linuxmint - en to tg translation catalogue (1048 entries)

en: Nemo could not create the required folder "%s".
tg: Nemo ҷузвдонҳои лозимии "%s"-ро эҷод карда тавонист.

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
tg: Пеш аз иҷро кардани Nemo, лутфан, ҷузвдони зеринро эҷод кунед, ё ки иҷозатҳоеро таъин кунед, то ин ки Nemo онро эҷод карда тавонад.

en: Error starting autorun program: %s
tg: Ҳангоми оғози барномаи "autorun" хатогӣ ба вуҷуд омад: %s

en: Cannot find the autorun program
tg: Барномаи иҷрои худкор ёфт нашуд

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
tg: <big><b>Мутаассифона, хатогии иҷрои худкори нармафзор ба вуҷуд омад</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
tg: <big><b>Ин медиа дорои нармафзоре мебошад, ки қобили иҷроиши худкор дорад. Шумо мехоҳед, ки онро иҷро кунед?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
tg: Нармафзор аз медиаи "%s" бевосита иҷро мешавад. Нармафзори беэътиборро ҳеҷ гоҳ иҷро накунед.
    
    Агар шубҳа доред, тугмаи "Бекор кардан"-ро зер кунед.

en: _Run
tg: _Иҷро кардан

note: hardcode "Desktop"
en: Desktop
tg: Мизи корӣ

en: No bookmarks defined
tg: Ягон хатбарак таъин нашуд

en: Public FTP
tg: FTP-и ҷамъиятӣ

en: FTP (with login)
tg: FTP (бо санҷиши ҳаққоният)

en: Windows share
tg: Дастрасии муштарак

en: Secure WebDAV (HTTPS)
tg: WebDAV-и эмин (HTTPS)

en: Connecting...
tg: Пайваст шуда истодааст...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
tg: Рӯйхати усулҳои дастгиришавандаи сервер бор карда нашуд.
    Лутфан, насбкунии gvfs-и худро санҷед.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
tg: Ҷузвдони "%s" дар "%s" кушода намешавад.

en: The server at "%s" cannot be found.
tg: Сервер дар "%s" ёфт нашуд.

en: Try Again
tg: Аз нав такрор кардан

en: Please verify your user details.
tg: Лутфан, тафсилоти корбари худро тайид кунед

en: Continue
tg: Идома додан

en: C_onnect
tg: П_айваст кардан

note: set dialog properties
en: Connect to Server
tg: Пайваст шудан ба сервер

en: Server Details
tg: Тафсилоти сервер

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
tg: _Сервер:

note: port
en: _Port:
tg: _Порт:

note: second row: type combobox
en: _Type:
tg: _Навъ:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
tg: Мубодила _кардан:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
tg: _Ҷузвдон:

en: User Details
tg: Тафсилоти корбар

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
tg: _Номи домен:

note: second row: username entry
en: _User name:
tg: _Номи корбар:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
tg: _Парол:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
tg: _Дар хотир доштани ин парол

en: Operation cancelled
tg: Амал бекор карда шуд

en: Print but do not open the URI
tg: Чоп кунед, вале суроғаи URI-ро накушоед

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
tg: 
    
    Илова кардани пайваст ба нуқтаи васли сервер

en: Show the version of the program.
tg: Намоиш додани версияи барнома.

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
tg: _Холӣ кардани сабад

en: Name
tg: Ном

en: Size
tg: Андоза

en: Type
tg: Навъ

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
tg: Холӣ кардани сабад

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
tg: Нест кардани ҳамаи объектҳо дар сабад

en: The desktop view encountered an error.
tg: Намоиши мизи корӣ хатогиҳоро муайян кард.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
tg: Намоиши мизи корӣ ҳангоми оғози кор хатогиҳоро муайян кард.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
tg: _Барқарор кардани андозаҳои аслии нишонаҳо

en: Restore Icon's Original Si_ze
tg: _Барқарор кардани андозаи аслии нишона

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
tg: Тағйири андозаи нишона...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
tg: Андозаи нишона метавонад тағйир дода шавад

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
tg: Барқарор кардани ҳар як нишона ба андозаи аслии он

en: Comment
tg: Шарҳ

en: URL
tg: Суроғаи URL

en: Description
tg: Тавсиф

en: Command
tg: Фармон

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
tg: Шумо барои намоиш додани мӯҳтавои "%s" иҷозатҳои кофӣ надоред.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
tg: "%s" ёфт нашуд. Эҳтимол аст, ки он нест шуда буд.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
tg: Мутаассифона, ҳамаи мӯҳтавои "%s" намоиш дода намешавад: %s

en: The folder contents could not be displayed.
tg: Мӯҳтавои ҷузвдон намоиш дода намешавад.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
tg: Шумо барои тағйир додани гурӯҳи "%s" иҷозатҳои кофӣ надоред.

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
tg: Мутаассифона, гурӯҳи "%s" тағйир дода нашуд: %s

en: The group could not be changed.
tg: Гурӯҳ тағйир дода намешавад.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
tg: Мутаассифона, соҳиби "%s" тағйир дода нашуд: %s

en: The owner could not be changed.
tg: Соҳиб тағйир дода намешавад.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
tg: Мутаассифона, иҷозатҳои "%s" тағйир дода нашуданд: %s

en: The permissions could not be changed.
tg: Иҷозатҳо тағйир дода намешаванд.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
tg: Номи "%s" аллакай дар ин ҷузвдон истифода шудааст. Лутфан, номи дигареро интихоб кунед.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
tg: "%s" дар ин ҷузвдон ёфт нашуд. Эҳтимол шумо онро нест кардед ё интиқол додед?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
tg: Шумо барои иваз кардани номи "%s" иҷозатҳои кофӣ надоред.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
tg: Номи "%s" беэътибор аст, зеро ки он аломати "/"-ро дар бар мегирад, Лутфан, номи дигареро интихоб кунед.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
tg: Номи "%s" беэътибор аст. Лутфан, номи дигареро интихоб кунед.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
tg: Номи "%s" хеле дароз аст. Лутфан, номи дигареро интихоб кунед.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
tg: Мутаассифона, номи "%s" ба "%s" иваз карда нашуд: %s

en: The item could not be renamed.
tg: Номи объект иваз карда нашуд.

en: Renaming "%s" to "%s".
tg: Номи "%s" ба "%s" иваз шуда истодааст.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
tg: Ҳеҷ

en: by _Name
tg: аз рӯи _ном

en: Keep icons sorted by name in rows
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар қаторҳо аз рӯи ном

en: by _Size
tg: аз рӯи _андоза

en: Keep icons sorted by size in rows
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар қаторҳо аз рӯи андоза

en: by _Type
tg: аз рӯи _намуд

en: Keep icons sorted by type in rows
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар қаторҳо аз рӯи навъ

en: by Modification _Date
tg: аз рӯи санаи _тағйир

en: Keep icons sorted by modification date in rows
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар қаторҳо аз рӯи санаи тағйир

en: by T_rash Time
tg: аз рӯи _санаи интиқол ба сабад

en: Keep icons sorted by trash time in rows
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар қаторҳо аз рӯи санаи интиқол ба сабад

en: _Organize Desktop by Name
tg: _Мураттабсозии объектҳои мизи корӣ аз рӯи ном

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
tg: _Муттаҳид кардани объектҳо

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
tg: _Мураттабсозии объектҳо аз рӯи ном

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
tg: Танзимоти ҷойгиршавии нишонаҳо барои ғунҷоиши беҳтар дар равзана ва истиснои ҳампушонӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
tg: _Тартиби баръакс

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
tg: Намоиш додани нишрнаҳо дар самти муқобил

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
tg: _Сафшуда нигоҳ доштан

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар тӯр аз рӯи саф

en: _Manually
tg: _Ба таври дастӣ

en: Leave icons wherever they are dropped
tg: Нигоҳ доштани нишонаҳо дар ҷои дилхоҳ

en: By _Name
tg: Аз рӯи _ном

en: By _Size
tg: Аз рӯи _андоза

en: By _Type
tg: Аз рӯи _намуд

en: By Modification _Date
tg: Аз рӯи санаи _тағйир

en: By T_rash Time
tg: Аз рӯи _санаи интиқол ба сабад

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
tg: Намуди нишонаҳо

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
tg: _Нишонаҳо

en: The icon view encountered an error.
tg: Намоиши нишонаҳо хатогиҳоро муайян кард.

en: The icon view encountered an error while starting up.
tg: Намоиши нишонаҳо ҳангоми оғози кор хатогиҳоро муайян кард.

en: Display this location with the icon view.
tg: Намоиш додани ин макон дар намоиши нишонаҳо.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
tg: Намуди фишурда

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
tg: _Фишурда

en: The compact view encountered an error.
tg: Намоиши фишурда хатогиҳоро муайян кард.

en: The compact view encountered an error while starting up.
tg: Намоиши фишурда ҳангоми оғози кор хатогиҳоро муайян кард.

en: Display this location with the compact view.
tg: Намоиш додани ин макон дар намоиши фишурда.

en: Image Type
tg: Навъи тасвир

en: %d pixel | %d pixels
tg[0]: %d пиксел
tg[1]: %d пиксел

en: Width
tg: Бар

en: Height
tg: Баландӣ

en: Title
tg: Сарлавҳа

en: Author
tg: Муаллиф

en: Copyright
tg: Ҳуқуқи муаллиф

en: Created On
tg: Эҷодшуда дар

en: Created By
tg: Эҷодшуда бо

en: Disclaimer
tg: Баёнияи инкор

en: Warning
tg: Огоҳӣ

en: Source
tg: Манбаъ

en: Camera Brand
tg: Тамғаи камера

en: Camera Model
tg: Намунаи камера

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
tg: Санаи эҷодкунӣ

en: Date Digitized
tg: Санаи рақамишавӣ

en: Date Modified
tg: Санаи тағйирот

en: Exposure Time
tg: Вақти қарор

en: Aperture Value
tg: Қимати апертура

en: ISO Speed Rating
tg: Рейтинги суръати ISO

en: Flash Fired
tg: Дурахши фаъолшуда

en: Metering Mode
tg: Ҳолати ченкунӣ

en: Exposure Program
tg: Барномаи қарор

en: Focal Length
tg: Дарозии фокус

en: Software
tg: Нармафзор

en: Location
tg: Ҷойгиршавӣ

en: Keywords
tg: Калидвожаҳо

en: Creator
tg: Эҷодкунанда

en: Rating
tg: Рейтинг

en: Failed to load image information
tg: Боркунии иттилооти тасвир қатъ шудааст

en: Loading...
tg: Бор шуда истодааст...

en: Image
tg: Тасвир

en: (Empty)
tg: (Холӣ)

en: Use Default
tg: Истифодаи пешфарз

en: Temporarily disable auto-sort
tg: Муваққатан ғайрифаъол кардани мураббатсозии худкор

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
tg: Намуди рӯйхат

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
tg: _Рӯйхат

en: The list view encountered an error.
tg: Намоиши рӯйхат хатогиҳоро муайян кард.

