editra - en to ca translation catalogue (466 entries)

en: "%s" was not found
ca: No s'han trobat "%s"

en: %s Source File
ca: %s Archiu d'orige

en: %s does not exist
ca: %s no existix

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
ca: %s ha sigut borrat des de l'últim guardat.
    
    ¿Vols guardar-lo de nou?

en: &Copy
ca: &Copiar

en: &Edit
ca: &Editar

en: &File
ca: &Archiu

en: &Find
ca: &Buscar

en: &Goto Line
ca: &Anar a Llínea

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &New Tab
ca: &Nova pestanya

en: &Open
ca: &Obrir

en: &Paste
ca: &Apegar

en: &Print
ca: &Imprimir

en: &Quick Find
ca: &Busca ràpida

en: &Save
ca: &Guardar

en: &Settings
ca: &Ajusts

en: &Toolbar
ca: Barra de ferramen&tes

en: &Tools
ca: &Ferramentes

en: &Undo
ca: &Desfer

en: &View
ca: &Vore

en: **Alias**
ca: **Alies**

en: Abort
ca: Abortar

en: About
ca: Al voltant de

en: Add a new executable
ca: Afegir un nou eixecutable

en: Add a new line after the current line
ca: Afegir una nova llínea després de la llínea actual

en: Add a new line before the current line
ca: Afegir una nova llínea abans de la llínea actual

en: Add and remove bookmarks
ca: Afegir i borrar marcadors

en: Advanced
ca: Alvançat

en: Alias
ca: Alies

en: All
ca: Tot

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
ca: Una versió actualisada d'Editra està disponible
    ¿Desija descarregar Editra %s ara?

en: Appearance
ca: Apariència

en: Apply
ca: Aplicar

en: Attributes
ca: Atributs

en: Auto-Completion
ca: Auto-completat

en: Auto-Indent
ca: Auto-Sangnar

en: Automatically save/use window state from last session
ca: Automàticament guardar/usar l'estat de la finestra de l'última sessió

en: Background
ca: Fondo

en: Backspace Unindents
ca: Espai arrere en desangnats

en: Binding
ca: Encuadernar

en: Black/White
ca: Blanc/Negre

en: Bookmark Selected Path(s)
ca: Guardar rutes seleccionades

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Bracket Highlighting
ca: Resaltat de claus

en: Cancel
ca: Cancelar

en: Canceled
ca: Cancelat

en: Change Font Settings
ca: Canviar Ajusts de la tipografia

en: Change view to "%s"
ca: Canviar vista a "%s"

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
ca: Els canvis fets en este diàlec es guardaran en el perfil actual. Alguns elements, com l'idioma requerixen reiniciar el programa.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
ca: Els canvis tindran efecte després de reiniciar el programa

en: Check
ca: Comprovar

en: Check for updates on startup
ca: Buscar actualisacions a l'inici.

en: Check if on disk file has been modified by others
ca: Comprovar si l'archiu ha sigut modificat per atres

en: Choose a Save Location
ca: Selecciona un lloc per a guardar

en: Choose an Encoding
ca: Seleccionar una codificació

en: Class Definitions
ca: Definicions de Classe

en: Clear
ca: Netejar

en: Click on an item to edit
ca: Click en un element per a editar

en: Close "%s"
ca: Tancar "%s"

en: Close All
ca: Tancar-h Tot

en: Close Window
ca: Tancar Finestra

en: Close all open tabs
ca: Tancar totes les pestanyes obertes

en: Close the current window
ca: Tancar la finestra actual

en: Code
ca: Còdic

en: Code Browser
ca: Explorador de Còdic

en: Code Folding
ca: Plegat de Còdic

en: CodeBrowser
ca: Explorador de Còdic

en: Color Highlight Code Syntax
ca: Color per al resaltat de sintaxis del còdic

en: Color Scheme
ca: Esquema de Colors

en: Colour/Default
ca: Color/predeterminat

en: Colour/White
ca: Color/Blanc

en: Command
ca: Comandament

en: Commands that affect an entire line
ca: Comandaments que afecten una llínea completa

