griffith - en to hr translation catalogue (447 entries)

en: You have no movies in your database
hr: Nemate filmova u vašoj bazi podataka

en: You have seen all films in your collection!
hr: Pogledali ste sve filmove u svojoj kolekciji!

en: subtitles
hr: podnaslovi

en: This item is in use.
    Operation aborted!
hr: Ova stavka je u uporabi..
    Postupak je prekinut!

en: Are you sure you want to restore? Your current movie collection will be replaced. You can't undo this operation.
hr: Jeste li sigurni da želite vratiti? Vaša trenutna kolekcija filmova će se zamijeniti. Ovaj postupak se ne može poništiti.

en: Are you sure you want to merge? Your current movie collection will be merged with a backup. You can't undo this operation.
hr: Jeste li sigurni da želite spojiti? Vaša trenutna kolekcija filmova će biti spojena. Ovaj postupak se ne može poništiti.

en: %s movie(s) in collection. %s movie(s) are shown by the filter. %s movie(s) loaned. You haven't seen %s movie(s)
hr: %s film(ova) u kolekciji. %s film(ova) je prikazano filterom. %s film(ova) je posuđeno. Niste pogledali %s film(ova)

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
hr: Jeste li sigurni da želite izraditi novu bazu podataka?
    Izgubit ćete SVE vaše trenutne podatke!

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
hr: Zadnja šansa!
    Potvrđujete li da želite
    izgubiti vaše trenutne podatke?

en: This is development version of Griffith.
    Upgrade path from dev. versions may not be provided.
    Please make sure you have a backup!
    
    Do you want to proceed?
hr: Ovo je razvojna inačica Griffith-a.
    Nadogradnja iz razvojne inačice možda neće biti podržana.
    Molim, provjerite imate li sigurnosnu kopiju!
    
    Želite li nastaviti?

en: Main Authors
hr: Glavni autori

en: Programmers
hr: Programeri

en: Contributors
hr: Doprinjeli

en: Logo, icon and general artwork
hr: Logo, ikona i opće ilustracije

en: See TRANSLATORS file
hr: Pogledajte datoteku PREVODITELJA

en: This program is released under the GNU
hr: Ovaj program je izdan pod GNU

en: Add a new movie
hr: Dodaj novi film

en: Edit movie
hr: Uredi film

en: Movie information has been updated
hr: Informacije filma su ažurirane

en: No results
hr: Nema rezultata

en: You should fill the original title
    or the movie title.
hr: Trebali bi ispuniti izvorni naslov
    ili naslov filma.

en: Language:
hr: Jezik:

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
hr: Film tog naslova već postoji, sigurni ste da ga želite dodati?

en: is equal to
hr: je jednako

en: is not equal to
hr: nije jednako

en: starts with
hr: počinje sa

en: doesn't start with
hr: ne počinje sa

en: contains
hr: sadrži

en: doesn't contain
hr: ne sadrži

en: like
hr: poput

en: not like
hr: ne poput

en: ignore
hr: ignorirati

en: with
hr: s

en: without
hr: bez

en: require
hr: zahtijevati

en: in
hr: u

en: not in
hr: nije u

en: loaned to
hr: posuđeno

en: loan history
hr: povijest posuđivanja

en: Name is empty
hr: Ime je prazno

en: Cannot save search conditions
hr: Nemoguće je spremiti uvijete pretraživanja

en: Search conditions saved
hr: Uvijeti pretraživanja spremljeni

en: Cannot delete search conditions
hr: Uvijete pretraživanja nije moguće obrisati

en: Search conditions deleted
hr: Uvijeti pretraživanja obrisani

en: Save Griffith backup
hr: Spremi Griffith sigurnosne kopije

en: File exists. Do you want to overwrite it?
hr: Datoteka već postoji. Želite li zapisati preko nje?

en: Error creating backup
hr: Pogreška pri izradi sigurnosne kopije

en: Backup has been created
hr: Sigurnosna kopija je izrađena

en: Restoring database...
hr: Obnavljanje baze podataka...

en: Restore Griffith backup
hr: Vrati Griffith sigurnosnu kopiju

en: Can't read backup file
hr: Nemoguće pročitati datoteku sigurnosne kopije

en: Backup restored
hr: Sigurnosna kopija vraćena

en: Select image
hr: Odaberite sliku

en: Cover generated by Griffith v
hr: Omot je generiran Griffith-om v

en: Released Under the GNU/GPL License
hr: Objavljen pod GNU/GPL licencom

en: Original Title
hr: Originalni naslov

en: Title
hr: Naslov

en: Director
hr: Redatelj

en: Running Time
hr: Vrijeme trajanja

en: Country
hr: Država

en: Genre
hr: Žanr

en: Upgrading database...
hr: Nadogradnja baze podataka...

