docky - en to ast translation catalogue (144 entries)

en: The finest dock no money can buy.
ast: El meyor dock que nengún dineru pue mercar.

en: Do not change this!
ast: ¡Nun cambies esto!

en: Search Docklets...
ast: Guetar Docklets...

en: Search Helpers...
ast: Guetar aidantes...

en: Click on any dock to configure.
ast: Calque nun dock pa configuralu.

en: Drag any dock to reposition.
ast: Arrastre cualisquier dock para reposicionalu.

en: Delete the currently selected dock?
ast: ¿Desaniciar el dock que ta seleicionáu?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
ast: Si escueye desaniciar el dock, toles configuraciones
    del dock desaniciáu perderánse permanentemente.

en: _Delete Dock
ast: _Desaniciar dock

en: _Select
ast: _Esbillar

en: .tar Archives
ast: Archivos .tar

en: Author
ast: Autor

en: Status
ast: Estáu

en: Uninstall
ast: Desinstalar

en: Running
ast: N'execución

en: Stopped
ast: Paráu

en: When set, windows which do not already have launchers on a dock will be added to this dock.
ast: Cuando ta activáu, les ventanes que nun tengan yá llanzadores nun dock van amestase a esti dock.

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
ast: <i>Nunca s'anubre; les ventanes maximizaes nun tapen el dock.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
ast: <i>Anúbrese cuando el mur nun ta enriba.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
ast: <i>Anúbrese cuando el dock tapez la aplicación activa.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
ast: <i>Anúbrese cuando el dock tapez cualisquier ventana.</i>

en: Drag to reposition
ast: Arrastrar pa reposicionar

en: Drop to add to dock
ast: Soltar p'amestar al dock

en: _Settings
ast: Axu_stes

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Quit Docky
ast: _Colar de Docky

en: _Theme:
ast: _Tema:

en: _Install
ast: _Instalar

en: <b>General Options</b>
ast: <b>Opciones xenerales</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
ast: <b>Configuración del Dock</b>

en: All
ast: Too

en: Enabled
ast: Activáu

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Helpers
ast: Aidantes

en: _New Dock
ast: _Nuevu Dock

en: None
ast: Dengún

en: Autohide
ast: Autoanubrir

en: Intellihide
ast: Anubrimientu intelixente

en: Window Dodge
ast: Esquitar ventanes

en: _Fade On Hide
ast: A_matagar al anubrir

en: _Icon Size:
ast: _Tamañu del iconu:

en: _Hiding:
ast: _Anubrimientu:

en: _Panel Mode
ast: Mou _panel

en: 3D Back_ground
ast: Fondu _3D

en: _Manage Windows Without Launcher
ast: _Xestionar ventanes ensin llanzador

en: New _Window
ast: _Ventana nueva

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Pin to Dock
ast: _Pinchar nel dock

note: until we use a new version of GTK# which supports getting the GLib.Error code this is about the best we can do.
en: Error performing drop action
ast: Error al executar l'aición de soltar

en: Not enough free space on destination.
ast: Nun hai espaciu bastante nel destín.

en: Complete
ast: Completáu

en: Moving
ast: Moviendo

en: Copying
ast: Copiando

en: Unma_ximize
ast: Desma_ximizar

en: Ma_ximize
ast: Ma_ximizar

en: _Restore
ast: _Restaurar

en: Mi_nimize
ast: Mi_nimizar

en: _Close All
ast: _Zarrar Too

en: Sign up for {0}
ast: Dase d'alta en {0}

en: Validating...
ast: Validando...

en: Don't have {0}?
ast: ¿Nun tien {0}?

en: Account validation failed!
ast: ¡Falló la validación de cuenta!

en: Verify and save account information
ast: Verificar y atroxar información de cuenta

en: Account validation succeeded!
ast: ¡Cuenta validada con éxitu!

en: Password
ast: Contraseña

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: <i>Verify and save account information</i>
ast: <i>Verificar y guardar la información de cuenta</i>

en: Don't have an account?
ast: ¿Nun tien cuenta?

