editra - en to sk translation catalogue (636 entries)

en: "%s" was not found
sk: Výraz "%s" sa nenašiel

en: %d matches were replaced.
sk: Bolo nahradených %d zhodných výrazov

en: %s Source File
sk: Zdrojový súbor %s

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
sk: Súbor %s sa nenašiel
    Pravdepodone bol premiestnený alebo zmazaný.

en: %s does not exist
sk: %s neexistuje

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
sk: %s bol od posledného uloženia odstránený.
    
    Chceš ho uložiť znova?

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
sk: Súbor %s bol upravený inou aplikáciou.
    Chceš ho načítať znova?

en: &About...
sk: &O...

en: &Close Tab
sk: &Zavrieť kartu

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &File
sk: &Súbor

en: &Find
sk: &Nájsť

en: &Font
sk: &Písmo

en: &Goto Line
sk: &Choď na riadok

en: &Help
sk: &Pomoc

en: &New Tab
sk: &Nová katra

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: &Paste
sk: &Prilepiť

en: &Print
sk: &Tlačiť

en: &Quick Find
sk: &Rýchle hľadanie

en: &Save
sk: &Uložiť

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: &Toolbar
sk: &Panel nástrojov

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Undo
sk: &Späť

en: &View
sk: &Zobraziť

en: << Remove
sk: << Odstrániť

en: Abort
sk: Zrušiť

en: About
sk: O...

en: Access Denied: %s
sk: Prístup zamietnutý: %s

en: Add >>
sk: Pridať >>

en: Add a new executable
sk: Pridať nový spúšťač

en: Add a new line after the current line
sk: Pridať nový riadok po aktuálnom riadku

en: Add a new line before the current line
sk: Pridať nový riadok pred aktuálnym riadkom

en: Add and remove bookmarks
sk: Pridať a odstrániť záložky

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: All
sk: Všetko

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
sk: Je dostupná novšia verzia Editry
    Chceš si teraz stiahnuť Editru %s?

en: AntiAliasing
sk: Vyhladzovanie

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Apply
sk: Použiť

en: Are you sure want to delete %s?
sk: Naozaj chceš zmazať %s?

en: Are you sure you want to uninstall %s?
    This cannot be undone.
sk: Naozaj chceš odinštalovať %s?
    Táto operácia sa nedá vrátiť späť.

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Audible feedback when errors are detected
sk: Odoslať hlásenie pri zistení chyby

en: Aui Pane Navigator
sk: Aui navigátor panelov

en: Author: %s
sk: Autor: %s

en: Auto-Completion
sk: Auto-doplňovanie

en: Auto-Indent
sk: Auto-odsadzovanie

en: Automatic
sk: Autmaticky

en: Automatically Backup Files
sk: Automaticky zálohovať súbory

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
sk: Automaticky načítať súbory ak sú zistené zmeny na disku

en: Automatically save/use window state from last session
sk: Automaticky uložiť/použiť stav okna z posledného sedenia

en: Automatically trim whitespace on save
sk: Automaticky orezať biele znaky pri uložení

en: Background
sk: Pozadie

en: Backspace Unindents
sk: Backspace ododsdzuje

en: Backup Path:
sk: Cesta pre zálohy:

en: Backup buffer to file periodically
sk: Pravidelne zálohovať buffer do súboru

en: Binding
sk: Klávesové skratky

en: Black/White
sk: Čiernobiele

en: Bookmark Selected Path(s)
sk: Záložka z vybraných ciest

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Bracket Highlighting
sk: Druh zvýraznenia

en: Can't change directory to: %s
sk: Nemôžem zmeniť priečinok na: %s

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Change Encoding
sk: Zmena kódovania

en: Change Font Settings
sk: Zmeniť nastavenie písma

en: Change line endings to %s
sk: Zmení znaky konca riadka na %s

en: Change the encoding of the current document.
sk: Zmení kódovanie aktuálneho dokumentu.

en: Change view to "%s"
sk: Zmeniť zobrazenie na "%s"

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
sk: Zmeny urobené v tomto okne budú uložené v tvojom aktuálnom profile. Niektoré položky, ako napr. Jazyk vyžadujú reštart programu pre uplatnenie zmien.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
sk: Zmeny sa prejavia až po reštarte programu

en: Check
sk: Skontrolovať

en: Check for updates on startup
sk: Kontrolovať aktuálnu verziu pri štarte

en: Check if on disk file has been modified by others
sk: Kontrolovať zmeny súboru na disku

en: Check spelling while typing
sk: Kontrolovať pravopis pri písaní

en: Choose Folder
sk: Zvoľ priečinok

en: Choose Search Folder
sk: Vyber adresár pre vyhľadávanie

en: Choose a Save Location
sk: Vyber miesto pre uloženie

en: Choose an Encoding
sk: Vyber kódovanie

en: Choose and executable
sk: Vyber a spusti

en: Class Definitions
sk: Definícia triedy

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Click on an item to edit
sk: Kliknutím na položku upravíš

