do-plugins - en to da translation catalogue (451 entries)

en: Assign Alias...
da: Tilknyt alias

en: Give an item an alternate name.
da: Giv et objekt et alternativt navn

en: Delete Alias
da: Slet alias

en: Deletes an alias.
da: Sletter et alias

en: Extract archive
da: Udpak arkiv

en: Extract an archive to a given folder
da: Udpak arkiv til en given mappe

en: Create archive
da: Opret arkiv

en: Create an archive with the selected item
da: Opret et arkiv med det valgte objekt

en: Browse Artists
da: Gennemsøg kunstnere

en: Browse Music by Artist
da: Gennemsøg musik efter kunstner

en: Browse Albums
da: Gennemsøg albums

en: Browse Music by Album
da: Gennemsøg musik after album

en: Browse Podcasts
da: Gennemsøg podcasts

en: Browse Podcasts by Publisher
da: Gennemsøg podcasts efter udgiver

en: Browse Videos
da: Gennemsøg videoer

en: Browse All Videos
da: Gennemsøg alle videoer

en: Add to Play Queue
da: Tilføj til afspilningskøen

en: Add media to play queue
da: Tilføj medie til afspilningskø

en: Indexes Media from Banshee Media Player
da: indekserer medier fra Banshee medie afspilleren

en: All Music by
da: Alt musik fra

en: Next
da: Næste

en: Play next track
da: Næste

en: Pause playing track
da: Pause

en: Play
da: Afspil

en: Play from your Banshee Collection
da: Afspil fra Banshee samlingen

en: Previous
da: Forrige

en: Play previous track
da: Forrige

en: Search Banshee Media
da: Søg i Banshee medier

en: Search your entire Banshee collection
da: Søg i hele din Banshee samling

en: Choose BibTeX file
da: Vælg BibTeX fil

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select A File
da: Vælg en fil

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select your documents folder
da: Vælg din dokument mappe

en: Choose documents folder
da: Vælg dokument mappen

en: ClawsMail contacts
da: ClawsMail kontakter

en: Contacts in ClawsMail address book
da: kontakter i ClawsMail adressebog

en: Primary Email
da: Primær e-mail

en: Other email
da: Andre emails

en: Other
da: andre

en: Clip
da: klip

en: Create a clip with Cl.ickable
da: Lav et klip med Cl.ickable

en: Cl.ickable Clips
da: Cl.ickable klip

en: Opens your cl.ickable clips
da: Åbner dine cl.ickable klip

en: Cl.ickable Items
da: Cl.ickable Objekter

en: Usefull Cl.ickable Items
da: Nyttige Cl.ickable Objekter

en: username1
da: Brugernavn1

en: Search Confluence
da: Søg Confluence

en: Searches Confluence and returns results to Do
da: Søger Confluence og returnerer resultaterne til Do

en: Del.icio.us Tags
da: Del.icio.us Mærker

en: Organizes your del.icio.bookmarks by tag
da: Organiserer dine Del.icio.us bogmærker efter mærker

en: Untagged del.ico.us bookmarks
da: Umarkerede del.ico.us bogmærker

en: del.icio.us bookmarks tagged with {0}
da: del.icio.us bogmærker mærket med {0}

en: Del.icio.us bookmarks
da: Del.icio.us bogmærker

en: Indexes your del.icio.us bookmarks
da: Indekserer dine del.icio.us bogmærker

en: Search del.icio.us
da: Søg del.icio.us

en: Open
da: Åbn

en: Open a removable volume
da: Åben flytbar disk

en: Unmount
da: Afmontér

en: Unmount volume
da: Afmontér disk

en: Mount
da: Montér

en: Mount volume
da: Montér disken

en: Play Slideshow
da: Afspil Slideshow

en: Plays a slideshow of images in a folder.
da: Afspiller et slideshow af billederne i en mappe

en: Epiphany Bookmarks
da: Epiphany bogmærker

en: Indexes your Epiphany bookmarks.
da: Indekserer dine Epiphany bogmærker.

