docky - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Search Docklets...
vi: Tìm Docklets...

en: Search Helpers...
vi: Tìm trợ giúp...

en: Click on any dock to configure.
vi: Bấm lên một thanh dock để cấu hình.

en: Drag any dock to reposition.
vi: Kéo thanh dock để đổi vị trí.

en: Delete the currently selected dock?
vi: Xóa thanh dock đang được chọn?

en: If you choose to delete the dock, all settings
    for the deleted dock will be permanently lost.
vi: Nếu bạn chọn xóa, tất cả các thiết lập
    cho thanh dock bị xóa cũng mất đi.

en: _Delete Dock
vi: _Xóa thanh Dock

en: _Select
vi: _Chọn

en: .tar Archives
vi: tập tin .tar

en: Author
vi: Tác giả
