linuxmint - en to ia translation catalogue (329 entries)

en: No Info
ia: Nulle informationes

en: Title:
ia: Titulo:

en: Artist:
ia: Artista:

en: Album Artist:
ia: Artista del album:

en: Genre:
ia: Genere:

en: Year:
ia: Anno:

en: Track #:
ia: Tracia #:

en: Length:
ia: Longitude:

en: Bitrate:
ia: Frequentia de bit:

en: Sample Rate:
ia: Frequentia de monstra:

en: Encoded by:
ia: Codificate per:

en: Nemo Compare
ia: Nemo assimila

en: Three-Way Diff
ia: Diff a tres vias

en: N-Way Diff
ia: Diff a N vias

en: Compare to:
ia: Compara a:

en: Compare to the file previously selected
ia: Comparar al file seligite previemente

en: Compare Later
ia: Similar postea

en: Remember file for later comparison
ia: Recordar le file pro posterior comparation

en: Compare
ia: Comparar

en: Compare selected files
ia: Compara le files eligite

en: Art
ia: Arte

en: Danger
ia: Periculo

en: Default
ia: Predefinite

en: Development
ia: Disveloppamento

en: Documents
ia: Documentos

en: Downloads
ia: Discargamentos

en: Favorite
ia: Favorito

en: Games
ia: Jocos

en: Important
ia: Importante

en: Installed
ia: Installate

en: Mail
ia: Email

en: Money
ia: Moneta

en: Multimedia
ia: Multimedios

en: New
ia: Nove

en: Note
ia: Nota

en: Package
ia: Pacchetto

en: People
ia: Personas

en: Sales
ia: Venditas

en: Sound
ia: Sono

en: System
ia: Systema

en: Urgent
ia: Urgente

en: Emblems
ia: Emblemas

en: Extract Here
ia: Extraher ci

en: Extract the selected archive to the current position
ia: Extrahe le archivo seligite al position actual

en: Extract To...
ia: Extraher a...

en: Extract the selected archive
ia: Extrahe le archivo seligite

en: Compress...
ia: Comprimer...

en: Create a compressed archive with the selected objects
ia: Crea un archivo compresse con le objectos seligite

en: Save Digests
ia: Salvar le digestos

en: A GTK+ utility for computing message digests or checksums.
ia: Un utilitate de GTK+ pro elaborar digestos o summas de verification de messages

en: Select Files
ia: Files seligite

en: Failed to read "%s"
ia: Falta e leger "%s"

en: Failed to read "%s":
    %s
ia: Falta a leger "%s":
    %s

en: Not a regular file
ia: File non regular

en: Unknown error
ia: Error incognite

en: Failed to add "%s":
    %s
ia: Falta a adder "%s":
    %s

en: %s of %s - 1 minute left (%s/sec)
ia: %s de %s - 1 minuta restante (%s/sec)

en: %s of %s - %u minutes left (%s/sec)
ia: %s de %s - %u minutas restante (%s/sec)

en: %s of %s - 1 second left (%s/sec)
ia: %s de %s - 1 secunda restante (%s/sec)

en: %s of %s - %u seconds left (%s/sec)
ia: %s of %s - %u secundas restante (%s/sec)

en: Check against the specified digest or checksum
ia: Verifica contra le digesto o summa de controlo specificate

en: DIGEST
ia: DIGESTO

en: Read program data from the specified directory
ia: Leger le datos del programme in un directorio specificate

en: DIRECTORY
ia: DIRECTORIO

en: Hash the specified text
ia: Minutiar le texto specificate

en: TEXT
ia: TEXTO

en: Show version information
ia: Monstra informationes de version

en: Failed to enable any supported hash functions.
ia: Falta a activar ulle functiones supportate pro minutiar

en: Digests
ia: Digestos

en: _Resize Images...
ia: _Redimensionar imagines...

