editra - en to sl translation catalogue (592 entries)

en: "%s" was not found
sl: ne najdem "%s"

en: %d matches were replaced.
sl: %d najdb je bilo zamenjanih.

en: %s Source File
sl: %s Izvorna Datoteka

en: %s could not be found.
    Perhaps it's been moved or deleted.
sl: %s nisem našel.

en: %s does not exist
sl: %s še ne obstaja

en: %s has been deleted since its last save point.
    
    Would you like to save it again?
sl: %s je bil zbrisan po zadnji shranitvi
    Želite ponovno shraniti datoteko?

en: %s has been modified by another application.
    
    Would you like to reload it?
sl: datoteka %s je bila spremenjena s strani drugega programa.
    
    Ponovno naložim datoteko?

en: &About...
sl: &O programu...

en: &Close Tab
sl: &Zapri zavihek

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Edit
sl: &Uredi

en: &File
sl: &Datoteka

en: &Find
sl: &Najdi

en: &Font
sl: &Pisava

en: &Goto Line
sl: &Skoči do Vrstice

en: &Help
sl: &Pomoč

en: &New Tab
sl: &Nov zavihek

en: &Open
sl: &Odpri

en: &Paste
sl: &Prilepi

en: &Print
sl: Na&tisni

en: &Quick Find
sl: &Išči Hitro

en: &Save
sl: &Shrani

en: &Settings
sl: Na&stavitve

en: &Toolbar
sl: &Orodjarna

en: &Tools
sl: &Orodja

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &View
sl: &Pogled

en: **Alias**
sl: Aliasi

en: << Remove
sl: <<  Odstrani

en: Abort
sl: Prekini

en: About
sl: Vizitka

en: Access Denied: %s
sl: Dostop je bil zavrnjen: %s

en: Add >>
sl: Dodaj  >>

en: Add a new executable
sl: Dodaj izvršno datoteko

en: Add a new line after the current line
sl: Na koncu trenutne vrstice dodaj novo

en: Add a new line before the current line
sl: Vstavi novo vrstico pred trenutno

en: Add and remove bookmarks
sl: Urejaj

en: Advanced
sl: Napredno

en: Alias
sl: Vzdevek

en: All
sl: Vse

en: An updated version of Editra is available
    Would you like to download Editra %s now?
sl: Na voljo je posodobljena verzija Editra
    Želite prenesti Editra %s?

en: Appearance
sl: Videz

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Are you sure want to delete %s?
sl: Si prepričan da želiš izrisati %s?

en: Are you sure you want to uninstall %s?
    This cannot be undone.
sl: Si prepričan da odstranim %s?
    Tega se kasneje ne da popraviti nazaj.

en: Attributes
sl: Atributi

en: Audible feedback when errors are detected
sl: Ob zaznani napaki proizvedi zvok

en: Aui Pane Navigator
sl: Navigator Aui podoken

en: Author: %s
sl: Avtor: %s

en: Auto-Completion
sl: Samodopolnitev

en: Auto-Indent
sl: Samozamik

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatically Backup Files
sl: Samodejno varnostno shranjuj podatke

en: Automatically reload files when changes are detected on disk
sl: Ob zaznanih spremembah na disku samodejno znova naloži datoteke

en: Automatically save/use window state from last session
sl: Avtomatsko shrani/uporabi stanje oknja

en: Background
sl: Ozadje

en: Backup Path:
sl: Pot do varnostne kopije:

en: Backup buffer to file periodically
sl: Periodično varnostno kopiraj medpomnilnik v datoteko

en: Binding
sl: Vezava

en: Black/White
sl: Črno/Belo

en: Bookmark Selected Path(s)
sl: Izbrane Poti dodaj v Zaznamke

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Bracket Highlighting
sl: Označi Oklepaje

en: Bug Tracker...
sl: Sledilnik programskih hroščev...

en: Can't change directory to: %s
sl: Mape ne morem spremeniti v: %s

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Canceled
sl: Preklicano

en: Change Encoding
sl: Spremeni kodiranje

en: Change Font Settings
sl: Spremeni Nastavitev Pisave

en: Change line endings to %s
sl: Spremeni zaključke vrstic v %s

en: Change the encoding of the current document.
sl: SPremeni kodiranje trenutno odprtega dokumenta

en: Change view to "%s"
sl: Spremeni pogled na "%s"

en: Changes made in this dialog are saved in your current profile. Some Items such as Language require the program to be restarted before taking effect.
sl: Ta dialog shrani spremembe v vaš trenutni profil. Nekatere spremembe, npr. Jezik, se uveljavijo po ponovnem zagonu programa.

