linuxmint - en to cs translation catalogue (1311 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
cs: Uložené hledání

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
cs: Definice akce v Nemo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
cs: Definice Nemo pomocníka pro vyhledávání

en: No actions found
cs: Nenalezeny žádné akce

en: Actions
cs: Akce

en: Nemo could not create the required folder "%s".
cs: Nemo nemohl vytvořit požadovanou složku „%s“.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
cs: Před spuštěním Nemo buď vytvořte následující složku, nebo nastavte přístupová práva tak, aby ji mohl vytvořit Nemo.

en: Error starting autorun program: %s
cs: Chyba při automatickém spouštění programu: %s

en: Cannot find the autorun program
cs: Automaticky spouštěný program nenalezen

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
cs: <big><b>Chyba při automatickém spouštění software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
cs: <big><b>Toto médium obsahuje software zamýšlený pro automatické spuštění. Chcete ho spustit?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
cs: Tento software se spustí přímo z média „%s“. Nikdy byste neměli spouštět software, kterému nedůvěřujete.
    
    Pokud máte pochyby, klikněte na Storno.

en: _Run
cs: _Spustit

en: Customize
cs: Přizpůsobit

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: No bookmarks defined
cs: Nejsou definované žádné záložky

en: Disable all
cs: Vypnout vše

en: Enable all
cs: Zapnout vše

en: Public FTP
cs: Veřejný FTP server

en: FTP (with login)
cs: FTP server (s přihlášením)

en: Windows share
cs: Sdílená složka Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
cs: Zabezpečený WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
cs: Připojuje se…

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
cs: Nelze načíst seznam podporovaných metod serverů.
    Zkontrolujte prosím svoji instalaci GVfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
cs: Složku „%s“ se nepodařilo otevřít na „%s“.

en: The server at "%s" cannot be found.
cs: Server „%s“ nelze nalézt.

en: Try Again
cs: Zkusit znovu

en: Please verify your user details.
cs: Zkontrolujte své uživatelské údaje.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: C_onnect
cs: _Připojit

note: set dialog properties
en: Connect to Server
cs: Připojit k serveru

en: Server Details
cs: Podrobnosti o serveru

note: second row: type combobox
en: _Type:
cs: _Typ:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
cs: Sdíl_ení:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
cs: _Složka:

en: User Details
cs: Podrobnosti o uživateli

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
cs: _Doménový název:

note: second row: username entry
en: _User name:
cs: _Uživatelské jméno:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
cs: _Heslo:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
cs: _Zapamatovat si heslo

en: Operation cancelled
cs: Operace zrušena

en: Print but do not open the URI
cs: Vypsat URI identifikátor ale neotevírat jeho cíl

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
cs: 
    
    Přidat připojení na server

en: Show the version of the program.
cs: Zobrazit verzi programu.

en: Quit Nemo Desktop.
cs: Ukončit Nemo Desktop.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
cs: 
    
    Spravovat plochu pomocí správce souborů

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
cs: Vysy_pat Koš

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
cs: Uspořádat automaticky

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
cs: Obrácené pořadí

en: Smaller
cs: Malé

en: Small
cs: Malé

en: Normal
cs: Normální

en: Large
cs: Velká

en: Larger
cs: Velké

en: _Vertical
cs: _Svisle

en: _Horizontal
cs: V_odorovně

en: Name
cs: Název

en: Size
cs: Velikost

en: Type
cs: Typ

en: Date
cs: Datum

note: name, stock id, label
en: _Sort
cs: _Seřadit

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
cs: Velikost _ikon

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
cs: Vysypat Koš

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
cs: Smazat všechny položky v Koši

en: _Customize
cs: _Přizpůsobit

en: Adjust the desktop layout for this monitor
cs: Upravit rozvržení plochy pro tento monitor

en: The desktop view encountered an error.
cs: Při zobrazení pracovní plochy došlo k chybě.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
cs: Při zobrazení pracovní plochy došlo k chybě během spouštění.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
cs: Vrátit ikony do původní _velikosti

en: Restore Icon's Original Si_ze
cs: Vrátit ikonu do původní velikosti

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
cs: Změnit velikost ikony…

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
cs: Udělat vybranou ikonu roztažitelnou

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
cs: Vrátit původní velikost každé z označených ikon

en: Comment
cs: Komentář

en: URL
cs: URL adresa

en: Description
cs: Popis

en: Command
cs: Příkaz

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
cs: Stávající rozvržení monitorů (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
cs: Stávající rozvržení monitorů (%dx%d)

en: Desktop Settings
cs: Nastavení plochy

en: Current Monitor Preferences
cs: Stávající předvolby monitoru

en: Show global desktop settings
cs: Zobrazit globální nastavení plochy

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
cs: Nemáte oprávnění potřebná k prohlížení obsahu „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
cs: „%s“ se nedaří nalézt. Možná došlo před nedávnem ke smazání.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
cs: Je nám líto, ale nedaří se zobrazit celý obsah „%s“: %s

en: The folder contents could not be displayed.
cs: Obsah složky nebylo možné zobrazit.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
cs: Nemáte oprávnění potřebná ke změně skupiny „%s“.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
cs: Je nám líto, ale nelze změnit skupinu u „%s“: %s

en: The group could not be changed.
cs: Skupina nemohla být změněna.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
cs: Je nám líto, ale nelze změnit vlastníka u „%s“: %s

en: The owner could not be changed.
cs: Vlastník nemohl být změněn.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
cs: Je nám líto, ale nelze změnit oprávnění u „%s“: %s

en: The permissions could not be changed.
cs: Oprávnění nemohla být změněna.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
cs: Soubor „%s“  už v této složce existuje. Použijte jiný název.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
cs: „%s“ v této složce neexistuje. Možná byl právě přesunut či smazán?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
cs: Nemáte oprávnění potřebná k přejmenování „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
cs: Název „%s“ není platný, protože obsahuje znak „/“. Použijte prosím jiný název.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
cs: Název „%s“ není platný. Použijte prosím jiný název.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
cs: Název „%s“ je příliš dlouhý. Použijte prosím jiný název.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
cs: Je nám líto, ale „%s“ nelze přejmenovat na „%s“: %s

en: The item could not be renamed.
cs: Položka nemohla být přejmenována.

en: Renaming "%s" to "%s".
cs: Přejmenovává se „%s“ na „%s“.

en: No extensions found
cs: Nenalezena žádná rozšíření

en: no information available
cs: Nejsou k dispozici žádné informace

en: Configure
cs: Nastavit

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Extensions changed.  Restart required.
cs: Rozšíření změněna. Vyžadován restart aplikace.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
cs: Žádný

en: Yesterday
cs: Včera

en: by _Name
cs: podle _názvu

en: Keep icons sorted by name in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle názvu

en: by _Size
cs: podle _velikosti

en: Keep icons sorted by size in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle velikosti

en: by _Type
cs: podle _typu

en: Keep icons sorted by type in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle typu

en: by _Detailed Type
cs: dle _druhu souboru

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle druhu souboru

en: by Modification _Date
cs: dle _data změny

en: Keep icons sorted by modification date in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle data změny

en: by T_rash Time
cs: podle času vy_hození

en: Keep icons sorted by trash time in rows
cs: Udržovat ikony seřazené v řádcích podle času vyhození do koše

en: _Organize Desktop by Name
cs: Usp_ořádat plochu podle názvů

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
cs: _Uspořádat položky

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
cs: Usp_ořádat podle názvu

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
cs: Přemístit ikony tak, aby se lépe vešly do okna a nepřekrývaly se

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
cs: _Opačné pořadí

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
cs: Zobrazit ikony v opačném pořadí

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
cs: _Udržovat zarovnané

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
cs: Udržovat ikony zarovnané s mřížkou

en: _Manually
cs: _Ručně

en: Leave icons wherever they are dropped
cs: Nechat ikony tam, kam byly umístěny

en: By _Name
cs: Dle _názvu

en: By _Size
cs: Dle _velikosti

en: By _Type
cs: Podle _typu

en: By _Detailed Type
cs: Dle _typu souboru

en: By Modification _Date
cs: Dle _data změny

en: By T_rash Time
cs: Podle času vy_hození

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
cs: Zobrazení s ikonami

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
cs: _Ikony

en: The icon view encountered an error.
cs: V ikonovém pohledu došlo k chybě.

en: The icon view encountered an error while starting up.
cs: V ikonovém pohledu došlo pri spouštění k chybě.

en: Display this location with the icon view.
cs: Zobrazit toto umístění v ikonovém pohledu.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
cs: Kompaktní zobrazení

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
cs: _Kompaktní

en: The compact view encountered an error.
cs: V Kompaktním zobrazení došlo k chybě.

en: The compact view encountered an error while starting up.
cs: V kompaktním zobrazení došlo k chybě během spouštění.

en: Display this location with the compact view.
cs: Zobrazit toto umístění v kompaktním zobrazení.

en: Image Type
cs: Typ obrázku

en: %d pixel | %d pixels
cs[0]: %d pixel
cs[1]: %d pixely
cs[2]: %d pixelů

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Title
cs: Název

en: Author
cs: Autor

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Created On
cs: Vytvořeno

en: Created By
cs: Vytvořil

en: Disclaimer
cs: Zřeknutí se odpovědnosti

en: Warning
cs: Varování

en: Source
cs: Zdroj

en: Camera Brand
cs: Značka fotoaparátu

en: Camera Model
cs: Model fotoaparátu

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
cs: Datum pořízení snímku

en: Date Digitized
cs: Datum digitalizace

en: Date Modified
cs: Datum úpravy

en: Exposure Time
cs: Expoziční čas

en: Aperture Value
cs: Hodnota clony

en: ISO Speed Rating
cs: Označení citlivosti (ISO)

en: Flash Fired
cs: Použit blesk

en: Metering Mode
cs: Režim měření

en: Exposure Program
cs: Expoziční program

en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Location
cs: Místo

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Creator
cs: Tvůrce

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Failed to load image information
cs: Nepodařilo se načíst informace o obrázku

en: Loading...
cs: Načítání…

en: Image
cs: Obrázek

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
cs: Akce: Soubory s akcemi mohou být přidávány do této složky a následně se objeví v nabídce.

en: More info
cs: Další informace

en: View a sample action file with documentation
cs: Prohlédnout si dokumentovaný ukázkový soubor s akcí

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
cs: Skripty: Všechny spustitelné soubory se objeví v nabídce Skripty

en: View additional information about creating scripts
cs: Prohlédnout si další informace o vytváření skriptů

en: (Empty)
cs: (Prázdné)

en: Use Default
cs: Používat výchozí

en: Temporarily disable auto-sort
cs: Dočasně vypnout automatické řazení

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
cs: Zobrazení v seznamu

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
cs: Se_znam

en: The list view encountered an error.
cs: Došlo k chybě v zobrazení v seznamu.

en: The list view encountered an error while starting up.
cs: Během startu zobrazení v seznamu došlo k chybě.

en: Display this location with the list view.
cs: Prohlédnout si toto umístění pomocí zobrazení v seznamu.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
cs[0]: Chcete zobrazit toto %d umístění?
cs[1]: Chcete zobrazit tyto %d umístění?
cs[2]: Chcete zobrazit těchto %d umístění?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
cs[0]: Toto otevře %d samostatné okno.
cs[1]: Toto otevře %d samostatná okna.
cs[2]: Toto otevře %d samostatných oken.

en: --check cannot be used with other options.
cs: --check je třeba použít úplně samostatně, bez jakýchkoli dalších voleb.

en: --quit cannot be used with URIs.
cs: --quit nelze použít ve spojení s URI identifikátory.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
cs: U --geometry není možné zadat více než jeden URI identifikátor.

en: Perform a quick set of self-check tests.
cs: Provést rychlou sadu kontrol sebe sama.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
cs: Vytvořit počáteční okno s danou geometrií. Příklady: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
cs: ROZMĚRY

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
cs: Vytvářet okna pouze pro výslovně zadané URI identifikátory.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
cs: Ignorovaný argument – ponecháno pouze pro zpětnou kompatibilitu.

en: Open URIs in tabs.
cs: Otevřít URI adresy v panelech.

en: Open URIs in an existing window.
cs: Otevírat URI v existujícím okně.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
cs: Opravit uživatelskou mezipaměť náhledů – může se hodit v případě problémů s náhledy souborů. Je třeba spouštět s právy správce systému

en: Quit Nemo.
cs: Ukončit Nemo.

en: [URI...]
cs: [URI…]

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
cs: 
    
    Procházet souborový systém správcem souborů

en: Nemo's main menu is now hidden
cs: Hlavní nabídka správce souborů Nemo je nyní skrytá

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
cs: Rozhodli jste se skrýt hlavní menu. Zpět je můžete dočasně dostat:
    - Stiskem klávesy <Alt>.
    - Klepnutím pravého tlačítka na prázdný prostor v panelu nástrojů.
    - Klepnutím pravého tlačítka na prázdný prostor ve stavovém panelu.
    