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configure
ca: Configurar

en: Configure Printer
ca: Configurar Impressora

en: Convert selected text to all lowercase letters
ca: Convertir text seleccionat a lletres minúscules

en: Convert selected text to all uppercase letters
ca: Convertir text seleccionat a lletres MAYÚSCULES

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
ca: Convertir espais a tabuladors en la selecció/tot el text

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
ca: Convertir tabuladors a espais en la selecció/tot el text

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy Current Line
ca: Copiar Llínea Actual

en: Copy Full Path
ca: Copiar tot el camí

en: Copy Line
ca: Copiar Llínea

en: Copy Selected Text to Clipboard
ca: Copiar Text Seleccionat al Portapapers

en: Create Archive of "%s"
ca: Crear archiu de "%s"

en: Created
ca: Creat

en: Cu&t
ca: Tal&lar

en: Cut
ca: Tallar

en: Cut Current Line
ca: Tallar Llínea Actual

en: Cut Line
ca: Tallar Llínea

en: Cut Selected Text from File
ca: Tallar Text Seleccionat de l'Archiu

en: DECODING ERROR
ca: ERRO DE CODIFICACIÓ

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default EOL Mode
ca: Final de llínea predeterminat

en: Default Lexer
ca: Lèxic predeterminat

en: Default Perspective
ca: Perspectiva predeterminada

en: Default highlighing for new documents
ca: Resaltat predeterminat per als nous documents

en: Defines
ca: Definix

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete Perspective
ca: Borrar Perspectiva

en: Delete Saved View
ca: Borrar vista guardada

en: Disable Error Reporter
ca: Deshabilitar Informe d'Erros

en: Display Font
ca: Mostrar Font

en: Do you wish to exit?
ca: ¿Desija eixir?

en: Download
ca: Descarregar

en: Downloaded
ca: Descarregat

en: Downloading
ca: Descarregant

en: Downloading To: %s
ca: Descarregant en: %s

en: Downloading Update
ca: Descarregant Actualización

en: Downloading: %s
ca: Descarregant: %s

en: Downloads are incomplete
ca: Les descarregues no s'han completat

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Duplicate Line
ca: Llínea Duplicada

en: Duplicate the current line
ca: Duplicar la llínea actual

en: E&xit
ca: E&ixir

en: EOL Mode
ca: Final de llínea

en: ERROR: %s
ca: ERRO: %s

en: ERROR: Failed to save %s
ca: ERRO: Fallo al guardar %s

en: Edge Guide
ca: Marge de la Guia

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Preferences / Settings
ca: Editar Preferències / Ajusts

en: Edit the way syntax is highlighted
ca: Modificar el resaltat

en: Editor Command
ca: Comandament de l'editor

en: Editor Mode
ca: Modo Editor

en: Editra Log
ca: Bitàcora d'Editra

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
ca: Editra no pot obrir %(filename)s
    
    Erro:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
ca: Editra es un editor de text per a programadors.

en: Editra translations project
ca: Proyecte de traduccions d'Editra

en: Enable Vi Emulation
ca: Activar Vi Emulation

en: Encoding to try when auto detection fails
ca: Fallo de l'autodetecció a l'intentar la codificació

en: End of line character formatting
ca: Formateig de caràcter de final de llínea

en: Enter a hex color value
ca: Pose un valor de color hex.

