linuxmint - en to eo translation catalogue (1307 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
eo: Konservita serĉo

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
eo: Difino de Nemo-ago

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
eo: Difino de Nemo-serĉhelpo

en: No actions found
eo: Neniuj agoj trovitaj

en: Actions
eo: Agoj

en: Nemo could not create the required folder "%s".
eo: Nemo ne povis krei la bezonatan dosierujon "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
eo: Antaŭ ol vi uzas Nemon, bonvolu krei la sekvan dosierujon, aŭ agordi permesiojn por ke Nemo povas krei ĝin.

en: Error starting autorun program: %s
eo: Eraro komencante la aŭtomatan lanĉilon: %s

en: Cannot find the autorun program
eo: Ne povas trovi la aŭtomatan lanĉilon

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
eo: <big><b>Eraro lanĉante aŭtomate programaron</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
eo: <big><b>Ĉi tiu datumportilo enhavas programaron, kiu intencas ruli aŭtomate. Ĉu vi deziras ruli ĝin?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
eo: La programaro rulos rekte de la datumportilo "%s". Vi devus neniam ruli programaron se vi ne konfidas ĝin.
    
    Se vi ne certas, premu Nuligi.

en: _Run
eo: _Ruli

en: Customize
eo: Tajlori

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
eo: Labortablo

en: No bookmarks defined
eo: Legosignoj ne difinitaj

en: Disable all
eo: Malŝalti ĉiujn

en: Enable all
eo: Ŝalti ĉiujn

en: Public FTP
eo: Publika FTP

en: FTP (with login)
eo: FTP (per ensaluto)

en: Windows share
eo: Vindoza kundivido

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eo: Sekura WebDAV (HTTPS)

en: Connecting...
eo: Konektanta...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
eo: Ne eblas ŝargi la liston de subtenataj servilo-metodoj.
    Bonvolu kontroli vian gvfs-instaladon.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
eo: La dosiero "%s" ne estas malfermebla sur "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
eo: La servilo ĉe "%s" ne estas trovebla.

en: Try Again
eo: Provi denove

en: Please verify your user details.
eo: Bonvolu kontroli viajn uzanto-detalojn.

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: C_onnect
eo: K_onekti

note: set dialog properties
en: Connect to Server
eo: Konekti al servilo

en: Server Details
eo: Servildetaloj

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
eo: _Servilo:

note: port
en: _Port:
eo: _Pordo:

note: second row: type combobox
en: _Type:
eo: _Tipo :

note: third row: share entry
en: Sh_are:
eo: _Komunigi:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
eo: _Dosierujo:

en: User Details
eo: Uzantodetaloj

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
eo: _Domajnnomo:

note: second row: username entry
en: _User name:
eo: _Uzantonomo:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
eo: Pas_vorto:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
eo: _Memori tiun pasvorton

en: Operation cancelled
eo: Operacio nuligita

en: Print but do not open the URI
eo: Presi sed ne malfermi la URI-on

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
eo: 
    
    Aldoni konekton al servila surmeto

en: Show the version of the program.
eo: Montri la version de la programo.

en: Quit Nemo Desktop.
eo: Forlasi Nemo-labortablon.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
eo: 
    
    Administri la labortablon per la dosieradministrilo

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
eo: _Malplenigi rubujon

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
eo: Aŭtomate aranĝi

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
eo: Inversa ordigo

en: Smaller
eo: Pli malgranda

en: Small
eo: Malgranda

en: Normal
eo: Normala

en: Large
eo: Granda

en: Larger
eo: Pli granda

en: _Vertical
eo: _Vertikala

en: _Horizontal
eo: _Horizontala

en: Name
eo: Nomo

en: Size
eo: Grando

en: Type
eo: Tipo

en: Date
eo: Dato

note: name, stock id, label
en: _Sort
eo: _Ordigo

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
eo: _Piktograma grando

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
eo: Malplenigi rubujon

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
eo: Forigi ĉiujn elementojn en rubujo

en: _Customize
eo: _Tajlori

en: Adjust the desktop layout for this monitor
eo: Ĝustigi la aranĝon de labortablo por ĉi tiu ekrano

en: The desktop view encountered an error.
eo: La labortabla vido trovis eraron.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
eo: La labortabla vido trovis eraron dum starto.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
eo: Restaŭri originalajn _grandojn de piktogramoj

en: Restore Icon's Original Si_ze
eo: Restaŭri originalan _grandon de piktogramo

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
eo: Ŝanĝi piktogramgrandon...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
eo: Fari la elektitan piktogramon streĉebla

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
eo: Restaŭri ĉiun elektitan piktogramon al ties originala grando

en: Comment
eo: Komento

en: Description
eo: Priskribo

en: Command
eo: Komando

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
eo: Nuna ekranaranĝo (%s - %dx%d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
eo: Nuna ekranaranĝo (%dx%d)

en: Desktop Settings
eo: Agordoj de labortablo

en: Current Monitor Preferences
eo: Nunaj ekranagordoj

en: Show global desktop settings
eo: Montri ĝeneralajn agordojn de labortablo

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por vidi la enhavon de "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
eo: "%s" ne troveblis. Eble ĝi jam estis forigita.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis montri ĉiun enhavon de "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
eo: La enhavo de la dosierujo ne estas montrebla.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por ŝanĝi la grupon de "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis ŝanĝi la grupon de "%s": %s

en: The group could not be changed.
eo: La grupo ne ŝanĝeblas.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis ŝanĝi la posedanton de "%s": %s

en: The owner could not be changed.
eo: La posedanto ne ŝanĝeblas.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis ŝanĝi la permesojn de "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
eo: La permesoj ne ŝanĝeblis.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
eo: La nomo "%s" jam estas uzata en ĉi tiu dosierujo. Bonvolu uzi alian nomon.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
eo: Ne ekzistas "%s" en ĉi tiu dosierujo. Ĉu eble ĝi ĵus estis movita aŭ forigita?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
eo: Vi ne havas la bezonatan permeson por alinomi "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
eo: La nomo "%s" ne estas valida ĉar ĝi entenas la signon "/". Bonvolu uzi alian nomon.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
eo: La nomo "%s" ne validas. Bonvolu uzi alian nomon.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
eo: La nomo "%s" estas tro longa. Bonvolu uzi alian nomon.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
eo: Bedaŭrinde ne eblis alinomi "%s" al "%s": %s

en: The item could not be renamed.
eo: La elemento ne povas esti alinomita.

en: Renaming "%s" to "%s".
eo: Alinomanta "%s"n al "%s".

en: No extensions found
eo: Neniuj etendaĵoj trovitaj

en: no information available
eo: neniu informo disponebla

en: Configure
eo: Agordi

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: Extensions changed.  Restart required.
eo: Etendaĵoj ŝanĝitaj. Restartigo postulata.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
eo: Nenio

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: by _Name
eo: laŭ _nomo

en: Keep icons sorted by name in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ nomo en vicoj

en: by _Size
eo: laŭ _grando

en: Keep icons sorted by size in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ grando en vicoj

en: by _Type
eo: laŭ _tipo

en: Keep icons sorted by type in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ tipo en vicoj

en: by _Detailed Type
eo: laŭ _detaltipo

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
eo: Teni piktogramojn ordigitajn laŭ detaltipo en vicoj

en: by Modification _Date
eo: laŭ _dato de modifo

en: Keep icons sorted by modification date in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ dato de modifo en vicoj

en: by T_rash Time
eo: laŭ _forigtempo

en: Keep icons sorted by trash time in rows
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ forigtempo en vicoj

en: _Organize Desktop by Name
eo: _Laŭnome ordigi labortablon

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
eo: Aranĝi _elementojn

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
eo: _Ordigi laŭnome

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
eo: Repoziciigi piktogramoj por pli bone adapti en la fenestro kaj eviti transkovron.

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
eo: In_versigita ordo

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
eo: Vidigi piktogramojn laŭ kontraŭa ordo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
eo: _Lasi ordigitaj

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
eo: Lasi piktogramojn ordigitaj laŭ kadro

en: _Manually
eo: _Mane

en: Leave icons wherever they are dropped
eo: Lasi piktogramojn kie ili falis

en: By _Name
eo: Laŭ _nomo

en: By _Size
eo: Laŭ _grando

en: By _Type
eo: Laŭ _tipo

en: By _Detailed Type
eo: Laŭ _detaltipo

en: By Modification _Date
eo: Laŭ _dato de modifo

en: By T_rash Time
eo: Laŭ _forigtempo

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
eo: Piktograma vido

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
eo: _Piktogramoj

en: The icon view encountered an error.
eo: La piktograma vido kaŭzis eraron.

en: The icon view encountered an error while starting up.
eo: La labortabla vido trafis eraron dum starto.

en: Display this location with the icon view.
eo: Vidigi tiun lokon per piktograma vido.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
eo: Kompakta vido

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
eo: _Kompakta

en: The compact view encountered an error.
eo: La kompakta vido trafis eraron.

en: The compact view encountered an error while starting up.
eo: La kompakta vido trafis eraron dum starto.

en: Display this location with the compact view.
eo: Montri tiun lokon per kompakta vido.

en: Image Type
eo: Bildtipo

en: %d pixel | %d pixels
eo[0]: %d bildero
eo[1]: %d bilderoj

en: Width
eo: Larĝo

en: Height
eo: Alto

en: Title
eo: Titolo

en: Author
eo: Autoro

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Created On
eo: Kreinta je

en: Created By
eo: Kreinta per

en: Disclaimer
eo: Malgarantio

en: Warning
eo: Averto

en: Source
eo: Fonto

en: Camera Brand
eo: Kameraa marko

en: Camera Model
eo: Kameraa modelo

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
eo: Dato prenita

en: Date Digitized
eo: Dato de ciferecigo

en: Date Modified
eo: Dato de modifo

en: Exposure Time
eo: Daŭro de ekspono

en: Aperture Value
eo: Apertura valoro

en: ISO Speed Rating
eo: Rango de rapideco laŭ ISO

en: Flash Fired
eo: Fulmo ŝaltita

en: Metering Mode
eo: Mezura reĝimo

en: Exposure Program
eo: Ekspona programo

en: Focal Length
eo: Longo de fokuso

en: Software
eo: Programaro

en: Location
eo: Loko

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Creator
eo: Kreanto

en: Rating
eo: Pritakso

en: Failed to load image information
eo: Malsukceso ŝargante bildan informon

en: Loading...
eo: Ŝargado...

en: Image
eo: Bildo

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
eo: Agoj: Ago-dosieroj estas aldoneblaj al tiu ĉi dosierujo kaj aperos en la menuo.

en: More info
eo: Pliaj informoj

en: View a sample action file with documentation
eo: Rigardi specimenan ago-dosieron kun dokumentaro

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
eo: Skriptoj: Ĉiuj plenumeblaj dosieroj en tiu ĉi dosierujo aperos en la Skriptoj-menuo.

en: View additional information about creating scripts
eo: Rigardi pliajn informojn pri kreado de skriptoj

en: (Empty)
eo: (Malplena)

en: Use Default
eo: Uzi defaŭlton

en: Temporarily disable auto-sort
eo: Dumtempe malŝalti aŭtomatan ordigon

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
eo: Lista vido

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
eo: _Listo

en: The list view encountered an error.
eo: La lista vido renkontis eraron.