en: Work Phone
da: Arbejdstelefon

en: Home Phone
da: Tlf. privat

en: Mobile Phone
da: Mobiltelefon

en: Evolution Contacts
da: Evolution Kontakter

en: Address
da: Adresse

en: Show hidden files
da: Vis skjulte filer

en: Folder
da: Mappe

en: Depth
da: Dybde

en: Delete File
da: Slet fil

en: Deletes a file or folder.
da: Sletter en fil eller mappe

en: Choose a folder to index
da: Vælg en mappe at indeksere

en: Cancel
da: Fortryd

en: Choose folder
da: Vælg mappe

en: Rename file...
da: Omdøb fil

en: Renames a file.
da: Omdøber en fil

en: Create New Folder
da: Ny mappe

en: Creates an new folder.
da: Laver ny mappe

en: Move to...
da: Flyt til...

en: Moves a file or folder to another location.
da: Flytter en fil eller mappe til et andet sted.

en: Move to Trash
da: Flyt til papirkurv

en: Moves a file or folder to the trash
da: Flytter en fil eller mappe i skraldespanden

en: Recent Files
da: Seneste filer

en: Finds recently-opened files.
da: Finder senest åbnede filer.

en: Copy to...
da: Kopier til...

en: Copies a file or folder to another location.
da: Kopierer en fil eller mappe til et andet sted

en: Files and Folders
da: Filer og mapper

en: Catalogs important files and folders for quick access.
da: Katalogiserer vigtige filer og mapper for hurtig adgang

en: Create New File
da: Ny fil

en: Creates an new, empty file.
da: Laver en ny, tom fil

en: Untitled
da: Unavngivet

en: Firefox Bookmarks
da: Firefox Bogmærker

en: Finds Firefox bookmarks in your default profile.
da: Finder Firefox bogmærker i din normale profil.

en: Do needs your authorization in order to upload photos to your flickr account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
da: Do har brug for din tilladelse for at overføre billeder til din flickr konto. Tryk "Godkend" knappen for at åbne en webbrowsre og give Do tilladelse.

en: <b>Account</b>
da: <b>Konto</b>

en: _Authorize
da: _Godkend

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Private
da: Privat

en: Visible to friends
da: Synlig for venner

en: Visible to family
da: Synlig for familie

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Public
da: Offentlig

en: <b>Viewing permissions</b>
da: <b>Visningsrettigheder</b>

en: Default tags to use on images posted with Do. Seperate tags with a space; for multiple word tags use quotes. ex.) concert "Mars Volta" Omar
da: Standard tags som skal bruges på billeder som er overført af Do. Adskil tags med et mellemrum; for tags med flere ord i, brug da gåseøjne. F.eks. fodbold "Brian Laudrup" Danmark

en: <b>Tags</b>
da: <b>Mærker (Tags)</b>

en: Upload photo
da: Overfør billede

en: Upload one or more photos to Flickr
da: Overfør et eller flere billeder til Flickr

en: Account
da: Konto

en: Click to compete authorization
da: Klik for at færdiggøre godkendelse

en: Thank you {0} for allowing Do access to Flickr.
da: Tak {0} for at tillade Do at bruge Flickr.

en: Define
da: Definér

en: Define a given word.
da: Definér et givent ord

en: Current window
da: Nuværende vindue

en: Take a screenshot of the current window.
da: Tag et skærmbillede af det nuværende vindue

en: Whole screen
da: Hele skærmen

en: Take a screenshot of the entire screen.
da: Tag et skærmbillede af hele skrærmen

en: {0}-second delay
da: {0}-sekunders forsinkelse

en: Wait {0} second before taking the screenshot. | Wait {0} seconds before taking the screenshot.
da[0]: Vent {0} sekund før skærmbilledet tages.
da[1]: Vent {0} sekunder før skærmbilledet tages.

en: Take screenshot
da: Tag skærmbillede

en: Takes a screenshot with optional delay.
da: Tager et skærmbillede med valgfri ventetid.

en: GNOME Screenshot Items
da: GNOME Skærmbillede filer

en: Whole screen or current window.
da: Hele skærmen eller nuværende vindue

en: GNOME Session Commands
da: GNOME Session Kommandoer

en: Log out, Shutdown, Restart, etc.
da: Log af, Sluk, Genstart, osv.

en: Log Out
da: Log af

en: Close your session and return to the login screen.
da: Luk sessionen og gå tilbage til login skærmen.

