do-plugins - en to nb translation catalogue (427 entries)

en: Assign Alias...
nb: Tildel alias...

en: Give an item an alternate name.
nb: Gi et objekt et alternativt navn.

en: Delete Alias
nb: Slett alias

en: Deletes an alias.
nb: Sletter et alias.

en: Alias items
nb: Aliasinnhold

en: Aliased items from Do's universe.
nb: Liste over alias fra Do sitt univers

en: Extract archive
nb: Pakk ut arkiv

en: Extract an archive to a given folder
nb: Pakk ut arkiv til en spesifikk mappe

en: Create archive
nb: Lag et arkiv

en: Create an archive with the selected item
nb: Lag et arkiv av den valgte filen

en: Browse Artists
nb: Bla gjennom artister

en: Browse Music by Artist
nb: Bla gjennom musikk sortert på artist

en: Browse Albums
nb: Bla gjennom album

en: Browse Music by Album
nb: Bla gjennom musikk sortert på album

en: Browse Podcasts
nb: Bla gjennom podcaster

en: Browse Podcasts by Publisher
nb: Bla gjennom podcaster sortert på utgiver

en: Browse Videos
nb: Bla gjennom videoer

en: Browse All Videos
nb: Bla gjennom alle videoer

en: Add to Play Queue
nb: Legg til i spillekø

en: Add media to play queue
nb: Legg til media i køen

en: Banshee Media
nb: Banshee media

en: Indexes Media from Banshee Media Player
nb: Indekserer media fra Banshee Media Player

en: All Music by
nb: All musikk av

en: Next
nb: Neste

en: Play next track
nb: Spille neste spor

en: Pause playing track
nb: Pause spillende spor

en: Play
nb: Spill

en: Play from your Banshee Collection
nb: Spill fra din Banshee Samling

en: Previous
nb: Forrige

en: Play previous track
nb: Spill forrige spor

en: Search Banshee Media
nb: Søk blandt Banshee Innhold

en: Search your entire Banshee collection
nb: Søk i hele Banshee samlingen

en: Choose BibTeX file
nb: Velg BibTeX fil

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select A File
nb: Velg en Fil

note: Container child table1.Gtk.Table+TableChild
en: Select your documents folder
nb: Velg din dokumentmappe

en: Choose documents folder
nb: Velg dokumentmappe

en: ClawsMail contacts
nb: Kontakter i ClawMail

en: Contacts in ClawsMail address book
nb: Kontakter i ClawMail adresseboka

en: Primary Email
nb: Primær e-post

en: Email
nb: Epost

en: Other email
nb: Annen epost

en: Other
nb: Annen

en: Clip
nb: Utklipp

en: Create a clip with Cl.ickable
nb: Lag et utklipp med kl.ikkbar

en: Cl.ickable Clips
nb: Kl.ikkbare Utklipp

en: Opens your cl.ickable clips
nb: Åpner dine kl.ikkbare utklipp

en: Cl.ickable Items
nb: Kl.ikkbare Emner

en: Usefull Cl.ickable Items
nb: Brukbart Kl.ikkbare Emner

en: username1
nb: brukernavn1

en: Search Confluence
nb: Søk samling

en: Searches Confluence and returns results to Do
nb: Søker etter samling og sender resultater til Do

en: Del.icio.us Tags
nb: Del.icio.us Tagger

en: Organizes your del.icio.bookmarks by tag
nb: Organisereer dine del.icio.bokmerker med tagger

en: Untagged del.ico.us bookmarks
nb: del.ico.us bokmerker uten tagger

en: del.icio.us bookmarks tagged with {0}
nb: del.icio.us bokmerke merket tagged med {0}

en: Del.icio.us bookmarks
nb: Del.icio.us bokmerker

en: Indexes your del.icio.us bookmarks
nb: Indekserer dine del.icio.us bokmerker

en: Search del.icio.us
nb: Søk del.icio.us

en: del.icio.us tag search
nb: del.icio.us merke søk

en: Open
nb: Åpne

en: Open a removable volume
nb: Åpne et flyttbart medie

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Unmount volume
nb: Avmonter volum

en: Mount
nb: Monter

en: Mount volume
nb: Montér volum

en: Play Slideshow
nb: Vis Lysbildepresentasjon

en: Plays a slideshow of images in a folder.
nb: Viser lysbilder som bilder i en mappe.

