docky - en to tr translation catalogue (295 entries)

en: The finest dock no money can buy.
tr: Ücretsiz kullanabileceğiniz en iyi rıhtım programı.

en: A list of plugins that are active on this dock.
tr: Listedeki eklentiler bu rıhtım üzerinde etkin durumdadır.

en: Analog clock theme
tr: Analog saat teması

en: Clear finished timers
tr: Tamamlanan zamanlayıcıyı sıfırla

en: Currently selected item
tr: Seçili olan nesne

en: Dismiss a stopped timer when clicked
tr: Durdurulmuş zamanlayıcıya tıklanıldığı anda programdan çık

en: Do not change this!
tr: Bunu değiştirmeyin!

en: Dock icon size
tr: Rıhtım simge boyutu

en: Dock is 3d
tr: Rıhtım üç boyutlu

en: Dock manages all windows
tr: Rıhtım tüm pencereleri kontrol etsin

en: Dock zooms
tr: Rıhtım yakınlaştırmaları

en: Dock's hiding mode
tr: Rıhtım'ın gizleme modu

en: Docky item command to execute
tr: Docky nesnesini kapatmaya ayarla

en: Docky item hover text
tr: Docky öğesi üst yazı

en: Docky item hue
tr: Docky öğesi tonu

en: Enable checks for compositing
tr: Birleştirme için denetimleri etkinleştirir

en: Fade when hiding
tr: Gizlendiğinde soldur

en: GMail labels to check
tr: Gmail'i denetle

en: GMail username
tr: Gmail Kullanıcı ismi

en: How long the urgent indicator glow animation is (in seconds), 0 to disable, or -1 for infinite.
tr: Nesneleri ne kadar süre ile parlatılsın ? 0 = İptal veya -1 sonsuz.

en: How long to wait (ms) before unhiding
tr: Ne kadar sürede gizlenilmekten çıksın

en: How long to wait (ms) to update after a window switch
tr: Bir pencere geçişini güncelledikten sonra ne kadar süre bekleyecek (ms)

en: How many recent clipboard selections to show.
tr: Son pano seçimlerinin gösterimi kaç tane.

en: How much to shift the color of the urgent indicator. The value can be from -180 to 180.
tr: Acil göstergesi'nin rengini ne kadar kaldırsın. Bu değer -180'den 180'e olabilir.

en: How often (in mins) to check for new mail.
tr: Yeni posta için ne sıklıkla denetlensin (dakika cinsinden).

en: How often to check
tr: Ne sıklıkla denetlensin

en: How often to check for new weather information.
tr: Yeni hava durumu bilgisi için ne sıklıkla denetlensin.

en: How often to poll (in ms) for new clipboard data.
tr: Yeni pano verisi için ne sıklıkla yoklansın (ms cinsinden).

en: If the 'Pin to Dock' option should show in the menu of items, allowing you to add it permanently to the dock.
tr: Eğer 'Rıhtım'a İğnele' seçeneği öğelerin menüsünü gösterecekse, Bunu kalıcı olarak rıhtım'a eklemeyi kabul edeceksiniz.

en: If the dock is a panel
tr: Rıhtım bir panel ise

en: If true, Docky will only show windows on the currently active desktop.
tr: Doğruysa, Rıhtım sadece şu an etkin masaüstünü gösterecek.

en: If true, all new timers will automatically start.
tr: Eğer doğruysa, tüm yeni zamanlayıcılar otomatik başlayacak.

en: If true, shows a notify message for new unread mail.
tr: İşaretliyse, yeni okunmamış posta için bildirim mesajı gösterir.

en: If true, shows time in 24-hr format.
tr: Doğruysa, zamanı 24-sa biçiminde gösterir.

en: If true, the dock is drawn as a 3d dock.
tr: Doğuysa, rıhtım 3d olarak görüntülenecek.

en: If true, timers will disappear when they time out.
tr: Doğruysa, zamanlayıcı zaman aşımına uğradığında kaybolacak.