en: The list view encountered an error while starting up.
tg: Намоиши рӯйхат ҳангоми оғози кор хатогиҳоро муайян кард.

en: Display this location with the list view.
tg: Намоиш додани ин макон дар намоиши рӯйхат.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
tg[0]: Шумо мехоҳед, ки %d ҷойгиршавиро намоиш диҳед?
tg[1]: Шумо мехоҳед, ки %d ҷойгиршавиро намоиш диҳед?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
tg[0]: Ин %d равзанаи алоҳидаро мекушояд.
tg[1]: Ин %d равзанаи алоҳидаро мекушояд.

en: --check cannot be used with other options.
tg: --check бо имконоти дигар истифода намешавад.

en: --quit cannot be used with URIs.
tg: --quit бо суроғаҳои URI истифода намешавад.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
tg: --geometry бо зиёда аз як суроғаи URI истифода намешавад.

en: Perform a quick set of self-check tests.
tg: Иҷро кардани танзими тезкор барои санҷишҳои худсанҷ.

en: GEOMETRY
tg: ҲАНДАСА

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
tg: Равзанаҳоро танҳо барои суроғаҳои URI-и муайяншудаи дақиқ эҷод кунед.

en: Quit Nemo.
tg: Хомӯш кардани Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
tg: 
    
    Тамошо кардани системаи файлӣ тавассути мудиди файлҳо

en: Nemo's main menu is now hidden
tg: Менюи асосии Nemo пинҳон шудааст

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
tg: Шумо интихоб кардед, то ки менюи асосӣ пинҳон карда шавад.  Шумо метавонед онро тавассути амалҳои зерин муваққатан намоён кунед:
    
    - Зарбазании тугмаи <Alt>
    - Зеркунӣ бо тугмаи рости муш ба ноҳияи холӣ дар навори абзорҳои асосӣ
    - Зеркунӣ бо тугмаи рости муш ба ноҳияи холӣ дар навори вазъият
    
    Шумо метавонед менюи асосиро бо интихобкунии ин имконот дар менюи намоиш аз нав намоён кунед.

en: Don't show this message again.
tg: Дигар намоиш надодани ин паём.

en: The Link "%s" is Broken.
tg: Пайванди "%s" вайрон аст.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
tg: Пайванди "%s" вайрон аст. Онро ба сабад интиқол медиҳед?

en: This link cannot be used, because it has no target.
tg: Ин пайванд истифода намешавад, зеро ки он ҷои таъинотро дар бар намегирад.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
tg: Ин пайванд истифода намешавад, зеро ки ҷои таъиноти "%s" вуҷуд надорад.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
tg: _Интиқол додан ба сабад

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
tg: Шумо мехоҳед, ки "%s"-ро иҷро кунед ё мӯҳтавои онро намоиш диҳед?

en: "%s" is an executable text file.
tg: "%s" файли матнии иҷрошаванда аст.

en: Run in _Terminal
tg: Иҷро кардан дар _Терминал

en: _Display
tg: _Намоиш

en: Are you sure you want to open all files?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед ҳамаи файлҳоро кушоед?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
tg[0]: Ин %d варақаи алоҳидаро мекушояд.
tg[1]: Ин %d варақаи алоҳидаро мекушояд.

en: Open with
tg: Кушодан ба воситаи

en: Unknown file type
tg: Навъи файли номаълум

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
tg: Файли "%s" наметавонад барномаи мувофиқро муайян кунад. Агар мутмаин набошед, ки файл аз манбаи боэътибор аст ва дорои иҷозатҳои кофӣ мебошад, шумо метавонед онро ҳамчун иҷрокунанда таҳия кунед ва иҷро намоед.  Ё шумо метавонед равзанаи гуфтугӯи "Кушодан тавассути"-ро барои интихоби барномаи мувофиқ истифода баред.

en: Make executable and run
tg: Иҷрошаванда кунед ва иҷро намоед

en: Choose a program
tg: Интихоб кардани барнома

en: Untrusted application launcher
tg: Огозкунандаи барномаи беэътибор

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
tg: Оғозкунандаи "%s" ҳамчун боэътимод қайд карда нашудааст (иҷрошаванда). Агар шумо надонед, ки ин файл аз кадом манбаъ омадааст, онро истифода набаред.

en: _Launch Anyway
tg: _Ба ҳар ҳол оғоз кардан

en: Mark as _Trusted
tg: Қайд кардан ҳамчун _мӯътамад

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
tg[0]: Ин %d барномаи алоҳидаро мекушояд.
tg[1]: Ин %d барномаи алоҳидаро мекушояд.

en: Unable to mount location
tg: Ҷойгиршавӣ васл карда намешавад

en: Unable to start location
tg: Ҷойгиршавӣ оғоз карда намешавад

en: Opening "%s".
tg: Кушоиши "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
tg[0]: Кушодани %d объект.
tg[1]: Кушодани %d объект.

en: Close tab
tg: Пӯшидани варақа

en: Devices
tg: Дастгоҳҳо

en: Free space: %s
tg: Фазои озод: %s

en: My Computer
tg: Компютери ман

en: Open your personal folder
    %s
tg: Кушодани ҷузвдони шахсӣ
    %s

en: Home
tg: Асосӣ

en: Open the contents of your desktop in a folder
tg: Кушодани мӯҳтавои мизи кории худ дар ҷузвдон

en: Open the contents of the File System
    %s
tg: Кушодани мӯҳтавои системаи файлӣ
    %s

en: File System
tg: Системаи файлӣ

en: Trash
tg: Сабад

en: Open the trash
tg: Кушодани сабад

en: Mount and open %s (%s)
tg: Васл кардан ва кушодани %s (%s)

en: Mount and open %s
tg: Васл кардан ва кушодани %s

en: Network
tg: Шабака

en: Browse the contents of the network
tg: Тамошо кардани мӯҳтавои шабака

note: Adjust start/stop items to reflect the type of the drive name, stock id label, accelerator
en: _Start
tg: _Оғоз

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
tg: _Манъ кардан

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
tg: _Фаъол кардан

en: _Safely Remove Drive
tg: _Бехатар баровардани драйв

en: _Connect Drive
tg: _Пайваст кардани драйв

en: _Disconnect Drive
tg: _Қатъ кардани пайвасти дастгоҳ

en: _Start Multi-disk Device
tg: _Оғоз кардани дастгоҳ бо якчанд диск

en: _Stop Multi-disk Device
tg: М_анъ кардани дастгоҳ бо якчанд диск

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
tg: _Кушодани қулфи драйв

en: _Lock Drive
tg: _Қулф кардани драйв

en: Unable to start %s
tg: %s оғоз карда намешавад

en: Unable to eject %s
tg: %s бароварда нашуд

en: Unable to poll %s for media changes
tg: Дархости %s барои тағйироти медиа имконпазир нест

en: Unable to stop %s
tg: %s манъ карда намешавад

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
tg: _Кушодан

note: add the "open in new tab" menu item name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
tg: Кушодан дар _варақаи нав

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
tg: Кушодан дар _равзанаи нав

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
tg: _Илова кардани хатбарак

en: Remove
tg: Тоза кардан

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
tg: _Иваз кардани ном...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
tg: _Васл кардан

note: add the "Unmount" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
tg: _Ҷудо кардан

note: add the "Eject" menu item name, stock id label, accelerator
en: _Eject
tg: _Баровардан

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
tg: _Муайян кардани медиа

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
tg: _Холӣ кардани сабад

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
tg: _Хусусиятҳо

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
tg[0]: %1$s раванди файли фаъол.  %2$d%% ба анҷом расид.
tg[1]: %1$s раванди файли фаъол.  %2$d%% ба анҷом расид.

en: File Operations
tg: Амалҳои файл

en: All file operations have been successfully completed
tg: Ҳамаи амалиётҳои файлӣ бомуваффақият анҷом ёфтанд

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
tg: Шумо наметавонед дар як вақт зиёда аз як нишонаи фармоиширо таъин кунед!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
tg: Лутфан, барои таъин кардани нишонаи фармоишӣ танҳо як тасвиреро кашед.

en: The file that you dropped is not local.
tg: Файле, ки шумо гузоштед, файли маҳҳалӣ намебошад.

en: You can only use local images as custom icons.
tg: Шумо метавонед танҳо тасвирҳои маҳаллиро ҳамчун нишонаҳои фармоишӣ истифода баред.

en: The file that you dropped is not an image.
tg: Файле, ки шумо гузоштед, файли тасвирӣ намебошад.

en: _Name: | _Names:
tg[0]: _Ном:
tg[1]: _Номҳо:

en: Properties
tg: Хусусиятҳо

en: %s Properties
tg: Хусусиятҳои %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
tg: номаълум

en: Cancel Group Change?
tg: Тағйири гурӯҳиро бекор мекунед?

en: Cancel Owner Change?
tg: Тағйири соҳибро бекор мекунед?

en: nothing
tg: ҳеҷ чиз

en: unreadable
tg: дастнорас

en: (some contents unreadable)
tg: (баъзе мӯҳтаво хонда намешавад)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
tg: Мундариҷа:

en: Size:
tg: Андоза:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
tg: истифодашуда

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
tg: озод

en: Total capacity:
tg: Қобилияти умумӣ:

en: Filesystem type:
tg: Навъи системаи файлӣ:

en: Basic
tg: Асосӣ

en: Type:
tg: Навъ:

en: Link target:
tg: Ҷои таъиноти пайванд:

en: Location:
tg: Ҷойгиршавӣ:

en: Volume:
tg: Ҳаҷм:

en: Accessed:
tg: Дастрасии охирин:

en: Modified:
tg: Санаи тағйирот:

en: Free space:
tg: Фазои озод:

en: _Read
tg: _Хондан

en: _Write
tg: _Навиштан

en: E_xecute
tg: _Иҷро кардан

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
tg: не

en: list
tg: рӯйхат

en: read
tg: хондан

en: create/delete
tg: эҷод кардан/нест кардан

en: write
tg: навиштан

en: access
tg: дастрасӣ

en: Access:
tg: Дастрасӣ:

en: Folder access:
tg: Дастрасии ҷузвдон:

en: File access:
tg: Дастрасии файл:

en: List files only
tg: Танҳо рӯйхати файлҳо

en: Access files
tg: Дастрасӣ ба файлҳо

en: Create and delete files
tg: Эҷод ва нест кардани файлҳо

en: Read-only
tg: Танҳо барои хондан

en: Read and write
tg: Хондан ва навиштан

en: Special flags:
tg: Байрақчаҳои махсус:

en: Set _user ID
tg: _Танзим кардани ID-и корбар

en: Set gro_up ID
tg: _Танзим кардани ID-и гурӯҳ...

en: _Sticky
tg: _Часпак

en: _Owner:
tg: _Соҳиб:

en: Owner:
tg: Соҳиб:

en: _Group:
tg: _Гурӯҳ:

en: Group:
tg: Гурӯҳ:

en: Execute:
tg: Иҷро кардан:

en: Allow _executing file as program
tg: Иҷозат додани _иҷрокунии файл ҳамчун барнома

en: Others:
tg: Дигарон:

en: Folder Permissions:
tg: Иҷозатҳои ҷузвдон:

en: File Permissions:
tg: Иҷозатҳои файл

en: Text view:
tg: Намоиши матн:

en: Permissions
tg: Иҷозатҳо

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
tg: Шумо наметавонед ин иҷозатҳоро тағйир диҳед, зеро ки шумо соҳиб намебошед.