en: Epiphany Bookmarks
nb: Epiphany bokmerker

en: Indexes your Epiphany bookmarks.
nb: Indekserer bokmerkene dine fra Epiphany.

en: Work Phone
nb: Jobbtelefon

en: Home Phone
nb: Hjemmetelefon

en: Mobile Phone
nb: Mobiltelefon

en: Evolution Contacts
nb: Evolution-kontakter

en: Address
nb: Adresse

en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Folder
nb: Mappe

en: Depth
nb: Dyphet

en: Delete File
nb: Slett fil

en: Deletes a file or folder.
nb: Sletter en fil eller mappe

en: Choose a folder to index
nb: Velg en mappe å indeksere

en: Cancel
nb: Avslutt

en: Choose folder
nb: Velg mappe

en: Rename file...
nb: Gi nytt navn...

en: Renames a file.
nb: Gi nytt navn til fil.

en: Create New Folder
nb: Lag Ny Mappe

en: Creates an new folder.
nb: Lag en ny mappe.

en: Move to...
nb: Flytt til..

en: Moves a file or folder to another location.
nb: Flytter en fil eller mappe til en annen plassering

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurv

en: Moves a file or folder to the trash
nb: Flytt en fil eller mappe til søppelkurven

en: Recent Files
nb: Nylig åpnede filer

en: Finds recently-opened files.
nb: Finner nylig åpnede filer

en: Copy to...
nb: Kopier til..

en: Copies a file or folder to another location.
nb: Kopierer en fil eller mappe til en annen plassering

en: Files and Folders
nb: Filer og Mapper

en: Catalogs important files and folders for quick access.
nb: Sorter viktige filer og mapper for rask tilgang.

en: Create New File
nb: Lag Ny Fil

en: Creates an new, empty file.
nb: Lag en ny, tom fil.

en: Untitled
nb: Uten navn

en: Firefox Bookmarks
nb: Firefox-bokmerker

en: Finds Firefox bookmarks in your default profile.
nb: Finner Firefox-bokmerker i standardbrukeren din

en: Do needs your authorization in order to upload photos to your flickr account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
nb: Do trenger din autorisasjon for å laste opp bilder til Flickr. Trykk på "Autorisér" for å åpne en nettleser og gi Do tilgang.

en: <b>Account</b>
nb: <b>Konto</b>

en: _Authorize
nb: _Autorisér

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Private
nb: Privat

en: Visible to friends
nb: Synlig for venner

en: Visible to family
nb: Synlig for familie

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild
en: Public
nb: Offentlig

en: <b>Viewing permissions</b>
nb: <b>Synlig for</b>

en: Default tags to use on images posted with Do. Seperate tags with a space; for multiple word tags use quotes. ex.) concert "Mars Volta" Omar
nb: Standardtag som skal brukes på bilder lastet opp med Do. Skill tagger med et mellomrom; for tagger med flere ord, bruk anførselstegn, for eksempel: konsert "Mars Volta" Omar

en: <b>Tags</b>
nb: <b>Tagger</b>

en: Upload photo
nb: Last opp bilde

en: Upload one or more photos to Flickr
nb: Last opp ett eller flere bilder til Flickr

en: Account
nb: Konto

en: Click to compete authorization
nb: Klikk for å fullføre autorisasjonen

en: Thank you {0} for allowing Do access to Flickr.
nb: Takk for at du ga Do tilgang til Flickr, {0}.

en: Define
nb: Definér

en: Define a given word.
nb: Definerer et ord

en: Current window
nb: Aktivt vindu

en: Take a screenshot of the current window.
nb: Ta en skjermdump av det aktive vinduet

en: Whole screen
nb: Hele skrivebordet

en: Take a screenshot of the entire screen.
nb: Ta en skjermdump av hele skrivebordet

en: {0}-second delay
nb: {0} sekunders forsinkelse

en: Wait {0} second before taking the screenshot. | Wait {0} seconds before taking the screenshot.
nb[0]: Vent {0} sekund før skjermdumpen tas.
nb[1]: Vent {0} sekunder før skjermdumpen tas.

