gnome-vfs - en to ro translation catalogue (274 entries)

en: ISO 9660 Volume
ro: Volum ISO 9660

en: %s:%u contains NUL characters.
ro: %s:%u conține caractere NUL.

en: %s:%u contains no method name.
ro: %s:%u nu conține nici un nume de metodă.

en: %s:%u has no options endmarker.
ro: %s:%u nu are un marcaj al sfârșitului opțiunilor.

en: %s:%u has unknown options %s.
ro: %s:%u are opțiuni necunoscute %s.

en: %s:%u contains no module name.
ro: %s:%u nu conține nici un nume de modul.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
ro: Fișierul de configurare „%s” nu a fost găsit: %s

note: stop parsing if we failed
en: %s:%d aborted parsing.
ro: %s:%d se abandonează prelucrarea.

en: AFFS Volume
ro: Volum AFFS

en: AFS Network Volume
ro: Volum rețea AFS

en: Auto-detected Volume
ro: Volum auto-detectat

en: Btrfs Linux Volume
ro: Volum Linux Btrfs

en: CD-ROM Drive
ro: Unitate CD-ROM

en: CD Digital Audio
ro: CD Audio Digital

en: Hardware Device Volume
ro: Volum dispozitiv hardware

en: EncFS Volume
ro: Volum EncFS

en: eCryptfs Volume
ro: Volum eCryptfs

en: Ext2 Linux Volume
ro: Volum Linux Ext2

en: Ext3 Linux Volume
ro: Volum Linux Ext3

en: Ext4 Linux Volume
ro: Volum Linux Ext4

en: MSDOS Volume
ro: Volum MSDOS

en: BSD Volume
ro: Volum BSD

en: FUSE Volume
ro: Volum FUSE

en: MacOS Volume
ro: Volum MacOS

en: CDROM Volume
ro: Volum CDROM

en: Hsfs CDROM Volume
ro: Volum CDROM Hsfs

en: JFS Volume
ro: Volum JFS

en: Windows NT Volume
ro: Volum Windows NT

en: System Volume
ro: Volum sistem

en: Memory Volume
ro: Volum RAM

en: Minix Volume
ro: Volum Minix

en: NFS Network Volume
ro: Volum rețea NFS

en: NILFS Linux Volume
ro: Volum Linux NILFS

en: Netware Volume
ro: Volum Netware

en: Reiser4 Linux Volume
ro: Volum Linux Reiser4

en: ReiserFS Linux Volume
ro: Volum Linux ReiserFS

en: Windows Shared Volume
ro: Volum Share Windows

en: SuperMount Volume
ro: Volum SuperMount

en: DVD Volume
ro: Volum DVD

en: Solaris/BSD Volume
ro: Volum Solaris/BSD

en: Udfs Solaris Volume
ro: Volum Solaris Udfs

en: Pcfs Solaris Volume
ro: Volum Solaris Pcfs

en: Sun SAM-QFS Volume
ro: Volum Sun SAM-QFS

en: Temporary Volume
ro: Volum temporar

en: Enhanced DOS Volume
ro: Volum avansat DOS

en: Windows VFAT Volume
ro: Volum Windows VFAT

en: Xenix Volume
ro: Volum Xenix

en: XFS Linux Volume
ro: Volum Linux XFS

en: XIAFS Volume
ro: Volum XIAFS

en: CIFS Volume
ro: Volum CIFS

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: %s Volume
ro: Volum %s

en: %s/%s Drive
ro: Unitate %s/%s

en: %s Drive
ro: Unitate %s

en: Floppy Drive
ro: Unitate dischetă

en: Compact Flash Drive
ro: Unitate Compact Flash

en: Memory Stick Drive
ro: Unitate Memory Stick

en: Smart Media Drive
ro: Unitate Smart Media

en: SD/MMC Drive
ro: Unitate SD/MMC

en: Zip Drive
ro: Unitate ZIP

en: Jaz Drive
ro: Unitate Jaz

en: Pen Drive
ro: Unitate Pen

en: %s %s Music Player
ro: Player %s %s

en: %s %s Digital Camera
ro: Cameră digitală %s %s

en: Drive
ro: Unitate

en: External %s
ro: %s externă

en: CD-ROM Disc
ro: Disc CD-ROM

en: Blank CD-R Disc
ro: Disc CD-R gol

en: CD-R Disc
ro: Disc CD-R

en: Blank CD-RW Disc
ro: Disc CD-RW gol

en: CD-RW Disc
ro: Disc CD-RW

en: DVD-ROM Disc
ro: Unitate DVD-ROM

en: Blank DVD-RAM Disc
ro: Disc DVD-RAM gol

en: DVD-RAM Disc
ro: Disc DVD-RAM

en: Blank DVD-R Disc
ro: Disc gol DVD-R

en: DVD-R Disc
ro: Disc DVD-R

en: Blank DVD-RW Disc
ro: Disc DVD-RW gol

en: DVD-RW Disc
ro: Disc DVD-RW

en: Blank DVD+R Disc
ro: Disc DVD+R gol

en: DVD+R Disc
ro: Disc DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
ro: Disc DVD+RW gol

en: DVD+RW Disc
ro: Disc DVD+RW

en: Audio Disc
ro: Disc audio

en: %s Removable Volume
ro: Volum detașabil %s

en: Volume
ro: Volum

en: Unknown operation type %u
ro: Tip necunoscut de operațiune %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
ro: Nu s-a putut crea un conector pentru deschiderea GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
ro: Tip necunoscut de sarcină %u

en: Operation stopped
ro: Operație oprită

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
ro: Funcție ieșită din uz. Modificările personalizate în baza de date MIME nu mai sunt suportate.

en: Could not parse: %s
ro: Nu s-a putut procesa: %s

en: More parsing errors will be ignored.
ro: Alte erori de procesare vor fi ignorate.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
ro: Nici o eroare

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
ro: Fișierul nu a fost găsit

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
ro: Eroare generică

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
ro: Eroare internă

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
ro: Parametri nevalizi

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
ro: Operațiune nesuportată