en: Shutdown
da: Sluk

en: Turn your computer off.
da: Luk din computer ned.

en: Hibernate
da: Gå i dvale

en: Put your computer into hibernation mode.
da: Put din computer i dvale-tilstand

en: Suspend
da: Hvile

en: Put your computer into suspend mode.
da: Put din computer i hvile-tilstand

en: Restart
da: Genstart

en: Restart your computer.
da: Genstart din computer

en: Lock Screen
da: Lås skærm

en: Lock your screen.
da: Lås din skærm

en: Open Profile
da: Åben profil

en: Opens a GNOME Terminal with the selected profile.
da: Åbner en GNOME Terminal med den valgte profil.

en: Open Terminal Here
da: Åben Terminalen Her

en: Opens a GNOME Terminal in a given location.
da: Åbner en GNOME Terminal det givne sted.

en: Run in Terminal
da: Kør i terminal

en: Runs a command in GNOME Terminal.
da: Kør en kommando i GNOME Terminalen

en: GNOME Terminal Profiles
da: GNOME terminal profiler

en: Indexes your GNOME Terminal profiles.
da: Indekserer dine GNOME Terminal profiler

en: Unnamed Profile
da: Unavngivet Profil

en: GNOME Terminal Profile
da: GNOME Terminal Profil

en: Perform a calculation using Google Calculator.
da: Lav en udregning med Google Calculator

en: Google Calculator could not evaluate the expression.
da: Google Lommeregner kunne ikke forstå det skrevne.

en: E-Mail:
da: Email:

en: Google Calendars
da: Google Kalendere

en: Indexes your Google Calendars
da: Indekserer dine Google Kalendere

en: All Events
da: Alle begivenheder

en: An error has occurred in {0}
da: Der er sket en fejl i {0}

en: View Event
da: Se begivenhed

en: Open event in browser
da: Åben begivenhed i browser

en: View Calendar
da: Se kalender

en: Open calendar in browser
da: Åben kalender i browser

en: Google Calendar
da: Google Kalender

en: Search Events
da: Søg i Begivenheder

en: Search Google Calendar for Events
da: Søg Google Kalender for begivenheder

en: Failed to connect to GCal service
da: Kunne ikke skabe forbindelse til GCal service

en: New Event
da: Ny begivenhed

en: Create a new event in Google Calendar
da: Opret en ny begivenhed i Google Kalender

en: Primary Phone
da: Primær telefon

en: Home Email
da: E-post / hjemme

en: Work Email
da: E-post / arbejde

en: Primary Address
da: Hovedadresse

en: Home Address
da: Hjemmeadresse

en: Work Address
da: Arbejdsadresse

en: GMail Contacts
da: Gmail Kontakter

en: Index your GMail contacts
da: Indekserér dine GMail kontakter

en: Uploading failed.
da: Upload mislykkedes

en: An error occurred when uploading files to Google Docs.
da: Der skete en fejl ved upload af filer til Google Docs

en: Deleting failed.
da: Sletning mislykkedes

en: An error occurred when deleting the document at Google Docs.
da: Der skete en fej ved sletning af dokumentet i Google Docs

en: Document deleted.
da: Dokument slettet

en: The document '{0}' has been successfully moved into Trash at Google Docs.
da: Dokumentet '{0}' er med succees blevet smidt i papirkurven, i Google Docs.

en: Indexes your documents stored at Google Docs
da: Indexserer dine dokumenter gemt i Google Docs

en: Google Docs Generic Document
da: Google Docs Generisk Dokument

en: Google Docs Text Document
da: Google Docs Text Dokument

en: Google Docs PDF Document
da: Google Docs PDF Dokument

en: Delete Document
da: Slet dokument

en: Move a document into Trash at Google Docs
da: Flyt et dokument i papirkurven, i Google Docs

en: Upload Document
da: Upload Dokument

en: Upload a document to Google Docs
da: Upload et dokument til Google Docs

en: Google Docs Spreadsheet
da: Google Docs regneark

en: Map
da: Kort

en: Map a location or route in Google maps.
da: Kortlæg et sted eller rute i Google Maps.