en: Resize each selected image
ia: Redimensiona cata imagine seligite

en: Ro_tate Images...
ia: Ro_tar imagines...

en: Rotate each selected image
ia: Rota cata imagine seligite

en: _Skip
ia: _Saltar

en: _Retry
ia: _Reprobar

en: Resizing image: %d of %d
ia: Redimensionamento del imagine: %d de %d

en: <i>Resizing "%s"</i>
ia: <i>Redimensionamento de "%s"</i>

en: Please enter a valid filename suffix!
ia: Per favor insere un suffixo de nomine de file valide

en: Rotating image: %d of %d
ia: Rotation del imagine: %d of %d

en: <i>Rotating "%s"</i>
ia: <i>Rotation de "%s"</i>

en: Resize Images
ia: Redimensionar imagines

en: <b>Image Size</b>
ia: <b>Dimension de imagine</b>

en: Select a size:
ia: Selige un dimension:

en: Scale:
ia: Scala:

en: percent
ia: per cento

en: Custom size:
ia: Dimension personalisate:

en: Width:
ia: Largessa:

en: Height:
ia: Altessa:

en: <b>Filename</b>
ia: <b>Nomine de file</b>

en: Append
ia: Appender

en: to file title
ia: a titulo del file

en: Resize in place
ia: Redimensionar in loco

en: _Resize
ia: _Redimensionar

en: Rotate Images
ia: Rotar imagines

en: <b>Image Rotation</b>
ia: <b>Rotation de imagine</b>

en: Select an angle:
ia: Selige un angulo

en: Custom angle:
ia: Angulo personalisate:

en: degrees clockwise
ia: grados in senso horari

en: Rotate in place
ia: Rotar in loco

en: _Rotate
ia: _Rotar

en: Title
ia: Titulo

en: Artist
ia: Artista

en: Track
ia: Traciar

en: Genre
ia: Genere

en: Date
ia: Data

en: Bitrate
ia: Frequentia de bit

en: Sample Rate
ia: Frequentia de monstra

en: Length
ia: Longitude

en: EXIF Date
ia: Data de EXIF

en: EXIF Software
ia: Software de EXIF

en: EXIF Flash
ia: Flash de EXIF

en: EXIF Image Size
ia: Dimension de imagine de EXIF

en: EXIF Rating
ia: Valor de EXIF

en: Image Size
ia: Dimension de imagine

en: Open the browser
ia: Aperir le navigator

en: Show a notification
ia: Monstrar un notification

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Password
ia: Contrasigno

en: Author
ia: Autor

en: %d item | %d items
ia[0]: %d elemento
ia[1]: %d elementos

en: Empty Folder
ia: Vacuar dossier

en: Type
ia: Typo

en: Loading...
ia: Cargamento...

en: Size
ia: Dimension

en: Modified
ia: Modificate

en: from
ia: ab

en: by
ia: per

en: %d of %d
ia: %d de %d

en: <span size="larger">The selected "%s" is invalid encoding.</span>
    <span size="larger">Please choose another one.</span>
ia: <span size="larger">Le codification "%s" seligite non es valide.</span>
    <span size="larger">Per favor elige un altero.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming the file to "%s"</span>
ia: <span size="larger" weight="bold">Il ha essite un error durante que le file "%s" era renominate</span>

en: <span size="larger" weight="bold">A file named "%s" already exists.</span>
ia: <span size="larger" weight="bold">Un file appellate "%s" existe jam.</span>

en: If you want to rename the selected file, please move or rename "%s" first.
ia: Si tu vole renominar le file seligite, per favor move o renomina antea "%s".

en: Repair filename ...
ia: Reparar nomine de file...

en: Repair filename
ia: Reparar le nomine de file

en: Re_name as "%s"
ia: Re_nominar como "%s"

en: Rename as "%s".
ia: Renominar como "%s".

