freevo-1.6 - en to ro translation catalogue (742 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Description
ro: Descriere

en: Author
ro: Autor

en: Date
ro: Data

en: Home
ro: Acasă

en: TV Guide
ro: Ghid TV

en: View TV Listings
ro: Vizualizează Listele TV

en: Scheduled Recordings
ro: Înregistrări programate

en: View Scheduled Recordings
ro: Vizualizează înregistrările programate

en: Favorites
ro: Preferinţe

en: View Favorites
ro: Vizualizează preferinţele

en: Media Library
ro: Biblioteca Media

en: View Media Library
ro: Vizualizează biblioteca media

en: Manual Recording
ro: Înregistrare manuală

en: Schedule a Manual Recording
ro: Programează o înregistrare manuală

en: Search
ro: Căutare

en: Advanced Search Page
ro: Pagină de căutări avansate

en: Help
ro: Ajutor

en: View Online Help and Documentation
ro: Vizualizează Ajutor Online şi Documentaţia

en: CANCEL
ro: ANULARE

en: Reloading cache files, be patient...
ro: Reîncarc fişierele cache, aveţi răbdare...

en: Today
ro: Astăzi

en: at
ro: la

en: Tomorrow
ro: Mâine

en: This Week
ro: Această săptămână

en: No recordings are scheduled
ro: Nu există înregistrări programate

en: Widescreen
ro: Ecran lat (Widescreen)

en: Edit Favorite
ro: Editează preferinţa

en: ERROR
ro: EROARE

en: No program found on %s at %s.
ro: Niciun program nu a fost găsit pe %s la %s

en: Favorite %s doesn't exists.
ro: Preferinţa %s nu există.

en: Name of favorite
ro: Numele preferinţei

en: Channel
ro: Canal

en: Day of week
ro: Ziua din săptămână

en: Time of day
ro: Ora din zi

en: Duplicates
ro: Duplicate

en: Episodes
ro: Episoade

en: Action
ro: Acţiune

en: ANY CHANNEL
ro: ORICE CANAL

en: ANY DAY
ro: ORICE ZI

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Mar

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Joi

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: ANY TIME
ro: ORICE TIMP

en: ALLOW
ro: PERMITE

en: PREVENT
ro: ÎMPIEDICĂ

en: ALL
ro: TOATE

en: ONLY NEW
ro: DOAR NOI

en: Save
ro: Salvează

en: Start Time
ro: Start timp

en: Stop Time
ro: Stop timp

en: Episode
ro: Episod

en: Program Description
ro: Descriere program

en: Actions
ro: Acţiuni

en: UNKNOWN
ro: NECUNOSCUT

en: Sorry, the program description for %s is unavailable.
ro: Scuze, descrierea programului pentru %s nu este disponibilă

en: Remove
ro: Şterge

en: %s already exists! File not renamed.
ro: %s există deja! Fişierul nu a fost redenumit.

en: Rename %s to %s.
ro: Redenumeşte %s în %s.

en: Rename %s to %s, failed.
ro: Redenumirea din %s în %s a eşuat.

en: No new file specified.
ro: Niciun fişier nou specificat.

en: Delete %s.
ro: Şterge %s.

en: Delete %s, failed.
ro: Ştergerea %s, a eşuat.

en: %s does not exist. No action taken.
ro: %s nu există. Nu au fost aplicate acţiuni.

en: I do not process names (%s) with slashes for security reasons.
ro: Nu procesez nume (%s) cu slash-uri din motive de securitate.

en: Messages
ro: Mesaje

en: Movies
ro: Filme

en: Recorded TV
ro: TV Înregistrat

en: Music
ro: Muzică

en: Images
ro: Imagini

en: Back
ro: Înapoi

en: Delete
ro: Şterge

en: Rename
ro: Redenumeşte

en: Play file
ro: Redă fişier

en: Play file using VLC
ro: Redă fişier folosind VLC

en: Close Window
ro: Închide fereastra

en: Manual Record
ro: Înregistrare manuală

en: Manual Recorded
ro: Înregistrat manual

en: start time is not before stop time.
ro: timpul de start nu este înaintea timpului de stop

en: Program would record for more than %d days!
ro: Programul s-ar înregistra pentru mai mult de %d zile!

en: Program would record for more than 1 day!
ro: Programul s-ar înregistra pentru mai mult de o zi!

en: Jan
ro: Ian

en: May
ro: Mai

en: Jun
ro: Iun

en: Jul
ro: Iul

en: Nov
ro: Noi

en: Error Message
ro: Mesaj de eroare

en: Add to Recording Schedule
ro: Adaugă la programul de înregistrare

en: TV Genre for %s
ro: Gen TV pentru %s

en: Category
ro: Categorie

en: Change
ro: Modifică

en: NO SHOWS MATCHING CATEGORY
ro: NICIUN SHOW POTRIVIT CATEGORIEI

en: Runtime
ro: Timp de rulare

en: Record
ro: Înregistrează

en: Add to Favorites
ro: Adaugă la preferinţe

en: View Logs
ro: Vizualizare Log-uri

en: Time
ro: Timp

en: View
ro: Vizualizează

en: This channel has no data loaded
ro: Acest canal nu are informaţii despre program

en: Welcome
ro: Bine ai venit

en: Freevo Web Status as of %s
ro: Statusul Web al Freevo începând cu %s

en: Notice
ro: Notă

en: Now Recording %s.
ro: Acum înregistrez %s.

en: One program scheduled to record.
ro: Un program programat pentru înregistrare.

en: %i programs scheduled to record.
ro: %i programe programate pentru înregistrare.

en: No programs scheduled to record.
ro: Nu există programe programate pentru înregistrare.

en: %i of %i Mb free in %s
ro: %i din %i Mb liberi în %s

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marţi

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Sunday
ro: Duminică

en: Favorite Name
ro: Nume preferinţă

en: Priority
ro: Prioritate

en: ANY
ro: ORICE

en: Edit
ro: Editează

en: Higher
ro: Mai sus

en: Lower
ro: Mai jos

en: Freevo Installation HOWTO
ro: HOWTO Instalarea Freevo

en: Build your own media box with Freevo and Linux
ro: Construieşte-ţi propriul aparat multimedia cu Freevo şi Linux

en: Freevo Plugin Writing HOWTO
ro: HOWTO despre scrierea pluginurilor Freevo

en: Writing your own plugins for Freevo
ro: Cum să scrii propriile pluginuri pentru Freevo

en: unable to load html files
ro: nu pot încărca fişierele html

en: If you use a svn version of Freevo, run <b>autogen.sh</b>.
ro: Dacă folosiţi o versiune SVN a Freevo, rulaţi <b>autogen.sh</b>.