en: The list view encountered an error while starting up.
eo: La lista vido trafis eraron dum startado.

en: Display this location with the list view.
eo: Montri tiun lokon per lista vido.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
eo[0]: Ĉu vi volas vidi %d lokon?
eo[1]: Ĉu vi volas vidi %d lokojn?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
eo[0]: Tio malfermos %d apartan fenestron.
eo[1]: Tio malfermos %d apartajn fenestrojn.

en: --check cannot be used with other options.
eo: --check ne kombineblas kun aliaj opcioj.

en: --quit cannot be used with URIs.
eo: --quit ne uzeblas kun URI.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
eo: --geometry ne uzeblas kun pli ol unu URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
eo: Plenumi rapidan grupon de memkontrolaj testoj.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
eo: Krei la komencan fenestron kun la donata geometrio. Ekzemploj: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
eo: GEOMETRIO

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
eo: Nur krei fenestrojn por eksplicite specifitaj URI-ojn.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
eo: Malatentis argumenton - lasitan nur por kongrueco.

en: Open URIs in tabs.
eo: Malfermi URI-jn en langetoj.

en: Open URIs in an existing window.
eo: Malfermi URI en jama fenestro.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
eo: Ripari la kaŝmemoron por uzantaj miniaturoj - eble ĉi tio utilas se vi havas problemon pri dosier-miniaturoj. Estas rulende kiel ĉefuzanto

en: Quit Nemo.
eo: Fini Nemon

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
eo: 
    
    Foliumi dosiersistemon per dosieradministrilo

en: Nemo's main menu is now hidden
eo: La ĉefa menuo de Nemo estas nun kaŝita

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
eo: Vi elektis kaŝi la ĉefan menuon. Eblas denove dumtempe havigi ĝin al vi per:
    
    - Tuŝeto de la <Alt>-klavo
    - Dekstre-alklako al malplena regiono de la ĉefa ilobreto
    - Dekstre-alklako al malplena regiono de la stata breto.
    
    Eblas daŭre restaŭri ĝin per reelekto de tiu ĉi opcio de la Vido-menuo.

en: Don't show this message again.
eo: Ne montri tiu ĉi mesaĝon denove.

en: The Link "%s" is Broken.
eo: La ligilo "%s" estas rompita.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
eo: La ligilo "%s" estas rompita. Ĉu movi ĝin en la rubujon?

en: This link cannot be used, because it has no target.
eo: La ligilo ne uzeblas, ĉar mankas ties celo.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
eo: La ligilo ne estas uzeblas, ĉar ties celo “%s” ne ekzistas.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
eo: Mo_vi rubujen

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
eo: Ĉu vi volas ruli "%s" aŭ vidigi ĝian enhavon?

en: "%s" is an executable text file.
eo: "%s" estas rulebla teksta dosiero.

en: Run in _Terminal
eo: Ruli en _Terminalo

en: _Display
eo: Vi_digi

en: Are you sure you want to open all files?
eo: Ĉu vere vi deziras malfermi ĉiujn dosierojn?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
eo[0]: Tio malfermos %d en aparta langeto.
eo[1]: Tio malfermos %d en apartaj langetoj.

en: Open with
eo: Malfermi per

en: Unknown file type
eo: Nekonata dosiertipo

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
eo: La dosiero "%s" havas neniujn konatajn programojn asociitajn al si. Se vi fidas la fonton de tiu ĉi dosiero, kaj havas sufiĉe da permesoj, vi povas marki ĝin plenumebla kaj lanĉi ĝin. Ankaŭ eblas uzi la Malfermi-per-dialogon por elekti  programon, al kiu vi volas asocii ĝin.

en: Make executable and run
eo: Igi plenumebla kaj ruli

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
eo: La dosiero "%s" havas neniujn konatajn programojn asociitajn al si. Uzu la Malfermi-per-dialogon por elekti programon, per kiu vi volas malfermi ĝin.

en: Choose a program
eo: Elekti programon

en: Untrusted application launcher
eo: Nefidata aplikaĵlanĉilo

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
eo: La aplikaĵa lanĉilo "%s" ne estis markita kiel fidinda (plenumebla). Se vi ne konas la fonton de tiu ĉi dosiero, tiam eble lanĉi ĝin estas nesekure.

en: _Launch Anyway
eo: _Lanĉi ĉiukaze

en: Mark as _Trusted
eo: Marki kiel kon_trolita

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
eo[0]: Tio malfermos %d apartan aplikaĵon.
eo[1]: Tio malfermos %d apartajn aplikaĵojn.

en: Unable to mount location
eo: Ne eblas surmeti lokon

en: Unable to start location
eo: Ne eblas startigi lokon

en: Opening "%s".
eo: Malfermanta "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
eo[0]: Malfermanta %d aĵon.
eo[1]: Malfermanta %d aĵojn.

en: Close tab
eo: Fermi langeton

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
eo: 
    
    Montri malfermi-per-dialogon kun uri, por permesi al la uzanto ŝanĝi la defaŭltan mimetip-traktilon.

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Free space: %s
eo: Libera spaco: %s

en: My Computer
eo: Komputilo

en: Open your personal folder
    %s
eo: Malfermi vian personan dosierujon
    %s

en: Home
eo: Hejmo

en: Open the contents of your desktop in a folder
eo: Malfermi la enhavon de via labortablo en dosierujo

en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

en: Favorite files
eo: Plej ŝatataj dosieroj

en: Recent
eo: Laste uzitaj

en: Recent files
eo: Lastaj dosieroj

en: Open the contents of the File System
    %s
eo: Malfermi la enhavon de la dosiersistemo
    %s

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Trash
eo: Rubujo

en: Open the trash
eo: Malfermi la rubujon

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Mount and open %s (%s)
eo: Surmeti kaj malfermi %s (%s)

en: Mount and open %s
eo: Almeti kaj malfermi %s

en: Network
eo: Reto

en: Browse the contents of the network
eo: Esplori la enhavon de la reto

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
eo: _Starti

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
eo: _Halti

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
eo: _Kurentenŝalto

en: _Safely Remove Drive
eo: Demeti datumportilon _sekure

en: _Connect Drive
eo: Ko_nekti datumportilon

en: _Disconnect Drive
eo: _Malkonekti datumportilon

en: _Start Multi-disk Device
eo: _Startigi plurdisko aparaton

en: _Stop Multi-disk Device
eo: _Haltigi plurdiskan aparaton

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
eo: _Malŝlosi datumportilon

en: _Lock Drive
eo: Ŝ_losi datumportilon

en: Unable to start %s
eo: Ne eblas startigi %s

en: Unable to eject %s
eo: Ne eblis elĵeti %s

en: Unable to poll %s for media changes
eo: Ne eblas sondi %s por datumportiloj ŝanĝoj

en: Unable to stop %s
eo: Ne eblas haltigi %s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
eo: _Malfermi

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
eo: Malfermi en nova _langeto

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
eo: _Aldoni legosignon

en: Remove
eo: Forigi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
eo: _Alinomi...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
eo: Sur_meti

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
eo: _Demeti

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
eo: _Elĵeti

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
eo: _Detekti Aŭdvidaĵo

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
eo: Malplenigi _rubujon

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
eo: _Atributoj

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
eo[0]: %1$s dosiera operacio aktiva. %2$d%% kompleta.
eo[1]: %1$s dosieraj operacioj aktivaj. %2$d%% kompletaj.

en: File Operations
eo: Dosieraj operacioj

en: All file operations have been successfully completed
eo: Ĉiuj dosieraj operacioj estas sukcese plenumitaj

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
eo: Vi ne povas atribui pli ol unu propra piktogramo samtempe!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
eo: Bonvolu treni nur unu bildon por agordi propran piktogramon.

en: The file that you dropped is not local.
eo: La dosiero metita ne estas loka.

en: You can only use local images as custom icons.
eo: Por propraj piktogramoj uzeblas nur lokaj bildoj.

en: The file that you dropped is not an image.
eo: La dosiero metita ne estas bildo.

en: _Name: | _Names:
eo[0]: _Nomo:
eo[1]: _Nomoj:

en: Properties
eo: Atributoj

en: %s Properties
eo: %s Atributoj

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
eo: nekonata

en: Cancel Group Change?
eo: Ĉu rezigni ŝanĝon de grupo?

en: Cancel Owner Change?
eo: Ĉu rezigni ŝanĝon de posedanto?

en: nothing
eo: nenio

en: unreadable
eo: nelegebla

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
eo[0]: %1$s elemento (kaj %2$s kaŝitaj)
eo[1]: %1$s elementoj (kaj %2$s kaŝitaj)

en: %1$s item | %1$s items
eo[0]: %1$s elemento
eo[1]: %1$s elementoj

en: (some contents unreadable)
eo: (iu enhavo nelegebla)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
eo: Enhavo:

en: Size:
eo: Grando:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
eo: uzata

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
eo: libera

en: Total capacity:
eo: Tuta kapacito:

en: Filesystem type:
eo: Dosiersistem-tipo:

en: Basic
eo: Baza

en: Type:
eo: Tipo:

en: Link target:
eo: Liga celo:

en: Location:
eo: Loko:

en: Volume:
eo: Datumportilo:

en: Accessed:
eo: Atingita:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Modified:
eo: Modifita:

en: Free space:
eo: Libera spaco:

en: _Read
eo: _Legi

en: _Write
eo: _Skribi

en: E_xecute
eo: _Lanĉi

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
eo: ne

en: list
eo: listo

en: read
eo: legi

en: create/delete
eo: krei/forigi

en: write
eo: skribi

en: access
eo: atingi

en: Access:
eo: Atingo:

en: Folder access:
eo: Atingo al dosierujo:

en: File access:
eo: Atingo al dosiero:

en: List files only
eo: Listigi nur dosierojn

en: Access files
eo: Atingo al dosieroj

en: Create and delete files
eo: Krei kaj forigi dosierojn

en: Read-only
eo: Nur legebla

en: Read and write
eo: Legebla kaj skribebla

en: Special flags:
eo: Specialaj flagoj:

en: Set _user ID
eo: Agordi ID de _uzanto

en: Set gro_up ID
eo: Agordi gr_upan ID

en: _Sticky
eo: _Glua

en: _Owner:
eo: P_osedanto:

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: _Group:
eo: _Grupo:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Execute:
eo: Lanĉi:

en: Allow _executing file as program
eo: Permesi lanĉi dosieron kiel programon

en: Others:
eo: Aliuloj:

en: Folder Permissions:
eo: Permesoj de la dosierujo:

en: File Permissions:
eo: Permesoj de la dosiero:

en: Text view:
eo: Teksta vido:

en: Permissions
eo: Permesoj

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
eo: Vi ne estas la posedanto, do vi ne povas ŝanĝi ĉi permesojn.

en: SELinux context:
eo: SELinuksa kunteksto:

en: Last changed:
eo: Laste ŝanĝita:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
eo: Apliki permesojn al enfermitaj dosieroj

en: The permissions of "%s" could not be determined.
eo: La permesoj de "%s" ne povas esti determinitaj.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
eo: La permesoj de la elektita dosiero ne povas esti determinitaj.

en: Open With
eo: Malfermi per

en: Help
eo: Helpo

en: Close
eo: Fermi

en: Creating Properties window.
eo: Kreado de fenestro de atributoj.

en: There was an error displaying help.
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo.

en: Revert
eo: Malfari ŝanĝojn

en: Not supported in this location
eo: Ne subtenite en ĉi tiu loko

en: No scripts found
eo: Neniuj skriptoj trovitaj

en: Scripts
eo: Skriptoj

en: Show Places
eo: Vidigi ejoj

en: Show Treeview
eo: Montri arbovidon

en: Hide the Sidebar (F9)
eo: Kaŝi la flankan strion (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
eo: Montri la flankan strion (F9)

en: Adjust zoom level
eo: Ĝustigi zoman nivelon

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
eo: Problemo estas malkovrita pri vian miniatur-kaŝmemoron. Ripari ĝin postulos administrajn privilegiojn.

en: Fix now
eo: Ripari nun

en: Dismiss
eo: Malakcepti

en: Elevated Privileges
eo: Altrangaj privilegioj

en: Restore Selected Items
eo: Restaŭri elektitan elementon

en: Restore selected items to their original position
eo: Restaŭri ĉiun elektitan piktogramon al ties originala grando

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
eo: "%s" estos movita se vi elektas la komandon Alglui

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
eo: "%s" estos kopiita se vi elektas la komandon Alglui

en: There is nothing on the clipboard to paste.
eo: Estas nenio en tondejo por alglui.

