docky - en to nn translation catalogue (191 entries)

en: Search Docklets...
nn: Søk etter dokkprogram ...

en: Search Helpers...
nn: Søk etter hjelparar ...

en: Click on any dock to configure.
nn: Trykk på ei dokk for oppsett.

en: Drag any dock to reposition.
nn: Dra ei dokk for å flytta den til eit nytt område.

en: Delete the currently selected dock?
nn: Sletta den valde dokka?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
nn: Alle innstillingane vil verta borte 
    for godt om du slettar dokka.

en: _Delete Dock
nn: _Slett dokk

en: _Select
nn: _Vel

en: .tar Archives
nn: .tar-arkiv

en: Author
nn: Utviklar

en: Move this docklet up on the selected dock
nn: Flytt dokkprogrammet oppover på dokka

en: Move this docklet down on the selected dock
nn: Flytt dokkprogrammet nedover på dokka

en: Move this docklet left on the selected dock
nn: Flytt dokkprogrammet til venstre på dokka

en: Move this docklet right on the selected dock
nn: Flytt dokkprogrammet til høgre på dokka

en: Configure this docklet
nn: Oppsett for dokkprogrammet

en: About this docklet
nn: Om dokkprogrammet

en: Add this docklet to the selected dock
nn: Legg til dokkprogrammet på den valde dokka

en: Remove this docklet from the selected dock
nn: Fjern dette dokkprogrammet frå den valde dokka

en: Docky requires compositing to work properly. Certain options are disabled and themes/animations will look incorrect.
nn: Docky krev aktivering av grafikkaksellerasjon for å fungera tilfredsstillande. Somme innstillingar er uverksame og tema/animasjonar vil ikkje visast korrekt.

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: About this helper
nn: Om denne hjelparen

en: Enable this helper
nn: Skru på denne hjelparen

en: Disable this helper
nn: Skru av denne hjelparen

en: Running
nn: Køyrer

en: Stopped
nn: Stoppa

en: When set, windows which do not already have launchers on a dock will be added to this dock.
nn: Vindauge som ikkje allereie er forankra, vil verta lagde på denne dokka.

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
nn: <i>Aldri gøymt; maksimerte vindauge vil ikkje overlappa dokka.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
nn: <i>Gøymer seg når peikaren er utanfor dokka.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
nn: <i>Gøymer seg når det aktive vindauget overlappar dokka.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
nn: <i>Gøymer seg når eit vindauge overlappar dokka.</i>

en: Drag to reposition
nn: Dra for å endra posisjon

en: Drop to add to dock
nn: Slepp for å leggja til ei dokk

en: _Settings
nn: _Innstillingar

en: _About
nn: _Om

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Quit Docky
nn: _Avslutt Docky

en: Docky Settings
nn: Innstillingar for Docky

en: _Start When User Logs In
nn: _Start når brukaren loggar på

en: _Theme:
nn: U_tsjånad

en: _Install
nn: _Installer

en: <b>General Options</b>
nn: <b>Generelle val</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
nn: <b>Set opp dokk</b>

en: Docks
nn: Dokker

en: All
nn: Alle

en: Enabled
nn: Verksame

en: Disabled
nn: Uverksame

en: Docklets
nn: Dokkprogram

en: Usable
nn: Brukande

en: Helpers
nn: Hjelparar

en: _New Dock
nn: _Ny dokk

en: None
nn: Inga

en: Autohide
nn: Autogøyming

en: Intellihide
nn: Intelligent gøyming

en: Window Dodge
nn: Unnasmetting

en: _Fade On Hide
nn: _Ton ut ved gøyming

en: _Icon Size:
nn: _Ikonstoleik:

en: _Hiding:
nn: _Gøyming

en: _Panel Mode
nn: _Panelmodus

en: 3D Back_ground
nn: 3D-_bakgrunn

en: _Manage Windows Without Launcher
nn: _Handsam vindauge utan oppstartar

en: _Zoom:
nn: _Skalering:

en: Drop to open with {0}
nn: Slepp for å opna med {0}

en: New _Window
nn: Nytt _vindauge

en: _Open
nn: _Opna

en: _Pin to Dock
nn: _Fest til dokka

en: Drop to move to {0}
nn: Slepp for å flytta til {0}

note: until we use a new version of GTK# which supports getting the GLib.Error code this is about the best we can do.
en: Error performing drop action
nn: Slepphandlinga feila.