en: The files are searched in the following locations:
ro: Fişierele sunt căutate în următoarele locaţii:

en: Freevo Plugin List
ro: Listă Pluginuri Freevo

en: top
ro: sus

en: Freevo Help
ro: Ajutor Freevo

en: This is the internal Freevo documentation. The documents         are in an early stage of development, if you like to help, please         contact the developers. You find more information like         the <a href="http://freevo.sourceforge.net/cgi-bin/moin.cgi/FrontPage">        WiKi (online manual)</a> and mailing lists on the         <a href="http://www.freevo.org">Freevo Homepage</a>.        Everyone can edit the WiKi (and we can revert them if someone deletes         information), feel free to add information there.
ro: Aceasta este documentaţia internă a Freevo. Documentele sunt         într-un stadiu preliminar de alcătuire, dacă doriţi să ajutaţi, vă rugăm         contactaţi dezvoltatorii. Veţi găsi mai multe informaţii precum          <a href="http://freevo.sourceforge.net/cgi-bin/moin.cgi/FrontPage">        WiKi-ul (manual online)</a> şi listele de discu��ii         <a href="http://www.freevo.org">Pagina Web Freevo</a>.        Oricine poate edita WiKi-ul (şi putem remedia situaţia daca cineva şterge         informaţii), simte-te liber să adaugi informaţii acolo.

en: Freevo Installation Howto
ro: Howto Instalare Freevo

en: Frequently Asked Questions
ro: Întrebări puse frecvent

en: Recording Information
ro: Informaţii înregistrare

en: Plugin List
ro: Listă pluginuri

en: FXD files
ro: Fişiere FXD

en: Skinning Information
ro: Informaţii despre teme

en: Plugin Writing Howto
ro: Howto Scrierea pluginurilor

en: Freevo Documentation
ro: Documentaţie Freevo

en: unable to load %s.html
ro: nu pot încărca %s.html

en: Unknown Profile
ro: Profil necunoscut

en: Search Results
ro: Rezultatele căutării

en: No matches
ro: Niciun rezultat

en: New favorite
ro: Preferinţă nouă

en: Icecast List
ro: Lista Icecast

en: Change Icecast List
ro: Schimbă lista Icecast

en: Movies only
ro: Doar filme

en: Go!
ro: Start!

en: missing 'src' attribute in skin tag!
ro: atribut 'src' lipsă în tag-ul skin-ului!

en: This directory is empty
ro: Acest director este gol!

en: TV GUIDE
ro: GHID TV

en: Browse list
ro: Navighează lista

en: Playing
ro: Redau

en: WARNING
ro: ATENŢIE

en: Playlists
ro: Playlist-uri

en: Enqueue this Music in Playlist
ro: Adaugă această Muzică în coada de aşteptare a playlist-ului

en: Make a new Audio Playlist
ro: Crează un nou playlist Audio

en: Queued Directory
ro: Director adăugat în coada de aştepare

en: Queued Track
ro: Track adăugat în coada de aştepare

en: Added New Playlist
ro: Am adăugat playlist nou

en: Songs From Same Album
ro: Melodii de pe acelaşi album

en: Songs From Same Artist
ro: Melodii ale aceluiaşi artist

en: %s
    not found!
ro: %s
    nu a fost găsit!

en: Listen to XM Station
ro: Ascultă post XM

en: XM Radio
ro: Radio XM

en: No XM channels found
ro: Nu s-au găsit canale XM

en: XM channels
ro: Canale XM

en: 'fbxine' not found, 'xine' audio plugin deactivated
ro: 'fbxine' nu a fost găsit, pluginul audio 'xine' a fost dezactivat

en: Show CD ripping status
ro: Afişează starea rip-ului

en: Stop CD ripping
ro: Opreste rip-ul CD-ului

en: Rip the CD to the hard drive
ro: Fă rip la CD pe harddisk

en: Item is not an Audio CD
ro: Elementul nu este un CD audio

en: Ripping in progress
    Track %d of %d
ro: Ripping în desfăşurare
    Track-ul %d din %d

en: Backup CD to hard drive in mp3 format
ro: Backup CD pe harddisk în format MP3

en: Backup CD to hard drive in Ogg format
ro: Backup CD pe harddisk în format Ogg

en: Backup CD to hard drive in FLAC format
ro: Backup CD pe harddisk în format FLAC

en: Backup CD to hard drive in wav format
ro: Backup CD pe harddisk în format WAV

en: CD Backup
ro: Backup CD

en: Ripping started
ro: Ripping-ul a început

en: Directory %s already exists
ro: Directorul "%s" există deja

en: Ripping aborted
ro: Ripping anulat

en: Ripping complete
ro: Ripping complet

en: Unknown Artist
ro: Artist necunoscut

en: RENAME
ro: REDENUMIRE

en: Unknown CD Album
ro: Album CD necunoscut

en: Other
ro: Altele

en: No CDDB data available to mmpython
ro: Datele CDDB nu sunt disponibile lui mmpython

en: CD info not found!
    Must manually rename files
    when finished ripping
ro: Informaţiile de pe CD nu au fost găsite!
    Fişierele trebuie redenumite manual
    după terminarea ripping-ului

en: Problem trying to call:
ro: Problemă încercând să chem:

en: [VUX] Start playing
ro: [VUX] Porneşte redarea

en: [VUX] Stop playing
ro: [VUX] Opreşte redarea

en: [VUX] Next (rating down)
ro: [VUX] Următor (scor jos)

en: [VUX] Next (rating intact)
ro: [VUX] Următor (scor intact)

en: [VUX] Next (rating up)
ro: [VUX] Următor (scor sus)

en: [VUX] Playing item rating up
ro: [VUX] Scor element redat - sus

en: [VUX] Playing item rating down
ro: [VUX] Scor element redat - jos

en: [VUX] a dir item do not select
ro: [VUX] un element director nu selecta

en: [VUX] an audio item, do not select
ro: [VUX] un element audio, nu selecta

en: Album Tree
ro: Tree Album

en: No Objects found
ro: Nu s-au găsit obiecte

en: Generating playlist...
ro: Generez playlist..