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
eo: Krei novan _dosierujon

note: name, stock id label, accelerator
en: Cu_t
eo: El_tondi

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
eo: _Kopii

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
eo: _Alglui dosierujen

en: P_in
eo: Alp_ingli

en: Unp_in
eo: Dep_ingli

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
eo: _Forigi

en: P_roperties
eo: At_ributoj

en: Computer
eo: Komputilo

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
eo[0]: Tio malfermos %'d en aparta langeto.
eo[1]: Tio malfermos %'d en apartaj langetoj.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
eo[0]: Tio malfermos %'d en aparta fenestro.
eo[1]: Tio malfermos %'d en apartaj fenestroj.

en: Select Items Matching
eo: Elekti kongruajn elementojn

en: _Pattern:
eo: Ŝ_ablono:

en: Examples:
eo: Ekzemploj:

note: Reset to default info
en: Undo
eo: Malfari

en: Undo last action
eo: Malfari antaŭan agon

note: Reset to default info
en: Redo
eo: Refari

en: Redo last undone action
eo: Refari lastan malfaritan agon

en: Content View
eo: Enhava vido

en: View of the current folder
eo: Vido de aktuala dosierujo

en: "%s" selected
eo: "%s" elektita

en: %'d folder selected | %'d folders selected
eo[0]: %'d dosierujo elektita
eo[1]: %'d dosierujoj elektitaj

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
eo[0]:  (enhavas %'d elementon)
eo[1]:  (enhavas %'d elementojn)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
eo[0]:  (enhavas sumon da %'d elemento)
eo[1]:  (enhavas sumojn da %'d elementoj)

en: %'d item selected | %'d items selected
eo[0]: %'d ero elektita
eo[1]: %'d eroj elektitaj

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
eo[0]: %'d alia elemento elektita
eo[1]: %'d aliaj elementoj elektitaj

en: %'u item | %'u items
eo[0]: %'u elemento
eo[1]: %'u elementoj

en: %s, Free space: %s
eo: %s, Libera spaco: %s

en: Open With %s
eo: Malfermi per %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
eo[0]: Uzi "%s" por malfermi la elektitan elementon
eo[1]: Uzi "%s" por malfermi la elektitajn elementojn

en: Run "%s" on any selected items
eo: Ruli "%s" por ĉiu elektita elemento

en: Create a new document from template "%s"
eo: Krei novan dokumenton el ŝablono "%s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
eo[0]: La %'d elektita elemento estos movita se vi elektas la komandon Alglui
eo[1]: La %'d elektitaj elementoj estos movitaj se vi elektas la komandon Alglui

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
eo[0]: La %'d elektita elemento estos kopiita se vi elektas la komandon Alglui
eo[1]: La %'d elektitaj elementoj estos kopiitaj se vi elektas la komandon Alglui

en: Select Target Folder For Move
eo: Elekti celdosierujon por movi

en: Select Target Folder For Copy
eo: Elekti celdosierujon por kopii

en: Unable to unmount location
eo: Ne eblas demeti lokon

en: Unable to eject location
eo: Ne eblas elĵeti lokon

en: Unable to stop drive
eo: Ne eblas haltigi datumportilon

en: Connect to Server %s
eo: Konekti al servilo %s

en: _Connect
eo: _Konekti

en: Link _name:
eo: Ligila _nomo:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
eo: Krei novan _dokumenton

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
eo: Malfermi _per

en: Choose a program with which to open the selected item
eo: Elektu programon por malfermi la elektitan elementon

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
eo: Vidi aŭ redakti la ecojn de ĉiu elektita ero

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
eo: Krei novan malplenan dosierujon en tiu dosierujo

note: name, stock id, label
en: No templates installed
eo: Neniu ŝablono instalita

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
eo: _Malplena dokumento

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
eo: Krei novan malplenan dokumenton en tiu dosierujo

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
eo: Malfermi elektitan elementon ĉi-fenestre

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
eo: Malfermi en navigada fenestro

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
eo: Malfermi ĉiun elektaĵon en iu navigada fenestro

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
eo: Malfermi ĉiun elektitan eron en nova folio

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
eo: Malfermi en terminalo

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
eo: Malfermi terminalon en la elektita dosierujo

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
eo: Malfermi kiel ĉefuzanto

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
eo: Malfermi la dosierujon kun administraj privilegioj

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
eo: Sekvi ligilon al origina dosiero

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
eo: Navigi al la origina dosiero, al kiu ĉi tiu simbola ligilo indikas

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
eo: Malfermi enhavantan dosierujon

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
eo: Navigi al la dosierujo, en kiu la elektita elemento estas konservita

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
eo: Aliaj _aplikaĵoj...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
eo: Elekti alian aplikaĵon por malfermi elektitan elementon

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
eo: Malfermi per alia _aplikaĵo...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eo: Prepari la elektitajn dosierojn por esti movitaj per komando Alglui

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eo: Prepari la elektitajn dosierojn por esti kopiitaj per komando Alglui

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
eo: Al_glui

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eo: Movi aŭ kopii antaŭe elektitajn dosierojn per komandoj Eltondi aŭ Kopii

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eo: Movi aŭ kopii antaŭe elektitajn dosierojn per komandoj 'Eltondi' aŭ 'Kopii' en la elektitan dosierujon

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
eo: Kop_ii al

note: name, stock id, label
en: M_ove to
eo: M_ovi al

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
eo: _Elekti ĉion

note: tooltip
en: Select all items in this window
eo: Elekti ĉiujn elementojn en tiu ĉi fenestro

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
eo: Elekti k_ongruajn elementojn...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
eo: Elekti elementojn en tiu ĉi fenestro kongruaj kun indikita ŝablono

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
eo: _Inversigi la elekton

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
eo: Elekti ĉiun kaj nur la elementoj kiuj ne estas jam elektataj

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
eo: D_uobligi

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
eo: Duobligi ĉiun elektitan elementon

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
eo[0]: Krei ligilon
eo[1]: Krei ligilojn

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
eo: Krei simbolan ligilon por ĉiu elektita elemento

note: tooltip
en: Rename selected item
eo: Alinomi elektitan elementon

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
eo: Movi ĉiun elektitan elementon rubujen

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
eo: Forigi ĉiun elektitan elementon, sen movi al rubujo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
eo: _Restaŭri

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
eo: _Malfari

note: tooltip
en: Undo the last action
eo: Malfari lastan agon

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
eo: _Refari

note: tooltip
en: Redo the last undone action
eo: Refari la lastan malfaritan agon

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
eo: Reagordi vidon _defaŭlte

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
eo: Reŝargi ordigon kaj zoman nivelon por kongrui kun preferoj por ĉi tiu vido

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
eo: Konekti al tiu ĉi servilo

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
eo: Fari daŭran konekton al ĉi tiu servilo

note: tooltip
en: Mount the selected volume
eo: Surmeti la elektitan datumportilon

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
eo: Demeti la elektitan datumportilon

note: tooltip
en: Eject the selected volume
eo: Elĵeti la elektitan datumportilon

note: tooltip
en: Start the selected volume
eo: Startigi la elektitan datumportilon

note: tooltip
en: Stop the selected volume
eo: Haltigi la elektitan datumportilon

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
eo: Detekti aŭdividaĵon en la elektita datumportilo

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
eo: Surmeti la datumportilon ligitan kun malfermita dosierujo

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
eo: Demeti la datumportilon ligitan kun malfermita dosierujo

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
eo: Eligi la datumportilon ligitan kun la malfermita dosierujo

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
eo: Startigi la datumportilon ligitan kun la malfermita dosierujo

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
eo: Haltigi la datumportilon ligitan kun la malfermita dosierujo

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
eo: Malfermi dosieron kaj fermi fenestron

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
eo: Malfermi tiun dosieron en navigada fenestro

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
eo: Malfermi tiun dosierujon en nova langeto

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
eo: Prepari tiun dosieron por esti movita per komando "Enmeti"

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
eo: Prepari tiun dosieron por esti kopiita per komando "Enmeti"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
eo: Movi aŭ kopii antaŭe elektitajn dosierojn per komandoj Eltondi aŭ Kopii en ĉi tiun dosierujon

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
eo: Movi ĉi tiun dosierujon rubujen

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
eo: Forigi ĉi tiun dosierujon, sen movi rubujen

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
eo: Surmeti la datumportilon ligitan kun ĉi tiu dosierujo

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
eo: Demeti la datumportilon ligitan kun ĉi tiu dosierujo

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
eo: Elĵeti la datumportilon ligitan kun ĉi tiu dosierujo

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
eo: Startigi la datumportilon ligitan kun ĉi tiu dosierujo

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
eo: Haltigi la datumportilon ligitan kun ĉi tiu dosierujo

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
eo: Rigardi aŭ modifi la atributojn de ĉi tiu dosierujo

note: name, stock id, label
en: _Other pane
eo: _Alia panelo

en: Copy the current selection to the other pane in the window
eo: Kopii la nunan elektaĵon al la alia panelo en la fenestro

en: Move the current selection to the other pane in the window
eo: Movi la nunan elektaĵon al la alia panelo en la fenestro

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
eo: _Hejmo

en: Copy the current selection to the home folder
eo: Kopii la nunan elektaĵon al la hejma dosierujo

en: Move the current selection to the home folder
eo: Movi la nunan elektaĵon al la hejma dosierujo

note: name, stock id, label
en: _Desktop
eo: _Labortablo

en: Copy the current selection to the desktop
eo: Kopii la nunan elektaĵon al la labortablo

en: Move the current selection to the desktop
eo: Movi la nunan elektaĵon al la labortablo