en: No Battery Found
ast: Nun s'alcontró batería denguna

en: {0} hour | {0} hours
ast[0]: {0} hora
ast[1]: {0} hores

en: {0} minute | {0} minutes
ast[0]: {0} minutu
ast[1]: {0} minutos

en: until charged
ast: fasta que tea cargáu

en: remaining
ast: queden

en: Computer
ast: Ordenador

en: Di_gital Clock
ast: Reló di_xital

en: 24-Hour _Clock
ast: _Reló de 24 hores

en: Show _Date
ast: Amosar _data

en: Select _Theme
ast: Seleicionar _tema

en: Themes
ast: Temes

en: Theme
ast: Tema

en: _Add Label
ast: _Amestar etiqueta

en: Check e_very:
ast: Compro_bar cada:

en: minutes
ast: minutos

en: (no subject)
ast: (ensin asuntu)

en: From: {0}
ast: De: {0}

en: Feed Error
ast: Error de canal

en: Invalid Username
ast: Nome d'usuariu non válidu

en: Network Error
ast: Error de rede

en: General Error
ast: Error xeneral

en: Gmail Configuration
ast: Configuración de Gmail

en: No unread mail
ast: Nun hai corréu ensin lleer

en: {0} unread message | {0} unread messages
ast[0]: {0} mensax ensin lleer
ast[1]: {0} mensaxes ensin lleer

en: Checking mail...
ast: Comprobando corréu...

en: _View
ast: _Ver

en: _Compose Mail
ast: _Componer corréu

en: New Mail
ast: Corréu nuevu

en: Check _Mail
ast: Co_mprobar corréu

en: Labels
ast: Etiquetes

en: Login
ast: Coneutar

en: From:
ast: De:

en: _Eject
ast: _Espulsar

en: _Unmount
ast: _Desmontar

en: Network Manager
ast: Xestor de la rede

en: Connecting...
ast: Coneutando…

en: Disconnected
ast: Desconeutáu

en: Connected: {0}
ast: Coneutáu: {0}

en: My _Stations
ast: Les mios _emisores

en: S_earch
ast: Gu_etar

en: No stations found.
ast: Nun s'alcontraron emisores.

en: Please try your search again.
ast: Intente la gueta otra vuelta.

en: Fetching Information...
ast: Trayendo información...

en: Click to add NPR stations.
ast: Calque p'amestar emisores NPR.

en: Home Page
ast: Páxina d'aniciu

en: Program Schedule
ast: Horariu de programes

en: Donate
ast: Donar

en: Live Streams
ast: Emisiones en direutu

en: Settings
ast: Preferencies

en: _Clear Recent Documents...
ast: _Llimpiar documentos recientes...

en: Clear the Recent Documents list?
ast: ¿Llimpiar la llista de documentos recientes?

en: Clear Recent Documents
ast: Llimpiar los Documentos Recientes

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ast: Si llimpa la llista de documentos recientes, vaciará lo siguiente:
    • Tolos elementos del menú Llugares → Documentos recientes.
    • Tolos elementos de la llista de documentos recientes en toles aplicaciones.

en: No items in Trash
ast: Nun hai elementos na basoria

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
ast[0]: {0} elementu na basoria
ast[1]: {0} elementos na basoria

en: _Open Trash
ast: Abrir Bas_oria

en: Empty _Trash
ast: Vaciar _Basoria

en: Empty all of the items from the trash?
ast: ¿Vaciar tolos oxetos de la basoria?

en: If you choose to empty the trash, all items in it
    will be permanently lost. Please note that you
    can also delete them separately.
ast: Si escueye vaciar la basoria, tolos oxetos que tean
    nella perderánse pa siempres. Decátese de que
    tamién puede desanicialos por separao.

en: _Weather Provider:
ast: _Fornidor meteorolóxicu:

en: My _Locations
ast: Los mios _llugares

en: _Search
ast: _Guetar

en: Automatically Update _Every
ast: Anovar automáticamente _cada

en: Use _Metric Units
ast: Usar unidaes _métriques

en: Invalid Weather Location
ast: Estación meteorolóxica non válida

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
ast: Datos meteorolóxicos tomaos de Google. Esti orixe requier que los llugares se conseñen como un códigu postal de los EE.UU. o como «Ciudá, País».

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
ast: Datos meteorolóxicos proporcionaos y con copyright de The Weather Channel. Esti orixe requier que los llugares se conseñen como un códigu postal de los EE.UU. o como un códigu únicu del sitiu web. Pa saber el códigu, guete el pronósticu na so páxina web y el código tará na URL, dempués de «/local/» y paezse a AAXX0000.

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
ast: Datos meteorolóxicos proporcionaos y con copyright de Weather Underground. Esti orixe requier que los llugares se conseñen como un códigu postal de los EE.UU. o como «Ciudá, País».

en: No results found.
ast: Nun se dió con dengún resultáu.

en: Weather Configuration
ast: Configuración de meteoroloxía

en: Fetching data...
ast: Recibiendo datos...

en: Radar _Map
ast: _Mapa de radar

en: Forecasts
ast: Pronósticu

en: Check _Weather
ast: Consultar la _meteoroloxía

en: _Today
ast: Güe_i

en: T_omorrow
ast: M_añana