en: SELinux context:
tg: Контексти SELinux:

en: Last changed:
tg: Санаи тағйироти охирин:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
tg: Татбиқ кардани иҷозатҳо ба файлҳои замимашуда

en: The permissions of "%s" could not be determined.
tg: Иҷозатҳои "%s" муайян карда нашудаанд.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
tg: Иҷозатҳои файли интихобшуда муайян карда нашудаанд.

en: Open With
tg: Кушодан ба воситаи

en: Creating Properties window.
tg: Эҷодкунии равзанаи хусусиятҳо.

en: There was an error displaying help.
tg: Ҳангоми намоиши кӯмак хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Show Places
tg: Намоиш додани ҷойҳо

en: Show Treeview
tg: Намоиш додани намоиши дарахтшакл

en: Hide the Sidebar (F9)
tg: Пинҳон кардани навори ҷонибӣ (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
tg: Намоиш додани навори ҷонибӣ (F9)

en: Adjust zoom level
tg: Танзим кардани сатҳи танзими андоза

en: Elevated Privileges
tg: Иҷозатҳои такмилёфта

en: Restore Selected Items
tg: Барқарор кардани объектҳои интихобшуда

en: Restore selected items to their original position
tg: Барқарор кардани объектҳои интихобшуда ба макони аслии он

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
tg: Агар шумо фармони "Гузоштан"-ро интихоб кунед, "%s" интиқол дода мешавад

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
tg: Агар шумо фармони "Гузоштан"-ро интихоб кунед, "%s" нусхабардорӣ мешавад

en: There is nothing on the clipboard to paste.
tg: Дар ҳофизаи муваққатӣ барои гузоштан ягон чиз нест.

note: add the "create new folder" menu item name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
tg: Эҷод кардани _ҷузвдони нав

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
tg: _Гузоштан ба ҷузвдон

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
tg: _Нест кардан

en: Computer
tg: Компютер

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
tg[0]: Ин %'d варақаи алоҳидаро мекушояд.
tg[1]: Ин %'d варақаи алоҳидаро мекушояд.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
tg[0]: Ин %'d равзанаи алоҳидаро мекушояд.
tg[1]: Ин %'d равзанаи алоҳидаро мекушояд.

en: Select Items Matching
tg: Интихоб кардани объектҳои мувофиқ

en: _Pattern:
tg: _Шаклвора:

en: Examples:
tg: Мисолҳо:

note: Reset to default info
en: Undo
tg: Ботил сохтан

en: Undo last action
tg: Ботил сохтани амали охирин

note: Reset to default info
en: Redo
tg: Дубора анҷом додан

en: Redo last undone action
tg: Дубора анҷом додани амали ботили охирин

en: Content View
tg: Намуди мӯҳтаво

en: View of the current folder
tg: Намоиш додани ҷузвдони ҷорӣ

en: "%s" selected
tg: "%s" интихоб шудааст

en: %'d folder selected | %'d folders selected
tg[0]: %'d ҷузвдон интихоб шудааст
tg[1]: %'d ҷузвдон интихоб шудаанд

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
tg[0]:  (дорои %'d объект мебошад)
tg[1]:  (дорои %'d объект мебошад)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
tg[0]:  (containing a total of %'d item)
tg[1]:  (ҳамагӣ дорои %'d объект мебошад)

en: %'d item selected | %'d items selected
tg[0]: %'d объект интихоб шудааст
tg[1]: %'d объект интихоб шудаанд

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
tg[0]: %'d объекти дигар интихоб шудааст
tg[1]: %'d объекти дигар интихоб шудаанд

en: %'u item | %'u items
tg[0]: %'u объект
tg[1]: %'u items

en: %s, Free space: %s
tg: %s, Фазои озод: %s

en: Open With %s
tg: Кушодан ба воситаи %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
tg[0]: Барои кушодани объекти интихобшуда "%s"-ро истифода баред
tg[1]: Барои кушодани объектҳои интихобшуда "%s"-ро истифода баред

en: Run "%s" on any selected items
tg: Иҷро кардани "%s" дар ягон объекти интихобшуда

en: Create a new document from template "%s"
tg: Эҷод кардани ҳуҷҷати нав аз колиби "%s"

en: Select Target Folder For Move
tg: Интихоби ҷузвдони ҷои таъинот барои интиқолдиҳӣ

en: Select Target Folder For Copy
tg: Интихоби ҷузвдони ҷои таъинот барои нусхабардорӣ

en: Unable to unmount location
tg: Ҷойгиршавӣ ҷудо карда намешавад

en: Unable to eject location
tg: Ҷойгиршавӣ бароварда нашуд

en: Unable to stop drive
tg: Драйв манъ карда намешавад

en: Connect to Server %s
tg: Пайваст шудан ба сервери %s

en: _Connect
tg: _Пайваст кардан

en: Link _name:
tg: Номи _пайванд:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
tg: Эҷод кардани _ҳуҷҷати нав

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
tg: _Кушодан ба воситаи

en: Choose a program with which to open the selected item
tg: Барномаро барои кушодани объекти интихобшуда интихоб кунед

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
tg: Намоиш додан ё тағйир додани хусусиятҳои ҳар як объекти интихобшуда

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
tg: Эҷод кардани ҷузвдони холии нав дар дохили ин ҷузвдон

note: name, stock id, label
en: No templates installed
tg: Ягон қолиб насб нашуд

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
tg: _Холӣ кардани ҳуҷҷат

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
tg: Эҷод кардани ҳуҷҷати холии нав дар дохили ин ҷузвдон

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
tg: Кушодани объекти интихобшуда дар ин равзана

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
tg: Кушодан дар равзанаи идоракунӣ

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
tg: Кушодани ҳар як объекти интихобшуда дар равзанаи идоракунӣ

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
tg: Кушодани ҳар як объекти интихобшуда дар варақаи нав

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
tg: Кушодан дар терминал

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
tg: Кушодани терминал дар ҷузвдони интихобшуда

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
tg: Кушодан ҳамчун root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
tg: Кушодани ҷузвдон бо имтиёзҳои маъмур

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
tg: Пайгирӣ кардани вайванди файли аслӣ

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
tg: Паймудан ба файли аслӣ аз рӯи пайванди рамзӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
tg: _Барномаи дигар...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
tg: Барномаи дигарро барои кушодани объекти интихобшуда интихоб кунед

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
tg: Кушодан ба воситаи _барномаи дигар...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
tg: Омода кардани файлҳои интихобшуда барои интиқолдиҳӣ тавассути фармони "Гузоштан"

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
tg: Омода кардани файлҳои интихобшуда барои нусхабардорӣ тавассути фармони "Гузоштан"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
tg: Интиқол додан ё нусха бардоштани файлҳои интихобшудаи қабли тавассути фармони "Буридан" ё "Нусха бардоштан"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
tg: Интиқол додан ё нусха бардоштани файлҳои интихобшудаи қабли тавассути фармони "Буридан" ё "Нусха бардоштан" ба ҷузвдони интихобшуда

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
tg: Нусх_а бардоштан ба

note: name, stock id, label
en: M_ove to
tg: _Интиқол додан ба

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
tg: _Ҳамаро интихоб кардан

note: tooltip
en: Select all items in this window
tg: Интихоб кардани ҳамаи объектҳо дар ин равзана

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
tg: _Интихоб кардани объектҳои мувофиқ...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
tg: Интихоб кардани объектҳое дар ин равзана, ки ба шаклвораи додашуда мувофиқат мекунанд

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
tg: Воруна кардани интихоб

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
tg: Интихоб кардани ҳамаи объектҳо ва объектҳое, ки то ҳол интихоб карда нашуданд

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
tg: _Дубора нусха бардоштан

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
tg: Дубора нусха бардоштани ҳар як объекти интихобшуда

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
tg[0]: Эҷод кардани _пайванд
tg[1]: Эҷод кардани _пайвандҳо

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
tg: Эҷод кардани пайванди рамзӣ барои ҳар як объекти интихобшуда

note: tooltip
en: Rename selected item
tg: Иваз кардани номи объекти интихобшуда

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
tg: Интиқол додани ҳар як объекти интихобшуда ба сабад

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
tg: Нест кардани ҳар як объекти интихобшуда бе интиқолдиҳӣ ба сабад

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
tg: _Барқарор кардан

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
tg: _Ботил сохтан

note: tooltip
en: Undo the last action
tg: Ботил сохтани амали охирин

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
tg: _Дубора анҷом додан

note: tooltip
en: Redo the last undone action
tg: Дубора анҷом додани амали ботили охирин

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
tg: Танзими дубора ба _намоиши пешфарз

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
tg: Дубора танзим кардани тартиби мураттабсозӣ ва сатҳи андоза барои мувофиқат кардан бо ҳусусиятҳои ин намоиш

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
tg: Пайваст шудан ба ин сервер

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
tg: Бастани пайвасти доимӣ ба ин сервер

note: tooltip
en: Mount the selected volume
tg: Васл кардани ҳаҷми интихобшуда

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
tg: Ҷудо кардани ҳаҷми интихобшуда

note: tooltip
en: Eject the selected volume
tg: Баровардани ҳаҷми интихобшуда

note: tooltip
en: Start the selected volume
tg: Оғоз кардани ҳаҷми интихобшуда

note: tooltip
en: Stop the selected volume
tg: Манъ кардани ҳаҷми интихобшуда

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
tg: Муайян кардани медиа дар драйви интихобшуда

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
tg: Васл кардани ҳаҷми марбут ба ҷузвдони кушода

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
tg: Ҷудо кардани ҳаҷми марбут ба ҷузвдони кушода

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
tg: Баровардани ҳаҷми марбут ба ҷузвдони кушода

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
tg: Оғоз кардани ҳаҷми марбут ба ҷузвдони кушода

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
tg: Манъ кардани ҳаҷми марбут ба ҷузвдони кушода

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
tg: Кушодани файл ва пӯшидани равзана

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
tg: Кушодани ин ҷузвдон дар равзанаи идоракунӣ

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
tg: Кушодани ин ҷузвдон дар варақаи нав

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
tg: Омода кардани ин ҷузвдон барои интиқолдиҳӣ тавассути фармони "Гузоштан"

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
tg: Омода кардани ин ҷузвдон барои нусхабардорӣ тавассути фармони "Гузоштан"

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
tg: Интиқол додан ё нусха бардоштани файлҳои интихобшудаи қабли тавассути фармони "Буридан" ё "Нусха бардоштан" ба ин ҷузвдон

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
tg: Интиқол додани ин равзана ба сабад

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
tg: Нест кардани ин ҷузвдон бе интиқолдиҳӣ ба сабад

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
tg: Васл кардани ҳаҷми марбут ба ин ҷузвдон