    Trvale obnovit ho můžete vybráním této možnosti v menu "Zobrazit".

en: Don't show this message again.
cs: Příště už tuto zprávu nezobrazovat.

en: The Link "%s" is Broken.
cs: Odkaz „%s“ je neplatný.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
cs: Odkaz „%s“ je neplatný. Chcete jej přesunout do koše?

en: This link cannot be used, because it has no target.
cs: Tento odkaz nelze použít, protože nemá cíl.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
cs: Tento odkaz nelze použít, protože jeho cíl „%s“ neexistuje.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
cs: Pře_sunout do koše

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
cs: Chcete spustit „%s“ nebo zobrazit jeho obsah?

en: "%s" is an executable text file.
cs: „%s“ je spustitelný textový soubor.

en: Run in _Terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: _Display
cs: _Zobrazit

en: Are you sure you want to open all files?
cs: Jste si jisti, že chcete otevřít všechny soubory?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
cs[0]: Toto otevře %d oddělenou kartu.
cs[1]: Toto otevře %d oddělené karty.
cs[2]: Toto otevře %d oddělených karet.

en: Open with
cs: Otevřít s

en: Unknown file type
cs: Neznámý typ souboru

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
cs: Soubor "%s" nemá žádný známý program, se kterým by byl asociovaný. Pokud věříte zdroji a máte potřebná oprávnění, můžete ho označit jako spustitelný a spustit. Také můžete použít dialog "Otevřít s" a vybrat program, se kterým bude asociován

en: Make executable and run
cs: Nastavit jako spustitelný a spustit

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
cs: Souboru „%s“ není přiřazen žádný známý program. Použijte dialog Otevřít s a zvolte program, kterým otevřít.

en: Choose a program
cs: Vybrat program

en: Untrusted application launcher
cs: Nedůvěryhodný spouštěč aplikace

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
cs: Spouštěč aplikace "%s" nebyl označen jako důvěryhodný (spustitelný). Pokud neznáte zdroj tohoto souboru, spouštět ho může být nebezpečné

en: _Launch Anyway
cs: _Přesto spustit

en: Mark as _Trusted
cs: Označit jako _důveryhodný

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
cs[0]: Toto otevře %d oddělenou aplikaci.
cs[1]: Toto otevře %d oddělené aplikace.
cs[2]: Toto otevře %d oddělených aplikací.

en: Unable to mount location
cs: Nelze připojit umístění

en: Unable to start location
cs: Umístění nelze aktivovat

en: Opening "%s".
cs: Otevírá se „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
cs[0]: Otevírá se %d položka.
cs[1]: Otevírají se %d položky.
cs[2]: Otevírá se %d položek.

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
cs: 
    
    Zobrazit dialog „Otevřít s“ pro daný URI identifikátor, aby uživatel mohl změnit výchozí aplikaci určenou pro manipulaci s daným (MIME) typem souboru.

en: Devices
cs: Zařízení

en: Free space: %s
cs: Volné místo: %s

en: My Computer
cs: Můj počítač

en: Open your personal folder
    %s
cs: Otevřít osobní složku
    %s

en: Home
cs: Domov

en: Open the contents of your desktop in a folder
cs: Otevřít obsah pracovní plochy ve složce

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Favorite files
cs: Oblíbené soubory

en: Recent
cs: Nedávné

en: Recent files
cs: Nedávno otevřené soubory

en: Open the contents of the File System
    %s
cs: Otevřít obsah Souborového systému
    %s

en: File System
cs: Souborový systém

en: Trash
cs: Koš

en: Open the trash
cs: Otevřít koš

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Mount and open %s (%s)
cs: Připojit a otevřít %s (%s)

en: Mount and open %s
cs: Připojit a otevřít %s

en: Network
cs: Síť

en: Browse the contents of the network
cs: Procházet obsah sítě

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
cs: _Spustit

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
cs: Za_pnout

en: _Safely Remove Drive
cs: _Bezpečně odebrat zařízení

en: _Connect Drive
cs: _Připojit zařízení

en: _Disconnect Drive
cs: O_dpojit zařízení

en: _Start Multi-disk Device
cs: _Aktivovat vícediskové zařízení

en: _Stop Multi-disk Device
cs: _Deaktivovat vícediskové zařízení

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
cs: _Odemknout zařízení

en: _Lock Drive
cs: _Uzamknout zařízení

en: Unable to start %s
cs: Nelze aktivovat %s

en: Unable to eject %s
cs: Nelze vysunout %s

en: Unable to poll %s for media changes
cs: Nelze se dotazovat %s ohledně změn média

en: Unable to stop %s
cs: Nelze zastavit %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
cs: _Otevřít

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
cs: Otevřít v nové kar_tě

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
cs: Otevřít v novém _okně

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
cs: Přid_at záložku

en: Remove
cs: Odstranit

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
cs: _Přejmenovat…

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
cs: _Připojit

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
cs: _Odpojit

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
cs: V_ysunout

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
cs: _Detekovat média

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
cs: Vysypa_t koš

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
cs[0]: %1$s operace aktivní %2$d%% hotovo.
cs[1]: %1$s operace aktivní %2$d%% hotovo.
cs[2]: %1$s operací aktivní %2$d%% hotovo.

en: File Operations
cs: Operace se souborem

en: All file operations have been successfully completed
cs: Všechny operace se soubory byly úspěšně dokončeny

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
cs: Nemůžete najednou přiřadit více než jednu vlastní ikonu!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
cs: Při nastavování vlastní ikony přetáhněte pouze jeden – ne vícero obrázků.

en: The file that you dropped is not local.
cs: Soubor, který jste přetáhli, není místní.

en: You can only use local images as custom icons.
cs: Jako vlastní ikony můžete použít jen místní obrázky.

en: The file that you dropped is not an image.
cs: Soubor, který jste přetáhli, není obrázek.

en: _Name: | _Names:
cs[0]: _Název:
cs[1]: _Název:
cs[2]: _Názvy:

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: %s Properties
cs: Vlastnosti %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
cs: neznámé

en: Cancel Group Change?
cs: Zrušit změnu skupiny?

en: Cancel Owner Change?
cs: Zrušit změnu vlastníka?

en: nothing
cs: nic

en: unreadable
cs: nečitelné

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
cs[0]: %1$s položka (a %2$s skryté)
cs[1]: %1$s položky (a %2$s skryté)
cs[2]: %1$s položek (a %2$s skryté)

en: %1$s item | %1$s items
cs[0]: %1$s položka
cs[1]: %1$s položky
cs[2]: %1$s položek

en: (some contents unreadable)
cs: (některý obsah nečitelný)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
cs: Obsah:

en: Size:
cs: Velikost:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
cs: použito

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
cs: volné

en: Total capacity:
cs: Celková kapacita:

en: Filesystem type:
cs: Typ souborového systému

en: Basic
cs: Základní

en: Type:
cs: Typ:

en: Link target:
cs: Cíl odkazu:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Volume:
cs: Svazek:

en: Accessed:
cs: Poslední přístup:

en: Created:
cs: Vytvořeno:

en: Modified:
cs: Změněný:

en: Free space:
cs: Volné místo:

en: _Read
cs: Čt_ení

en: _Write
cs: Záp_is

en: E_xecute
cs: _Spouštění

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
cs: ne

en: list
cs: seznam

en: read
cs: čtení

en: create/delete
cs: vytvořit/smazat

en: write
cs: zápis

en: access
cs: přístup

en: Access:
cs: Přístup:

en: Folder access:
cs: Přístup ke složce:

en: File access:
cs: Přístup k souboru:

en: List files only
cs: Vypsat pouze soubory

en: Access files
cs: Přístup k souborům

en: Create and delete files
cs: Vytváření a mazání souborů

en: Read-only
cs: Pouze pro čtení

en: Read and write
cs: Čtení a zápis

en: Special flags:
cs: Speciální příznaky:

en: Set _user ID
cs: Nastavit ID _uživatele

en: Set gro_up ID
cs: Nastavit ID _skupiny

en: _Sticky
cs: _Lepivý

en: _Owner:
cs: _Vlastník:

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: _Group:
cs: _Skupina:

en: Group:
cs: Skupina:

en: Execute:
cs: Spouštění:

en: Allow _executing file as program
cs: Umožnit _spouštět soubor jako program

en: Others:
cs: Ostatní:

en: Folder Permissions:
cs: Oprávnění složky:

en: File Permissions:
cs: Oprávnění souboru:

en: Text view:
cs: Jako text:

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
cs: Nejste vlastník, a proto nemůžete měnit tato oprávnění.

en: SELinux context:
cs: Kontext SELinux:

en: Last changed:
cs: Poslední změna:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
cs: Aplikovat oprávnění na všechny obsažené soubory

en: The permissions of "%s" could not be determined.
cs: Oprávnění „%s“ nebylo možné zjistit.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
cs: Oprávnění vybraného souboru nebylo možné zjistit.

en: Open With
cs: Otevřít pomocí

en: Help
cs: Nápověda

en: Close
cs: Zavřít

en: Creating Properties window.
cs: Vytvářím okno vlastností.

en: There was an error displaying help.
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě.

en: Revert
cs: Vrátit změny

en: Not supported in this location
cs: Nepodporováno v tomto umístění

en: No scripts found
cs: Nebyly nalezeny žádné skripty

en: Scripts
cs: Skripty

en: Show Places
cs: Zobrazit místa

en: Show Treeview
cs: Zobrazit náhled ve stromě

en: Hide the Sidebar (F9)
cs: Skrýt postranní panel (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
cs: Zobrazit postranní panel (F9)

en: Adjust zoom level
cs: Nastavit úroveň přiblížení

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
cs: Vyskytl se problém s mezipamětí náhledů. Oprava vyžaduje administrátorská oprávnění.

en: Fix now
cs: Opravit

en: Dismiss
cs: Odmítnout

en: Elevated Privileges
cs: Zvýšená oprávnění

en: Restore Selected Items
cs: Obnovit vybrané položky

en: Restore selected items to their original position
cs: Obnovit vybrané položky na jejich původní místa

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
cs: „%s“ bude přesunut, pokud vyberete příkaz Vložit

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
cs: „%s“ bude zkopírován, pokud vyberete příkaz Vložit

en: There is nothing on the clipboard to paste.
cs: Ve schránce není nic ke vložení.