en: Close "%s"
sk: Zatvoriť "%s"

en: Close All
sk: Zavrieť všetko

en: Close All Tabs
sk: Zavrieť všetky karty

en: Close Current Tab
sk: Zavrieť aktuálnu kartu

en: Close Other Tabs
sk: Zavrieť ostatné karty

en: Close Window
sk: Zavrieť okno

en: Close all open tabs
sk: Zavrieť všetky otvorené karty

en: Close the current window
sk: Zavrieť aktuálne okno

en: Code
sk: Kód

en: Code Browser
sk: Prehliadač kódu

en: Code Folding
sk: Združovanie kódu

en: Code folding toggle actions
sk: Akcie pre združovanie kódu

en: Color
sk: Farba

en: Color Highlight Code Syntax
sk: Farba zvýrazňovača kódu

en: Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: Colour/Default
sk: Farba/Predvolená

en: Colour/White
sk: Farba/Biela

en: Command
sk: Príkaz

en: Commands that affect an entire line
sk: Príkazy, ktoré majú vplyv na celý riadok

en: Configuration
sk: Nastavenia

en: Configuration Changes Made
sk: Zmeny konfigurácie vykonané

en: Configure
sk: Nastav

en: Configure Printer
sk: Nastavenia tlače

en: Convert selected text to all lowercase letters
sk: Preveď vybraný text na malé písmená

en: Convert selected text to all uppercase letters
sk: Preveď vybraný text na veľké písmená

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
sk: Preveď vo vybranom/celom texte medzery na tabelátory

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
sk: Preveď vo vybranom/celom texte tabelátory na medzery

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy Current Line
sk: Kopíraovať aktuálny riadok

en: Copy Full Path
sk: Kopírovať celú cestu

en: Copy Line
sk: Kópia riadku

en: Copy Selected Text to Clipboard
sk: Kopírovať vydraný text do schránky

en: Count
sk: Počet

en: Create Archive of "%s"
sk: Vytvoriť archív z "%s"

en: Created
sk: Vytvorené

en: Cu&t
sk: &Vystrihnúť

en: Current Document
sk: Aktuálny dokument

en: Customize
sk: Prispôsobiť

en: Customize Menu
sk: Upraviť menu

en: Customize the items shown in this menu.
sk: Uprav si položky v menu podľa seba.

en: Customize...
sk: Upraviť...

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut Current Line
sk: Vystrihnúť aktuálny riadok

en: Cut Line
sk: Vystrihnúť riadok

en: Cut Selected Text from File
sk: Vystrihnúť vybraný text zo súboru

en: Cycle Clipboard
sk: Cyklická schránka

en: Cycle through recent clipboard text
sk: Cyklicky prechádza schránku

en: DECODING ERROR
sk: CHYBA PRI DEKÓDOVNÍ

en: Default
sk: Predvolené

en: Default EOL Mode
sk: Predvolený koniec riadku

en: Default Lexer
sk: Predvolený zvýrazňovač

en: Default Perspective
sk: Predvolený pohľad

en: Default highlighing for new documents
sk: Predvolený zvýrazňovač pre nový dokument

en: Defines
sk: Definuj

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete Error
sk: Chyba pri mazaní

en: Delete File?
sk: Zmazať súbor?

en: Delete Line
sk: Zmazať

en: Delete Perspective
sk: Zmazať pohľad

en: Delete Saved View
sk: Zmazať uložené zobrazenie

en: Delete the selected line(s)
sk: Zmazať vybrané riadky

en: Direction
sk: Smer hľadania

en: Disable Error Reporter
sk: Zakázať hlásenie chýb

en: Display Font
sk: Zobrazené písmo

en: Do you wish to exit?
sk: Naozaj chceš skončiť

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
sk: Naozaj chceš otvoriť všetkých %d súborov v tomto priečinku?
    Varovanie: otváranie priveľa súborov naraz môže spôsobiť dočasné zamrznutie programu.

en: Document
sk: Dokument

en: Down
sk: Dole

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Downloaded
sk: Stiahnuté

en: Downloading
sk: Sťahujem

en: Downloading To: %s
sk: Sťahujem do: %s

en: Downloading Update
sk: Sťahujem aktualizáciu

en: Downloading: %s
sk: Sťahujem: %s

en: Downloads are incomplete
sk: Sťahovanie zlyhalo

en: Duplicate
sk: Duplikát

en: Duplicate Line
sk: Duplikovať riadok

en: Duplicate the current line
sk: Duplikovať aktuálny riadok

en: E&xit
sk: &Ukončiť

en: EOL Mode
sk: Ukončovač riadku

en: ERROR: %s
sk: CHYBA: %s

en: ERROR: Failed to save %s
sk: CHYBA: Ukladanie %s zlyhako

en: Edge Guide
sk: Zalamovač

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Preferences / Settings
sk: Upraviť voľby / nastavenia

en: Edit the way syntax is highlighted
sk: Upraviť vlastnosti zvýrazňovača

en: Editor Command
sk: Príkaz editora

en: Editor Mode
sk: Mód editora

en: Editra Log
sk: Log Editry

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
sk: Editra nemôže otvoriť %(filename)s
    