en: To search for covers you need an Amazon.com Web Services
    license key. You can get yours from:
ro: Pentru a căuta coperţi ai nevoie de o cheie de licenţiere Amazon.com Web Services
    O poţi lua de pe:

en: Find a cover for this music
ro: Caută copertă pentru această muzică

en: Plugin 'coversearch' was disabled for this item! 'coversearch' needs an item with Artist and Album (if it's a mp3 or ogg) or Title (if it's a cd track) to be able to search. So you need a file with a ID3 tag (mp3) or an Ogg Info. Maybe you must fix this file (%s) tag?
ro: Plugin-ul 'coversearch' a fost dezactivat pentru acest element! 'coversearch' are nevoie de  un element cu Artist şi Album (dacă este un MP3 sau OGG) sau Titlu (dacă este un track audio) pentru a putea efectua căutarea. Prin urmare ai nevoie de  un fişier cu tag ID3 (mp3) sau un Ogg Info. Poate ar trebui să rezolvi tag-ul acestui fişier (%s) ?

en: Unknown CD, cover searching is disabled
ro: CD necunoscut, căutarea după copertă dezactivată

en: searching Amazon...
ro: caut pe Amazon...

en: Unknown error while searching.
ro: Eroare necunoscută în timpul căutării

en: Cover Search Results
ro: Rezultate căutare coperţi

en: No covers available from Amazon
ro: Nu s-au găsit coperţi pe Amazon

en: getting data...
ro: primesc datele...

en: Invalid LastFM Session!
ro: Sesiune LastFM nevalidă!

en: Listen Last FM
ro: Ascultă Last FM

en: No Radio Stations found
ro: Nu s-au găsit posturi radio

en: Radio Stations
ro: Posturi radio

en: Listen to Radio Station
ro: Ascultă posturi radio

en: Cannot play - recording in progress
ro: Nu pot reda - înregistrare în desfăşurare

en: Show player
ro: Afişează player

en: Show lyrics
ro: Afişează textul melodiilor

en: Searching lyrics...
ro: Caut texte melodii..

en: Lyrics not found, sorry...
ro: Nu s-au găsit texte pentru melodii, scuze..

en: Browse disc
ro: Navighează pe disc

en: Random playlist
ro: Playlist aleatoriu

en: Data files on disc
ro: Fişiere de date pe disc

en: pause
ro: pauză

en: play
ro: redare

en: No information available
ro: Nicio informaţie disponibilă

en: View Image
ro: Vizualizează imagine

en: Browse directory
ro: Navighează prin director

en: Current Picture
ro: Imaginea curentă

en: Previous Pictures
ro: Imagini anterioare

en: Apod Pictures
ro: Imagini Apod

en: No Images found
ro: Nu s-au găsit imagini

en: Unable to open URL
ro: Nu pot accesa URL-ul

en: Need a directory to store APOD pictures.
ro: Am nevoie de un director pentru stocarea pozelor APOD.

en: directory %s does not exist.
ro: directorul %s nu există

en: directory %s must be able to be read, written to and executed by the user running freevo.
ro: directorul %s trebuie să poată fi citit, scris şi executat de către utilizatorul ce rulează freevo.

en: z = Toggle Fullscreen
ro: z = Mod fullscreen

en: Arrow Keys = Move
ro: Taste direcţionale = Mişcare

en: Spacebar = Select
ro: Space = Selectează

en: Escape = Stop/Prev. Menu
ro: Esc = Stop/Meniu anterior

en: h = Help
ro: h = Ajutor

en: File "%s" not found!
ro: Fişierul "%s" nu a fost găsit!

en: Generating MAME cache, please wait.
ro: Generez cache-ul MAME, aşteptaţi vă rog.

en: please update GAMES_ITEMS in local_conf.py
ro: updataţi GAMES_ITEMS în local_conf.py

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Symbls
ro: Simboluri

en: Space
ro: Spaţiu

en: not sure what to do with this
ro: nu sunt sigur ce să fac cu asta

en: Locations
ro: Locaţii

en: Song -
ro: Melodie -

en: Status -
ro: Stare -

en: Drive %s (no disc)
ro: Drive-ul %s (fără disc)

en: Ejecting disc in drive %s
ro: Scoate discul din drive-ul %s

en: Reading disc in drive %s
ro: Citeste discul din drive-ul %s

en: Full Description
ro: Descriere completă

en: Now
ro: Acum

en: WARNING:
ro: ATENŢIE:

en: "%s" is not a valid argument for the button bar.
ro: "%s" nu este un argument valid pentru bara de butoane.

en: More Options
ro: Mai multe opţiuni

en: encoding server not running
ro: serverul de codare nu rulează

en: encoding server has no jobs
ro: serverul de codare nu are job-uri

en: Set as icecast playlist
ro: Setează ca playlist icecast

en: Moving files...
ro: Mut fişierele...

en: Copying files...
ro: Copiez fişierele...

en: Added to Cart
ro: Adăugat în coş

en: Added Item to Cart
ro: Adaugă element în coş

en: Cart: Move Files Here
ro: Coş: Mută fişierele aici

en: Cart: Copy Files Here
ro: Coş: Copiază fişierele aici

en: Add Directory to Cart
ro: Adaugă director în coş

en: Delete Cart
ro: Şterge coş

en: Room Items
ro: Elemente cameră

en: Home Automation Devices
ro: Aparatură de automatizare a casei

en: Device Options
ro: Opţiuni aparatură

en: Run Command
ro: Rulează comandă

en: Home Automation
ro: Automatizarea casei

en: No Home Automation items found
ro: Nu s-au găsit elemente de automatizare a casei

en: LCD plugin will not load! Maybe you don't have LCDd (lcdproc daemon) running?
ro: Pluginul LCD nu va fi încărcat! Poate nu rulează LCDd (lcdproc daemon)?

en: Delete info
ro: Şterge informaţii

en: Delete edl
ro: Şterge edl

en: Delete image
ro: Şterge imagine

en: Do you wish to delete
     '%s'?
ro: Doriţi să ştergeţi
     '%s'?

en: Deleting...
ro: Şterg...

en: Delete info about
     '%s'?
ro: Şterg informaţiile despre
     '%s'?

en: Delete edl about
     '%s'?
ro: Şterg edl despre
     '%s'?