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: Browse for a folder to move the selection to
eo: Foliumi al dosierujo por tien movi la elektaĵon

en: Browse for a folder to copy the selection to
eo: Foliumi al dosierujo por tien kopii la elektaĵon

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
eo: Alpingli la elektitan dosieron, tiel ke ĝi ĉiam aperu supre en la dosierlisto de ĉi tiu loko

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
eo: Depingli la elektitan dosieron de la supro en la dosierlisto de ĉi tiu loko

en: Add to favorites
eo: Aldoni al plej ŝatataj

en: Add the selected file to your favorites
eo: Aldoni la elektitan dosieron al viaj plej ŝatataj

en: Remove from favorites
eo: Forigi el plej ŝatataj

en: Remove the selected file from your favorites
eo: Forigi la elektitan dosieron el viaj plej ŝatataj

en: Run scripts
eo: Ruli skriptojn

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
eo: _Skriptoj

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
eo: Movi la malfermitan dosierujon el rubujo al "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
eo[0]: Movi la elektitan dosierujon el rubujo al "%s"
eo[1]: Movi la elektitajn dosierujojn el rubujo al "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
eo[0]: Movi la elektitan dosierujon el rubujo
eo[1]: Movi la elektitajn dosierujojn el rubujo

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
eo[0]: Movi la elektitan dosieron el rubujo al "%s"
eo[1]: Movi la elektitajn dosierojn el rubujo al "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
eo[0]: Movi la elektitan dosieron el rubujo
eo[1]: Movi la elektitajn dosierojn el rubujo

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
eo[0]: Movi la elektitan elementon el rubujo al "%s"
eo[1]: Movi la elektitajn elementojn el rubujo al "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
eo[0]: Movi la elektitan elementon el rubujo
eo[1]: Movi la elektitajn elementojn el rubujo

en: Start the selected drive
eo: Startigi la elektitan diskingon

en: Connect to the selected drive
eo: Konekti al la elektita diskingo

en: _Start Multi-disk Drive
eo: _Startigi plurdiskan diskingon

en: Start the selected multi-disk drive
eo: Startigi la elektitan plurdiskan diskingon

en: U_nlock Drive
eo: Malŝlosi diskingo_n

en: Unlock the selected drive
eo: Malŝlosi la elektitan diskingon

en: Stop the selected drive
eo: Haltigi la elektitan diskingon

en: Safely remove the selected drive
eo: Sendanĝere forigi la elektitan diskingon

en: _Disconnect
eo: _Malkonekti

en: Disconnect the selected drive
eo: Malkonekti la elektitan diskingon

en: _Stop Multi-disk Drive
eo: _Haltigi plurdiskan diskingon

en: Stop the selected multi-disk drive
eo: Haltigi la elektitan plurdiskan diskingon

en: Lock the selected drive
eo: Ŝlosi la elektitan diskingon

en: Start the drive associated with the open folder
eo: Startigi la diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Connect to the drive associated with the open folder
eo: Konekti al la diskingo ligita kun la malfermita dosierujo

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
eo: Startigi la plurdiskan diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Unlock the drive associated with the open folder
eo: Malŝlosi la diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: _Stop the drive associated with the open folder
eo: _Haltigi la diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Safely remove the drive associated with the open folder
eo: Sendanĝere forigi la diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Disconnect the drive associated with the open folder
eo: Malkonekti la diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
eo: Haltigi la plurdiskan diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: Lock the drive associated with the open folder
eo: Ŝlosi la diskingon ligitan kun la malfermita dosierujo

en: _Delete Permanently
eo: _Porĉiame forigi

en: Delete the open folder permanently
eo: Forigi la malfermitan dosierujon porĉiame

en: Move the open folder to the Trash
eo: Movi la malfermitan dosierujon rubujen

en: _Open With %s
eo: _Malfermi per %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
eo[0]: Malfermi en %'d nova _fenestro
eo[1]: Malfermi en %'d novaj _fenestroj

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
eo[0]: Malfermi en %'d nova lange_to
eo[1]: Malfermi en %'d novaj lange_toj

en: Delete all selected items permanently
eo: Forigi ĉiujn elektitajn elementojn porĉiame

en: Remo_ve from Recent
eo: Forigi el laste uzitaj

en: Remove each selected item from the recently used list
eo: Forigi ĉiun elektitan eron el la laste-uzita listo

en: View or modify the properties of the open folder
eo: Rigardi aŭ modifi la atributojn de la malfermita dosierujo

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
eo: Ligilo al %s

en: Drag and drop is not supported.
eo: Ŝovi kaj demeti ne estas subtenata.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
eo: Ŝovi kaj demeti estas nur subtenata sur lokaj dosiersistemoj.

en: An invalid drag type was used.
eo: Nevalida ŝovtipo estis uzita.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
eo: demetita teksto.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
eo: demetitaj datumoj

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
eo: Ĉu vi volas forigi iun ajn legosignon por la neekzistanta loko de via listo?

en: The location "%s" does not exist.
eo: La loko "%s" ne ekzistas.

en: Bookmark for Nonexistent Location
eo: Legosigno por neekzistanta loko

en: Go to the location specified by this bookmark
eo: Iri al la loko indikita per ĉi tiu legosigno

en: %s - File Browser
eo: %s - dosierfoliumilo

en: Searching...
eo: Serĉado...

en: Could not display "%s".
eo: Ne eblas montri "%s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
eo: Nemo havas neniun instalitan vidigilon, kiu kapablas montri la dosierujon.

en: The location is not a folder.
eo: La loko ne estas dosierujo.

en: Could not find "%s".
eo: Ne eblas trovi "%s".

en: Please check the spelling and try again.
eo: Bonvolu kontroli la literumadon kaj provi denove.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
eo: Nemo ne povas trakti "%s"-lokojn.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
eo: Nemo ne povas trakti ĉi tian lokon.

en: Unable to mount the location.
eo: Ne eblas surmeti la lokon.

en: Access was denied.
eo: Atingo estas rifuzita.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
eo: Ne eblas montri "%s", ĉar la gastiga komputilo ne troveblas.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
eo: Kontrolu, ĉu la literumado kaj via prokurila agordaro ĝustas.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
eo: Eraro: %s
    Bonvolu elekti alian vidigilon kaj provi denove.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Nemo estas libera programaro; ĝi estas redistribuebla kaj/aŭ modifebla sub la kondiĉoj de la GNU Ĝenerala Publika Permesilo, kiel publikigitaj de la Free Software Foundation; aŭ versio 2 de la Permesilo, aŭ (laŭ via elekto) iu ajn sekva versio.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: Nemo estas distribuata kun la espero, ke ĝi utilos, sed SEN IU AJN GARANTIO; eĉ sen la implicita garantio de VENDEBLECO aŭ TAŬGECO POR IU SPECIALA CELO. Vidu la GNU Ĝeneralan Publikan Permesilon por pli da detaloj.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
eo: Normale vi ricevis kopion de la GNU Ĝenerala Publika Permesilo kune kun Nemo; se ne, bonvolu skribi al la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
eo: Nemo permesas al vi organizi dosierojn kaj dosierujojn, kaj sur via komputilo kaj rete.

en: There was an error displaying help: 
    %s
eo: Okazis eraro montrante helpon: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
eo: _Dosiero

note: name, stock id, label
en: _Edit
eo: _Redakti

note: name, stock id, label
en: _View
eo: _Vido

note: name, stock id, label
en: _Help
eo: _Helpo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
eo: _Fermi

note: tooltip
en: Close this folder
eo: Fermi tiun ĉi dosierujon

en: Prefere_nces
eo: _Agordoj

en: Edit Nemo preferences
eo: Redakti Nemo-agordojn

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Manage extensions, actions and scripts
eo: Administri etendaĵojn, agojn kaj skriptojn

en: Undo the last text change
eo: Malfari la lastan tekstan ŝanĝon

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
eo: Malfermi _patron

en: Open the parent folder
eo: Malfermi la patran dosierujon

note: tooltip
en: Stop loading the current location
eo: Haltigi ŝargadon de la nuna loko

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
eo: _Reŝargi

note: tooltip
en: Reload the current location
eo: Reŝargi la nunan lokon

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
eo: Ĉ_iuj temoj

note: tooltip
en: Display Nemo help
eo: Montri Nemo-helpon

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Fulmoklavoj

en: Display keyboard shortcuts
eo: Montri fulmoklavojn

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
eo: _Pri

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
eo: Montri agnoskon por la kreintoj de Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
eo: Zom_i

note: tooltip
en: Increase the view size
eo: Pliigi la vidgrandon

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
eo: Ma_lzomi

note: tooltip
en: Decrease the view size
eo: Malpliigi la vidgrandon

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
eo: Normala _grando

note: tooltip
en: Use the normal view size
eo: Uzi la normalan vidgrandon

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
eo: Konekti al _servilo...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
eo: Konekti al fora komputilo aŭ komuna disko

note: tooltip
en: Open your personal folder
eo: Malfermi vian personan dosierujon

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
eo: _Komputilo

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eo: Foliumi ĉiujn lokajn kaj forajn diskojn kaj dosierujojn atingeblajn de ĉi tiu komputilo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
eo: _Reto

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
eo: Foliumi legosigno-lokojn kaj lokojn en la loka reto.

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
eo: Ŝ_ablonoj

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
eo: Malfermi vian personan ŝablonujon

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
eo: _Rubujo

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
eo: Malfermi vian personan rubujon

note: name, stock id, label
en: _Go
eo: _Iri al

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
eo: _Legosignoj

note: name, stock id, label
en: _Tabs
eo: _Langetoj

note: name, stock id, label
en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: Open another Nemo window for the displayed location
eo: Malfermi alian Nemo-fenestron por la montrita loko

note: name, stock id, label
en: New _Tab
eo: _Nova langeto

en: Open another tab for the displayed location
eo: Malfermi alian langeton por la montrita loko

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
eo: Fermi ĉiu_jn fenestrojn

en: Close all Navigation windows
eo: Fermi ĉiujn navigadajn fenestrojn

note: name, stock id, label
en: _Back
eo: _Reen

en: Go to the previous visited location
eo: Iri al antaŭa vizitita loko

note: name, stock id, label
en: _Forward
eo: _Antaŭen

en: Go to the next visited location
eo: Iri al la sekva vizitita loko

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
eo: Baskuligi _lokan enigon

en: Switch between location entry and breadcrumbs
eo: Komuti inter loka enigo kaj paĝnivela navigado

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
eo: Ŝ_alti al alia panelo

en: Move focus to the other pane in a split view window
eo: Movi fokuson al la alia panelo en fenestro kun dividita vido

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
eo: _Sama loko kiel alia panelo

en: Go to the same location as in the extra pane
eo: Iri al la sama loko kiel en la ekstra panelo

en: Add a bookmark for the current location to this menu
eo: Aldoni legosignon por la nuna loko al ĉi tiu menuo

