciferoj

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
eo: nevalida wpa-psk: ne eblas interpreti ŝlosilon kun 64 bajtoj kiel deksesuman

en: _All Settings
eo: Ĉiuj _agordoj

en: Enable verbose mode
eo: Enŝalti adan reĝimon

en: Show the overview
eo: Montri la superrigardon

en: Show help options
eo: Vidigi helpajn opciojn

en: Panel to display
eo: Panelo por montri

en: - System Settings
eo: - Sistemagordoj

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu '%s --help' por vidi kompletan liston de disponeblaj komandliniaj opcioj.

en: Help
eo: Helpo

en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
eo: Retkaptejo

en: Color
eo: Koloro

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
eo: Ĉiu aparato necesas ĝisdatigan kolorprofilon por esti kolormastrumitaj.

en: Add device
eo: Aldoni aparaton

en: Add a virtual device
eo: Aldoni virtualan aparaton

en: Delete device
eo: Forigi aparaton

en: Remove a device
eo: Forigi aparaton

en: Set this profile for all users on this computer
eo: Agordi ĉi tiun profilon por ĉiuj uzantoj de tiu ĉi komputilo

en: Add profile
eo: Aldoni profilon

en: Remove profile
eo: Forigi profilon

en: View details
eo: Montri detalojn

en: Device type:
eo: Aparattipo:

en: Manufacturer:
eo: Produktinto:

en: Model:
eo: Modelo:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
eo: Eblas ŝovi bildojn sur ĉi tiun fenestron por aŭtomate plenigi la suprajn kampojn.

en: Select a language
eo: Elektu lingvon

en: _Select
eo: _Elekti

en: _Region:
eo: _Regiono:

en: _City:
eo: _Urbo:

en: _Network Time
eo: _Rethoro

en: Set the time one hour ahead.
eo: Antaŭeniri unu horon.

en: Set the time one hour back.
eo: Malantaŭeniri unu horon.

en: Set the time one minute ahead.
eo: Antaŭeniri unu minuton.

en: Set the time one minute back.
eo: Malantaŭeniri unu minuton.

en: Month
eo: Monato

en: Day
eo: Tago

en: Year
eo: Jaro

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Display Arrangement
eo: Aranĝo de ekranoj

en: Set as Primary
eo: Uzu kiel Unua

en: Display Configuration
eo: Ekran-agordoj

en: Join Displays
eo: Kunigi ekranojn

en: Mirror
eo: Spegulo

en: Displays
eo: Ekranoj

en: Reset to Defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

en: Cancel changes
eo: Nuligi ŝanĝojn

en: Apply
eo: Apliki

en: Resolution
eo: Distingivo

en: Refresh Rate
eo: Ofteco de aktualigo

en: Rotation
eo: Turno

en: Adjust for TV
eo: Ĝustigi por televidilo

en: _Add Profile…
eo: _Aldoni profilon…

en: Provider
eo: Provizanto

en: Network
eo: Reto

[ctx: proxy method]
en: None
eo: Neniu

[ctx: proxy method]
en: Manual
eo: Permana

[ctx: proxy method]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: _Method
eo: _Metodo

en: _Configuration URL
eo: _Agordaradreso

en: _HTTP Proxy
eo: _HTTP-prokurilo

en: H_TTPS Proxy
eo: H_TTPS-prokurilo

en: _FTP Proxy
eo: _FTP-prokurilo

en: _Socks Host
eo: _SOCKS-Gastigilo

en: _Ignore Hosts
eo: _Malatenti gastigajn komputilojn

en: HTTP proxy port
eo: Pordo de HTTP-prokurilo

en: HTTPS proxy port
eo: Pordo de HTTPS-prokurilo

en: FTP proxy port
eo: Pordo de FTP-prokurilo

en: Socks proxy port
eo: Pordo de SOCKS-prokurilo

en: Turn device off
eo: Malŝalti aparaton

en: Add Device
eo: Aldoni aparaton

en: Remove Device
eo: Forigi aparaton

en: VPN Type
eo: VPN-tipo

en: Group Name
eo: Grupnomo

en: Group Password
eo: Gruppasvorto

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Turn VPN connection off
eo: Malaktivigi VPN-an konekton