en: Last time checked
tr: Denetlenen son zaman

en: Left click command
tr: Sol tıklama komutu

en: List of active docks
tr: Etkin rıhtımların listesi

en: List of launchers
tr: Başlatıcılar listesi

en: Max Entries
tr: En Fazla Girdi Sayısı

en: NPR stations
tr: Ulusal radyo istasyonları

en: New timer length
tr: Yeni zamanlayıcı uzunluğu

en: Number of recent docs
tr: Son kullanılan belgelerin sayısı

en: Plugins on this dock
tr: Bu rıhtımdaki eklentiler

en: Show 'Pin to Dock' for items
tr: Öğeler için 'Rıhtım'a İğnele'yi göster

en: Show Quit in Docky item menu
tr: Çık'ı, Rıhtım öğesi menüsünün içinde göster

en: Show Settings in Docky item menu
tr: Ayarlar'ı Docky öğesi menüsü'nün içinde göster

en: Show a notify for unread mail
tr: Okunmayan postalar için bir uyarı göster

en: Show date
tr: Tarihi göster

en: Show hover text labels for launchers
tr: Başlatıcılar için üst metin etiketlerini göster

en: Show indicator dot for unread mail
tr: Okunmayan posta için nokta göstergesi göster

en: Show most recent doc
tr: En son rıhtım'ı göster

en: Show the Docky item
tr: Docky öğesini göster

en: Show the digital clock
tr: Sayısal saati göster

en: Show windows from only current desktop
tr: Sadece geçerli masaüstü'ündeki pencereleri göster

en: Sorts the items on the dock
tr: Rıhtım üzerindeki tüm öğeleri sıralar

en: Start all new timers
tr: Yeni zamanlayıcıların hepsini başlat

en: Stop items from dragging
tr: Sürüklemedeki öğeleri durdur

en: The GMail username to check.
tr: GMail kullanıcı adını denetle.

en: The current theme
tr: Geçerli tema

en: The default time (in secs) for any new timers.
tr: Her yeni zamanlayı için varsayılan zaman (saniye cinsinden).

en: The dock's position
tr: Rıhtım'ın konumu

en: The dock's position on the screen. Possible values are: Bottom, Top, Left, Right
tr: Rıhtım'ın ekran üzerindeki konumu. Olası değerler: Alt, Üst, Sol, Sağ

en: The dock's zoom size (if enabled), as a percent.
tr: Rıhtım'ın, bir yüzdesi olarak büyütme boyutu (eğer etkinleştirilmişse).

en: The last time Docky checked GMail for messages.
tr: Docky'nin GMail mesajları için son denetleme zamanı.

en: The list of weather locations to check.
tr: Denetim için hava durumu konumları listesi.

en: The name of the current Docky theme.
tr: Şu anki Docky temasının adı.

en: The name of the weather source to get weather information from.
tr: Hava durumu bilgisinin alınacağı hava durumu kaynağının adı.

en: The number of most recent documents to show.
tr: Gösterilecek en son kullanılan belgelerin sayısı.

en: The size of icons on the dock.
tr: Rıhtımdaki simgelerin boyutu.

en: The theme for the analog clock.
tr: Analog saat teması.

en: The weather source
tr: Hava durumu kaynağı

en: This is the list of all the launchers on this dock.
tr: Bu rıhtımdaki tüm başlatıcıların listesidir.

en: This is the monitor the dock exists on.
tr: Rıhtımın üzerinde durduğu monitördür.

en: This lists all the currently active (displayed) docks, by name.
tr: Bu, şu anda etkin (gösterilen) tüm rıhtım'ları ada göre listeler.