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
eo: R_edakti legosignojn...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
eo: Montri fenestron, kiu permesas redakton de la legosignoj en ĉi tiu menuo

en: _Previous Tab
eo: _Antaŭa langeto

en: Activate previous tab
eo: Aktivigi antaŭan langeton

en: _Next Tab
eo: Sekva la_ngeto

en: Activate next tab
eo: Aktivigi sekvan langeton

en: Move Tab _Left
eo: Movi langeton _maldekstren

en: Move current tab to left
eo: Movi nunan langeton maldekstren

en: Move Tab _Right
eo: Movi langeton _dekstren

en: Move current tab to right
eo: Movi nunan langeton dekstren

en: Sidebar
eo: Flanka strio

en: Toolbar
eo: Ilobreto

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
eo: Montri _kaŝitajn dosierojn

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
eo: Baskuligi la vidigon de kaŝitaj dosieroj en la nuna fenestro

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
eo: Ĉe_fa ilobreto

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
eo: Ŝanĝi la videblon de la ĉefa ilobreto de tiu ĉi fenestro

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
eo: Montri _flankan strion

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
eo: Ŝanĝi la videblon de la flanka panelo de tiu ĉi fenestro

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
eo: St_ata breto

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
eo: Ŝanĝi la videblon de la stata breto de tiu ĉi fenestro

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
eo: M_enubreto

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
eo: Ŝanĝi la defaŭltan videblon de la menubreto

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
eo: _Serĉi dosierojn...

note: tooltip
en: Search documents and folders
eo: Traserĉi dokumentojn kaj dosierujojn

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
eo: Ekstra _panelo

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
eo: Malfermi ekstran dosieruj-vidon apude

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
eo: Montri _miniaturojn

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
eo: Baskuligi la vidigon de miniaturoj en la nuna dosierujo

en: Places
eo: Lokoj

en: Select Places as the default sidebar
eo: Elekti la lokojvidon por la defaŭlta flanka strio

en: Tree
eo: Arbo

en: Select Tree as the default sidebar
eo: Elekti la arbovidon por la defaŭlta flanka strio

en: Path Bar
eo: Dosierindika breto

en: Always prefer the path bar
eo: Ĉiam preferi la dosierindikan breton

en: Location Entry
eo: Loka enigo

en: Always prefer the location entry
eo: Ĉiam preferi la lokan enigon

en: Back history
eo: Reen historie

en: Forward history
eo: Antaŭen historie

en: _Up
eo: S_upren

en: Go to parent folder
eo: Iri al patra dosierujo

en: Go to home directory
eo: Iri al hejma dosierujo

en: Go to Computer
eo: Iri al Komputilo

en: Toggle Location Entry
eo: Baskuligi lokan enigon

en: New folder
eo: Nova dosierujo

en: Create a new folder
eo: Krei novan dosierujon

en: Open a terminal in the active folder
eo: Malfermi terminalon en la aktiva dosierujo

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: List
eo: Listo

en: Compact
eo: Kompakta

en: Search
eo: Serĉi

en: Show Thumbnails
eo: Montri miniaturojn

en: _Location
eo: _Loko

en: _New Tab
eo: _Nova langeto

en: _Close Tab
eo: _Fermi langeton

en: No files found
eo: Neniuj dosieroj trovitaj

en: These files are on an Audio CD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur sona KD.

en: These files are on an Audio DVD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur sona DVD.

en: These files are on a Video DVD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur video-DVD.

en: These files are on a Video CD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur video-KD.

en: These files are on a Super Video CD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur supervideo-KD.

en: These files are on a Photo CD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur foto-KD.

en: These files are on a Picture CD.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur bilda KD.

en: The media contains digital photos.
eo: La datumportilo enhavas ciferecajn fotojn.

en: These files are on a digital audio player.
eo: Ĉi tiuj dosieroj estas sur cifereca sonlegilo.

en: The media contains software.
eo: La datumportilo enhavas programaron.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
eo: La datumportilo estis detektita kiel "%s".

en: Open %s
eo: Malfermi %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
eo: Eltondi la elektitan tekston tondujen

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
eo: Kopii la elektitan tekston tondujen

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
eo: Alglui la tekston, kiu estas enmemorigita en tondujo

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
eo: Elekti la tutan tekston en tekstokampo

en: Move _Up
eo: Movi s_upren

en: Move Dow_n
eo: Movi _malsupren

en: Use De_fault
eo: Uzi de_faŭlton

en: The name and icon of the file.
eo: La nomo kaj piktogramo de la dosiero.

en: The size of the file.
eo: La grando de la dosiero.

en: The general type of the file.
eo: La ĝenerala tipo de la dosiero.

en: Detailed Type
eo: Detaltipo

en: The specific type of the file.
eo: La specifa tipo de la dosiero.

en: The date the file was modified.
eo: La dato, je kiu la dosiero estis modifita.

en: Modified - Time
eo: Modifita - Tempo

en: Date Created
eo: Dato de kreado

en: The date the file was created.
eo: La dato, je kiu la dosiero estis kreita.

en: Created - Time
eo: Kreita - Tempo

en: Date Accessed
eo: Dato de atingo

en: The date the file was accessed.
eo: La dato, je kiu la dosiero estis atingita.

en: Owner
eo: Posedanto

en: The owner of the file.
eo: La posedanto de la dosiero.

en: Group
eo: Grupo

en: The group of the file.
eo: La grupo de la dosiero.

en: The permissions of the file.
eo: La permesoj de la dosiero.

en: Octal Permissions
eo: Okumaj permesoj

en: The permissions of the file, in octal notation.
eo: La permesoj de la dosiero, laŭ okuma nombrosistemo.

en: MIME Type
eo: MIME-tipo

en: The mime type of the file.
eo: La mime-tipo de la dosiero.

en: SELinux Context
eo: SELinuksa kunteksto

en: The SELinux security context of the file.
eo: La SELinuksa sekuriga kunteksto de la dosiero.

en: The location of the file.
eo: La loko de la dosiero.

en: Trashed On
eo: Movita rubujen je

en: Date when file was moved to the Trash
eo: La dato, je kiu la dosiero estis movita rubujen

en: Original Location
eo: Origina loko

en: Original location of file before moved to the Trash
eo: Origina loko de dosiero antaŭ ol movita rubujen

en: Hits
eo: Trafoj

en: How many times the search string appeared in the file
eo: Kiomfoje la serĉa ĉeno aperis en la dosiero

en: on the desktop
eo: sur la labortablo

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
eo: Vi ne povas movi la datumportilon "%s" rubujen.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
eo: Se vi volas elĵeti la datumportilon, bonvolu uzi "Elĵeti" en la ŝprucmenuo de la datumportilo.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
eo: Se vi volas demeti la datumportilon, bonvolu uzi "Demeti datumportilon" en la ŝprucmenuo de la datumportilo.

en: _Move Here
eo: _Movi ĉi tien

en: _Copy Here
eo: _Kopii ĉi tien

en: _Link Here
eo: _Ligi ĉi tien

en: Cancel
eo: Nuligi

en: This file cannot be mounted
eo: Ĉi tiu dosiero ne surmeteblas

en: This file cannot be unmounted
eo: Ĉi tiu dosiero ne demeteblas

en: This file cannot be ejected
eo: Ĉi tiu dosiero ne elĵeteblas

en: This file cannot be started
eo: Ne eblas startigi ĉi tiun dosieron

en: This file cannot be stopped
eo: Ne eblas haltigi ĉi tiun dosieron

en: Slashes are not allowed in filenames
eo: Suprenstrekoj ne estas permesitaj en dosiernomoj

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita.

en: Toplevel files cannot be renamed
eo: Ne eblas alinomi suprajn dosierojn

en: Unable to rename desktop icon
eo: Ne eblas alinomi labortablan piktogramon

en: Unable to rename desktop file
eo: Ne eblas alinomi labortablan dosieron

note: Translators: Time in 12h format
en: %l:%M %p
eo: %-l:%M %p

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
eo: Hieraŭ, %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %l:%M %p
eo: Hieraŭ, %-l:%M %p

note: Translators: this is the day of the month followed by the abbreviated * month name followed by the year i.e. "3 Feb 2015"
en: %-e %b %Y
eo: %-e-a de %b %Y

en: Not allowed to set permissions
eo: Agordado de permesoj nepermesata

en: Not allowed to set owner
eo: Agordado de posedanto nepermesata

en: Specified owner '%s' doesn't exist
eo: Indikita posedanto ‘%s’ ne ekzistas

en: Not allowed to set group
eo: Agordado de grupo nepermesata

en: Specified group '%s' doesn't exist
eo: Indikita grupo '%s' ne ekzistas

en: %'u folder | %'u folders
eo[0]: %'u dosierujo
eo[1]: %'u dosierujoj

en: %'u file | %'u files
eo[0]: %'u dosiero
eo[1]: %'u dosieroj

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
eo: ? elementoj

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
eo: ? bajtoj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Program
eo: Programo

en: Audio
eo: Aŭdaĵoj

en: Font
eo: Tiparo

en: Archive
eo: Arkivo

en: Markup
eo: Markado

en: Text
eo: Teksto

en: Contacts
eo: Kontaktaro

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Document
eo: Dokumento

en: Presentation
eo: Prezentaĵo

en: Spreadsheet
eo: Kalkultabelo

en: Binary
eo: Duuma

en: Folder
eo: Dosierujo

en: link
eo: ligilo

en: link (broken)
eo: ligilo (ne plu funkcianta)

en: Name: %s
eo: Nomo: %s

en: Type: %s
eo: Tipo: %s

en: %s item | %s items
eo[0]: %s elemento
eo[1]: %s elementoj

en: Contains: %s
eo: Enhavas: %s

en: Size: %s
eo: Grando: %s

en: Accessed: %s
eo: Atingita: %s

en: Modified: %s
eo: Modifita: %s

en: Created: %s
eo: Kreita: %s

en: Location: %s
eo: Loko: %s

en: Merge folder "%s"?
eo: Ĉu kunfandi dosierujon "%s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
eo: Kunfandado demandos konfirmon antaŭ ol anstataŭigi iujn ajn dosierojn en la dosierujo, kiuj konfliktas kun la kopiotaj dosieroj.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
eo: Pli malnova dosierujo kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
eo: Pli nova dosierujo kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
eo: Alia dosierujo kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
eo: Ties anstataŭigo forigos ĉiujn dosierojn en la dosierujo.

en: Replace folder "%s"?
eo: Ĉu anstataŭigi dosierujon "%s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
eo: Dosierujo kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: Replace file "%s"?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron "%s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
eo: Ties anstataŭigo superskribos la enhavon.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
eo: Pli malnova dosiero kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
eo: Pli nova dosiero kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
eo: Alia dosiero kun la sama nomo jam ekzistas en "%s".

