cinnamon-session - en to csb translation catalogue (31 entries)

en: Log out
csb: Wëlogùjë

en: Power off
csb: Wëłączë

en: Ignoring any existing inhibitors
csb: Jignorëjë wszëtczé wstrzimùjącé mechanizmë

en: Don't prompt for user confirmation
csb: Nie pëtój ò pòtwierdzenié

en: Log out of this system now?
csb: Wëlogòwac sã z systemù?

en: Shut down this system now?
csb: Zarô wëłączëc system?

en: Not responding
csb: Nie dostôł òdpòwiescy

en: Exited with code %d
csb: Zakùńczono z kòdã %d

en: Killed by signal %d
csb: Ùsëniãté przez signał %d

en: Stopped by signal %d
csb: Zatrzimóné przez signał %d

en: Remembered Application
csb: Spamiãtóny program

en: This program is blocking logout.
csb: Nen program ùniemòlëwiô wëlogòwónié.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
csb: Òdrzëcono nowé sparłãczenié bò starô sesjô jesz sã do kùńca nie zamkła

en: Could not create ICE listening socket: %s
csb: Ni mòże stwòrzëc słëchającégò gniazda: %s

en: Unknown
csb: Nieznóny

en: Override standard autostart directories
csb: Òbéńdzenié sztandardowëch katalogów automatnégò zrëszaniô

en: AUTOSTART_DIR
csb: KATALOG_AUTOMATNÉGÒ_ÙRUCHAMIANIÔ

en: Session to use
csb: Sesjô do ùżëcô

en: SESSION_NAME
csb: MIONO_SESJI

en: Enable debugging code
csb: Włączë debùgùjący kòd

en: Do not load user-specified applications
csb: Nie wczëtiwôj aplikacji brëkòwnika

en: Show the fail whale dialog for testing
csb: Wëskrzeni òkno felów dlô testowaniégò

en:  - the Cinnamon session manager
csb:  - menadżer sesji Cinnamon

en: S_uspend
csb: _Zawieszë

en: _Hibernate
csb: Ùs_pienié

en: _Switch User
csb: _Przełączë brëkòwnika

en: _Restart
csb: Zôstne z_rëszenié

en: _Log Out
csb: Wë_logùjë

en: _Shut Down
csb: _Wëłączë kòmpùtr

en: Some programs are still running:
csb: Niechtërné programë jesz chòdzą

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
csb: Żdanié na zakùńczenié dzejania programów. Òprzestanié dzejania programów mòże sprawic ùtratã niezapisóny robòtë.