    Chyba:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
sk: Editra je textový editor pre programátorov

en: Editra translations project
sk: Prekladací projek Editry

en: Editra: Open
sk: Editra: Otvoriť

en: Empty File
sk: Prázdny súbor

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable Vi Emulation
sk: Povoliť Vi emuláciu

en: Enable column edit mode.
sk: Povoliť stĺpcový mód úpravy

en: Encoding to try when auto detection fails
sk: Kódovanie skús zmeniť ak zlyhá autodetekcia

en: End of line character formatting
sk: Formát znaku ukončujúceho riadok

en: Enter a hex color value
sk: Vložiť hexa kód farby

en: Enter style sheet name
sk: Zadaj názov štýlu

en: Enter the name of the new key profile
sk: Zadaj meno pre nový profil kláves

en: Error
sk: Chyba

en: Error Opening File
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Error Text
sk: Chybový text

en: Error Traceback:
sk: Výpis chyby:

en: Error in regular expression expansion.The replace action cannot be completed.
    
    Error Message: %s
sk: Chyba v regulárnom výraze. Nahradenie nie je možné.
    Chybová správa: %s

en: Error: Something unexpected happend
    Help improve Editra by clicking on Report Error
    to send the Error Traceback shown below.
sk: Chyba: Niečo nie je v poriadku
    Pomôž vylepšiť Editru. Klikni na 'Nahlás chybu'
    a pošli nám chybový výpis zobrazený nižšie.

en: Error: Unable to open %s
sk: Chyba: Nemôžem otvoriť %s

en: Errors
sk: Chyby

en: Executable Commands
sk: Spustiteľné príkazy

en: Executables
sk: Spúšťače

en: Exit Code
sk: Ukončovací kód

en: Exit the Program
sk: Ukončiť program

en: Exit the application
sk: Ukončiť aplikáciu

en: Extended Auto-Comp
sk: Pokročilé autodokončovanie

en: Extensions (space separated, no dots)
sk: Rozšírenia (oddeľuj medzerami nie bodkami)

en: Failed
sk: Zlyhnie

en: Failed to create print preview
sk: Vytváranie náhľadu tlače zlyhalo

en: Failed to install %d plugins
sk: Inštalácia %d doplnkov zlyhala

en: Failed to load Enchant
sk: Nepodarilo sa načítať Enchant

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
sk: Obnovenie %(filename)s zlyhalo:
    Chyba: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
sk: Zlyhalo obnovenie súboru v %(encoding)s

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
sk: Uloženie %(filename)s zlyhako
    
    Chyba:
    %(errormsg)s

en: Feedback
sk: Spätná väzba

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: File Filters:
sk: Filer súborov

en: File History Length
sk: Dĺžka súborovej hisórie

en: File Not Found
sk: Súbor sa nenašiel

en: File Settings
sk: Nastavenia súborov

en: File Stat Failed
sk: Načítanie štatistiky súboru zlyhalo

en: File Type
sk: Typ súboru

en: File backup performed: %s
sk: Vytvorená záloha súboru: %s

en: File is Read Only and cannot be saved
sk: Súbor je určený iba na čítanie, nedá sa uložiť

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
sk: Súbor je už otvorený na inaj karte.
    Chceš ho otvoriť znova?

en: Files
sk: Súbory

en: Files Searched: %d
sk: Nájdených súborov: %d

en: Filetype Associations
sk: Asociácie súboru

en: Find
sk: Hľadať

en: Find All
sk: Hľadať všetko

en: Find Count
sk: Počet níjdených

en: Find Next
sk: Nájsť ďalší

en: Find Options
sk: Nastavenie hľadania

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúci

en: Find Selected
sk: Hľadať vybrané

en: Find Text
sk: Hľadať text

en: Find and Replace Text
sk: Nájsť a nahradiť text

en: Find what
sk: Nájsť

en: Find/R&eplace
sk: Hľadať/&Nahradiť

en: Find/Replace
sk: Hľadať/Nahradiť

en: Finished
sk: Ukončené

en: Finshed downloading plugins
sk: Sťahovanie doplnkov ukončené

en: Folder
sk: Adresár

en: Font
sk: Písmo

en: Font Settings
sk: Nastavenie písma

en: Foreground
sk: Popredie

en: Format
sk: Formát

en: Format EOL?
sk: Formát konca riadku

en: Format all EOL characters to %s Mode
sk: Ukončovacie znaky konca riadku pre mód %s