en: Original file
eo: Origina dosiero

en: Last modified:
eo: Laste modifita:

en: Replace with
eo: Anstataŭigi per

en: Merge
eo: Kunfandi

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
eo: _Elekti novan nomon por la celo

en: Reset
eo: Restarigi

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
eo: Apliki ĉi tiun agon al ĉiuj dosieroj

note: Add buttons
en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Skip
eo: _Preterpasi

en: Re_name
eo: Ali_nomi

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: File conflict
eo: Dosierkonflikto

en: S_kip All
eo: _Preterpasi ĉiujn

en: _Retry
eo: _Provi denove

en: Delete _All
eo: _Forigi ĉiujn

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Replace _All
eo: Anstataŭigi ĉ_iujn

en: _Merge
eo: _Kunfandi

en: Merge _All
eo: Kunfandi ĉi_ujn

en: Copy _Anyway
eo: _Tamen kopii

en: %'d second | %'d seconds
eo[0]: %'d sekundo
eo[1]: %'d sekundoj

en: %'d minute | %'d minutes
eo[0]: %'d minuto
eo[1]: %'d minutoj

en: %'d hour | %'d hours
eo[0]: %'d horo
eo[1]: %'d horoj

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
eo[0]: proksimume %'d horo
eo[1]: proksimume %'d horoj

note: appended to new link file
en: Another link to %s
eo: Plia ligilo al %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
eo: %'d-a ligilo al %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
eo: %'d-a ligilo al %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
eo: %'d-a ligilo al %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
eo: %'d-a ligilo al %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
eo:  (kopio)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
eo:  (plia kopio)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
eo: -a kopio)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
eo: -a kopio)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
eo: -a kopio)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
eo: -a kopio)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
eo: %s (kopio)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
eo: %s (plia kopio)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
eo: %s (%'d-a kopio)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
eo: %s (%'d-a kopio)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
eo: %s (%'d-a kopio)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
eo: %s (%'d-a kopio)%s

en: Error removing file: %s
eo: Eraro dum forigo de dosiero: %s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
eo[0]: Atendado por kopii dosieron de '%1$s' al '%2$s'
eo[1]: Atendado por kopii dosierojn de '%1$s' al '%2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
eo[0]: Atendado por movi dosieron de '%1$s' al '%2$s'
eo[1]: Atendado por movi dosierojn de '%1$s' al '%2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
eo[0]: Atendado dum porĉiama forigo de dosiero el '%s'
eo[1]: Atendado dum porĉiama forigo de dosieroj el '%s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
eo[0]: Atendado por meti dosieron el '%s' en rubujon
eo[1]: Atendado por meti dosierojn el '%s' en rubujon

en: Waiting to empty the trash
eo: Atendado por malplenigi rubujon

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
eo[0]: Atendado por duobligi dosieron en '%s'
eo[1]: Atendado por duobligi dosierojn en '%s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
eo: Atendado por ŝanĝi permesojn de dosieroj en '%s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
eo[0]: Atendado por ligi dosieron de '%1$s' al '%2$s'
eo[1]: Atendado por ligi dosierojn de '%1$s' al '%2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas movi "%B" rubujen?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
eo[0]: ne uzita %'d
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas movi la %'d elektitajn elementojn rubujen?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
eo: Vi povas restaŭri elementon el rubujo, se vi poste ŝanĝas vian opinion.

en: Move to _Trash
eo: Movi _rubujen

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas porĉiame forigi "%B" el rubujo?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas porĉiame forigi la %'d elektitan elementon el rubujo?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas porĉiame forigi la %'d elektitajn elementojn el rubujo?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
eo: Se vi forigas elementon, ĝi porĉiame perdiĝos.

en: Empty all items from Trash?
eo: Ĉu malplenigi ĉiujn elementojn el rubujo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj elementoj en rubujo estos porĉiame forigitaj.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas porĉiame forigi "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas porĉiame forigi la %'d elektitan elementon?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas porĉiame forigi la %'d elektitajn elementojn?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
eo[0]: Restas %'d dosiero forigota
eo[1]: Restas %'d dosieroj forigotaj

en: Deleting files
eo: Forigado de dosieroj

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
eo[0]: Restas %T
eo[1]: Restas %T

en: Error while deleting.
eo: Eraro dum forigo.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
eo: Ne eblas forigi dosierojn en dosierujo "%B", ĉar vi ne havas permesojn vidi ilin.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
eo: Estis eraro dum informiĝo pri la dosieroj en dosierujo "%B".

en: _Skip files
eo: Preterpa_si dosierojn

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
eo: Ne eblas forigi dosierujon "%B", ĉar vi ne havas permesojn legi ĝin.

en: There was an error reading the folder "%B".
eo: Estis eraro dum legado de dosierujo "%B".

en: Could not remove the folder %B.
eo: Ne eblas forigi dosierujon %B.

en: There was an error deleting %B.
eo: Estis eraro dum forigo de "%B".

en: Moving files to trash
eo: Movado de dosieroj rubujen

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
eo[0]: Ankoraŭ %'d dosiero por meti en rubujon
eo[1]: Ankoraŭ %'d dosieroj por meti en rubujon

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
eo: Ne eblas movi dosieron rubujen, ĉu vi volas ĝin forigi tuj?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
eo: Ne eblas movi dosieron "%B" rubujen.

en: Trashing Files
eo: Meto de dosieroj en rubujon

en: Deleting Files
eo: Forigo de dosieroj

en: Unable to eject %V
eo: Ne eblas elĵeti %V

en: Unable to unmount %V
eo: Ne eblas demeti %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
eo: Ĉu vi volas malplenigi rubujon antaŭ ol demeti?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
eo: Por reakiri la liberan spacon sur ĉi tiu datumportilo, necesas malplenigi rubujon. Ĉiuj elementoj en rubujo porĉiame perdiĝos.

en: Do _not Empty Trash
eo: _Ne malplenigi rubujon

en: Unable to mount %s
eo: Ne eblas surmeti %s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
eo[0]: Preparo por kopii %'d dosieron (%S)
eo[1]: Preparo por kopii %'d dosierojn (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
eo[0]: Preparo por movi %'d dosieron (%S)
eo[1]: Preparo por movi %'d dosierojn (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
eo[0]: Preparo por forigi %'d dosieron (%S)
eo[1]: Preparo por forigi %'d dosierojn (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
eo[0]: Preparo por meti %'d dosieron en rubujon
eo[1]: Preparo por meti %'d dosierojn en rubujon

en: Error while copying.
eo: Eraro dum kopiado.

en: Error while moving.
eo: Eraro dum movado.

en: Error while moving files to trash.
eo: Eraro dum movado de dosieroj rubujen.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
eo: Ne eblas trakti dosierojn en dosierujo "%B", ĉar vi ne havas permesojn vidi ilin.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eo: Ne eblas trakti dosierujon "%B", ĉar vi ne havas permesojn legi ĝin.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eo: Ne eblas trakti dosieron "%B", ĉar vi ne havas permesojn legi ĝin.

en: There was an error getting information about "%B".
eo: Estis eraro dum informiĝo pri "%B".

en: Error while copying to "%B".
eo: Eraro dum kopiado al "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
eo: Vi ne havas permesojn atingi la celdosierujon.

en: There was an error getting information about the destination.
eo: Estis eraro dum informiĝo pri la celo.

en: The destination is not a folder.
eo: La celo ne estas dosierujo.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eo: Ne estas sufiĉa da spaco en la celo. Provu forigi dosierojn por fari spacon.

en: %S more space is required to copy to the destination.
eo: %S pli da spaco postulatas por kopii al la celo.

en: The destination is read-only.
eo: La celo estas nurlega.

en: Moving "%B" to "%B"
eo: Movado de "%B" al "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
eo: Kopiado de "%B" al "%B"

en: Duplicating "%B"
eo: Duobligado de "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
eo: Movado de dosiero %'d el %'d (en "%B") al "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
eo: Kopiado de dosiero %'d el %'d (en "%B") al "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
eo: Duobligado de dosiero %'d el %'d (en "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
eo: Movado de dosiero %'d el %'d al "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
eo: Kopiado de dosiero %'d el %'d al "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
eo: Duobligado de dosiero %'d el %'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
eo: %S el %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
eo[0]: %S el %S — %T restas (%S/sek)
eo[1]: %S el %S — %T restas (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
eo: Ne eblas kopii dosierujon "%B", ĉar vi ne havas permesojn krei ĝin en la celo.

en: There was an error creating the folder "%B".
eo: Estis eraro dum kreado de dosierujo "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
eo: Ne eblas kopii dosierojn en dosierujo "%B", ĉar vi ne havas permesojn vidi ilin.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
eo: Ne eblas kopii dosierujon "%B", ĉar vi ne havas permesojn legi ĝin.

en: Error while moving "%B".
eo: Eraro dum movado de "%B".

en: Could not remove the source folder.
eo: Ne eblas forigi la fontan dosierujon.

en: Error while copying "%B".
eo: Eraro dum kopiado de "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
eo: Ne eblas forigi dosierojn el la jama dosierujo %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
eo: Ne eblas forigi la jaman dosieron %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
eo: Ne eblas movi dosierujon en ĝin mem.

en: You cannot copy a folder into itself.
eo: Ne eblas kopii dosierujon en ĝin mem.

en: The destination folder is inside the source folder.
eo: La celdosierujo estas ene de la fonta dosierujo.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
eo: Ne eblas movi dosieron al si mem.

en: You cannot copy a file over itself.
eo: Ne eblas kopii dosieron al si mem.

en: The source file would be overwritten by the destination.
eo: La fonta dosiero estus superskribita per la celo.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
eo: Ne eblas forigi la jaman dosieron kun la sama nomo en %F.

en: There was an error copying the file into %F.
eo: Estis eraro dum kopiado de la dosiero al %F.

en: Copying Files
eo: Kopiado de dosieroj

en: Preparing to Move to "%B"
eo: Preparo por movi al "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
eo[0]: Preparo por movi %'d dosieron
eo[1]: Preparo por movi %'d dosierojn

en: There was an error moving the file into %F.
eo: Estis eraro dum movado de la dosiero al %F.

en: Moving Files
eo: Movado de dosieroj

en: Creating links in "%B"
eo: Kreado de ligiloj en "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
eo[0]: Farado de ligilo al %'d dosiero
eo[1]: Farado de ligiloj al %'d dosieroj

en: Error while creating link to %B.
eo: Eraro dum kreado de ligilo al %B.

en: Symbolic links only supported for local files
eo: Simbolaj ligiloj estas nur subtenataj por lokaj dosieroj

en: The target doesn't support symbolic links.
eo: La celo ne subtenas simbolajn ligilojn.

en: There was an error creating the symlink in %F.
eo: Estis eraro dum kreado de simbola ligilo en %F.

en: Setting permissions
eo: Agordado de permesoj

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
eo: Sentitola dosierujo

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
eo: Sentitola dokumento

en: Error while creating directory %B.
eo: Eraro dum kreado de dosierujo %B.

en: Error while creating file %B.
eo: Eraro dum kreado de dosiero %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
eo: Estis eraro dum kreado de la dosierujo en %F.

en: Emptying Trash
eo: Malplenigado de rubujo

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
eo: Ne eblas marki lanĉilon fidinda (plenumebla)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
eo[0]: Movi %d elementon reen al '%s'
eo[1]: Movi %d elementojn reen al '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
eo[0]: Movi %d elementon al '%s'
eo[1]: Movi %d elementojn al '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
eo[0]: _Malfari movi %d elementon
eo[1]: _Malfari movi %d elementojn