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
cs: Vytvořit novou _složku

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
cs: _Kopírovat

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
cs: Vl_ožit do složky

en: P_in
cs: Př_ichytit

en: Unp_in
cs: Zrušit př_ichycení

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
cs: _Smazat

en: P_roperties
cs: _Vlastnosti

en: Computer
cs: Počítač

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
cs[0]: Otevře %'d oddělenou kartu.
cs[1]: Otevře %'d oddělené karty.
cs[2]: Otevře %'d oddělených karet.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
cs[0]: Otevře %'d samostatné okno.
cs[1]: Otevře %'d samostatná okna.
cs[2]: Otevře %'d samostatných oken.

en: Select Items Matching
cs: Vybrat všechny odpovídající položky

en: _Pattern:
cs: _Vzor:

en: Examples:
cs: Příklady:

note: Reset to default info
en: Undo
cs: Zpět

en: Undo last action
cs: Vrátit zpět poslední činnost

note: Reset to default info
en: Redo
cs: Znovu

en: Redo last undone action
cs: Znovu provést poslední vrácenou akci

en: Content View
cs: Zobrazení obsahu

en: View of the current folder
cs: Zobrazení aktuální složky

en: "%s" selected
cs: „%s“ vybrán

en: %'d folder selected | %'d folders selected
cs[0]: Vybrána %'d složka
cs[1]: Vybrány %'d složky
cs[2]: Vybráno %'d složek

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
cs[0]:  (obsahuje %'d položku)
cs[1]:  (obsahuje %'d položky)
cs[2]:  (obsahuje %'d položek)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
cs[0]:  (obsahují celkem %'d položku)
cs[1]:  (obsahují celkem %'d položky)
cs[2]:  (obsahují celkem %'d položek)

en: %'d item selected | %'d items selected
cs[0]: Vybrána %'d položka
cs[1]: Vybrány %'d položky
cs[2]: Vybráno %'d položek

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
cs[0]: vybrána %'d další položka
cs[1]: vybrány %'d další položky
cs[2]: vybráno %'d dalších položek

en: %'u item | %'u items
cs[0]: %'u položka
cs[1]: %'u položky
cs[2]: %'u položek

en: %s, Free space: %s
cs: %s, Volné místo: %s

en: Open With %s
cs: Otevřít s %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
cs[0]: Otevřít vybranou položku s „%s“
cs[1]: Otevřít vybrané položky s „%s“
cs[2]: Otevřít vybrané položky s „%s“

en: Run "%s" on any selected items
cs: Spustit „%s“ na vybraných souborech

en: Create a new document from template "%s"
cs: Vytvořit nový dokument ze šablony „%s“

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
cs[0]: %'d vybraná položka bude přesunuta, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[1]: %'d vybrané položky budou přesunuty, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[2]: %'d vybraných položek bude přesunuto, pokud zvolíte příkaz Vložit

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
cs[0]: %'d vybraná položka bude zkopírována, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[1]: %'d vybrané položky budou zkopírovány, pokud zvolíte příkaz Vložit
cs[2]: %'d vybraných položek bude zkopírováno, pokud zvolíte příkaz Vložit

en: Select Target Folder For Move
cs: Zvolte složku k přesunu

en: Select Target Folder For Copy
cs: Zvolte složku ke kopírování

en: Unable to unmount location
cs: Umístění nelze odpojit

en: Unable to eject location
cs: Umístění nelze vysunout

en: Unable to stop drive
cs: Zařízení nelze deaktivovat

en: Connect to Server %s
cs: Připojit se k serveru %s

en: _Connect
cs: _Připojit

en: Link _name:
cs: _Název odkazu:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
cs: Vytvořit nový _dokument

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
cs: Otevřít _s

en: Choose a program with which to open the selected item
cs: Vyberte program, se kterým chcete otevřít vybranou položku

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
cs: Zobrazit nebo upravit vlastnosti každé vybrané položky

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
cs: Vytvořit novou prázdnou složku v této složce

note: name, stock id, label
en: No templates installed
cs: Nenainstalovány žádné šablony

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
cs: Prázdný dokum_ent

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
cs: Vytvořit v této složce nový prázdný dokument

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
cs: Otevřít vybranou položku v tomto okně

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
cs: Otevřít v navigačním okně

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
cs: Otevřít každou vybranou položku v navigačním okně

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
cs: Otevřít každou vybranou položku v nové kartě

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
cs: Otevřít v terminálu

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
cs: Otevřít terminál ve vybrané složce

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
cs: Otevřít jako Root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
cs: Otevřít tuto složku s administrátorskými právy

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
cs: Následovat odkaz k původnímu souboru

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
cs: Navigovat k originálnímu souboru na který odkaz ukazuje

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
cs: Otevřít nadřazený adresář

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
cs: Přejít do složky, ve které se nachází vybraná položka

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
cs: Jiná _aplikace…

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
cs: Vyberte jinou aplikaci, se kterou chcete otevřít vybranou položku

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
cs: Otevřít s jinou _aplikací…

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
cs: Připravit označené soubory k přesunutí příkazem Vložit

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
cs: Připravit označené soubory ke kopírování příkazem Vložit

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
cs: _Vložit

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
cs: Přesunout nebo kopírovat soubory dříve vybrané příkazem Vyjmout nebo Kopírovat

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
cs: Přesunout nebo kopírovat soubory dříve vybrané příkazem Vyjmout nebo Kopírovat do vybrané složky

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
cs: Kopírova_t do

note: name, stock id, label
en: M_ove to
cs: Přesunout d_o

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
cs: Vybrat _vše

note: tooltip
en: Select all items in this window
cs: Vybrat všechny položky v tomto okně

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
cs: Vybra_t položky odpovídající…

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
cs: Vybrat položky v tomto okně odpovídající zadanému vzoru

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
cs: _Invertovat výběr

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
cs: Vybrat všechny položky mimo těch, které momentálně jsou označené

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
cs: D_uplikovat

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
cs: Zduplikovat všechny označené položky

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
cs[0]: V_ytvořit odkaz
cs[1]: V_ytvořit odkazy
cs[2]: V_ytvořit odkazy

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
cs: Vytvořit symbolický odkaz na každou vybranou položku

note: tooltip
en: Rename selected item
cs: Přejmenovat vybranou položku

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
cs: Přesunout všechny vybrané položky do koše

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
cs: Smazet vybrané položky bez přesunutí do koše

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
cs: _Obnovit

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
cs: _Zpět

note: tooltip
en: Undo the last action
cs: Vrátit zpět poslední akci

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
cs: Z_novu

note: tooltip
en: Redo the last undone action
cs: Znovu provést poslední vrácenou akci

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
cs: Obnovit _výchozí zobrazení

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
cs: Obnovit pořadí řazení a úroveň zvětšení podle nastavení pro toto zobrazení

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
cs: Připojit se k tomuto serveru

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
cs: Vytvořit trvalé spojení k tomuto serveru

note: tooltip
en: Mount the selected volume
cs: Připojit vybraný svazek

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
cs: Odpojit vybraný svazek

note: tooltip
en: Eject the selected volume
cs: Vysunout vybraný svazek

note: tooltip
en: Start the selected volume
cs: Aktivovat vybraný svazek

note: tooltip
en: Stop the selected volume
cs: Deaktivovat vybraný svazek

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
cs: Detekovat média ve vybraném zařízení

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
cs: Připojit svazek asociovaný s otevřenou složkou

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
cs: Odpojit svazek asociovaný s otevřenou složkou

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
cs: Vysunout svazek související s otevřenou složkou

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
cs: Aktivovat svazek asociovaný s otevřenou složkou

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
cs: Deaktivovat svazek asociovaný s otevřenou složkou

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
cs: Otevřít soubor a zavřít okno

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
cs: Otevřít tuto složku v navigačním okně

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
cs: Otevřít tuto složku v nové kartě

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
cs: Připravit tuto složku k přesunu příkazem Vložit

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
cs: Připravit tuto složku ke kopírování příkazem Vložit

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
cs: Přesunout nebo zkopírovat soubory dříve vybrané příkazem Vyjmout nebo Kopírovat do této složky

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
cs: Přesunout tuto složku do koše

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
cs: Smazat tuto složku bez přesunutí do koše

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
cs: Připojit svazek asociovaný s touto složkou

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
cs: Odpojit svazek asociovaný s touto složkou

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
cs: Vysunout svazek související s touto složkou

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
cs: Aktivovat svazek asociovaný s touto složkou

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
cs: Deaktivovat svazek asociovaný s touto složkou

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
cs: Zobrazit nebo upravit vlastnosti této složky

note: name, stock id, label
en: _Other pane
cs: Další _panel

en: Copy the current selection to the other pane in the window
cs: Kopírovat aktuální výběr do druhého panelu okna

en: Move the current selection to the other pane in the window
cs: Přesunout aktuální výběr do dalšího panelu okna

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
cs: _Domů

en: Copy the current selection to the home folder
cs: Kopírovat aktuální výběr do domovské složky

en: Move the current selection to the home folder
cs: Přesunout aktuální výběr do domovské složky

note: name, stock id, label
en: _Desktop
cs: _Pracovní plocha

en: Copy the current selection to the desktop
cs: Kopírovat aktuální výběr na pracovní plochu

en: Move the current selection to the desktop
cs: Přesunout aktuální výběr na pracovní plochu

en: Browse...
cs: Procházet…

en: Browse for a folder to move the selection to
cs: Vybrat složku pro přesun výběru

en: Browse for a folder to copy the selection to
cs: Vybrat složku pro kopírování výběru

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
cs: Přichytit označený soubor takže se bude vždy zobrazovat na začátku seznamu souborů v tomto umístění

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
cs: Zrušit přichycení označeného souboru k začátku seznamu souborů v tomto umístění

en: Add to favorites
cs: Přidat do oblíbených

en: Add the selected file to your favorites
cs: Přidat označené soubory mezi oblíbené

en: Remove from favorites
cs: Odebrat z oblíbených

en: Remove the selected file from your favorites
cs: Odebrat označené soubory z oblíbených

en: Run scripts
cs: Spustit skripty

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
cs: _Skripty

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
cs: Přesunout otevřenou složku z koše do „%s“

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
cs[0]: Přesunout zvolenou složku z koše do „%s“
cs[1]: Přesunout zvolené složky z koše do „%s“
cs[2]: Přesunout zvolené složky z koše do „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
cs[0]: Přesunout vybranou složku z koše
cs[1]: Přesunout vybrané složky z koše
cs[2]: Přesunout vybrané složky z koše

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
cs[0]: Přesunout zvolený soubor z koše do „%s“
cs[1]: Přesunout zvolené soubory z koše do „%s“
cs[2]: Přesunout zvolené soubory z koše do „%s“