en: Take screenshot
nb: Ta skjermdump

en: Takes a screenshot with optional delay.
nb: Ta skjermdump med valgfri forsinkelse

en: GNOME Screenshot Items
nb: GNOME skjermdump objekter

en: Whole screen or current window.
nb: Hele skrivebordet eller aktivt vindu

en: GNOME Session Commands
nb: GNOME sesjonskommandoer

en: Log out, Shutdown, Restart, etc.
nb: Logg ut, slå av, start på nytt, osv

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Close your session and return to the login screen.
nb: Logg ut og gå til innloggingsskjermen.

en: Shutdown
nb: Slå av

en: Turn your computer off.
nb: Slå av datamaskinen

en: Hibernate
nb: Gå i dvale

en: Put your computer into hibernation mode.
nb: Setter datamaskinen i dvalemodus

en: Suspend
nb: Hvil

en: Put your computer into suspend mode.
nb: Setter datamaskinen i hvilemodus

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Restart your computer.
nb: Start datamaskinen på nytt

en: Lock Screen
nb: Lås skjermen

en: Lock your screen.
nb: Låser skjermen

en: Open Profile
nb: Åpne profil

en: Opens a GNOME Terminal with the selected profile.
nb: Åpner en GNOME Terminal med den valgte profilen

en: Open Terminal Here
nb: Åpne Terminal her

en: Opens a GNOME Terminal in a given location.
nb: Åpner en GNOME Terminal på en gitt plassering

en: Run in Terminal
nb: Kjør i Terminal

en: Runs a command in GNOME Terminal.
nb: Kjører en kommando i GNOME Terminal

en: GNOME Terminal Profiles
nb: GNOME Terminal Profil

en: Indexes your GNOME Terminal profiles.
nb: Indekser dine GNOME Terminal profiler

en: Unnamed Profile
nb: Profil uten navn

en: GNOME Terminal Profile
nb: GNOME Terminalprofil

en: Perform a calculation using Google Calculator.
nb: Gjør en utregning med Google Kalkulator

en: Google Calculator could not evaluate the expression.
nb: Google Kalkulator forstod ikke uttrykket

en: E-Mail:
nb: E-post:

en: Google Calendars
nb: Google-kalendre

en: Indexes your Google Calendars
nb: Indekserer Google-kalendrene dine

en: All Events
nb: Alle hendelser

en: An error has occurred in {0}
nb: En feil oppstod i {0}

en: View Event
nb: Vis handling

en: Open event in browser
nb: Åpne handling i nettleser

en: View Calendar
nb: Vis Kalender

en: Open calendar in browser
nb: Vis kalender i nettleser

en: Google Calendar
nb: Google Kalender

en: Search Events
nb: Søk i hendelser

en: Search Google Calendar for Events
nb: Søk i Google Kalender

en: Failed to connect to GCal service
nb: Feil ved tilkobling til GCal tjeneste

en: New Event
nb: Ny hendelse

en: Create a new event in Google Calendar
nb: Opprett en ny avtale i Google Kalender

en: Primary Phone
nb: Primærtelefon

en: Home Email
nb: E-post hjemme

en: Work Email
nb: E-post Arbeid

en: Primary Address
nb: Primæradresse

en: Home Address
nb: Hjemmeadresse

en: Work Address
nb: Arbeidsadresse

en: An error occurred connecting to google, are your credentials valid?
nb: En feil oppsto ved kobling til google, er dine login fullmakter gyldige?

en: Missing login credentials. Please set login information in plugin configuration.
nb: Mangler login fullmakter. Vennligst legg inn din login informasjon til konfigurasjonen til programtillegget.

en: GMail Contacts
nb: GMailkontakter

en: Index your GMail contacts
nb: Indekser dine GMail kontakter

en: Uploading failed.
nb: Opplasting feilet.