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Go directly to Google Search page
da: Gå direkte til Googles søgeside

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Show search results in Do
da: Vis søgeresultater i Do

en: Show Search page link as first result
da: Vis søgeside link som første resultat

en: <b>Google Search</b>
da: <b>Google søgning</b>

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Do not filter my search results.
da: Filtrér ikke mine søgningsresultater

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use moderate filtering
da: Brug let filtrering

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use strict filtering
da: Brug streng filtrering

en: <b>SafeSearch Preferences</b>
da: <b>SafeSearch Indstillinger</b>

en: Search Google
da: Søg på Google

en: Allows you to perform Google Searches from Do
da: Giver dig mulighed for at udføre Google søgninger fra Do

en: I'm Feeling Lucky!
da: Jeg føler mig heldig!

en: Searches Google and takes you to the first result
da: Søger google og fører dig til det første resultat

en: _Registration Code
da: _registreringskode

en: _Get Registration Code
da: _Få registreringskode

en: <b>Registration Code</b>
da: <b>registreringskode</b>

en: Upload to ImageShack
da: Upload til ImageShack

en: Uploads the image to ImageShack.
da: Uploader billedet til ImageShack.

en: File size exceeds ImageShack's 1.5MB limit.
da: Filstørrelsen overskrider ImageShacks 1.5MB grænse

en: Do is uploading your image... Please wait a moment...
da: Do uploader dit billede... vent venligst et øjeblik...

en: Unable to upload image to ImageShack at this time.
da: Kan ikke uploade billedet til ImageShack i øjeblikket

en: Search Launchpad
da: Søg Launchpad

en: Search Launchpad properties.
da: Søg Launchpad egenskaber

en: Locate Files
da: Find Filer

en: Search your filesystem using locate.
da: Søg dit filsystem med locate

en: Manual pages (man)
da: Manual sider (man)

en: Search and read help documentation (man)
da: Søg og læs hjælp dokumentation (man)

en: Read manual page (man)
da: Læs manual side

en: Look up and read a manual page.
da: Find og læs en manual side

en: Show friend status updates
da: Vis venne status opdateringer

en: <b>General</b>
da: <b>Generelt</b>

en: Failed to fetch file from {0}
da: Kunne ikke hente filen fra {0}

en: Twitter encountered an error in {0}. {1}
da: Twitter fandt en fejl i {0}. {1}

en: Unable to post tweet. Check your login settings. If you are behind a proxy make sure that the settings in /system/http_proxy are correct.
da: Kunne ikke sende tweet. Tjek dine login indstillinger. Hvis du er bag en proxy, så sørg for at indstillingerne i /system/http_proxy er korrekte.

en: Microblog friends
da: Microblog venner

en: Indexes your microblog friends
da: Indekserer dine microblog venner

en: New direct message from {0}
da: Ny direkte besked fra {0}

en: Post failed
da: Post mislykkedes

en: Post Successful
da: Post lykkedes

en: Failed to post '{0}' to {1}
da: Kunne ikke poste '{0}' til {1}

en: Update {0} status
da: Opdatér {0} status

en: Connect with NX
da: Forbind til NX

en: Search Web
da: Søg på Internettet

en: Searches the web using OpenSearch plugins.
da: Søg på internettet med OpenSearch plugins

en: Opera Bookmarks
da: Opera bogmærker

en: Indexes your Opera 6 bookmarks
da: Indekserer dine Opera 6 bogmærker

en: Supported Codes
da: Understøttede koder

en: Set status
da: Sæt status

en: Set pidgin status message
da: Sæt Pidgins status meddelelse

en: Pidgin Statuses
da: Pidgin Status

en: Saved Pidgin statuses
da: Gemte Pidgin status

en: Pidgin Buddies
da: Pidgin Venner

en: Buddies on your Pidgin buddy list.
da: Venner på ding Pidgin venneliste

en: Pidgin Accounts
da: Pidgin Konti

en: Available Pidgin IM Accounts
da: Tilgængelige Pidgin IM Konti

en: Sign on
da: Log på

en: Enable pidgin account
da: Slå pidgin konto til

en: Sign off
da: Log af

en: Disble pidgin account
da: Slå pidgin konto fra

en: Available
da: Tilgængelig

en: Busy
da: Optaget

en: Invisible
da: Usynlig

en: Away
da: Ikke til stede

en: Unknown Status
da: Ukendt status

en: Send an instant message to a friend.
da: Send en direkte besked til en ven.