en: Changes will take affect once the program has been restarted
sl: Spremembe se bodo uveljavile po ponovnem zagonu programa

en: Check
sl: Preveri

en: Check for updates on startup
sl: Preveri za posodobitve ob zagonu

en: Check if on disk file has been modified by others
sl: Preveri če je bila datoteka na disku spremenjena

en: Check spelling while typing
sl: Med tipkanjem preverjaj črkovanje

en: Choose Folder
sl: Izberi mapo

en: Choose Search Folder
sl: Izberi mapo za iskanje

en: Choose a Save Location
sl: Izberi Lokacijo za Shranjevanje

en: Choose an Encoding
sl: Izberi kodiranje

en: Choose and executable
sl: Izberi in zaženi

en: Class Definitions
sl: Definicije Razreda

en: Clear
sl: Počisti

en: Click on an item to edit
sl: Klikni na predmet za urejanje

en: Close "%s"
sl: Zapri "%s"

en: Close All
sl: Zapri Vse

en: Close All Tabs
sl: Zapri vse zavihke

en: Close Current Tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: Close Other Tabs
sl: Zapri ostale zavihke

en: Close Window
sl: Zapri Okno

en: Close all open tabs
sl: Zapri vse odprte zavihke

en: Close the current window
sl: Zapri trenutno okno

en: Code
sl: Koda

en: Code Browser
sl: Brskalnik Kode

en: Code Folding
sl: Skrivanje Kode

en: CodeBrowser
sl: BrskalnikKode

en: Color
sl: Barva

en: Color Highlight Code Syntax
sl: Barvno Označi Sintakso Kode

en: Color Scheme
sl: Barvna shema

en: Colour/Default
sl: Barva/Privzeto

en: Colour/White
sl: Barva/Bela

en: Command
sl: Ukaz

en: Commands that affect an entire line
sl: Ukazi ki vplivajo na celo vrstico

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Configuration Changes Made
sl: Opravljene spremembe nastavitev

en: Configure
sl: Nastavi

en: Configure Printer
sl: Nastavi Tiskalnik

en: Convert selected text to all lowercase letters
sl: Spremeni izbran tekst v majhne črke

en: Convert selected text to all uppercase letters
sl: Spremeni izbran tekst v velike črke

en: Convert spaces to tabs in selected/all text
sl: Spremeni v izbranem/vsem tekstu presledke v tabulatorje

en: Convert tabs to spaces in selected/all text
sl: Spremeni v izbranem/vsem tekstu tabulatorje v presledke

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy Current Line
sl: Kopiraj Trenutno Vrstico

en: Copy Full Path
sl: Kopiraj Celotno Pot

en: Copy Line
sl: Kopiraj Vrstico

en: Copy Selected Text to Clipboard
sl: Kopiraj Izbran Tekst v Odložišče

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Count
sl: Štej

en: Create Archive of "%s"
sl: Naredi Arhiv "%s"

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Cu&t
sl: &Izreži

en: Current Document
sl: Trenutni dokument

en: Customize
sl: Prilagodi

en: Customize Menu
sl: Prilagodi meni

en: Customize...
sl: Prilagodi ...

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut Current Line
sl: Izreži trenutno vrstico

en: Cut Line
sl: Izreži Vrstico

en: Cut Selected Text from File
sl: Izreži Izbran tekst iz Datoteke

en: DECODING ERROR
sl: NAPAKA PRI DEKODIRANJU

en: Default
sl: Privzeto

en: Default EOL Mode
sl: Privzet Način EOL

en: Default Lexer
sl: Privzet Lexer

en: Default Perspective
sl: Privzeta Prespektiva

en: Default highlighing for new documents
sl: Privzeto označevanje za nove dokumente

en: Defines
sl: Definicije

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete Error
sl: Napaka pri brisanju

en: Delete File?
sl: Izbriši datoteko?

en: Delete Line
sl: Izbriši vrstico

en: Delete Perspective
sl: Izbriši Perspektivo

en: Delete Saved View
sl: Izbriši Shranjen Pogled

en: Delete the selected line(s)
sl: Izbriši izbrano vrstico

en: Direction
sl: Smer

en: Disable Error Reporter
sl: Onemogoči Reporter Napak

en: Display Font
sl: Pisava prikaza

en: Do you wish to exit?
sl: Želite izstopiti?

en: Do you wish to open all %d files in this directory?
    
