linuxmint - en to el translation catalogue (351 entries)

en: Audio
el: Ήχος

en: No Info
el: Χωρίς Πληροφορία

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Artist:
el: Καλλιτέχνης:

en: Album:
el: Άλμπουμ:

en: Album Artist:
el: Άλμπουμ Καλλιτέχνη:

en: Genre:
el: Γένος:

en: Year:
el: Χρονιά:

en: Track #:
el: Κομμάτι #:

en: Length:
el: Μήκος:

en: Sample Rate:
el: Ρυθμός δειγματοληψίας:

en: Encoded by:
el: Κωδικοποιημένο από:

en: Nemo Compare
el: Nemo Σύγκριση

en: Normal Diff
el: Κανονική διαφορά

en: Three-Way Diff
el: Διαφορά τριών δρόμων

en: N-Way Diff
el: Διαφορά Ν-δρόμων

en: Compare to:
el: Συγκρίνετε με:

en: Compare to the file previously selected
el: Σύγκριση με το προηγόυμενα διαλεγμένο αρχείο

en: Compare Later
el: Συγκρίνετε αργότερα

en: Remember file for later comparison
el: Θυμηθείτε το αρχείο για μεταγενέστερη σύγκριση

en: Compare
el: Σύγκριση

en: Compare selected files
el: Συγκρίνετε επιλεγμένα αρχεία

en: Art
el: Τέχνη

en: Camera
el: Κάμερα

en: Danger
el: Κίνδυνος

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Favorite
el: Αγαπημένα

en: Games
el: Παιχνίδια

en: Generic
el: Γενικό

en: Important
el: Σημαντικό

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: Mail
el: Αλληλογραφία

en: Marketing
el: Μάρκετινγκ

en: Money
el: Νόμισμα

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: New
el: Νέο

en: Note
el: Σημείωση

en: Package
el: Πακέτο

en: People
el: Άνθρωποι

en: Personal
el: Προσωπικά

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Plan
el: Σχέδιο

en: Presentation
el: Παρουσίαση

en: Sales
el: Πωλήσεις

en: Sound
el: Ήχος

en: System
el: Σύστημα

en: Urgent
el: Επείγον

en: Videos
el: Βίντεο

en: Web
el: Ιστός

en: Emblems
el: Εμβλήματα

en: Extract Here
el: Εξαγωγή εδώ

en: Extract the selected archive to the current position
el: Εξαγωγή του επιλεγμένου αρχείου στην τρέχουσα θέση

en: Extract To...
el: Εξαγωγή Στο...

en: Extract the selected archive
el: Εξαγωγή του επιλεγμένου αρχείου

en: Compress...
el: Συμπίεση...

en: Create a compressed archive with the selected objects
el: Δημιουργήστε ένα συμπιεσμένο αρχείο με τα επιλεγμένα αντικείμενα

en: Save Digests
el: Αποθηκεύστε τα Digests

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
el: Ένα βοηθητικό πρόγραμμα GTK + για τον υπολογισμό των αποσπασμάτων μηνυμάτων ή των αθροισμάτων ελέγχου.

en: Select Files
el: Επιλογή Αρχείων

en: Failed to read "%s"
el: Αποτυχία διαβάσματος του "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
el: Αποτυχία διαβάσματος "%s":
    %s

en: Not a regular file
el: Δεν είναι κανονικό αρχείο

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Failed to add "%s":
    %s
el: Αποτυχία προσθήκης "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
el: %s από %s - 1 λεπτό έμεινε (%s/sec)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
el: %s από %s - %u λεπτά έμειναν (%s/sec)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
el: %s από %s - 1 δευτερόλεπτο έμεινε (%s/sec)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
el: %s από %s - %u δευτερόλεπτα έμειναν (%s/sec)

en: Check against the specified digest or checksum
el: Ελέγξτε αν δεν υπάρχει το συγκεκριμένο κομμάτι ή το άθροισμα ελέγχου

en: DIGEST
el: ΣΥΝΟΨΗ

en: Read program data from the specified directory
el: Διαβάστε τα δεδομένα προγράμματος από τον καθορισμένο κατάλογο

en: DIRECTORY
el: ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ

en: Hash the specified text
el: Κατακερματίστε το συγκεκριμένο κείμενο

en: TEXT
el: ΚΕΙΜΕΝΟ

en: Show version information
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης

en: [FILE|URI...]
el: [ΑΡΧΕΙΟ|URI...]

