freevo - en to no translation catalogue (524 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Description
no: Beskrivelse

en: Author
no: Forfatter

en: Date
no: Dato

en: Model
no: Modell

en: Software
no: Program

en: Home
no: Hjem

en: View TV Listings
no: Vis TV Guide

en: Scheduled Recordings
no: Programmerte Opptak

en: View Scheduled Recordings
no: Vis Programmerte Opptak

en: Favorites
no: Favoritter

en: View Favorites
no: Vis Favoritter

en: Media Library
no: Media Bibliotek

en: View Media Library
no: Vis Media Bibliotek

en: Manual Recording
no: Manuelt Opptak

en: Schedule a Manual Recording
no: Programmer et Manuelt Opptak

en: Search
no: Søk

en: Advanced Search Page
no: Avansert Søkeside

en: Help
no: Hjelp

en: View Online Help and Documentation
no: Vis Online Hjelp og Dokumentasjon (engelsk)

en: CANCEL
no: Avbryt

en: Reloading cache files, be patient...
no: Genererer hurtigbuffer, vennligst vent ...

en: Today
no: Idag

en: at
no: Lør

en: Tomorrow
no: Imorgen

en: This Week
no: Denne uken

en: No recordings are scheduled
no: Ingen opptak programmert

en: Edit Favorite
no: Endre Favoritt

en: ERROR
no: FEIL

en: No program found on %s at %s.
no: Program ikke funnet %s i %s

en: Favorite %s doesn't exists.
no: Favoritten %s eksisterer ikke.

en: Name of favorite
no: Favorittens navn

en: Channel
no: Kanal

en: Day of week
no: Ukedag

en: Time of day
no: Tid

en: Action
no: Handling

en: ANY DAY
no: ALLE DAGER

en: Mon
no: Man

en: Tue
no: Tir

en: Wed
no: Ons

en: Thu
no: Tor

en: Fri
no: Fre

en: Sat
no: Lør

en: Sun
no: Søn

en: Save
no: Lagre

en: Start Time
no: Start Tid

en: Stop Time
no: Stop Tid

en: Program Description
no: Programbeskrivelse

en: Actions
no: Handlinger

en: UNKNOWN
no: UKJENT

en: Sorry, the program description for %s is unavailable.
no: Beklager, ingen programinformasjon for %s.

en: Remove
no: Slett

en: %s already exists! File not renamed.
no: %s eksisterer allerede! Filnavn ikke endret.

en: Rename %s to %s.
no: Endre filnavn fra %s til %s

en: Rename %s to %s, failed.
no: Endre filnavn fra %s til %s

en: No new file specified.
no: Ingen ny fil spesifisert.

en: Delete %s.
no: Slette %s.

en: Delete %s, failed.
no: Slette %s.

en: %s does not exist. No action taken.
no: %s eksisterer ikke. Ingen handling utført.

en: I do not process names (%s) with slashes for security reasons.
no: Jeg prosesserer ikke navn (%s) med skråstrek av sikkerhetsgrunner.

en: Messages
no: Meldinger

en: Movies
no: Filmer

en: Recorded TV
no: TV Opptak

en: Music
no: Musikk

en: Images
no: Bilder

en: Back
no: Tilbake

en: Download
no: Last ned

en: Delete
no: Slett

en: Rename
no: Nytt navn

en: Play file
no: Spill Tittel %s

en: Play file using VLC
no: Spill Tittel %s

en: Close Window
no: Lukk vindu

en: Manual Record
no: Manuelt opptak

en: Manual Recorded
no: Manuelle Opptak

en: start time is not before stop time.
no: stop tid er før start tid.

en: Program would record for more than %d days!
no: Programmet ville spilt inn i mer enn %d dager!

en: Program would record for more than 1 day!
no: Programmet ville spilt inn i mer enn 1 dag!

