furiusisomount - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Developer:
sv: Utvecklare:

en: Calculating, please wait...
sv: Beräknar, vänligen vänta...

en: Furius ISO Mount Tool
sv: Furius ISO Moteringsverktyg

en: Simple Gtk+ Interface to Mount ISO, IMG, BIN, MDF and NRG Image files without burning to disk.
sv: Enkelt Gtk+ Interface för att montera ISO, IMG, BIN, MDF och NRG Image filer utan att bränna till disk.

en: Error mounting image.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid montering av avbild.
    Oväntat fel: %s

en: Defaulting to home directory for mounting.
sv: Försätter hemmappen för montering.

en: %s successfully mounted @ %s. If required, run the following commands to remove:
      :fusermount -u %s
      :rmdir %s
sv: %s Lyckad montering @ %s. Vid behov, kör följande kommando för att ta bort:
      :fusermount -u %s
      :rmdir %s

en: %s successfully mounted @ %s. If required, run the following commands to remove:
      :gksu -u root umount %s
      :rmdir %s
sv: %s Lyckad montering @ %s. Vid behov, kör följande kommando för att ta bort:
      :gksu -u root umount %s
      :rmdir %s

en: Error mounting image.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid montering av bild.
    OS fel(%s): %s

en: Error saving history to file.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid sparning av historik till fil.
    OS fel(%s): %s

en: Error saving history to file
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid sparning av historik till fil
    Oväntat fel: %s

en: %s successfully unmounted.
sv: %s lyckad avmontering.

en: Error unmounting image.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid avmontering av bild.
    Oväntat fel: %s

en: Error burning image.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid bränning av bild.
    Oväntat fel: %s

en: Error launching nautilus.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid start av nautilus.
    Oväntat fel: %s

en: Application started...
sv: Applikation startas...

en: Error mounting image.
    IO error(%s): %s
sv: Fel vid montering av bild.
    IO fel(%s): %s

en: Error loading history.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid inläsning av historik.
    OS fel(%s): %s

en: Error loading history.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid inläsning av historik.
    Oväntat fel: %s

en: Error creating settings directory.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid skapande av inställningsmappen.
    OS fel(%s): %s

en: Error creating settings directory.
    IO error(%s): %s
sv: Fel vid skapande av inställningsmappen.
    IO fel(%s): %s

en: Error creating settings directory.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid skapande av inställningsmappen.
    Oväntat fel: %s

en: New settings file created at %s
sv: Ny inställningsfil skapad %s

en: Error creating settings file.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid skapande av inställningsfil.
    OS fel(%s): %s

en: Error creating settings file.
    IO error(%s): %s
sv: Fel vid skapande av inställningsfil.
    IO fel(%s): %s

en: Error creating settings file.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid skapande av inställningsfil.
    Oväntat fel: %s

en: _Browse...
sv: _Bläddra...

en: _Mount
sv: _Montera

en: _Checksum
sv: _Kontrollsumma

en: Bur_n
sv: Brä_nn

en: _Unmount
sv: _Avmontera

en: View Log
sv: Visa logg

en: Delete Log
sv: Ta bort logg

en: Select Image
sv: Välj bild

en: No Image Selected
sv: Ingen bild vald

en: No Checksum Generated
sv: Ingen genererad kontrollsumma

en: No Mount Point Selected
sv: Ingen monteringspunkt vald

en: Mounted Images:
sv: Monterade bilder:

en: Drag image files into above window to quickly mount
sv: Dra bildfiler till fönstret ovan för snabbmontering

en: Mount Point
sv: Monteringspunkt

en: Image File
sv: Bildfil

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: Checksum generation started...
sv: Generering av kontrollsumma startad...

en: Checksum generation aborted!
sv: Generering av kontrollsumma avbruten!

en: Open Image..
sv: Öppna bild..

en: File not found. 
    Please check source exists.
sv: Filen hittades ej. 
    Vänligen kontrollera källan.

en: File does not appear to be a compatible Image. 
    Please check source.
sv: Filen verkar ej vara kompatibel bild. 
    Vänligen kontroller källan.

en: %s not found.
sv: %s hittades ej.

en: Are you sure you wish to delete the log?
sv: Är du säker att du vill ta bort loggen?

en: Error deleting log.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid borttagning av log.
    OS fel(%s): %s

en: Error deleting log.
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid borttagning av log.
    Oväntat fel: %s

en: Application closed!
sv: Applikation stängd!

en: %s is still mounted.
    Do you wish to unmount it before exiting?
sv: %s är fortfarande monterad.
    Vill du avmontera den innan avslut?

en: Error saving unmounted images to file.
    OS error(%s): %s
sv: Fel vid sparning av omonterad bild till fil.
    OS fel(%s): %s

en: Error saving unmounted images to file
    Unexpected error: %s
sv: Fel vid sparning av omonterad bild till fil.
    Oväntat fel: %s