en: Failed to enable any supported hash functions.
el: Αποτυχία ενεργοποίησης οποιωνδήποτε υποστηριζόμενων λειτουργιών κατακερματισμού.

en: Digests
el: Συνόψεις

en: _Resize Images...
el: _Αλλαγή μεγέθους Εικόνων

en: Resize each selected image
el: Αλλαγή μεγέθους κάθε επιλεγμένης εικόνας

en: Ro_tate Images...
el: _Περιστροφή Εικόνων

en: Rotate each selected image
el: Περιστρέψτε κάθε επιλεγμένη εικόνα

en: _Skip
el: _Παραλείψτε

en: _Retry
el: _Ξαναπροσπαθήστε

en: Resizing image: %d of %d
el: Αλλαγή μεγέθους εικόνας: %d από %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
el: <i>Αλλαγή μεγέθους "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
el: Εισαγάγετε ένα έγκυρο επίθεμα αρχείου!

en: Rotating image: %d of %d
el: Περιστροφή εικόνας: %d από %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
el: <i>Περιστροφή "%s"</i>

en: Resize Images
el: Αλλαγή μεγέθους Εικόνων

en: <b>Image Size</b>
el: <b>Μέγεθος Εικόνας</b>

en: Select a size:
el: Επιλέξτε ένα μέγεθος:

en: pixels
el: εικονοστοιχεία

en: Scale:
el: Κλίμακα:

en: percent
el: ποσοστό

en: Custom size:
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος:

en: Width:
el: Μήκος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: <b>Filename</b>
el: <b>Όνομα αρχείου</b>

en: Append
el: Προσαρτώ

en: to file title
el: στο τίτλο αρχείου

en: Resize in place
el: Αλλαγή μεγέθους στη θέση του

en: _Resize
el: _Αλλαγή μεγέθους

en: Rotate Images
el: Περιστροφή Εικόνων

en: <b>Image Rotation</b>
el: <b>Περιστροφή Εικόνας</b>

en: Select an angle:
el: Επιλέξτε μια γωνία:

en: Custom angle:
el: Προσαρμοσμένη γωνία:

en: degrees clockwise
el: βαθμούς δεξιόστροφα

en: Rotate in place
el: Περιστρέψτε στη θέση του

en: _Rotate
el: _Περιστρέψτε

en: Title
el: Τίτλος

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Track
el: Κομμάτι

en: Genre
el: Γένος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Pages
el: Σελίδες

en: Sample Rate
el: Ρυθμός δειγματοληψίας

en: Length
el: Μήκος

en: EXIF Date
el: EXIF Ημερομηνία

en: EXIF Software
el: EXIF Λογισμικό

en: EXIF Image Size
el: EXIF Μέγεθος Εικόνας

en: EXIF Rating
el: EXIF Ταξινόμηση

en: Image Size
el: Μέγεθος Εικόνας

en: Open the browser
el: Ανοίξτε το πρόγραμμα περιήγησης

en: Show a notification
el: Εμφάνιση ειδοποίησης

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Κωδικός

en: Author
el: Συγγραφέας

en: %d item | %d items
el[0]: %d αντικείμενο
el[1]: %d αντικείμενα

en: Empty Folder
el: Άδειος Φάκελος

en: Type
el: Πληκτρολόγησε

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Size
el: Μέγεθος

en: Modified
el: Τροποποιημένο

en: from
el: από

en: by
el: από

en: %d of %d
el: %d από %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
el: <span size="larger">Η επιλεγμένη "%s" είναι μη έγκυρη κωδικοποίηση.</span>
    <span size="larger">Επιλέξτε μία άλλη.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
el: <span size="larger" weight="bold">Παρουσιάστηκε σφάλμα με τη μετονομασία του αρχείου σε "%s"</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
el: <span size="larger" weight="bold">Υπάρχει ήδη ένα αρχείο με όνομα "%s".</ span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
el: Αν θέλετε να μετονομάσετε το επιλεγμένο αρχείο, μετακινήστε πρώτα ή μετονομάστε πρώτα το "%s".

