docky - en to bs translation catalogue (22 entries)

en: The finest dock no money can buy.
bs: Najbolji panelčić, koji nijedan novac ne može kupiti

en: A list of plugins that are active on this dock.
bs: Lista dodataka koji su aktivni na ovom panelčiću

en: Analog clock theme
bs: Tema analognog sata

en: Clear finished timers
bs: Obriši završene tajmere

en: Currently selected item
bs: Trenutno izabrana stavka

en: Do not change this!
bs: Ne mjenjajte ovo!

en: Dock icon size
bs: Veličina ikonica na panelčić

en: Dock is 3d
bs: Panelčić je 3D

en: Dock manages all windows
bs: Panelčić upravlja svim prozorima

en: Dock's hiding mode
bs: Mod sakrivanja panelčića

en: Docky item command to execute
bs: Izvršna komanda za Docky-evu stavku

en: Docky item hover text
bs: Lebdeći tekst Docky-eve stavke

en: Docky item hue
bs: Nijansa Docky-eve stavke

en: Fade when hiding
bs: Izblijedi prilikom sakrivanja

en: GMail labels to check
bs: GMail oznake za provjeru

en: GMail username
bs: GMail korisničko ime

en: How long the urgent indicator glow animation is (in seconds), 0 to disable, or -1 for infinite.
bs: Koliko dugo (u sekundama) traje svijetleća animacija urgentnog indikatora, 0 onemogućuje, -1 za beskonačno

en: How many recent clipboard selections to show.
bs: Koliko najskorijih stavki u privremenoj memoriji da prikažem.

en: How much to shift the color of the urgent indicator. The value can be from -180 to 180.
bs: Koliko da promijenim boju urgentnog indikatora. Vrijednost može biti od -180 do 180.

en: How often (in mins) to check for new mail.
bs: Koliko često (u minutama) da provjeravam novu poštu

en: How often to check
bs: Koliko često da provjeravam

en: How often to check for new weather information.
bs: Koliko često da provjeravam informacije o vremenu