en: Select a filename
ia: Seliger un nomine de file

en: Select a filename from sub menu items.
ia: Selige un nomine de file ex le elementos de submenu

en: Central European latin - CP1250
ia: Latin central europee - CP1250

en: Chinese simplified - CP936
ia: Chinese simplificate - CP936

en: Cyrillic - CP1251
ia: Cyrillico - CP1251

en: Greek - CP1253
ia: Greco - CP1253

en: Hebrew - CP1255
ia: Hebreo - CP1255

en: Japanese - CP932
ia: Japonese - CP932

en: Korean - CP949
ia: Koran - CP949

en: Turkish - CP1254
ia: Turco - CP1254

en: Western European latin - CP1252
ia: Latino europee western - CP1252

en: <span size="larger" weight="bold">There was an error renaming "%s" to "%s"</span>
ia: <span size="larger" weight="bold">Il ha essite un error durante que le file "%s" era renominate a "%s"</span>

en: Other ...
ia: Altero ...

en: As is
ia: Assi

en: To be
ia: Esser

en: Nemo Filename Repairer: Select Files To Rename
ia: Nemo, Reparator de nomine de file: selige le files a renominar

en: Select an encoding name to use
ia: Selige un nomine de codification a usar

en: _Encoding name to add:
ia: Nomine de codification (_Encoding) a adder:

en: Nemo Filename Repairer
ia: Reparator de nomine de file de Nemo

en: Select _encoding:
ia: Seliger codification (_encoding):

en: Include _subdirectories
ia: Includer _subdirectorios

en: Key Imported | Keys Imported
ia[0]: Clave importate
ia[1]: Claves importate

en: Imported %i key | Imported %i keys
ia[0]: Importate %i clave
ia[1]: Importate %i claves

en: Imported a key for | Imported keys for
ia[0]: Importate un clave pro
ia[1]: Importate claves pro

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
ia: Signate per <i><key id='%s'/> <b>expirate</b></i> le %s.

en: Invalid Signature
ia: Signatura non valide

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
ia: Signate per <i><key id='%s'/></i> le %s <b>Expirate</b>.

en: Expired Signature
ia: Signatura expirate

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
ia: Signate per <i><key id='%s'/> <b>revocate</b></i> le %s.

en: Revoked Signature
ia: Signatura revocate

en: Good Signature
ia: Bon signatura

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ia: Signate per <i><key id='%s'/></b></i> le %s.

en: Untrusted Valid Signature
ia: Signatura non fidite valide

en: Valid but <b>untrusted</b> signature by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ia: Valide, ma <b>non fidite</b> signatura per<i><key id='%s'/></i> sur %s.

en: Signing key not in keyring.
ia: Clave de firma non in porta-claves.

en: Unknown Signature
ia: Signatura incognite

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
ia: Signatura mal o oblidate. Le datos signate esseva modificate.

en: Bad Signature
ia: Mal signatura

en: Couldn't verify signature.
ia: Impossibile verificar le firma.

en: Wrong passphrase.
ia: Mal phrase-contrasigno.

en: Enter new passphrase for '%s'
ia: Insere nove phrase contrasigno pro '%s'

en: Enter passphrase for '%s'
ia: Insere phrase contrasigno pro '%s'

en: Enter new passphrase
ia: Insere nove phrase contrasigno

en: Enter passphrase
ia: Inserer le phrase-contrasigno

en: Passphrase
ia: Phrase-contrasigno

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Import keys from the file
ia: Importar claves ex le file

en: Encrypt file
ia: Cryptar le file

en: Sign file with default key
ia: Signar le file con le clave standard

en: Encrypt and sign file with default key
ia: Cifrar e signar le file con le clave standard

en: Decrypt encrypted file
ia: Decryptar un file cryptate

en: Verify signature file
ia: Verificar el signatura del file

en: Read list of URIs on standard in
ia: Leger le lista del URIs sur standard-in

en: Encryption settings
ia: Configurationes de cryptographia

en: Couldn't load keys
ia: Impossibile cargar claves

en: Choose Encrypted File Name for '%s'
ia: Eliger nomines del file cifrate pro '%s'

en: Choose Signer
ia: Eliger signator

en: Choose Signature File Name for '%s'
ia: Eliger le nomine del file firma pro '%s'

en: Import is complete
ia: Importation complete

en: Importing keys ...
ia: Importation del claves ...

