freevo - en to gl translation catalogue (44 entries)

note: Type: select Description
en: Video output:
gl: Saída de imaxe:

note: Type: select Description
en: Please choose the type of video output to use with Freevo.
gl: Escolla o tipo de saída de imaxe a empregar con Freevo.

note: Type: select Description
en: Output resolution:
gl: Resolución da saída:

note: Type: select Description
en: Please choose the resolution to use with Freevo. Most CRT television systems should be configured as 768x576 (NTSC or PAL). HD television systems use 1280x720, and FullHD uses 1920x1080.
gl: Escolla a resolución a empregar con Freevo. A maioría dos sistemas de CRT deberían configurarse como 768x576 (NTSC ou PAL), pero as televisións HD empregan 1280x720 e as FullHD 1920x1080.

note: Type: select Description
en: TV standard:
gl: Estándar de TV:

note: Type: select Description
en: Please choose the TV standard to use. NTSC is used in North America, much of South America, and Japan; SECAM in France, the former USSR, and parts of Africa and the Middle East; and PAL elsewhere.
gl: Escolla o estándar de TV a empregar. NTSC emprégase en América do norte, na maioría de sudamérica e Xapón, SECAM na Francia, a antiga URRS e partes de África e do Oriente próximo, e PAL no resto do mundo.

note: Type: select Choices
en: USA broadcast
gl: Retransmisión dos EEUU

note: Type: select Choices
en: USA cable
gl: Cable nos EEUU

note: Type: select Choices
en: USA cable HRC
gl: Cable HRC dos EEUU

note: Type: select Choices
en: Japan broadcast
gl: Retransmisión do Xapón

note: Type: select Choices
en: Japan cable
gl: Cable do Xapón

note: Type: select Choices
en: Europe (West)
gl: Europa (Oeste)

note: Type: select Choices
en: Europe (East)
gl: Europa (Leste)

note: Type: select Choices
en: Italy
gl: Italia

note: Type: select Choices
en: New Zealand
gl: Nova Celandia

note: Type: select Choices
en: Ireland
gl: Irlanda

note: Type: select Choices
en: France
gl: Francia

note: Type: select Choices
en: China broadcast
gl: Retransmisión da China

note: Type: select Choices
en: South Africa
gl: África do Sul

note: Type: select Choices
en: Argentina
gl: Arxentina

note: Type: select Description
en: Channel list:
gl: Lista de canles:

note: Type: select Description
en: Please choose the channel list (set of tuning frequencies) that most closely matches the one used in your country.
gl: Escolla a lista de canles (conxunto de frecuencias sintonizadas) que se axuste mellor á empregada no seu país.

note: Type: select Default
en: Video folder
gl: Cartafol de vídeo

note: Type: string Description
en: Title of video folder:
gl: Título do cartafol de vídeo:

note: Type: string Description
en: Please choose the title of the video folder.
gl: Escolla o título do cartafol de vídeo.

note: Type: string Description
en: This will be displayed by Freevo in overview.
gl: Isto mostrarao Freeo no resumo.

note: Type: string Description
en: Path to videos:
gl: Rota aos vídeos:

note: Type: string Description
en: Please choose the directory where video files are stored.
gl: Escolla o directorio onde se gardan os ficheiros de video.

note: Type: string Description
en: You must use an absolute path (with a leading "/" character).
gl: Debe empregar unha rota absoluta (cun carácter «/» ao inicio).

note: Type: string Default
en: Audio folder
gl: Cartafol de son

note: Type: string Description
en: Title of audio folder:
gl: Título do cartafol de son:

note: Type: string Description
en: Please choose the title of the audio folder.
gl: Escolla o título do cartafol de son.

note: Type: string Description
en: Path to audio folder:
gl: Rota ao cartafol de son:

note: Type: string Description
en: Please choose the directory where audio files are stored.
gl: Escolla o directorio onde se gardan os ficheiros de son.

note: Type: string Default
en: Image folder
gl: Cartafol das imaxes

note: Type: string Description
en: Title of image folder:
gl: Título do cartafol das imaxes:

note: Type: string Description
en: Please choose the title of the image folder.
gl: Escolla o título do cartafol das imaxes.

note: Type: string Description
en: Path to image folder:
gl: Rota ao cartafol das imaxes:

note: Type: string Description
en: Please choose the directory where image files are stored.
gl: Escolla o directorio onde se gardan os ficheiros de imaxe.

note: Type: string Description
en: Path to recorded video folder:
gl: Rota ao cartafol dos vídeos gravados:

note: Type: string Description
en: Please choose the directory where video recording files are stored.
gl: Escolla o directorio onde se gardan os ficheiros de vídeos gravados.

note: Type: multiselect Description
en: Services to start during boot:
gl: Servizos a iniciar no arrinque:

note: Type: multiselect Description
en: Freevo can be started automatically when the machine boots, using a dedicated X server. Web, encoding, RSS, and recording servers can be launched at the same time.
gl: Freevo pode iniciarse automaticamente durante o arrinque da máquina empregando un servidor X dedicado. Tamén pode iniciar á vez servidores web, de codificación, RSS e de gravación.

note: Type: multiselect Description
en: Please choose the services you wish to start on boot.
gl: Escolla os servizos que desexa iniciar durante o arrinque.