en: Brazilian Portuguese
hr: Brazilski Portugalski

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: English
hr: Engleski

en: Estonian
hr: Estonski

en: French
hr: Francuski

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Italian
hr: Talijanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Norwegian Bokmal
hr: Norveški

en: Occitan
hr: Okcitanski

en: Pashto
hr: Paštunski

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Russian
hr: Ruski

en: Simplified Chinese
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Swedish
hr: Švedski

en: Turkish
hr: Turski

en: Favourite
hr: Omiljeno

en: Buy me
hr: Kupi me

en: Griffith will now convert your database to the new format. This can take several minutes if you have a large database.
hr: Griffith će konvertirati vašu bazu podataka u novi format. To može potrajati nekoliko minuta ako imate veliku bazu podataka.

en: Old DB conversion: please install pysqlite legacy (v1.0)
hr: Stara DB pretvorba: molim vas instalirajte pysqlite legacy (v1.0)

en: Your database is most probably in SQLite2 format, please convert it to SQLite3
hr: Vaša baza podataka je najvjerojatnije u SQLite2 formatu, molim konvertirajte ga u SQLite3

en: Are you sure you want to delete?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati?

en: You can't delete movie while it is loaned.
hr: Ne možete izbrisati film, dok je posuđen.

en: Image is not valid.
hr: Slika nije valjana.

en: Image has been updated
hr: Slika je ažurirana

en: Are you sure you want to delete this poster?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj poster?

en: No movie found
hr: Film nije pronađen

en: Connection timed out
hr: Veza je istekla

en: Error sending e-mail: %s
hr: Greška pri slanju e-pošte: %s

en: login failure
hr: Neuspjela prijava

en: E-mail sent successfully
hr: E-pošta poslana uspješno

en: Movie loan reminder
hr: Podsjetnik posuđenog filma

en: Hi, %s!
    
    Just to remind you that I'm really needing the following movie I have loaned to you recently:
    
    %s (%s)
    
    Loaned on %s
hr: Bok, %s!
    
    Samo da vas podsjetim da mi stvarno treba sljedeći film koji sam vam nedavno posudio:
    
    %s (%s)
    Posuđeno %s

en: Mail could not be sent. Please check e-mail preferences.
hr: E-poštu nije moguće poslati. Provjerite postavke e-pošte

en: This person has no e-mail address defined.
hr: Ta osoba nema definiranu adresu e-pošte.

en: Images
hr: Slike

en: backups
hr: sigurnosne kopije

en: All files
hr: Sve datoteke

en: No.
hr: Br.