en: An error occurred when uploading files to Google Docs.
nb: En feil oppsto ved opplasting av filer til Google Dokumenter.

en: Deleting failed.
nb: Sletting feilet.

en: An error occurred when deleting the document at Google Docs.
nb: En feil oppsto ved sletting av dokument i Google Dokumenter.

en: Document deleted.
nb: Dokument slettet

en: The document '{0}' has been successfully moved into Trash at Google Docs.
nb: Dokumentet'{0}' har blitt flyttet til søppelbøtten i Google Dokumenter.

en: Google Docs Presentation
nb: Google Docs Presentasjon

en: Indexes your documents stored at Google Docs
nb: Indekserer dine dokumenter lagret hos Google Dokumenter

en: Google Docs Generic Document
nb: Google Docs Generisk Dokument

en: Google Docs Text Document
nb: Google Docs Tekst Dokument

en: Google Docs PDF Document
nb: Google Docs PDF Dokument

en: Delete Document
nb: Slett Dokument

en: Move a document into Trash at Google Docs
nb: Flytt et dokument til søppelbøtten i Google Dokumenter

en: Upload Document
nb: Opplast Dokument

en: Upload a document to Google Docs
nb: Opplast et dokument til Google Docs

en: Google Docs Spreadsheet
nb: Google Docs Regneark

en: Map
nb: Kart

en: Map a location or route in Google maps.
nb: Vis et sted eller en veibeskrivelse i Google Maps

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Go directly to Google Search page
nb: Gå direkte til Google søke side

note: Container child vbox4.Gtk.Box+BoxChild
en: Show search results in Do
nb: Vis søke resultat i Do

en: Show Search page link as first result
nb: Vis søke side link som første resultat

en: <b>Google Search</b>
nb: <b>Google Søk</b>

en: Apply to Google Search page link
nb: Legg til i Googles lenke for sidesøk

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Do not filter my search results.
nb: Ikke filtrér søkeresultatene mine

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use moderate filtering
nb: Bruk moderat filtrering

note: Container child safeSearchBox.Gtk.Box+BoxChild
en: Use strict filtering
nb: Bruk streng filtrering

en: <b>SafeSearch Preferences</b>
nb: <b>Innstillinger for Sikkert Søk</b>

en: Search Google
nb: Søk med Google

en: Allows you to perform Google Searches from Do
nb: tillater deg å gjøre Google-søk fra Do

en: I'm Feeling Lucky!
nb: Jeg Føler Lykke!

en: Searches Google and takes you to the first result
nb: Søker i Google og tar deg til det første treffet

en: If you have an ImageShack account, a registration code allows you to save images to the My Images sections of your account.
    
    Please log-in to your ImageShack account before getting your registration code.
nb: Dersom du har en ImageShack-konto, vil en registreringskode tillate deg å lagre bilder til My Images seksjonen i din konto.
    Vennligst logg inn i din ImageShack konto før du mottar din registreringskode.

en: _Registration Code
nb: _Registrering Kode

en: _Get Registration Code
nb: _Få Registrering Kode

en: <b>Registration Code</b>
nb: <b>Registrering Kode</b>

en: Upload to ImageShack
nb: Opplast til ImageShack

en: Uploads the image to ImageShack.
nb: Opplast bilde til ImageShack

en: ImageShack exception:
nb: ImageShack uttrykk:

en: File size exceeds ImageShack's 1.5MB limit.
nb: Filstørrelse går åver ImageShacks 1.5MB grense.

en: Parsed url was empty. ImageShack has probably changed its format.
nb: Analysert url var tom. ImageShack har antakeligvis endret sitt format.

en: Do is uploading your image... Please wait a moment...
nb: Do laster opp bildet ditt... Vennligst vent et øyeblikk...

en: Unable to upload image to ImageShack at this time.
nb: Kunne ikke laste opp bilde til ImageShack.