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
tg: Ҷудо кардани ҳаҷми марбут ба ин ҷузвдон

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
tg: Баровардани ҳаҷми марбут ба ин ҷузвдон

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
tg: Оғоз кардани ҳаҷми марбут ба ин ҷузвдон

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
tg: Манъ кардани ҳаҷми марбут ба ин ҷузвдон

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
tg: Намоиш додан ё тағйир додани хусусиятҳои ин ҷузвдон

note: name, stock id, label
en: _Other pane
tg: _Панҷараки дигар

en: Copy the current selection to the other pane in the window
tg: Нусха бардоштани интихоби ҷорӣ ба панҷараки дигари равзана

en: Move the current selection to the other pane in the window
tg: Интиқол додани интихоби ҷорӣ ба панҷараки дигар дар равзана

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
tg: _Асосӣ

en: Copy the current selection to the home folder
tg: Нусха бардоштани интихоби ҷорӣ ба ҷузвдони асосӣ

en: Move the current selection to the home folder
tg: Интиқол додани интихоби ҷорӣ ба ҷузвдони асосӣ

note: name, stock id, label
en: _Desktop
tg: _Мизи корӣ

en: Copy the current selection to the desktop
tg: Нусха бардоштани интихоби ҷорӣ ба мизи корӣ

en: Move the current selection to the desktop
tg: Интиқол додани интихоби ҷорӣ ба мизи корӣ

en: Browse for a folder to move the selection to
tg: Тамошо кардани ҷузвдон барои ба он ҷо интиқол додани интихоб

en: Browse for a folder to copy the selection to
tg: Тамошо кардани ҷузвдон барои ба он ҷо нусха бардоштани интихоб

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
tg: _Скриптҳо

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
tg: Интиқол додани равзанаи кушода аз сабад ба "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
tg[0]: Интиқол додани ҷузвдони интихобшуда аз сабад ба "%s"
tg[1]: Интиқол додани ҷузвдонҳои интихобшуда аз сабад ба "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
tg[0]: Баровардани ҷузвдони интихобшуда аз сабад
tg[1]: Баровардани ҷузвдонҳои интихобшуда аз сабад

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
tg[0]: Интиқол додани файли интихобшуда аз сабад ба "%s"
tg[1]: Интиқол додани файлҳои интихобшуда аз сабад ба "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
tg[0]: Баровардани файли интихобшуда аз сабад
tg[1]: Баровардани файлҳои интихобшуда аз сабад

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
tg[0]: Интиқол додани объекти интихобшуда аз сабад ба "%s"
tg[1]: Интиқол додани объектҳои интихобшуда аз сабад ба "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
tg[0]: Баровардани объекти интихобшуда аз сабад
tg[1]: Баровардани объектҳои интихобшуда аз сабад

en: Start the selected drive
tg: Оғоз кардани драйви интихобшуда

en: Connect to the selected drive
tg: Пайваст шудан ба драйви интихобшуда

en: _Start Multi-disk Drive
tg: _Оғоз кардани драйв бо якчанд диск

en: Start the selected multi-disk drive
tg: _Оғоз кардани драйв бо якчанд диск

en: U_nlock Drive
tg: Кушодани _қулфи драйв

en: Unlock the selected drive
tg: Кушодани қулфи драйви интихобшуда

en: Stop the selected drive
tg: Манъ кардани драйви интихобшуда

en: Safely remove the selected drive
tg: Бехатар баровардани драйви интихобшуда

en: _Disconnect
tg: _Қатъ кардани пайваст

en: Disconnect the selected drive
tg: _Қатъ кардани пайвасти драйви интихобшуда

en: _Stop Multi-disk Drive
tg: М_анъ кардани драйв бо якчанд диск

en: Stop the selected multi-disk drive
tg: Манъ кардани дастгоҳ бо якчанд диск

en: Lock the selected drive
tg: Қулф кардани драйви интихобшуда

en: Start the drive associated with the open folder
tg: Оғоз кардани драйви марбут ба ҷузвдони кушода

en: Connect to the drive associated with the open folder
tg: Пайваст шудан ба драйви бо ҷузвдони кушодашуда алоқаманд

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
tg: Оғоз кардани драйви бо якчанд диски марбут ба ҷузвдони кушода

en: Unlock the drive associated with the open folder
tg: Кушодани қулфи драйви марбут ба ҷузвдони кушода

en: _Stop the drive associated with the open folder
tg: _Манъ кардани драйви марбут ба ҷузвдони кушода

en: Safely remove the drive associated with the open folder
tg: Бехатар баровардани драйви марбут ба ҷузвдони кушода

en: Disconnect the drive associated with the open folder
tg: Қатӣ кардани пайвасти драйви марбут ба ҷузвдони кушода

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
tg: Манъ кардани драйви бо якчанд диски марбут ба ҷузвдони кушода

en: Lock the drive associated with the open folder
tg: Қулф кардани драйви марбут ба ҷузвдони кушода

en: _Delete Permanently
tg: _Бебозгашт нест кардан

en: Delete the open folder permanently
tg: Бебозгашт нест кардани ҷузвдони кушода

en: Move the open folder to the Trash
tg: Интиқол додани равзанаи кушода ба сабад

en: _Open With %s
tg: _Кушодан ба воситаи %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
tg[0]: Кушодан дар %'d Равзанаи _нав
tg[1]: Кушодан дар %'d Равзанаи _нав

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
tg[0]: Кушодан дар %'d варақаи _нав
tg[1]: Кушодан дар %'d варақаи _нав

en: Delete all selected items permanently
tg: Бебозгашт нест кардани ҳамаи объектҳо

en: View or modify the properties of the open folder
tg: Намоиш додан ё тағйир додани хусусиятҳои ҷузвдони кушода

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
tg: Пайванд ба %s

en: Drag and drop is not supported.
tg: Кашидану гузоштан дастгирӣ намешавад

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
tg: Кашидану гузоштан танҳо дар системаҳои файлии маҳаллӣ дастгирӣ мешавад

en: An invalid drag type was used.
tg: Намуди беэътибори кашидан истифода шуд.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
tg: файли text.txt-и воридшуда

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
tg: иттилооти воридшуда

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
tg: Шумо мехоҳед, ки ҳамаи хатбаракҳоеро, ки дорои маконҳои номавҷуд мебошанд, аз рӯйхати худ тоза намоед?

en: The location "%s" does not exist.
tg: Ҷойгиршавии "%s" вуҷуд надорад.

en: Bookmark for Nonexistent Location
tg: Хатбарак барои ҷойгиршавии ғайривоқеӣ

en: Go to the location specified by this bookmark
tg: Гузариш ба макони муайяншуда бо ин хатбарак

en: %s - File Browser
tg: %s - Браузери файлҳо

en: Searching...
tg: Дар ҳоли ҷустуҷӯ...

en: Could not display "%s".
tg: "%s" намоиш дода нашуд.

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
tg: Nemo барои намоиш додани ҷузвдон тамошобини мувофиқи насбшударо надорад.

en: The location is not a folder.
tg: Ин ҷойгиршавӣ ҷузвдон нмебошад.

en: Could not find "%s".
tg: "%s" ёфт нашуд.

en: Please check the spelling and try again.
tg: Лутфан, дурустии матни воридшударо санҷед ва аз нав кӯшиш кунед.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
tg: Nemo наметавонад маконҳои "%s"-ро коркард кунад.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
tg: Nemo наметавонад ин навъи маконро коркард кунад.

en: Unable to mount the location.
tg: Ин ҷойгиршавӣ васл карда намешавад.

en: Access was denied.
tg: Дастрасӣ манъ шуд.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
tg: "%s" намоиш дода нашуд, чунки мизбон ёфт нашуд.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
tg: Санҷед, ки оё имлои шумо дуруст аст ва танзимоти проксии шумо дурустанд.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
tg: Хато: %s
    Лутфан, бинандаи дигареро интихоб кунед ва аз нав кӯшиш кунед.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tg: Nemo - нармафзори ройгон мебошад; шумо метавонед онро дар асоси Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии GNU-и чопшуда аз ҷониби Фонди нармафзори озод паҳн кунед ё/ва тағйир диҳед; дар асоси Иҷозатномаи версияи 2 ё (интихобӣ) ягон версияи навтарин.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tg: Мо умедворем, ки Nemo барои фоидаоварии шумо паҳн карда мешавад, вале БЕ ЯГОН КАФОЛАТ; ҳатто бе кафолат барои ФУРӮШ ё МУВОФИҚАТ БА МАҚСАДҲОИ МАХСУС. Барои маълумоти муфассал ба Иҷозатномаи ҷамъиятии умумии GNU муроҷиат кунед.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
tg: Шумо бояд бо барномаи Nemo нусхаи иҷозатномаи GNU General Public License-ро гирифта бошед; агар онро надошта бошед, ба Бунёди нармафзори озод бо суроғаи зерин нависед: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
tg: Nemo имкон медиҳад, то ки шумо таводен файлҳо ва ҷузвдонҳоро дар компютер ва дар хидматҳои онлайни худ мураттаб кунед.

en: There was an error displaying help: 
    %s
tg: Ҳангоми намоиши кӯмак хатогӣ ба вуҷуд омад: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
tg: _Файл

note: name, stock id, label
en: _Edit
tg: _Таҳрир кардан

note: name, stock id, label
en: _View
tg: _Намоиш

note: name, stock id, label
en: _Help
tg: _Кумак

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
tg: _Пӯшидан

note: tooltip
en: Close this folder
tg: Пӯшидани ин ҷузвдон

en: Prefere_nces
tg: _Хусусиятҳо

en: Edit Nemo preferences
tg: Таҳрир кардани хусусиятҳо Nemo

en: Undo the last text change
tg: Ботил сохтани тағйири матнии охирин

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
tg: Кушодани _макони асосӣ

en: Open the parent folder
tg: Кушодани ҷузвдони асосӣ

note: tooltip
en: Stop loading the current location
tg: Бекор кардани боркунии ҷойгиршавии ҷорӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
tg: _Аз нав бор кардан

note: tooltip
en: Reload the current location
tg: Аз нав бор кардани макони ҷорӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
tg: _Ҳамаи мавзӯъҳо

note: tooltip
en: Display Nemo help
tg: Намоиш додани кӯмаки Nemo

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
tg: _Дар бораи

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
tg: Намоиш додани қайдҳои эътироф барои барномасозони Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
tg: _Бузург кардани андоза

note: tooltip
en: Increase the view size
tg: Калон кардани андозаи намоиш

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
tg: _Хурд кардани андоза

note: tooltip
en: Decrease the view size
tg: Хурд кардани андозаи намоиш

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
tg: _Андозаи муқаррар

note: tooltip
en: Use the normal view size
tg: Истифодаи андозаи намоиши муқаррар

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
tg: Пайваст шудан ба _сервер...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
tg: Пайваст шудан ба компютери дурдаст ё диски муштарак

note: tooltip
en: Open your personal folder
tg: Кушодани ҷузвдони шахсӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
tg: _Компютер

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
tg: Тамошо кардани ҳамаи дискҳо ва ҷузвдонҳои маҳаллӣ ва дурдасти аз ин компютер дастрас