en: May
no: Mai

en: Oct
no: Okt

en: Dec
no: Des

en: Error Message
no: Feilmelding

en: Add to Recording Schedule
no: Legg til i opptaksliste

en: Show
no: Vis

en: Category
no: Kategori

en: Change
no: Endre

en: NO SHOWS MATCHING CATEGORY
no: INGEN PROGRAM I KATEGORIEN

en: Runtime
no: Spilletid

en: Record
no: Opptak

en: Add to Favorites
no: Legg til i Favoritter

en: Time
no: Tid

en: View
no: Vis

en: This channel has no data loaded
no: Ingen informasjon for kanalen

en: Welcome
no: Velkommen

en: Freevo Web Status as of %s
no: Freevo Web Status %s

en: Notice
no: Notis

en: Now Recording %s.
no: Nåværende opptak: %s.

en: One program scheduled to record.
no: Ett program lagt til i opptaksplanleggeren.

en: %i programs scheduled to record.
no: %i programmer planlagt for opptak.

en: No programs scheduled to record.
no: Ingen programmer planlagt for opptak.

en: %i of %i Mb free in %s
no: %i av %i Mb ledig i %s

en: Monday
no: Mandag

en: Tuesday
no: Tirsdag

en: Wednesday
no: Onsdag

en: Thursday
no: Torsdag

en: Friday
no: Fredag

en: Saturday
no: Lørdag

en: Sunday
no: Søndag

en: Favorite Name
no: Favoritt Navn

en: Priority
no: Prioritet

en: Edit
no: Endre

en: Higher
no: Høyere

en: Lower
no: Lavere

en: unable to load %s.html
no: Klarte ikke laste ned %s

en: Unknown Profile
no: Ukjent Artist

en: Search Results
no: Søkeresultater

en: No matches
no: Ingen treff

en: New favorite
no: Ny favoritt

en: Icecast List
no: Icecast Liste

en: Change Icecast List
no: Endre Icecast Liste

en: Movies only
no: Kun filmer

en: Go!
no: Sett igang!

en: This directory is empty
no: Katalogen er tom

en: TV GUIDE
no: TV Guide

en: Browse list
no: Utforsk listen

en: Playing
no: Spill

en: WARNING
no: ADVARSEL

en: Playlists
no: Spillelister

en: Enqueue this Music in Playlist
no: Legg sporet til Spillelisten

en: Make a new Audio Playlist
no: Lag en ny Spilleliste

en: Queued Directory
no: La Katalog til Spillelisten

en: Queued Track
no: La spor til Spillelisten

en: Added New Playlist
no: La til ny Spilleliste

en: %s
    not found!
no: %s
     ikke funnet!

en: Listen to XM Station
no: Hør på Radiostasjon

en: XM Radio
no: Radio

en: No XM channels found
no: Ingen Bilder funnet

en: XM channels
no: Endre kanal

en: 'fbxine' not found, 'xine' audio plugin deactivated
no: 'fbxine' ikke funnet, 'xine er nå skrudd av

en: Show CD ripping status
no: Vis status for CD-kopiering

en: Stop CD ripping
no: Vis status for CD-kopiering

en: Rip the CD to the hard drive
no: Kopier CD til harddisk

en: Item is not an Audio CD
no: Dette er ikke en Lyd CD

en: Ripping in progress
    Track %d of %d
no: Kopiering pågår
    Spor %d av %d

en: Backup CD to hard drive in mp3 format
no: Kopier CD til harddisk i mp3-format

en: Backup CD to hard drive in Ogg format
no: Kopier CD til harddisk i ogg-format

en: Backup CD to hard drive in FLAC format
no: Kopier CD til harddisk i FLAC-format

en: Backup CD to hard drive in wav format
no: Kopier CD til harddisk i wav-format

en: CD Backup
no: Kopier CD

en: Ripping started
no: Kopiering startet

en: Directory %s already exists
no: Katalogen %s eksisterer allerede

en: Ripping aborted
no: Kopiering startet

en: Ripping complete
no: Kopiering fullført

en: Unknown Artist
no: Ukjent Artist

en: RENAME
no: ENDRE NAVN

en: Unknown CD Album
no: Ukjent CD Album

en: Other
no: Andre

en: No CDDB data available to mmpython
no: Ingen CDDB data tilgjengelig for mmpython