en: Application Key
da: Aplikation  nøgle

en: <i>Verify and save your account information</i>
da: Verificér og gem dine konto informationer

en: Message posted
da: Besked sendt

en: Message posting failed
da: Kunne ikke sende besked

en: Your {0} message has been successfully posted to {1}
da: Din {0} besked er blevet sendt til {1}

en: Post via Ping.FM
da: Send via Ping.FM

en: Post a text message as microblog or status update to your social network
da: Send en tekst som microblog eller status opdatering til dit sociale netværk

en: Failed to connect to Ping.FM service
da: Kunne ikke forbinde til Ping.FM servicen

en: Web services suppported by Ping.FM
da: Web service understøttet af Ping.FM

en: Connect with PuTTY
da: Forbind til PuTTY

en: Submit Quote
da: Send citat

en: <b>Notification</b>
da: <b>Notifikationer</b>

en: A webpage from Remember The Milk should be opened in your web browser now. Please follow the instructions there and come back to complete the authrozation by clicking the button below.
da: En hjemmeside fra Remember The Milk skulle have været åbnet i din browser nu. Følg venligst instruktionerne og vend tilbage for at færdiggøre godkendelsen ved at klikke på knappen herunder.

en: Complete authorization
da: færdiggør godkendelsen

en: Fail to complete authorization.
da: Kunne ikke færdiggøre godkendelsen

en: Authorize again
da: Godkend igen

en: Mark a selected task as "incomplete".
da: Marker en valgt opgave som "ufærdig".

en: Delete
da: Slet

en: Delete a selected task from Remember The Milk
da: Slet en opgave fra Remember The Milk

en: Task Deleted
da: Opgaven er slettet

en: The selected task has been successfully deleted from your Remember The Milk task list
da: Den valgte opgave er blevet slettet fra din Remember The Milk opgaveliste

en: Task Completed
da: Opgaven gennemført

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been marked as completed.
da: Den valgte opgave i din Remember The Mlik opgaveliste er blevet markeret som gennemført.

en: High
da: Høj

en: High Priority
da: Høj prioritet

en: Medium
da: Mellem

en: Medium Priority
da: Mellem prioritet

en: Low
da: Lav

en: Low Priority
da: Lav prioritet

en: None
da: Ingen

en: No Priority
da: Ingen prioritet

en: Up
da: Op

en: Increase the priority
da: Forhøj prioritet

en: Down
da: Ned

en: Decrease the priority
da: Forminsk prioritet

en: Priority Changed
da: prioriteten er ændret

en: Task Moved
da: Opgaven er flyttet

en: Task Renamed
da: Opgaven er omdøbt

en: Task Postponed
da: Opgaven er udsat

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been postponed
da: Den valgte opgave i din Remember The Milk opgaveliste er blevet udsat

en: Create a new task in Remember The Milk
da: Lav en ny opgave i Remember The Milk

en: Move a seleted task from one list to another
da: Flyt en valgt opgave fra en liste til en anden

en: Complete
da: Fuldført

en: Complete a selected task
da: Fuldfør en valgt opgave

en: Rename to...
da: Omd&oslash;b til...

en: Give the seleted task a new name
da: Omdøb den valgte opgave

en: Postpone
da: Udsæt

en: Postpone a selected task in Remember The Milk
da: Udsæt en opgave i Remember The Milk

en: Set Priority
da: Vælg prioritet

en: Set the priority of a task
da: Vælg en opgaves prioritet

en: All music by
da: Alt musik af

en: Add an item to Rhythmbox's play queue.
da: Tilføj et objekt til Rhythmbox' afspilningskø.