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
ro: Eroare I/O

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
ro: Date corupte

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
ro: Formatul nu este valid

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
ro: Descriptor greșit de fișier

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
ro: Fișier prea mare

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
ro: Nu mai e spațiu liber pe disc

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
ro: Sistemul de fișiere e protejat la scriere

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
ro: URI invalid

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
ro: Fișierul nu este deschis

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
ro: Mod invalid de deschidere

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
ro: Acces refuzat

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
ro: Prea multe fișiere deschise

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
ro: Sfârșit de fișier

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
ro: Nu e un director

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
ro: Operațiune în progres

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
ro: Operațiune întreruptă

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
ro: Fișierul există

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
ro: Ciclu infinit de legături

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
ro: Operațiunea nu este permisă

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
ro: Este un director

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
ro: Memorie insuficientă

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
ro: Serverul nu a fost găsit

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
ro: Numele serverului este invalid

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
ro: Serverul nu are o adresă

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
ro: Autentificare eșuată

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
ro: Operațiune abandonată

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
ro: Directorul este ocupat

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
ro: Directorul nu este gol

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
ro: Prea multe legături

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
ro: Sistem de fișiere protejat la scriere

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
ro: Nu se află pe același sistem de fișiere

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
ro: Nume prea lung

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
ro: Serviciu indisponibil

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
ro: Cerere pentru date de servicii ieșite din uz

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
ro: Eroare de protocol

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
ro: Nu s-a găsit un server „master browser”

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
ro: Nu există o acțiune implicită asociată

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
ro: Nu există o asociere pentru acest tip de URL

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
ro: Eroare la procesarea liniei de comandă

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
ro: Eroare la execuția comenzii

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
ro: Timp expirat

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
ro: Eroare de rezoluție de nume

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
ro: Resursa este blocată

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
ro: Apel-funcție nesuportat

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_FILENAME
en: Invalid filename
ro: Nume nevalid de fișier

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_SYMBOLIC_LINK
en: Not a symbolic link
ro: Nu e o legătură simbolică

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: %u byte | %u bytes
ro[0]: un octet
ro[1]: %u octeți
ro[2]: %u de octeți

en:  (invalid Unicode)
ro:  (Unicode nevalid)

en: Floppy
ro: Dischetă

en: Disk
ro: Disc

en: USB Drive
ro: Unitate USB

en: IEEE1394 Drive
ro: Unitate IEEE1394

en: Camera
ro: Cameră

en: Root Volume
ro: Volum rădăcină

en: Audio CD
ro: CD audio

en: Unknown volume
ro: Volum necunoscut

en: Network server
ro: Server în rețea

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
ro: Nu s-a putut monta unitatea de dischetă. Probabil nu e nici o dischetă în unitate.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
ro: Nu s-a putut monta volumul. Probabil în dispozitiv nu este niciun mediu de stocare.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
ro: Nu s-a putut monta unitatea de dischetă. Probabil discheta este într-un format care nu poate fi montat.

