docky - en to fo translation catalogue (104 entries)

en: The finest dock no money can buy.
fo: Tann fínasti dokkurin eingir pengar kunnu keypa.

en: A list of plugins that are active on this dock.
fo: Ein listi av ístingum sum eru virkin á hesum dokki.

en: Analog clock theme
fo: Samgildur klokku tema

en: Clear finished timers
fo: Tómstilla lidnar tíðartakarar

en: Currently selected item
fo: núverandi valdi lutur

en: Do not change this!
fo: Ikki broyt hettar!

en: Dock icon size
fo: Stødd á dokk ímynd

en: Dock is 3d
fo: Dokk er 3d

en: Dock manages all windows
fo: Dokkin handferð øll vindeygu

en: Dock zooms
fo: Størrilsir av dokk

en: Dock's hiding mode
fo: Goymi hátturin hjá Dokk

en: How long to wait (ms) before unhiding
fo: Hvussu nógv at bíða (ms) áðrenn dokkurin fer upp aftur

en: How often (in mins) to check for new mail.
fo: Hvussu ofta (í min) at kann eftir nýggjum telduposti

en: How often to check
fo: Hvussu ofta at kanna

en: How often to check for new weather information.
fo: Hvussu ofta at kanna eftir nýggjari veður kunning

en: Search Helpers...
fo: Leitingarhjálparir...

en: Delete the currently selected dock?
fo: Strika tí valdu dokkina?

en: _Delete Dock
fo: Strika _dokk

en: _Select
fo: _Vel

en: Author
fo: Høvundi

en: Status
fo: Standur

en: About this helper
fo: Um hendan hjálparan

en: Enable this helper
fo: Virkja hendan hjálparan

en: Disable this helper
fo: Óvirkja hendan hjálparan

en: Running
fo: Koyrir

en: Stopped
fo: Stoppað

en: _About
fo: _Um

en: _Help
fo: _Hjálp

en: _Quit Docky
fo: _Sløkk Docky

en: Docky Settings
fo: Docky innstillingar

en: _Start When User Logs In
fo: _Byrja tá ið brúkarin innritar

en: _Theme:
fo: _Tema:

en: _Install
fo: _Legg inn

en: <b>General Options</b>
fo: <b>Vanligir Kostir</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
fo: <b>Dokk samanseting</b>

en: All
fo: Alt

en: Enabled
fo: Sligið til

en: Disabled
fo: Ógildað

en: Helpers
fo: Hjálparir

en: None
fo: Einki

en: Autohide
fo: Sjálvfjal

en: _Zoom:
fo: _Surra:

en: _Open
fo: Lat _upp

en: Complete
fo: Fullgjørt

en: Moving
fo: Flyti

en: Copying
fo: Avriti

en: _Restore
fo: Endu_rstovna

en: _Close All
fo: Lat øll _aftur

en: Password
fo: Atlát

en: Username
fo: Brúkaranavn

en: Don't have an account?
fo: Hevur tú onga kontu?

en: No Battery Found
fo: Einki battarí funni

en: {0} hour | {0} hours
fo[0]: {0} tími
fo[1]: {0} tímar

en: {0} minute | {0} minutes
fo[0]: {0} minuttur
fo[1]: {0} minuttir

en: remaining
fo: er eftir

en: Computer
fo: Telda

en: 24-Hour _Clock
fo: 24-tíma _klokka

en: Show _Date
fo: Sýn _dato

en: Select _Theme
fo: Vel _tema

en: Themes
fo: Temur

en: Theme
fo: Tema

en: _Add Label
fo: Legg spj_aldur til

en: Check e_very:
fo: Kanna h_vønn:

en: minutes
fo: minuttir

en: Click to set username and password.
fo: Klikk til at velja brúkaranavn og atlát.

en: (no subject)
fo: (einki evni)

en: From: {0}
fo: Úr: {0}

en: Invalid Username
fo: Ógyldugt brúkaranavn

en: Network Error
fo: Netbrek

en: {0} unread message | {0} unread messages
fo[0]: {0} ólisið boð
fo[1]: {0} Ólisin boð

en: Checking mail...
fo: Kanni t-post...

en: _View
fo: _Vís

en: Labels
fo: Spjøldur

en: Login
fo: Innrita

en: From:
fo: Frá:

en: Network Manager
fo: Netumsiting

en: Connecting...
fo: Sambindi...

en: Disconnected
fo: Loyst sambinding

en: Home Page
fo: Heimasíða

en: Live Streams
fo: Beinleiðis streymar

en: Settings
fo: Instillingar

en: Log Out
fo: Útrita

en: Restart
fo: Endurbyrja

en: Shut Down
fo: Sløkk

en: Time remaining:
fo: Tíð eftir:

en: hour | hours
fo[0]: tími
fo[1]: tímar

en: minute | minutes
fo[0]: minuttur
fo[1]: minuttir

en: second | seconds
fo[0]: sekund
fo[1]: sekund

en: No items in Trash
fo: Eingir liðir í ruskspannini

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
fo[0]: {0} liður í ruskspannini
fo[1]: {0} liðir í ruskspannini

en: Restore Files
fo: Endurstovna fílur

en: _Open Trash
fo: Lat ruskspannina upp

en: Empty _Trash
fo: Tøm ruskspannina

en: Empty all of the items from the trash?
fo: Tøma allar liðirnir úr ruskspannini?

en: _Search
fo: _Leita

en: No results found.
fo: Eingi úrslit funnin.

en: Weather Configuration
fo: Veður samanseting

en: Fetching data...
fo: Heinti dátur...

en: Radar _Map
fo: Radar _Kort

en: _Today
fo: Í _dag

en: T_omorrow
fo: Í m_orgin

en: Switch Desks
fo: Skift skriviborð

en: Desk
fo: Skriviborð

en: Virtual Desk
fo: Tykisligt skriviborð