en: Repair filename ...
el: Επισκευή ονόματος αρχείου ...

en: Repair filename
el: Επισκευή ονόματος αρχείου

en: Re_name as "%s"
el: _Μετονομασία ως "%s"

en: Rename as "%s".
el: Μετονομασία ως "%s".

en: Select a filename
el: Επιλέξτε ένα όνομα αρχείου

en: Select a filename from sub menu items.
el: Επιλέξτε ένα όνομα αρχείου από τα στοιχεία υπομενού.

en: Arabic - CP1256
el: Αραβικά - CP1256

en: Baltic - CP1257
el: Βαλτικά - CP1257

en: Central European latin - CP1250
el: Κεντρική Ευρώπη Λατινικά - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
el: Κινεζική απλοποιημένη - CP936

en: Chinese traditional - CP950
el: Κινέζικα παραδοσιακά - CP950

en: Cyrillic - CP1251
el: Κυριλλικά - CP1251

en: Greek - CP1253
el: Ελληνικά - CP1253

en: Hebrew - CP1255
el: Εβραϊκά - CP1255

en: Japanese - CP932
el: Ιαπωνέζικα - CP932

en: Korean - CP949
el: Κορεάτικα - CP949

en: Thai - CP874
el: Τάι - CP874

en: Turkish - CP1254
el: Τούρκικα - CP1254

en: Vietnamese - CP1258
el: Βιετναμέζικα - CP1258

en: Western European latin - CP1252
el: Δυτικοευρωπαϊκή λατινική - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
el: <span size="larger" weight="bold">Παρουσιάστηκε σφάλμα με τη μετονομασία "%s" σε "%s"</span>

en: Other ...
el: Άλλο ...

en: As is
el: Όπως είναι

en: To be
el: Να είναι

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
el: Επισκευαστής ονόματος αρχείου Nemo: Επιλέξτε αρχεία για μετονομασία

en: Select an encoding name to use
el: Επιλέξτε ένα όνομα κωδικοποίησης για χρήση

en: _Encoding name to add:
el: _Όνομα κωδικοποίησης για προσθήκη:

en: Nemo Filename Repairer
el: Επισκευαστής ονόματος αρχείου Nemo

en: Select _encoding:
el: _Επιλέξτε κωδικοποίηση

en: Include _subdirectories
el: Συμπεριλάβετε _υποφακέλους

en: Key Imported | Keys Imported
el[0]: Εισαγωγή κλειδιού
el[1]: Εισαγωγή κλειδιών

en: Imported %i key | Imported %i keys
el[0]: Εισαγόμενο κλειδί %i
el[1]: Εισαγόμενα κλειδιά %i

en: Imported a key for | Imported keys for
el[0]: Εισάγετε ένα κλειδί για
el[1]: Εισάγετε κλειδιά για

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
el: Υπογράφηκε από το <i> <key id = '%s' /> <b> έληξε </ b> </ i> στο %s.

en: Invalid Signature
el: Μη έγκυρη υπογραφή

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
el: Υπογράφηκε από το <i> <key id = '%s' /> </ i> στο %s <b> Έληξε </ b>.

en: Expired Signature
el: Ληγμένη Υπογραφή

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
el: Υπογράφεται από το <i> <key id = '%s' /> <b> Ανακαλείται </ b> </ i> στο %s.