en: Delete image about
     '%s'?
ro: Şetrg imaginea despre
     '%s'?

en: Not Yet implemented :)
ro: Deocamdată neimplementat :)

en: Cannot find %s (%s).
ro: Nu pot găsi %s (%s).

en: Start burning %s audio files?
ro: Încep inscripţionarea a %s fişiere audio?

en: Insert media then click OK
ro: Inseraţi mediul optic şi apăsaţi OK

en: Start burning %s ?
ro: Încep inscripţionarea %s ?

en: Start burning %s entries? ( %d Mb )
ro: Încep inscripţionarea a %s intrări? ( %d Mb )

en: Burning status: %s
ro: Stare inscripţionare: %s

en: Error : Could not convert %s
ro: Eroare: Nu am putut converti %s

en: Interrupting burning process...
ro: Întrerup procesul de inscripţionare...

en: Backup interrupted
ro: Backup întrerupt

en: Item type is %s
ro: Tipul elementului este %s

en: Should show the menu? %i
ro: Ar trebui să afişez meniul? %i

en: Burn CD
ro: Inscripţionează CD

en: CD Burn Menu
ro: Meniu Inscripţionare CD

en: Copy dir to CD
ro: Copiază director pe CD

en: Burn audio files (MP3, Wav and Ogg) as Audio CD
ro: Inscripţionează fişiere audio (MP3, Wav şi Ogg) ca şi CD Audio

en: Copy this file to CD
ro: Copiază acest fişier pe CD

en: Copy %s to CD
ro: Copiază %s pe CD

en: Copy %s, and related, to CD
ro: Copiază %s şi cele asociate, pe CD

en: Copy %s, and related, file to CD
ro: Copiază %s, şi cele asociate, fişier pe CD

en: Burn as DVD-VIDEO disc
ro: Inscripţionează ca disc DVD-VIDEO

en: Show Sites Headlines
ro: Afişează headline-urile site-urilor

en: Fetching headlines...
ro: Downloadez headline-urile...

en: No Headlines found
ro: Nu s-au găsit headline-uri

en: Headlines
ro: Headline-uri

en: Headlines Sites
ro: Site-uri cu headline-uri

en: No Headlines Sites found
ro: Nu s-au găsit site-uri cu headline-uri

en: shutting down...
ro: închid...

en: Shutdown Freevo
ro: Oprire Freevo

en: Shutdown system
ro: Închidere sistem

en: Restart system
ro: Repornire sistem

en: Do you really want to shut down Freevo?
ro: Doriţi cu adevărat să opriţi Freevo?

en: Shutdown
ro: Închidere

en: Do you really want to shut down the system?
ro: Doriţi cu adevărat să opriţi sistemul?

en: Do you really want to restart the system?
ro: Doriţi cu adevărat să restartaţi sistemul?

en: You need pylcd to run "lcd" plugin.
ro: Aveţi nevoie de pylcd pentru a rula pluginul "lcd".

en: Length
ro: Durată

en: Year
ro: An

en: Tracks
ro: Track-uri

en: Resolution
ro: Rezoluţie

en: Plot
ro: Subiect

en: Geometry
ro: Geometrie

en: %s items
ro: %s elemente

en: Today is %s.
ro: Astăzi este %s.

en: Menu
ro: Meniu

en: Item
ro: Element

en: Type
ro: Tip

en: Information
ro: Informaţii

en: Genre
ro: Gen

en: You need pyusb (http://pyusb.berlios.de/) to run "vfd" plugin.
ro: Aveţi nevoie de pluginul pyusb (http://pyusb.berlios.de/) pentru a rula pluginul "vfd" .

en: Sending data %r attempt=%d
ro: Trimit datele %r încercare=%d

en: Show Reminders
ro: Afişează notificări

en: No Reminders Found
ro: Nu s-au găsit notificări

en: Reminders
ro: Notificări

en: Reminders types
ro: Tipuri notificări

en: Remind type
ro: Tip notificare

en: A recording is in progress.
ro: O înregistrare este în curs de derulare.

en: Would wakeup again within %d minutes.
ro: Activez wakeup din nou în %d minute.

en: There are important processes running.
ro: Există procese importante care rulează.

en: No wakeup scheduled.
ro: Niciun wakeup programat

en: The next wakeup is scheduled at
ro: Următorul wakeup este programat la

en: Resume automatic shutdown
ro: Continuă închiderea automată

en: Pause automatic shutdown
ro: Setează pe pauză închiderea automată

en: Shutdown and wakeup
ro: Închidere şi wakeup

en: Shutdown freevo
ro: Închidere freevo

en: SHUTDOWN SYSTEM?
ro: ÎNCHID SISTEMUL?

en: RESTART SYSTEM?
ro: REPORNESC SISTEMUL?

en: (wakeup disabled)
ro: (wakeup dezactivat)

en: SHUTDOWN FREEVO?
ro: ÎNCHID FREEVO?

en: Fetching Weather for %s...
ro: Copiez starea vremii pentru %s...

en: Fetching Radar Map for %s...
ro: Copiez hartă radar pentru %s...

en: Show Weather Details
ro: Afişează detalii vreme

en: and
ro: şi

en: Variable
ro: Variabil

en: No locations specified
ro: Nu s-au specificat locaţii

en: Current Conditions
ro: Condiţii actuale

en: Today's Forecast
ro: Prognoza de azi

en: Extended Forecast
ro: Prognoză extinsă

en: Radar Map
ro: Hartă radar

en: for
ro: pentru

en: Humidity
ro: Umiditate

en: Pressure
ro: Presiune

en: Wind
ro: Vânt

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: UV Index
ro: Index UV

en: Error encountered while trying to download weather map
ro: A avut loc o eroare la download-ul hărţii vremii

