gnome-alsamixer - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: _File
sv: _Arkiv

en: _Edit
sv: _Redigera

en: _Help
sv: _Hjälp

en: E_xit
sv: A_vsluta

en: Exit the program
sv: Avsluta programmet

en: Sound Card _Properties
sv: Egenska_per för ljudkort

en: Configure the current sound card
sv: Konfigurera det aktuella ljudkortet

en: Program Prefere_nces
sv: Programi_nställningar

en: Configure the application
sv: Konfigurera programmet

en: _About
sv: _Om

en: About this application
sv: Om detta program

en: Contributors:
sv: Bidragsgivare:

en: An ALSA mixer for GNOME
sv: En ALSA-mixer för GNOME

en: GNOME ALSA Mixer
sv: GNOME ALSA-mixer

en: Main Application
sv: Huvudprogram

en: Card ID
sv: Kort-id

en: ALSA Card ID (usually 'default')
sv: ALSA-kort-id (vanligtvis "default")

en: App
sv: Program

en: Parent Application
sv: Förälderprogram

en: Sound Card Names and Visibility
sv: Ljudkortets namn och synlighet

en: Slider Style
sv: Stil på skjutreglage

en: _Single slider with pan
sv: _Enkelt sljutreglage med panorering

en: _Dual slider with lock
sv: _Dubbelt sljutreglage med lås

en: Slider Toggle Style
sv: Stil på skjutreglageväxel

en: _Button
sv: _Knapp

en: _Checkbox
sv: _Kryssruta

en: Program Preferences
sv: Programinställningar

en: Sound Card Element Names and Visibility
sv: Ljudkortets elementnamn och synlighet

en: Sound Card Properties
sv: Egenskaper för ljudkort

en: Lock
sv: Lås

en: ALSA mixer element
sv: ALSA-mixerelement

en: Mute
sv: Tyst

en: Rec.
sv: Insp.
