docky - en to nb translation catalogue (195 entries)

en: The finest dock no money can buy.
nb: Det fineste samlevinduet som ikke kan kjøpes.

en: Dock is 3d
nb: Dokken er i 3D

en: Dock manages all windows
nb: Dokken håndterer alle vinduer

en: Search Docklets...
nb: Søk etter dokkprogrammer…

en: Search Helpers...
nb: Søk etter hjelpere…

en: Click on any dock to configure.
nb: Velg en dokk for innstillinger.

en: Drag any dock to reposition.
nb: Dra en dokk for å posisjonere.

en: Delete the currently selected dock?
nb: Slett den valgte dokken?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
nb: Hvis du velger å slette dokken vil alle innstillinger
    for den også bli slettet.

en: _Delete Dock
nb: _Slett dokk

en: _Select
nb: _Velg

en: .tar Archives
nb: .tar-arkiver

en: Author
nb: Utvikler

en: Move this docklet up on the selected dock
nb: Flytt dette dokkprogrammet oppover på den valgte dokken

en: Move this docklet down on the selected dock
nb: Flytt dette dokkprogrammet nedover på den valgte dokken

en: Move this docklet left on the selected dock
nb: Flytt dette dokkprogrammet til venstre på den valgte dokken

en: Move this docklet right on the selected dock
nb: Flytt dette dokkprogrammet til høyre på den valgte dokken

en: Configure this docklet
nb: Innstillinger for dette dokkprogrammet

en: About this docklet
nb: Om dette dokkprogrammet

en: Add this docklet to the selected dock
nb: Legg dette dokkprogrammet til på den valgte dokken

en: Remove this docklet from the selected dock
nb: Fjern dette dokkprogrammet fra den valgte dokken

en: Docky requires compositing to work properly. Certain options are disabled and themes/animations will look incorrect.
nb: Docky krever aktivering av grafikkaksellerasjon for å fungere tilfredsstillende. Noen valg er deaktivert og temaer/animasjoner vil ikke vises korrekt.

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: About this helper
nb: Om denne hjelperen

en: Enable this helper
nb: Aktiver denne hjelperen

en: Disable this helper
nb: Deaktiver denne hjelperen

en: Running
nb: Kjører

en: Stopped
nb: Stoppet

en: When set, windows which do not already have launchers on a dock will be added to this dock.
nb: Når aktivert vil vinduer som ikke allerede har en forankring bli lagt til på denne dokken.

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
nb: <i>Aldri skjult, maksimerte vinduer vil ikke overlappe dokken.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
nb: <i>Skjules når ikke pekeren er over dokken.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
nb: <i>Skjules når dokken overlappes av det aktive vinduet.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
nb: <i>Skjules når dokken overlappes av et vindu.</i>

en: Drag to reposition
nb: Dra for å endre posisjon

en: Drop to add to dock
nb: Slipp for å legge til en dokk

en: _Settings
nb: _Innstillinger

en: _About
nb: _Om

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Quit Docky
nb: _Avslutt Docky

en: Docky Settings
nb: Innstillinger for Docky

en: _Start When User Logs In
nb: _Start når brukeren logger på

en: _Theme:
nb: _Tema:

en: _Install
nb: _Installer

en: <b>General Options</b>
nb: <b>Generelle innstillinger</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
nb: <b>Konfigurer dokk</b>

en: Docks
nb: Dokker

en: All
nb: Alle

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Docklets
nb: Dokkprogrammer

en: Usable
nb: Brukbar

en: Helpers
nb: Hjelpere

en: _New Dock
nb: _Ny dokk

en: None
nb: Ingen

en: Autohide
nb: Autoskjul

en: Intellihide
nb: Smartskjul

en: Window Dodge
nb: Vindusskygge

en: _Fade On Hide
nb: _Ton ut ved skjuling

en: _Icon Size:
nb: _Ikonstørrelse:

en: _Hiding:
nb: _Skjuling:

en: _Panel Mode
nb: _Panelmodus

en: 3D Back_ground
nb: 3D _bakgrunn

en: _Manage Windows Without Launcher
nb: _Håndter vinduer uten oppstarter

en: _Zoom:
nb: _Skalering:

en: Drop to open with {0}
nb: Slipp for å åpne med {0}

en: New _Window
nb: _Nytt vindu

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Pin to Dock
nb: _Fest til dokk

en: Drop to move to {0}
nb: Slipp for å flytte til {0}

note: until we use a new version of GTK# which supports getting the GLib.Error code this is about the best we can do.
en: Error performing drop action
nb: Det skjedde en feil ved slipphendelsen.