en: Function Definitions
sk: Definícia funkcie

en: Functions
sk: Funkcie

en: General
sk: Hlavné

en: Generate %s
sk: Vytvoriť %s

en: Generate Code and Documents
sk: Vytvoriť kód a dokumenty

en: Generate a %s version of the current document
sk: Vytvoriť %s verziu aktuálneho dokumentu

en: Generate an %s version of the current document
sk: Vytvoriť %s verziu aktuálneho dokumentu

en: Get Info
sk: Získať info

en: Global Variables
sk: Globálne premenné

en: Goto "%s"
sk: Ísť na "%s"

en: Goto Line
sk: Ísť na

en: Goto Line Number
sk: Ísť na riadok číslo

en: Goto Matching Brace
sk: Protizátvorka

en: Goto command buffer
sk: Ísť do bufferu príkazov

en: Goto next position in history.
sk: Prejde na nasledujúcu pozíciu v histórii

en: Goto previous match
sk: Ísť na predchádzajúci nález

en: Goto previous position in history.
sk: Prejde na predchádzajúcu pozíciu v histórii

en: Goto the next match
sk: Ísť na nasledujúci nález

en: Guide Column
sk: Vodiaci stĺpec

en: Highlight Brackets/Braces
sk: Zvýrazniť úvodzovky/zátvorky

en: Highlight Caret Line
sk: Zvýrazniť aktívny riadok

en: Highlight the background of the current line
sk: Zvýraní pozadie na aktuálnom riadku

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Icon Theme
sk: Vzhľad ikon

en: Icons
sk: Ikony

en: Identities
sk: Identity

en: Imports
sk: Importy

en: Indent Lines
sk: Odsadzovať riadky

en: Indent Width
sk: Šírka odsadzovania

en: Indent the selected lines
sk: Odsadiť vybraný riadok

en: Indentation Guides
sk: Odsadzovacie vodítka

en: Info Text
sk: Informatívny text

en: Input Helpers
sk: Pomôcky vkladania

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
sk: Vkladať medzery namiesto znaku tabelátora po stlačení TAB

en: Install
sk: Inštalovať

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
sk: Inštalovať doplnky pre všetkých užívateľov
     **vyžaduje správcovské práva**

en: Install the plugins only for the current user
sk: Inštalovať doplnky pre aktuálneho užívateľa

en: Installation Error
sk: Chyba inštalácie

en: Installed Version
sk: Nainštalovaná verzia

en: Invalid Path
sk: Špatná cesta

en: Invalid expression "%s"
sk: Chybný výraz "%s"

en: Invalid file: %s
sk: Chybný súbor: %s

en: Inverse
sk: Invertovať

en: Join Lines
sk: Spojiť riadky

en: Join the Selected Lines
sk: Spojiť vybrané riadky

en: Jump to Saved Path
sk: Prejsť na cestu uloženia

en: Key
sk: Klávesa

en: Key Profile
sk: Profil kláves

en: Keybindings
sk: Klávesové skratky

en: Kind
sk: Druh

en: Labels
sk: Popisky

en: Language
sk: Jazyk

en: Latest Version
sk: Posledná verzia

en: Launch
sk: Spustiť

en: Launch Configuration
sk: Spustiť konfiguráciu

en: Layout
sk: Vzhľad

en: Lexer
sk: Zvýrazňovač

en: Lexers
sk: Zvýrazňovače

en: Library Error
sk: Chyba knižnice

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
sk: Licencia: vxWindows (celú licenciu nájdete v COPYING.txt)

en: Line Edit
sk: Úpravy riadku

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
sk: Riadok %(lnum)d  Stĺpec: %(cnum)d

en: Load Last Session
sk: Nahrať posledné sedenie

en: Load Profile
sk: Nahrať profil

en: Load Session
sk: Nahrať sedenie

en: Load a Custom Profile
sk: Nahrať vlastný profil

en: Load a saved session.
sk: Obnovíť uložené sedenie

en: Load and save custom Profiles
sk: Nahrať a uložiť vlastný profil

en: Load and save custom sessions.
sk: Nahrať a uložiť vlastné sedenia

en: Load files from last session on startup
sk: Po spustení nahrať súbory z posledného sedenia

en: Loaded Profile: %s
sk: Nahraný profil: %s

en: Loaded Session: %s
sk: Nahrané sedenie: %s

en: Locale Settings
sk: Lokálne nastavenia

en: Look in
sk: Hľadať v

en: Lowercase
sk: Malé písmená

en: Macro Definitions
sk: Definície makier

en: Macros
sk: Makrá

en: Main display font for various UI components
sk: Písmo sa použije pre rôzne komponenty UI

en: Manage, Download, and Install plugins
sk: Správa, sťahovanie a inštalácia doplnkov

en: Manually Set a Lexer/Syntax
sk: Zadaj zvýrazňovač ručne

en: Match Case
sk: Rozlišovať veľkosť

en: Match case
sk: Rozlišovať veľkosť

en: Maximize Editor
sk: Maximalizovať editor

en: Menu
sk: Ponuka

en: Misc
sk: Rôzne

en: Missing session files
sk: Chýba súbor sedenia

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
sk: Sú detegované rôzne EOL znaky
    