    Warning: opening many files at once may cause the editor to temporarily  freeze.
sl: Želiš odpreti vse %d datoteke v tej mapi?
    Opozorilo: odprtje večih datotek naenkrat lahko povzroči začasno zamrznitev editorja

en: Document
sl: Dokument

en: Down
sl: Dol

en: Download
sl: Prenesi

en: Downloaded
sl: Preneseno

en: Downloading
sl: Prenašam

en: Downloading To: %s
sl: Prenašam v: %s

en: Downloading Update
sl: Prenašam Popravek

en: Downloading: %s
sl: Prenašam: %s

en: Downloads are incomplete
sl: Prenosi so nedokončani

en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Duplicate Line
sl: Podvoji vrstico

en: Duplicate the current line
sl: Podvoji trenutno vrstico

en: E&xit
sl: Iz&hod

en: EOL Mode
sl: Način EOL

en: ERROR: %s
sl: NAPAKA: %s

en: ERROR: Failed to save %s
sl: NAPAKA: shranjevanje neuspešno %s

en: Edge Guide
sl: Robno Vodilo

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Preferences / Settings
sl: Uredi Lastnosti / Nastavitve

en: Edit the way syntax is highlighted
sl: Uredi način označevanja sintakse

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Editor Command
sl: Ukaz Urejevalnika

en: Editor Mode
sl: Način Urejanja

en: Editra Log
sl: Editra Dnevnik

en: Editra could not open %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
sl: Editra ni mogla odpreti %(filename)s
    
    Napaka:
    %(errormsg)s

en: Editra is a programmers text editor.
sl: Editra je urejevalnik teksta za programerje.

en: Editra translations project
sl: Editra projekt prevajanja

en: Editra: Open
sl: Editra: Odpri

en: Empty File
sl: Prazna datoteka

en: Enable
sl: Vključi

en: Enable Vi Emulation
sl: Omogoči Vi Emulacijo

en: Enable column edit mode.
sl: Vključi način za kolonsko editiranje.

en: End of line character formatting
sl: Format znaka za konec vrstice

en: Enter a hex color value
sl: Vnesi hex kodo barve

en: Enter the name of the new key profile
sl: Vnesi ime novega profila za bližnice

en: Error
sl: Napaka

en: Error Opening File
sl: Napaka pri Odpiranju Datoteke

en: Error Text
sl: Besedilo Napake

en: Error Traceback:
sl: Napaka Traceback:

en: Error: Unable to open %s
sl: Napaka: Ne morem odpreti %s

en: Errors
sl: Napake

en: Executable Commands
sl: Izvršni Ukazi

en: Executables
sl: Izvršilne datoteke

en: Exit Code
sl: Iztopna Koda

en: Exit the Program
sl: Izhod iz Programa

en: Exit the application
sl: Izhod iz programa

en: Extensions (space separated, no dots)
sl: Razširitve (loči z presledki, brez pik)

en: F&ormat
sl: &Oblika

en: Failed
sl: Neuspeh

en: Failed to create print preview
sl: Neuspešna stvaritev predogleda tiska

en: Failed to install %d plugins
sl: Neuspeh pri namestitvi %d vtičnikov

en: Failed to load Enchant
sl: Enchant nisem uspel naložiti

en: Failed to reload %(filename)s:
    Error: %(errmsg)s
sl: Nisem uspel ponovno naložiti datotek(e) %(filename)s:
    Napaka: %(errmsg)s

en: Failed to reload the file with: %(encoding)s
sl: Nisem uspel naložiti datoteke z: %(encoding)s

en: Failed to save file: %(filename)s
    
    Error:
    %(errormsg)s
sl: Neusešno shranjevanje datoteke: %(filename)s
    
    Napaka:
    %(errormsg)s

en: Feedback
sl: Povratna informacija

en: File Browser
sl: Brskalnik Datotek

en: File Filters:
sl: Datotečni filtri:

en: File History Length
sl: Dolžna zgodovine datoteke

en: File Not Found
sl: Datoteka ni najdena

en: File Settings
sl: Datoteka nastavitve

en: File Stat Failed
sl: Datotečna statistika neuspešna

en: File Type
sl: Tip Datoteke

en: File backup performed: %s
sl: Izvedena varnostna kopija: %s

en: File is Read Only and cannot be saved
sl: Datoteka je namenjena branju in ne more biti shranjena

en: File is already open in an existing page.
    Do you wish to open it again?
sl: Datoteka je že odprta v obstoječi strani
    Jo želite ponovno odpreti?