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
cs[0]: Přesunout zvolený soubor z koše
cs[1]: Přesunout zvolené soubory z koše
cs[2]: Přesunout zvolené soubory z koše

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
cs[0]: Přesunout zvolenou položku z koše do „%s“
cs[1]: Přesunout zvolené položky z koše do „%s“
cs[2]: Přesunout zvolené položky z koše do „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
cs[0]: Přesunout zvolenou položku z koše
cs[1]: Přesunout zvolené položky z koše
cs[2]: Přesunout zvolené položky z koše

en: Start the selected drive
cs: Aktivovat vybrané zařízení

en: Connect to the selected drive
cs: Připojit k vybranému zařízení

en: _Start Multi-disk Drive
cs: _Aktivovat vícediskovou jednotku

en: Start the selected multi-disk drive
cs: Aktivovat vybranou vícediskovou jednotku

en: U_nlock Drive
cs: Odemk_nout zařízení

en: Unlock the selected drive
cs: Odemknout vybrané zařízení

en: Stop the selected drive
cs: Deaktivovat vybrané zařízení

en: Safely remove the selected drive
cs: Bezpečně odebrat vybrané zařízení

en: _Disconnect
cs: O_dpojit

en: Disconnect the selected drive
cs: Odpojit vybrané zařízení

en: _Stop Multi-disk Drive
cs: _Deaktivovat vícediskovou jednotku

en: Stop the selected multi-disk drive
cs: Deaktivovat vybranou vícediskovou jednotku

en: Lock the selected drive
cs: Uzamknout vybrané zařízení

en: Start the drive associated with the open folder
cs: Aktivovat zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Connect to the drive associated with the open folder
cs: Připojit k zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
cs: Aktivovat vícediskovou jednotku asociovanou s otevřenou složkou

en: Unlock the drive associated with the open folder
cs: Odemknout zařízení asociované s otevřenou složkou

en: _Stop the drive associated with the open folder
cs: _Deaktivovat zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Safely remove the drive associated with the open folder
cs: Bezpečně odebrat zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Disconnect the drive associated with the open folder
cs: Odpojit zařízení asociované s otevřenou složkou

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
cs: Deaktivovat vícediskovou jednotku asociovanou s otevřenou složkou

en: Lock the drive associated with the open folder
cs: Uzamknout zařízení související s otevřenou složkou

en: _Delete Permanently
cs: S_mazat natrvalo

en: Delete the open folder permanently
cs: Smazat otevřenou složku natrvalo

en: Move the open folder to the Trash
cs: Přesunout otevřenou složku do koše

en: _Open With %s
cs: _Otevřít s %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
cs[0]: Otevřít v %'d novém _okně
cs[1]: Otevřít ve %'d nových _oknech
cs[2]: Otevřít v %'d nových _oknech

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
cs[0]: Otevřít v %'d nové kar_tě
cs[1]: Otevřít ve %'d nových kar_tách
cs[2]: Otevřít v %'d nových kar_tách

en: Delete all selected items permanently
cs: Natrvalo smazat všechny vybrané položky

en: Remo_ve from Recent
cs: Odst_ranit z Nedávné

en: Remove each selected item from the recently used list
cs: Odstranit všechny vybrané položky ze seznamu nedávno použitých

en: View or modify the properties of the open folder
cs: Zobrazit nebo upravit vlastnosti otevřené složky

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
cs: Odkaz na %s

en: Drag and drop is not supported.
cs: Přetahování objektů není podporováno.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
cs: Přetahování objektů není podporováno u souborových systémů, ke kterým se přistupuje po síti.

en: An invalid drag type was used.
cs: Byl použit neplatný typ přetažení.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
cs: upusteny_text.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
cs: upuštěná data

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
cs: Chcete ze seznamu odstranit záložky s neexistujícím umístěním?

en: The location "%s" does not exist.
cs: Umístění „%s“ neexistuje.

en: Bookmark for Nonexistent Location
cs: Záložka pro neexistující umístění

en: Go to the location specified by this bookmark
cs: Přejít do umístění určené touto záložkou

en: %s - File Browser
cs: %s - Prohlížeč souborů

en: Searching...
cs: Vyhledávání…

en: Could not display "%s".
cs: Nelze zobrazit „%s“.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
cs: Nemo nemá nainstalovaný žádný adekvádní prohlížeč schopný zobrazit složku.

en: The location is not a folder.
cs: Umístění není složka.

en: Could not find "%s".
cs: Nelze najít „%s“.

en: Please check the spelling and try again.
cs: Zkontrolujte zda jste napsali správně a zkuste to znovu.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
cs: Nemo nemůže ovládat umístění "%s".

en: Nemo cannot handle this kind of location.
cs: Nemo nemůže ovládat tento druh umístění.

en: Unable to mount the location.
cs: Nelze připojit dané umístění.

en: Access was denied.
cs: Přístup byl odepřen.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
cs: Nelze zobrazit „%s“, protože hostitel nebyl nalezen.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
cs: Zkontrolujte překlepy a vaše nastavení proxy.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
cs: Chyba: %s
    Vyberte prosím jiný prohlížeč a zkuste to znovu.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Nemo je svobodný software. Můžete ho distribuovat a modifikovat za podmínky dodržení GNU General Public Licence verze 2 a novější vydané nadací Free Software Foundation.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Nemo šířeno v naději, že bude užitečné ale BEZ JAKÝCHKOLI ZÁRUK a to i bez předpokládaných záruk PRODEJNOSTI či VHODNOSTI PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více informace viz GNU obecná veřejná licence (General Public Licence).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
cs: Kopii GNU General Public Licence byste měli obdržet společně s Nemem. Pokud ne, napište na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
cs: Pomocí správce souborů Nemo je možné uspořádávat soubory a složky, a to v umístěních na počítači i v síti.

en: There was an error displaying help: 
    %s
cs: Při zobrazování nápovědy se vyskytla chyba: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
cs: _Soubor

note: name, stock id, label
en: _Edit
cs: _Upravit

note: name, stock id, label
en: _View
cs: _Zobrazit

note: name, stock id, label
en: _Help
cs: _Nápověda

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
cs: _Zavřít

note: tooltip
en: Close this folder
cs: Zavřít tuto složku

en: Prefere_nces
cs: _Předvolby

en: Edit Nemo preferences
cs: Upravit předvolby správce souborů Nemo

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Manage extensions, actions and scripts
cs: Spravovat rozšíření, akce a skripty

en: Undo the last text change
cs: Vrátit zpět poslední změnu textu

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
cs: Otevřít _nadřazený

en: Open the parent folder
cs: Otevřít nadřazenou složku

note: tooltip
en: Stop loading the current location
cs: Zastavit načítání současného umístění

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
cs: _Obnovit

note: tooltip
en: Reload the current location
cs: Znovu načíst současné umístění

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
cs: Všechn_a témata

note: tooltip
en: Display Nemo help
cs: Zobratit nápovědu

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: Display keyboard shortcuts
cs: Zobrazit klávesové zkratky

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
cs: O _aplikaci

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
cs: Zobrazit zásluhy tvůrců Nema

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
cs: Př_iblížit

note: tooltip
en: Increase the view size
cs: Zvětšit velikost zobrazení

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

note: tooltip
en: Decrease the view size
cs: Zmenšit velikost zobrazení

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
cs: Běž_ná velikost

note: tooltip
en: Use the normal view size
cs: Použít běžnou velikost zobrazení

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
cs: Připojit k _serveru…

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
cs: Připojit se ke vzdálenému počítači nebo sdílenému disku

note: tooltip
en: Open your personal folder
cs: Otevřít osobní složku

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
cs: _Počítač

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cs: Procházet všechna místní a vzdálená datová úložiště a složky dostupné z tohoto počítače

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
cs: _Síť

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
cs: Procházet záložky a místní síťová umístění

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
cs: Ša_blony

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
cs: Otevřít složku šablon

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
cs: _Koš

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
cs: Otevřít složku koše

note: name, stock id, label
en: _Go
cs: _Přejít

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
cs: _Záložky

note: name, stock id, label
en: _Tabs
cs: Kar_ty

note: name, stock id, label
en: New _Window
cs: No_vé okno

en: Open another Nemo window for the displayed location
cs: Otevřít současné umístění v novém okně

note: name, stock id, label
en: New _Tab
cs: Nová kar_ta

en: Open another tab for the displayed location
cs: Otevřít další kartu na zobrazeném umístění

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
cs: Z_avřít všechna okna

en: Close all Navigation windows
cs: Zavřít všechna navigační okna

note: name, stock id, label
en: _Back
cs: _Zpět

en: Go to the previous visited location
cs: Přejít do předešlého umístění

note: name, stock id, label
en: _Forward
cs: _Vpřed

en: Go to the next visited location
cs: Jít na další navštívené umístění

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
cs: Přepnout po_ložku umístění

en: Switch between location entry and breadcrumbs
cs: Zobrazit cestu nebo záložky

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
cs: Př_epnout na další panel

en: Move focus to the other pane in a split view window
cs: Přesunout zaměření na další panel při rozděleném zobrazení

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
cs: Stejné u_místění jako v druhém panelu

en: Go to the same location as in the extra pane
cs: Přejít do stejného umístění jako ve vedlejším panelu

en: Add a bookmark for the current location to this menu
cs: Přidat záložku pro aktuální polohu do této nabídky

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
cs: _Upravit záložky…

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
cs: Zobrazit okno, které umožňuje upravit záložky v této nabídce

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: Activate previous tab
cs: Aktivovat předchozí kartu

en: _Next Tab
cs: _Další karta

en: Activate next tab
cs: Aktivovat další kartu

en: Move Tab _Left
cs: Přesunout kartu v_levo

en: Move current tab to left
cs: Přesunout aktuální kartu doleva

en: Move Tab _Right
cs: Přesunout kartu vp_ravo

en: Move current tab to right
cs: Přesunout aktuální kartu doprava

en: Sidebar
cs: Postranní panel

en: Toolbar
cs: Nástrojová lišta

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
cs: Zobrazovat _skryté soubory

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
cs: Přepnout zobrazování skrytých souborů v aktuálním okně

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
cs: _Hlavní panel nástrojů

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
cs: Změnit viditelnost hlavního panelu nástrojů tohoto okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
cs: _Zobrazit postranní panel

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
cs: Změnit viditelnost postranního panelu tohoto okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
cs: _Stavový řádek

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
cs: Změní viditelnost stavového řádku okna

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
cs: Lišta nabídek

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
cs: Změnit výchozí viditelnost panelu s menu

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
cs: _Hledat soubory…

note: tooltip
en: Search documents and folders
cs: Hledání dokumentů a složek

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
cs: E_xtra panel

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
cs: Otevřít složku v ještě dalším panelu vedle sebe