    Chceš aby boli všetky zmenené na rovnaké?

en: Modified
sk: Zmenené

en: Modifier 1
sk: Modifikátor 1

en: Modifier 2
sk: Modifikátor 2

en: Modules
sk: Moduly

en: Move Current Line Down
sk: Posuň riadok nižšie

en: Move Current Line Up
sk: Posuň riadok vyššie

en: Move Tab to New Window
sk: Presunúť kartu do nového okna

en: Move caret matching brace
sk: Presunie kurzor k príslušnej protizátvorke

en: Move the current line down
sk: Posunie aktuálny riadok nižšie

en: Move the current line up
sk: Posunie aktuálny riadok vyššie

en: Move to Recycle Bin
sk: Presunúť do koša

en: Move to Trash
sk: Pressunúť do odpadkov

en: Namespaces
sk: Menné priestory

en: Network
sk: Sieť

en: New
sk: Nový

en: New &Window
sk: Nové &okno

en: New File
sk: Nový súbor

en: New Folder
sk: Nový adresár

en: New Line After
sk: Nový riadok za

en: New Line Before
sk: Nový roadok pred

en: New Profile
sk: Nový profil

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Next
sk: Ďalší

en: Next Bookmark
sk: Nasledujúca záložka

en: Next Position
sk: Nasledujúca pozícia

en: No Description Available
sk: Nie sú dostupné žiadne poznámky

en: No Suggestions
sk: Žiadne návrhy

en: No Valid Files to Open
sk: Žiadne validné súbory na otvorenie

en: None
sk: Nie je

en: Normal
sk: Normálny

en: Not implemented
sk: Neimplementované

en: Old Machintosh (\r)
sk: Machintosh staré (\r)

en: Old Macintosh (\r)
sk: Macintosh starý (\r)

en: Online Documentation...
sk: Online dokumentácia...

en: Online project documentation and help guides
sk: Online dokumentácia projektu a pomocné materály

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open &Recent
sk: &Posledné

en: Open A Python Shell
sk: Otvorí príkazový riadok Pythona

en: Open Code Browser Sidepanel
sk: Otvorí postranný panel prehliadača kódu

en: Open Directory?
sk: Otvoriť priečinok?

en: Open Documents
sk: Otvoriť dokumenty

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open File Browser Sidepanel
sk: Otvorí postranný panel prehliadača súborov

en: Open files in new windows by default
sk: Otvárať súbory v novom okne ako predvolené

en: Open the Quick Find Bar
sk: Otvorí pruh rýchleho vyhľadávania

en: Open with
sk: Otvoriť pomocou

en: Opened file: %s
sk: Otvorené súbory: %s

en: Opening %s
sk: Otváram %s

en: P&aste After
sk: P&rilepiť za

en: Packages
sk: Balíčky

en: Page Set&up
sk: &Nastavenie strany

en: Pane Navigator
sk: Navigátor panelov

en: Password
sk: Heslo

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Paste Text from Clipboard to File
sk: Prilepí text zo schránky do súboru

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
sk: Prilepí text zo schránky do súboru za kurzor

en: Path to libenchant
sk: Cesta k libenchant

en: Pathmarks
sk: Záložky

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Perspective Name
sk: Názov perspektívy

en: Perspective to Delete
sk: Perspektívy na zmazanie

en: Perspectives
sk: Perspektívy

en: Plain Text
sk: Obyčajný text

en: Platform Info
sk: Platforma

en: Please check the preferences dialog to check your preferences
sk: Prosím skontroluj si svoje nastavenia v okne nastavení

en: Please check the preferences dialog to verify your preferences
sk: Prosím over si svoje nastavenia v okne nastavení

en: Plugin Manager
sk: Manažér doplnkov

en: Port Number
sk: Číslo portu

en: Pr&eferences
sk: &Nastavenia

en: Preferences - Editra
sk: Nastavenia - Editra

en: Preview Printout
sk: Náhľad výtlačkov

en: Previous
sk: Predošlí

en: Previous Bookmark
sk: Predošlá záložka

en: Previous Position
sk: Predchádzajúca pozícia

en: Primary Font
sk: Hlavné písmo

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print Current File
sk: Vytlačí aktuálny súbor

en: Print Error
sk: Chyba tlače

en: Print Pre&view
sk: Ná&hľad pred tlačou

en: Print Preview
sk: Náhľad tlače

en: Printer Error
sk: Chyba tlačiarne

en: Printer Mode
sk: Mód tlače

en: Procedure Definitions
sk: Definície procedúry

en: Profile
sk: Profil

en: Profile Saved as: %s
sk: Profil uložený ako: %s

en: Profile Updated
sk: Profil aktualizovaný

en: Program Executable Command
sk: Spustiteľné príkazy programu

en: Programs
sk: Programy

en: Project Homepage...
sk: Domovská stránka projektu...