en: Search Launchpad
nb: Søk Lanuchpad

en: Search Launchpad properties.
nb: Søk Launchpad-egenskaper

en: Locate Files
nb: Lokaliser filer

en: Search your filesystem using locate.
nb: Søk i filsystemet ditt ved å benytte lokaliser.

en: Manual pages (man)
nb: Manualsider (man)

en: Search and read help documentation (man)
nb: Noen bør seg gjennom denne oversettelsen

en: Read manual page (man)
nb: Les manualside (man)

en: Look up and read a manual page.
nb: Slå opp og lese en maualside.

en: Show friend status updates
nb: Vis venns statusoppdateringer

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: Failed to fetch file from {0}
nb: Kunne ikke ta imot filen fra {0}

en: Twitter encountered an error in {0}. {1}
nb: Twitter møtte en feil i {0}. {1}

en: Unable to post tweet. Check your login settings. If you are behind a proxy make sure that the settings in /system/http_proxy are correct.
nb: Kunne ikke poste tweet. Sjekk innloggingsinstillinger. Dersom du er bak en proxy, forsikre deg om at instillingene i /system/http_proxy er korrekte.

en: Microblog friends
nb: Mikroblogg-venner

en: Indexes your microblog friends
nb: Indekserer dine mikrobloggvenner

en: New direct message from {0}
nb: Ny direktemelding fra {0}

en: Post failed
nb: Postering feilet

en: Post Successful
nb: Postering sent

en: Failed to post '{0}' to {1}
nb: Kunne ikke poste {0}' til {1}

en: '{0}' sucessfully posted to {1}
nb: '{0}' Posteringen er sent til {1}

en: Post to {0}
nb: Poster til {0}

en: Update {0} status
nb: Oppdater {0} status

en: Connect with NX
nb: Koblet til NX

en: NX Host
nb: NX vert

en: NX Hosts
nb: NX verter

en: Parses nx sessions
nb: Pareser nx sesjoner

en: Search Web
nb: Søk på nett

en: Searches the web using OpenSearch plugins.
nb: Søker på nettet med Open Search søkemotorer

en: Opera Bookmarks
nb: Opera bokmerker

en: Indexes your Opera 6 bookmarks
nb: Inkluderer dine Opera 6 bokmerker

en: Supported Codes
nb: Støttede koder

en: <b>Pastebin Provider</b>
nb: <b>Pastebin Tilbydere</b>

en: Send to Pastebin
nb: Send til Pastebin

en: Sends the text to Pastebin.
nb: Send teksten til Pastebin.

en: Parsed url was empty. Lodge It has probably changed its format.
nb: URL (nettadressen) er tom. Lodge It har antakeligvis forandret sitt format.

en: Set status
nb: Sett status

en: Set pidgin status message
nb: Sett en status fo Pidgin

en: Pidgin Statuses
nb: Pidgin-statuser

en: Saved Pidgin statuses
nb: Lagrede statuser i Pidgin

en: Pidgin Buddies
nb: Pidgin-kontakter

en: Buddies on your Pidgin buddy list.
nb: Kontakter på kontaktlisten din i Pidgin

en: Pidgin Accounts
nb: Pidgin-kontoer

en: Available Pidgin IM Accounts
nb: Tilgjengelige Pidgin-kontoer

en: Sign on
nb: Logg på

en: Enable pidgin account
nb: Logg på en Pidgin-konto

en: Sign off
nb: Logg av

en: Disble pidgin account
nb: Logg av en Pidgin-konto

en: Offline
nb: Frakoblet

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Busy
nb: Opptatt

en: Invisible
nb: Usynlig

en: Away
nb: Borte

en: Unknown Status
nb: Ukjent status

en: Send an instant message to a friend.
nb: Send en melding til en venn

en: Application Key
nb: Programnøkkel

en: <i>Verify and save your account information</i>
nb: <i>Verifiser og lagre din kontoinformasjon</i>

en: Message posted
nb: Melding sent

en: Message posting failed
nb: Melding feilet

en: Cannot connect to the Ping.FM API server, or the server responds with an error.
nb: Kan ikke koble til Ping. FM API server eller serveren svarer med feilmelding.