en: CD info not found!
    Must manually rename files
    when finished ripping
no: CD info ikke funnet!
    Du må endre navn på filene manuelt
    når kopieringen er ferdig

en: Problem trying to call:
no: Problem under kall:

en: [VUX] Start playing
no: [VUX] Start avspilling

en: [VUX] Stop playing
no: [VUX] Stop avspilling

en: [VUX] Next (rating down)
no: [VUX] Neste (senk rating)

en: [VUX] Next (rating intact)
no: [VUX] Neste (behold rating)

en: [VUX] Next (rating up)
no: [VUX] Neste (øk rating)

en: [VUX] Playing item rating up
no: [VUX] Øk rating på sporet som spilles av

en: [VUX] Playing item rating down
no: [VUX] Senk rating på sporet som spilles av

en: [VUX] a dir item do not select
no: [VUX] katalog, ikke velg

en: [VUX] an audio item, do not select
no: [VUX] en lydenhet, ikke velg

en: Album Tree
no: Album

en: No Objects found
no: Ingen Bilder funnet

en: Generating playlist...
no: ingen neste fil i spillelisten

en: Find a cover for this music
no: Finn omslag til denne sangen

en: Plugin 'coversearch' was disabled for this item! 'coversearch' needs an item with Artist and Album (if it's a mp3 or ogg) or Title (if it's a cd track) to be able to search. So you need a file with a ID3 tag (mp3) or an Ogg Info. Maybe you must fix this file (%s) tag?
no: Pluginen 'coversearch' ble skrudd av for denne gjenstanden! 'coversearch' trenger en gjenstand
    med artist og album(hvis det er en mp3 eller ogg) eller tittel (hvis det er et cd-spor) 
    for å kunne søke. Så du trenger en fil med ID3-tag (mp3) eller en Ogg Info. Kanskje du må fikse denne filens tag (%s)?

en: Unknown CD, cover searching is disabled
no: Ukjent CD, søking etter omslag er skrudd av

en: searching Amazon...
no: søker på Amazon...

en: Unknown error while searching.
no: Ukjent feil under søking.

en: Cover Search Results
no: Omslag Søkeresultater

en: No covers available from Amazon
no: Ingen omslag tilgjengelig fra Amazon

en: getting data...
no: henter data...

en: No Radio Stations found
no: Ingen Radiostasjoner funnet

en: Radio Stations
no: Radiostasjoner

en: Listen to Radio Station
no: Hør på Radiostasjon

en: Show player
no: Vis spiller

en: Browse disc
no: Utforsk disk

en: Random playlist
no: Tilfeldig spilleliste

en: Data files on disc
no: Datafiler på disk

en: play
no: spill

en: No information available
no: Ingen informasjon tilgjengelig

en: View Image
no: Vis Bilde

en: Browse directory
no: Utforsk katalog

en: Current Picture
no: Nåværende Bilde

en: Previous Pictures
no: Tidligere Bilder

en: Apod Pictures
no: Apod Bilder

en: No Images found
no: Ingen Bilder funnet

en: Need a directory to store APOD pictures.
no: Trenger en katalog for å lagre APOD bilder.

en: directory %s does not exist.
no: katalogen %s eksisterer ikke.

en: z = Toggle Fullscreen
no: z = Fullskjerm av/på

en: Arrow Keys = Move
no: Piltaster = Flytt

en: Spacebar = Select
no: Mellomrom = Velg

en: Escape = Stop/Prev. Menu
no: Escape = Stop/Forrige meny

en: h = Help
no: h = Hjelp

en: File "%s" not found!
no: Filen "%s" ikke funnet!

en: Generating MAME cache, please wait.
no: Genererer MAME-hurtigbuffer, vennligst vent...