en: Image
hr: Slika

en: Seen it
hr: Pogledano

en: Year
hr: Godina

en: Runtime
hr: Trajanje

en: Rating
hr: Ocjena

en: Created
hr: Napravljeno

en: Updated
hr: Ažurirano

en: Loan Date
hr: Datum posudbe

en: Return Date
hr: Datum vraćanja

en: Loaned To
hr: Posuđeno

en: Language
hr: Jezik

en: lector
hr: lektor

en: dubbing
hr: sinkronizacija

en: commentary
hr: komentar

en: Type
hr: Vrsta

en: Codec
hr: Kodek

en: Channels
hr: Kanali

en: Subtitle format
hr: Format podnaslova

en: Enable this extension
hr: Omogući proširenje

en: Name
hr: Ime

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Any
hr: Bilo koji

en: Last added
hr: Posljednje dodano

en: Barcode
hr: Barkod

en: Cast
hr: Glumci

en: Cameraman
hr: Kamerman

en: Classification
hr: Klasifikacija

en: Collection
hr: Kolekcija

en: Color
hr: Boja

en: Condition
hr: Stanje

en: Layers
hr: Vrsta diska

en: Loaned
hr: Poseđeno

en: Discs
hr: Diskova

en: Medium
hr: Medij

en: Notes
hr: Bilješke

en: Number
hr: Broj

en: Official site
hr: Službena stranica

en: Plot
hr: Sadržaj

en: Aspect ratio
hr: Omjer slike

en: Region
hr: Regija

en: Screenplay
hr: Scenarij

en: Site
hr: Stranica

en: Tags
hr: Oznake

en: Video codec
hr: Video kodek

en: Volume
hr: Uređaj

en: N/A
hr: Nedostupno

en: Damaged
hr: Oštećeno

en: Poor
hr: Loše

en: Fair
hr: Bolje

en: Good
hr: Dobro

en: Excellent
hr: Odlično

en: Black and White
hr: Crno-bijeli

en: Mixed
hr: Mješovito

en: Single Side, Single Layer
hr: Jednstrani, jednoslojni

en: Single Side, Dual Layer
hr: Jednstrani, dvooslojni

en: Dual Side, Single Layer
hr: Dvostrani, jednoslojni

en: Dual Side, Dual Layer
hr: Dvostrani, dvooslojni

en: Region 0 (No Region Coding)
hr: Regija 0 (nema kodiranja regije)

en: Region 1 (United States of America, Canada)
hr: Regija 1 (Sjedinjene Američke Države, Kanada)

en: Region 2 (Europe, Egypt, Arabia, Japan and South Africa)
hr: Region 2 (Europa, Egipat, Arabija, Japan i Južna Afrika)

en: Region 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo and Indonesia)
hr: Regija 3 (Koreja, Tajland, Vijetnam, Borneo i Indonezija)

en: Region 4 (Australia and New Zealand, Mexico and South America)
hr: Regija 4 (Australija i Novi Zeland, Meksiko i Južna Amerika)

en: Region 5 (India, Africa, Russia and former USSR countries)
hr: Regija 5 (Indija, Afrika, Rusija i zemlje bivšeg SSSR-a)

en: Region 6 (Popular Republic of China)
hr: Regija 6 (Narodna Republika Kina)

en: Region 7 (Reserved for Unspecified Special Use)
hr: Regija 7 (rezervirano za neodređene posebne namjene)

en: Region 8 (Airlines/Cruise Ships)
hr: Regija 8 (Zrakoplovi/Brodovi za krstarenje)

en: Dictionary not available. Spellcheck will be disabled.
hr: Rječnik nije dostupan. Provjera pravopisa bit će onemogućena.

en: No person is defined yet.
hr: Još nema definirane osobe.

en: Do you want to loan the whole collection?
hr: Želite li posuditi cijelu kolekciju?

en: Collection contains loaned movie.
    Loan aborted!
hr: Kolekcija sadrži posuđen film.
    Posudba prekinuta!

en: Movie loaned
hr: Film posuđen

en: This movie has been loaned to %s on %s
hr: Film je posuđen %s  %s

en: Movie not loaned
hr: Film nije posuđen

en: Fetching data
hr: Preuzimam podatke

en: Wait a moment
hr: Pričekajte trenutak

en: Connection error
hr: Pogreška veze

en: Fetching poster
hr: Preuzimam poster

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Cancel
hr: Otkaži

en: You should fill the person name
hr: Trebali bi ispuniti ime osobe

en: Record updated
hr: Snimka ažurirana

en: This person has loaned films from you. Return them first.
hr: Ova osoba je posudila filmove od vas. Prije ih vratite.

en: This person has data in the loan history. This data will be erased if you continue.
hr: Ova osoba ima podatke u povijesti posuđivanja. Ti podaci bit će izbrisani ako nastavite.

en: %s
    Are you sure you want to delete this person?
hr: %s
    Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu osobu?

en: Cannot connect to database.
    Falling back to SQLite.
hr: Nemoguće se je spojiti na bazu podataka.
    Vraćanje natrag na SQLite.

en: Please check debug output for more informations.
hr: Molim provjerite debug izlaz za više informacija.

en: This database requires newer version of Griffith.
hr: Baza podataka zahtijeva novu inačicu Griffith-a.

en: Griffith is a film collection manager.
hr: Griffith je upravitelj filmske kolekcije.

en: Filter activated. Showing only not seen movies.
hr: Filter aktiviran. Prikazujem samo neodgledane filmove.

en: Filter activated. Showing only loaned movies.
hr: Filter aktiviran. Prikazujem samo posuđene filmove.

en: Filter activated. Showing only movies from volume: %s
hr: Filter aktiviran. Prikazuju se samo filmovi iz uređaja: %s

en: Filter activated. Showing only movies from collection: %s
hr: Filter aktiviran. Prikazuju se samo filmovi iz kolekcije: %s

en: Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.
hr: Ovdje odaberite koji PDF preglednik želite koristiti sa Griffith-om. Popularniji preglednici su xpdf, gpdf, evince ili kpdf. Provjerite imate li ovaj program instaliran i dali radi.