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Automatic _Connect
eo: Aŭtomata _konekto

en: Signal Strength
eo: Signala forteco

en: Link speed
eo: Rapido de la konekto

en: details
eo: detaloj

en: S_ecurity
eo: S_ekureco

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: My Home Network
eo: Mia hejma reto

en: None
eo: Nenio

en: Show P_assword
eo: Montri p_asvorton

en: Make available to other users
eo: Disponigi al aliaj uzantoj

en: identity
eo: identeco

en: _Addresses
eo: _Adresoj

en: Automatic (DHCP) addresses only
eo: Nur aŭtomataj (DHCP-) adresoj

en: Link-local only
eo: Nur loka ligilo

en: Shared with other computers
eo: Komuna kun aliaj komputiloj

en: Disabled
eo: Elŝaltite

en: Routes
eo: Kursoj

en: _Ignore automatically obtained routes
eo: _Malatenti aŭtomate akiritajn kursojn

en: Use this connection _only for resources on its network
eo: Uzi ĉi tiun konekton _nur por risurcoj en ĝia reto

en: _MAC Address
eo: _MAC-adreso

en: _Cloned MAC Address
eo: _Klonita MAC-adreso

en: hardware
eo: aparataro

en: _Reset
eo: _Reagordi

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
eo: Reagordi la agordojn por ĉi tiu konekto al ĝiaj defaŭltaj valoroj, sed memori la konekton kiel preferan.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
eo: Forigi ĉiujn detalojn pri ĉi tiu reto kaj ne aŭtomate konekti al ĝi.

en: reset
eo: reagordi

en: Hardware
eo: Aparataro

[ctx: tab]
en: Reset
eo: Reagordi

en: Wi-Fi Hotspot
eo: Retkaptejo

en: _Turn On
eo: Ŝ_alti

en: Wi-Fi
eo: Sendrata reto

en: Turn Wi-Fi off
eo: Malŝalti sendratan reton

en: _Use as Hotspot…
eo: _Uzi kiel retkaptejo…

en: _Connect to Hidden Network…
eo: _Konekti al kaŝita reto…

en: _History
eo: _Historio

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
eo: Malŝalti por konekti al sendrata reto

en: Network Name
eo: Retnomo

en: Connected Devices
eo: Konektitaj aparatoj

en: Security type
eo: Sekureca tipo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Undo
eo: Malfari

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
eo: Neniu interreta konekto — konekti por agordi novajn retkontojn

en: Add an account
eo: Aldoni konton

en: Remove Account
eo: Forigi konton

en: Choose a Layout
eo: Elekti aranĝon

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Select an input source to add
eo: Elektu aldonendan enigfonton

en: Keyboard Layout Options
eo: Klavarfason-agordoj

en: Region and Language
eo: Regiono kaj lingvo

en: Add Layout
eo: Aldoni aranĝon

en: Remove Layout
eo: Forigi aranĝon

en: Move Up
eo: Movi supren

en: Move Down
eo: Movi suben

en: Preview Layout
eo: Antaŭrigardi aranĝon

en: Include less-common layouts in the selection list
eo: Inkluzivi malpli-oftajn aranĝojn en la elekta listo

en: Use the same layout for all windows
eo: Uzi la saman aranĝon por ĉiuj fenestroj

en: Allow different layouts for individual windows
eo: Permesi malsamajn aranĝojn por unuopaj fenestroj

en: New windows use the default layout
eo: Novaj fenestroj uzas la defaŭltan fasonon

en: New windows use the previous window's layout
eo: Novaj fenestroj uzas la antaŭan aranĝon de fenestro

en: Display options
eo: Agordoj de montrado

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
eo: Uzi landan flagon, se disponebla, por prezenti klavar-aranĝojn

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
eo: Montri la aranĝonomon anstataŭ la grupnomo ĉe uzado de teksto por prezenti aranĝon

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
eo: Preferi majusklojn ĉe uzado de teksto por prezenti aranĝon

en: _Options...
eo: _Opcioj...

en: View and edit keyboard layout options
eo: Vidi kaj redakti klavararanĝajn opciojn

en: Reset to De_faults
eo: Reagordi al la de_faŭltoj

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
eo: Anstataŭigi la aktualajn klavararanĝajn agordojn per la
    defaŭltaj agordoj

en: Map Buttons
eo: Mapigi butonojn

en: Map buttons to functions
eo: Mapigi butonojn al funkcioj

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
eo: Por redakti fulmoklavon, elektu la  agon “Sendi klavofrapon”, premu la fulmoklavan butonon kaj premu la novajn klavojn, aŭ premu la retropaŝan klavon por vakigi.

en: No tablet detected
eo: Neniu tabuleto malkovrita

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
eo: Bonvolu konekti aŭ ŝalti vian Wacom-tabuleton

en: Bluetooth Settings
eo: Bludento-agordoj

en: Wacom Tablet
eo: Wacom-tabuleto

en: Tracking Mode
eo: Sekvada reĝimo

en: Left-Handed Orientation
eo: Maldekstra-mana orientiĝo

en: Map to Monitor…
eo: Mapigi al ekrano…

en: Map Buttons…
eo: Mapigi butonojn…

en: Calibrate…
eo: Kalibri…

en: Adjust mouse settings
eo: Ĝustigi musagordojn

en: Adjust display resolution
eo: Ĝustigi ekranan distingivon

en: Decouple Display
eo: Malkupli ekranon

en: Tablet (absolute)
eo: Tabuleto (absoluta)