en: Timer Delay
tr: Zamanlayıcı Gecikmesi

en: Track Mouse Selections
tr: Fare Seçimlerini İzle

en: Urgent indicator color shift
tr: Acil göstergesinin renk kayması

en: Urgent indicator glow animation time (in seconds)
tr: Acil göstergesinin parıltı canladırması zamanı (saniye cinsinden)

en: Use 24-hr time
tr: 24-saat biçimli zaman kullan

en: Use metric units
tr: Metrik birimleri kullan

en: Used to sort the items on the dock.
tr: Rıhtım üzerindeki öğreleri sıralamak için kulllanılır.

en: Weather locations
tr: Hava durumu bölgeleri

en: Which monitor the dock is on
tr: Hangi monitör rıhtım üzerinde

en: Zoom size
tr: Yakınlaştırma boyutu

en: Search Docklets...
tr: Uygulamacıkları Ara...

en: Search Helpers...
tr: Yardımcıları Ara...

en: Click on any dock to configure.
tr: Yapılandırmak için herhangi bir rıhtıma tıklayın.

en: Drag any dock to reposition.
tr: Yeniden konumlandırmak için herhangi bir rıhtımı sürükleyin.

en: Delete the currently selected dock?
tr: Seçili rıhtım silinsin mi?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
tr: Eğer rıhtımı silmeyi seçerseniz, silinen rıhtımın
    tüm ayarları kalıcı olarak kaybolacak.

en: _Delete Dock
tr: Rıhtımı _Sil

en: _Select
tr: _Seç

en: .tar Archives
tr: .tar Arşivleri

en: Author
tr: Yazar

en: Move this docklet up on the selected dock
tr: Bu uygulamacığı seçili rıhtımın üstüne taşı

en: Move this docklet down on the selected dock
tr: Bu uygulamacığı seçili rıhtımın altına taşı

en: Move this docklet left on the selected dock
tr: Bu uygulamacığı seçili rıhtımın soluna taşı

en: Move this docklet right on the selected dock
tr: Bu uygulamacığı seçili rıhtımın sağına taşı

en: Configure this docklet
tr: Bu uygulamacığı yapılandır

en: About this docklet
tr: Bu uygulamacık hakkında

en: Add this docklet to the selected dock
tr: Bu uygulamacığı seçili rıhtıma ekle

en: Remove this docklet from the selected dock
tr: Bu uygulamacığı seçili rıhtımdan kaldır

en: Docky requires compositing to work properly. Certain options are disabled and themes/animations will look incorrect.
tr: Docky düzgün çalışmak için birleşiklik etkilerine ihtiyaç duyuyor. Bazı seçenekler devre dışı kalabilir ve temalar/animasyonlar düzgün görünmeyebilir.

en: Status
tr: Durum

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: About this helper
tr: Bu yardımcı hakkında

en: Enable this helper
tr: Bu yardımcıyı etkinleştir

en: Disable this helper
tr: Bu yardımcıyı etkisizleştir

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Stopped
tr: Durduruldu

en: When set, windows which do not already have launchers on a dock will be added to this dock.
tr: Ayarlandığında, bir rıhtım üzerindeki başlatıcıya sahip olmayan pencereler bu rıhtıma eklenecek.

en: <i>Never hides; maximized windows do not overlap the dock.</i>
tr: <i>Hiçbir zaman gizlemez; büyütülen pencereler rıhtımın üzerini kapatamaz.</i>

en: <i>Hides whenever the mouse is not over it.</i>
tr: <i>Fare üzerinde olmadığında gizle.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs the active application.</i>
tr: <i>Rıhtım etkin uygulamayı engellediğinde gizle.</i>

en: <i>Hides when dock obstructs any window.</i>
tr: <i>Rıhtım bir pencereyi engellediğinde gizle.</i>

en: Drag to reposition
tr: Yeniden konumlandırmak için sürükleyin

en: Drop to add to dock
tr: Rıhtıma eklemek için bırakın

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Quit Docky
tr: Docky'den _Çık

en: Docky Settings
tr: Docky Ayarları

en: _Start When User Logs In
tr: Kullanıcı Oturum Açtığında _Başlat

en: _Theme:
tr: _Tema:

en: _Install
tr: _Kur

en: <b>General Options</b>
tr: <b>Genel Seçenekler</b>

en: <b>Dock Configuration</b>
tr: <b>Rıhtım Yapılandırması</b>

en: Docks
tr: Rıhtımlar

en: All
tr: Tümü

en: Enabled
tr: Etkin

en: Disabled
tr: Etkin Olmayan

en: Docklets
tr: Uygulamacıklar

en: Usable
tr: Kullanılabilir

en: Helpers
tr: Yardımcılar

en: _New Dock
tr: _Yeni Rıhtım

en: None
tr: Hiçbiri

en: Autohide
tr: Otomatik gizle

en: Intellihide
tr: Akıllı gizleme

en: Window Dodge
tr: Pencere Çekilmesi

en: _Fade On Hide
tr: Gizlendiğinde _Soldur

en: _Icon Size:
tr: _Simge Boyutu:

en: _Hiding:
tr: _Gizleniyor:

en: _Panel Mode
tr: _Panel Kipi

en: 3D Back_ground
tr: 3B Art_alan

en: _Manage Windows Without Launcher
tr: Pencereleri Başlatıcı Olmadan _Yönet

en: _Zoom:
tr: _Yakınlaştır:

en: Drop to open with {0}
tr: {0} ile açmak için bırakın

en: New _Window
tr: Yeni _Pencere

en: _Open
tr: _Aç

en: _Reset Color
tr: Rengi _Sıfırla

en: _Pin to Dock
tr: Rıhtıma _İğnele

en: Drop to move to {0}
tr: {0} konumuna taşımak için bırakın

note: until we use a new version of GTK# which supports getting the GLib.Error code this is about the best we can do.
en: Error performing drop action
tr: Bırakam eylemi sırasında bir hata oluştu

en: Not enough free space on destination.
tr: Hedefte yeterli alan yok.

en: Complete
tr: Tamamlanmış

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Copying
tr: Kopyalanıyor

en: Open Containing _Folder
tr: İçeren _Klasörü Aç

en: Unma_ximize
tr: Büyüt_meyi geri al

en: Ma_ximize
tr: Bü_yüt

en: _Restore
tr: _Geri Getir

en: Mi_nimize
tr: _Küçült

en: _Close All
tr: _Tümünü Kapat

en: Sign up for {0}
tr: {0} için kaydolun

en: Validating...
tr: Doğrulanıyor...

en: Don't have {0}?
tr: {0} yok mu?

en: Account validation failed!
tr: Hesap doğrulama başarısız oldu!

en: Verify and save account information
tr: Hesap bilgisini doğrula ve kaydet

en: Account validation succeeded!
tr: Hesap doğrulama başarılı oldu!

en: Password
tr: Parola

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: <i>Verify and save account information</i>
tr: <i>Hesap bilgilerini doğrula ve kaydet</i>

en: Don't have an account?
tr: Bir hesabınız yok mu?

en: No Battery Found
tr: Pil Bulunamadı

en: {0} hour | {0} hours
tr[0]: {0} saat
tr[1]: {0} saat

en: {0} minute | {0} minutes
tr[0]: {0} dakika
tr[1]: {0} dakika

en: until charged
tr: doldurulana kadar

en: remaining
tr: kalan

en: _Statistics
tr: _İstatistikler

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Clipboard is currently empty.
tr: Pano şu anda boş.

en: Di_gital Clock
tr: Di_jital Saat

en: 24-Hour _Clock
tr: 24'lük _Saat

en: Show _Date
tr: Tarihi _Göster

en: Select _Theme
tr: _Temayı Seç

en: Themes
tr: Temalar

en: Theme
tr: Tema

en: _Undo
tr: _Geri

en: _Show Desktop
tr: Masaüstü'nü _Göster

en: _Tile Desktop
tr: Masaüstü'nü _Döşe

en: _Cascade Desktop
tr: Masaüstünü _Basamakla

en: _Add Label
tr: Etiket _Ekle

en: Check e_very:
tr: Denetim _süresi:

en: minutes
tr: dakika

en: Click to set username and password.
tr: Kullanıcı adı ve parolayı ayarlamak için tıklayın.