en: Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'
hr: Ovdje možete odrediti željeni jezik kada provjeravate pravopis nekih polja. Koristite vaše lokalne postavke. Npr., za korištenje Hrvatske provjere pravopisa upišite 'hr'

en: Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address.
hr: Koristite ovaj unos za određivanje SMPT poslužitelja koji želite koristiti za slanje e-pošte. Na *nix sustavima, 'localhost' bi trebao raditi. Alternativno, možete koristiti SMTP adresu poslužitelja vašeg pružatelja internetskih usluga.

en: This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably.
hr: Ovo je iz adrese e-pošte koju bi trebalo koristiti u svim odlaznim e-poštama. Vjerojatno ćete uključiti svoju ​​adresu e-pošte ovdje.

en: Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'
hr: Ovdje možete odrediti ulaz SMPT poslužitelja koji će se koristiti. Ako želite koristiti uslugu svojeg Gmail računa za slanje e-pošte, probajte ovdje upisati '587'. Zadano i najčešće korišteno je '25'.

en: If you need TLS support, please check this checkbox. This is needed, for example, when using gmail service to send your reminder e-mails.
hr: Ako trebate TLS podršku, označite ovu opciju. Ovo je potrebno npr., kada koristite Gmail uslugu za slanje vašeg podsjetnika e-poštom.

en: Name cannot be empty
hr: Ime ne može biti prazno

en: E-mail address is not valid
hr: Adresa e-pošte nije valjana

en:  as
hr:  kao

en: International
hr: Međunarodni

en: Please configure your Amazon Access Key ID and Secret Key correctly in the preferences dialog.
hr: Molim, podesite vaš Amazon pristupni ID ključ i tajni ključ ispravno u dijalogu postavaka.

en: %s file has been created.
hr: %s datoteka je izrađena.

en: Export a %s document
hr: Izvezi %s dokument

en: Full Ant Movie Catalog database xml export plugin
hr: Cijeli Ant Movie Catalog baza podataka xml dodatak izvoza

en: Full CSV list export plugin
hr: Cijeli CSV popis dodatka izvoza

en: Full DVD Profiler XML Export V2 plugin
hr: Cijeli  DVD Profiler XML dodatak V2 izvoza

en: Full DVD Profiler XML Export V3 plugin
hr: Cijeli  DVD Profiler XML dodatak V3 izvoza

en: Full GCstar database export plugin
hr: Cijeli GCstar baza podataka dodatak izvoza

en: Plugin exports data using templates
hr: Dodatak izvoza podataka pomoću predloška

en: Griffith's movies list
hr: Griffith-ov popis filmova

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Medij

en: previous
hr: prethodni

en: next
hr: slijedeći

en: Can't create %s!
hr: Nije moguće izraditi %s!

en: Directory %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
hr: Direktorij %s već postoji.
    Želite li ga prepisati?

en: Can't remove %s!
hr: Nije moguće ukloniti %s!

en: Can't copy %s!
hr: Nije moguće kopirati %s!

en: Can't open %s!
hr: Nije moguće otvoriti %s!

en: Document generated by Griffith v
hr: Dokument je generiran Griffith-om v

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Document has been generated.
hr: Dokument je generiran.

en: iPod Notes export plugin
hr: iPod Notes dodatak izvoza

en: My Movies List
hr: Moj popis filmova

en: List successfully exported to iPod.
hr: Popis je uspješno izvezen u iPod.

en: iPod is not connected.
hr: iPod nije spojen.

en: The list was successfully exported. Now you should move it to the 'Notes' folder on your iPod.
hr: Popis je uspješno izvezen. Sada biste ga trebali premjestiti u mapu 'Bilješke' na svjem ​​iPod-u.

en: PDF export plugin
hr: PDF dodatak izvoza

en: Export a PDF
hr: Izvezi PDF

en: List of films
hr: Popis filmova

en: Total Movies: %s
hr: Ukupno filmova: %s

en: PDF has been created.
hr: PDF je izrađen.

en: Page %d
hr: Stranica %d

en: Full XML list export plugin
hr: Cijeli XML popis dodatak izvoza

en: The format of the file is not supported.
hr: Format datoteke nije podržan.