en: please update GAMES_ITEMS in local_conf.py
no: vennligst oppdater  GAMES_ITEMS i local_conf.py

en: Locations
no: Handlinger

en: Artist -
no: Artist

en: Album -
no: Album

en: Drive %s (no disc)
no: Stasjon %s (ingen disk)

en: Ejecting disc in drive %s
no: Utløser CD fra stasjon %s

en: Reading disc in drive %s
no: Leser disk i stasjon %s

en: More Options
no: Beskrivelse

en: Set as icecast playlist
no: Sett som Icecast spilleliste

en: Moving files...
no: Flytter filer...

en: Copying files...
no: Kopierer filer...

en: Added to Cart
no: Lagt til Handlevogn

en: Cart: Move Files Here
no: Handlevogn: Flytt filer her

en: Cart: Copy Files Here
no: Handlevogn: Kopier filer her

en: Add Directory to Cart
no: Legg katalog i Handlevogn

en: Delete Cart
no: Slett Handlevogn

en: Room Items
no: Enhet

en: Device Options
no: Beskrivelse

en: Run Command
no: Kjør kommando

en: No Home Automation items found
no: Ingen Overskriftssteder funnet

en: LCD plugin will not load! Maybe you don't have LCDd (lcdproc daemon) running?
no: LCD plugin'en vil ikke starte! Kanskje ikke LCDd (lcdproc daemon) kjører?

en: Delete info
no: Slett informasjon

en: Delete edl
no: Slett

en: Delete image
no: Slett bilde

en: Do you wish to delete
     '%s'?
no: Ønsker du å slette
     '%s'?

en: Deleting...
no: Sletter...

en: Delete info about
     '%s'?
no: Slett informasjon om
     '%s'?

en: Delete edl about
     '%s'?
no: Slett bilde til
     '%s'?

en: Delete image about
     '%s'?
no: Slett bilde til
     '%s'?

en: CD Burn Menu
no: Konfigurasjonsmeny

en: Show Sites Headlines
no: Vis steder i Overskrifter

en: Fetching headlines...
no: Henter Overskrifter...

en: No Headlines found
no: Ingen Overskrifter funnet

en: Headlines
no: Overskrifter

en: Headlines Sites
no: Overskrifter steder

en: No Headlines Sites found
no: Ingen Overskriftssteder funnet

en: shutting down...
no: avslutter...

en: Shutdown Freevo
no: Avslutt Freevo

en: Shutdown system
no: Skru av systemet

en: Restart system
no: Omstart av systemet

en: Do you really want to shut down Freevo?
no: Ønsker du virkelig å avslutte Freevo?

en: Shutdown
no: Avslutt

en: Do you really want to shut down the system?
no: Ønsker du virkelig å skru av systemet?

en: Do you really want to restart the system?
no: Ønsker du virkelig å omstarte systemet?

en: You need pylcd to run "lcd" plugin.
no: Du trenger pylcd for å kjøre lcd pluginen.

en: Length
no: Lengde

en: Year
no: År

en: Tracks
no: Spor

en: Resolution
no: Oppløsning

en: Aspect
no: Aspekt

en: Plot
no: Handling

en: Geometry
no: Geometri

en: %s items
no: %s enheter

en: Today is %s.
no: Idag er %s.

en: Menu
no: Meny

en: Item
no: Enhet

en: Information
no: Informasjon

en: You need pyusb (http://pyusb.berlios.de/) to run "vfd" plugin.
no: Du trenger pylcd for å kjøre lcd pluginen.

en: A recording is in progress.
no: Opptakstjeneren er nede.

en: No wakeup scheduled.
no: Ingenting programmert

en: Shutdown freevo
no: Avslutt Freevo

en: Fetching Weather for %s...
no: Henter Overskrifter...

en: Fetching Radar Map for %s...
no: Henter Overskrifter...