en: Not enough free space on destination.
nn: Ikkje nok plass på eininga.

en: Complete
nn: Fullfør

en: Moving
nn: Flyttar

en: Copying
nn: Kopierer

en: Unma_ximize
nn: _Avmaksimer

en: Ma_ximize
nn: Ma_ksimer

en: _Restore
nn: Gjenopp_rett

en: Mi_nimize
nn: Min_imer

en: _Close All
nn: _Lukk alle

en: Sign up for {0}
nn: Skaff deg {0}

en: Validating...
nn: Validerer...

en: Don't have {0}?
nn: Har du ikkje {0}?

en: Account validation failed!
nn: Valideringa feila

en: Verify and save account information
nn: Sjå gjennom og lagra kontoinformasjonen

en: Account validation succeeded!
nn: Kontoen er validert

en: Password
nn: Passord

en: Username
nn: Brukarnamn

en: <i>Verify and save account information</i>
nn: <i>Sjå gjennom og lagra kontoinformasjonen</i>

en: Don't have an account?
nn: Har du ikkje ein konto?

en: No Battery Found
nn: Inkje batteri funne

en: {0} hour | {0} hours
nn[0]: {0} time
nn[1]: {0} timar

en: {0} minute | {0} minutes
nn[0]: {0} minutt
nn[1]: {0} minutt

en: until charged
nn: til fullada

en: remaining
nn: står att

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Di_gital Clock
nn: _Digital klokke

en: 24-Hour _Clock
nn: 24-timers _klokke

en: Show _Date
nn: _Vis dato

en: Select _Theme
nn: Vel u_tsjånad

en: Themes
nn: Utsjånader

en: Theme
nn: Utsjånad

en: _Add Label
nn: _Legg til merkelapp

en: Check e_very:
nn: _Sjekk kvart:

en: minutes
nn: minutt

en: Click to set username and password.
nn: Trykk for å fylla inn brukarnamn og passord.

en: (no subject)
nn: (ikkje noko emne)

en: You have {0} new, unread messages
nn: Du har {0} nye, ulesne meldingar

en: From: {0}
nn: Frå: {0}

en: Feed Error
nn: Feil i straumen

en: Invalid Username
nn: Ugyldig brukarnamn

en: Network Error
nn: Nettverksfeil

en: General Error
nn: Generell feil

en: Gmail Configuration
nn: Set opp Gmail

en: No unread mail
nn: Ingen ulesen e-post

en: {0} unread message | {0} unread messages
nn[0]: {0} ulesen melding
nn[1]: {0} ulesne meldingar

en: Checking mail...
nn: Sjekkar e-posten …

en: _View
nn: _Vis

en: _Compose Mail
nn: _Skriv e-post

en: View C_ontacts
nn: Vis _kontaktar

en: New Mail
nn: Ny e-post

en: Check _Mail
nn: S_jekk e-posten

en: Labels
nn: Merkelappar

en: Login
nn: Innlogging

en: From:
nn: Frå:

en: _Eject
nn: Løys _ut

en: _Unmount
nn: _Avmonter

en: Network Manager
nn: Nettverkshandsamar

en: Connecting...
nn: Koplar til …

en: Disconnected
nn: Fråkopla

en: Connected: {0}
nn: Tilkopla: {0}

en: My _Stations
nn: _Stasjonar

en: S_earch
nn: S_øk

en: No stations found.
nn: Ingen stasjonar vart funne.

en: Please try your search again.
nn: Prøv å søkja på nytt.

en: Fetching Information...
nn: Hentar informasjon …

en: Click to add NPR stations.
nn: Trykk for å leggja til NPR-stasjonar.

en: Home Page
nn: Heimeside

en: Program Schedule
nn: Programoversikt

en: Donate
nn: Doner

en: Live Streams
nn: Live-straumar

en: Settings
nn: Innstillingar

en: _Clear Recent Documents...
nn: _Tøm nyleg brukte dokument …

en: Clear the Recent Documents list?
nn: Vil du tømma lista over nyleg brukte dokument?

en: Clear Recent Documents
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
nn: Viss du tømmer lista over nyleg brukte dokument vil følgjande fjernast:
    
    • Alle oppføringar frå menyoppføringa «Stader» -> «Nyleg brukte dokument».
    • Alle oppføringar frå lista over nyleg brukte dokument i alle program.