en: Not enough free space on destination.
nb: Det er ikke plass på målenheten.

en: Complete
nb: Ferdig

en: Moving
nb: Flytter

en: Copying
nb: Kopierer

en: Unma_ximize
nb: _Avmaksimer

en: Ma_ximize
nb: _Maksimer

en: _Restore
nb: _Gjenopprett

en: Mi_nimize
nb: M_inimer

en: _Close All
nb: _Lukk alle

en: Sign up for {0}
nb: Skaff deg {0}

en: Validating...
nb: Godkjenner…

en: Don't have {0}?
nb: Har du ikke {0}?

en: Account validation failed!
nb: Kontoen ble ikke godkjent!

en: Verify and save account information
nb: Sjekk og lagre kontoinformasjon

en: Account validation succeeded!
nb: Konto godkjent!

en: Password
nb: Passord

en: Username
nb: Brukernavn

en: <i>Verify and save account information</i>
nb: <i>Bekrefte og lagre kontoinformasjon</i>

en: Don't have an account?
nb: Har du ikke en konto?

en: No Battery Found
nb: Finner inget batteri

en: {0} hour | {0} hours
nb[0]: {0} time
nb[1]: {0} timer

en: {0} minute | {0} minutes
nb[0]: {0} minutt
nb[1]: {0} minutter

en: until charged
nb: til fulladet

en: remaining
nb: igjen

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Di_gital Clock
nb: _Digital klokke

en: 24-Hour _Clock
nb: 24 timers _klokke

en: Show _Date
nb: _Vis dato

en: Select _Theme
nb: Velg _tema

en: Themes
nb: Temaer

en: Theme
nb: Tema

en: _Add Label
nb: _Legg til etikett

en: Check e_very:
nb: _Sjekk hvert:

en: minutes
nb: minutter

en: Click to set username and password.
nb: Klikk for å angi brukernavn og passord.

en: (no subject)
nb: (ikke noe emne)

en: You have {0} new, unread messages
nb: Du har {0} nye, uleste meldinger

en: From: {0}
nb: Fra: {0}

en: Feed Error
nb: Feil i strømmen

en: Invalid Username
nb: Ugyldig brukernavn

en: Network Error
nb: Nettverksfeil

en: General Error
nb: Generell feil

en: Gmail Configuration
nb: Oppsett av GMail

en: No unread mail
nb: Ingen ulest e-post

en: {0} unread message | {0} unread messages
nb[0]: {0} ulest melding
nb[1]: {0} uleste meldinger

en: Checking mail...
nb: Sjekker e-posten…

en: _View
nb: _Vis

en: _Compose Mail
nb: _Skriv e-post

en: View C_ontacts
nb: Vis _kontakter

en: New Mail
nb: Ny e-post

en: Check _Mail
nb: S_jekk e-posten

en: Labels
nb: Etiketter

en: Login
nb: Logg inn

en: From:
nb: Fra:

en: _Eject
nb: _Løs ut

en: _Unmount
nb: _Avmonter

en: Network Manager
nb: NetworkManager

en: Connecting...
nb: Kobler til…

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: Connected: {0}
nb: Tilkoblet: {0}

en: My _Stations
nb: Mine _stasjoner

en: S_earch
nb: S_øk

en: No stations found.
nb: Fant ingen stasjoner.

en: Please try your search again.
nb: Prøv å søke på nytt.

en: Fetching Information...
nb: Henter informasjon…

en: Click to add NPR stations.
nb: Klikk for å velge NPR-stasjoner.