en: Import Failed
ia: Importation fallite

en: Keys were found but not imported.
ia: Claves era trovate ma non importate.

en: Imported key
ia: Clave importate

en: Imported %d key | Imported %d keys
ia[0]: Importate %d clave
ia[1]: Importate %d claves

en: Choose Decrypted File Name for '%s'
ia: Eliger le nomine de file decifrate pro '%s'

en: Choose Original File for '%s'
ia: Eliger le file original pro '%s'

en: No valid signatures found
ia: Nulle valide signaturas trovate

en: File Encryption Tool
ia: Instrumento de cryptographia de files

en: Encrypting
ia: Cryptar

en: Couldn't encrypt file: %s
ia: Impossibile cifrar le file: %s

en: Signing
ia: Signatura

en: Couldn't sign file: %s
ia: Impossibile firmar le file: %s

en: Importing
ia: Importation

en: Couldn't import keys from file: %s
ia: Impossibile importar claves ab le file: %s

en: Decrypting
ia: Decifration

en: Couldn't decrypt file: %s
ia: Impossibile decifrar le file: %s

en: Verifying
ia: Controlo

en: Couldn't verify file: %s
ia: Impossibile verificar le file: %s

en: Self-extracting zip (.exe)
ia: Zip auto-extrahente (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
ia: Tar non comprimite (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
ia: Tar comprimite per bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
ia: Tar comprimite per bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
ia: Tar comprimite per gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
ia: Tar comprimite per lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
ia: Tar comprimite per compress (.tar.Z)

en: You have selected %d file  | You have selected %d files
ia[0]: Tu ha seligite %d file
ia[1]: Tu ha seligite %d files

en: and %d folder | and %d folders
ia[0]: e %d dossier
ia[1]: e %d dossieres

en: You have selected %d file | You have selected %d files
ia[0]: Tu ha seligite %d file
ia[1]: Tu ha seligite %d files

en: You have selected %d folder | You have selected %d folders
ia[0]: Tu ha seligite %d dossier
ia[1]: Tu ha seligite %d dossieres

en: Preparing...
ia: In prepararation...

en: Couldn't list files
ia: Impossibile listar le files

en: Couldn't package files
ia: Impossibile pacchettar le files

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ia: Decifration fallite. Tu probabilemente non ha le clave de decifration.

en: Couldn't run file-roller
ia: Impossibile facer fluer file-roller

en: The file-roller process did not complete successfully
ia: Le processo file-roller non se ha completate con successo

en: All key files
ia: Tote le file claves

en: All files
ia: Tote le files

en: Archive files
ia: Archivar le files

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
ia: <b>Un file existe jam con iste nomine.</b>
    
    Desira tu lo supplantar con le nove file?

en: _Replace
ia: _Reimplaciar

en: Encrypt Multiple Files
ia: Cifrar plure files

en: <b>You have selected multiple files or folders</b>
ia: <b>Tu ha seligite plure files o dossieres</b>

en: encrypted-package
ia: pacchetto-cifrate

en: Encrypt each file separately
ia: Cifrar cata file separatemente

en: Encrypt packed together in a package
ia: Cifrar impaccate conjunctemente in un pacchetto

en: Packaging:
ia: Pacchetto:

en: Package Name:
ia: Nomine de pacchetto:

en: Because the files are located remotely, each file will be encrypted separately.
ia: Pois que le files es locate remotemente, cata file essera cryptate separatemente.

en: Notification Messages
ia: Messages de notification

en: Progress Title
ia: Titulo de progresso

en: Encrypt...
ia: Cifrar...