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
tg: _Шабака

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
tg: Тамошо кардани ҷойгиршавиҳои шабакавии дорои хатбарак ва маҳаллӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
tg: _Қолибҳо

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
tg: Кушодани ҷузвдони шахсӣ бо қолибҳо

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
tg: _Сабад

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
tg: Кушодани ҷузвдони сабади шахсӣ

note: name, stock id, label
en: _Go
tg: _Гузариш

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
tg: _Хатчӯбҳо

note: name, stock id, label
en: _Tabs
tg: _Варақаҳо

note: name, stock id, label
en: New _Window
tg: Равзанаи _нав

en: Open another Nemo window for the displayed location
tg: Кушодани равзанаи дигар дар Nemo барои макони намоишдода

note: name, stock id, label
en: New _Tab
tg: _Варақаи нав

en: Open another tab for the displayed location
tg: Кушодани варақаи дигар барои макони намоишдода

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
tg: Пӯшидани ҳамаи _равзанаҳо

en: Close all Navigation windows
tg: Пӯшидани ҳамаи равзанаҳои паймоишӣ

note: name, stock id, label
en: _Back
tg: _Бозгашт

en: Go to the previous visited location
tg: Гузариш ба макони кушодашудаи қаблӣ

note: name, stock id, label
en: _Forward
tg: _Бозфиристодан

en: Go to the next visited location
tg: Гузариш ба макони кушодашудаи навбатӣ

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
tg: Фаъол кардани вуруди ҷой_гиршавӣ

en: Switch between location entry and breadcrumbs
tg: Гузариш байни вориди макон ва руйхати пайдарпайӣ

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
tg: _Гузариш ба панҷараки дигар

en: Move focus to the other pane in a split view window
tg: Гузаронидани таваҷҷуҳ ба панҷараки дигар дар равзана бо намоиши тақсимшуда

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
tg: _Ҷойгиршавии якхела аз рӯи панҷараки дигар

en: Go to the same location as in the extra pane
tg: Гузариш ба макони якхела аз рӯи панҷараки иловагӣ

en: Add a bookmark for the current location to this menu
tg: Ба ин меню илова кардани хатбарак барои ҷойгиршавии ҷорӣ

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
tg: _Таҳрир кардани хатбаракҳо...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
tg: Намоиш додани равзанае, ки барои таҳриркунии хатбаракҳои ин меню иҷозат медиҳад

en: _Previous Tab
tg: _Варақаи қаблӣ

en: Activate previous tab
tg: Фаъол кардани варақаи қаблӣ

en: _Next Tab
tg: _Варақаи навбатӣ

en: Activate next tab
tg: Фаъол кардани варақаи навбатӣ

en: Move Tab _Left
tg: Интиқол додани варақа ба тарафи _чап

en: Move current tab to left
tg: Интиқол додани варақаи ҷорӣ ба тарафи чап

en: Move Tab _Right
tg: Интиқол додани варақа ба тарафи _рост

en: Move current tab to right
tg: Интиқол додани варақаи ҷорӣ ба тарафи рост

en: Sidebar
tg: Навори ҷонибӣ

en: Toolbar
tg: Навори абзор

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
tg: Намоиш додани файлҳои _ноаён

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
tg: Намоиш додани файлҳои ноаён дар равзанаи ҷорӣ

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
tg: _Навори абзори асосӣ

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
tg: Тағйир додани аёнияти навори абзорҳои асосии ин равзана

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
tg: _Намоиш додани навори ҷонибӣ

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
tg: Тағйир додани аёнияти панҷараки канории ин равзана

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: St_atusbar
tg: Навори _вазъият

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
tg: Тағйир додани аёнияти навори вазъияти ин равзана

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: M_enubar
tg: _Навори меню

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
tg: Тағйир додани аёнияти пешфарзи навори меню

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
tg: _Ҷустуҷӯи файлҳо...

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
tg: _Панҷараки иловагӣ

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
tg: Кушодани ҷузвдонҳои иловагӣ паҳлӯ ба паҳлӯ

en: Places
tg: Маконҳо

en: Select Places as the default sidebar
tg: Интихоб кардани "Маконҳо" ҳамчун навори ҷонибии пешфарз

en: Tree
tg: Дарахт

en: Select Tree as the default sidebar
tg: Интихоб кардани "Дарахт" ҳамчун навори ҷонибии пешфарз

en: Back history
tg: Таърихи бозгаштҳо

en: Forward history
tg: Таърихи гузариш

en: _Up
tg: _Боло

en: Go to parent folder
tg: Гузариш ба ҷузвдони асосӣ

en: Go to home directory
tg: Гузариш ба директорияи асосӣ

en: Go to Computer
tg: Гузариш ба компютер

en: Toggle Location Entry
tg: Фаъол кардани вуруди ҷойгиршавӣ

en: Icons
tg: Нишонаҳо

en: List
tg: Рӯйхат

en: Compact
tg: Фишурда

en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

en: _Location
tg: _Ҷойгиршавӣ

en: _New Tab
tg: Варақаи _нав

en: _Close Tab
tg: _Пӯшидани варақа

en: These files are on an Audio CD.
tg: Ин файлҳо дар диски аудиоии CD мавҷуданд.

en: These files are on an Audio DVD.
tg: Ин файлҳо дар диски аудиоии DVD мавҷуданд.

en: These files are on a Video DVD.
tg: Ин файлҳо дар диски видеоии DVD мавҷуданд.

en: These files are on a Video CD.
tg: Ин файлҳо дар диски видеоии CD мавҷуданд.

en: These files are on a Super Video CD.
tg: Ин файлҳо дар диски видеоии супер CD мавҷуданд.

en: These files are on a Photo CD.
tg: Ин файлҳо дар диски CD бо суратҳо мавҷуданд.

en: These files are on a Picture CD.
tg: Ин файлҳо дар диски CD бо тасвирҳо мавҷуданд.

en: The media contains digital photos.
tg: Ин медиа дорои суратҳои рақамӣ мебошад.

en: These files are on a digital audio player.
tg: Ин файлҳо дар плеери аудиоии рақами мавҷуданд.

en: The media contains software.
tg: Ин медиа дорои нармафзор мебошад.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
tg: Медиа ҳамчун "%s" муайян карда шудааст.

en: Open %s
tg: Кушодани %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
tg: Нусха бардоштани матни интихобшуда ба ҳофизаи муваққатӣ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
tg: Нусха бардоштани матни интихобшуда ба ҳофизаи муваққатӣ

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
tg: Гузоштани матни захирашуда аз ҳофизаи муваққатӣ

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
tg: Интихоб кардани тамоми матн дар майдони матнӣ

en: Move _Up
tg: Интиқол додан ба _боло

en: Move Dow_n
tg: Интиқол додан ба _поён

en: Use De_fault
tg: _Истифодаи пешфарз

en: The name and icon of the file.
tg: Ном ва нишонаи файл.

en: The size of the file.
tg: Андозаи файл.

en: The general type of the file.
tg: Навъи асосии файл.

en: Detailed Type
tg: Навъи ботафсил

en: The specific type of the file.
tg: Навъи махсуси файл.

en: The date the file was modified.
tg: Санаи тағйироти файл.

en: Date Accessed
tg: Санаи дастрасии охирин

en: The date the file was accessed.
tg: Санаи кушоиши файл.

en: Owner
tg: Соҳиб

en: The owner of the file.
tg: Соҳиби файл.

en: Group
tg: Гурӯҳ

en: The group of the file.
tg: Гурӯҳи файл.

en: The permissions of the file.
tg: Иҷозатҳои файл.

en: Octal Permissions
tg: Иҷозатҳои ҳаштӣ

en: The permissions of the file, in octal notation.
tg: Иҷозатҳои файл, дар системаи ҳисоботи ҳаштӣ

en: MIME Type
tg: Навъи MIME

en: The mime type of the file.
tg: Навъи мими файл.

en: SELinux Context
tg: Контексти SELinux

en: The SELinux security context of the file.
tg: Контексти SELinux-и амнияти файл.

en: The location of the file.
tg: Ҷойгиршавии файл.

en: Trashed On
tg: Санаи гузориш ба сабад

en: Date when file was moved to the Trash
tg: Санаи интиқолдиҳӣ ба сабад

en: Original Location
tg: Ҷойгиршавии аслӣ

en: Original location of file before moved to the Trash
tg: Ҷойгиршавии аслии файл қабл аз интиқоли он ба сабад

en: on the desktop
tg: дар мизи корӣ

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
tg: Ҳаҷми “%s” ба сабад интиқол дода намешавад.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
tg: Агар шумо хоҳед, ки ҳаҷмро бароред, лутфан, тугмаи "Баровардан"-ро дар менюи пайдошавандаи ҳаҷм истифода баред.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
tg: Агар шумо хоҳед, ки ҳаҷмро ҷудо кунед, лутфан, тугмаи "Ҷудо кардани ҳаҷм"-ро дар менюи пайдошавандаи ҳаҷм истифода баред.

en: _Move Here
tg: _Интиқол додан ба ин ҷо

en: _Copy Here
tg: Ба ин ҷо _нусха бардоштан

en: _Link Here
tg: _Ба ин ҷо пайванд гузоштан

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: This file cannot be mounted
tg: Ин файл наметавонад васл карда шавад

en: This file cannot be unmounted
tg: Ин файл васл карда намешавад

en: This file cannot be ejected
tg: Ин файл бароварда намешавад

en: This file cannot be started
tg: Ин файл оғоз карда намешавад

en: This file cannot be stopped
tg: Ин файл манъ карда намешавад

en: Slashes are not allowed in filenames
tg: Хати хам дар номҳои файлҳо истифода намешавад

en: File not found
tg: Файл ёфт нашудааст

en: Toplevel files cannot be renamed
tg: Номҳои файлҳо бо сатҳи боло иваз карда намешаванд

en: Unable to rename desktop icon
tg: Номи нишонаи мизи корӣ иваз карда намешавад

en: Unable to rename desktop file
tg: Номи файли мизи корӣ иваз карда намешавад

en: Not allowed to set permissions
tg: Барои танзими иҷозатҳо иҷозат надорад

en: Not allowed to set owner
tg: Барои танзими соҳиб иҷозат надорад

en: Specified owner '%s' doesn't exist
tg: Соҳиби муайяншудаи '%s' вуҷуд надорад.

en: Not allowed to set group
tg: Барои танзими гурӯҳ иҷозат надорад

en: Specified group '%s' doesn't exist
tg: Гурӯҳи муайяншудаи '%s' вуҷуд надорад.