en: Your {0} message has been successfully posted to {1}
nb: Din {0} melding har blitt sendt {1}

en: Your message has been successfully posted to all {0} services
nb: Din melding har blitt sendt til alle {0} tjenestene

en: Microblog
nb: Mikroblogg

en: Error occurred in service response
nb: Det oppsto en feil i tjenestesvaret

en: Web service group supported by Ping.FM
nb: Webtjenestegruppen støttet av Ping. FM

en: Web service supported by Ping.FM
nb: Webtjeneste støttet av Ping. FM.

en: Post a text message as microblog or status update to your social network
nb: Poster en tekstmelding som mikroblogg eller statusoppdatering til ditt sosiale nettverk

en: Failed to connect to Ping.FM service
nb: Kunne ikke koble til Ping. FM tjeneste

en: Ping.FM Services
nb: Ping. FM tjeneste

en: Web services suppported by Ping.FM
nb: Webtjenesten støttet av Ping.FM

en: Start new PuTTY session (host {0})
nb: Start en ny PuTTY sesjon (vert {0})

en: PuTTY sessions
nb: PuTTY sesjoner

en: PuTTY saved sessions
nb: PuTTY lagret sesjoner

en: Connect with PuTTY
nb: Koble til med PuTTY

en: Create new conenction with PuTTY
nb: Opprett en ny tilkobling med PuTTY

en: Submit Quote
nb: Send kvo

en: Sends text to Quote service.
nb: Send tekst til sitat-tjenesten.

en: Do needs your authorization in order to manage tasks in your Remember The Milk account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give Do authorization.
nb: Do trenger din tillatelse for å kunne håndtere oppgaver i din huskeliste for Melkekonto. Klikk på "Autoriser" knappen for å åpne en nettsideleser og gi Do tillatelse.

en: For overdue task(s)
nb: For utestående sak(er)

en: When actions (e.g. rename) are completed
nb: Når handlinger (f.eks. gi nytt navn) er fullført

en: <b>Notification</b>
nb: <b>Varsler</b)

en: You can enter some advanced search operators here to limit the tasks Do indexes. E.g. "priority:1 AND status:incomplete" will force Do to only index all incomplete tasks with high priority.
nb: Du kan legge inn avanserte søkedata her for å begrense oppgaven i Do indeks. F.eks. "prioritet: 1 OG status:ufullstendig" vil tvinge Do til kun å indeksere ufullstendige oppgaver med høy prioritet.

en: A webpage from Remember The Milk should be opened in your web browser now. Please follow the instructions there and come back to complete the authrozation by clicking the button below.
nb: En nettside fra Remeber The Milk bør være åpnet i nettleseren din nå. Vennligst følg instruksjonene der og kom tilbake for å fullføre autorisasjonen ved å klikke på knappen under.

en: Complete authorization
nb: Fullfør autorisasjonen

en: Fail to complete authorization.
nb: Kunne ikke fullføre autorisasjonen

en: Authorize again
nb: Autoriser igjen

en: Thank you {0}, RTM plugin is now authorized to operate on your account.
nb: Takk {0}, RTM programtillegget er nå autorisert til å fungere under din konto.

en: Uncomplete
nb: Ufullstendig

en: Mark a selected task as "incomplete".
nb: Merk et valgt område som "Ufullstendig"

en: Delete
nb: Slett

en: Delete a selected task from Remember The Milk
nb: Slett en valgt oppgave fra Remember the Milk

en: {0} Task Overdue | {0} Tasks Overdue
nb[0]: {0} Oppgave forfalt
nb[1]: {0} Oppgaver forfalt

en: Task Deleted
nb: Oppgave slettet

en: The selected task has been successfully deleted from your Remember The Milk task list
nb: Den valgte oppgaven har blitt slettet fra din Remember The Milk oppgaveliste

en: Task Completed
nb: Oppgave fullført

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been marked as completed.
nb: Den valgte oppgaven i din Remember the Milk oppgaveliste har blitt merket som fullført.