en: Files
sl: Datoteke

en: Files Searched: %d
sl: Preiskane datoteke: %d

en: Filetype Associations
sl: Asociacije podatkovnih tipov

en: Find
sl: Poišči

en: Find All
sl: Išči vse

en: Find Count
sl: Število najdenih predmetov

en: Find Next
sl: Poišči naslednje

en: Find Options
sl: Išči možnosti

en: Find Previous
sl: Najdi predhodne

en: Find Selected
sl: Najdi izbrano

en: Find Text
sl: Najdi besedilo

en: Find and Replace Text
sl: Poišči in Zamenjaj Tekst

en: Find what
sl: Besedilo iskanja

en: Find/R&eplace
sl: Poišči/Zamenjaj

en: Find/Replace
sl: Poišči/Zamenjaj

en: Finished
sl: Končano

en: Finshed downloading plugins
sl: Končan je prenos vseh vtičnikov

en: Folder
sl: Mapa

en: Font
sl: Pisava

en: Font Settings
sl: Nastavitve pisav

en: Foreground
sl: Ospredje

en: Format
sl: Oblika izpisa

en: Format EOL?
sl: Oblikuj EOL?

en: Format all EOL characters to %s Mode
sl: Oblikuj vse EOL znake v način %s

en: Function Definitions
sl: Definicije Funkcij

en: Functions
sl: Funkcije

en: General
sl: Splošno

en: Generate %s
sl: Ustvari %s

en: Generate Code and Documents
sl: Ustvari Kodo in Dokumentacijo

en: Generate a %s version of the current document
sl: Ustvari %s verzijo trenutnega dokumenta

en: Generate an %s version of the current document
sl: Ustvari %s verzijo trenutnega dokumenta

en: Get Info
sl: Informacije

en: Global Variables
sl: Globalne Spremenljivke

en: Goto "%s"
sl: Pojdi do %s

en: Goto Line
sl: Pojdi do vrstice

en: Goto Line Number
sl: Pojdi do vrstice Št.

en: Goto Matching Brace
sl: Pojdi do pripadajočega zavitega oklepaja

en: Goto command buffer
sl: Pojdi v ukazni medpomnilnik

en: Goto next position in history.
sl: Pojdi na naslednji položaj v zgodovini

en: Goto previous match
sl: Pojdi k prejšnji najdbi

en: Goto previous position in history.
sl: Pojdi na prejšnji položaj v zgodovini

en: Goto the next match
sl: Pojdi na naslednji zadetek

en: Highlight Brackets/Braces
sl: Označi oklepaje

en: Highlight the background of the current line
sl: Označi ozadje trenutne vrstice

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Icon Theme
sl: Tema ikon

en: Icons
sl: Ikone

en: Identities
sl: Identitete

en: Imports
sl: Vnos

en: Indent Lines
sl: Zamakni vrstice

en: Indent Width
sl: Širina zamika

en: Indent the selected lines
sl: Zamakni izbrane vrstice

en: Indentation Guides
sl: Vodila za zamik

en: Info
sl: Informacije

en: Info Text
sl: Info besedilo

en: Input Helpers
sl: Vhodna pomagala

en: Insert spaces instead of tab characters with tab key
sl: Tipka Tab naj vnese presledke in ne tabulatorje

en: Install
sl: Namesti

en: Install the plugins for all users
     **requires administrative privileges**
sl: Namesti vtičnike za vse uporabnike
     **potrebuje adminitratorske pravice**

en: Install the plugins only for the current user
sl: Namesti vtičnike samo za trenutnega uporabnika

en: Installation Error
sl: Napaka pri namestitvi

en: Installed Version
sl: Nameščena Različica

en: Invalid Path
sl: Neveljavna pot

en: Invalid expression "%s"
sl: Neveljaven izraz "%s"

en: Invalid file: %s
sl: Napačna datoteka: %s

en: Inverse
sl: Obrnjeno

en: Join Lines
sl: Združi vrstici

en: Join the Selected Lines
sl: Združi izbrane vrstice

en: Jump to Saved Path
sl: Skoči do Shranjene Mape

en: Key
sl: Tipka

en: Key Profile
sl: Ključni profil

en: Keybindings
sl: Tipkovne bližnjice

en: Kind
sl: Vrsta

en: Labels
sl: Oznake

en: Language
sl: Jezik

en: Latest Version
sl: Zadnja Različica

en: Launch
sl: Zaženi

en: Launch Configuration
sl: Zaženi nastavitve

en: Layout
sl: Postavitev

en: Lexer
sl: Lekser

en: Lexers
sl: Lekserji

en: Library Error
sl: Napaka v knjižnici

en: License: wxWindows (see COPYING.txt for full license)
sl: Licenca: wxWindows (glej COPYING.txt za celoten tekst)