note: Probably a wrong password
en: Unable to mount the volume. If this is an encrypted drive, then the wrong password or key was used.
ro: Nu s-a putut monta volumul. În cazul în care este un volum criptat, probabil s-a folosit o parolă ori o cheie greșită.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
ro: Nu s-a putut monta volumul selectat. Probabil este într-un format care nu poate fi montat.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
ro: Nu s-a putut monta unitatea de dischetă selectată.

en: Unable to mount the selected volume.
ro: Nu s-a putut monta volumul selectat.

en: Unable to unmount the selected volume. The volume is in use by one or more programs.
ro: Nu s-a putut monta volumul selectat. Probabil este într-un format care nu poate fi montat.

en: Unable to unmount the selected volume.
ro: Nu s-a putat demonta volumul selectat.

en: Failed to read data from child process %d (%s)
ro: Nu s-au putut citi datele de la procesul copil %d (%s)

en: Couldn't run mount process in a pty
ro: Nu s-a putut executa procesul de montare într-un pty

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
ro: Eroare neașteptată în select() la citirea datelor de la procesul copil (%s)

en: Couldn't send password to mount process.
ro: Nu s-a putut transmite parola procesului de montare.

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
ro: Eroare neașteptată în waitpid() (%s)

en: Failed to start command
ro: Nu s-a putut executa comanda

en: Unable to eject media
ro: Nu s-a putut ejecta mediul din unitate

en: Unable to unmount connected server
ro: Nu s-a putut demonta serverul conectat

en: Network
ro: Rețea

en: Home
ro: Acasă

en: Filesystem
ro: Sistem de fișiere

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
ro: GnomeVFSSeekPosition %d necunoscut

en: Windows Network
ro: Rețea Windows

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
ro: Identitatea calculatorului la distanță (%s) nu este cunoscută.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ro: Acest lucru se întâmplă la prima autentificare pe un server.
    
    Identitatea trimisă de calculatorul la distanță este %s. Dacă doriți să nu aveți nici un dubiu privind siguranța conexiunii, contactați administratorul.

en: Log In Anyway
ro: Continuă oricum

en: Cancel Login
ro: Renunță

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
ro: Nu s-a găsit un fișier valid de configurare în %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
ro: Utilizați variabila de mediu %s pentru a specifica o altă locație.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
ro: Proxy-ul HTTP ales necesită autentificare.

en: You must log in to access "%s".
    %s
ro: Trebuie să vă autentificați pentru a accesa „%s”.
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
ro: Parola vă va fi transmisă necriptat.

en: Your password will be transmitted encrypted.
ro: Parola vă va fi transmisă criptat

en: You must log in to access %s domain %s
ro: Trebuie să vă autentificați pentru a accesa %s în domeniul %s

en: You must log in to access %s
ro: Trebuie să vă autentificați pentru a accesa %s

en: Default component viewer application
ro: Aplicație implicită de vizualizare înglobată

en: Default terminal application
ro: Aplicație terminal implicită

en: Exec argument for default terminal
ro: Argument „exec” pentru terminalul implicit

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
ro: Aplicație de utilizat pentru vizualizarea fișierelor ce necesită o componentă de vizualizare. Parametrul %s va fi înlocuit cu URI-ul fișierului, iar parametrul %c va fi înlocuit cu componenta IID.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
ro: Aplicația terminal implicită de utilizat pentru programele ce necesită un terminal.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
ro: Argumentul „exec” de utilizat pentru aplicația terminal implicită.

en: Run the command in a terminal
ro: Pornește programul într-un terminal

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „aim” la activare.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „callto” la activare.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „ghelp” la activare.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „h323” la activare.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „http” la activare.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „https” la activare.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „info” la activare.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „mailto” la activare.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „man” la activare.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
ro: Comanda asociată adreselor „trash” la activare.