en: High
nb: Høy

en: High Priority
nb: Høy prioritet

en: Medium Priority
nb: Medium prioritet

en: Low
nb: Lav

en: Low Priority
nb: Lav prioritet

en: None
nb: Ingen

en: No Priority
nb: Ingen prioritet

en: Up
nb: Opp

en: Increase the priority
nb: Øk prioriteten

en: Down
nb: Ned

en: Decrease the priority
nb: Minsk prioriteten

en: Priority Changed
nb: Prioriteten er endret

en: The priority of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
nb: Prioriteten av den valgte oppgaven i din Remember The Milk oppgaveliste hav blitt endret.

en: Due Date/Time Changed
nb: Forfallsdato/Tid er endret

en: The due date/time of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
nb: Forfallsdato/Tid for valgte oppgave i din Remember The Milk oppgaveliste har blitt endret.

en: Task Moved
nb: Oppgaven er blitt flyttet

en: Task Renamed
nb: Oppgavenavnet er endret

en: Task Postponed
nb: Oppgaven er utsatt

en: The selected task in your Remember The Milk task list has been postponed
nb: Den valgte oppgaven i din Remember The Milk oppgaveliste har blitt utsatt

en: Recurrence Pattern Changed
nb: Gjentatte mønster er endret

en: The recurrence pattern of the selected task in your Remember The Milk task list has been changed.
nb: Gjentagelsesmønsteret for valgte oppgave i din Remember The Milk oppgaveliste har blitt endret.

en: Task Uncompleted
nb: Oppgaven er ikke fullstendig

en: The selected task has been marked as "incomplete".
nb: De valgte oppgavene har blitt markert som "ufullstendige".

en: Create a new task in Remember The Milk
nb: Lag en ny oppgave i Remember The Milk

en: Move a seleted task from one list to another
nb: Flytt en valgt oppgave fra en liste til en annen

en: Complete
nb: Fullført

en: Complete a selected task
nb: Fullfør en valgt oppgave

en: Rename to...
nb: Gi nytt navn til...

en: Give the seleted task a new name
nb: Gi den valgte oppgaven et nytt navn

en: Set Recurrence
nb: Legg inn gjentagelser

en: Sets a recurrence pattern for a task.
nb: Legger inn et gjentagelsesmønster for en oppgave.

en: Postpone
nb: Utsett

en: Postpone a selected task in Remember The Milk
nb: Utsett en valgt oppgave i Remember The Milk

en: Set Priority
nb: Legg inn prioritet

en: Set the priority of a task
nb: Legg prioritet til en oppgave

en: Set Due Date/Time
nb: Legg inn forfallsdato/Tid

en: Set the due date/time of a task
nb: Legg inn forfallsdato/tid for en oppgave

en: All music by
nb: All musikk av

en: Add an item to Rhythmbox's play queue.
nb: Legg en fil i spillekøen til Rhytmbox

en: Browse Rhythmbox Music by Artist
nb: Bla gjennom musikken i Rhythmboks etter artist

en: Browse Rhythmbox Music by Album
nb: Bla gjennom musikken i Rhythmboks etter album

en: Play Current Track in Rhythmbox
nb: Spill i Rhythmbox

en: Pause Rhythmbox Playback
nb: Pause Rhythmbox

en: Play Next Track in Rhythmbox
nb: Spill neste spor i Rhythmbox

en: Play Previous Track in Rhythmbox
nb: Spill forrige spor i Rhythmbox

en: Show Current Track
nb: Vis spilles nå

en: Show Notification of Current Track in Rhythmbox
nb: Vis hvilket spor som spilles i Rhythmbox nå

en: Mute
nb: Lyd av

en: Mute Rhythmbox Playback
nb: Demp Rhythmbox

en: Unmute
nb: Lyd på

en: Unmute Rhythmbox Playback
nb: Skru på lyd i Rhythmbox

en: Volume Up
nb: Volum opp

en: Increase Rhythmbox Playback Volume
nb: Skru opp lyden i Rhythmbox

en: Volume Down
nb: Volum ned

en: Decrease Rhythmbox Playback Volume
nb: Skru ned lyden i Rhythmbox

en: Play an item in Rhythmbox.
nb: Spill en detalj i Rhythmbox

en: Rhythmbox Music
nb: Rhythmbox musikk

en: Provides access to artists and albums from Rhythmbox.
nb: Gir deg tilgang til artister og album i Rhythmbox