en: (no subject)
tr: (konu yok)

en: You have {0} new, unread messages
tr: {0} yeni, okunmamış iletiniz var

en: From: {0}
tr: Gönderen: {0}

en: Feed Error
tr: Besleme Hatası

en: Invalid Username
tr: Geçersiz Kullanıcı Adı

en: Network Error
tr: Ağ Hatası

en: General Error
tr: Genel Hata

en: Gmail Configuration
tr: Gmail Yapılandırması

en: No unread mail
tr: Okunmamış posta yok

en: {0} unread message | {0} unread messages
tr[0]: {0} okunmamış ileti
tr[1]: {0} okunmamış ileti

en: Checking mail...
tr: Posta denetleniyor...

en: _View
tr: _Görüntüle

en: _Compose Mail
tr: Posta _Oluştur

en: View C_ontacts
tr: K_işileri Görüntüle

en: New Mail
tr: Yeni Posta

en: Check _Mail
tr: _Postaları Denetle

en: Labels
tr: Etiketler

en: Login
tr: Oturum aç

en: From:
tr: Gönderen:

en: _Eject
tr: _Çıkart

en: _Unmount
tr: _Ayır

en: Network Manager
tr: Ağ Yöneticisi

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Connected: {0}
tr: Bağlandı: {0}

en: No network connection available
tr: Kullanılabilir ağ bağlantısı yok

en: My _Stations
tr: İ_stasyonlarım

en: S_earch
tr: A_ra

en: No stations found.
tr: İstasyon bulunamadı.

en: Please try your search again.
tr: Lütfen aramanızı tekrarlayın.

en: Fetching Information...
tr: Bilgi Getiriliyor...

en: Click to add NPR stations.
tr: NPR istasyonlarını eklemek için tıklayın.

en: Home Page
tr: Ana Sayfa

en: Program Schedule
tr: Program Zamanlama

en: Donate
tr: Bağışta Bulunun

en: Live Streams
tr: Canlı Akışlar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: _Clear Recent Documents...
tr: Açılan Son Belgeler Listesini _Temizle...

en: Clear the Recent Documents list?
tr: Açılan Son Belgeler listesi temizlensin mi?

en: Clear Recent Documents
tr: Açılan Son Belgeler Listesini Temizle

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
tr: Eğer Son Belgeler listesini temizlerseniz, aşağıdakileri de temizleyin:
    • Yerler'deki tüm öğeler → Son Belgeler menü öğesi.
    • Tüm uygulamalardaki son belgeler listesi'ndeki tüm öğeler.

en: L_ock Screen
tr: Ekranı K_ilitle

en: _Log Out...
tr: _Oturumu Kapat...

en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

en: Are you sure you want to close all programs and log out of the computer?
tr: Tüm programları sonlandırmak ve oturumu kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: _Suspend
tr: _Askıya Al

en: _Hibernate
tr: _Hazırda Beklet

en: _Restart...
tr: _Yeniden Başlat

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
tr: Tüm programları sonlandırmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak istediğinize emin misiniz?

en: Shut _Down...
tr: _Kapat...

en: Shut Down
tr: Kapat

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
tr: Tüm programları sonlandırmak ve bilgisayarı kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: A timer set for {0} has expired.
tr: {0} için ayarlanan zamanlayıcı sona erdi.

