editra - en to nb translation catalogue (279 entries)

en: "%s" was not found
nb: "%s" ble ikke funnet

en: %s Source File
nb: %s Kilde fil

en: %s does not exist
nb: %s eksisterer ikke

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
nb: %s har blidt slettet siden siste lagrings punkt.
    
    Ønsker du å lagre det igjen?

en: &Close Tab
nb: &Lukk fane

en: &Copy
nb: &Kopier

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &File
nb: &Fil

en: &Find
nb: &Finn

en: &Font
nb: &Skrift

en: &Goto Line
nb: &Gå til linje

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &New Tab
nb: &Ny fane

en: &Open
nb: &Åpne

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: &Print
nb: &Skriv ut

en: &Quick Find
nb: &Hurtig Finn

en: &Save
nb: &Lagre

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: &Toolbar
nb: &Verktøylinje

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &Undo
nb: &Angre

en: &View
nb: &Vis

en: **Alias**
nb: **Kallenavn**

en: Abort
nb: Avbryt

en: About
nb: Om

en: Add a new line after the current line
nb: Legg til ny linje etter nåværende linje

en: Add a new line before the current line
nb: Legg til ny linje før nåværende linje

en: Add and remove bookmarks
nb: Legg til og fjern bokmerker

en: Advanced
nb: Avansert

en: All
nb: Alle

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
nb: En oppdatert versjon av Editra er tilgjengelig
    Vil du laste ned Editra %s nå?

en: Appearance
nb: Utseende

en: Apply
nb: Bruk

en: Attributes
nb: Attributter

en: Author: %s
nb: Forfatter: %s

en: Auto-Completion
nb: Autofullfør

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Black/White
nb: Svart/hvitt

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Canceled
nb: Avbrutt

en: Change Font Settings
nb: Endre skriftinstillinger

en: Change view to "%s"
nb: Endre visning til "%s"

en: Changes will take affect once the program has been restarted
nb: Endringene vil tre i kraft neste gang programmet starter

en: Check
nb: Sjekk

en: Check for updates on startup
nb: Se etter opdateringer når programmet startes

en: Check if on disk file has been modified by others
nb: Sjekk hvis fil på en disk har blidt endret av andre

en: Choose a Save Location
nb: Velg Lagrings område

en: Class Definitions
nb: Klass Definisjoner

en: Clear
nb: Tøm

en: Click on an item to edit
nb: Klikk på e element for å redigere

en: Close "%s"
nb: Lukk "%s"

en: Close All
nb: Lukk alle

en: Close All Tabs
nb: Lukk alle faner

en: Close Current Tab
nb: Lukk gjeldende fane

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Close all open tabs
nb: Luk alle åpne faner

en: Close the current window
nb: Lukk dette vinduet

en: Code
nb: Kode

en: Code Browser
nb: Kode Browser

en: Color
nb: Farge

en: Color Scheme
nb: Fargeoppsett

en: Command
nb: Kommando

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Configure Printer
nb: Konfigurer skriver

en: Convert selected text to all lowercase letters
nb: Konverter den merkede teksten til små bokstaver

en: Convert selected text to all uppercase letters
nb: Konverter den merkede teksten til store bokstaver

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy Current Line
nb: Kopier denne linjen

en: Copy Line
nb: Kopier linje

en: Copy Selected Text to Clipboard
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavla

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Create Archive of "%s"
nb: Skap Arkiv av "%s"

en: Created
nb: Opprettet

en: Cu&t
nb: Kl&ipp ut

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Cut Current Line
nb: Klipp ut denne lijen

en: Cut Line
nb: Klipp ut linje

en: Cut Selected Text from File
nb: Klipp ut Markert Text fra Fil

en: Default
nb: Standard

en: Default EOL Mode
nb: Forhåndsvalg EOL Modus

en: Default Lexer
nb: Forhåndsvalg Lexer

en: Default Perspective
nb: Forhåndsvalg Perspektiv

en: Defines
nb: Definerer

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Perspective
nb: Slette Perspektiv

en: Delete Saved View
nb: Slette Lagret Vis

en: Disable Error Reporter
nb: Deaktiver Feil Rapport

en: Display Font
nb: Skjermvis Skrift

en: Do you wish to exit?
nb: Vil du avslutte?