en: The handler for "aim" URLs
ro: Programul asociat adreselor „aim”

en: The handler for "callto" URLs
ro: Programul asociat adreselor „callto”

en: The handler for "ghelp" URLs
ro: Programul asociat adreselor „ghelp”

en: The handler for "h323" URLs
ro: Programul asociat adreselor „h323”

en: The handler for "http" URLs
ro: Programul asociat adreselor „http”

en: The handler for "https" URLs
ro: Programul asociat adreselor „https”

en: The handler for "info" URLs
ro: Programul asociat adreselor „info”

en: The handler for "mailto" URLs
ro: Programul asociat adreselor „mailto”

en: The handler for "man" URLs
ro: Programul asociat adreselor „man”

en: The handler for "trash" URLs
ro: Programul asociat adreselor „trash”

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „aim”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „callto”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „ghelp”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „h323”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „http”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „https”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „info”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „mailto”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „man”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
ro: La activare, comanda specificată în cheia „command” va fi asociată adreselor „trash”.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ro: La activare, comanda asociată acestui tip de URL va fi pornită în terminal.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „aim”

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „callto”

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „ghelp”

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „h323”

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „http”

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „https”

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „info”

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „mailto”

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „man”

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
ro: Specifică dacă programul ales va fi asociat adreselor „trash”

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
ro: Listă separată prin virgule de domenii DNS-SD ce ar trebui să fie vizibile în locația „network:///”.

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
ro: Domenii în plus de verificat pentru servicii DNS-SD

en: How to display local DNS-SD service
ro: Modalitatea de afișare a serviciului local dns-sd

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
ro: Valori posibile: „merged”, „separate” și „disabled”.

en: Authenticate proxy server connections
ro: Autentificare la conectarea prin proxy

en: Automatic proxy configuration URL
ro: URL pentru configurări proxy automate

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
ro: Activează opțiunile proxy la accesarea adreselor HTTP în Internet.

en: FTP proxy host name
ro: Nume proxy FTP

en: FTP proxy port
ro: Port proxy FTP

en: HTTP proxy host name
ro: Nume proxy HTTP

en: HTTP proxy password
ro: Parolă proxy HTTP

en: HTTP proxy port
ro: Port proxy HTTP

en: HTTP proxy username
ro: Nume utilizator proxy HTTP

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
ro: La activare, conectarea la serverul proxy necesită autentificare. Combinația nume_utilizator/parolă e definită de „/system/http_proxy/authentication_user” și „/system/http_proxy/authentication_password”.

en: Non-proxy hosts
ro: Adrese fără proxy

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ro: Parolă necesară la autentificarea la serverul proxy HTTP.

en: Proxy configuration mode
ro: Mod configurare proxy

en: SOCKS proxy host name
ro: Nume proxy SOCKS

en: SOCKS proxy port
ro: Port proxy SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
ro: Nume proxy HTTPS

en: Secure HTTP proxy port
ro: Port proxy HTTPS

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
ro: Selectați modul de configurare proxy. Valorile suportate sunt „none”, „manual” și „auto”.

en: The machine name to proxy FTP through.
ro: Numele serverului proxy FTP.

en: The machine name to proxy HTTP through.
ro: Numele serverului proxy HTTP.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
ro: Numele serverului proxy HTTPS.

en: The machine name to proxy socks through.
ro: Numele serverului proxy SOCKS.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
ro: Portul serverului proxy definit în „/system/http_proxy/host”.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
ro: Portul serverului proxy definit în „/system/proxy/ftp_host”

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
ro: Portului serverului proxy definit în „/system/proxy/secure_host”.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
ro: Portul serverului proxy definit în „/system/proxy/socks_host”.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
ro: Această cheie conține o listă a adreselor la care se preferă conectarea directă, nu prin proxy. Aceste adrese pot fi nume de servere, domenii (cu caractere „wildcard”, de ex. *.foo.com), adrese IP (atât IPv4, cât și IPv6) și adrese de rețea cu mască (de ex. 192.168.0.0/16).

en: URL that provides proxy configuration values.
ro: URL cu opțiuni automate de proxy.

en: Use HTTP proxy
ro: Utilizează proxy HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ro: Nume utilizator necesar autentificării la serverul proxy HTTP.

en: SMB workgroup
ro: Grup SMB

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
ro: Grupul sau domeniul Windows din care face parte utilizatorul. Pentru a intra în vigoare opțiunile unui nou workgroup, utilizatorul s-ar putea să trebuiască să iasă din sesiune și apoi să se autentifice din nou.
