editra - en to bg translation catalogue (29 entries)

en: "%s" was not found
bg: "%s" не беше намерен

en: %d matches were replaced.
bg: %d съвпадения бяха преместени

en: %s Source File
bg: %s сорс файл

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
bg: %s не може да бъде намерен,Може би е преметен или изтрит

en: %s does not exist
bg: %s не съществува

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
bg: %s беше изтрит от последното запаметяване

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
bg: %s беше променен от друго приложение

en: &About...
bg: &Относно

en: &Close Tab
bg: &Затвори прозореца

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Edit
bg: %Редактиране

en: &File
bg: &Файл

en: &Find
bg: &Намери

en: &Font
bg: &Шрифт

en: &Goto Line
bg: &Отиди на ред

en: &Help
bg: &Помощ

en: &New Tab
bg: &Нов подпрозорец

en: &Open
bg: &Отвори

en: &Paste
bg: &Постави

en: &Print
bg: &Печат

en: &Quick Find
bg: &Бързо намиране

en: &Save
bg: &Запис

en: &Settings
bg: &Настройки:

en: &Toolbar
bg: &Лента с инструменти

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &View
bg: &Изглед

en: About
bg: Относно

en: Access Denied: %s
bg: Достъпа отказан: %s