en: OPML feed file
nb: OPML matefil

en: Timeout (in seconds)
nb: Tidsavbrudd (i sekunder)

en: Cache duration (in minutes)
nb: Minnelager (i minutter)

en: Explore Shelf
nb: Utforsk Hylle

en: Get a list of everything in your shelf
nb: Motta en liste over alt innhold i hyllen

en: Remove From Shelf
nb: Fjern fra hyllen

en: Remove Selected Item From Shelf
nb: Fjern valgte element fra hyllen

en: Add To Shelf
nb: Legg til hyllen

en: Add Selected Item to Shelf
nb: Legg valgte element til hyllen

en:  Shelf
nb:  Hylle

en: Your {0} shelf items.
nb: Dine {0} Hylleelementer.

en: Shelf Items
nb: Hylleelementer

en: Your Shelf Items
nb: Dine hylleelementer

en: Default
nb: Standard

en: Load items in background
nb: Last elementer i bakgrunnen

en: Comma-seperated list of radios to load
nb: Kommainndelt liste av radios som skal lastes

en: Host-name of SqueezeCenter server
nb: Vertsnavn til SqueezeCenter server

en: Port of the SqueezeCenter server cli interface
nb: Port til SqueezeCenter server cli grensesnitt

en: Port of the SqueezeCenter server web interface
nb: Port til SqueezeCenter server web-grensesnitt

en: Load artist, albums and radio in the background when loading DO. 
    If set to unchecked, these items are loaded when DO is loading causing a delay until all items are loaded.
nb: Last artist, album og radio i bakgrunnen når DO laster. 
    om krysset av, vil disse elementene være lastet når DO laster, noe som vil skape en forsinkelse til alle elementene er lastet.

en: Connect with SSH
nb: Koble til SSH

en: SSH Host
nb: SSH-vert

en: SSH Hosts
nb: SSH-Verter

en: Parses ssh-config
nb: Analyserer ssh-konfigurering

en: Command for start/stop services (gksudo, etc):
nb: Kommando for start/stop-tjenester (gksudo, etc):

en: Services to control:
nb: Tjenester for å kontrollere:

en: System Services
nb: Systemtjenester

en: List of all System Services
nb: Liste over alle systemtjenester

en: {0} service
nb: {0} tjenester

en: Control system {0} service
nb: Kontrollsystem {0} tjenester

en: Choose the file to open
nb: Velg filer som skal åpnes

en: Selected invalid file!
    Should be executable.
nb: Valgt ugyldig fil!
    Må være gjennomførbar.

en: Category
nb: Kategori

en: Create a new task
nb: Opprett ny oppgave

en: Create a new task in Tasque
nb: Opprett en ny oppgave i Tasque

en: Append to...
nb: Legg til...

en: Appends text to a selected file.
nb: Legger til tekst til valgt fil

en: Make Tiny Url
nb: Lag Liten URL

en: Use note content as note title when no title is specified.
nb: Bruk notatets innhold som notattittel hvis ingen tittel er spesifisert

en: <b>Default New Note Title</b>
nb: <b>Standard tittel for nye notat</b>

en: <b>New Note Title and Content Entry</b>
nb: <b>Tittel og innhold for nye notat</b>

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Chinese (Simplified)
nb: Kinesisk (forenklet)

en: Chinese (Traditional)
nb: Kinesisk (tradisjonell)

en: Decrease system volume
nb: Skru ned systemvolum

en: Increase system volume
nb: Skru opp systemvolum

en: Mute Volume
nb: Skru av lyd

en: Mute system volume
nb: Skru av systemlyden

en: Volume Actions
nb: Volum

en: Adjust your system volume
nb: Justér systemvolumet

en: Unmute Volume
nb: Skru på lyd

en: Unmute system volume
nb: Skru på systemlyden