en: Show Weather Details
no: Vis steder i Overskrifter

en: and
no: Jan

en: No locations specified
no: Ingen ny fil spesifisert.

en: Current Conditions
no: Nåværende Bilde

en: Showers
no: Vis

en: Sunny
no: Søn

en: Snow Showers
no: Vis stderr

en: Mist
no: Artist

en: Clear
no: År

en: Display program
no: Vis program

en: Scheduling Failed
no: Programmering feilet

en: Display favorite
no: Vis favoritt

en: Modify duplicate flag
no: Endre kanal

en: Modify episodes flag
no: Endre tid

en: Modify Duplicate Flag
no: Endre kanal

en: Save Failed, favorite was lost
no: Lagring feilet, favoritten gikk tapt

en: Save Failed
no: Lagring Feilet

en: PM Rain
no: Radio

en: BT event %s
no: Tekst: %s

en: Name
no: Navn

en: Track
no: Spor:

en: Call: %s
no: Ring: %s

en: Message: %s
no: Melding: %s

en: Movie
no: Film

en: Audio
no: Lyd

en: Image
no: Bilde

en: Games
no: Spill

en: %s Main Menu
no: %s Hovedmeny

en: %i free of %i GB total (%i%% free)
no: %i ledig av totalt %i Mb

en: %i free of %i MB total (%i%% free)
no: %i ledig av totalt %i Mb

en: Command finished
no: Kommando fullført

en: Running Command...
no: Kjører Kommando...

en: Command Failed
no: Kommando Feilet

en: Command Completed
no: Kommando Fullført

en: Commands
no: Kommandoer

en: checking for %-13s
no: sjekker etter %-13s

en: ERROR: can't find %s
no: FEIL: kan ikke finne %s

en: Please install the application respectively put it in your path.
no: Vennligst installer programmet i path.

en: Freevo won't work without it.
no: Freevo vil ikke fungere uten dette.

en: not found (deactivated)
no: ikke funnet (deaktivert)

en: No
no: Nei

en: Yes
no: Ja

en: Settings:
no: Innstillinger:

en: Unknown
no: Ukjent

en: Audio Menu
no: Lyd Meny

en: no subtitles
no: ingen undertekster

en: Subtitle Menu
no: Undertekstingsmeny

en: Play chapter %s
no: Spill kapittel %s

en: Chapter Menu
no: Kapittelmeny

en: Turn off %s
no: Skru av %s

en: Turn on %s
no: Skru på %s

en: Play with alternate player
no: Spill med alternativ avspiller

en: Audio selection
no: Lydvalg

en: Subtitle selection
no: Undertekstvalg

en: Chapter selection
no: Kapittelvalg

en: Play
no: Spill

en: Config Menu
no: Konfigurasjonsmeny

en: Re-encode this program...
no: Søk for mer av dette programmet

en: Please wait, analyzing video...
no: Vennligs vent....

en: Encoding started
no: Kopiering startet

en: 'XINE_COMMAND' not defined, 'xine' video plugin deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
no: 'XINE_COMMAND' er ikke definert, 'xine'-plugin'en er nå skrudd av

en: Browse links (autoplay)
no: Utforsk lenker (automatisk)

en: Browse links (autoplay, maximum caching)
no: Uforsk lenker (automatisk, maks cache)

en: Browse links
no: Utforsk lenker

en: Downloading link list...
no: Laster ned lenker...

en: Failed to download %s
no: Feilet nedlastning av %s

en: Resume playback
no: Fortsett avspilling

en: Bookmarks
no: Bokmerker

en: Jump to %s
no: Hopp til %s

en: Move to [%s]
no: Flytt til [%s]

en: Play image as DVD
no: Spill av DVD

en: Search IMDB for this file
no: Søk på IMDB etter filen

en: Search IMDB for [%s]
no: Søk på IMDB etter [%s]

en: searching IMDB...
no: Søker på IMDB...