en: Full CSV list import plugin
hr: Cijeli CSV popis dodatka uvoza

en: Please assign at least one field first!
hr: Molim, prvo ispunite bar jedno polje!

en: Can't open the file %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku %s

en: %s file has been imported. %s movies added.
hr: %s datoteka je uvezena. %s film je dodan.

en: <b>Example</b>
hr: <b>Primjer</b>

en: <b>Export</b>
hr: <b>Izvoz</b>

en: <b>Header</b>
hr: <b>Zaglavlje</b>

en: <b>Sort by</b>
hr: <b>Poredaj po</b>

en: <b>Split into</b>
hr: <b>Podijeli u</b>

en: <b>Style</b>
hr: <b>Stil</b>

en: <b>Template</b>
hr: <b>Predlošci</b>

en: Author
hr: Autor

en: Black and white
hr: Crno-bijeli

en: Choose style file
hr: Odaberi datoteku stila

en: Convert images
hr: Konvertiraj slike

en: Data
hr: Podaci

en: Description
hr: Opis

en: Destination
hr: Odredište

en: Export
hr: Izvoz

en: Export data
hr: Izvezi podatke

en: Maximal height
hr: Maksimalna visina

en: Maximal width
hr: Minimalna visina

en: Posters
hr: Posteri

en: Reverse
hr: Obrni

en: Template
hr: Predložak

en: Use custom file
hr: Koristi prilagođenu datoteku

en: Version
hr: Inačica

en: entries per page
hr: unosa po stranici

en: files
hr: datoteke

en: 0 means no limits
hr: 0 znači da nema ograničenja

en: <b>Audio channels</b>
hr: <b>Audio kanali</b>

en: <b>Audio codecs</b>
hr: <b>Audio kodeki</b>

en: <b>Collection</b>
hr: <b>Kolekcija</b>

en: <b>Collections</b>
hr: <b>Kolekcije</b>

en: <b>Defaults</b>
hr: <b>Zadano</b>

en: <b>E-mail reminder</b>
hr: <b>Podsjetnik e-pošte</b>

en: <b>Languages</b>
hr: <b>Jezici</b>

en: <b>Limits</b>
hr: <b>Ograničenja</b>

en: <b>Loan History</b>
hr: <b>Povijest posuđivanja</b>

en: <b>Loans</b>
hr: <b>Posudbe</b>

en: <b>Media</b>
hr: <b>Medij</b>

en: <b>Search for:</b>
hr: <b>Traži za:</b>

en: <b>Search results</b>
hr: <b>Rezultati pretrage</b>

en: <b>Select database to use</b>
hr: <b>Odaberite bazu podataka za korištenje</b>

en: <b>Show only the following columns</b>
hr: <b>Prikaži samo sljedeće stupce</b>

en: <b>Subtitle formats</b>
hr: <b>Format podnaslova </b>

en: <b>Subtitles</b>
hr: <b>Podnaslovi</b>

en: <b>Tags</b>
hr: <b>Oznake</b>

en: <b>Use spell checking on the following fields:</b>
hr: <b>Provjeru pravopisa koristi u sljedećem polju:</b>

en: <b>Video codecs</b>
hr: <b>Video kodeki</b>

en: <b>Volume</b>
hr: <b>Uređaj</b>

en: <b>Volumes</b>
hr: <b>Uređaji</b>

en: Add
hr: Dodaj

en: Add a new person
hr: Dodaj novu osobu

en: Add movie
hr: Dodaj film

en: Add movie and close
hr: Dodaj film i zatvori

en: Adds new movie
hr: Dodaj novi film

en: All Movies
hr: Svi filmovi

en: Base font size
hr: Osnovna veličina slova

en: By Collection
hr: Po kolekciji

en: Choose Image
hr: Odaberi sliku

en: Clear filter
hr: Isprazni filter

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Create backup
hr: Izradi sigurnosnu kopiju

en: Database
hr: Baza podataka

en: Delete a person
hr: Izbriši osobu

en: Details
hr: Detalji

en: Dictionaries
hr: Rječnici

en: E-mail reminder
hr: Podsjetnik e-pošte

en: E_xport
hr: I_zvoz

en: Edit a person
hr: Uredi osobu

en: Edit movie details
hr: Uredi detalje filma

en: Extensions
hr: Dodaci

en: Extensions toolbar
hr: Proširenje alatne trake

en: Favorite Movie Plugin
hr: Omiljeni dodatak filmova

en: Fill empty fields only
hr: Ispuni samo prazna polja

en: Filter movies
hr: Filter filmova

en: Font for reports
hr: Slova izvješća

en: Found Results
hr: Pronađeni rezultati

en: Get from web
hr: Preuzmi sa interneta

en: Get movie data from:
hr: Preuzmi podatke filma iz:

en: Homepage
hr: Početna stranica

en: Host
hr: Računalo

en: I_mport
hr: U_voz

en: Include Front Image
hr: Uključi prednju sliku

en: Include movie number
hr: Uključi broj filma

en: Languages
hr: Jezici

en: Limit search results to
hr: Ograniči rezultate pretraživanja na

en: Load poster from disk
hr: Učitaj poster sa diska

en: Loan
hr: Posuđen

en: Loan Management
hr: Upravitelj posuđivanja

en: Loan movie
hr: Posudi film

en: Loan to
hr: Posudi

en: Loaned Movies
hr: Posuđeni filmovi

en: Loans
hr: Posudbe

en: Main list
hr: Glavni popis

en: Manage People
hr: Upravitelj osoba

en: Meter
    Stars
hr: Brojač
    Zvijezdica

en: Movie details
hr: Detalji filma

en: Movie information
hr: Informacije filma

en: Needs authentication
hr: Zahtjeva provjeru autentičnosti

en: New database
hr: Nova baza podataka

en: Not Seen Movies
hr: Neodgledani filmovi

en: Open search window
hr: Otvori prozor pretrage

en: Original title
hr: Izvorni naslov

en: Other
hr: Drugo

en: PDF reader
hr: PDF preglednik

en: Password
hr: Lozinka

en: People
hr: Osobe

en: Phone
hr: Telefon

en: Please wait a moment...
hr: Molim, pričekajte trenutak...

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Port
hr: Ulaz

en: Poster image
hr: Slika postera

en: Poster viewer
hr: Preglednik postera

en: Preferences
hr: Postavke

en: Print Cover
hr: Ispiši omot

en: Print cover
hr: Ispiši omot

en: Rating image
hr: Ocijeni sliku

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove poster
hr: Ukloni poster

en: Remove selected movie
hr: Ukloni odabrani film

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Report bug
hr: Prijavite grešku

en: Resolution
hr: Rezolucija

en: Restore from backup
hr: Vrati iz sigurnosne kopije

en: Return
hr: Vrati

en: SMTP port
hr: SMTP ulaz

en: SMTP server
hr: SMTP poslužitelj

en: Saved filters
hr: Spremljeni filteri

en: Searching on the web
hr: Pretraživanje na internetu

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Select database
hr: Odaberi bazu podataka

en: Select first movie
hr: Odaberi prvi film

en: Select last movie
hr: Odaberi posljednji film

en: Select next movie
hr: Odaberi sljedeći film

en: Select previous movie
hr: Odaberi prethodni film

en: Sender E-mail address
hr: Adrese pošiljatelja e-pošte

en: Show other movies in this collection
hr: Prikaži ostale filmove iz ove kolekcije

en: Show other movies in this volume
hr: Prikaži ostale filmove iz ovog uređaja

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Size
hr: Veličina

en: Spell check the following language
hr: Provjera pravopisa sljedećeg jezika

en: Standard
    Slim
    Double Slim
hr: Standardni
    Slim
    Dvostruki slim

en: Suggest an unseen movie
hr: Predloži neodgledani film

en: Technical information
hr: Tehničke informacije

en: This movie is part of...
hr: Ovaj film je dio...

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: Type in the original film title, select source and choose <i>Get from web</i>. Griffith will try to fetch all the related information from the Web.
hr: Upišite izvorni naslov filma, izaberite izvor i odaberite <i>Preuzmi sa interneta</i>. Griffith će pokušati dohvatiti sve podatke iz odabranog izvora sa interneta.

en: Use Spellchecker
hr: Koristi provjeru pravopisa

en: Use TLS?
hr: Koristi TLS?