en: Document
nb: Dokument

en: Download
nb: Last ned

en: Downloaded
nb: Lastet ned

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Downloading To: %s
nb: Laster ned til: %s

en: Downloading Update
nb: Laster ned oppdatering

en: Downloading: %s
nb: Laster ned: %s

en: Downloads are incomplete
nb: Nedlastinger er ufullstendige

en: Duplicate
nb: Dublikat

en: Duplicate Line
nb: Duplikat Linje

en: Duplicate the current line
nb: Duplikat aktuell linje

en: E&xit
nb: A&vslutt

en: EOL Mode
nb: EOL Modus

en: ERROR: %s
nb: FEIL: %s

en: ERROR: Failed to save %s
nb: FEIL: Kunne ikke lagre %s

en: Edge Guide
nb: Edge Veileder

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Preferences / Settings
nb: Rediger Egenskaper / Innstillinger

en: Editor
nb: Tekstredigering

en: Editor Command
nb: Tekstredigerings Kommand

en: Editor Mode
nb: Tekstredigerings Modus

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
nb: Editra kunne ikke åpne %(filename)s
    
    Feil:
    %(errormsg)s

en: Error
nb: Feil

en: Error Opening File
nb: Feil ved åpning av fil

en: Error Text
nb: Feiltekst

en: Error: Unable to open %s
nb: Feil: Kunne ikke åpne %s

en: Exit the Program
nb: Avslutt programet

en: Failed
nb: Feilet

en: Feedback
nb: Tilbakemelding

en: File Browser
nb: Filhåndterer

en: File Not Found
nb: Fant ikke filen

en: File Type
nb: Filtype

en: Filetype Associations
nb: Filtype assosiasjoner

en: Find
nb: Finn

en: Find Text
nb: Finn tekst

en: Find and Replace Text
nb: Finn og erstatt tekst

en: Find/R&eplace
nb: Finn/E&rstatt

en: Find/Replace
nb: Finn/Erstatt

en: Finished
nb: Fullført

en: Finshed downloading plugins
nb: Ferdig med å laste ned tillegg

en: Folder
nb: Mappe

en: Font
nb: Skrift

en: Font Settings
nb: Skriftinstillinger

en: Foreground
nb: Forgrunn

en: General
nb: Generelt

en: Generate %s
nb: Generer %s

en: Generate Code and Documents
nb: Generer kode og dokumenter

en: Get Info
nb: Hent info

en: Global Variables
nb: Globale variabler

en: Goto "%s"
nb: Gå til "%s"

en: Goto Line
nb: Gå til linje

en: Goto Line Number
nb: Gå til linjenummer

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Icon Theme
nb: Ikontema

en: Icons
nb: Ikoner

en: Identities
nb: Identiteter

en: Info Text
nb: Info tekst

en: Install
nb: Installér

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
nb: Installér tilleggene for alle brukerne
    ***krever administrative rettigheter*

en: Install the plugins only for the current user
nb: Installér tilleggene kun for denne brukeren

en: Installation Error
nb: Installasjonsfeil

en: Installed Version
nb: Installert versjon

en: Join Lines
nb: Slå sammen linjer

en: Join the Selected Lines
nb: Slå sammen markerte linjer

en: Labels
nb: Etiketter

en: Language
nb: Språk

en: Latest Version
nb: Siste versjon

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
nb: Lisens: wxWindows (se COPYING.txt for full lisens)

en: Line Edit
nb: Linjeredigering

en: Load Profile
nb: Last inn profil

en: Loaded Profile: %s
nb: Lastet profil: %s

en: Locale Settings
nb: Lokale instillinger

en: Lowercase
nb: Små bokstaver

en: Macros
nb: Makroer

en: Manage, Download, and Install plugins
nb: Behandle, last ned og installer tilleggene

en: Menu
nb: Meny

en: Misc
nb: Diverse

en: Modified
nb: Endret

en: Modules
nb: Moduler

en: Move to Recycle Bin
nb: Flytt til papirkurven

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Network
nb: Nettverk

en: New
nb: Ny

en: New &Window
nb: Nytt &vindu

en: New File
nb: Ny fil

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: New Line After
nb: Ny linje etter

en: New Line Before
nb: Ny linje før

en: New Profile
nb: Ny profil

en: Next
nb: Neste

en: Next Bookmark
nb: Neste bokmerke

en: No Description Available
nb: Ingen beskrivelse er tilgjengelig

en: No Valid Files to Open
nb: Ingen gyldige filer å åpne

en: None
nb: Ingen

en: Open
nb: Åpne

en: Open Directory?
nb: Åpne mappe?