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
cs: Zobrazi_t náhledy

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
cs: Vyp/zap. zobrazení náhledů pro stávající složku

en: Places
cs: Umístění

en: Select Places as the default sidebar
cs: Zvolit Umístění jako výchozí postranní panel

en: Tree
cs: Strom

en: Select Tree as the default sidebar
cs: Zvolit Strom jako výchozí postranní panel

en: Path Bar
cs: Cesta jako tlačítka

en: Always prefer the path bar
cs: Vždy preferovat tlačítkový styl

en: Location Entry
cs: Cesta jako adresní řádek

en: Always prefer the location entry
cs: Vždy preferovat adresní řádek

en: Back history
cs: Zpět v historii

en: Forward history
cs: Vpřed v historii

en: _Up
cs: _Výš

en: Go to parent folder
cs: Přejít do nadřazené složky

en: Go to home directory
cs: Přejít do domovské složky

en: Go to Computer
cs: Přejít na Počítač

en: Toggle Location Entry
cs: Přepnout položku umístění

en: New folder
cs: Nová složka

en: Create a new folder
cs: Vytvořit novou složku

en: Open a terminal in the active folder
cs: Otevřít terminál nasměrovaný do této složky

en: Icons
cs: Ikony

en: List
cs: Seznam

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Search
cs: Hledat

en: Show Thumbnails
cs: Zobrazit náhledy

en: _Location
cs: _Umístění

en: _New Tab
cs: _Nová karta

en: _Close Tab
cs: _Zavřít kartu

en: No files found
cs: Nenalezeny žádné soubory

en: These files are on an Audio CD.
cs: Tyto soubory jsou na hudebním CD.

en: These files are on an Audio DVD.
cs: Tyto soubory jsou na hudebním DVD.

en: These files are on a Video DVD.
cs: Tyto soubory jsou na filmovém DVD.

en: These files are on a Video CD.
cs: Tyto soubory jsou na filmovém CD.

en: These files are on a Super Video CD.
cs: Tyto soubory jsou na Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
cs: Tyto soubory jsou na CD s fotografiemi.

en: These files are on a Picture CD.
cs: Tyto soubory jsou na CD s obrázky.

en: The media contains digital photos.
cs: Toto médium obsahuje digitální fotografie.

en: These files are on a digital audio player.
cs: Tyto soubory jsou na digitálním hudebním přehrávači.

en: The media contains software.
cs: Toto médium obsahuje software.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
cs: Toto médium bylo detekováno jako „%s“.

en: Open %s
cs: Otevřít %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
cs: Vyjmout vybraný text do schránky

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
cs: Zkopírovat vybraný text do schránky

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
cs: Vložit text ze schránky

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
cs: Vybrat všechen text v textovém poli

en: Move _Up
cs: Posunout na hor_u

en: Move Dow_n
cs: Posu_nout dolů

en: Use De_fault
cs: Použít _výchozí

en: The name and icon of the file.
cs: Název a ikona souboru.

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: The general type of the file.
cs: Obecný typ souboru.

en: Detailed Type
cs: Přesný typ

en: The specific type of the file.
cs: Konkrétní typ souboru.

en: The date the file was modified.
cs: Datum, kdy byl soubor změněn.

en: Modified - Time
cs: Změněný – čas

en: Date Created
cs: Datum vytvoření

en: The date the file was created.
cs: Datum kdy byl soubor vytvořen.

en: Created - Time
cs: Vytvořeno – čas

en: Date Accessed
cs: Datum přístupu

en: The date the file was accessed.
cs: Datum, kdy bylo k souboru přistupováno.

en: Owner
cs: Vlastník

en: The owner of the file.
cs: Vlastník souboru.

en: Group
cs: Skupina

en: The group of the file.
cs: Skupina souboru.

en: The permissions of the file.
cs: Oprávnění souboru.

en: Octal Permissions
cs: Oprávnění osmičkově

en: The permissions of the file, in octal notation.
cs: Oprávnění souboru v osmičkovém zápisu.

en: MIME Type
cs: MIME typ

en: The mime type of the file.
cs: Typ MIME souboru.

en: SELinux Context
cs: Kontext SELinux

en: The SELinux security context of the file.
cs: Bezpečnostní kontext SELinux souboru.

en: The location of the file.
cs: Umístění souboru

en: Trashed On
cs: Vyhozeno do koše

en: Date when file was moved to the Trash
cs: Datum, kdy byl soubor přesunut do koše.

en: Original Location
cs: Původní umístění

en: Original location of file before moved to the Trash
cs: Původní umístění souboru, než byl přesunut do Koše.

en: Hits
cs: Počet nalezených

en: How many times the search string appeared in the file
cs: Kolikrát se hledaný řetězec objevil v souboru

en: on the desktop
cs: na ploše

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
cs: Svazek „%s“ nemůžete přesunout do koše.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
cs: Pokud chcete svazek vysunout, použijte „Vysunout“ v kontextové nabídce svazku.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
cs: Pokud chcete svazek odpojit, použijte „Odpojit svazek“ v kontextové nabídce svazku.

en: _Move Here
cs: _Přesunout sem

en: _Copy Here
cs: _Kopírovat sem

en: _Link Here
cs: _Odkaz sem

en: Cancel
cs: Zrušit

en: This file cannot be mounted
cs: Tento soubor nelze připojit

en: This file cannot be unmounted
cs: Tento soubor nelze odpojit

en: This file cannot be ejected
cs: Tento soubor nelze vysunout

en: This file cannot be started
cs: Tento soubor nelze spustit

en: This file cannot be stopped
cs: Tento soubor nelze zastavit

en: Slashes are not allowed in filenames
cs: Lomítka nejsou v názvech souborů povolena

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: Toplevel files cannot be renamed
cs: Soubory v nejvyšší úrovni nelze přejmenovat

en: Unable to rename desktop icon
cs: Nelze přejmenovat ikonu plochy

en: Unable to rename desktop file
cs: Nelze přejmenovat soubor plochy

note: Translators: Time in 24h format
en: %H:%M
cs: %-H∶%M

note: Translators: Time in 12h format
en: %l:%M %p
cs: %-l∶%M %p

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
cs: včera, %-H∶%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
cs: včera, %-l∶%M %p

note: Translators: this is the name of the week day followed by * a time in 24h format. i.e. "Monday 23:04"
en: %A %H:%M
cs: %A, %-H∶%M

note: Translators: this is the week day name followed by * a time in 12h format. i.e. "Monday 9:04 PM"
en: %A %l:%M %p
cs: %A %-l∶%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name i.e. "3 February"
en: %-e %B
cs: %-e. %B

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 24h format i.e. "3 February 23:04"
en: %-e %B %H:%M
cs: %-e. %B %-H∶%M

note: Translators: this is the day of the month followed * by the abbreviated month name followed by a time in * 12h format i.e. "3 February 9:04"
en: %-e %B %l:%M %p
cs: %-e. %B %-l∶%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
cs: %-e. %B %Y

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 24h format i.e. "3 Feb 2015 23:04"
en: %-e %b %Y %H:%M
cs: %-e. %B %Y %-H∶%M

note: Translators: this is the day number followed * by the abbreviated month name followed by the year followed * by a time in 12h format i.e. "3 Feb 2015 9:04 PM"
en: %-e %b %Y %l:%M %p
cs: %-e. %B %Y %-l∶%M %p

en: Not allowed to set permissions
cs: Není dovoleno nastavit oprávnění

en: Not allowed to set owner
cs: Nedostatečná oprávnění pro nastavení vlastníka

en: Specified owner '%s' doesn't exist
cs: Uvedený vlastník '%s' neexistuje

en: Not allowed to set group
cs: Nedostatečná oprávnění pro nastavení skupiny

en: Specified group '%s' doesn't exist
cs: Vybraná skupina '%s' neexistuje

en: %'u folder | %'u folders
cs[0]: %'u složka
cs[1]: %'u složky
cs[2]: %'u složek

en: %'u file | %'u files
cs[0]: %'u soubor
cs[1]: %'u soubory
cs[2]: %'u souborů

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
cs: ? položek

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
cs: ? bajtů

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Audio
cs: Zvuk

en: Font
cs: Písmo

en: Archive
cs: Archivovat

en: Markup
cs: Strukturovaný text

en: Contacts
cs: Kontakty

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Document
cs: Dokument

en: Presentation
cs: Prezentace

en: Spreadsheet
cs: Tabulka

en: Binary
cs: Binární

en: Folder
cs: Složka

en: link
cs: odkaz

en: link (broken)
cs: odkaz (neplatný)

en: Name: %s
cs: Jméno: %s

en: Type: %s
cs: Typ: %s

en: %s item | %s items
cs[0]: %s soubor
cs[1]: %s soubory
cs[2]: %s souborů

en: Contains: %s
cs: Obsahuje: %s

en: Size: %s
cs: Velikost: %s

en: Accessed: %s
cs: Přistoupení: %s

en: Modified: %s
cs: Změněno: %s

en: Created: %s
cs: Vytvořeno: %s

en: Location: %s
cs: Umístění: %s

en: Merge folder "%s"?
cs: Sloučit složku „%s“?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
cs: Pokud při slučování bude kterýkoliv ze souborů ve složce v konfliktu s kopírovanými soubory, budete před jeho nahrazením dotázáni na potvrzení.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
cs: Starší složka se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
cs: Novější složka se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
cs: Jiná složka se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
cs: Nahrazením původní složky dojde k odebrání veškerých souborů/podsložek v ní.

en: Replace folder "%s"?
cs: Nahradit složku „%s“?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
cs: Složka se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: Replace file "%s"?
cs: Nahradit soubor „%s“?

en: Replacing it will overwrite its content.
cs: Obsah daných souborů bude při jejich nahrazení přepsán.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
cs: Starší soubor se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
cs: Novější soubor se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
cs: Jiný soubor se stejným názvem již existuje v „%s“.

en: Original file
cs: Původní soubor

en: Last modified:
cs: Naposledy změněno:

en: Replace with
cs: Nahradit s

en: Merge
cs: Sloučit

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
cs: Vybrat nový název pro _cíl