en: IMDB Query
no: IMDB Søk

en: No information available from IMDB
no: Ingen informasjon tilgjengelig fra IMDB

en: Transcode this program...
no: Søk for mer av dette programmet

en: Modify Container
no: Endre navn

en: Modify Resolution
no: Oppløsning

en: Modify Video Codec
no: Video

en: Modify Video Bitrate
no: Endre tid

en: Modify Audio Codec
no: Lyd Meny

en: Modify Audio Bitrate
no: Endre prioritet

en: Modify Number of passes
no: Endre tid

en: Modify Number of Passes
no: Endre tid

en: Modify Video Filter
no: Endre prioritet

en: Unknown Property
no: Ukjent Artist

en: Show details for this item
no: Vis detaljer for enheten

en: Details
no: Detaljer

en: Seeking not possible
no: Soeking umulig

en: Directory Autobuild Thumbnails
no: Katalog Lag Miniatyrbilder Automatisk

en: Build video thumbnails for all items (may take a while when entering).
no: Lag video miniatyrbilder automatisk for alle filer (kan ta litt tid).

en: Play DVD
no: Spill av DVD

en: DVD title list
no: DVD tittel liste

en: Play default track
no: Spill standard spor

en: Play VCD
no: Spill VCD

en: VCD title list
no: VCD tittel liste

en: Play with maximum cache
no: Spill med maks hurtigbuffer

en: Show variants
no: Vis varianter

en: Create Thumbnail
no: Lag Miniatyrbilde

en: Please wait....
no: Vennligs vent....

en: No player for this item found
no: Ingen avspiller for denne filtypen

en: No Information Available
no: Ingen informasjon tilgjengelig

en: Rating
no: Rating:

en: No action defined for this choice!
no: Ingen handling definert for dette valget!

en: Directory Sort By Date
no: Katalog Sorter etter dato

en: Sort directory by date and not by name.
no: Sorter katalogen etter dato.

en: Directory Autoplay Single Item
no: Katalog Automatisk Avspilling

en: Don't show directory if only one item exists and auto-select the item.
no: Ikke vis katalogen hvis det kun finnes en fil og autovelg filen.

en: Force Skin Layout
no: Tving Skin Utseende

en: Force skin to a specific layout. This option doesn't work with all skins and the result may differ based on the skin.
no: Tving skinet til en bestemt layout. Dette valget virker ikke med alle skin og resultatet kan variere fra skin til skin.

en: Directory Smart Sort
no: Katalog Smart Sortering

en: Use a smarter way to sort the items.
no: Benytt en smartere metode for sortering.

en: Directory Smart Names
no: Katalog Smart Sortering

en: Use a smarter way to abbreviate the name of the items.
no: Benytt en smartere metode for sortering.

en: Use MediaID Tag Names
no: Bruk MediaID Tag navn

en: Use the names from the media files tags as display name.
no: Bruk navn fra Media-tagger til visning.

en: Directory Reverse Sort
no: Katalog Motsatt Sortering

en: Show the items in the list in reverse order.
no: Vis filene i motsatt rekkefølge.

en: Directory Create Playlist
no: Katalog Lag Spilleliste

en: Handle the directory as playlist. After one file is played, the next one will be started.
no: Behandle katalogen som en spilleliste. Etter en fil er avspilt vil den neste bli startet.

en: Directory Add Playlist Files
no: Katalog Vis Spillelister

en: Add playlist files to the list of items
no: Legg spillelistefiler til katalogen.

en: Directory Add Random Playlist
no: Katalog Vis tilfeldig Spilleliste

en: Add an item for a random playlist
no: Legger til et valg for tilfeldig spilleliste i katalogen

en: Directory Autoplay Items
no: Katalog Automatisk Avspillning

en: Autoplay the whole directory (as playlist) when it contains only files and no directories
no: Spill av hele katalogen automatisk (som en spilleliste) når den kun inneholder filer

en: Directory on disc [%s]
no: Katalog på disk [%s]

en: Directory
no: Katalog

en: Play all files in directory
no: Spill alle filer

en: Random play all items
no: Spill alle filer i tilfeldig rekkefølge

en: Recursive random play all items
no: Spill alle filer rekursivt og tilfeldig

en: Recursive play all items
no: Spill alle filer rekursivt

en: Configure directory
no: Konfigurer katalogen

en: Enter Password
no: Tast inn passord

en: Password incorrect
no: Passordet er ugyldig

en: Scanning disc, be patient...
no: Leser disk, vennligst vent...