en: Mostly Cloudy
ro: Mai mult noros

en: Partly Cloudy
ro: În parte noros

en: Light Rain
ro: Ploaie moderată

en: Showers
ro: Rafale

en: Rain
ro: Ploaie

en: Fog
ro: Ceaţă

en: Few Showers
ro: Rafale puţine

en: Mostly Sunny
ro: În mare parte însorit

en: Sunny
ro: Însorit

en: Scattered Flurries
ro: Rafale împrăştiate

en: Isolated T-Storms
ro: Furtuni-T izolate

en: Scattered Thunderstorms
ro: Furtuni împrăştiate

en: Snow Showers
ro: Averse de zăpadă

en: Few Snow Showers
ro: Rafale de zăpadă puţine

en: Flurries
ro: Rafale

en: Heavy Snow
ro: Zăpadă abundentă

en: Drizzle
ro: Burniţă

en: Sct Strong Storms
ro: Furtuni puternice Sct

en: Thunderstorms
ro: Furtuni cu tunete

en: Sct Snow Showers
ro: Averse de zăpadă Sct

en: Light Snow
ro: Zăpadă moderată

en: Wintry Mix
ro: Mix rece

en: Heavy Rain
ro: Ploaie grea

en: Light Rain Shower
ro: Averse moderate de ploaie

en: Light Rain with Thunder
ro: Ploaie moderată cu tunete

en: Light Drizzle
ro: Burniţă moderată

en: Mist
ro: Ceaţă

en: Smoke
ro: Fum

en: Haze
ro: Ceaţă fină

en: Light Snow Shower
ro: Averse moderate de zăpadă

en: Clear
ro: Senin

en: A Few Clouds
ro: Câţiva nori

en: Fair
ro: Potrivită

en: Last updated: %s
ro: Ultimul update: %s

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: %s (day: %s)
ro: %s (zi: %s)

en: %s (type: %s)
ro: %s (tip: %s)

en: Currently, there is a humidity of
ro: În prezent umiditatea este de

en: Visibility will be unlimited today
ro: Vizibilitatea va fi nelimitată azi

en: There will be a visibility of
ro: Va exista o vizibilitate de

en: Error encountered while trying to download Radar map
ro: Eroare în timp ce încercam să copiez harta radarului

en: Display program
ro: Afişează program

en: Scheduling Failed
ro: Programarea a eşuat

en: getFavorites failed: %s
ro: getFavorites a eşuat: %s

en: Display favorite
ro: Afişează preferinţe

en: Modify duplicate flag
ro: Modifică steag duplicat

en: Modify episodes flag
ro: Modifică steaguri episod

en: Modify Duplicate Flag
ro: Modifică steag duplicat

en: Save Failed, favorite was lost
ro: Salvarea a eşuat, preferinţa a fost pierdută

en: Save Failed
ro: Salvarea a eşuat

en: Currently recording
ro: În prezent înregistrez

en: Next recordings
ro: Următoarele înregistrări

en: Recordserver not found
ro: Serverul de înregistrare nu a fost găsit

en: Cloudy
ro: Noros

en: PM Light Rain
ro: Ploaie moderată PM

en: PM Light Snow
ro: Zăpadă moderată PM

en: PM Rain
ro: Ploaie PM

en: PM Showers
ro: Rafale PM

en: Snow to Rain
ro: Zăpadă cu ploaie

en: Snow to Wintry Mix
ro: Zăpadă spre mix rece

en: Wintry Mix to Snow
ro: Mix rece spre zăpadă

en: BT event %s
ro: BT eveniment %s

en: Name
ro: Nume

en: Close drive
ro: Închide drive-ul

en: Eject drive
ro: Ejectează drive-ul

en: Call: %s
ro: Cheamă: %s

en: Message: %s
ro: Mesaj: %s

en: Movie
ro: Film

en: Image
ro: Imagine

en: Games
ro: Jocuri

en: %s Main Menu
ro: %s Meniu Principal

en: Bad Path
ro: Cale greşită

en: %i free of %i GB total (%i%% free)
ro: %i liberi dintr-un total de %i GB  (%i%% liberi)

en: %i free of %i MB total (%i%% free)
ro: %i liberi dintr-un total de %i MB (%i%% liberi)

en: Command finished
ro: Comandă terminată

en: Commands
ro: Comenzi

en: Usage: ./freevo setup [OPTION]...
    Set up Freevo for your specific environment.
    
       --geometry=WIDTHxHEIGHT      set the display size
                                      WIDTHxHEIGHT can be 800x600, 768x576 or 640x480
    
       --display=DISP               set the display
                                      DISP can be x11, fbdev, dxr3, mga,
                                      directfb, dfbmga or dga
    
       --tv=NORM                    set the TV standard
                                      NORM can be ntsc, pal or secam
    
       --chanlist=LIST              set the channel list
                                      LIST can be us-bcast, us-cable, us-cable-hrc,
                                      japan-bcast, japan-cable, europe-west,
                                      europe-east, italy, newzealand, australia,
                                      ireland, france, china-bcast, southafrica,
                                      argentina, canada-cable, switzerland
    
       --help                       display this help and exit
    
    The default is "--geometry=800x600 --display=x11 --tv=ntsc --chanlist=us-cable"
    Please report bugs to <freevo-users@lists.sourceforge.net>.
ro: Mod de folosinţă: ./freevo setup [OPŢIUNE]...
    Setează Freevo pentru mediul dvs. specific.
    
       --geometry=LĂŢIMExÎNĂLŢIME      setează dimensiunea display-ului
                                      LĂŢIMExÎNĂLŢIME poate fi 800x600, 768x576 sau 640x480
    
       --display=DISP               setează display-ul
                                      DISP poate fi x11, fbdev, dxr3, mga,
                                      directfb, dfbmga sau dga
    
       --tv=NORM                    setează standardul TV
                                      NORM poate fi ntsc, pal sau secam
    
       --chanlist=LIST              setează lista de canale
                                      LIST poate fi us-bcast, us-cable, us-cable-hrc,
                                      japan-bcast, japan-cable, europe-west,
                                      europe-east, italy, newzealand, australia,
                                      ireland, france, china-bcast, southafrica,
                                      argentina, canada-cable, switzerland
    
       --help                       afişează acest mesaj de ajutor
    
    Modul implicit este "--geometry=800x600 --display=x11 --tv=ntsc --chanlist=us-cable"
    Vă rugăm să raportaţi erorile la <freevo-users@lists.sourceforge.net>.

en: checking for %-13s
ro: caut după %-13s

en: ERROR: can't find %s
ro: EROARE: nu pot găsi %s

en: Please install the application respectively put it in your path.
ro: Vă rugăm instalaţi aplicaţia sau introduceţi-o în calea dumneavoastră.

en: Freevo won't work without it.
ro: Freevo nu funcţionează fără el.