en: Home Page
nb: Hjemmeside

en: Program Schedule
nb: Programoversikt

en: Donate
nb: Doner

en: Live Streams
nb: Livestrømmer

en: Settings
nb: Innstillinger

en: _Clear Recent Documents...
nb: _Tøm siste dokumenter…

en: Clear the Recent Documents list?
nb: Tømme listen over siste dokumenter?

en: Clear Recent Documents
nb: Tøm siste dokumenter

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
nb: Hvis du tømmer listen over de siste dokumentene vil følgende fjernes:\n
    • Alle oppføringer fra menyoppføringen Steder -> Siste dokumenter.\n
    • Alle oppføringer fra listen over siste dokumenter i alle programmer.

en: Log Out
nb: Logg av

en: Are you sure you want to close all programs and log out of the computer?
nb: Ønsker du å lukke alle programmer og logge av datamaskinen?

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
nb: Ønsker du å lukke alle programmer og starte datamaskinen på nytt?

en: Shut Down
nb: Slå av

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
nb: Ønsker du å lukke alle programmer og slå av datamaskinen?

en: A timer set for {0} has expired.
nb: En tidtaker for {0} er ferdig.

en: Time remaining:
nb: Gjenstående tid:

en: Timer paused, time remaining:
nb: Tidtakeren er pauset, gjenstående tid:

en: Set the timer's label to:
nb: Gi tidtakeren etiketten:

en: _Set Label
nb: _Angi etikett

en: _Pause Timer
nb: _Pause tidtaker

en: _Start Timer
nb: _Start tidtaker

en: _Remove Timer
nb: _Fjern tidtaker

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en: Click to create a timer for {0}.
nb: Klikk for å lage en tidtaker for {0}.

en: Automatically _Start Timers
nb: _Start tidtakere automatisk

en: Automatically _Dismiss Timers
nb: _Avslutt tidtakere automatisk

en: Drop to move to Trash
nb: Slipp for å flytte til papirkurven

en: No items in Trash
nb: Papirkurven er tom

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
nb[0]: {0} oppføring i papirkurven
nb[1]: {0} oppføringer i papirkurven

en: Restore Files
nb: Gjenopprett filer

en: _Open Trash
nb: _Åpne papirkurven

en: Empty _Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: Empty all of the items from the trash?
nb: Fjern alle oppføringer fra papirkurven?

en: If you choose to empty the trash, all items in it
    will be permanently lost. Please note that you
    can also delete them separately.
nb: Hvis du velger å tømme papirkurven vil alle
    oppføringer i den gå tapt permanent.
    Merk at du også kan slette dem hver for seg.

en: _Weather Provider:
nb: _Værtilbyder

en: My _Locations
nb: _Mine plasseringer

en: _Search
nb: _Søk

en: Automatically Update _Every
nb: _Oppdater automatisk hver

en: Use _Metric Units
nb: _Bruk metriske enheter

en: Invalid Weather Location
nb: Ugyldig væradresse

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
nb: Værdata levert av Google. Denne kilden krever stedsangivelse som US postkode eller \"By, land\".

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
nb: Værdata levert av og kopirett The Weather Channel. Denne kilden krever stedsangivelse som US postkode eller en unik kode fra nettsiden. For å finne din kode, slå opp din værmelding på nettsiden. Du finner koden i URLen etter \"local\", den ligner på denne: AAXX0000.

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
nb: Værdata levert av og kopirett Weather Underground. Denne kilden krever stedsangivelse som US postkode eller \"By, land\".

en: No results found.
nb: Fant ingen resultater.

en: Weather Configuration
nb: Konfigurer vær

en: Click to add a location.
nb: Klikk for å legge til en adresse.

en: Fetching data...
nb: Henter data…

en: Radar _Map
nb: _Radarkart

en: Forecasts
nb: Prognose

en: Check _Weather
nb: _Sjekk været

en: _Today
nb: _Idag

en: T_omorrow
nb: I _morgen

note: draw humidity
en: {0} humidity
nb: {0} luftfuktighet

en: Switch Desks
nb: Bytt skrivebord

en: Desk
nb: Skrivebord

en: Virtual Desk
nb: Virtuelt skrivebord