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Visit movie web site
hr: Posjetite internet stranicu filma

en: Visit the official web site
hr: Posjetite službenu internet stranicu

en: Watch the trailer
hr: Pogledajte trailer

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Loans
hr: _Posudbe

en: _Tools
hr: _Alati

en: _View
hr: _Pogled

en: add entered name to collections list
hr: dodaj upisano ime popisu kolekcije

en: add entered name to volumes list
hr: dodaj upisano ime popisu uređaja

en: classification
hr: klasifikacija

en: click here if movie was returned
hr: Kliknite ako je film vraćen

en: collection details
hr: Detalji kolekcije

en: loaned only
hr: samo posuđeno

en: loans movie or volume
hr: Posudi film ili uređaj

en: minutes
hr: minuta

en: movies
hr: filmova

en: none
hr: bez ograničenja

en: not loaned only
hr: nije samo posuđeno

en: remove selected collection
hr: Ukloni odabranu kolekciju

en: remove selected volume
hr: Ukloni odabrani uređaj

en: seen only
hr: samo pogledano

en: tags
hr: oznake

en: unseen only
hr: samo neodgledano

en: volume details
hr: detalji uređaja

en: <b>Some Hints</b>:
    
    On the next step you can assign your csv fields with the one in Griffith.
    One CSV-field can be assigned to multiple griffith-fields, i.e. if you have only one title.
    Your cast-list should be comma-seperated to break it apart in multiple lines.
hr: <b>Savjeti</b>:
    
    U sljedećem koraku možete odjednom dodijeliti vaša CSV polja u Griffith-u.
    Jedno CSV polje može biti dodjeljeno u više polja Griffith-a, npr. ako imate samo jedan naslov.
    Vaš popis glumaca trebao bi biti odijeljen zarezom da bi bio odvojen u više redaka.

en: Assigned Fields (CSV > Griffith)
hr: Dodijeljena polja (CSV > Griffith)

en: CSV Fields
hr: CSV polja

en: CSV Import
hr: CSV uvoz

en: Delimiter
hr: Razdjelnik

en: Encoding
hr: Enkodiranje

en: Fields
hr: Polja

en: File-Options
hr: Opcije datoteke

en: From Row
hr: Iz retka

en: Griffith Fields
hr: Griffith polja

en: If your file has no column headers then you should import from row 0.
hr: Ako vaša datoteka nema zaglavlje stupaca onda biste trebali uvesti od redka 0.