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
cs: Použít na všechny soubory

note: Add buttons
en: _Cancel
cs: _Storno

en: _Skip
cs: Pře_skočit

en: Re_name
cs: Přejme_novat

en: Replace
cs: Nahradit

en: File conflict
cs: Konflikt souborů

en: S_kip All
cs: Přes_kočit vše

en: _Retry
cs: _Zkusit znovu

en: Delete _All
cs: Odstranit _vše

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: Replace _All
cs: Nahr_adit vše

en: _Merge
cs: _Sloučit

en: Merge _All
cs: Sloučit _vše

en: Copy _Anyway
cs: Přesto kopírov_at

en: %'d second | %'d seconds
cs[0]: %'d sekunda
cs[1]: %'d sekundy
cs[2]: %'d sekund

en: %'d minute | %'d minutes
cs[0]: %'d minuta
cs[1]: %'d minuty
cs[2]: %'d minut

en: %'d hour | %'d hours
cs[0]: %'d hodina
cs[1]: %'d hodiny
cs[2]: %'d hodin

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
cs[0]: přibližně %'d hodina
cs[1]: přibližně %'d hodiny
cs[2]: přibližně %'d hodin

note: appended to new link file
en: Another link to %s
cs: Další odkaz na %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
cs: %'d. odkaz na %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
cs:  (kopie)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
cs:  (další kopie)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
cs: . kopie)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
cs: . kopie)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
cs: . kopie)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
cs: . kopie)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
cs: %s (kopie)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
cs: %s (další kopie)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
cs: %s (%'d. kopie)%s

en: Error removing file: %s
cs: Chyba při odstraňování souboru: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
cs[0]: Čekám na kopírování souboru z '%1$s' do '%2$s'
cs[1]: Čekám na kopírování souborů z '%1$s' do '%2$s'
cs[2]: Čekám na kopírování souborů z '%1$s' do '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
cs[0]: Čekám na přesunutí souboru z '%1$s' do '%2$s'
cs[1]: Čekám na přesunutí souborů z '%1$s' do '%2$s'
cs[2]: Čekám na přesunutí souborů z '%1$s' do '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
cs[0]: Čekám na trvalé odstranění souboru z '%s'
cs[1]: Čekám na trvalé odstranění souborů z '%s'
cs[2]: Čekám na trvalé odstranění souborů z '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
cs[0]: Čekám na přemístění souboru do koše z '%s'
cs[1]: Čekám na přemístění souborů do koše z '%s'
cs[2]: Čekám na přemístění souborů do koše z '%s'

en: Waiting to empty the trash
cs: Čekám na vyprázdnění koše

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
cs[0]: Čekám na zdvojení souboru v '%s'
cs[1]: Čekám na zdvojení souborů v '%s'
cs[2]: Čekám na zdvojení souborů v '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
cs: Čekám na změnu oprávnění souborů v '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
cs[0]: Čekám na vytvoření odkazu z '%1$s' do '%2$s'
cs[1]: Čekám na vytvoření odkazů z '%1$s' do '%2$s'
cs[2]: Čekám na vytvoření odkazů z '%1$s' do '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
cs: Opravdu chcete „%B“ přesunout do Koše?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
cs[0]: Opravdu chcete přesunout  %'d označenou položku do koše?
cs[1]: Opravdu chcete přesunout  %'d označené položky do koše?
cs[2]: Opravdu chcete přesunout  %'d označených položek do koše?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
cs: Pokud si to později rozmyslíte, položku je možné z Koše obnovit.

en: Move to _Trash
cs: Přesunou_t do koše

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
cs: Jste si jisti, že chcete z koše trvale odstranit „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
cs[0]: Jste si jisti, že chcete z koše trvale odstranit %'d vybranou položku?
cs[1]: Jste si jisti, že chcete z koše trvale odstranit %'d vybrané položky?
cs[2]: Jste si jisti, že chcete z koše trvale odstranit %'d vybraných položek?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
cs: Pokud položku odstraníte, bude natrvalo ztracena.

en: Empty all items from Trash?
cs: Odstranit všechny položky z Koše?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
cs: Všechny položky v koši budou trvale odstraněny.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
cs: Jste si jisti, že chcete trvale odstranit „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
cs[0]: Jste si jisti, že chcete trvale odstranit %'d vybranou položku?
cs[1]: Jste si jisti, že chcete trvale odstranit %'d vybrané položky?
cs[2]: Jste si jisti, že chcete trvale odstranit %'d vybraných položek?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
cs[0]: zbývá smazat %'d soubor
cs[1]: zbývá smazat %'d soubory
cs[2]: zbývá smazat %'d souborů

en: Deleting files
cs: Odstraňuji soubory

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
cs[0]: zbývá %T
cs[1]: zbývají %T
cs[2]: zbývá %T

en: Error while deleting.
cs: Při odstraňování souboru došlo k chybě.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
cs: Soubory ve složce „%B“ nelze odstranit, protože nemáte oprávnění na jejich zobrazení.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
cs: Nastala chyba při zjišťování informací o souborech ve složce „%B“.

en: _Skip files
cs: Pře_skočit soubory

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
cs: Složku „%B“ nelze odstranit, protože nemáte oprávnění na její zobrazení.

en: There was an error reading the folder "%B".
cs: Došlo k chybě při čtení složky „%B“.

en: Could not remove the folder %B.
cs: Nelze odstranit složku %B.

en: There was an error deleting %B.
cs: Došlo k chybě při odstraňování %B.

en: Moving files to trash
cs: Soubory se přesouvají do koše

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
cs[0]: zbývá %'d soubor k přesunutí do koše
cs[1]: zbývají %'d soubory k přesunutí do koše
cs[2]: zbývá %'d souborů k přesunutí do koše

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
cs: Soubor nelze přesunout do koše, chcete jej smazat ihned?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
cs: Soubor „%B“ nemůže být přesunut do koše.

en: Trashing Files
cs: Soubory se přesouvají do koše

en: Deleting Files
cs: Soubory se odstraňují

en: Unable to eject %V
cs: Nelze vysunout %V

en: Unable to unmount %V
cs: Nelze odpojit %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
cs: Chcete před odpojením vysypat koš?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
cs: Aby bylo možné uvolnit prostor na tomto svazku, je nutné vyprázdnit koš. Všechny položky v koši na tomto svazku budou trvale ztraceny.

en: Do _not Empty Trash
cs: _Nevyprazdňovat koš

en: Unable to mount %s
cs: Nelze připojit %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
cs[0]: Připravuje se kopírování %'d souboru (%S)
cs[1]: Připravuje se kopírování %'d souborů (%S)
cs[2]: Připravuje se kopírování %'d souborů (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
cs[0]: Připravuje se přesun %'d souboru (%S)
cs[1]: Připravuje se přesun %'d souborů (%S)
cs[2]: Připravuje se přesun %'d souborů (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
cs[0]: Připravuje se odstranění %'d souboru (%S)
cs[1]: Připravuje se odstranění %'d souborů (%S)
cs[2]: Připravuje se odstranění %'d souborů (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
cs[0]: Připravuje se přesun %'d souboru do koše
cs[1]: Připravuje se přesun %'d souborů do koše
cs[2]: Připravuje se přesun %'d souborů do koše

en: Error while copying.
cs: Chyba při kopírování.

en: Error while moving.
cs: Chyba při přesunu.

en: Error while moving files to trash.
cs: Chyba při přesunu souborů do koše.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
cs: Soubory ve složce „%B“ nelze spravovat, protože nemáte oprávnění pro jejich zobrazení.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
cs: Složku „%B“ nelze spravovat, protože nemáte oprávnění na její čtení.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
cs: Soubor „%B“ nelze spravovat, protože nemáte oprávnění jej číst.

en: There was an error getting information about "%B".
cs: Při získávání informací o „%B“ došlo k chybě.

en: Error while copying to "%B".
cs: Chyba při kopírování do „%B“.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k cílové složce.

en: There was an error getting information about the destination.
cs: Při získávání informací o cíli došlo k chybě.

en: The destination is not a folder.
cs: Cílové umístění není složka.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
cs: V cíli není dostatek místa. Zkuste uvolnit místo odstraněním souborů.

en: %S more space is required to copy to the destination.
cs: Je třeba o %S více místa ke zkopírování do daného umístění.

en: The destination is read-only.
cs: Cílové umístění je pouze pro čtení.

en: Moving "%B" to "%B"
cs: Přesouvá se „%B“ do „%B“

en: Copying "%B" to "%B"
cs: Kopíruje se „%B“ do „%B“

en: Duplicating "%B"
cs: Duplikuje se „%B“

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
cs: Přesouvá se soubor %'d z %'d (z „%B“) do „%B“

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
cs: Kopíruje se soubor %'d z %'d (z „%B“) do „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
cs: Duplikuje se soubor %'d z %'d (v „%B“)

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
cs: Přesouvá se soubor %'d z %'d do „%B“

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
cs: Kopíruje se soubor %'d z %'d do „%B“

en: Duplicating file %'d of %'d
cs: Duplikuje se soubor %'d z %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
cs: %S z %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
cs[0]: %S z %S — zbývá %T (%S/s)
cs[1]: %S z %S — zbývají %T (%S/s)
cs[2]: %S z %S — zbývá %T (%S/s)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
cs: Složku „%B“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění vytvořit ji v cílovém umístění.

en: There was an error creating the folder "%B".
cs: Při vytváření složky „%B“ došlo k chybě.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
cs: Soubory ve složce „%B“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění na jejich zobrazení.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
cs: Složku „%B“ nelze zkopírovat, protože nemáte oprávnění na její čtení.

en: Error while moving "%B".
cs: Chyba při přesunu „%B“.

en: Could not remove the source folder.
cs: Nelze odstranit zdrojovou složku.

en: Error while copying "%B".
cs: Chyba při kopírování „%B“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
cs: Nelze odstranit soubory z již existující složky %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
cs: Nelze odstranit již existující soubor %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
cs: Složka nemůže být přesunuta sama do sebe.

en: You cannot copy a folder into itself.
cs: Složka nemůže být zkopírována sama do sebe.

en: The destination folder is inside the source folder.
cs: Cílové umístění je uvnitř zdrojové složky.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
cs: Nelze přesunout soubor sám na sebe.

en: You cannot copy a file over itself.
cs: Nelze kopírovat soubor sám na sebe.

en: The source file would be overwritten by the destination.
cs: Zdrojový soubor by byl přepsán cílovým.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
cs: Nelze odstranit již existující soubor stejného názvu v %F.

en: There was an error copying the file into %F.
cs: Při kopírování souboru do %F došlo k chybě.

en: Copying Files
cs: Soubory se kopírují

en: Preparing to Move to "%B"
cs: Připravuje se přesun do „%B“

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
cs[0]: Připravuje se přesun %'d souboru
cs[1]: Připravuje se přesun %'d souborů
cs[2]: Připravuje se přesun %'d souborů

en: There was an error moving the file into %F.
cs: Při přesunu souboru do %F došlo k chybě.

en: Moving Files
cs: Soubory se přesunují

en: Creating links in "%B"
cs: Vytváří se odkazy v „%B“

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
cs[0]: Vytváří se odkaz k %'d souboru
cs[1]: Vytváří se odkazy k %'d souborům
cs[2]: Vytváří se odkazy k %'d souborům

en: Error while creating link to %B.
cs: Chyba při vytváření odkazu na %B.

en: Symbolic links only supported for local files
cs: Symbolické odkazy jsou podporovány pouze pro místní soubory

en: The target doesn't support symbolic links.
cs: Tento cíl nepodporuje symbolické odkazy.

en: There was an error creating the symlink in %F.
cs: Při vytváření symbolického odkazu v %F došlo k chybě.

en: Setting permissions
cs: Nastavuje se oprávnění

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
cs: Nepojmenovaná složka

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
cs: Nepojmenovaný dokument

en: Error while creating directory %B.
cs: Chyba při vytváření složky %B.

en: Error while creating file %B.
cs: Chyba při vytváření souboru %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
cs: Při vytváření složky v %F došlo k chybě.

en: Emptying Trash
cs: Vysypává se koš

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
cs: Nelze označit spouštěč jako důvěryhodný (spustitelný)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
cs[0]: Přesunout %d položku zpět do „%s“
cs[1]: Přesunout %d položky zpět do „%s“
cs[2]: Přesunout %d položek zpět do „%s“

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
cs[0]: Přesunout %d položku do „%s“
cs[1]: Přesunout %d položky do „%s“
cs[2]: Přesunout %d položek do „%s“

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
cs[0]: _Vrátit přesun %d položky
cs[1]: _Vrátit přesun %d položek
cs[2]: _Vrátit přesun %d položek