en: Line Edit
sl: Urejevalna vrstica

en: Line: %(lnum)d  Column: %(cnum)d
sl: Vrstica: %(lnum)d  Kolona: %(cnum)d

en: Load Last Session
sl: Naloži zadnjo sejo

en: Load Profile
sl: Naloži profil

en: Load Session
sl: Naloži sejo

en: Load a Custom Profile
sl: Naloži profil po meri

en: Load a saved session.
sl: Naloži shranjeno sejo

en: Load and save custom Profiles
sl: Naloži in shrani profil po meri

en: Load and save custom sessions.
sl: Naloži in shrani sejopo meri.

en: Load files from last session on startup
sl: Na startu naloži datoteke z zadnje seje

en: Loaded Profile: %s
sl: Naložen profil: %s

en: Loaded Session: %s
sl: Naložena seja: %s

en: Locale Settings
sl: Področne nastavitve

en: Look in
sl: Glej v

en: Lowercase
sl: Male črke

en: Macro Definitions
sl: Definicije Makrov

en: Macros
sl: Makri

en: Main display font for various UI components
sl: Font za Uporabniški Vmesnik

en: Manage, Download, and Install plugins
sl: Upravljaj, Prenesi in Namesti vtičnike

en: Manually Set a Lexer/Syntax
sl: Rožno nastavi Lekser/Sintaksa

en: Match Case
sl: Ujemanje velikosti črk

en: Match case
sl: Razlikuj velike in male črke

en: Maximize Editor
sl: Razširi editor

en: Menu
sl: Meni

en: Misc
sl: Razno

en: Missing session files
sl: Manjkajoče datoteke seje

en: Mixed EOL characters detected.
    
    Would you like to format them to all be the same?
sl: Zaznani mešani EOL znaki.
    Bi jih rad vobličil v enake?

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Modules
sl: Moduli

en: Move Current Line Down
sl: Trenutno vrstico premakni dol

en: Move Current Line Up
sl: Trenutno vrstico premakni gor

en: Move Tab to New Window
sl: Premakni zaviher v novo okno

en: Move the current line down
sl: Trenutno vrstico premakni dol

en: Move the current line up
sl: Trenutno vrstico premakni gor

en: Move to Recycle Bin
sl: Premakni v Smeti

en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

en: Namespaces
sl: Imenski prostori

en: Network
sl: Omrežje

en: New
sl: Novo

en: New &Window
sl: No&vo okno

en: New File
sl: Nova datoteka

en: New Folder
sl: Nova Mapa

en: New Line After
sl: Nova vrstica po

en: New Line Before
sl: Nova vrstica pred

en: New Profile
sl: Nov profil

en: New Tab
sl: Nov zavihek

en: Next
sl: Naslednji

en: Next Bookmark
sl: Naslednji zaznamek

en: Next Position
sl: Naslednji položaj

en: No Description Available
sl: Opisa ni na voljo

en: No Suggestions
sl: Ni predlogov

en: None
sl: Brez izbire

en: Normal
sl: Običajno

en: Not implemented
sl: Ni podprto

en: Ok
sl: V redu

en: Old Machintosh (\r)
sl: Starejši Machintosh (\r)

en: Old Macintosh (\r)
sl: Starejši Macintosh (\r)

en: Online Documentation...
sl: Online dokumentacija...

en: Online project documentation and help guides
sl: Spletna dokumentacija in vodiči

en: Open
sl: Odpri

en: Open &Recent
sl: Odp&ri nedavne

en: Open A Python Shell
sl: Odpri Python Lupino

en: Open Code Browser Sidepanel
sl: Odpri stransko paleto Brskalnik po Kodi

en: Open Directory?
sl: Odpri Mapo?