en: Enter the name of the new key profile
ca: Posa el nom del nou perfil

en: Error
ca: Erro

en: Error Opening File
ca: Erro Obrint Archiu

en: Error Text
ca: Erro de text

en: Error Traceback:
ca: Traça de l'Erro:

en: Error: Unable to open %s
ca: Erro: No se pot obrir %s

en: Executable Commands
ca: Comandaments Eixecutables

en: Executables
ca: Eixecutables

en: Exit Code
ca: Còdic d'eixida

en: Exit the Program
ca: Eixir del Programa

en: Extensions (space separated, no dots)
ca: Extensions (separades per espais, sense punts)

en: Failed
ca: Fallo

en: Failed to install %d plugins
ca: Fallo a l'instalar %d complements

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
ca: Fallo al recarregar %(filename)s:
    Erro: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
ca: Fallo al recarregar l'archiu en: %(encoding)s

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
ca: Fallo al guardar archiu: %(filename)s
    
    Erro:
    %(errormsg)s

en: Feedback
ca: Correu electrònic

en: File Browser
ca: Navegador d'Archius

en: File History Length
ca: Tamany de l'Historial d'Archius

en: File Not Found
ca: Archiu No Trobat

en: File Settings
ca: Ajusts d'Archius

en: File Stat Failed
ca: Fallo d'Escomençament d'archiu

en: File Type
ca: Tipo d'archiu

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
ca: L'archiu ya està obert.
    ¿Vols obrir-lo de nou?

en: Filetype Associations
ca: Associacions de tipos d'archius

en: Find
ca: Buscar

en: Find Next
ca: Busca Següent

en: Find Text
ca: Buscar text

en: Find and Replace Text
ca: Buscar i reemplaçar text

en: Find/R&eplace
ca: Buscar/R&eemplaçar

en: Find/Replace
ca: Buscar/Reemplaçar

en: Finished
ca: Finalisat

en: Finshed downloading plugins
ca: S'ha completat la descàrrega dels complements

en: Folder
ca: Carpeta

en: Font Settings
ca: Ajusts de la tipografia

en: Foreground
ca: Primer pla

en: Format all EOL characters to %s Mode
ca: Formatejar tots els caràcters de final de llínea al modo %s

en: Function Definitions
ca: Definició de funcions

en: Generate %s
ca: Generar %s

en: Generate Code and Documents
ca: Generar còdic i documents

en: Generate a %s version of the current document
ca: Generar un archiu %s del document actual

en: Generate an %s version of the current document
ca: Generar un archiu %s del document actual

en: Generator
ca: Generador

en: Get Info
ca: Obtindre informació

en: Global Variables
ca: Variables Globals

en: Goto "%s"
ca: Anar "%s"

en: Goto Line
ca: Anar a la llínea

en: Goto Line Number
ca: Anar a la llínea número

en: Goto Matching Brace
ca: Anar al Corchet Corresponent

en: Goto command buffer
ca: Anar al comandament

en: Goto the next match
ca: Anar al següent

en: Guide Column
ca: Guia de la columna

en: Highlight Brackets/Braces
ca: Resaltar claus/paréntesis

en: Highlight Caret Line
ca: Resaltar signe d'intercalació

en: Highlight the background of the current line
ca: Resaltar el fondo de la llínea actual

en: Homepage
ca: Pàgina principal

en: Icon Theme
ca: Tema d'icons

en: Identities
ca: Identitats

en: Indent Lines
ca: Sangnar llínees

en: Indent Width
ca: Amplària del sangnat

en: Indent the selected lines
ca: Sangnar les llínees seleccionades

en: Indentation Guides
ca: Guies de sangnat

en: Info Text
ca: Text d'informació

en: Input Helpers
ca: Ajuda d'entrada

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
ca: Insertar espais en conte de caràcters tab en la tecla tab

en: Install
ca: Instalar

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
ca: Instalar els complements per a tots els usuaris
     **requerix privilegis d'administrador**

en: Install the plugins only for the current user
ca: Instalar els complements per a l'usuari actual