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Open files in new windows by default
nb: Åpne filer i nytt vindiu som standard

en: Open with
nb: Åpne med

en: Opening %s
nb: Åpner %s

en: Packages
nb: Pakker

en: Password
nb: Passord

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste Text from Clipboard to File
nb: Lim inn tekst fra utklippstavle til fil

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Plain Text
nb: Ren tekst

en: Plugin Manager
nb: Tilleggsbehandler

en: Port Number
nb: Portnummer

en: Preview Printout
nb: Utskriftsvisning

en: Previous
nb: Forrige

en: Previous Bookmark
nb: Forrige bokmerke

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print Pre&view
nb: For%håndsvisning av utskrift

en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Profile
nb: Profil

en: Programs
nb: Programmer

en: Protocols
nb: Protokoller

en: Proxy Settings
nb: Proxy Innstillinger

en: Recent Searches
nb: Nylige søk

en: Recently Opened Files
nb: Nylig åpnede filer

en: Redo
nb: Gjør om

en: Redo Last Undo
nb: Gjør om sist angring

en: Remember Window Position on Exit
nb: Husk vindusposisjon når programmet avsluttes

en: Remember Window Size on Exit
nb: Husk vindusstørrelsen når programmet avsluttes

en: Remove All Bookmarks
nb: Fjern alle bokmerker

en: Remove all bookmarks from the current document
nb: Fjern alle bokmerker fra dette dokumentet

en: Remove selection from list
nb: Fjern valg fra listen

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Report Error
nb: Rapporter Feil

en: Run
nb: Kjør

en: Save
nb: Lagre

en: Save &As
nb: Lagre &som

en: Save All
nb: Lagre alle

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save Changes?
nb: Lagre endringer?

en: Save Current File
nb: Lagre denne filen

en: Save Current Settings to a New Profile
nb: Lagre disse innstillingene til en ny profil

en: Save Current View
nb: Lagre denne visningen

en: Save Error
nb: Lagringsfeil

en: Save Profile
nb: Lagre profil

en: Save Styles
nb: Lagre stiler

en: Save all open pages
nb: Lagre alle åpne sider

en: Saved File As: %s
nb: Lagret fil som: %s

en: Saved File: %s
nb: Lagret fil: %s

en: Sections
nb: Seksjoner

en: Select &All
nb: Velg &alt

en: Select All
nb: Velg alle

en: Select All Text in Document
nb: Velg all tekst i dokumentet

en: Select plugins to download
nb: Velg tillegg å laste ned

en: Set Font
nb: Sett skrifttype

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Show Hidden Files
nb: Vis skjulte filer

en: Show Line Numbers
nb: Vis linjenummer

en: Show Status Bar
nb: Vis statuslinja

en: Show Toolbar
nb: Vis verktøylinje

en: Size
nb: Størrelse

en: Start a New File
nb: Start n ny fil

en: Start a new file in a new tab
nb: Start en ny fil i ny fane

en: Start a new file in a new window
nb: Start en ny fil i nytt vindu

en: Startup Settings
nb: Oppstartsinnstillinger

en: Tab Width
nb: Tabulatorbredde

en: Tabs to Spaces
nb: TAB til mellomrom

en: Text Colors
nb: Tekstfarge

en: Text Document
nb: Tekstdokument

en: Transparency
nb: Gjennomsiktighet

en: Undo
nb: Angre

en: Undo Last Action
nb: Angre siste handling

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Update
nb: Oppdater

en: Update Available
nb: Oppdatering tilgjengelig

en: Uppercase
nb: Store bokstaver

en: Use Auto Completion when available
nb: Bruk autofullfør hvis tilgjengelig

en: Use Proxy
nb: Bruk mellomtjener

en: User Directory
nb: Brukermappe

en: Username
nb: Brukernavn

en: Visit the project homepage %s
nb: Besøk prosjektets hjemmeside %s

en: Where
nb: Hvor

en: Whitespace
nb: Tomrom

en: Word Wrap
nb: Ordbryting

en: Wrap Text Horizontally
nb: Bryt tekst horisontalt

en: Written in 100%% Python.
nb: Skrevet 100%% i Python.

en: Your profile has been updated to the latest version
nb: Din profil har blitt oppdatert til siste versjon

en: Zoom In
nb: Zoom Inn

en: Zoom Out
nb: Zoom Ut

en: bold
nb: uthevet

en: italic
nb: kursiv

en: underline
nb: understrek