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
cs[0]: _Opakovat přesun %d položky
cs[1]: _Opakovat přesun %d položek
cs[2]: _Opakovat přesun %d položek

en: Move '%s' back to '%s'
cs: Přesunout „%s“ zpět do „%s“

en: Move '%s' to '%s'
cs: Přesunout „%s“ do „%s“

en: _Undo Move
cs: _Vrátit přesun

en: _Redo Move
cs: _Opakovat přesun

en: _Undo Restore from Trash
cs: _Vrátit obnovu z koše

en: _Redo Restore from Trash
cs: _Opakovat obnovu z koše

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
cs[0]: Přesunout %d položku zpět do koše
cs[1]: Přesunout %d položky zpět do koše
cs[2]: Přesunout %d položek zpět do koše

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
cs[0]: Obnovit %d položku z koše
cs[1]: Obnovit %d položky z koše
cs[2]: Obnovit %d položek z koše

en: Move '%s' back to trash
cs: Přesunout „%s“ zpět do Koše

en: Restore '%s' from trash
cs: Obnovit „%s“ z koše

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
cs[0]: Smazat %d zkopírovanou položku
cs[1]: Smazat %d zkopírované položky
cs[2]: Smazat %d zkopírovaných položek

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
cs[0]: Kopírovat %d položku do „%s“
cs[1]: Kopírovat %d položky do „%s“
cs[2]: Kopírovat %d položek do „%s“

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
cs[0]: _Vrátit kopírování %d položky
cs[1]: _Vrátit kopírování %d položek
cs[2]: _Vrátit kopírování %d položek

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
cs[0]: _Opakovat kopírování %d položky
cs[1]: _Opakovat kopírování %d položek
cs[2]: _Opakovat kopírování %d položek

en: Delete '%s'
cs: Smazat „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
cs: Kopírovat „%s“ do „%s“

en: _Undo Copy
cs: _Vrátit kopírování

en: _Redo Copy
cs: _Opakovat kopírování

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
cs[0]: Smazat %d zdvojenou položku
cs[1]: Smazat %d zdvojené položky
cs[2]: Smazat %d zdvojených položek

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
cs[0]: Zduplikovat %d položku v „%s“
cs[1]: Zduplikovat %d položky v „%s“
cs[2]: Zduplikovat %d položek v „%s“

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
cs[0]: _Vrátit zdvojení %d položky
cs[1]: _Vrátit zdvojení %d položek
cs[2]: _Vrátit zdvojení %d položek

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
cs[0]: _Opakovat zduplikování %d položky
cs[1]: _Opakovat zduplikování %d položek
cs[2]: _Opakovat zduplikování %d položek

en: Duplicate '%s' in '%s'
cs: Zduplikovat „%s“ v „%s“

en: _Undo Duplicate
cs: _Vrátit kopírování

en: _Redo Duplicate
cs: _Opakovat zduplikování

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
cs[0]: Smazat odkazy na %d položku
cs[1]: Smazat odkazy na %d položky
cs[2]: Smazat odkazy na %d položek

en: Create links to %d item | Create links to %d items
cs[0]: Vytvořit odkazy na %d položku
cs[1]: Vytvořit odkazy na %d položky
cs[2]: Vytvořit odkazy na %d položek

en: Delete link to '%s'
cs: Smazat odkaz k „%s“

en: Create link to '%s'
cs: Vytvořit odkaz na „%s“

en: _Undo Create Link
cs: _Vrátit vytvoření odkazu

en: _Redo Create Link
cs: _Opakovat vytvoření odkazu

en: Create an empty file '%s'
cs: Vytvořit prázdný soubor „%s“

en: _Undo Create Empty File
cs: _Vrátit vytvoření prázdného souboru

en: _Redo Create Empty File
cs: _Opakovat vytvoření prázdného souboru

en: Create a new folder '%s'
cs: Vytvořit novou složku „%s“

en: _Undo Create Folder
cs: _Vrátit vytvoření složky

en: _Redo Create Folder
cs: _Opakovat vytvoření složky

en: Create new file '%s' from template
cs: Vytvořit nový soubor „%s“ ze šablony

en: _Undo Create from Template
cs: _Vrátit vytvoření ze šablony

en: _Redo Create from Template
cs: _Opakovat vytvoření ze šablony

en: Rename '%s' as '%s'
cs: Přejmenovat „%s“ na „%s“

en: _Undo Rename
cs: _Vrátit přejmenování

en: _Redo Rename
cs: _Opakovat přejmenování

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
cs[0]: Přesunout %d položku do koše
cs[1]: Přesunout %d položky do koše
cs[2]: Přesunout %d položek do koše

en: Restore '%s' to '%s'
cs: Obnovit „%s“ do „%s“

en: Move '%s' to trash
cs: Přesunout „%s“ do Koše

en: _Undo Trash
cs: _Vrátit přesun do koše

en: _Redo Trash
cs: _Opakovat přesun do koše

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
cs: Obnovit původní oprávnění položek v „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
cs: Nastavit oprávnění položek v „%s“

en: _Undo Change Permissions
cs: _Vrátit změnu oprávnění

en: _Redo Change Permissions
cs: _Opakovat změnu oprávnění

en: Restore original permissions of '%s'
cs: Vrátit původní oprávnění „%s“

en: Set permissions of '%s'
cs: Nastavit oprávnění „%s“

en: Restore group of '%s' to '%s'
cs: Obnovit skupinu položky „%s“ na „%s“

en: Set group of '%s' to '%s'
cs: Nastavit skupinu položky „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Group
cs: _Vrátit změnu skupiny

en: _Redo Change Group
cs: _Opakovat změnu skupiny

en: Restore owner of '%s' to '%s'
cs: Obnovit vlastníka „%s“ na „%s“

en: Set owner of '%s' to '%s'
cs: Nastavit vlastníka „%s“ na „%s“

en: _Undo Change Owner
cs: _Vrátit změnu vlastníka

en: _Redo Change Owner
cs: _Opakovat změnu vlastníka

en: Could not determine original location of "%s"
cs: Nelze zjistit původní umístění „%s“

en: The item cannot be restored from trash
cs: Soubor nelze z koše obnovit

en: The selection rectangle
cs: Obdélník výběru

en: Could not forget association
cs: Nelze zrušit asociaci

en: Forget association
cs: Zrušit asociaci

en: Valid executable.
cs: Platný spustitelný soubor

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
cs: Není validní spustitelný. Mezery v cestě musí být escapovány zpětným lomítkem (\)

note: the %s here is a file extension
en: %s document
cs: Dokument %s

en: Open all files of type "%s" with
cs: Otevírat všechny soubory typu „%s“ pomocí:

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
cs: Zvolte aplikaci ze seznamu k otevření %s a otevírání dalších souborů typu "%s"

en: Custom application
cs: Vlastní aplikace

en: Executables
cs: Spustitelné soubory

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
cs: Můžete zvolit vlastní spouštěcí soubor k otevření souborům tohoto typu. Tento příkaz můžete použít jednou, nebo použít jako výchozí pro všechny tyto typy.

en: Enter a custom command...
cs: Zadejte uživatelem definovaný příkaz…

en: Add to list
cs: Přidat do seznamu

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Reset to system defaults
cs: Obnovit do výchozího nastavení

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
cs: Promiňte, ale nemůžete spouštět příkazy na vzdáleném počítači.

en: This is disabled due to security considerations.
cs: Toto je z bezpečnostních důvodů zakázáno.

en: There was an error launching the application.
cs: Při spouštění aplikace došlo k chybě.

en: This drop target only supports local files.
cs: Tento cíl upuštění podporuje jen místní soubory.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
cs: Vzdálené soubory můžete otevřít jejich zkopírováním do místní složky a jejich následným upuštěním.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
cs: Vzdálené soubory můžete otevřít po jejich zkopírování do místní složky a jejich následným upuštěním. Místní soubory, které jste upustili, byly již otevřeny.

en: Details:
cs: Podrobnosti:

en: Preparing
cs: Připravuje se

en: Search in "%s"
cs: Hledat v „%s“

en: Edit
cs: Upravit

en: Undo Edit
cs: Vrátit úpravu

en: Undo the edit
cs: Vrátit úpravu

en: Redo Edit
cs: Opakovat vrácenou úpravu

en: Redo the edit
cs: Opakovat vrácenou úpravu

en: The text of the label.
cs: Text jmenovky.

en: Justification
cs: Zarovnání

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
cs: Relativní zarovnání řádků textu jmenovky navzájem. Toto NEMÁ vliv na zarovnání jmenovky v její alokaci. K tomu použijte GtkMisc::xalign.

en: Line wrap
cs: Zalamovaní řádků

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
cs: Je-li nastaveno, bude příliš široký text zalamován.

en: Cursor Position
cs: Pozice kurzoru

en: The current position of the insertion cursor in chars.
cs: Aktuální pozice vkládacího kurzoru ve znacích.

en: Selection Bound
cs: Okraj výběru

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
cs: Pozice opačného konce výběru od kurzoru ve znacích.

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Input Methods
cs: Vstupní metody

en: Show more _details
cs: Zobrazit další po_drobnosti

en: You can stop this operation by clicking cancel.
cs: Tuto operaci můžete zastavit kliknutím na Zrušit.

en:  (invalid Unicode)
cs:  (neplatný Unicode)

en: Set as Wallpaper...
cs: Nastavit jako pozadí plochy…

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
cs: Nastavit vybraný obrázek jako pozadí plochy v Cinnamonu

en: Add Desklets
cs: Přidat miniaplikace plochy

en: Add Cinamon desklets
cs: Přidat Cinnamon miniaplikace plochy

en: Mount archive
cs: Připojit archiv

en: Mount %f to browse its contents
cs: Připojit %f k prohlížení jeho obsahu

en: Change Desktop _Background
cs: Změnit _pozadí plochy

en: Change the Cinnamon desktop background
cs: Změnit pozadí plochy Cinnamonu

en: Create a new l_auncher here...
cs: Vytvořit zde nový s_pouštěč…

en: Create a new launcher in this folder
cs: Vytvoří nový spouštěč v této složce

en: Display Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Change the resolution
cs: Změna rozlišení

en: Manage workspaces (Expo)
cs: Spravovat pracovní plochy (přehled ploch)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
cs: Otevřít Expo k přidání, odstranění nebo organizaci pracovních ploch

en: Remove workspace
cs: Odstranit pracovní plochu

en: Remove the currently active workspace
cs: Odstranit pracovní plochu, na které se nacházíte

en: Jump to new workspace
cs: Přejít na novou pracovní plochu.

en: Create a new workspace and activate it
cs: Vytvořit novou pracovní plochu a aktivovat ji

en: Files
cs: Soubory

en: Access and organize files
cs: Přístup k souborům a jejich správa

en: Edit Bookmarks
cs: Upravit záložky

en: <b>_Bookmarks</b>
cs: <b>Zá_ložky</b>

en: <b>_Name</b>
cs: <b>_Název</b>

en: <b>_Location</b>
cs: <b>_Umístění</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
cs: Menší

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
cs: Malé

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
cs: Původní

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
cs: Velké

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
cs: Větší

en: Vertical
cs: Svisle

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Current Monitor Layout
cs: Stávající rozvržení monitorů

en: Icon Size
cs: Velikost ikon

en: Layout
cs: Uspořádání

en: Direction
cs: Směr

en: Sort items by
cs: Seřadit položky podle

en: Reset grid spacing
cs: Vrátit rozteče mřížky na výchozí hodnoty

en: button
cs: tlačítko

en: Adjust horizontal grid spacing
cs: Upravit vodorovné rozestupy mřížky

en: Adjust vertical grid spacing
cs: Upravit svislé rozestupy mřížky

en: page0
cs: strana 0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
cs: <b><big>Pro tento monitor nejsou zapnuté ikony na ploše.</big></b>

en: page1
cs: strana 1

en: Desktop Layout
cs: Uspořádání plochy

en: No desktop icons
cs: Žádné ikony na ploše

en: Show desktop icons on primary monitor only
cs: Zobrazovat ikony na ploše pouze na hlavním monitoru