en: Installation Error
ca: Erro en l'instalació

en: Installed Version
ca: Versió instalada

en: Invalid file: %s
ca: Archiu no vàlit: %s

en: Inverse
ca: Invers

en: Join Lines
ca: Unir llínees

en: Join the Selected Lines
ca: Unir llínees seleccionades

en: Jump to Saved Path
ca: Botar a la ruta guardada

en: Key
ca: Clau

en: Key Profile
ca: Perfil Clau

en: Keybindings
ca: Claus d'encuadernació

en: Kind
ca: Tipo

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Language
ca: Idioma

en: Latest Version
ca: Última versió

en: Launch Configuration
ca: Configuració de llançament

en: Layout
ca: Distribució

en: Lexer
ca: Lèxic

en: Lexers
ca: Lèxics

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
ca: Llicència: wxWindows (veja COPYING.txt per a la llicència completa)

en: Line Edit
ca: Editar llínea

en: Load Last Session
ca: Carregar última sessió

en: Load Profile
ca: Carregar perfil

en: Load a Custom Profile
ca: Carregar un perfil personalisat

en: Load and save custom Profiles
ca: Carregar/Guardar els perfils personalisats

en: Load files from last session on startup
ca: Carregar archius de l'última sessió a l'inici

en: Loaded Profile: %s
ca: Perfil carregat: %s

en: Locale Settings
ca: Ajusts de localisació

en: Lowercase
ca: Minúscules

en: Macro Definitions
ca: Definicions de Macro

en: Main display font for various UI components
ca: Mostrar font principal per a varis components UI

en: Manage, Download, and Install plugins
ca: Gestionar, descarregar e instalar complements

en: Manually Set a Lexer/Syntax
ca: Establir lèxic/sintaxis manualment

en: Match Case
ca: Comprovar MAYÚSCULES/minúscules

en: Menu
ca: Menú

en: Misc
ca: Miscelànea

en: Modified
ca: Modificat

en: Modifier 1
ca: Modificador 1

en: Modifier 2
ca: Modificador 2

en: Modules
ca: Mòduls

en: Move caret matching brace
ca: Moure al Corchet Corresponent

en: Move to Recycle Bin
ca: Moure a la Paperera de Reciclage

en: Move to Trash
ca: Moure a la Paperera

en: Namespaces
ca: Espais del nom

en: Network
ca: Ret

en: New
ca: Nou

en: New &Window
ca: Nova &Finestra

en: New File
ca: Nou archiu

en: New Folder
ca: Nova Carpeta

en: New Line After
ca: Nova llínea després

en: New Line Before
ca: Nova llínea abans

en: New Profile
ca: Nou perfil

en: New Tab
ca: Nova pestanya

en: Next
ca: Següent

en: Next Bookmark
ca: Següent marcador

en: No Description Available
ca: No hi ha descripció disponible

en: No Valid Files to Open
ca: No hi han archius vàlits per a obrir

en: None
ca: Ningun

en: Not implemented
ca: No implementat

en: Ok
ca: Acceptar

en: Online project documentation and help guides
ca: Documentació del proyecte i guies d'ajuda en llínea

en: Open
ca: Obrir

en: Open &Recent
ca: Obrir &recent

en: Open A Python Shell
ca: Obrir una shell Python

en: Open Code Browser Sidepanel
ca: Obrir panel navegador de còdic

en: Open Directory?
ca: ¿Obrir directori?

en: Open File
ca: Obrir archiu

en: Open File Browser Sidepanel
ca: Obrir panel navegador d'archius

en: Open files in new windows by default
ca: Obrir archius en finestres noves predeterminades