en: Open Documents
sl: Odprti dokumenti

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open files in new windows by default
sl: Odpri datoteke v novih oknih

en: Open the Quick Find Bar
sl: Odpri vrstico za hitro iskanje

en: Open with
sl: Odpri z

en: Opened file: %s
sl: Odprta datoteka: %s

en: Opening %s
sl: Odpiram %s

en: P&aste After
sl: Prilepi z&a

en: Packages
sl: Paketi

en: Page Set&up
sl: N&astavitev strani

en: Password
sl: Geslo

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste Text from Clipboard to File
sl: Prilepi besedilo iz klipborda v datoteko

en: Paste Text from Clipboard to File after the cursor
sl: Prilepi besedilo iz klipborda v datoteko za utripalko

en: Path to libenchant
sl: Pot do libenchant

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Perspective Name
sl: Ime perspektive

en: Perspectives
sl: Perspektive

en: Plain Text
sl: Preprosto besedilo

en: Platform Info
sl: Info platforme

en: Plugin Manager
sl: Upravljalnik vstavkov

en: Port Number
sl: Število vrat

en: Pr&eferences
sl: &Nastavitve

en: Preferences - Editra
sl: Nastavitve - Editra

en: Preview Printout
sl: Predogled printa

en: Previous
sl: Prejšnje

en: Previous Bookmark
sl: Prejšnji zaznamek

en: Previous Position
sl: Prejšnji položaj

en: Primary Font
sl: Osnovni font

en: Print
sl: Natisni

en: Print Current File
sl: Natisni trenutno datoteko

en: Print Error
sl: Napaka pri tiskanju

en: Print Pre&view
sl: Predogled tiskanja

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

en: Printer Error
sl: Napaka pri tiskanju

en: Printer Mode
sl: Tiskalni način

en: Procedure Definitions
sl: Definicija procedure

en: Profile
sl: Profil

en: Profile Saved as: %s
sl: Profil shranjen kot: %s

en: Profile Updated
sl: Profil nadgrajen

en: Program Executable Command
sl: Izvšna inštrukcija programa

en: Programs
sl: Programi

en: Project Homepage...
sl: Domača stran projekta

en: Protocols
sl: Protokoli

en: Proxy Settings
sl: Nastavitve proxy strežnika

en: Public Functions
sl: Javne funkcije

en: Public Subroutines
sl: Javne podrutine

en: Put an item on the Shelf
sl: Spravi enoto na polico

en: Rate: %.2f Kb/s
sl: Razmerje: %.2f Kb/s

en: Re-run the last run program
sl: Ponovno začeni nazadnje zagnan program

en: Read Only
sl: Samo za branje

en: Recent Searches
sl: Nedavna iskanja

en: Recently Opened Files
sl: Nedavno odprte datoteke

en: Recording Finished
sl: Snemanje zaključeno

en: Recording Macro
sl: Snemanje macra

en: Redo
sl: Znova uveljavi

en: Redo Last Undo
sl: Znova uveljavi zadnjo razveljavitev

en: Regex Compile Error
sl: RegEx Kompilacijska napaka

en: Regular Expression
sl: Nadomestni vzorec

en: Regular expression
sl: Nadomestni vzorec

en: Reload File?
sl: Znova naloži datoteko?

en: Reload the file with a specified encoding
sl: Datoteko znova naloži z izbranim kodiranjem

en: Reload with Encoding
sl: Naloži s kodiranjem

en: Reload with Encoding...
sl: Naloži s kodiranjem...

en: Remember File Position
sl: Pomni položaj v datoteki

en: Remember Window Position on Exit
sl: Pomni položaj okna ob izhodu

en: Remember Window Size on Exit
sl: Pomni velikosti okna ob izhodu

en: Remove All Bookmarks
sl: Odstrani vse zaznamke

en: Remove Saved Path
sl: Odstrani shranjeno pot

en: Remove selection from list
sl: Umakni izbrano z liste

en: Remove trailing whitespace
sl: Odstrani praznino na koncu

en: Rename
sl: Premenuj

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: Replace Error
sl: Napaka v zamenjavi

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

en: Report Error
sl: Sporoči napako

en: Resave File?
sl: Znova shrani datoteko?

en: Restore Editor
sl: Znova vzpostavi editor

en: Retrieving Plugin List
sl: Prebiranje liste pluginov

en: Reveal in
sl: Razkrij v

en: Revert file to last save point
sl: Povrni datoteko v stanje zadnje shranitve

en: Revert to Default
sl: Povrni v prednastavitev

en: Revert to Saved
sl: Povrni stanje v shranjeno stanje

en: Run
sl: Zaženi

en: Run last executed
sl: Zaženi zadnji ukaz

en: Run script from current buffer
sl: Začeni skripto s treutnega medpomnilnika

en: Save
sl: Shrani

en: Save "%s"
sl: Shrani "%s"

en: Save &As
sl: Shrani &kot

en: Save All
sl: Shrani vse

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Save Changes?
sl: Shranim spremembe?