en: Line terminator
hr: Graničnik linije

en: ascii (English)
    big5 (Traditional Chinese)
    big5hkscs (Traditional Chinese)
    cp037 (English)
    cp424 (Hebrew)
    cp437 (English)
    cp500 (Western Europe)
    cp737 (Greek)
    cp775 (Baltic languages)
    cp850 (Western Europe)
    cp852 (Central and Eastern Europe)
    cp855 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp856 (Hebrew)
    cp857 (Turkish)
    cp860 (Portuguese)
    cp861 (Icelandic)
    cp862 (Hebrew)
    cp863 (Canadian)
    cp864 (Arabic)
    cp865 (Danish, Norwegian)
    cp866 (Russian)
    cp869 (Greek)
    cp874 (Thai)
    cp875 (Greek)
    cp932 (Japanese)
    cp949 (Korean)
    cp950 (Traditional Chinese)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Turkish)
    cp1140 (Western Europe)
    cp1250 (Central and Eastern Europe)
    cp1251 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp1252 (Western Europe)
    cp1253 (Greek)
    cp1254 (Turkish)
    cp1255 (Hebrew)
    cp1256 (Arabic)
    cp1257 (Baltic languages)
    cp1258 (Vietnamese)
    euc_jp (Japanese)
    euc_jis_2004 (Japanese)
    euc_jisx0213 (Japanese)
    euc_kr (Korean)
    gb2312 (Simplified Chinese)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Unified Chinese)
    hz (Simplified Chinese)
    iso2022_jp (Japanese)
    iso2022_jp_1 (Japanese)
    iso2022_jp_2 (Japanese, Korean, Simplified Chinese, Western Europe, Greek)
    iso2022_jp_2004 (Japanese)
    iso2022_jp_3 (Japanese)
    iso2022_jp_ext (Japanese)
    iso2022_kr (Korean)
    latin_1 (West Europe)
    iso8859_2 (Central and Eastern Europe)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltese)
    iso8859_4 (Baltic languagues)
    iso8859_5 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    iso8859_6 (Arabic)
    iso8859_7 (Greek)
    iso8859_8 (Hebrew)
    iso8859_9 (Turkish)
    iso8859_10 (Nordic languages)
    iso8859_13 (Baltic languages)
    iso8859_14 (Celtic languages)
    iso8859_15 (Western Europe)
    johab (Korean)
    koi8_r (Russian)
    koi8_u (Ukrainian)
    mac_cyrillic (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    mac_greek (Greek)
    mac_iceland (Icelandic)
    mac_latin2 (Central and Eastern Europe)
    mac_roman (Western Europe)
    mac_turkish (Turkish)
    ptcp154 (Kazakh)
    shift_jis (Japanese)
    shift_jis_2004 (Japanese)
    shift_jisx0213 (Japanese)
    utf_16 (all languages)
    utf_16_be (all languages (BMP only))
    utf_16_le (all languages (BMP only))
    utf_7 (all languages)
    utf_8 (all languages)
hr: ascii (Engleski)
    big5 (Tradicionalni Kineski)
    big5hkscs ((Tradicionalni Kineski)
    cp037 (Engleski)
    cp424 (Hebrejski)
    cp437 (Engleski)
    cp500 (Zapadna Europa)
    cp737 (Grčki)
    cp775 (Baltički jezici)
    cp850 (Zapadna Europa)
    cp852 (Srednja i istočna Europa)
    cp855 (Bugarski, Bjeloruski, Makedonski, Ruski, Serpski)
    cp856 (Hebrejski)
    cp857 (Turski)
    cp860 (Portugalski)
    cp861 (Islandski)
    cp862 (Hebrejski
    cp863 Kanadski)
    cp864 (Arapski)
    cp865 (Dandki, Norveški)
    cp866 (Ruski)
    cp869 (Grčki)
    cp874 (Tai)
    cp875 (Grčki)
    cp932 (Japanski)
    cp949 (Korejski)
    cp950 (Tradicionalni Kineski)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Turski)
    cp1140 (Zapadna Europa)
    cp1250 (Srednja i istočna Europa)
    cp1251 (Bugarski, Bjeloruski, Makedonski, Ruski, Serpski)
    cp1252 (Zapadna Europa)
    cp1253 (Grčki)
    cp1254 (Turski)
    cp1255 (Hebrejski)
    cp1256 (Arapski)
    cp1257 (Baltički jezici)
    cp1258 (Vijetnamski)
    euc_jp (Japanski)
    euc_jis_2004 (Japanski)
    euc_jisx0213 (Japanski)
    euc_kr (Korejski)
    gb2312 (Pojednostavljeni Kineski)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Opći kineski)
    hz (Pojednostavljeni Kineski)
    iso2022_jp (Japanski)
    iso2022_jp_1 (Japanski)
    iso2022_jp_2 (Japanski, Korejski, Pojednostavljeni Kineski, Zapadna Europa, Grčka)
    iso2022_jp_2004(Japanski)
    iso2022_jp_3 (Japanski)
    iso2022_jp_ext (Japanski)
    iso2022_kr (Korejski)
    latin_1 (Zapadna Europa)
    iso8859_2 (Srednja i istočna Europa)
    iso8859_3 (Esperanto, Malteški)
    iso8859_4 (Baltički jezici)
    iso8859_5 (Bugarski, Bjeloruski, Makedonski, Ruski, Serpski)
    iso8859_6 (Arapski)
    iso8859_7 (Grčki)
    iso8859_8 (Hebrejski)
    iso8859_9 (Turski)
    iso8859_10 (Nordijski jezici)
    iso8859_13 (Baltički jezici)
    iso8859_14 (Keltski jezici)
    iso8859_15 (Zapadna Europa)
    johab (Korejski)
    koi8_r (Ruski)
    koi8_u (Ukrajinski)
    mac_cyrillic (Bugarski, Bjeloruski, Makedonski, Ruski, Serpski)
    mac_greek (Grčki)
    mac_iceland (Islandski)
    mac_latin2 (Srednja i istočna Europa)
    mac_roman (Zapadna Europa)
    mac_turkish (Turski)
    ptcp154 (Kazakh)
    shift_jis (Japanski)
    shift_jis_2004 (Japanski)
    shift_jisx0213 (Japanski)
    utf_16 (svi jezici)
    utf_16_be (svi jezici (BMP samo))
    utf_16_le (svi jezici (BMP samo))
    utf_7 (svi jezici)
    utf_8 (svi jezici)

en: <b>Import only fields selected below</b>
hr: <b>Uvezi samo polja odabrana ispod</b>

en: <b>Importing...</b>
hr: <b>Uvoženje...</b>

en: Import window
hr: Prozor uvoza

en: Plugin
hr: Dodatak

en: Source
hr: Izvor