en: Open the Quick Find Bar
ca: Obrir barra de busca ràpida

en: Open with
ca: Obrir en

en: Opened file: %s
ca: Archiu obert: %s

en: Opening %s
ca: Obrint %s

en: Packages
ca: Paquets

en: Page Set&up
ca: Configuració de Pàgina

en: Password
ca: Contrasenya

en: Paste
ca: Apegar

en: Paste Text from Clipboard to File
ca: Apegar text del portapapers a l'archiu

en: Pathmarks
ca: Ruta dels marcadors

en: Permissions
ca: Permisos

en: Perspective Name
ca: Nom de la perspectiva

en: Perspective to Delete
ca: Perspectiva a Borrar

en: Plain Text
ca: Text pla

en: Platform Info
ca: Informació de plataforma

en: Please check the preferences dialog to check your preferences
ca: Per favor comprove el diàlec preferent per a comprovar les seues preferències

en: Plugin Manager
ca: Gestor de complements

en: Port Number
ca: Número de port

en: Pr&eferences
ca: Pr&eferències

en: Preferences - Editra
ca: Preferències - Editra

en: Preview Printout
ca: Vista previa de l'impressió

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Bookmark
ca: Marcador anterior

en: Primary Font
ca: Font principal

en: Print
ca: Imprimir

en: Print Current File
ca: Imprimir archiu actual

en: Print Pre&view
ca: Vista Pr&evia

en: Print Preview
ca: Imprimir vista previa

en: Printer Mode
ca: Modo d'impressora

en: Procedure Definitions
ca: Definicions de Procediment

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile Saved as: %s
ca: Perfil guardat com: %s

en: Profile Updated
ca: Perfil actualisat

en: Program Executable Command
ca: Comandament Eixecutable del Programa

en: Programs
ca: Programes

en: Proxy Settings
ca: Ajusts del proxy

en: Proxy URL
ca: URL del Proxy

en: Put an item on the Shelf
ca: Posar un element en l'estant

en: Rate: %.2f Kb/s
ca: Velocitat: %.2f Kb/s

en: Recent Searches
ca: Busques recents

en: Recently Opened Files
ca: Archius oberts recentment

en: Recording Finished
ca: Gravat finalisat

en: Recording Macro
ca: Gravant macro

en: Redo
ca: Refer

en: Redo Last Undo
ca: Refer l'última acció

en: Reload File?
ca: ¿Recarregar archiu?

en: Reload the file with a specified encoding
ca: Recarregar l'archiu en una codificació especificada

en: Reload with Encoding
ca: Recarregar en codificació

en: Remember File Position
ca: Recordar posició de l'archiu

en: Remember Window Position on Exit
ca: Recordar posició de la finestra a l'eixir

en: Remember Window Size on Exit
ca: Recordar tamany de la finestra a l'eixir

en: Remove All Bookmarks
ca: Borrar tots els marcadors

en: Remove Saved Path
ca: Borrar ruta guardada

en: Remove all bookmarks from the current document
ca: Borrar tots els marcadors del document actual

en: Remove selection from list
ca: Borrar selecció de llista

en: Remove trailing whitespace
ca: Borrar espais al final

en: Rename
ca: Renomenar

en: Report Error
ca: Informe d'erro

en: Resave File?
ca: ¿Tornar a guardar archiu?

en: Retrieving Plugin List
ca: Obtenint llista de complements

en: Reveal in
ca: Revelar En

en: Revert file to last save point
ca: Tornar l'archiu a l'últim punt guardat

en: Revert to Default
ca: Restablir predeterminats

en: Revert to Saved
ca: Tornar a guardar

en: Run
ca: Eixecutar

en: Run script from current buffer
ca: Arrancar cadena des del buffer actual

en: Run the file associated with the current buffer in Launch
ca: Eixecutar l'archiu associat a la memòria intermija actual al llançament

en: Save
ca: Guardar

en: Save "%s"
ca: Guardar "%s"

en: Save &As
ca: Guardar &Com

en: Save All
ca: Guardar-ho tot

en: Save As
ca: Guardar com

en: Save Changes?
ca: ¿Guardar canvis?