en: Revoked Signature
el: Ανακληθείσα υπογραφή

en: Good Signature
el: Καλή υπογραφή

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
el: Υπογράφεται από το <i> <key id = '%s' /> </ i> στο %s.

en: Untrusted Valid Signature
el: Μη έγκυρη υπογραφή

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
el: Έγκυρη αλλά <b>μη αξιόπιστη</b> υπογραφή από <i><key id='%s'/></i> στο %s.

en: Signing key not in keyring.
el: Το κλειδί υπογραφής δεν είναι στο keyring.

en: Unknown Signature
el: Άγνωστη Υπογραφή

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
el: Κακή ή πλαστή υπογραφή. Τα υπογεγραμμένα δεδομένα τροποποιήθηκαν.

en: Bad Signature
el: Κακή Υπογραφή

en: Couldn't verify signature.
el: Δεν είναι δυνατή η επιβεβαίωση της υπογραφής

en: Wrong passphrase.
el: Λάθος φράση πρόσβασης.

en: Enter new passphrase for '%s'
el: Εισαγάγετε νέα φράση πρόσβασης για το '%s'

en: Enter passphrase for '%s'
el: Εισαγάγετε τη φράση πρόσβασης για το '%s'

en: Enter new passphrase
el: Εισαγάγετε νέα φράση πρόσβασης

en: Enter passphrase
el: Εισαγάγετε φράση πρόσβασης

en: Passphrase
el: Φράση πρόσβασης

en: Ok
el: Εντάξει

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Import keys from the file
el: Εισαγωγή κλειδιών από το αρχείο

en: Encrypt file
el: Κρυπτογράφηση αρχείου

en: Sign file with default key
el: Υπογράψτε το αρχείο με το προεπιλεγμένο κλειδί

en: Encrypt and sign file with default key
el: Κρυπτογράφηση και υπογραφή αρχείου με προεπιλεγμένο κλειδί

en: Decrypt encrypted file
el: Αποκρυπτογράφηση κρυπτογραφημένου αρχείου

en: Verify signature file
el: Επαληθεύστε το αρχείο υπογραφής

en: Read list of URIs on standard in
el: Ανάγνωση λίστας URIs στη προκαθορισμένη είσοδο

en: file...
el: αρχείο...

en: Encryption settings
el: Ρυθμίσεις κρυπτογράφησης

en: Couldn't load keys
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση κλειδιών

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
el: Επιλέξτε το όνομα κρυπτογραφημένου αρχείου για το '%s'

en: Choose Signer
el: Επιλέξτε Υπογραφέα

en: Choose Signature File Name for '%s'
el: Επιλέξτε το όνομα αρχείου υπογραφής για '%s'

en: Import is complete
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε

en: Importing keys ...
el: Εισαγωγή κλειδιών ...

en: Import Failed
el: Η εισαγωγή απέτυχε

en: Keys were found but not imported.
el: Τα κλειδιά βρέθηκαν αλλά δεν εισήχθησαν.

en: Imported key
el: Εισαγόμενο κλειδί

en: Imported %d key | Imported %d keys
el[0]: Εισήχθηκε %d κλειδί
el[1]: Εισήχθηκαν %d κλειδιά

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
el: Επιλέξτε το αποκρυπτογραφημένο όνομα αρχείου για το '%s'

en: Choose Original File for '%s'
el: Επιλέξτε Αυθεντικό Αρχείο για '%s'

en: No valid signatures found
el: Δεν βρέθηκαν έγκυρες υπογραφές

en: File Encryption Tool
el: Εργαλείο κρυπτογράφησης αρχείου

en: Encrypting
el: Κρυπτογραφεί

en: Couldn't encrypt file: %s
el: Αδυναμία κρυπτογράφησης του αρχείου %s

en: Signing
el: Υπογραφή

en: Couldn't sign file: %s
el: Αδυναμία υπογραφής αρχείου: %s

en: Importing
el: Εισαγωγή

en: Couldn't import keys from file: %s
el: Αδυναμία εισαγωγής κλειδιών από το αρχείο: %s