en: %'u folder | %'u folders
tg[0]: %'u ҷузвдон
tg[1]: %'u ҷузвдон

en: %'u file | %'u files
tg[0]: %'u файл
tg[1]: %'u файл

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
tg: ? объект

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
tg: ? байт

en: Unknown
tg: Номаълум

en: Program
tg: Барнома

en: Audio
tg: Аудио

en: Font
tg: Шрифт

en: Archive
tg: Бойгонӣ

en: Markup
tg: Қайд кардан

en: Text
tg: Матн

en: Video
tg: Видео

en: Contacts
tg: Тамосҳо

en: Calendar
tg: Тақвим

en: Document
tg: Ҳуҷҷат

en: Presentation
tg: Тақдим

en: Spreadsheet
tg: Ҷадвали электронӣ

en: Binary
tg: Дӣ

en: Folder
tg: Ҷузвдон

en: link
tg: пайванд

en: link (broken)
tg: пайванд (вайроншуда)

en: Name: %s
tg: Ном: %s

en: Type: %s
tg: Навъ: %s

en: %s item | %s items
tg[0]: %s объект
tg[1]: %s объект

en: Contains: %s
tg: Зеринро дар бар мегирад: %s

en: Size: %s
tg: Андоза: %s

en: Accessed: %s
tg: Дастрасии охирин: %s

en: Modified: %s
tg: Санаи тағйирот: %s

en: Location: %s
tg: Ҷойгиршавӣ: %s

en: Merge folder "%s"?
tg: Ҷузвдони "%s"-ро муттаҳид мекунед?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
tg: Амали муттаҳидсозӣ пеш аз ҷойгузинкунии ягон файле, ки дар ҷузвдон бо файлҳои интиқолшаванда ихтилоф мекунад, тасдиқи шуморо талаб мекунад.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
tg: Ҷузвдони кӯҳнатар бо ҳамин ном аллакай дар "%s" вуҷуд дорад.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
tg: Ҷузвдони навтар бо ҳамин ном аллакай дар "%s" вуҷуд дорад.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
tg: Ҷузвдони дигар бо ҳамин ном аллакай дар "%s" вуҷуд дорад.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
tg: Агар ҷойгузин кунед, ҳамаи файлҳои ин ҷузвдон тоза карда мешаванд.

en: Replace folder "%s"?
tg: Ҷузвдони "%s"-ро ҷойгузин мекунед?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
tg: Ҷузвдон бо номиҳамин ном онанд аллакай дар "%s" мавҷуд аст.

en: Replace file "%s"?
tg: Файли "%s"-ро ҷойгузин мекунед?

en: Replacing it will overwrite its content.
tg: Агар ҷойгузин кунед, ҳамаи мӯҳтавои он ҷойгузин карда мешавад.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
tg: Файли кӯҳнатар бо ҳамин ном аллакай дар "%s" вуҷуд дорад.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
tg: Файли навтар бо ҳамин ном аллакай дар "%s" вуҷуд дорад.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
tg: Файли дигар бо ҳамин ном аллакай дар "%s" вуҷуд дорад.

en: Original file
tg: Файли аслӣ

en: Last modified:
tg: Санаи тағйироти охирин:

en: Replace with
tg: Ҷойгузин кардан бо

en: Merge
tg: Муттаҳид кардан

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
tg: _Интихоби номи нав барои ҷои таъинот

en: Reset
tg: Бозсозӣ кардан

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
tg: Татбиқ кардани ин амал ба ҳамаи файлҳо

en: _Skip
tg: _Нодида гузарондан

en: Re_name
tg: _Иваз кардани ном

en: Replace
tg: Ҷойгузин кардан

en: File conflict
tg: Ихтилофи файлҳо

en: S_kip All
tg: _Ҳамаро нодида гузарондан

en: _Retry
tg: _Аз на кӯшидан

en: Delete _All
tg: _Ҳамаро нест кардан

en: _Replace
tg: _Ҷойгузин кардан

en: Replace _All
tg: _Ҳамаро ҷойгузин кардан

en: _Merge
tg: _Муттаҳид кардан

en: Merge _All
tg: _Ҳамаро муттаҳид кардан

en: Copy _Anyway
tg: _Ба ҳар ҳол нусха бардоштан

en: %'d second | %'d seconds
tg[0]: %'d сония
tg[1]: %'d сония

en: %'d minute | %'d minutes
tg[0]: %'d дақиқа
tg[1]: %'d дақиқа

en: %'d hour | %'d hours
tg[0]: %'d соат
tg[1]: %'d соат

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
tg[0]: тақрибан %'d соат
tg[1]: тақрибан %'d соат

note: appended to new link file
en: Another link to %s
tg: Пайванди дигар ба %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
tg: %'d-ум пайванд ба %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
tg: %'d-юм пайванд ба %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
tg: %'d-юм пайванд ба %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
tg: %'d-ум пайванд ба %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
tg:  (нусха)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
tg:  (нусхаи дигар)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
tg: -ум нусха)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
tg: -ум нусха)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
tg: -юм нусха)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
tg: -юм нусха)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
tg: %s (нусха)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
tg: %s (нусхаи дигар)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
tg: %s (нусхаи %'d-ум)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
tg: %s (нусхаи %'d-ум)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
tg: %s (нусхаи %'d-юм)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
tg: %s (нусхаи %'d-юм)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед "%B"-ро аз сабад бебозгашт нест кунед?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
tg[0]: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %'d объекти интихобшударо аз сабад бебозгашт нест кунед?
tg[1]: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %'d объекти интихобшударо аз сабад бебозгашт нест кунед?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
tg: Агар объектреро нест кунед, он бебозгашт гум мешавад.

en: Empty all items from Trash?
tg: Ҳамаи объектҳои сабадро тоза мекунед?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
tg: Ҳамаи объектҳои сабад бебозгашт нест карда мешаванд.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
tg: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед "%B"-ро бебозгашт нест кунед?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
tg[0]: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %'d объекти интихобшударо бебозгашт нест кунед?
tg[1]: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %'d объекти интихобшударо бебозгашт нест кунед?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
tg[0]: %'d файл барои несткунӣ бокӣ мондааст
tg[1]: %'d файл барои несткунӣ бокӣ мондаанд

en: Deleting files
tg: Несткунии файлҳо

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
tg[0]: %T боқӣ мондааст
tg[1]: %T боқӣ мондааст

en: Error while deleting.
tg: Ҳангоми несткунӣ хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
tg: Файлҳо дар ҷузвдони "%B" нест карда намешаванд, зеро ки шумо барои дидани онҳо иҷозат надоред.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
tg: Ҳангоми намоиши иттилоот дар бораи файлҳои ҷузвдони "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: _Skip files
tg: _Нодида гузарондани файлҳо

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
tg: Ҷузвдони "%B" нест карда намешаванд, зеро ки шумо барои хондани он иҷозат надоред.

en: There was an error reading the folder "%B".
tg: Ҳангоми хониши ҷузвдони "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Could not remove the folder %B.
tg: Ҷузвдони %B тоза карда нашуд .

en: There was an error deleting %B.
tg: Ҳангоми несткунии %B хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Moving files to trash
tg: Интиқолдиҳии файлҳо ба сабад

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
tg[0]: %'d файл барои интиқол ба сабад бокӣ мондааст
tg[1]: %'d файл барои интиқол ба сабад бокӣ мондаанд

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
tg: Файл ба сабад интиқол нашуд, шумо мехоҳед, ки фавран нест кунед?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
tg: Файли "%B" ба сабад интиқол дода намешавад.

en: Trashing Files
tg: Интиқолдиҳии файлҳо ба сабад

en: Deleting Files
tg: Несткунии файлҳо

en: Unable to eject %V
tg: %V бароварда нашуд

en: Unable to unmount %V
tg: %V ҷудо карда намешавад

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
tg: Шумо мехоҳед, ки пеш аз ҷудкунӣ сабадро холӣ кунед?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
tg: Барои бозёфтани фазои озон дар ин ҳаҷм, сабад бояд холӣ карда шавад. Ҳамаи объектҳои нестшуда аз ин ҳаҷм бебозгашт тоза мешаванд.

en: Do _not Empty Trash
tg: _Холӣ накардани сабад

en: Unable to mount %s
tg: %s васл карда намешавад

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
tg[0]: Омодасозии нусхабардории %'d файл (%S)
tg[1]: Омодасозии нусхабардории %'d файл (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
tg[0]: Омодасозии интиқолдиҳии %'d файл (%S)
tg[1]: Омодасозии интиқолдиҳии %'d файл (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
tg[0]: Омодасозии несткунии %'d файл (%S)
tg[1]: Омодасозии несткунии %'d файл (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
tg[0]: Омодасозии несткунии %'d файл
tg[1]: Омодасозии несткунии %'d файл

en: Error while copying.
tg: Ҳангоми нусхабардорӣ хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Error while moving.
tg: Ҳангоми интиқолдиҳӣ хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Error while moving files to trash.
tg: Ҳангоми интиқолдиҳии файлҳо ба сабад хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
tg: Файлҳо дар ҷузвдони "%B" коркард намешаванд, зеро ки шумо барои дидани онҳо иҷозат надоред.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
tg: Ҷузвдони "%B" коркард намешаванд, зеро ки шумо барои хондани он иҷозат надоред.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
tg: Файли "%B" коркард намешаванд, зеро ки шумо барои хондани он иҷозат надоред.

en: There was an error getting information about "%B".
tg: Ҳангоми намоиши иттилоот дар бораи "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Error while copying to "%B".
tg: Ҳангоми нусхабардорӣ ба "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
tg: Шумо барои барои кушодани ҷузвдони ҷои таъинот иҷозат надоред.

en: There was an error getting information about the destination.
tg: Ҳангоми намоиши иттилоот дар бораи ҷои таъинот хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: The destination is not a folder.
tg: Ҷои таъинот ҷузвдоне намебошад.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
tg: Ҷои таъинот фазои кофӣ надорад. Барои озод кардани фазо файлҳоро тоза кунед.

en: %S more space is required to copy to the destination.
tg: Барои нусха бардоштан ба ҷойи таъинот %S фазои дигар лозим аст.

en: The destination is read-only.
tg: Ҷои таъинот танҳо барои хондан аст.

en: Moving "%B" to "%B"
tg: "%B" ба "%B" интиқол шуда истодааст

en: Copying "%B" to "%B"
tg: Нусхабардории "%B" ба "%B"

en: Duplicating "%B"
tg: "%B" дубора нусхабардорӣ шуда истодааст

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
tg: Интиқолдиҳии файли %'d аз %'d (дар "%B") ба "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
tg: Нусхабардории файли %'d аз %'d (дар "%B") ба "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
tg: Файли %'d аз %'d дубора нусхабардорӣ шуда истодааст (дар "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
tg: Интиқолдиҳии файли %'d аз %'d ба "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
tg: Нусхабардории файли %'d аз %'d ба "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
tg: Файли %'d аз %'d дубора нусхабардорӣ шуда истодааст

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
tg: %S аз %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
tg[0]: %S аз %S — %T боқӣ мондааст
tg[1]: %S аз %S — %T боқӣ мондааст

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
tg: Ҷузвдони "%B" нусха бардошта намешавад, зеро ки шумо барои эҷод кардани он дар ҷои таъинот иҷозат надоред.

en: There was an error creating the folder "%B".
tg: Ҳангоми эҷодкунии ҷузвдони "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
tg: Файлҳо дар ҷузвдони "%B" нусха бардошта намешаванд, зеро ки шумо барои дидани онҳо иҷозат надоред.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
tg: Ҷузвдони "%B" нусха бардошта намешаванд, зеро ки шумо барои хондани он иҷозат надоред.