en: Save Current File
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save Current Settings to a New Profile
sl: Shrani trenutne nastavitve v nov profil

en: Save Current View
sl: Shrani trenutni pogled

en: Save Error
sl: Napaka pri shranjevanju

en: Save Perspective
sl: Shrani pogled

en: Save Profile
sl: Shrani profil

en: Save Selected Paths
sl: Shrani izbrane poti

en: Save Session
sl: Shrani sejo

en: Save Styles
sl: Shrani stile

en: Save all open pages
sl: Shrani vse odprte strani

en: Save the current session.
sl: Shrani trenutno sejo

en: Saved File As: %s
sl: Shrani datoteko kot: %s

en: Saved File: %s
sl: Shrani datoteko: %s

en: Search Recursively
sl: Išči rekurzivno

en: Search Started
sl: Iskanje zagnano

en: Search complete
sl: Iskanje končano

en: Search in directory
sl: Išči v mapi

en: Secondary Font
sl: Drugi font

en: Sections
sl: Razdelki

en: Select &All
sl: Izberi &vse

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select All Text in Document
sl: Označi vse besedilo v dokumentu

en: Select plugins to download
sl: Označi plugine za

en: Selected Text
sl: Izbrano besedilo

en: Send bug reports and suggestions
sl: Pošlji poročila o hroščih in predloge

en: Session Saved as: %s
sl: Seja shranjena kot: %s

en: Session file is empty.
sl: Datoteka seje je prazna.

en: Sessions
sl: Seje

en: Set Font
sl: Nastavi pisavo

en: Set the preview file type
sl: Nastavi predogled tipa datoteke

en: Settings
sl: Nastvitve

en: Shelf
sl: Polica

en: Show EOL Markers
sl: Prikaži EOL oznake

en: Show Hidden Files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Show Icons on Tabs
sl: Prikaži ikone na zavihkih

en: Show Indentation Guides
sl: Prikaži navodila za zamike

en: Show Line Number Margin
sl: Prikaži mejo številke vrstice

en: Show Line Numbers
sl: Prikaži število vrstice

en: Show Shelf
sl: Prikaži polico

en: Show Status Bar
sl: Prikaži vrstico stanja

en: Show Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

en: Show output from
sl: Prikaži izhodno formo

en: Show the Shelf
sl: Prikaži polico

en: Size
sl: Velikost

en: Some files in saved session could not be found on disk:
sl: Nekaterih datotek v shranjeni seji ni bilo mogoče najti na disku:

en: Spaces to Tabs
sl: Spremeni presledke v tabe

en: Spell Checking
sl: Preverjanje črkovanja

en: Start a New File
sl: Začni z novo datoteko

en: Start a new file in a new tab
sl: Začni z novo datoteko v novem zavihku

en: Start a new file in a new window
sl: Začni z novo datoteko v novem oknu

en: Start in Normal Mode
sl: Zaženi v Normalnem načinu

en: Startup
sl: Zagon

en: Startup Settings
sl: Nastavitve ob zagonu

en: Status Unknown
sl: Neznan status

en: Style Editor
sl: Urejevalnik stilov

en: Style Tags
sl: Urejevalnik zavihkov

en: Style Theme
sl: Tematski stil

en: Subroutine Declarations
sl: Podrutinske deklaracije

en: Subroutines
sl: Subrutine

en: Successfully Installed Plugins
sl: Vključki uspešno nameščeni

en: Switch Lexer to %s
sl: Preklopi Lekser na %s

en: Syntax Highlighting
sl: Osvetlitev sintakse

en: System Directory
sl: Sistemska mapa

en: Tab Width
sl: Širina tabulatorja

en: Tabs to Spaces
sl: Tabulatorje v presledke

en: Task Definitions
sl: Definicije naloge

en: Text Colors
sl: Barva besedila

en: Text Document
sl: Besedilni dokument

en: The correct encoding of '%s' could not be determined.
    
    Choose an encoding and select Ok to open the file with the chosen encoding.
    Click Cancel to abort opening the file
sl: Pravilnega kodiranja '%s' se ne da ugotoviti.
    
    Izberi kodiranje in nato OK za odprtje datoteke v izbranem kodiranju.
    Klikni Zavrni za prekinitev odpiranja datoteke

en: The file: "%s" has been modified since the last save point.
    