en: Decrypting
el: Αποκρυπτογράφηση

en: Couldn't decrypt file: %s
el: Αδυναμία αποκρυπτογράφησης του αρχείου: %s

en: Verifying
el: Επαλήθευση

en: Couldn't verify file: %s
el: Αδυναμία επιβεβαίωσης αρχείου: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
el: Αυτο-εξαγόμενο zip (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
el: Tar αποσυμπιεσμένο (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
el: Tar συμπιεσμένο με bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
el: Tar συμπιεσμένο με bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
el: Tar συμπιεσμένο με gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
el: Tar συμπιεσμένο με lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
el: Tar συμπιεσμένο με compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
el[0]: Έχετε επιλέξει %d αρχείο
el[1]: Έχετε επιλέξει %d αρχεία

en: and %d folder | and %d folders
el[0]: και %d φάκελο
el[1]: και %d φακέλους

en: You have selected %d file | You have selected %d files
el[0]: Έχετε επιλέξει %d αρχείο
el[1]: Έχετε επιλέξει %d αρχεία

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
el[0]: Έχετε επιλέξει %d φάκελο
el[1]: Έχετε επιλέξει %d φακέλους

en: Preparing...
el: Προετοιμάζεται...

en: Couldn't list files
el: Δεν ήταν δυνατή η εμφάνιση αρχείων

en: Couldn't package files
el: Δεν ήταν δυνατή η συσκευασία των αρχείων

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
el: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε. Ίσως δεν έχετε το κλειδί αποκρυπτογράφησης.

en: Couldn't run file-roller
el: Δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση του κυλίνδρου αρχείων

en: The file-roller process did not complete successfully
el: Η διαδικασία αρχείου κυλίνδρων δεν ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: All key files
el: Όλα τα αρχεία κλειδιά

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Archive files
el: Αρχειοθέτηση αρχείων

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
el: <b> Υπάρχει ήδη ένα αρχείο με αυτό το όνομα. </ b>
    
    Θέλετε να το αντικαταστήσετε με ένα νέο αρχείο;

en: _Replace
el: _Αντικατάσταση

en: Encrypt Multiple Files
el: Κρυπτογράφηση Πολλαπλών Αρχείων

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
el: <b> Έχετε επιλέξει πολλαπλά αρχεία ή φακέλους </ b>

en: encrypted-package
el: κρυπτογραφημένο-πακέτο

en: Encrypt each file separately
el: Κρυπτογράφηση κάθε αρχείου ξεχωριστά

en: Encrypt packed together in a package
el: Κρυπτογραφήστε μαζί σε ένα πακέτο

en: Packaging:
el: Πακετάρισμα:

en: Package Name:
el: Όνομα πακέτου:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
el: Επειδή τα αρχεία βρίσκονται εξ αποστάσεως, κάθε αρχείο θα κρυπτογραφείται ξεχωριστά.

en: Notification Messages
el: Μηνύματα ειδοποίησης

en: Progress Title
el: Τίτλος προόδου

en: Encrypt...
el: Κρυπτογράφηση...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
el[0]: Κρυπτογράφηση (και προαιρετική υπογραφή) του επιλεγμένου αρχείου
el[1]: Κρυπτογραφήστε τα επιλεγμένα αρχεία

en: Sign
el: Υπογραφή

en: Sign the selected file | Sign the selected files
el[0]: Υπογραφή του επιλεγμένου αρχείου
el[1]: Υπογραφή των επιλεγμένων αρχείων

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
el: Το Nemo πρέπει να προσθέσει κάποιες άδειες στο φάκελο "%s" για να το μοιραστεί