en: Error while moving "%B".
tg: Ҳангоми интиқолдиҳии "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Could not remove the source folder.
tg: Тоза кардани ҷузвдони манбаъ тоза карда нашуд.

en: Error while copying "%B".
tg: Ҳангоми нусхабардории "%B" хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
tg: Файлҳо аз ҷузвдони аллакай мавҷуди %F тоза карда нашуданд.

en: Could not remove the already existing file %F.
tg: Файли аллакай мавҷуди %F тоза карда нашуд.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
tg: Шумо ҷузвдонро ба худаш интиқол дода наметавонед.

en: You cannot copy a folder into itself.
tg: Шумо ҷузвдонро ба худаш нусхабардорӣ карда наметавонед.

en: The destination folder is inside the source folder.
tg: Ҷузвдони ҷои таъинот дар дохили ҷузвдони манбаъ мебошад.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
tg: Шумо файлро ба худаш интиқол дода наметавонед.

en: You cannot copy a file over itself.
tg: Шумо файлро ба худаш нусхабардорӣ карда наметавонед.

en: The source file would be overwritten by the destination.
tg: Файли манбаъ бо ҷои таъинот рӯиҳамнависӣ мешавад.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
tg: Файли аллакай ҷойгиршуда бо номи якхела дар %F тоза карда нашуд.

en: There was an error copying the file into %F.
tg: Ҳангоми нусхабардории файл ба %F хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Copying Files
tg: Нусхабардории файлҳо

en: Preparing to Move to "%B"
tg: Омодасозии интиқол ба "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
tg[0]: Омодасозии интиқолдиҳии %'d файл
tg[1]: Омодасозии интиқолдиҳии %'d файл

en: There was an error moving the file into %F.
tg: Ҳангоми интиқолдиҳии файл ба %F хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Moving Files
tg: Иниқолдиҳии файлҳо

en: Creating links in "%B"
tg: Эҷодкунии пайвандҳо дар "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
tg[0]: Эҷодкунии пайванд ба %'d файл
tg[1]: Эҷодкунии пайвандҳо ба %'d файл

en: Error while creating link to %B.
tg: Ҳангоми эҷодкунии пайванд ба %B хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Symbolic links only supported for local files
tg: Пайвандҳои рамзӣ танҳо барои файлҳои маҳаллӣ дастгирӣ мешаванд

en: The target doesn't support symbolic links.
tg: Ҷои таъинот пайвандҳои рамзиро дастгирӣ намекунад.

en: There was an error creating the symlink in %F.
tg: Ҳангоми эҷодкунии пайванди аломатӣ дар %F хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Setting permissions
tg: Иҷозатҳои танзим

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
tg: Ҷузвдони беном

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
tg: Ҳуҷҷати беном

en: Error while creating directory %B.
tg: Ҳангоми эҷодкунии директорияи %B хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Error while creating file %B.
tg: Ҳангоми эҷодкунии файли %B хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: There was an error creating the directory in %F.
tg: Ҳангоми эҷодкунии директория дар %F хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: Emptying Trash
tg: Сабад холӣ шуда истодааст

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
tg: Оғозкунанда ҳамчун боэътимод қайд карда намешавад (иҷрошаванда)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
tg[0]: Баргардонидани %d объект ба '%s'
tg[1]: Баргардонидани %d объект ба '%s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
tg[0]: Интиқол додани %d объект ба '%s'
tg[1]: Интиқол додани %d объект ба '%s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
tg[0]: _Ботил сохтани интиқолдиҳии %d объект
tg[1]: _Ботил сохтани интиқолдиҳии %d объект

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
tg[0]: _Дубора анҷом додани интиқолдиҳии %d объект
tg[1]: _Дубора анҷом додани интиқолдиҳии %d объект

en: Move '%s' back to '%s'
tg: Аз нав интиқол додани '%s' ба '%s'

en: Move '%s' to '%s'
tg: Интиқол додани '%s' ба '%s'

en: _Undo Move
tg: _Ботил сохтани интиқол

en: _Redo Move
tg: _Дубора анҷом додани интиқол

en: _Undo Restore from Trash
tg: _Ботил сохтани барқарор аз сабад

en: _Redo Restore from Trash
tg: _Дубора анҷом додани барқарор аз сабад

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
tg[0]: Баргардонидани %d объект ба сабад
tg[1]: Баргардонидани %d объект ба сабад

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
tg[0]: Барқарор кардани %d объект аз сабад
tg[1]: Барқарор кардани %d объект аз сабад

en: Move '%s' back to trash
tg: Аз нав интиқол додани '%s' ба сабад

en: Restore '%s' from trash
tg: Барқарор кардани '%s' аз сабад

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
tg[0]: Нест кардани %d объекти нусхашуда
tg[1]: Нест кардани %d объекти нусхашуда

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
tg[0]: Нусха бардоштани %d объект ба '%s'
tg[1]: Нусха бардоштани %d объект ба '%s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
tg[0]: _Ботил сохтани нусхабардории %d объект
tg[1]: _Ботил сохтани нусхабардории %d объект

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
tg[0]: _Дубора анҷом додани нусхабардории %d объект
tg[1]: _Дубора анҷом додани нусхабардории %d объект

en: Delete '%s'
tg: Нест кардани '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
tg: Нусха бардоштани '%s' ба '%s'

en: _Undo Copy
tg: _Ботил сохтани нусхабардорӣ

en: _Redo Copy
tg: _Дубора анҷом додани нусхабардорӣ

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
tg[0]: Нест кардани %d объекти нусхаи такрорӣ
tg[1]: Нест кардани %d объекти нусхаи такрорӣ

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
tg[0]: Дубора нусха бардоштани %d объект дар '%s'
tg[1]: Дубора нусха бардоштани %d объект дар '%s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
tg[0]: _Ботил сохтани нусха кардани %d объект
tg[1]: _Ботил сохтани нусха кардани %d объект

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
tg[0]: _Дубора анҷом додани нусха кардани %d обект
tg[1]: _Дубора анҷом додани нусха кардани %d обект

en: Duplicate '%s' in '%s'
tg: Дубора нусха бардоштани '%s' дар '%s'

en: _Undo Duplicate
tg: _Ботил сохтани нусхабардории дубора

en: _Redo Duplicate
tg: _Дубора анҷом додани нусхаи такрорӣ

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
tg[0]: Нест кардани пайвандҳо ба %d объект
tg[1]: Нест кардани пайвандҳо ба %d объект

en: Create links to %d item | Create links to %d items
tg[0]: Эҷод кардани пайвандҳо ба %d объект
tg[1]: Эҷод кардани пайвандҳо ба %d объект

en: Delete link to '%s'
tg: Нест кардани пайванд ба '%s'

en: Create link to '%s'
tg: Эҷод кардани пайванд ба '%s'

en: _Undo Create Link
tg: _Ботил сохтани эҷоди пайванд

en: _Redo Create Link
tg: _Дубора анҷом додани эҷоди пайванд

en: Create an empty file '%s'
tg: Эҷод кардани файли холии '%s'

en: _Undo Create Empty File
tg: _Ботил сохтани эҷоди файли холӣ

en: _Redo Create Empty File
tg: _Дубора анҷом додани эҷоди файли холӣ

en: Create a new folder '%s'
tg: Эҷод кардани ҷузвдони нави '%s'

en: _Undo Create Folder
tg: _Ботил сохтани эҷоди файл

en: _Redo Create Folder
tg: _Дубора анҷом додани эҷоди ҷузвдон

en: Create new file '%s' from template
tg: Эҷод кардани файли нави '%s' аз қолиб

en: _Undo Create from Template
tg: _Ботил сохтани эҷодкунӣ ва қолиб

en: _Redo Create from Template
tg: _Дубора анҷом додани эҷод аз қолиб

en: Rename '%s' as '%s'
tg: Иваз кардани номи '%s' ба '%s'

en: _Undo Rename
tg: _Ботил сохтани ивази ном

en: _Redo Rename
tg: _Дубора анҷом додани ивази ном

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
tg[0]: Интиқол додани %d объект ба сабад
tg[1]: Интиқол додани %d объект ба сабад

en: Restore '%s' to '%s'
tg: Барқарор кардани '%s' ба '%s'

en: Move '%s' to trash
tg: Интиқол додани '%s' ба сабад

en: _Undo Trash
tg: _Ботил сохтани интиқол ба сабад

en: _Redo Trash
tg: _Дубора анҷом додани интиқол ба сабад

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
tg: Барқарор кардани иҷозатҳои аслии объектҳои замимашуда дар '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
tg: Татбиқ кардани иҷозатҳо ба файлҳои замимашуда ба '%s'

en: _Undo Change Permissions
tg: _Ботил сохтани тағйири иҷозатҳо

en: _Redo Change Permissions
tg: _Дубора анҷом додани тағйири иҷозатҳо

en: Restore original permissions of '%s'
tg: Барқарор кардани иҷозатҳои аслии '%s'

en: Set permissions of '%s'
tg: Танзим кардани иҷозатҳои '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
tg: Барқарор кардани гурӯҳи '%s' ба '%s'

en: Set group of '%s' to '%s'
tg: Танзим кардани гурӯҳи '%s' ба '%s'

en: _Undo Change Group
tg: _Ботил сохтани тағйири гурӯҳ

en: _Redo Change Group
tg: _Дубора анҷом додани тағйири гурӯҳ

en: Restore owner of '%s' to '%s'
tg: Барқарор кардани соҳиби '%s' ба '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
tg: Танзим кардани соҳиби '%s' ба '%s'

en: _Undo Change Owner
tg: _Ботил сохтани тағйири соҳиб

en: _Redo Change Owner
tg: _Дубора анҷом додани тағйири соҳиб

en: Could not determine original location of "%s"
tg: Ҷойгиршавии аслии "%s" муайян карда нашуд

en: The item cannot be restored from trash
tg: Объект аз сабад барқарор карда намешавад

en: The selection rectangle
tg: Интихоби росткунҷа

en: Could not forget association
tg: Робита фаромуш карда нашуд

en: Forget association
tg: Фаромӯш кардани робита

note: the %s here is a file extension
en: %s document
tg: %s ҳуҷҷат

en: Open all files of type "%s" with
tg: Кушодани ҳамаи файлҳои бо навъи "%s" тавассути

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
tg: Барои кушодани %s ва файлҳои дигар бо навъи "%s", барномаеро интихоб намоед

en: Custom application
tg: Барномаи иловагӣ

en: Executables
tg: Иҷрошавандаҳо

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
tg: Шумо инчунин метавонед барои кушодани ин навъи файл, файли иҷрошавандаи фармоиширо ворид кунед ё интихоб намоед. Шумо метавонед ин фармонро танҳо як бор истифода баред, ё ин ки онро барои ҳамаи файлҳои ин намуд танзим кунед.

en: Enter a custom command...
tg: Ворид кардани фармони фармоишӣ...

