Gnome-alsamixer - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Help
hu: _Súgó

en: E_xit
hu: _Kilépés

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: Sound Card _Properties
hu: _Hangkártya tulajdonságai

en: Configure the current sound card
hu: A jelenlegi hangkártya beállítása

en: Program Prefere_nces
hu: _Program beállításai

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

en: _About
hu: _Névjegy

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: Contributors:
hu: Segítők:

en: An ALSA mixer for GNOME
hu: ALSA keverő a GNOME felülethez

en: Main Application
hu: Főalkalmazás

en: Card ID
hu: Kártya azonosító

en: ALSA Card ID (usually 'default')
hu: ALSA kártya azonosító (általában 'default')

en: App
hu: Alkalmazás

en: Parent Application
hu: Szülőprogram

en: Sound Card Names and Visibility
hu: Hangkártyanevek és láthatóságok

en: Slider Style
hu: Potméter stílusa

en: _Single slider with pan
hu: Egy_szerű csúszka balansz állítóval

en: _Dual slider with lock
hu: _Kettős csúszka zárral

en: Slider Toggle Style
hu: Potméter állításának stílusa

en: _Button
hu: _Gomb

en: _Checkbox
hu: _Jelölőnégyzet

en: Program Preferences
hu: Program beállításai

en: Mixer
hu: Keverő

en: Sound Card Element Names and Visibility
hu: Hangkártyaelem-nevek és láthatóságok

en: Sound Card Properties
hu: Hangkártya tulajdonságai

en: Lock
hu: Rögzít

en: Element
hu: Elem

en: ALSA mixer element
hu: Alsa keverőelem

en: Mute
hu: Némít

en: Rec.
hu: Felvétel