en: not found (deactivated)
ro: nu a fost găsit (dezactivat)

en: System path first=%s
ro: Prima cale a sistemului=%s

en: No
ro: Nu

en: Yes
ro: Da

en: Settings:
ro: Setări:

en: program is scheduled
ro: programul este programat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Audio Menu
ro: Meniu audio

en: no subtitles
ro: nicio subtitrare

en: Subtitle Menu
ro: Meniu subtitrări

en: Play chapter %s
ro: Redă capitolul %s

en: Chapter Menu
ro: Meniu capitole

en: Turn off %s
ro: Dezactivează %s

en: Turn on %s
ro: Activează %s

en: Activate TOP field first
ro: Activează întâi câmpul TOP

en: Activate BOTTOM field first
ro: Activează întâi câmpul BOTTOM

en: Activate AUTO field first
ro: Activează întâi câmpul AUTO

en: Play with alternate player
ro: Redă cu player alternativ

en: Audio selection
ro: Selectare audio

en: Subtitle selection
ro: Selectare subtitrări

en: Chapter selection
ro: Selectare capitole

en: Play
ro: Redă

en: Config Menu
ro: Mediu de configurare

en: Re-encode this program...
ro: Recodează acest program...

en: Choose your encoding profile
ro: Alegeţi profilul de codare

en: Please wait, analyzing video...
ro: Vă rugăm aşteptaţi, analizez video-ul...

en: Encoding started
ro: Codarea a început

en: 'XINE_COMMAND' not defined, 'xine' video plugin deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
ro: XINE_COMMAND' nu este definit, pluginul video 'xine' deactivat.
    verificaţi secţiunea xine din freevo_config.py

en: Browse links (autoplay)
ro: Navighează link-urile (autoredare)

en: Browse links (autoplay, maximum caching)
ro: Navighează link-urile (autoredare, caching maxim)

en: Browse links
ro: Navighează link-urile

en: Downloading link list...
ro: Downloadez lista de link-uri...

en: Failed to download %s
ro: Nu am putut downloada %s

en: Backup this dvd title...
ro: Fă backup la acest titlu DVD...

en: Resume playback
ro: Continuă redarea

en: Bookmarks
ro: Bookmark-uri

en: Jump to %s
ro: Sari la %s

en: Move to [%s]
ro: Mută pe [%s]

en: Play image as DVD
ro: Redă imaginea ca DVD

en: Choose title to play. <1-9>
ro: Alege titlu de redat. <1-9>

en: Choose disc (%i discs available).
ro: Alege disc (%i discuri disponibile).

en: Search IMDB for this file
ro: Caută pe IMDB după acest fişier

en: Search IMDB for [%s]
ro: Caută pe IMDB după [%s]

en: searching IMDB...
ro: caut pe IMDB...

en: IMDB Query
ro: Caută pe IMDB

en: No information available from IMDB
ro: Nu există informaţii disponibile pe IMDB

en: Transcode this program...
ro: Transcodeazăa acest program...

en: Start Encoding
ro: Începe codarea

en: Select Encoding Profile
ro: Selectează profilul de codare

en: Modify Container
ro: Modifică container-ul

en: Modify Resolution
ro: Modifică rezoluţia

en: Modify Video Codec
ro: Modifică codecul video

en: Modify Video Bitrate
ro: Modifică bitrate-ul video

en: Modify Audio Codec
ro: Modifică codecul audio

en: Modify Audio Bitrate
ro: Modifică bitrate-ul audio

en: Modify Number of passes
ro: Modifică numărul de pass-uri

en: Modify Video Filter (not implemented)
ro: Modifică filtrul video (funcţie neimplementată)

en: Xvid Low Quality
ro: Xvid de calitate slabă

en: Xvid High Quality
ro: Xvid de calitate înaltă

en: Select Profile
ro: Selectează profil

en: Modify Number of Passes
ro: Modifică numărul de pass-uri

en: Modify Video Filter
ro: Modifică filtru video

en: Unknown Property
ro: Proprietate necunoscută

en: Bilingual language selection
ro: Selectare bilingvă

en: Play Both Channels
ro: Redă ambele canale

en: Play Left Channel
ro: Redă canalul din stânga

en: Play Right Channel
ro: Redă canalul din dreapta

en: Language Menu
ro: Meniu limbă

en: Archive FXD files
ro: Arhivează fişierele FXD

en: Finding and copying FXD files...
ro: Caut şi copiez fişierele FXD...

en: There was a error while trying to write the fxd file
ro: A avut loc o eroare când am încercat să scriu fişierul fxd

en: But I couldn't copy a cover image file.
ro: Dar nu am putut copia un fişier de imagine a coperţii

en: %d fxd files archived. %s
ro: %d fişiere fxd arhivate. %s

en: Show details for this item
ro: Afişează detaliile pentru acest element

en: Details
ro: Detalii

en: Seeking not possible
ro: Căutarea nu este posibilă

en: Directory Autobuild Thumbnails
ro: Director Autogenerare Thumbnail-uri

en: Build video thumbnails for all items (may take a while when entering).
ro: Alcătuieşte thumbnail-uri video pentru toate elementele (s-ar putea să dureze puţin)

en: Play DVD
ro: Redă DVD

en: DVD title list
ro: Listă titluri DVD

en: Play default track
ro: Redă track-ul implicit

en: Play VCD
ro: Redă VCD

en: VCD title list
ro: Listă de titluri VCD

en: Full description
ro: Descriere completă

en: Play with maximum cache
ro: Redă cu cache maxim

en: Show variants
ro: Afişează variante

en: Create Thumbnail
ro: Crează thumbnail

en: Please wait....
ro: Vă rugăm aşteptaţi...

en: No player for this item found
ro: Niciun player nu a fost găsit pentru acest element

en: Play Title %d
ro: Redă titlul %d

en: No Information Available
ro: Nu există informaţii disponibile

en: Rating
ro: Scor

en: No action defined for this choice!
ro: Nicio acţiune definită pentru această alegere!

en: Directory Sort By Date
ro: Director Sortează după dată

en: Sort directory by date and not by name.
ro: Sortează directoarele după dată şi nu după nume.

en: Directory Autoplay Single Item
ro: Director autoredare element unic

en: Don't show directory if only one item exists and auto-select the item.
ro: Nu afişa directorul dacă un singur element există şi auto-selectează elementul.