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Are you sure you want to close all programs and log out of the computer?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å stengja alle program og logge ut av datamaskina?

en: Restart
nn: Start om att

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å stengja alle program og starte datamaskina om att?

en: Shut Down
nn: Slå av

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
nn: Er du sikker på at du vil stengja alle program og slå av datamaskina?

en: A timer set for {0} has expired.
nn: Ein tidtakar for {0} er ferdig.

en: Time remaining:
nn: Tid att:

en: Timer paused, time remaining:
nn: Tidtakaren er pausa, attståande tid:

en: Set the timer's label to:
nn: Gi tidtakaren denne merkelappen:

en: _Set Label
nn: _Skriv merkelapp

en: _Pause Timer
nn: _Pause tidtakar

en: _Start Timer
nn: _Start tidtakar

en: _Remove Timer
nn: _Fjern tidtakar

en: hour | hours
nn[0]: time
nn[1]: timar

en: minute | minutes
nn[0]: minutt
nn[1]: minutt

en: second | seconds
nn[0]: sekund
nn[1]: sekund

en: Click to create a timer for {0}.
nn: Trykk for å laga ein tidtakar for {0}.

en: Automatically _Start Timers
nn: _Start tidtakarar automatisk

en: Automatically _Dismiss Timers
nn: _Avvis tidtakarar automatisk

en: Drop to move to Trash
nn: Slepp for å flytta til papirkorga

en: No items in Trash
nn: Papirkorga er tom

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
nn[0]: {0} element i papirkorga
nn[1]: {0} element i papirkorga

en: _Open Trash
nn: _Opna papirkorga

en: Empty _Trash
nn: _Tøm papirkorga

en: Empty all of the items from the trash?
nn: Vil du sletta alle elementa i papirkorga?

en: If you choose to empty the trash, all items in it
    will be permanently lost. Please note that you
    can also delete them separately.
nn: Viss du vel å tømma papirkorga vil alle\n
    element i ho gå tapt permanent. Hugs\n
    at du òg kan sletta dei kvar for seg.

en: _Weather Provider:
nn: _Vêrtilbydar

en: My _Locations
nn: _Plasseringar

en: _Search
nn: _Søk

en: Automatically Update _Every
nn: _Oppdater automatisk kvar

en: Use _Metric Units
nn: _Bruk metriske eningar

en: Invalid Weather Location
nn: Ugyldig vêradresse

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
nn: Vêrdataen er levert av Google. Denne kjelda krev at du oppgjev staden som amerikansk postkode eller «By, land».

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
nn: Vêrdataen er levert av The Weather Channel med opphavsrett. Denne kjelda krev at du oppgjev staden som amerikansk postkode eller som ein kode frå nettsida. For å finna koden din, leit opp vêrmeldinga for staden på nettsida, og du finn ein kode i URL-adressa etter \"local\" som liknar denne: AAXX0000.

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
nn: Vêrdataen er levert av Weather Underground med opphavsrett. Denne kjelda krev at du oppgjev staden som amerikansk postkode eller «By, land».

en: No results found.
nn: Fann ingen resultat.

en: Weather Configuration
nn: Set opp vêrvising

en: Click to add a location.
nn: Trykk for å leggja til ein stad.

en: Fetching data...
nn: Hentar data…

en: Radar _Map
nn: _Radarkart

en: Forecasts
nn: Prognose

en: Check _Weather
nn: _Sjekk vêret

en: _Today
nn: _I dag

en: T_omorrow
nn: I _morgon

note: draw humidity
en: {0} humidity
nn: {0} luftfukt

en: Switch Desks
nn: Bytt skrivebord

en: Desk
nn: Skrivebord

en: Virtual Desk
nn: Virtuelt skrivebord