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
el: Ο φάκελος "%s" χρειάζεται τα ακόλουθα πρόσθετα δικαιώματα για κοινή χρήση:
    %s%s%sΘέλετε το Nemo να προσθέσει αυτά τα δικαιώματα στον φάκελο αυτόματα;

en:   - read permission by others
el:   - δικαίωμα ανάγνωσης από άλλους

en:   - write permission by others
el:   - δικαίωμα εγγραφής από άλλους

en:   - execute permission by others
el:   - δικαίωμα εκτέλεσης από άλλους

en: Add the permissions automatically
el: Προσθέστε τα δικαιώματα αυτόματα

en: Could not change the permissions of folder "%s"
el: Δεν ήταν δυνατή η αλλαγή των δικαιωμάτων του φακέλου "%s"

en: The share name cannot be empty
el: Το όνομα διαμοιρασμού δεν μπορεί να είναι κενό

en: The share name is too long
el: Το όνομα της κοινής χρήσης είναι πολύ μεγάλο

en: Error while getting share information: %s
el: Σφάλμα κατά την λήψη πληροφοριών διαμοιρασμού: %s

en: Another share has the same name
el: Ένας άλλος διαμοιρασμός έχει το ίδιο όνομα

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
el: Αυτός ο φάκελος βρίσκεται σε κρυπτογραφημένο κατάλογο. Δε θα είναι προσβάσιμος από άλλους χρήστες εκτός εάν η επιλογή 'force user' είναι παρούσα στο /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
el: Οι άδειες του %s προτρέπουν άλλους χρήστες από το να έχουν πρόσβαση σε αυτή τη κοινή χρήση

en: Modify _Share
el: _Επεξεργασία Κοινοχρήστων

en: Create _Share
el: _Δημιουργία Κοινοχρήστων

en: Please reboot to finalize changes
el: Κάντε επανεκκίνηση για να ολοκληρώσετε τις αλλαγές

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
el: Κάτι πήγε στραβά. Μπορεί να χρειαστεί να εγκαταστήσετε το samba και να προσθέσετε το χρήστη σας στην ομάδα 'sambashare' με μη αυτόματο τρόπο.

en: There was an error while getting the sharing information
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη των πληροφοριών κοινής χρήσης

en: Share
el: Κοινή χρήση

en: Folder Sharing
el: Κατάλογος κοινής χρήσης

en: Sharing Options
el: Επιλογές κοινής χρήσης

en: Share this Folder
el: Κοινή χρήση αυτού του Φακέλου

en: %s %s %s returned with signal %d
el: %s %s %s επέστρεψε με σήμα %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
el: %s %s %s απέτυχε για άγνωστο λόγο

en: 'net usershare' returned error %d: %s
el: 'net usershare' επέστρεψε το σφάλμα %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
el: 'net usershare' επέστρεψε το σφάλμα %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
el: η έξοδος του 'net usershare' δεν είναι σε έγκυρη κωδικοποίηση UTF-8

en: Failed
el: Αποτυχία

en: Samba's testparm returned with signal %d
el: Το testparm της Samba επέστρεψε με σήμα %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
el: Το testparm της Samba απέτυχε για άγνωστο λόγο

en: Samba's testparm returned error %d: %s
el: Το testparm του Samba επέστρεψε το σφάλμα %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
el: Το testparm του Samba επέστρεψε το σφάλμα %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
el: Δεν είναι δυνατή η κατάργηση της κοινής χρήσης για τη διαδρομή %s: η διαδρομή αυτή δεν είναι κοινόχρηστη

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή της διαδρομής ενός υπάρχοντος κοινόχρηστου στοιχείου. καταργήστε πρώτα το παλιό κοινόχρηστο στοιχείο και προσθέστε ένα νέο

en: Share this _folder
el: Κοινή χρήση αυτού του _φακέλου

en: Share _name:
el: _Όνομα κοινόχρηστου στοιχείου

en: Co_mment:
el: _Σχόλιο:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
el: _Επιτρέψτε σε άλλους την δημιουργία και διαγραφή αρχείων σε αυτό τον φάκελο

en: _Guest access (for people without a user account)
el: Είσοδος _επισκέπτη (για άτομα χωρίς λογαριασμό χρήστη)