en: Browse Rhythmbox Music by Artist
da: Browse Rhythmbox Musik efter Kunstner

en: Browse Rhythmbox Music by Album
da: Browse Rhythmbox Music efter Album

en: Play Current Track in Rhythmbox
da: Afspil nuværende nummer i Rhythmbox

en: Pause Rhythmbox Playback
da: Sæt Rhythmbox afspilningen på pause

en: Play Next Track in Rhythmbox
da: Afspil næste nummer i Rhythmbox

en: Play Previous Track in Rhythmbox
da: Afspil forrige nummer i Rhythmbox

en: Show Current Track
da: Vis nuværende nummer

en: Show Notification of Current Track in Rhythmbox
da: Vis notifikation om aktuelt nummer i Rhythmbox

en: Mute
da: Tavs

en: Unmute
da: Aktiver lyd

en: Volume Up
da: Lydstyrke op

en: Volume Down
da: Lydstyrke Ned

en: Play an item in Rhythmbox.
da: Afspil et nummer i Rhythmbox

en: Rhythmbox Music
da: Rhythmbox Musik

en: Provides access to artists and albums from Rhythmbox.
da: Giver adgang til kunstnere og albums fra Rhythmbox

en: OPML feed file
da: OPML feed fil

en: Timeout (in seconds)
da: Timeout (in sekunder)

en: Cache duration (in minutes)
da: Cache varighed (i minutter)

en:  Shelf
da:  Hylde

en: Default
da: Standard

en: Connect with SSH
da: Forbind med SSH

en: Parses ssh-config
da: Parser SSH-config

en: Command for start/stop services (gksudo, etc):
da: Kommande for start/stop service (gksudo, osv.):

en: Control system {0} service
da: Kontrol system {0} service

en: Category
da: Kategori

en: Create a new task
da: Opret en ny opgave

en: Create a new task in Tasque
da: Opret en ny opgave i Tasque

en: Make Tiny Url
da: Lav Tiny Url

en: New Tomboy Note
da: Ny Tomboy Note

en: Create a new Tomboy note.
da: Lav en ny Tomboy note.

en: Search Tomboy Notes
da: Søg i Tomboy Noter

en: Searches contents of Tomboy notes.
da: Søger i indholdet af Tomboy noter

en: Search with Tracker
da: Søg med Tracker

en: Enable / Disable Language
da: Slå sprog Til / Fra

en: Translate
da: Oversæt

en: Translates text
da: Oversætter tekst

en: Auto Detect (Recommended)
da: Auto Detektér (Anbefalet)

en: Arabic
da: Arabisk

en: Translate to Arabic
da: Oversæt til Arabisk

en: Bulgarian
da: Bulgarsk

en: Translate to Bulgarian
da: Oversæt til Bulgarisk

en: Translate to Catalon
da: Oversæt til Catalon

en: Chinese (Simplified)
da: Kinesisk (simplificeret)

en: Translate to Chinese (Simplified)
da: Oversæt til Kinesisk (simplificeret)

en: Chinese (Traditional)
da: Kinesisk (traditionelt)

en: Translate to Chinese (Traditional)
da: Oversæt til Kinesisk (traditionelt)

en: Croatian
da: Kroatisk

en: Translate to Croatian
da: Oversæt til Kroatisk

en: Czech
da: Tjekkisk

en: Translate to Czech
da: Oversæt til Tjekkisk

en: Danish
da: Dansk

en: Translate to Danish
da: Oversæt til Dansk

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Translate to Dutch
da: Oversæt til Hollandsk