en: Scanning directory, be patient...
no: Leser katalog, vennligst vent...

en: on
no: på

en: off
no: av

en: Show all kinds of items
no: Vis alle filtyper

en: Show video, audio and image items in this directory
no: Vis både video, lyd og bildefiler i denne katalogen

en: Configure
no: Konfigurer

en: Cannot open file "%s"
no: Kan ikke åpne filen "%s"

en: Browse Playlist
no: Utforsk Spilleliste

en: empty playlist
no: tom spilleliste

en: playlist repeat on
no: spilleliste - gjentakelse på

en: playlist repeat off
no: spilleliste - gjentakelse av

en: no next item in playlist
no: ingen neste fil i spillelisten

en: no previous item in playlist
no: dette er første fil i spillelisten

en: Day of Week
no: Ukedag

en: Time of Day
no: Tid på dagen

en: Favorite %s has been saved
no: Favoritten %s lagret

en: Do you want to remove %s?
no: Ønsker du å slette '%s'?

en: Remove from schedule
no: Slett fra Opptaksliste

en: Schedule for recording
no: Programmer for opptak

en: Edit favorite
no: Endre Favoritt

en: Add to favorites
no: Legg til i favoritter

en: Search for more of this program
no: Søk for mer av dette programmet

en: Sorry, you cannot watch TV while recording.
no: Beklager, du kan ikke se på TV mens opptak pågår.

en: If this is not true then remove
no: Slett hvis dette ikke er sant

en: "%s" has been scheduled for recording
no: "%s" ble programmert for opptak

en: "%s" has been removed from schedule
no: Slett fra Opptaksliste

en: Searching, please wait...
no: Søker, vennligst vent...

en: No matches found for %s
no: Ingen treff på %s

en: Program Menu
no: Programmeny

en: Remove favorite
no: Slett favoritt

en: Modify name
no: Endre navn

en: Modify channel
no: Endre kanal

en: Modify day of week
no: Endre ukedag

en: Modify time of day
no: Endre tid

en: Modify priority
no: Endre prioritet

en: Save changes
no: Lagre endringer

en: Favorite Menu
no: Favoritt Meny

en: Alter Name
no: Endre Navn

en: Modify Channel
no: Endre Kanal

en: Modify Day
no: Endre Dag

en: Modify Time
no: Endre Tid

en: "%s" has been removed from favorites
no: Slett fra favoritter

en: 'xine-ui' version too old, plugin 'xine' deactivated
no: 'fbxine' versjonen er for gammel, 'xine'-plugin'en er nå skrudd av

en: You need software %s
no: Du trenger programmet %s

en: 'XINE_COMMAND' not defined, 'xine' tv plugin deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
no: 'XINE_COMMAND' er ikke definert, 'xine'-plugin'en er nå skrudd av

en: View VCR Input
no: Vis VCR Input

en: Recorded Shows
no: Lagrede Opptak

en: Display record item
no: Vis opptak

en: Modify start month
no: Endre start måned

en: Modify start day
no: Endre start dag

en: Modify start time
no: Endre start tid

en: Modify stop month
no: Endre stop måned

en: Modify stop day
no: Endre stop dag

en: Modify stop time
no: Endre stop tid

en: Record Item Menu
no: Opptaksmeny

en: Save Failed, recording was lost
no: Lagring feilet, opptaket tapt

en: Sorry, the stop time does not give enough time for scheduler to pickup the change.  Please set it to record for a few minutes longer.
no: Beklager, stop tiden gir ikke nok tid til planleggeren for å registrere endringen. Vennligst spill inn noen minutter lengre.