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
cs: Zobrazovat ikony na ploše pouze na vedlejších monitorech

en: Show desktop icons on all monitors
cs: Zobrazovat ikony na ploše na všech monitorech

en: Desktop Icons
cs: Ikony na ploše

en: Mounted Drives
cs: Připojené disky

en: Options
cs: Možnosti

en: Show icons from missing monitors
cs: Zobrazit ikony z chybějících monitorů

en: Matching monospace font
cs: Odpovídající neproporcionální písmo

en: System monospace font
cs: Systémové neproporcionální písmo

en: Normal font
cs: Normální písmo

en: Always
cs: Vždy

en: Local Files Only
cs: Jen místní soubory

en: Never
cs: Nikdy

en: Decimal
cs: Desetinný

en: Decimal (long format)
cs: Desetinný (dlouhý formát)

en: Binary (long format)
cs: Binární (dlouhý formát)

en: By Name
cs: Podle názvu

en: By Size
cs: Podle velikosti

en: By Type
cs: Podle typu

en: By Detailed Type
cs: Dle typu souboru

en: By Modification Date
cs: Podle data změny

en: By Access Date
cs: Podle data přístupu

en: By Trashed Date
cs: Podle data vyhození

en: 8 GB
cs: 8GB

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: File Management Preferences
cs: Předvolby správy souborů

en: <b>Default View</b>
cs: <b>Výchozí zobrazení</b>

en: View _new folders using:
cs: Prohlížet _nové složky pomocí:

en: _Inherit view type from parent
cs: _Převzít typ zobrazení z nadřazeného

en: _Arrange items:
cs: _Rozmístit položky:

en: Sort _folders before files
cs: Řadit _složky před soubory

en: Sort _favorites before other files
cs: Řadit oblíbené před ostatní soubory

en: <b>Icon View Defaults</b>
cs: <b>Výchozí nastavení ikonového pohledu</b>

en: Default _zoom level:
cs: Výchozí úroveň z_většení:

en: _Text beside icons
cs: _Text vedle ikon

en: <b>Compact View Defaults</b>
cs: <b>Výchozí nastavení Kompaktního zobrazení</b>

en: _Default zoom level:
cs: _Výchozí úroveň zvětšení:

en: A_ll columns have the same width
cs: Všechny s_loupce mají stejnou šířku

en: <b>List View Defaults</b>
cs: <b>Výchozí nastavení pro Zobrazení v seznamu</b>

en: D_efault zoom level:
cs: Výchozí úrov_eň zvětšení:

en: <b>Tree View Defaults</b>
cs: <b>Výchozí nastavení Stromového zobrazení</b>

en: Show _only folders
cs: Zobrazovat _jen složky

en: Views
cs: Zobrazení

en: <b>Behavior</b>
cs: <b>Chování</b>

en: _Single click to open items
cs: Otvírat položky _jediným kliknutím

en: _Double click to open items
cs: Otvírat položky _dvojklikem

en: Click on a file's name twice to rename it
cs: Dvěma kliknutími na název souboru ho budete moci přejmenovat

en: Open each _folder in its own window
cs: Otevřít každou _složku ve vlastním okně

en: Always start in dual-pane view
cs: Vždy spouštět v dvoupanelovém rozložení

en: Ignore per-folder view preferences
cs: Ignorovat nastavení zobrazení pro složku

en: Disable file operation queueing
cs: Neřadit operace se soubory do fronty

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
cs: Dvojklikem do prázdné oblasti přejít do složky o úroveň výše

en: <b>Executable Text Files</b>
cs: <b>Spustitelné textové soubory</b>

en: _Run executable text files when they are opened
cs: Spustit spustitelné textové soubory při otevření

en: _View executable text files when they are opened
cs: Zobrazit spustitelné texto_vé soubory při otevření

en: _Ask each time
cs: _Vždy se ptát

en: <b>Trash</b>
cs: <b>Koš</b>

en: Ask before moving files to the Trash
cs: Dotázat se před přesunutím souborů do Koše

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
cs: Zeptat se před _vyprázdněním koše nebo odstraňováním souborů

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
cs: Nabízet příkaz Smazat, který nep_oužívá koš

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
cs: Obejít koš, když je zmáčknuto tlačítko Delete

en: <b>Media Handling</b>
cs: <b>Zacházení s médii</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
cs: Automaticky připojit odpojitelná zařízení při startu a při jejich připojení

en: Automatically open a folder for automounted media
cs: Automaticky otevírat složku pro automaticky připojená zařízení

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
cs: Dotázat se co udělat nebo automaticky spouštět (z počítače / z něj) programy při vložení média

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
cs: Automaticky zavřít záložku, pole či okno se zařízením, pokud je zařízení odpojeno

en: Detect content of media and suggest application to open
cs: Rozpoznat obsah média a navrhnout aplikaci pro otevření

en: <b>Bulk Rename</b>
cs: <b>Hromadně přejmenovat</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
cs: Příkaz, který bude vyvolán, při přejmenování více souborů:

en: Behavior
cs: Chování

en: <b>Icon Captions</b>
cs: <b>Popisky ikon</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
cs: Zvolte pořadí informací, které se objeví pod názvy ikon. Objeví se tím více informací, čím větší použijete zvětšení.

en: <b>Date</b>
cs: <b>Datum</b>

en: _Format:
cs: _Formát:

en: Style:
cs: Styl:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
cs: <b>Nadpisy oken a záložek</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
cs: Zobrazovat úplnou cestu v záhlavích oken a panelů

en: <b>File Size</b>
cs: <b>Velikost souboru</b>

en: _Prefixes:
cs: _Předpony:

en: <b>File Properties</b>
cs: <b>Nastavení souboru</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
cs: Zobrazit pokročilá oprávnění v dialogu vlastností souboru

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
cs: <b>Přesunout/Kopírovat do menu</b>

en: List bookmarks in the menu
cs: Vypisovat záložky v nabídce

en: List devices and network locations in the menu
cs: Zobrazovat zařízení a síťová umístění v menu

en: Display
cs: Zobrazit

en: <b>List Columns</b>
cs: <b>Sloupce seznamu</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
cs: Zvolte pořadí informací, které se objeví při Zobrazení v seznamu.

en: List Columns
cs: Sloupce seznamu

en: <b>Previewable Files</b>
cs: <b>Soubory s náhledem</b>

en: Show _thumbnails:
cs: Zobrazovat ná_hledy:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
cs: Převzít v_iditelnost náhledu z nadřazeného

en: _Only for files smaller than:
cs: _Jen pro soubory menší než:

en: <b>Folders</b>
cs: <b>Složky</b>

en: Count _number of items:
cs: Počítat _počet položek:

en: <b>Tooltips</b>
cs: <b>Bublinová nápověda</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
cs: Zobrazovat popisky v ikonovém a kompaktním zobrazení

en: Show tooltips in list views
cs: Zobrazovat popisky v seznamovém zobrazení

en: Show tooltips on the desktop
cs: Zobrazovat popisky na ploše

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
cs: <i>Ve výchozím nastavení zobrazuje popisek složky počet souborů a jejich velikost.
        Zvolte další informace, které chcete v popisu zobrazit</i>

en: Detailed file type
cs: Detailní typ souboru

en: Modified date
cs: Datum úpravy

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Accessed date
cs: Datum přístupu

en: File or folder location
cs: Umístění souboru či složky

en: Preview
cs: Náhled

en: Visible Buttons
cs: Viditelná tlačítka

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Up
cs: Nahoru

en: Refresh
cs: Načíst znovu

en: Location entry toggle
cs: Vyp/zap. položku umístění

en: Open in terminal
cs: Otevřít v terminálu

en: Icon view
cs: Zobrazení s ikonami

en: List view
cs: Zobrazení v seznamu

en: Compact view
cs: Zhuštěné zobrazení

en: Visible Entries
cs: Viditelné položky

en: Selection
cs: Výběr

en: Favorite
cs: Oblíbený

en: Background
cs: Pozadí

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
cs: Viditelné akce a položky rozšíření je možné nastavovat na panelu Zásuvné moduly

en: Context Menus
cs: Kontextové nabídky

en: Search for files:
cs: Hledání souborů:

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat VELKÁ/malá písmena

en: Search folders recursively
cs: Prohledat složky rekurzivně

en: Search content:
cs: Hledat obsah:

en: Regular expression
cs: Chápat jako pravidlo (regulární výraz)

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: New window
cs: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
cs: Zavřít okno či kartu

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
cs: Zavřít všechna okna

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
cs: Vyp/zap. extra podokno

[ctx: shortcut window]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
cs: Přidat aktuální umístění do záložek

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
cs: Upravit záložky

[ctx: shortcut window]
en: Make link
cs: Vytvořit odkaz

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
cs: Připnout/odepnout výběr

[ctx: shortcut window]
en: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Opening
cs: Otevření

[ctx: shortcut window]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
cs: Otevřít v nové kartě

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
cs: Otevřít v novém okně

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
cs: Otevřít umístění položky (pouze nedávné soubory a vyhledávání)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
cs: Karty

[ctx: shortcut window]
en: New tab
cs: Nová karta

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
cs: Přejít na předchozí kartu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
cs: Přejít na následující kartu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
cs: Přejít na kartu

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
cs: Přesunout kartu vlevo

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
cs: Přesunout kartu vpravo

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
cs: Navigace

[ctx: shortcut window]
en: Go back
cs: Přejít zpět

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
cs: Přejít vpřed

[ctx: shortcut window]
en: Go up
cs: Přejít výš

[ctx: shortcut window]
en: Go down
cs: Přejít níž

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
cs: Přejít do domovské složky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
cs: Přejít do adresního řádku

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
cs: Dva panely

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
cs: Otevřít adresu z druhého panelu

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
cs: Aktivní druhý panel

[ctx: shortcut window]
en: View
cs: Zobrazení

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
cs: Přiblížit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
cs: Oddálit

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
cs: Výchozí přiblížení

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
cs: Aktualizovat zobrazení

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
cs: Zobrazit/skrýt skryté soubory

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
cs: Zobrazit/skrýt postranní panel

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
cs: Zobrazit/skrýt nabídku činností

[ctx: shortcut window]
en: List view
cs: Zobrazení v seznamu

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
cs: Kompaktní zobrazení

[ctx: shortcut window]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
cs: Vytvořit složku

[ctx: shortcut window]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
cs: Přesunout do koše

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
cs: Smazat nadobro

[ctx: shortcut window]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: shortcut window]
en: Copy
cs: Zkopírovat

[ctx: shortcut window]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: shortcut window]
en: Select all
cs: Vybrat vše

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
cs: Opačný výběr

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
cs: Vybrat vyhovující položky

[ctx: shortcut window]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: shortcut window]
en: Redo
cs: Provést znovu

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
cs: Zobrazit vlastnosti položky