en: English
da: Engelsk

en: Translate to English
da: Oversæt til Engelsk

en: Filipino
da: Filippinsk

en: Translate to Filipino
da: Oversæt til Filippinsk

en: Finnish
da: Finsk

en: Translate to Finnish
da: Oversæt til Finsk

en: French
da: Fransk

en: Translate to French
da: Oversæt til Fransk

en: German
da: Tysk

en: Translate to German
da: Oversæt til Tysk

en: Greek
da: Græsk

en: Translate to Greek
da: Oversæt til Græsk

en: Hebrew
da: Hebraisk

en: Translate to Hebrew
da: Oversæt til Hebraisk

en: Translate to Hindi
da: Oversæt til Hindi

en: Indonesian
da: Indonesisk

en: Translate to Indonesian
da: Oversæt til Indonesisk

en: Italian
da: Italiensk

en: Translate to Italian
da: Oversæt til Italiensk

en: Japanese
da: Japansk

en: Translate to Japanese
da: Oversæt til Japansk

en: Korean
da: Koreansk

en: Translate to Korean
da: Oversæt til Koreansk

en: Latvian
da: Lettisk

en: Translate to Latvian
da: Oversæt til Lettisk

en: Lithuanian
da: Litauisk

en: Translate to Lithuanian
da: Oversæt til Litauisk

en: Norwegian
da: Norsk

en: Translate to Norwegian
da: Oversæt til Norsk

en: Polish
da: Polsk

en: Translate to Polish
da: Oversæt til Polsk

en: Portuguese
da: Portugisisk

en: Translate to Portuguese
da: Oversæt til Portugisisk

en: Romanian
da: Rumænsk

en: Translate to Romanian
da: Oversæt til Rumænsk

en: Russian
da: Russisk

en: Translate to Russian
da: Oversæt til Russisk

en: Serbian
da: Serbisk

en: Translate to Serbian
da: Oversæt til Serbisk

en: Slovak
da: Slovakisk

en: Translate to Slovak
da: Oversæt til Slovakkisk

en: Slovenian
da: Slovensk

en: Translate to Slovenian
da: Oversæt til Slovensk

en: Spanish
da: Spansk

en: Translate to Spanish
da: Oversæt til Spansk

en: Swedish
da: Svensk

en: Translate to Swedish
da: Oversæt til Svensk

en: Ukranian
da: Ukrainsk

en: Translate to Ukranian
da: Oversæt til Ukrainsk

en: Vietnamese
da: Vietnamesisk

en: Translate to Vietnamese
da: Oversæt til Vietnamesisk

en: Vinagre Bookmarks
da: Vinagre Bogmærker

en: Indexes your Vinagre Bookmarks
da: Indeksér dine Vinagre Bogmærker

en: Take Snapshot
da: Tag snapshot

en: Power Off Virtual Machine
da: Sluk for Virtual Machine

en: Powers off the selected Virtual Machine
da: Sluk for den valgte Virtual Machine

en: Restore VM state to current Snapshot
da: Gendan VM state til nuværende Snapshot

en: Pauses the selected Virtual Machine
da: Sætter den valgte Virtual Machine på pause

en: Save Virtual Machine State
da: Gem Virtual Machine tilstand

en: Saves the state of the selected Virtual Machine
da: Gemmer tilstanden af den valgte Virtual Machine

en: Virtual Machines created with VirtualBox
da: Virtual Machines lavet med VirtualBox

en: Starts the selected Virtual Machine
da: Starter den valgte Virtual Machine

en: Open in GUI
da: Åben i GUI

en: Open in VirtualBox GUI
da: Åben i VirtualBox GUI

en: Decrease system volume
da: Skru ned for system lydstyrken

en: Increase system volume
da: Skru op for system lydstyrken

en: Mute Volume
da: Slå lyd fra

en: Adjust your system volume
da: Justér din system lydstyrke

en: Maximize
da: Maksimér

en: Minimize/Restore
da: Minimér/Gendan

en: Minimize/Restore a Window
da: Minimér/Gendan et vindue

en: Close All
da: Luk alle

en: Close your current window.
da: Luk dit nuværende vindue

en: Cascade Windows
da: Stabl Vinduer

en: Restore Windows
da: Gendan vinduer

en: Restore Windows to their Previous Positions
da: Gendan vinduer til tidligere positioner

en: Current Desktop
da: Aktuelt skrivebord

en: Everything on the Current Desktop
da: Alt på det aktuelle skrivebord

en: Current Window
da: Nuværende vindue

en: The Currently Active Window
da: Det nuværende aktive vindue

en: Current Application
da: Nuværende aplikation

en: The Currently Active Application
da: Den nuværende aktive aplikation

en: Previous Window
da: Forrige vindue

en: The Previously Active Window
da: Det forrige aktive vindue

en: Previous Application
da: Forrige aplikation

en: The Previously Active Application
da: Den forrige aktive aplikation

en: New Zim page
da: Ny Zim side

en: Create new page in Zim
da: Lav ny side i Zim

en: Open Zim page
da: Åben Zim side

en: Open selected page in Zim
da: Åben valgte sider i Zim

en: Zim pages
da: Zim sider

en: Zim Desktop Wiki pages
da: Zim Desktop Wiki sider