en: Encrypt (and optionally sign) the selected file | Encrypt the selected files
ia[0]: Cifra (e optionalmente firma) le file seligite
ia[1]: Cifra le files seligite

en: Sign
ia: Signo

en: Sign the selected file | Sign the selected files
ia[0]: Firma le file seligite
ia[1]: Firma le files seligite

en: Nemo needs to add some permissions to your folder "%s" in order to share it
ia: Nemo ha necesse de adder alcun permissiones a tu dossier "%s" pro compartir lo

en: The folder "%s" needs the following extra permissions for sharing to work:
    %s%s%sDo you want Nemo to add these permissions to the folder automatically?
ia: Le dossier "%s" besonia del licentias extra sequente pro compartimento a labor:
    %s%s%sDesira tu que Nemo adde iste permissiones al plica automaticamente?

en:   - read permission by others
ia:   - leger permission per alteres

en:   - write permission by others
ia:   - scriber permission per alteres

en:   - execute permission by others
ia:   - executar permission per alteres

en: Add the permissions automatically
ia: Adder le permissiones automaticamente

en: Could not change the permissions of folder "%s"
ia: Impossibile cambiar le permissiones de dossier "%s"

en: The share name cannot be empty
ia: Le nomine de compartimento non pote ser vacue

en: The share name is too long
ia: Le nomine compartite es trop longe

en: Error while getting share information: %s
ia: Error durante le obtenimento de informationes pro compartir: %s

en: Another share has the same name
ia: Un altere compartimento ha le mesme nomine

en: This folder is located in an encrypted directory. It will not be accessible by other users unless the option 'force user' is specified in /etc/samba/smb.conf.
ia: Iste dossier es locate in un plica cifrate. Illo non essera accessibile per altere usatores si le option "fortiar usator" non es specificate in  /etc/samba/smb.conf.

en: The permissions for %s prevent other users from accessing this share
ia: Le permissos pro %s impedi al altere usatores acceder iste compartimento

en: Modify _Share
ia: Modificar le compartimento (_Share)

en: Create _Share
ia: Crear le compartimento (_Share)

en: Please reboot to finalize changes
ia: Per favor reinitia pro completar le cambios

en: Something went wrong.  You may need to install samba and add your user to the 'sambashare' group manually.
ia: Alco de torto ha capitate. Tu pote besoniar de installar samba e adder manualmente tu usator al gruppo de 'sambashare'.

en: There was an error while getting the sharing information
ia: Il ha essite un error durante le obtenimento del informationes de compartimento

en: Share
ia: Compartir

en: Folder Sharing
ia: Compartimento de dossier

en: Sharing Options
ia: Optiones de compartimento

en: Share this Folder
ia: Compartir iste dossier

en: %s %s %s returned with signal %d
ia: %s %s %s restituite con le signal %d

en: %s %s %s failed for an unknown reason
ia: %s %s %s fallite pro un ration incognite

en: 'net usershare' returned error %d: %s
ia: 'net usershare' ha restituite error %d: %s

en: 'net usershare' returned error %d
ia: 'net usershare' ha restituite error %d

en: the output of 'net usershare' is not in valid UTF-8 encoding
ia: le emission de 'net usershare' non es in codification UTF-8 valide

en: Failed
ia: Fallite

en: Samba's testparm returned with signal %d
ia: Testparm de Samba retornava con le signal %d

en: Samba's testparm failed for an unknown reason
ia: Testparm de Samba falleva per un ration incognite

en: Samba's testparm returned error %d: %s
ia: Testparm de Samba ha restituite error %d: %s

en: Samba's testparm returned error %d
ia: Testparm de Samba ha restituite error %d

en: Cannot remove the share for path %s: that path is not shared
ia: Impossibile remover le compartimento pro le percurso %s: ille percurso non es compartite

