Gespeaker - en to bg translation catalogue (64 entries)

en: <b>Advanced settings</b>
bg: <b>Разширени настройки</b>

en: <b>Base settings</b>
bg: <b>Основни настройки</b>

en: <b>Insert text to play</b>
bg: <b>Вмъкнете текст за изпъление</b>

en: Dela_y:
bg: Па_уза:

en: Fem_ale
bg: _Жена

en: P_itch:
bg: _Височина:

en: Spee_d:
bg: _Скорост:

en: Varia_nt:
bg: Вариант:

en: Voice:
bg: Глас:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Language:
bg: _Език:

en: _Male
bg: _Мъж

en: _Volume:
bg: Сила на _звука:

en: <b>Audio player</b>
bg: <b>Аудио плеър</b>

en: <b>Mbrola application</b>
bg: <b>Приложение на Mbrola</b>

en: <b>Mbrola voices available</b>
bg: <b>Налични гласове на Mbrola</b>

en: <b>Other settings</b>
bg: <b>Други настройки</b>

en: <b>Recording</b>
bg: <b>Записване</b>

en: <b>Saving preferences</b>
bg: <b>Зазапзване на настройки</b>

en: <b>Welcome message</b>
bg: <b>Съобщение за добре дошли</b>

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: Custom mess_age:
bg: Потребителско съобщение:

en: Enable te_xt wrapping
bg: Пренасяне на текст

en: General
bg: Общи

en: Load voice _variants
bg: Зареждане варианти на гласове

en: Main program mbrola
bg: Основна програма mbrola

en: Mbrola voices
bg: Гласове на Mbrola

en: Mbrola voices path:
bg: Път до гласовете на Mbrola:

en: Preferences
bg: Настройки

en: Save main window s_ize
bg: Запазване размера на основния прозорец

en: Single track _record
bg: Запис на една пътека

en: Speak _welcome text on program start
bg: Изговаряне на приветствения текст при стартиране

en: _Save voice settings automatically
bg: Автоматично запазване настройките на гласовете

en: _Use custom welcome message
bg: Използване на потребителско приветствено съобщение

en: Audio testing
bg: Звукова проба

en: There was an error during the test for the audio player.
    
    Error %s: %s
bg: Възникна грешка при пробата на аудио плеъра.
    
    Грешка %s: %s

en: default language
bg: bulgarian

en: Do you want to delete the current text?
bg: Желаете ли да изтриете текущия текст?

en: Please select the text file to open
bg: Моля изберете текстов файл за отваряне

en: Text files (*.txt)
bg: Текстови файлове (*.txt)

en: All files
bg: Всички файлове

en: Error opening the file
bg: Грешка при отварянето на файл

en: Please select where to save the text file
bg: Моля изберете къде да се запази текстовият файл

en: Error saving the file
bg: Грешка при записването на файла

en: Do you want to reset the default settings?
bg: Искате ли да се върнете към стандартните настройки?

en: A GTK frontend for espeak
bg: GTK обвивка за espeak

en: Please select where to save the recorded file
bg: Моля изберете къде да се запази записаният файл

en: Wave files (*.wav)
bg: Wave файлове (*.wav)

en: Recording audio track to: %s
bg: Запазване на звукова пътека в: %s

en: ALSA - Advanced Linux Sound Architecture
bg: ALSA — Съвременна архитектура за звук на Линукс

en: PulseAudio sound server
bg: Звуков сървър PulseAudio

en: Custom sound application
bg: Потребителско приложение за звук

en: _Test
bg: _Проба

en: Language
bg: Език

en: Resource
bg: Източник

en: Status
bg: Състояние

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Not installed
bg: Не е инсталиран

en: %d languages of %d detected
bg: засечени %d езика от %d

en: Package mbrola installed
bg: Пакетът mbrola е инсталиран

en: Package mbrola not installed
bg: Пакетът mbrola не е инсталиран

en: Welcome in Gespeaker
bg: Добре дошли в Gespeaker
