cinnamon-session - en to sv translation catalogue (36 entries)

en: Log out
sv: Logga ut

en: Power off
sv: Stäng av

en: Ignoring any existing inhibitors
sv: Ignorera allt som förhindrar det

en: Don't prompt for user confirmation
sv: Fråga inte efter användarbekräftelse

en: Log out of this system now?
sv: Logga ut ur detta system nu?

en: Shut down this system now?
sv: Stäng av detta system nu?

en: Restart this system now?
sv: Starta om detta system nu?

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
sv[0]: Du kommer automatiskt att loggas ut om %d sekund.
sv[1]: Du kommer automatiskt att loggas ut om %d sekunder.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be shut down in %d seconds.
sv[0]: Det här systemet kommer att automatiskt stängas av om %d sekund.
sv[1]: Det här systemet kommer att automatiskt stängas av om %d sekunder.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be restarted in %d seconds.
sv[0]: Detta system kommer om %d sekund att automatiskt startas om.
sv[1]: Detta system kommer om %d sekunder att automatiskt startas om.

en: Not responding
sv: Svarar inte

en: Exited with code %d
sv: Avslutades med kod %d

en: Killed by signal %d
sv: Dödad av signal %d

en: Stopped by signal %d
sv: Stoppad av signal %d

en: Remembered Application
sv: Ihågkomna program

en: This program is blocking logout.
sv: Detta program blockerar utloggningen.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sv: Avvisar ny klientanslutning på grund av att sessionen är på väg att stängas av

en: Could not create ICE listening socket: %s
sv: Kunde inte skapa lyssnande ICE-uttag: %s

en: Unknown
sv: Okänt

en: Override standard autostart directories
sv: Åsidosätt standardkataloger för automatisk start

en: Session to use
sv: Session att använda

en: Enable debugging code
sv: Aktivera felsökningskod

en: Do not load user-specified applications
sv: Läs inte in användarspecifika program

en: Version of this application
sv: Programversion

en: Show the fail whale dialog for testing
sv: Visa den "felande valen" för testning

en:  - the Cinnamon session manager
sv:  Cinnamon's sessionshanterare

en: S_uspend
sv: Vä_nteläge

en: _Hibernate
sv: Vilolä_ge

en: _Switch User
sv: _Växla användare

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: _Restart
sv: Starta _om

en: _Log Out
sv: _Logga ut

en: _Shut Down
sv: St_äng av

en: _Ignore and continue
sv: _Ignorera och fortsätt

en: Some programs are still running:
sv: Några program körs fortfarande:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
sv: Väntar på att programmen ska köras färdigt.  Avbryta dessa program kan innebära att du förlorar data.