en: Cannot change the path of an existing share; please remove the old share first and add a new one
ia: Impossibile cambiar le percurso de un compartimento existente; per favor remove antea le vetule compartimento e adde pois uno nove

en: Share this _folder
ia: Compartir iste dossier (_F)

en: Share _name:
ia: _nomine pro compartir:

en: Co_mment:
ia: Co_mmento:

en: _Allow others to create and delete files in this folder
ia: Permitte al _alteres de crear e deler files in iste dossier

en: _Guest access (for people without a user account)
ia: Accesso de hospite (_Guest) (pro personas sin un conto de usator)

en: Install
ia: Installar

en: Samba needs to be installed, appropriate firewall rules need to be added and your user account needs to join the 'sambashare' group.
ia: Il es necesse installar Samba, regulas de firewall appropriate debe esser addite e tu conto usator debe junger se al gruppo 'sambashare'.

en: Nemo-Terminal Preferences
ia: Preferentias de Nemo-Terminal

en: Visible by default
ia: Visibile per definition

en: Top
ia: Culmine

en: Bottom
ia: Basso

en: Terminal position
ia: Position de terminal

en: Independent
ia: Independente

en: Terminal follows view location
ia: Terminal seque le position del vista

en: Location mode
ia: Modo position

en: Terminal bell
ia: Campanetta de terminal

en: Default number of lines for the terminal
ia: Numero de lineas predefinite del terminal

en: Keyboard shortcut
ia: Vias breve de claviero

en: Shell to use (leave blank for system default)
ia: Shell a usar (lassa vacue pro le predefinite de systema)

en: Terminal erase line key sequence
ia: Sequentia de claves pro rader linea in terminal

en: Terminal restore line key sequence
ia: Terminal restaura le sequentia de claves linea

en: Change directory command
ia: Commando pro cambiar le directorio

en: Restore defaults
ia: Restabilir los predefinite

en: Sequences must be escaped according to python rules.
ia: Le sequentias debe esser escappate in accordo al regulas de python.

en: '%s' is replaced by the quoted directory name.
ia: '%s' es replaciate per le citate nomine de directorio.

en: Advanced
ia: Avantiate

en: Paste Filenames
ia: Collar nomine de files

en: Composer
ia: Compositor

en: Allows managing of archives from the context menu
ia: Permitte gerer archivos ex le menu contextual

en: Allows you to quickly share a folder from the context menu
ia: Permitte compartir rapidemente un dossier ex le menu contextual

en: Nemo Emblems
ia: Emblemas de Nemo

en: Change a folder or file emblem
ia: Cambia le emblema de un dossier o file

en: Allows managing of Dropbox web service from the context menu
ia: Permitte gerer le servicio web de Dropbox ex le menu contextual

en: Allows image resizing and rotation from the context menu
ia: Permitte redimensionar e rotar le imagine ex le menu contextual

en: Allows filename encoding repair from the context menu
ia: Permitte reparar le codification del nomine del file ex le menu contextual

en: Allows encryption and decryption of OpenPGP files from the context menu
ia: Permitte cryptar e decryptar files OpenPGP ex le menu contextual

en: View audio tag information from the properties tab
ia: Vide le information del etiquettas de audio ex le scheda de proprietates

en: Allows file comparison from the context menu
ia: Permitte comparar files ex le menu contextual

en: Provides additional columns for the list view
ia: Forni columnas additional pro le vista de lista

en: Embedded terminal for Nemo
ia: Terminal integrate pro Nemo

en: Unable to read or parse the result page.
ia: Incapace de leger o analysar le pagina de resultatos.

en: It could be a server timeout or a change server side. Try later.
ia: Il poterea esser un tempore limite del servitor o un cambio in le latere del servitor. Prova plus tarde.

en: Pastebin to %s
ia: Pastebin a %s

en: Send this file to %s
ia: Inviar iste file a %s

en: Send files to a paste service via the context menu
ia: Inviar files a un servicio de collar via le menu contextual