en: Force Skin Layout
ro: Forţează Layout Skin

en: Force skin to a specific layout. This option doesn't work with all skins and the result may differ based on the skin.
ro: Forţează skin-ul pe un layout specific. Această opţiune nu funcţionează cu toate skin-urile iar rezultatul poate să difere în funcţie de skin.

en: Directory Smart Sort
ro: Director Sortare Inteligentă

en: Use a smarter way to sort the items.
ro: Foloseşte un mod mai inteligent de a sorta elementele.

en: Directory Smart Names
ro: Director Nume inteligente

en: Use a smarter way to abbreviate the name of the items.
ro: Foloseşte un mod mai inteligent de a abrevia numele elementelor.

en: Use MediaID Tag Names
ro: Foloseşte tag-uri media în nume

en: Use the names from the media files tags as display name.
ro: Foloseşte numele din tag-urile media ale fişierelor ca nume de afişare.

en: Directory Reverse Sort
ro: Sortează directorul în mod inversat

en: Show the items in the list in reverse order.
ro: Afişează elementele din listă în ordine inversă

en: Directory Create Playlist
ro: Crează director playlist

en: Handle the directory as playlist. After one file is played, the next one will be started.
ro: Manevrează directorul ca şi playlist. După ce un fişier este redat, următorul va fi pornit.

en: Directory Add Playlist Files
ro: Adaugă director fişiere playlist

en: Add playlist files to the list of items
ro: Adaugă fişierele din playlist listei de elemente

en: Directory Add Random Playlist
ro: Adaugă director playlist aleator

en: Add an item for a random playlist
ro: Adaugă un element pentru un playlist aleator

en: Directory Autoplay Items
ro: Autoredă Elemente din Director

en: Autoplay the whole directory (as playlist) when it contains only files and no directories
ro: Autoredă întregul director (ca şi playlist) când acesta conţine doar fişiere şi niciun director

en: Directory on disc [%s]
ro: Director pe discul [%s]

en: Directory
ro: Director

en: Play all files in directory
ro: Redă toate fişierele din acest director

en: Random play all items
ro: Redă toate elementele în mod aleator

en: Recursive random play all items
ro: Redă toate elementele în mod recursiv şi aleator

en: Recursive play all items
ro: Redă toate elementele în mod recursiv

en: Configure directory
ro: Configurează director

en: Enter Password
ro: Introduceţi parola

en: Password incorrect
ro: Parolă incorectă

en: Scanning disc, be patient...
ro: Scanez discul, vă rugăm aveţi răbdare...

en: Scanning directory, be patient...
ro: Scanez directorul, vă rugăm aveţi răbdare...

en: on
ro: activat

en: off
ro: dezactivat

en: Show all kinds of items
ro: Afişează toate tipurile de elemente

en: Show video, audio and image items in this directory
ro: Afişează elementele video, audio şi de imagine din acest director

en: Configure
ro: Configurează

en: Cannot open file "%s"
ro: Nu pot deschide fişierul "%s"

en: Browse Playlist
ro: Navighează playlist

en: empty playlist
ro: playlist gol

en: playlist repeat on
ro: activare repetare playlist

en: playlist repeat off
ro: dezactivare repetare playlist

en: no next item in playlist
ro: niciun element următor în playlist

en: no previous item in playlist
ro: niciun element anterior în playlist

en: Day of Week
ro: Ziua din săptămână

en: Time of Day
ro: Ora din zi

en: Favorite %s has been saved
ro: %s preferat a fost salvat

en: Do you want to remove %s?
ro: Doriţi să ştergeţi %s?

en: Remove from schedule
ro: Şters din programare

en: Schedule for recording
ro: Programat pentru înregistrare

en: Edit favorite
ro: Editează preferinţă

en: Add to favorites
ro: Adaugă la preferinţe

en: Search for more of this program
ro: Caută mai multe despre acest program

en: Sorry, you cannot watch TV while recording.
ro: Scuze, nu puteţi să vă uitaţi la TV în timp ce înregistraţi.

en: If this is not true then remove
ro: Dacă nu este adevărat atunci înlăturaţi

en: "%s" has been scheduled for recording
ro: "%s" a fost programat pentru înregistrare

en: Scheduling failed
ro: Programarea a eşuat

en: "%s" has been removed from schedule
ro: "%s" a fost şters din program

en: Remove failed
ro: Ştergerea a eşuat

en: Searching, please wait...
ro: Caut, aşteptaţi...

en: No matches found for %s
ro: Nu s-au găsit rezultate pentru %s

en: Program Menu
ro: Meniu programe

en: Category :
ro: Categorie :

en: Advisory :
ro: Avertizare:

en: Remove favorite
ro: Şterge preferinţă

en: Modify name
ro: Modifică nume

en: Modify channel
ro: Modifică canal

en: Modify day of week
ro: Modifică ziua săptămânii

en: Modify time of day
ro: Modifică ora

en: Prevent Recording of Duplicates
ro: Prevenirea Înregistrării Duplicatelor

en: Allow Recording of Duplicates
ro: Permite Înregistrarea Duplicatelor

en: Record All Episodes
ro: Înregistrează toate episoadele

en: Record Only New Episodes
ro: Înregistrează doare episoadele noi

en: Modify priority
ro: Modifică prioritate

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Favorite Menu
ro: Meniu Preferinţe

en: Alter Name
ro: Modifică Numele

en: Modify Channel
ro: Modifică Canal

en: Modify Day
ro: Modifică Zi

en: Modify Time
ro: Modifică Timp

en: Allow Recordings of Duplicates
ro: Permite Înregistrările Duplicatelor

en: Saving the changes to this favorite.
ro: Salvez modificările pentru această preferinţă.

en: This may take some time.
ro: Asta ar putea dura o vreme.

en: "%s" has been removed from favorites
ro: "%s" a fost şters din preferinţe

en: Date then Name
ro: Dată apoi Nume

en: Status then Name
ro: Stare apoi Nume

en: Status, Date then Name
ro: Stare, Dată apoi Nume

en: Manage Recordings
ro: Management înregistrări

en: Recordings Directory does not exist
ro: Directorul înregistrărilor nu există

en: Sort by
ro: Sortează după

en: Reverse sort
ro: Inversează sortarea

en: Sort series by
ro: Sortează serialele după

en: Reverse series sort
ro: Inversează sortarea serialelor

en: Status order
ro: Stare comandă

en: Unmark to Keep
ro: Demarchează pentru păstrare

en: Mark to Keep
ro: Marchează pentru păstrare

en: Unmark as Watched
ro: Marcheaza ca nevizualizat

en: Mark as Watched
ro: Marchează ca vizualizat

en: (Unnamed)
ro: (Nedenumit)

en: Browse episodes
ro: Navighează prin episoade

en: Delete all episodes
ro: Şterge toate episoadele

en: Keep all episodes
ro: Păstrează toate episoadele

en: Play all episodes
ro: Redă toate episoadele

en: Do you wish to delete the series
     '%s'?
ro: Doriţi să ştergeşi serialul
     '%s'?