en: Protocols
sk: Protokoly

en: Proxy Settings
sk: Nastavenia proxy

en: Public Functions
sk: Verejné funkcie

en: Public Subroutines
sk: Verejné rutiny

en: Put an item on the Shelf
sk: Vlož položku na nástenke

en: Rate: %.2f Kb/s
sk: Rýchlosť: %.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
sk: Obnoviť predchádzajúci beh programu

en: Read Only
sk: Iba na čítanie

en: Recent Searches
sk: Posledné vyhľadávania

en: Recently Opened Files
sk: Naposledy otvorené súbory

en: Recording Finished
sk: Nahrávanie ukončené

en: Recording Macro
sk: Nahrať makro

en: Redo
sk: Znova

en: Redo Last Undo
sk: Obnoviť posledný krok späť

en: Regex Compile Error
sk: Chyba v regulárnom výraze

en: Regular Expression
sk: Regulárny výraz

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Reload File?
sk: Načítať súbor znova?

en: Reload the file with a specified encoding
sk: Načítať súbor znova s vybraným kódovaním

en: Reload with Encoding
sk: Obnoviť s kódovaním

en: Reload with Encoding...
sk: Znovu načítať s kódovaním...

en: Remember File Position
sk: Pamätať si pozíciu v súbore

en: Remember Window Position on Exit
sk: Pamätať si pozíciu okna pri ukončení

en: Remember Window Size on Exit
sk: Pamätať si veľkosť okna pri ukončení

en: Remove All Bookmarks
sk: Odstrániť všetky záložky

en: Remove Saved Path
sk: Odstrániť cestu uloženia

en: Remove all bookmarks from the current document
sk: Odstráni všetky záložky z aktuálneho dokumentu

en: Remove selection from list
sk: Odstrániť výber zo zoznamu

en: Remove trailing whitespace
sk: Odstániť prebytočné madzery

en: Rename
sk: Premenovať

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Replace Error
sk: Chyba pri premiestňovaní

en: Replace with
sk: Nahradiť s

en: Report Error
sk: Nahlásiť chybu

en: Resave File?
sk: Znovu uložiť súbor

en: Restore Editor
sk: Obnoviť editor

en: Retrieving Plugin List
sk: Získavam zoznam doplnkov

en: Reveal in
sk: Prezerám v

en: Revert file to last save point
sk: Vrátiť súbor do posledného uloženia

en: Revert to Default
sk: Východzie hodnoty

en: Revert to Saved
sk: Vrátiť k uloženiu

en: Run
sk: Spustiť

en: Run last executed
sk: Spustiť posledné spustenie

en: Run script from current buffer
sk: Spustiť skript z aktuálneho buffera

en: Run the file associated with the current buffer in Launch
sk: Spustiť súbor asociovaný s aktuálnym bufferom pomocou Spustiť

en: Save
sk: Uložiť

en: Save "%s"
sk: Uložiť "%s"

en: Save &As
sk: Uložiť &ako

en: Save All
sk: Uložiť všetko

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save Changes?
sk: Uložiť zmeny?

en: Save Current File
sk: Uloží aktuálny súbor

en: Save Current Settings to a New Profile
sk: Uloží aktuálne nastavenia do nového profilu

en: Save Current View
sk: Uložiť aktuálne zobrazenie

en: Save Error
sk: Chyba pri ukladaní

en: Save Perspective
sk: Uložiť perspektívu

en: Save Profile
sk: Uložiť profil

en: Save Selected Paths
sk: Uložiť vybrané cesty

en: Save Session
sk: Uložiť sedenie

en: Save Styles
sk: Uložiť štýly

en: Save all open pages
sk: Uloží všetky otvorené stránky

en: Save the current session.
sk: Uloží aktuálne sedenie

en: Save the current window layout
sk: Uloží aktuálny vzhľad prostredia

en: Saved File As: %s
sk: Uožiť súbor ako: %s

en: Saved File: %s
sk: Uložiť súbor: %s

en: Search Complete: %d matching lines where found.
sk: Vyhľadávanie ukončené: Našlo sa %d riadkov so zhodou

en: Search Recursively
sk: Hľadať rekurzívne

en: Search Started
sk: Vyhľadávanie je spustené

en: Search complete
sk: Vyhľadávanie je ukončené

en: Search for the currently selected phrase
sk: Hľadať vybraný výraz

en: Search in directory
sk: Vyber priečinok

en: Search wrapped to bottom
sk: Vyhľadávanie zbalené dole

en: Search wrapped to top
sk: Vyhľadávanie zbalené hore

en: Secondary Font
sk: Sekundárne písmo

en: Sections
sk: Sekcie

en: Select &All
sk: &Vybrať všetko

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select All Text in Document
sk: Označí celý text v dokumente