en: Touchpad (relative)
eo: Tuŝplato (relativa)

en: Middle Mouse Button Click
eo: Alklako per meza musbutono

en: Right Mouse Button Click
eo: Alklako per dekstra musbutono

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Forward
eo: Antaŭen

en: No stylus found
eo: Neniu grifelo estas trovita

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
eo: Bonvolu movi vian grifelon proksimen apud vian tabuleton por agordi ĝin

en: Eraser Pressure Feel
eo: Konduto de gumpremo

en: Soft
eo: Mola

en: Firm
eo: Firma

en: Top Button
eo: Supra butono

en: Lower Button
eo: Suba butono

en: Lowest Button
eo: Plej suba butono

en: Tip Pressure Feel
eo: Konduto de pintopremo

en: Test Your _Settings
eo: Testi viajn agordojn

en: 802.1x _Security
eo: 802.1x-_sekureco

en: page 1
eo: paĝo 1

en: Anony_mous identity
eo: Senno_ma identeco

en: Inner _authentication
eo: Interna _aŭtentigo

en: page 2
eo: paĝo 2

en: Last Used
eo: Laste uzita

en: Twisted Pair (TP)
eo: Tordita Paro (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
eo: Konektinga interfaco (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
eo: Ĝenerala interfaco (MII)

en: _Name
eo: _Nomo

en: _Cloned Address
eo: _Klonita adreso

en: bytes
eo: bajtoj

en: Make available to other _users
eo: Disponigi al aliaj _uzantoj

en: Connect _automatically
eo: Konekti _aŭtomate

en: Firewall _Zone
eo: Fajroŝirmila _zono

en: Automatic DNS
eo: Aŭtomata DNS

en: Automatic Routes
eo: Aŭtomataj kursoj

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
eo: Reagordi la agordojn por ĉi tiu reto al ĝiaj defaŭltaj valoroj, sed memori la reton kiel preferan

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
eo: Forigi ĉiujn detalojn pri ĉi tiu reto kaj ne aŭtomate konekti al ĝi

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
eo: (Eraro: ne eblas ŝargi VPR-konektan redaktilon)

en: Make available to _other users
eo: Disponigi al _aliaj uzantoj

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Authenticated
eo: Aŭtentigita

en: Both
eo: Ambaŭ

en: PAC _file
eo: PAC-_dosiero

en: _Inner authentication
eo: _Interna aŭtentigo

en: Allow automatic PAC pro_visioning
eo: Permesi aŭtomatan PAC-pro_vizadon

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: Sho_w password
eo: _Montri pasvorton

en: Version 0
eo: Versio 0

en: Version 1
eo: Versio 1

en: C_A certificate
eo: C_A-atestilo

en: No CA certificate is _required
eo: Neniu CA-atestilo estas _postulata

en: PEAP _version
eo: PEAP-_versio

en: I_dentity
eo: I_denteco

en: _User certificate
eo: _Uzanta atestilo

en: Private _key
eo: Privata ŝ_losilo

en: _Private key password
eo: _Privata-ŝlosila pasvorto

en: Au_thentication
eo: Aŭ_tentigo

en: 1 (Default)
eo: 1 (defaŭlta)

en: Open System
eo: Malfermita sistemo

en: Shared Key
eo: Komuna ŝlosilo

en: _Key
eo: Ŝ_losilo

en: Sho_w key
eo: _Montri ŝlosilon

en: WEP inde_x
eo: WEP-inde_kso

en: _Type
eo: _Tipo

en: Screen Calibration
eo: Ekran-kalibro

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
eo: Bonvolu bateti la celajn indikilojn, kiam ili aperas sur la ekrano, por kalibri la tabulkomputilon.

en: Mis-click detected, restarting…
eo: Misklako detektita, restartado…

en: Color management settings
eo: Ŝanĝi administrad-agordojn

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
eo: Koloro, ICC, Profilo, Kalibri, Presilo, Ekrano

en: Region & Language
eo: Regio & lingvo

en: Change your region and language settings
eo: Ŝanĝi vian regionon kaj lingvajn agordojn

en: Display
eo: Montri

en: Change resolution and position of monitors and projectors
eo: Ŝanĝi distingivon kaj posicion de ekranoj kaj projekciiloj

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
eo: Panelo, Projekciilo, xrandr, Ekrano, Distingivo, Aktualigi

en: Network settings
eo: Retagordoj

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
eo: Reto, Sendrata, Interreta protokolo, Loka reto, Prokurilo, Interreto, Vifio

en: Graphics Tablet
eo: Desegna tabuleto

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
eo: Agordi butonajn mapigojn kaj ĝustigi grifelan sentivecon por desegnaj tabuletoj

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
eo: Tabulkomputilo, Wacom, Grifelo, Gumo, Muso