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
eo[0]: _Denove movi %d elementon
eo[1]: _Denove movi %d elementojn

en: Move '%s' back to '%s'
eo: Movi '%s' reen al '%s'

en: Move '%s' to '%s'
eo: Movi '%s' al '%s'

en: _Undo Move
eo: _Malfari movi

en: _Redo Move
eo: _Denove movi

en: _Undo Restore from Trash
eo: _Malfari restaŭri el rubujo

en: _Redo Restore from Trash
eo: _Denove restaŭri el rubujo

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
eo[0]: Movi %d elementon reen rubujen
eo[1]: Movi %d elementojn reen rubujen

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
eo[0]: Restaŭri %d elementon el rubujo
eo[1]: Restaŭri %d elementojn el rubujo

en: Move '%s' back to trash
eo: Movi '%s' reen rubujen

en: Restore '%s' from trash
eo: Restaŭri '%s' el rubujo

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
eo[0]: Forigi %d kopiitan elementon
eo[1]: Forigi %d kopiitajn elementojn

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
eo[0]: Kopii %d elementon al '%s'
eo[1]: Kopii %d elementojn al '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
eo[0]: _Malfari kopii %d elementon
eo[1]: _Malfari kopii %d elementojn

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
eo[0]: _Denove kopii %d elementon
eo[1]: _Denove kopii %d elementojn

en: Delete '%s'
eo: Forigi '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
eo: Kopii '%s' al '%s'

en: _Undo Copy
eo: _Malfari kopii

en: _Redo Copy
eo: _Denove kopii

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
eo[0]: Forigi %d duobligitan elementon
eo[1]: Forigi %d duobligitajn elementojn

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
eo[0]: Duobligi %d elementon en '%s'
eo[1]: Duobligi %d elementojn en '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
eo[0]: _Malfari duobligi %d elementon
eo[1]: _Malfari duobligi %d elementojn

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
eo[0]: _Denove duobligi %d elementon
eo[1]: _Denove duobligi %d elementojn

en: Duplicate '%s' in '%s'
eo: Duobligi '%s' en '%s'

en: _Undo Duplicate
eo: _Malfari duobligi

en: _Redo Duplicate
eo: _Denove duobligi

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
eo[0]: Forigi ligilojn al %d elemento
eo[1]: Forigi ligilojn al %d elementoj

en: Create links to %d item | Create links to %d items
eo[0]: Krei ligilojn al %d elemento
eo[1]: Krei ligilojn al %d elementoj

en: Delete link to '%s'
eo: Forigi ligilon al '%s'

en: Create link to '%s'
eo: Krei ligilon al '%s'

en: _Undo Create Link
eo: _Malfari krei ligilon

en: _Redo Create Link
eo: _Denove krei ligilon

en: Create an empty file '%s'
eo: Krei malplenan dosieron '%s'

en: _Undo Create Empty File
eo: _Malfari krei malplenan dosieron

en: _Redo Create Empty File
eo: _Denove krei malplenan dosieron

en: Create a new folder '%s'
eo: Krei novan dosierujon '%s'

en: _Undo Create Folder
eo: _Malfari krei dosierujon

en: _Redo Create Folder
eo: _Denove krei dosierujon

en: Create new file '%s' from template
eo: Krei novan dosieron '%s' de ŝablono

en: _Undo Create from Template
eo: _Malfari krei de ŝablono

en: _Redo Create from Template
eo: _Denove krei de ŝablono

en: Rename '%s' as '%s'
eo: Alinomi '%s' kiel '%s'

en: _Undo Rename
eo: _Malfari alinomi

en: _Redo Rename
eo: _Denove alinomi

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
eo[0]: Movi %d elementon rubujen
eo[1]: Movi %d elementojn rubujen

en: Restore '%s' to '%s'
eo: Restaŭri '%s' al '%s'

en: Move '%s' to trash
eo: Movi '%s' rubujen

en: _Undo Trash
eo: _Malfari meti en rubujon

en: _Redo Trash
eo: _Denove meti en rubujon

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
eo: Restaŭri originajn permesojn de elementoj ene de '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
eo: Agordi permesojn de elementoj ene de '%s'

en: _Undo Change Permissions
eo: _Malfari ŝanĝi permesojn

en: _Redo Change Permissions
eo: _Denove ŝanĝi permesojn

en: Restore original permissions of '%s'
eo: Restaŭri originajn permesojn de '%s'

en: Set permissions of '%s'
eo: Agordi permesojn de '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
eo: Restaŭri grupon de '%s' al '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
eo: Agordi grupon de '%s' al '%s'

en: _Undo Change Group
eo: _Malfari ŝanĝi grupon

en: _Redo Change Group
eo: _Denove ŝanĝi grupon

en: Restore owner of '%s' to '%s'
eo: Restaŭri posedanton de '%s' al '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
eo: Agordi posedanton de '%s' al '%s'

en: _Undo Change Owner
eo: _Malfari ŝanĝi posedanton

en: _Redo Change Owner
eo: _Denove ŝanĝi posedanton

en: Could not determine original location of "%s"
eo: Ne eblas determini la originan lokon de "%s"

en: The item cannot be restored from trash
eo: Ne eblas restaŭri la elementon el rubujo

en: The selection rectangle
eo: La zona ortaĵo

en: Could not forget association
eo: Ne eblas forgesi asocion

en: Forget association
eo: Forgesi asocion

en: Valid executable.
eo: Valida plenumebla dosiero.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
eo: Ne valida plenumebla dosiero. Nepre malsuprenstreko (\) antaŭu spacetojn en la dosierindiko.

note: the %s here is a file extension
en: %s document
eo: %s dokumento

en: Open all files of type "%s" with
eo: Malfermi ĉiujn dosierojn de tipo "%s" per

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
eo: Elektu aplikaĵon en la listo por malfermi %s kaj aliajn dosierojn de tipo "%s"

en: Custom application
eo: Propra aplikaĵo

en: Executables
eo: Plenumeblaj dosieroj

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
eo: Vi povas ankaŭ tajpi aŭ elekti propran plenumeblan dosieron kun la celo per tiu malfermi ĉi tiun dosiertipon. Vi povas uzi ĉi tiun komandon nur unufoje aŭ ĝin agordi kiel defaŭlton por tia tipo de dosieroj.

en: Enter a custom command...
eo: Enigi propran komandon...

en: Add to list
eo: Aldoni al listo

en: Set as default
eo: Agordi kiel defaŭlton

en: Reset to system defaults
eo: Restarigi al sistemaj defaŭltoj

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
eo: Bedaŭrinde ne eblas plenumi komandojn ekde fora retejo.

en: This is disabled due to security considerations.
eo: Ĉi tio estas malvalidigita pro sekurecaj konsideroj.

en: There was an error launching the application.
eo: Estis eraro dum lanĉado de la aplikaĵo.

en: This drop target only supports local files.
eo: Ĉi tiu demet-celo nur subtenas lokajn dosierojn.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
eo: Por malfermi nelokajn dosierojn kopiu ilin al loka dosierujo kaj tiam demetu ilin denove.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
eo: Por malfermi nelokajn dosierojn kopiu ilin al loka dosiero kaj tiam demetu ilin denove. La lokaj dosieroj, kiujn vi demetis, jam estas malfermitaj.

en: Details:
eo: Detaloj:

en: Preparing
eo: Preparo

en: Search in "%s"
eo: Serĉi en "%s"

en: Edit
eo: Redakti

en: Undo Edit
eo: Malfari redakti

en: Undo the edit
eo: Malfari la redakton

en: Redo Edit
eo: Denove redakti

en: Redo the edit
eo: Denove fari la redakton

en: The text of the label.
eo: La teksto de la etikedo.

en: Justification
eo: Ĝisrandigo

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
eo: La ĝisrandigo de la linioj en la teksto de la etikedo unu rilate al aliaj. Ĉi tio NE tuŝas la ĝisrandigon de la etikedo ene de ĝia loko. Vidu GtkMisc::xalign pri tio.

en: Line wrap
eo: Linifaldo

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
eo: Se agordite, apliku linifaldon, se la teksto iĝas tro larĝa.

en: Cursor Position
eo: Kursorpozicio

en: The current position of the insertion cursor in chars.
eo: La nuna pozicio de la eniga kursoro en signoj.

en: Selection Bound
eo: Zona limo

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
eo: La pozicio de la kontraŭa fino de la zono ekde la kursoro en signoj.

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Input Methods
eo: Enigmetodoj

en: Show more _details
eo: Montri pli da _detaloj

en: You can stop this operation by clicking cancel.
eo: Eblas haltigi ĉi tiun operacion alklakante nuligi.

en:  (invalid Unicode)
eo:  (nevalida unikodo)

en: Set as Wallpaper...
eo: Agordi kiel ekranfono...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
eo: Agordi la elektitan bildon kiel vian Cinnamon-labortablan ekranfonon

en: Add Desklets
eo: Aldoni labortablaĵojn

en: Add Cinamon desklets
eo: Aldoni Cinamon-labortablaĵojn

en: Mount archive
eo: Surmeti arkivon

en: Mount %f to browse its contents
eo: Surmeti %f por foliumi ĝian enhavon

en: Change Desktop _Background
eo: Ŝanĝi fonon de la_bortabla

en: Change the Cinnamon desktop background
eo: Ŝanĝi la fonon de Cinnamon-labortablo

en: Create a new l_auncher here...
eo: Krei novan l_anĉilon ĉi tie...

en: Create a new launcher in this folder
eo: Krei novan lanĉilon en ĉi tiu dosierujo

en: Display Settings
eo: Agordoj de montrado

en: Change the resolution
eo: Ŝanĝi la distingivon

en: Manage workspaces (Expo)
eo: Administri laborspacojn (Ekspo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
eo: Malfermi Ekspo por aldoni, forigi aŭ organizi laborspacojn

en: Remove workspace
eo: Forigi laborspacon

en: Remove the currently active workspace
eo: Forigi la nun aktivan laborspacon

en: Jump to new workspace
eo: Salti al nova laborspaco

en: Create a new workspace and activate it
eo: Krei novan laborspacon kaj ĝin aktivigi

en: Files
eo: Dosieroj

en: Access and organize files
eo: Atingi kaj organizi dosierojn

en: Edit Bookmarks
eo: Redakti legosignojn

en: <b>_Bookmarks</b>
eo: <b>_Legosignoj</b>

en: <b>_Name</b>
eo: <b>_Nomo</b>

en: <b>_Location</b>
eo: <b>_Loko</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
eo: Pli malgranda

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
eo: Granda

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
eo: Pli granda

en: Vertical
eo: Vertikala

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Current Monitor Layout
eo: Nuna ekranaranĝo

en: Icon Size
eo: Piktograma grando

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Direction
eo: Direkto

en: Sort items by
eo: Ordigi elementojn laŭ

en: Reset grid spacing
eo: Restarigi kradan interspacon

en: button
eo: butono

en: Adjust horizontal grid spacing
eo: Ĝustigi horizontalan kradan interspacon

en: Adjust vertical grid spacing
eo: Ĝustigi vertikalan kradan interspacon

en: page0
eo: paĝo0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
eo: <b><big>Labortablaj piktogramoj ne estas nun ŝaltitaj por ĉi tiu ekrano.</big></b>

en: page1
eo: paĝo1

en: Desktop Layout
eo: Labortabla aranĝo

en: No desktop icons
eo: Neniuj labortablaj piktogramoj

en: Show desktop icons on primary monitor only
eo: Montri labortablajn piktogramojn nur sur ĉefekrano