en: episodes
ro: episoade

en: 'XINE_COMMAND' not defined, 'xine' tv plugin deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
ro: 'XINE_COMMAND' nu este definit, pluginul tv 'xine' dezactivat.
    verificaţi secţiunea xine din freevo_config.py

en: View VCR Input
ro: Vizualizează Input VCR

en: Recorded Shows
ro: Show-uri înregistrate

en: Display record item
ro: Afişează element de înregistrat

en: Modify start month
ro: Modifică lună de start

en: Modify start day
ro: Modifică zi de start

en: Modify start time
ro: Modifică timp de start

en: Modify stop month
ro: Modifică stop lună

en: Modify stop day
ro: Modifică stop zi

en: Modify stop time
ro: Modifică stop timp

en: Record Item Menu
ro: Meniu înregistrare element

en: Save Failed, recording was lost
ro: Salvarea a eşuat, înregistrarea a fost pierdută

en: Sorry, the stop time does not give enough time for scheduler to pickup the change.  Please set it to record for a few minutes longer.
ro: Scuze, stop timp nu oferă destul timp pentru programare încât să activeze schimbările.  Setaţi-l să înregistreze pentru câteva minute în plus.

en: Display Scheduled Recordings
ro: Afişează înregistrările programate

en: Nothing scheduled.
ro: Nimic programat

en: No favorites.
ro: Nici o preferinţă

en: A recording will start in a few minutes
ro: O înregistrare va începe în câteva minute

en: Search Programs
ro: Caută programe

en: Could not find TV channel %s
ro: Nu am putut găsi canalut TV %s

en: TV Main Menu
ro: Meniu principal TV

en: The list of TV channels is invalid!
ro: Lista de canale TV este nevalidă!

en: Please check the config file.
ro: Verificaţi fişierul de configurare.

en: Preparing the program guide
ro: Pregătesc ghidul de programe

en: TV Guide is corrupt!
ro: Ghidul TV este corupt!

en: Couldn't load the TV Guide, got an exception!
ro: Nu am putut încărca Ghidul TV, am primit o excepţie!

en: REPLACE WITH TUNERID FOR %s
ro: ÎNLOCUIŢI CU TUNERID PENTRU %s

en: Freevo Main Menu
ro: Meniu Principal Freevo

en: Skin Selector
ro: Selector de Skin-uri

en: Event '%s' crashed
    
    Please take a look at the logfile and report the bug to the Freevo mailing list. The state of Freevo may be corrupt now and this error could cause more errors until you restart Freevo.
    
    Logfile: %s
ro: Evenimentul '%s' a crăpat
    
    Vă rugăm analizaţi log-urile şi raportaţi eroarea în mailinglist-ul Freevo Starea lui Freevo poate fi coruptă iar această eroare ar putea provoca mai multe erori dacă nu restartaţi Freevo.
    
    Fişier log: %s

en: Continue
ro: Continuă

en: Starting Freevo-%s, please wait ...
ro: Freevo-%s porneşte, vă rugăm aşteptaţi...

en: Reading cache, please wait ...
ro: Citesc cache-ul, vă rugăm aşteptaţi...

en: Freevo crashed!
ro: Freevo a crăpat!

en: Filename: %s
ro: Nume Fişier: %s

en: Lineno: %s
ro: NrLinie: %s

en: Function: %s
ro: Funcţie: %s

en: Please see the logfiles for more info
ro: Analizaţi log-urile pentru mai multe informaţii

en: Exit in %s seconds
ro: Ieşire în %s secunde

en: Just one movie in this playlist.
ro: Doar un film în acest playlist

en: One song in playlist
ro: O melodie în playlist

en: Elapsed
ro: Au trecut

en: Video Rate
ro: Rata video

en: Subtitles
ro: Subtitrări

en: File name
ro: Nume fişier

en: This playlist is empty!
ro: Acest playlist este gol!

en: pictures in this slideshow.
ro: poze în acest slideshow

en: Look at Pictures
ro: Priveşte imagini

en: Chapters
ro: Capitole

en: songs in playlist
ro: melodii în playlist

en: Audio Codec
ro: Codec audio

en: Subject
ro: Subiect

en: From
ro: De la

en: Unread messages
ro: Mesaje necitite

en: Message has not been read
ro: Mesajul nu a fost citit

en: Location
ro: Locaţie

en: Just one picture in this slideshow.
ro: Doar o imagine în acest slideshow

en: Num Passes
ro: Pass-uri Num

en: Total mails
ro: Email-uri totale

en: This slideshow is empty!
ro: Acest slideshow este gol!

en: Items
ro: Elemente

en: Disc ID
ro: ID Disc

en: MB free
ro: MB liberi

en: Watch TV
ro: Uită-te la TV

en: of
ro: din

en: Now playing
ro: Acum redau

en: Pictures
ro: Imagini

en: Weather Forecast
ro: Prognoza meteo

en: New mail
ro: E-mail nou

en: items in this playlist
ro: elemente în acest playlist

en: Language
ro: Limba

en: Filter
ro: Filtru

en: Video Codec
ro: Codec video

en: Day
ro: Zi

en: Read Headlines
ro: Citeşte headline-uri

en: Size
ro: Mărime

en: Audio tracks
ro: Track-uri audio

en: New mails
ro: E-mail-uri noi

en: Audio Rate
ro: Rata audio

en: Play a Game
ro: Joacă-te

en: Listen to Music
ro: Ascultă muzică

en: Total messages
ro: Număr total de mesaje

en: Watch a Movie
ro: Uită-te la un film

en: movies in this playlist.
ro: filme în acest playlist

en: Television
ro: Televizor

en: No songs in playlist
ro: Nu există melodii în playlist

en: Weather
ro: Vreme