en: Select an encoding to reload the file with
sk: Vyber kódovanie, s ktorým sa má súbor načítať

en: Select plugins to download
sk: Vyberte doplnky na stiahnutie

en: Selected Text
sk: Vybraný text

en: Send bug reports and suggestions
sk: Poslať chybové hlásenia a návrhy

en: Session Saved as: %s
sk: Sedenie uložené ako: %s

en: Session file is empty.
sk: Súbor sedenia je prázdny

en: Sessions
sk: Sedenia

en: Set Font
sk: Vybrať písmo

en: Set the preview file type
sk: Nastaviť typ zobrazenia súboru

en: Sets a secondary font used for special regions when syntax highlighting is in use
sk: Nastavuje sekundárne písmo, ktoré sa používajú v špeciálnych oblastiach niektoré zvýrazňovače

en: Sets the main/default font of the document
sk: Nastavuje hlavné/predvolené písmo pre dokumenty

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Shelf
sk: "Nástenka"

en: Show EOL Markers
sk: Zobraziť EOF značky

en: Show Edge Guide
sk: Zobraziť okrajové vodítko

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skyrté súbory

en: Show Icons on Tabs
sk: Zobraziť ikony v kartách

en: Show Indentation Guides
sk: Zobraziť odsadzocie vodítka

en: Show Line Number Margin
sk: Zobrazí čísla riadkov na ich ľavom okraji

en: Show Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Show Shelf
sk: Zobraziť nástenku

en: Show Splash Screen
sk: Zobraziť úvodnú obrazovku

en: Show Status Bar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Show Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov

en: Show Whitespace
sk: Zobraziť biele znaky

en: Show Whitespace Markers
sk: Zobrazí značky bielych znakov

en: Show output from
sk: Zobraziť výstup z

en: Show the Shelf
sk: Zobrazí nástenku

en: Show the edge column guide
sk: Zobrazí vodítko pravého krajného stĺpca

en: Size
sk: Veľkosť

en: Some files in saved session could not be found on disk:
sk: Nemôžem nájsť na disku niektoré súbory z tohto sedenia

en: Some styles have been changed would you like to save before exiting?
sk: Niektoré štýly sazmenili, chceš ich uložiť pred ukončením?

en: Spaces to Tabs
sk: Medzery na tabelátory

en: Spell Checking
sk: Kontrola pravopisu

en: Start a New File
sk: Otvoriť nový súbor

en: Start a new file in a new tab
sk: Otvorí nový súbor v novej karte

en: Start a new file in a new window
sk: Otvorí nový súbor v novom okne

en: Start in Normal Mode
sk: Spustiť v normálonom móde

en: Startup
sk: Po spustení

en: Startup Settings
sk: Spúšťacie nastavenia

en: Status Unknown
sk: Neznámy stav

en: Style Editor
sk: Editor štýlov

en: Style Tags
sk: Štýl

en: Style Theme
sk: Téma štýlu

en: Subroutine Declarations
sk: Deklarácie rutín

en: Subroutines
sk: Rutiny

en: Successfully Installed Plugins
sk: Doplnky nainštalované v poriadku

en: Switch Lexer to %s
sk: Prepnúť zvýrazňovač na %s

en: Syntax Highlighting
sk: Zvýrazňovač

en: System Directory
sk: Systémový priečinok

en: Tab Width
sk: Šírka tabelátora

en: Tabs to Spaces
sk: Tabelátory na medzery

en: Task Definitions
sk: Definície úloh

en: Text Colors
sk: Farba textu

en: Text Document
sk: Textový dokument

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
sk: Nemohol som určiť správne kódovanie pre '%s'
    
    Vyber kódovanie a kliknutím na Ok otvorím súbor vybraným kódovaním
    Ak klikneš na Zrušiť súbor nebudem otvárať

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
sk: Súbor "%s" bol od posledného uloženia zmenený
    
    Chceš uložiť zmeny?

en: The requested command could not be executed.
sk: Požadovaný príkaz sa nedá spustiť

en: The search term '%(term)s' was found %(count)d times.
sk: Hľadaný výraz '%(term)s' bol nájdený %(count)d-krát

en: There are no files that Editra can open in %s
sk: To nie sú súbory ktoré dokážem otvoriť v %s

en: There was an error when printing.
    Check that your printer is properly connected.
sk: Nastala chyba pri tlačení.
    Skrontroluje či je tlačiareň správne pripojená.

en: This plugin requires a newer version of Editra.
sk: Tento doplnok požaduje novšiu verziu Editry.

en: This plugin will be uninstalled on next program launch.
sk: Tento doplnok bude odstránený pri ďalšom spustení.

en: To Lowercase
sk: Na malé písmená

en: To Uppercase
sk: Na veľké písmená

en: To add a new item drag and drop the plugin file into the list.
    