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
eo: Montri labortablajn piktogramojn nur sur ne-ĉefekrano(j)

en: Show desktop icons on all monitors
eo: Montri labortablajn piktogramojn sur ĉiuj ekranoj

en: Desktop Icons
eo: Labortablaj piktogramoj

en: Mounted Drives
eo: Surmetitaj diskingoj

en: Options
eo: Agordoj

en: Show icons from missing monitors
eo: Montri piktogramojn de mankantaj ekranoj

en: Matching monospace font
eo: Kongrua kun monospace-tiparo

en: System monospace font
eo: Sistema monospace-tiparo

en: Normal font
eo: Normala tiparo

en: Always
eo: Ĉiam

en: Local Files Only
eo: Nur lokaj dosieroj

en: Never
eo: Neniam

en: Decimal
eo: Dekuma

en: Decimal (long format)
eo: Dekuma (longa aranĝo)

en: Binary (long format)
eo: Duuma (longa aranĝo)

en: By Name
eo: Laŭ nomo

en: By Size
eo: Laŭ grando

en: By Type
eo: Laŭ tipo

en: By Detailed Type
eo: Laŭ detaltipo

en: By Modification Date
eo: Laŭ dato de modifo

en: By Access Date
eo: Laŭ dato de atingo

en: By Trashed Date
eo: Laŭ dato de meto en rubujon

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: File Management Preferences
eo: Agordaro de dosieradministrado

en: <b>Default View</b>
eo: <b>Defaŭlta vido</b>

en: View _new folders using:
eo: Rigardi _novajn dosierujojn uzante:

en: _Inherit view type from parent
eo: _Heredi vidan tipon de patro

en: _Arrange items:
eo: _Aranĝi elementojn:

en: Sort _folders before files
eo: Ordigi _dosierujojn antaŭ dosieroj

en: Sort _favorites before other files
eo: Ordigi _plej ŝatataj antaŭ aliaj dosieroj

en: <b>Icon View Defaults</b>
eo: <b>Defaŭltoj de piktograma vido</b>

en: Default _zoom level:
eo: Defaŭlta _zoma nivelo:

en: _Text beside icons
eo: _Teksto apud piktogramoj

en: <b>Compact View Defaults</b>
eo: <b>Defaŭltoj de kompakta vido</b>

en: _Default zoom level:
eo: _Defaŭlta zoma nivelo:

en: A_ll columns have the same width
eo: Ĉiuj kolumnoj havas la saman _larĝon

en: <b>List View Defaults</b>
eo: <b>Defaŭltoj de lista vidigo</b>

en: D_efault zoom level:
eo: D_efaŭlta zoma nivelo:

en: <b>Tree View Defaults</b>
eo: <b>Defaŭltoj de arbovido</b>

en: Show _only folders
eo: Montri nur dosieruj_ojn

en: Views
eo: Vidoj

en: <b>Behavior</b>
eo: <b>Konduto</b>

en: _Single click to open items
eo: _Unufoje klaki por malfermi elementojn

en: _Double click to open items
eo: _Duoble klaki por malfermi elementojn

en: Click on a file's name twice to rename it
eo: Alklaki la nomon de dosiero dufoje por ĝin alinomi

en: Open each _folder in its own window
eo: Malfermi ĉiun _dosierujon en sia propra fenestro

en: Always start in dual-pane view
eo: Ĉiam komenciĝi per dupanela vido

en: Ignore per-folder view preferences
eo: Malatenti vidajn agordojn de unuopaj dosierujoj

en: Disable file operation queueing
eo: Malŝalti envicigon de dosieroperacioj

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
eo: Duoble alklaki malplenan areon por iri al la patra dosierujo

en: <b>Executable Text Files</b>
eo: <b>Plenumeblaj tekstdosieroj</b>

en: _Run executable text files when they are opened
eo: _Ruli plenumeblajn tektdosierojn, kiam ili estas malfermitaj

en: _View executable text files when they are opened
eo: _Montri plenumeblajn tektdosierojn, kiam ili estas malfermitaj

en: _Ask each time
eo: Dem_andi ĉiu foje

en: <b>Trash</b>
eo: <b>Rubujo</b>

en: Ask before moving files to the Trash
eo: Demandi antaŭ ol movi dosierojn rubujen

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
eo: D_emandi antaŭ ol malplenigi rubujon aŭ forigi dosierojn

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
eo: I_nkluzivi forigi-komandon, kiu preterpasas rubujon

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
eo: Preterpasi rubujon, kiam la foriga klavo estas premita

en: <b>Media Handling</b>
eo: <b>Traktado de datumportiloj</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
eo: Aŭtomate surmeti demeteblajn datumportilojn, kiam enmetitaj kaj ĉe startigo

en: Automatically open a folder for automounted media
eo: Aŭtomate malfermi dosierujon por aŭtomate surmetitaj datumportiloj

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
eo: Inviti aŭ aŭtomate ruli/startigi programojn, kiam datumportiloj estas enmetitaj

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
eo: Aŭtomate fermi la langeton, panelon aŭ fenestron de aparato, kiam la aparato estas demetita au elĵetita

en: Detect content of media and suggest application to open
eo: Detekti enhavon de aŭdvidaĵoj kaj proponi aplikaĵon por malfermi

en: <b>Bulk Rename</b>
eo: <b>Amase alinomi</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
eo: Alvokota komando ĉe alinomado de pluraj elementoj:

en: Behavior
eo: Konduto

en: <b>Icon Captions</b>
eo: <b>Piktogramaj apudskriboj</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
eo: Elektu la ordon de informoj, kiuj estas aperontaj sub piktogramaj nomoj. Pli da informoj aperos, kiam vi zomas pli proksimen.

en: <b>Date</b>
eo: <b>Dato</b>

en: _Format:
eo: _Aranĝo:

en: Style:
eo: Stilo:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
eo: <b>Titoloj de fenestroj kaj langetoj</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
eo: Montri la _absolutan dosierindikon en la titola breto kaj langetobretoj

en: <b>File Size</b>
eo: <b>Dosiergrando</b>

en: _Prefixes:
eo: _Prefiksoj:

en: <b>File Properties</b>
eo: <b>Dosieratributoj</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
eo: Montri altnivelajn permesojn en la dialogo pri dosieratributoj

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
eo: <b>Menuo movi al/kopii al</b>

en: List bookmarks in the menu
eo: Listigi legosignojn en la menuo

en: List devices and network locations in the menu
eo: Listigi aparatajn kaj retajn lokojn en la menuo

en: Display
eo: Vidigi

en: <b>List Columns</b>
eo: <b>Listaj kolumnoj</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
eo: Elektu la ordon de informoj, kiuj estas aperontaj en la lista vido.

en: List Columns
eo: Listaj kolumnoj

en: <b>Previewable Files</b>
eo: <b>Antaŭrigardeblaj dosieroj</b>

en: Show _thumbnails:
eo: Montri minia_turojn:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
eo: _Heredi miniaturan videblon de patro

en: _Only for files smaller than:
eo: Nur por d_osieroj pli malgrandaj ol:

en: <b>Folders</b>
eo: <b>Dosierujoj</b>

en: Count _number of items:
eo: _Nombri la elementojn:

en: <b>Tooltips</b>
eo: <b>Ŝpruchelpiloj</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
eo: Montri ŝpruchelpilojn en piktograma kaj kompakta vidoj

en: Show tooltips in list views
eo: Montri ŝpruchelpilojn en listaj vidoj

en: Show tooltips on the desktop
eo: Montri ŝpruchelpilojn sur la labortablo

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
eo: <i>Defaŭlte dosieruja ŝpruchelpilo montras la nombron da elementoj, kaj dosieroj montras ilian grandon.
        Elektu pliajn informojn montrotajn en la ŝpruchelpilo:</i>

en: Detailed file type
eo: Dosiera detaltipo

en: Modified date
eo: Dato de modifo

en: Created date
eo: Dato de kreo

en: Accessed date
eo: Dato de atingo

en: File or folder location
eo: Dosiera aŭ dosieruja loko

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Visible Buttons
eo: Videblaj butonoj

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Up
eo: Supren

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Location entry toggle
eo: Baskuligo de loka enigo

en: Open in terminal
eo: Malfermi en terminalo

en: Icon view
eo: Piktograma vido

en: List view
eo: Lista vido

en: Compact view
eo: Kompakta vido

en: Visible Entries
eo: Videblaj enigoj

en: Selection
eo: Elektaĵo

en: Favorite
eo: Plej ŝatata

en: Background
eo: Fono

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
eo: Videblaj agaj kaj  etendaĵaj enigoj estas agordeblaj en la langeto Kromprogramoj

en: Context Menus
eo: Kuntekstaj menuoj

en: Search for files:
eo: Serĉi dosierojn:

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinge

en: Search folders recursively
eo: Traserĉi dosierujojn rikure

en: Search content:
eo: Serĉa enhavo:

en: Regular expression
eo: Regula esprimo

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: New window
eo: Nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
eo: Fermi fenestron aŭ langeton

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
eo: Fermi ĉiujn fenestrojn

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
eo: Baskuligi kroman fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
eo: Aldoni legosignon por la nuna loko

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
eo: Redakti legosignojn

[ctx: shortcut window]
en: Make link
eo: Fari ligilon

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
eo: Alpingli/depingli elektaĵon

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
eo: Fulmoklavoj

[ctx: shortcut window]
en: Opening
eo: Malfermado

[ctx: shortcut window]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
eo: Malfermi en nova langeto

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
eo: Malfermi en nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
eo: Malfermi eran lokon (lastaj dosieroj kaj serĉi)

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eo: Langetoj

[ctx: shortcut window]
en: New tab
eo: Nova langeto

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
eo: Iri al antaŭa langeto

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
eo: Iri al sekva langeto

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
eo: Iri al langeto

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
eo: Movi langeton maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
eo: Movi langeton dekstren

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
eo: Navigado

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eo: Reiri

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
eo: Iri antaŭen

[ctx: shortcut window]
en: Go up
eo: Supren

[ctx: shortcut window]
en: Go down
eo: Malsupren

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
eo: Iri al hejma dosierujo

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
eo: Baskuligi lokan enigon

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
eo: Dua fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
eo: Iri al la loko de la alia fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
eo: Elekti alian fenestron

[ctx: shortcut window]
en: View
eo: Vido

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eo: Zomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eo: Malzomi

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
eo: Restarigi zomon

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
eo: Aktualigi vidon

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
eo: Montri/kaŝi kaŝitajn dosierojn

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
eo: Montri/kaŝi flankan strion

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
eo: Montri/kaŝi ago-menuon

[ctx: shortcut window]
en: List view
eo: Lista vido

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
eo: Kompakta vido

[ctx: shortcut window]
en: Editing
eo: Redaktado

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
eo: Krei dosierujon

[ctx: shortcut window]
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
eo: Movi rubujen

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
eo: Porĉiame forigi

[ctx: shortcut window]
en: Cut
eo: Eltondi

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
eo: Inversigi elektaĵon

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
eo: Elekti kongruajn erojn

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eo: Denove fari

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
eo: Montri ecojn de ero