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
el: Το Samba πρέπει να εγκατασταθεί, οι κατάλληλοι κανόνες firewall πρέπει να προστεθούν και ο λογαριασμός χρήστη σας πρέπει να είναι στην ομάδα 'sambashare'.

en: Nemo-Terminal Preferences
el: Προτιμήσεις Nemo-Τερματικού

en: Visible by default
el: Προκαθορισμένα ορατό

en: Top
el: Επάνω

en: Bottom
el: Βάση

en: Terminal position
el: Τοποθεσία τερματικού

en: Independent
el: Ανεξάρτητο

en: Terminal follows view location
el: Το Τερματικό ακολουθεί τη τοποθεσία προβολής

en: Location mode
el: Λειτουργία τοποθεσίας

en: Terminal bell
el: Κουδούνι τερματικού

en: Default number of lines for the terminal
el: Προκαθορισμένος αριθμός γραμμών για το τερματικό

en: Keyboard shortcut
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Basic
el: Βασικό

en: Shell to use (leave blank for system default)
el: Κέλυφος προς χρήση (αφήστε κενό για χρήση του προκαθορισμένου του συστήματος)

en: Terminal erase line key sequence
el: Σειρά κουμπιών για διαγραφή γραμμής τερματικού

en: Terminal restore line key sequence
el: Σειρά κουμπιών για επαναφορά γραμμής τερματικού

en: Change directory command
el: Εντολή αλλαγής φακέλου

en: Restore defaults
el: Επαναφορά προεπιλογών

en: Sequences must be escaped according to python rules.
el: Τα κουμπιά πρέπει να τελειώνουν σύμφωνα με κανόνες της python.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
el: Το '%s' αντικαθιστάται από το όνομα φακέλου μέσα στα ' '

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Paste Filenames
el: Επικόλληση ονόματος αρχείων

en: Composer
el: Συνθέτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Allows managing of archives from the context menu
el: Επιτρέπει τη διαχείριση των αρχείων από το μενού περιβάλλοντος

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
el: Σας επιτρέπει να μοιράζεστε γρήγορα έναν φάκελο από το μενού περιβάλλοντος

en: Nemo Emblems
el: Εμβλήματα Nemo

en: Change a folder or file emblem
el: Αλλάξτε το έμβλημα ενός φακέλου ή αρχείου

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
el: Επιτρέπει τη διαχείριση της υπηρεσίας διαδικτύου Dropbox από το μενού περιβάλλοντος

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
el: Επιτρέπει την αλλαγή μεγέθους και την περιστροφή εικόνων από το μενού περιβάλλοντος

en: Allows filename encoding repair from the context menu
el: Επιτρέπει την επιδιόρθωση κωδικοποίησης ονόματος αρχείου από το μενού περιβάλλοντος

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
el: Επιτρέπει την κρυπτογράφηση και την αποκρυπτογράφηση αρχείων OpenPGP από το μενού περιβάλλοντος

en: View audio tag information from the properties tab
el: Προβολή πληροφοριών ετικέτας ήχου από την καρτέλα ιδιοτήτων

en: Allows file comparison from the context menu
el: Επιτρέπει τη σύγκριση αρχείων από το μενού περιβάλλοντος

en: Provides additional columns for the list view
el: Παρέχει πρόσθετες στήλες στην προβολή λίστας

en: Embedded terminal for Nemo
el: Ενσωματωμένο τερματικό για το Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση ή η ανάλυση της σελίδας αποτελεσμάτων.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
el: Πιθανόν να είναι ένα χρονικό όριο λήξης διακομιστή ή αλλαγή από την πλευρά του διακομιστή. Προσπαθήστε αργότερα.

en: Pastebin to %s
el: Επικόλληση στο %s

en: Send this file to %s
el: Αποστολή αυτού του αρχείου στο %s

en: Send files to a paste service via the context menu
el: Αποστολή αρχείων σε υπηρεσία επικόλλησης μέσω του μενού περιβάλλοντος
