cinnamon-session-2.0 - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Log out
ro: Închide sesiunea

en: Power off
ro: Oprire

en: Ignoring any existing inhibitors
ro: Se ignoră orice inhibator existent

en: Don't prompt for user confirmation
ro: Nu solicita confirmarea utilizatorului

en: Log out of this system now?
ro: Ieșiți de pe acest sistem acum?

en: Shut down this system now?
ro: Opriți sistemul acum?

en: Restart this system now?
ro: Reporniți sistemul acum?

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
ro[0]: Sesiunea se va închide automat în %d secundă.
ro[1]: Sesiunea se va închide automat în %d secunde.
ro[2]: Sesiunea se va închide automat în %d secunde.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be shut down in %d seconds.
ro[0]: Sistemul va fi oprit automat în %d secundă.
ro[1]: Sistemul va fi oprit automat în %d secunde.
ro[2]: Sistemul va fi oprit automat în %d secunde.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be restarted in %d seconds.
ro[0]: Sistemul va reporni automat în %d secundă.
ro[1]: Sistemul va reporni automat în %d secunde.
ro[2]: Sistemul va reporni automat în %d secunde.

en: Not responding
ro: Nu răspunde

en: Exited with code %d
ro: A ieșit cu codul %d

en: Killed by signal %d
ro: Omorât de semnalul %d

en: Stopped by signal %d
ro: Oprit de semnalul %d

en: Remembered Application
ro: Aplicație rememorată

en: This program is blocking logout.
ro: Acest program blochează ieșirea din sesiune.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ro: Se refuză conexiunea noului client deoarece sesiunea este în curs de oprire

en: Could not create ICE listening socket: %s
ro: Nu s-a putut crea socket-ul de monitorizare ICE: %s

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Override standard autostart directories
ro: Rescrie dosarele standard de pornire automată

en: AUTOSTART_DIR
ro: DOSAR_AUTOSTART

en: Session to use
ro: Sesiunea de utilizat

en: SESSION_NAME
ro: NUME_SESIUNE

en: Enable debugging code
ro: Activează codul pentru depanare

en: Do not load user-specified applications
ro: Nu încărca aplicațiile specificate de utilizator

en: Version of this application
ro: Versiunea aceastei aplicații

en: Show the fail whale dialog for testing
ro: Afișează dialogul de eroare pentru testare

en:  - the Cinnamon session manager
ro:  -managerul de sesiune Cinnamon

en: Session
ro: Sesiune

en: S_uspend
ro: S_uspendă

en: _Hibernate
ro: _Hibernează

en: _Switch User
ro: _Schimbă utilizatorul

en: _Cancel
ro: _Anulare

en: _Restart
ro: _Repornește

en: _Log Out
ro: _Ieșire din sesiune

en: _Shut Down
ro: _Oprește

en: _Ignore and continue
ro: _Ignoră și continuă

en: Some programs are still running:
ro: Unele programe sunt încă în funcțiune:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ro: Se așteaptă terminarea programelor. Întreruperea acestora poate duce la pierderea modificărilor efectuate.