en: Time remaining:
tr: Kalan süre:

en: Timer paused, time remaining:
tr: Zamanlayıcı durdu, kalan süre:

en: Set the timer's label to:
tr: Zamanlayıcı etiketini ayarla:

en: _Set Label
tr: Etiket _Ata

en: _Pause Timer
tr: Zamanlayıcıyı _Durdur

en: _Start Timer
tr: Zamanlayıcıyı _Başlat

en: R_eset Timer
tr: Zamanlayıcıyı S_ıfırla

en: _Remove Timer
tr: Zamanlayıcıyı _Kaldır

en: hour | hours
tr[0]: saat
tr[1]: saat

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika

en: second | seconds
tr[0]: saniye
tr[1]: saniye

en: Click to create a timer for {0}.
tr: {0} için bir zamanlayıcı oluşturmak için tıklayın.

en: Automatically _Start Timers
tr: Zamanlayıcıları Otomatik Olarak _Başlat

en: Automatically _Dismiss Timers
tr: Zamanlayıcıları Otomatik Olarak _Sonlandır

en: Drop to move to Trash
tr: Çöpe taşımak için bırakın

en: No items in Trash
tr: Çöpünüz boş

en: {0} item in Trash | {0} items in Trash
tr[0]: Çöpte {0} öğe

en: Restore Files
tr: Dosyaları Geri Getir

en: _Open Trash
tr: Çöpü _Aç

en: Empty _Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: Empty all of the items from the trash?
tr: Çöpteki bütün öğeler boşaltılsın mı?

en: If you choose to empty the trash, all items in it
    will be permanently lost. Please note that you
    can also delete them separately.
tr: Eğer çöpü boşaltmayı seçerseniz, içerisindeki tüm öğeler
    kalıcı olarak yok olacak. Lütfen unutmayın çöpteki öğeleri
    teker teker de silebilirsiniz.

en: _Weather Provider:
tr: _Hava Durumu Sağlayıcısı:

en: My _Locations
tr: _Konumlarım

en: _Search
tr: _Ara

en: Automatically Update _Every
tr: Şu _Aralıkla Güncelle

en: Use _Metric Units
tr: _Metrik Birimleri Kullan

en: Invalid Weather Location
tr: Geçersiz Hava Konumu

en: Weather data provided by Google.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
tr: Hava durumu verileri Google tarafından sağlanmaktadır. Kaynak, Birleşik Devletler Zip Kodu veya 'Şehir,Ülke' şeklinde konum bilgisine ihtiyaç duyar.

en: Weather data provided by and copyright The Weather Channel.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or a unique code from the website.  To find your code, look up your forecast on their site and the code is in the URL after '/local/' and looks like AAXX0000.
tr: Hava durumu verileri The Weather Channel tarafından sağlanmakta ve telif haklarıyla korunmaktadır. Kaynak, Birleşik Devletler Zip Kodu veya web sitesinden özel bir koda ihtiyaç duyar. Gerekli kodu bulmak için, site üzerindeki hava tahmini sayfasının URL adresindeki '/yerel/' ve AAXX0000 gibi görünen kodlara bakabilirsiniz.

en: Weather data provided by and copyright Weather Underground.  This source requires locations to be specified as US Zip Code or 'City, Country'.
tr: Hava durumu verileri Weather Underground tarafından sağlanmakta ve telif haklarıyla korunmaktadır. Kaynak, Birleşik Devletler Zip Kodu veya 'Şehir,Ülke' şeklinde konum bilgisine ihtiyaç duyar.

en: No results found.
tr: Sonuç bulunamadı.

en: Weather Configuration
tr: Hava Durumu Yapılandırması

en: Click to add a location.
tr: Bir konum eklemek için tıklayın.

en: Fetching data...
tr: Veriler getiriliyor...

en: Radar _Map
tr: Radar _Haritası

en: Forecasts
tr: Hava Tahminleri

en: Check _Weather
tr: _Hava Durumunu Denetle

en: _Today
tr: _Bugün

en: T_omorrow
tr: Y_arın

note: draw humidity
en: {0} humidity
tr: {0} nem

en: Switch Desks
tr: Masaüstleri Arasında Geçiş Yap

en: Desk
tr: Masaüstü

en: Virtual Desk
tr: Sanal Masaüstü