en: Display Scheduled Recordings
no: Vis Programmerte Opptak

en: Nothing scheduled.
no: Ingenting programmert

en: No favorites.
no: Ingen Favoritter.

en: A recording will start in a few minutes
no: Opptakstjeneren er nede.

en: Could not find TV channel %s
no: Kunne ikke finne kanalen %s

en: TV Main Menu
no: TV Hovedmeny

en: The list of TV channels is invalid!
no: Listen over tv-kanaler er ugyldig!

en: Please check the config file.
no: Vennligst sjekk konfigurasjonsfil.

en: Preparing the program guide
no: Klargjør TV Guiden

en: TV Guide is corrupt!
no: TV Guiden er korrupt!

en: Couldn't load the TV Guide, got an exception!
no: Kunne ikke laste TV Guiden, et unntak oppstod!

en: Freevo Main Menu
no: Freevo Hovedmeny

en: Skin Selector
no: Skin Velger

en: Event '%s' crashed
    
    Please take a look at the logfile and report the bug to the Freevo mailing list. The state of Freevo may be corrupt now and this error could cause more errors until you restart Freevo.
    
    Logfile: %s
no: Vennligst ta en kikk på loggfilen og rapporter feilen til freevos mail-liste
    Freevo kan ha kommet i en korruptert tilstand, og feilen kan forårsake fler feil til du restarter freevo.
    
    Handling: %s 
    Logfil: %s

en: Continue
no: Konfigurer

en: Reading cache, please wait ...
no: Genererer hurtigbuffer, vennligst vent ...

en: Freevo crashed!
no: Freevo krasjet!

en: Filename: %s
no: Filnavn: %s

en: Lineno: %s
no: Linjenr: %s

en: Function: %s
no: Metode: %s

en: Text: %s
no: Tekst: %s

en: Please see the logfiles for more info
no: Vennligs se logfilene for mer informasjon

en: Exit in %s seconds
no: Avslutter om %s sekunder

en: Just one movie in this playlist.
no: Kun en film i spillelisten.

en: One song in playlist
no: ingen neste fil i spillelisten

en: Elapsed
no: Avspilt:

en: Video Rate
no: Video

en: Subtitles
no:  Undertekster,

en: File name
no: Filnavn: %s

en: This playlist is empty!
no: Spillelisten er tom!

en: pictures in this slideshow.
no:  bilder i bildeserien.

en: Look at Pictures
no: Se på Bilder

en: Chapters
no:  Kapittel

en: songs in playlist
no: ingen neste fil i spillelisten

en: Audio Codec
no: Lyd Meny

en: Playlist
no: Spillelister

en: Unread messages
no: Meldinger

en: Location
no: Handling

en: Email
no: liten

en: Just one picture in this slideshow.
no: Bare ett bilde i bildeserien.

en: This slideshow is empty!
no: Bildeserien er tom!

en: Items
no: Enhet

en: MB free
no:  MB ledig

en: Watch TV
no: Se på TV

en: of
no: av

en: Now playing
no: Vis spiller

en: Copyright
no: Opphavsrett:

en: Pictures
no: Apod Bilder

en: New mail
no: Ny favoritt

en: items in this playlist
no:  elementer i spillelisten

en: Video Codec
no: Video

en: Day
no: Mai

en: Read Headlines
no: Overskrifter

en: Size
no: Størrelse:

en: Audio tracks
no:  Lydspor,

en: New mails
no: Detaljer

en: Container
no: Konfigurer

en: Audio Rate
no: Lyd Meny

en: Listen to Music
no: Hør på Musikk

en: Total messages
no: Meldinger

en: Watch a Movie
no: Se en Film

en: movies in this playlist.
no:  filmer i spillelisten.

en: No songs in playlist
no: ingen neste fil i spillelisten

en: Weather
no: Andre