en: Add to list
tg: Илова кардан ба рӯйхат

en: Set as default
tg: Танзим кардан ҳамчун пешфарз

en: Reset to system defaults
tg: Танзими дубора ба пешфарзҳои системавӣ

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
tg: Мутаассифона, шумо наметавонед фармонҳоро аз сайти дурдаст иҷро кунед.

en: This is disabled due to security considerations.
tg: Ба сабабҳои амнияти система ғайрифаъол шудааст.

en: There was an error launching the application.
tg: Ҳангоми кушоиши барнома хатогӣ ба вуҷуд омад.

en: This drop target only supports local files.
tg: Ин ҷои таъинот танҳо файлҳои маҳаллӣ дастгирӣ мекунад.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
tg: Барои кушодани файлҳои ғайримаҳаллӣ, онҳоро ба ҷузвдони маҳаллӣ нусха бардоред ва баъд онҳоро аз нав гузоред.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
tg: Барои кушодани файлҳои ғайримаҳаллӣ, онҳоро ба ҷузвдони маҳаллӣ нусха бардоред ва баъд онҳоро аз нав гузоред. Файлҳои маҳаллии гузошташуда аллакай кушода шудаанд.

en: Details:
tg: Тафсилот:

en: Preparing
tg: Омодасозӣ

en: Edit
tg: Таҳрир кардан

en: Undo Edit
tg: _Ботил сохтани таҳрир

en: Undo the edit
tg: Ботил сохтани таҳрир

en: Redo Edit
tg: _Дубора анҷом додани таҳрир

en: Redo the edit
tg: Дубора анҷом додани таҳрир

en: The text of the label.
tg: Матни барчасп.

en: Justification
tg: Баробаркунӣ

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
tg: Вобаста ба якдигар мосшавии хатҳо дар матни барчасп. Ин ба мосшавии барчасп дар дохили ҷойгиршавии худ таъсир намерасонад. Барои маълумоти бештар ба GtkMisc::xalign муроҷиат кунед.

en: Line wrap
tg: Печонидани хатҳо

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
tg: Агар танзим кунед, хатҳои матни аз ҳад дароз печонида мешаванд.

en: Cursor Position
tg: Ҷойгиршавии курсор

en: The current position of the insertion cursor in chars.
tg: Мавқеъи ҷории курсори дарҷкунӣ бо аломат.

en: Selection Bound
tg: Ҳошияи интихоб

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
tg: Мавқеъи охири муқобили интихоб аз курсор дар аломатҳо.

en: Select All
tg: Ҳамаро интихоб кардан

en: Input Methods
tg: Тарзҳои вуруд

en: Show more _details
tg: Намоиш додани _тафсилоти бештар

en: You can stop this operation by clicking cancel.
tg: Шумо метавонед ин амалро бо зеркунии тугмаи "Бекор кардан" қатъ кунед.

en:  (invalid Unicode)
tg:  (Юникоди беэътибор)

en: Set as Wallpaper...
tg: Танзим кардан ҳамчун тасвири экран...

en: Add Desklets
tg: Илова кардани барномаҳои мизи корӣ

en: Change Desktop _Background
tg: Тағйир додани пасзаминаи _мизи корӣ

en: Create a new l_auncher here...
tg: Эҷод кардани о_ғозкунандаи нав дар ин ҷо...

en: Create a new launcher in this folder
tg: Эҷод кардани оғозкунандаи нав дар ин ҷузвдон

en: Edit Bookmarks
tg: Таҳрир кардани хатбаракҳо

en: <b>_Bookmarks</b>
tg: <b>_Хатбаракҳо</b>

en: <b>_Name</b>
tg: <b>_Ном</b>

en: <b>_Location</b>
tg: <b>_Ҷойгиршавӣ</b>

en: Always
tg: Ҳамеша

en: Local Files Only
tg: Танҳо рӯйхати файлҳои маҳаллӣ

en: Never
tg: Ҳеҷ гоҳ

en: Decimal
tg: Даҳӣ

en: Decimal (long format)
tg: Даҳӣ (формати дароз)

en: Binary (long format)
tg: Дутоӣ (формати дароз)

en: By Name
tg: Аз рӯи ном

en: By Size
tg: Аз рӯиандоза

en: By Type
tg: Аз рӯи намуд

en: By Modification Date
tg: Аз рӯи санаи тағйир

en: By Access Date
tg: Аз рӯи санаи кушоиш

en: By Trashed Date
tg: Аз рӯи санаи интиқол ба сабад

en: 100 KB
tg: 100 КБ

en: 500 KB
tg: 500 КБ

en: 1 MB
tg: 1 МБ

en: 3 MB
tg: 3 МБ

en: 5 MB
tg: 5 МБ

en: 10 MB
tg: 10 МБ

en: 100 MB
tg: 100 МБ

en: 1 GB
tg: 1 ГБ

en: 2 GB
tg: 2 ГБ

en: 4 GB
tg: 4 ГБ

en: File Management Preferences
tg: Хусусиятҳои мудири файл

en: <b>Default View</b>
tg: <b>Намуди пешфарз</b>

en: View _new folders using:
tg: Намоиш додани ҷузвдонҳои _нав тавассути:

en: _Arrange items:
tg: _Муттаҳид кардани объектҳо:

en: Sort _folders before files
tg: Мураттаб кардани _ҷузвдонҳо пеш аз файлҳо

en: <b>Icon View Defaults</b>
tg: <b>Пешфарзҳои намуди нишонаҳо</b>

en: Default _zoom level:
tg: Сатҳи танзими андозаи _пешфарз:

en: _Text beside icons
tg: _Нишонаҳо дар асоси матн

en: <b>Compact View Defaults</b>
tg: <b>Пешфарзҳои намуди фишурда</b>

en: _Default zoom level:
tg: _Сатҳи танзими андозаи пешфарз:

en: A_ll columns have the same width
tg: Бари ҳамаи сутунҳо якхела мебошад

en: <b>List View Defaults</b>
tg: <b>Пешфарзҳои намуди рӯйхат</b>

en: D_efault zoom level:
tg: Сатҳи танзими _андозаи пешфарз:

en: <b>Tree View Defaults</b>
tg: <b>Пешфарзҳои намуди дарахт</b>

en: Show _only folders
tg: Намоиш додани танҳо _ҷузвдонҳо

en: Views
tg: Намоишҳо

en: <b>Behavior</b>
tg: <b>Рафтор</b>

en: _Single click to open items
tg: _Зеркунии ягона барои кушодани объектҳо

en: _Double click to open items
tg: _Зеркунии дубора барои кушодани объектҳо

en: Open each _folder in its own window
tg: Кушодани ҳар _як ҷузвдон дар равзараи алоҳида

en: Always start in dual-pane view
tg: Ҳамеша оғоз кардан дар намуди ду панҷарак

en: Ignore per-folder view preferences
tg: Рад кардани хусусиятҳои намоиши ҷузвдони алоҳида

en: <b>Executable Text Files</b>
tg: <b>Файлҳои матни иҷрошаванда</b>

en: _Run executable text files when they are opened
tg: _Иҷро кардани файлҳои матнии иҷрошаванда ҳангоми кушоиши он

en: _View executable text files when they are opened
tg: _Намоиш додани файлҳои матнии иҷрошаванда ҳангоми кушоиши онҳо

en: _Ask each time
tg: _Ҳар вақт пурсидан

en: <b>Trash</b>
tg: <b>Сабади партов</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
tg: Пурсидан пеш _аз холӣ кардани сабад ё нест кардани файлҳо

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
tg: И_лова кардани фармони "Нест кардан", ки сабадро аз канор мегузарад

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
tg: Ҳангоми пахш кардани тугмаи Delete ба сабад интиқол надиҳед

en: <b>Media Handling</b>
tg: <b>Коркарди медиа</b>

en: Automatically mount removeable media when inserted and on startup
tg: Ба таври худкор васл кардани медиаи ҳамлпазир ҳангоми дарҷкунӣ ва ҳангоми оғози кор

en: Automatically open a folder for automounted media
tg: Кушодани худкори ҷузвдон барои медиаи ба таври худкор васлшуда

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
tg: Пешниҳод кардани ё иҷро кардани барномаҳо ба таври худкор вақте ки медиа дарҷ мешавад

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
tg: Ба таври худкор пӯшидани варақа, панҷарак ё равзанаи дастгоҳ ҳангоми бекор кардани васл ё баровардани дастгоҳ

en: <b>Bulk Rename</b>
tg: <b>Номивазкунии гурӯҳӣ</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
tg: Фармон барои иҷрошавӣ ҳангоми номивазкунии якчанд объект:

en: Behavior
tg: Рафтор

en: <b>Icon Captions</b>
tg: <b>Унвонҳои нишонаҳо</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
tg: Тартиби маълумоти дар зери номҳои нишонаҳо пайдошавандаро интихоб кунед. Ҳангоми бузург кардани андоза маълумоти бештар пайдо мегардад.

en: <b>Date</b>
tg: <b>Сана</b>

en: _Format:
tg: _Формат:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
tg: <b>Унвонҳои равзанаҳо ва варақаҳо</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
tg: намоиш додани масири _пурра дар навори унвон ва наворҳои варақаҳо

en: <b>File Size</b>
tg: <b>Андозаи файл</b>

en: _Prefixes:
tg: _Пешвандҳо:

en: <b>File Properties</b>
tg: <b>Хусусиятҳои файл</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
tg: Намоиш додани иҷозатҳои иловагӣ дар хусусиятҳои равзанаи гуфтугӯ

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
tg: <b>Интиқол додан/нусха бардоштан ба меню</b>

en: List bookmarks in the menu
tg: Намоиши рӯйхати хатбаракҳо дар меню

en: List devices and network locations in the menu
tg: Намоиши рӯйхати дстгоҳҳо ва маконҳои шабакавӣ дар меню

en: Display
tg: Намоиш

en: <b>List Columns</b>
tg: <b>Сутунҳои рӯйхат</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
tg: Тартиби маълумоти дар намуди рӯйхат пайдошавандаро интихоб кунед.

en: List Columns
tg: Сутунҳои рӯйхат

en: Show _thumbnails:
tg: _Намоиш додани эскизҳо:

en: _Only for files smaller than:
tg: _Танҳо барои файлҳои хурдтар аз:

en: <b>Folders</b>
tg: <b>Ҷузвдонҳо</b>

en: Count _number of items:
tg: Намоиш додани _миқдори объектҳо:

en: <b>Tooltips</b>
tg: <b>Маслиҳат</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
tg: Намоиш додани маслиҳатҳо дар нишонаҳо ва намоишҳои фишурда

en: Show tooltips in list views
tg: Намоиш додани маслиҳатҳо дар намоишҳои рӯйхат

en: Show tooltips on the desktop
tg: Намоиш додани маслиҳатҳо дар мизи корӣ

en: Detailed file type
tg: Навъи файли ботафсил

en: Modified date
tg: Санаи тағйирот

en: Accessed date
tg: Санаи дастрасӣ

en: File or folder location
tg: Ҷойгиршавии файл ё ҷузвдон

en: Preview
tg: Пешнамоиш