    To remove an item select it and hit Delete or Backspace.
sk: Pre pridanie nového doplnku presuň súbor do zoznamu
    
    Pre odstánenie doplnku ho vyber a stlač Delete alebo BackSpace

en: Toggle Auto-Indentation functionality
sk: Prepne funkciu auto-odsadzovania

en: Toggle Bookmark
sk: Prepnúť záložku

en: Toggle Code Folding
sk: Prepnúť zlučovanie kódu

en: Toggle Comment
sk: Prepnúť komentár

en: Toggle Editor Maximization
sk: Prepne maximalizáciu editora

en: Toggle Editor View Options
sk: Prepne nastavenia zobrazenia editora

en: Toggle all folds
sk: Prepnúť všety zbalovače

en: Toggle bookmark of the current line
sk: Prepne použitie záložky pre vybraný riadok

en: Toggle comment on the selected line(s)
sk: Prepne použitie komentára pre vybrané riadky

en: Toggle current fold
sk: Prepne zbalenie aktuálneho kódu

en: Toggle fold
sk: Prepnúť zbalovač

en: Toolbar Icon Size
sk: Veľkosť ikon panela nástrojov

en: Translate Editra...
sk: Preklad Editry...

en: Transparency
sk: Priehľadnosť

en: Transpose Line
sk: Vymeniť riadok

en: Transpose the current line with the previous one
sk: Vymení aktuálny riadok s predchádzajúcim

en: Trim Trailing Whitespace
sk: Odstániť prebitočné medzery

en: Turn off for better performance
sk: Vypni pre lepší výkon

en: Unable to accept dropped file or text
sk: Nemôžem akceptovať vložený súbor alebo text

en: Unable to delete %s
sk: Nemôžem zmazať %s

en: Unable to retrieve plugin list
sk: Nemôžem prijať zoznam doplnkov

en: Undo
sk: Späť

en: Undo Last Action
sk: Vrátiť späť poslednú akciu

en: Unindent Lines
sk: Ododsadiť riadky

en: Unindent the selected lines
sk: Zníži úroveň odsadenia na vyznačených riadkoch

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Uninstall Plugin
sk: Odinštalovať doplnok

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Up
sk: Hore

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update Available
sk: Aktualizácia je dostupná

en: Uppercase
sk: Veľké písmo

en: Use Auto Completion when available
sk: Použiť auto-dokončovanie ak je dostupné

en: Use Proxy
sk: Použiť proxy

en: Use Soft Tabs
sk: Použiť jemné tabelátory

en: Use Tabs Instead of Spaces
sk: Použiť tabelátory namiesto medzier

en: Used to set a custom backup path. If not specified the backup will be put in the same directory as the file.
sk: Umožňuje nastaviť vlastnú cestu pre zálohy. Ak necháš prázdne, použije sa adresár, v ktorom je daný súbor.

en: User Directory
sk: Užívateľský priečinok

en: Username
sk: Užívateľské meno

en: View Editra's console log
sk: Zobraziť výpis konzony Editry

en: View Line of Next Bookmark
sk: Zobrazí riadok nasledujúcej záložky

en: View Line of Previous Bookmark
sk: Zobrazí riadok predchádzajúcej záložky

en: View Options
sk: Zobraziť voľby

en: View pane selection list
sk: Zobrazí zoznam pre výber panelov

en: Visit the project homepage %s
sk: Navšív dompvskú stránku projektu %s

en: Visual Helpers
sk: Vizuálne pomôcky

en: Warn when mixed eol characters are detected
sk: Upozorniť ak su detegované rôzne EOL značky

en: Warning Text
sk: Varovný text

en: Warning suggestions will include context insensitive results
sk: Upozorneneie: Návrhy zahŕňajú výsledky bez rozlišovania vľkosti písmen

en: Where
sk: Kde

en: Where to Save Profile?
sk: Kde mám uložiť profil?

en: Whitespace
sk: Biele znaky

en: Whitespace formating commands
sk: Príkazy pre formátovanie bielych znakov

en: Whole Word
sk: Celé slová

en: Whole word
sk: Celé slová

en: Word Wrap
sk: Zalamovanie slov

en: Wrap Text Horizontally
sk: Zalamovať text vodorovne

en: Written in 100%% Python.
sk: Napísaný 100%% v Pythone

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
sk: Musíš reštartovať Editru, aby sa všetky zmeny prejavili

en: Your profile has been updated to the latest version
sk: Tvoj profil bol aktualizovaný na poslednú verziu

en: Zoom Default
sk: Predvolené zväčšenie

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmanšiť

en: args
sk: argumenty

en: bold
sk: tučné

en: exec
sk: spusť

en: italic
sk: šikmé

en: underline
sk: podčiarknuté

en: untitled
sk: bez mena

en: untitled %d
sk: bez mena %d