en: Save Current File
ca: Guardar archiu actual

en: Save Current Settings to a New Profile
ca: Guardar ajusts actuals en un nou perfil

en: Save Current View
ca: Guardar vista actual

en: Save Error
ca: Guardar erro

en: Save Perspective
ca: Guardar perpectiva

en: Save Profile
ca: Guardar perfil

en: Save Selected Paths
ca: Guardar rutes seleccionades

en: Save Styles
ca: Guardar estils

en: Save all open pages
ca: Guardar totes les pàgines obertes

en: Save the current window layout
ca: Guardar el diseny actual de la finestra

en: Saved File As: %s
ca: Guardar archiu com: %s

en: Saved File: %s
ca: Archiu guardat: %s

en: Search Started
ca: Escomençar busca

en: Search complete
ca: Busca completa

en: Search wrapped to bottom
ca: Busca cíclica cap avant

en: Search wrapped to top
ca: Busca cíclica cap arrere

en: Secondary Font
ca: Font secundaria

en: Sections
ca: Seccions

en: Select &All
ca: Seleccionar-ho &Tot

en: Select All
ca: Seleccionar-ho tot

en: Select All Text in Document
ca: Seleccionar tot el text del document

en: Select an encoding to reload the file with
ca: Seleccionar una codificació per a recarregar l'archiu en

en: Select plugins to download
ca: Seleccionar complement a descarregar

en: Send bug reports and suggestions
ca: Enviar informes de fallos i sugerències

en: Set Font
ca: Establir font

en: Set the preview file type
ca: Establir el tipo d'archiu de previsualisació

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
ca: Establix una font secundaria utilisada per a regions especials quan s'usa resaltat de sintaxis

en: Sets the main/default font of the document
ca: Establix la font principal/predeterminada per al document

en: Settings
ca: Ajusts

en: Shelf
ca: Estant

en: Show EOL Markers
ca: Mostrar caràcters del final de llínea

en: Show Edge Guide
ca: Mostrar guia de marge

en: Show Hidden Files
ca: Mostrar archius ocults

en: Show Icons on Tabs
ca: Mostrar Icons en pestanyes

en: Show Indentation Guides
ca: Mostrar guies de sagnat

en: Show Line Number Margin
ca: Mostrar marge de número de llínea

en: Show Line Numbers
ca: Mostrar números de llínea

en: Show Shelf
ca: Mostrar estant

en: Show Splash Screen
ca: Mostrar pantalla de benvinguda

en: Show Status Bar
ca: Mostrar Barra d'Estat

en: Show Toolbar
ca: Mostrar barra de ferramentes

en: Show Whitespace
ca: Mostrar espais en blanc

en: Show Whitespace Markers
ca: Mostrar espais en blanc

en: Show output from
ca: Mostrar eixida de

en: Show the Shelf
ca: Mostrar l'estant

en: Show the edge column guide
ca: Mostrar el marge de la guia de la columna

en: Size
ca: Tamany

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
ca: Alguns estils han canviat ¿Vols guardar-los abans d'eixir?

en: Spaces to Tabs
ca: Espais a tabuladors

en: Start a New File
ca: Escomençar un nou archiu

en: Start a new file in a new tab
ca: Escomençar un nou archiu en una nova pestanya

en: Start a new file in a new window
ca: Escomençar un nou archiu en una finestra nova

en: Startup Settings
ca: Ajusts d'inici

en: Status Unknown
ca: Estat desconegut

en: Style Editor
ca: Editor d'estils

en: Style Tags
ca: Etiquetes d'estil

en: Style Theme
ca: Tema d'estil

en: Subroutine Declarations
ca: Declaracions de les subrutines

en: Subroutines
ca: Subrutines

en: Successfully Installed Plugins
ca: Complements instalats satisfactòriament

en: Switch Lexer to %s
ca: Canviar lèxic a %s

en: Syntax Highlighting
ca: Resaltat de sintaxis

en: System Directory
ca: Directori de sistema

en: Tab Width
ca: Amplària del tabulador

en: Tabs to Spaces
ca: Tabuladors a espais

en: Task Definitions
ca: Definicions de Tarea

en: Text Colors
ca: Color del text

en: Text Document
ca: Document de Text

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
ca: No es pot determinar la codificació correcta de '%s'.
    