    Would you like to save the changes?
sl: Datoteka "%s" je bila spremenjena po zadnji točki shranjevanja.
    
    Bi rad shranil spremembe?

en: The requested command could not be executed.
sl: Zahtevanega ukaza ni bilo mogoče izvesti.

en: The search term '%(term)s' was found %(count)d times.
sl: Iskan termin '%(term)s' je bil najden %(count)d -krat.

en: There are no files that Editra can open in %s
sl: Ni datotek, ki bi jih Editra lahko odprla v %s.

en: There was an error when printing.
    Check that your printer is properly connected.
sl: Med tiskanjem je prišlo do napake.
    Preveri povezavo s tiskalnikom.

en: This plugin requires a newer version of Editra.
sl: Ta plugin zahteva novejšo verzijo Editre.

en: This plugin will be uninstalled on next program launch.
sl: Ta plugin bo odstranjen z naslednjim zagonom programa.

en: To Lowercase
sl: V male črke

en: To Uppercase
sl: V velike črke

en: Toggle Code Folding
sl: Preklop zvijanja kode

en: Toggle Comment
sl: Vklopi/izklopi komentar

en: Toggle Editor Maximization
sl: Preklop Editorja v največje okno

en: Toggle all folds
sl: Preklopi zvijanje vsega

en: Toggle bookmark of the current line
sl: Preklop bukmarka trenutne vrstice

en: Toggle current fold
sl: Preklopi trenutno zvijanje

en: Toolbar Icon Size
sl: Velikost ikon orodjarn

en: Translate Editra...
sl: Prevedi Editro...

en: Transparency
sl: Prosojnost

en: Trim Trailing Whitespace
sl: Odreži zadnje prazne prostore

en: Turn off for better performance
sl: Izključi za boljšo zmogljivost

en: Unable to accept dropped file or text
sl: Spuščene datoteke ali besedila nisem mogel sprejeti

en: Unable to delete %s
sl: %s ne morem izbrisati

en: Unable to retrieve plugin list
sl: Plugin liste ne morem prenesti

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo Last Action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Unindent Lines
sl: Odstrani zamik vrsticam

en: Unindent the selected lines
sl: Odstrani zamik izbranim vrsticam

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: Uninstall Plugin
sl: Odstrani plugin

en: Unknown
sl: Neznano

en: Up
sl: Gor

en: Update
sl: Posodobi

en: Update Available
sl: Posodobitve so na voljo

en: Uppercase
sl: Velike črke

en: Use Auto Completion when available
sl: Uporabi avtomatičnio zaključevanje kjer je mogoče

en: Use Proxy
sl: Uporabi proxy

en: Use Soft Tabs
sl: Uporabi mehke tabulatorje

en: Use Tabs Instead of Spaces
sl: Uporabi tabulatorje namesto presledkov

en: Used to set a custom backup path. If not specified the backup will be put in the same directory as the file.
sl: Se uporablja za pot varnostne kopije, določeno po meri. Če pot ni določena, se bo varnostna kopija nahajala v isti mapi kot datoteka.

en: User Directory
sl: Uporabniška Mapa

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: View Editra's console log
sl: Poglej Editrin dnevnik konzole

en: View Options
sl: Možnosti pogleda

en: View pane selection list
sl: Glej listo izbranih podoken

en: Visit the project homepage %s
sl: Obišči domačo stran projekta %s

en: Visual Helpers
sl: Visualni pripomočki

en: Warn when mixed eol characters are detected
sl: Opozori ob zaznanih mešanih EOL znakih

en: Warning Text
sl: Opozorilo

en: Where
sl: Kjer

en: Where to Save Profile?
sl: Kam naj shranim profil?

en: Whitespace
sl: Prazen prostor

en: Whole Word
sl: Celotna beseda

en: Whole word
sl: Celotna beseda

en: Word Wrap
sl: Prelom vrstice

en: Written in 100%% Python.
sl: Spisan v 100%% Pythonu.

en: You must restart Editra before your changes will take full affect.
sl: Za efekt sprememb je potreben ponovni zagon Editre.

en: Your profile has been updated to the latest version
sl: Tvoj profil je bil posodobljen na zadnjo verzijo

en: Zoom Default
sl: Privzeta Povečava

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: args
sl: argumenti

en: bold
sl: krepko

en: exec
sl: izvedi

en: italic
sl: poštevna

en: underline
sl: podčrtaj

en: untitled
sl: brez naslova

en: untitled %d
sl: brez naslova %d