    Tria una codificació i seleccione Acceptar per a obrir l'archiu en la codificació seleccionada.
    Pulsa Cancelar per a cancelar l'acció d'obrir l'archiu

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
ca: L'archiu: "%s" ha sigut modificat des de l'última vegada que s'ha guardat.
    ¿Desija guardar els canvis?

en: There are no files that Editra can open in %s
ca: No existixen archius que Editra puga obrir en %s

en: To Lowercase
ca: A minúscules

en: To Uppercase
ca: A MAYÚSCULES

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
ca: Per afegir un nou element arrastra i amolla l'archiu de complement a la llista.
    
    Per a borrar un element selecciona-lo i pulsa Suprimir o Borrar.

en: Toggle Auto-Indentation functionality
ca: Activar/desactivar auto sagnat

en: Toggle Bookmark
ca: Activar/desactivar Marcador

en: Toggle Code Folding
ca: Activar/desactivar còdic de carpeta

en: Toggle Editor View Options
ca: Activar/desactivar opcions de vista de l'editor

en: Toggle bookmark of the current line
ca: Activar/desactivar marcador de la llínea actual

en: Toolbar Icon Size
ca: Tamany d'icons de la barra de ferramentes

en: Transparency
ca: Transparència

en: Transpose Line
ca: Intercanviar llínea

en: Transpose the current line with the previous one
ca: Intercanviar la llínea actual i l'anterior

en: Trim Trailing Whitespace
ca: Eliminar espais al final

en: Turn off for better performance
ca: Apagar per a un millor rendiment

en: Unable to retrieve plugin list
ca: No se pot recuperar la llista de complements

en: Undo
ca: Desfer

en: Undo Last Action
ca: Desfer l'última acció

en: Unindent Lines
ca: Llevar indentació de les llínees

en: Unindent the selected lines
ca: Llevar indentació de la llínees seleccionades

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Update
ca: Actualisar

en: Update Available
ca: Actualisació disponible

en: Uppercase
ca: MAYÚSCULES

en: Use Auto Completion when available
ca: Usar autocompletat quant estiga disponible

en: Use Proxy
ca: Usar Proxy

en: Use Soft Tabs
ca: Usar Tabuladors

en: Use Tabs Instead of Spaces
ca: Utilisar tabuladors en lloc d'espais

en: User Directory
ca: Directori d'usuari

en: Username
ca: Usuari

en: View Editra's console log
ca: Vore consola del registre d'Editra

en: View Line of Next Bookmark
ca: Vore llínea del següent marcador

en: View Line of Previous Bookmark
ca: Vore llínea del marcador anterior

en: View Options
ca: Vore opcions

en: Visit the project homepage %s
ca: Visitar la web del proyecte %s

en: Visual Helpers
ca: Ajudes visuals

en: Warning Text
ca: Text d'avís

en: Where
ca: On

en: Where to Save Profile?
ca: ¿On vols guardar el perfil?

en: Whitespace
ca: Espai en blanc

en: Whitespace formating commands
ca: Comandaments de formateig d'espais

en: Word Wrap
ca: Ajust de llínea

en: Wrap Text Horizontally
ca: Ajustar llínees horisontalment

en: Written in 100%% Python.
ca: Escrit 100%% en Python

en: Your profile has been updated to the latest version
ca: El perfil s'ha actualisat a l'última versió

en: Zoom Default
ca: Zoom predeterminat

en: Zoom In
ca: Arrimar

en: Zoom Out
ca: Alluntar

en: bold
ca: negreta

en: eol
ca: final de llínea

en: exec
ca: eixecutar

en: italic
ca: cursiva

en: underline
ca: subrallat
