Griffith 0.10-beta1 - en to nb translation catalogue (408 entries)

en: You have no movies in your database
nb: Du har ingen filmer i databasen

en: You have seen all films in your collection!
nb: Du har sett alle filmene i samlingen

en: subtitles
nb: undertekster

en: This item is in use.
    Operation aborted!
nb: Denne oppføringen er i bruk. Operasjonen er avbrutt.

en: Are you sure you want to restore? Your current movie collection will be replaced. You can't undo this operation.
nb: Er du sikker på at du vil gjenopprette? Filmsamlingen din vil bli overskrevet. Du kan ikke angre denne handlingen.

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
nb: Er du sikker på at du vil opprette en ny database?
    Du vil miste ALL data

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
nb: Siste sjanse!
    Er du sikker på at du vil
    miste dine nåværende data?

en: Main Authors
nb: Hovedforfattere

en: Programmers
nb: Programører

en: Contributors
nb: Bidragsytere

en: Logo, icon and general artwork
nb: Logo, ikon og generell artwork

en: See TRANSLATORS file
nb: Se OVERSETTELSER

en: This program is released under the GNU
nb: Dette programmet er utgitt under GNU

en: Add a new movie
nb: Legg til en ny film

en: Edit movie
nb: Rediger film

en: Movie information has been updated
nb: Filom informasjon har blitt oppdatert

en: No results
nb: Ingen resultater

en: You should fill the original title
    or the movie title.
nb: Du må skrive inn originaltittelen
    eller filmtittelen.

en: Language:
nb: Språk:

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
nb: Film med denne tittelen eksisterer, er du sikker på at du vil legge den til?

en: is equal to
nb: er lik

en: is not equal to
nb: er ulik

en: starts with
nb: starter med

en: doesn't start with
nb: starter ikke med

en: contains
nb: inneholder

en: doesn't contain
nb: inneholder ikke

en: like
nb: lik

en: not like
nb: ikke lik

en: ignore
nb: ignorer

en: with
nb: med

en: without
nb: uten

en: require
nb: krever

en: in
nb: i

en: not in
nb: ikke i

en: loaned to
nb: utlånt til

en: loan history
nb: utlånshostorie

en: Name is empty
nb: Navn er tomt

en: Cannot save search conditions
nb: Kan ikke lagre søkekriterier

en: Search conditions saved
nb: Søkekriterier er lagret

en: Cannot delete search conditions
nb: Kan ikke slette søkekriterier

en: Search conditions deleted
nb: Søkekriterier ble slettet

en: Save Griffith backup
nb: Lagre Griffith backup

en: File exists. Do you want to overwrite it?
nb: Filen eksisterer. Vil du overskrive den?

en: Error creating backup
nb: Kan ikke lage backup

en: Backup has been created
nb: Backup er lagret

en: Restoring database...
nb: Gjenoppretter databasen...

en: Restore Griffith backup
nb: Gjenoprett Griffith backup

en: Can't read backup file
nb: Kan ikke lese backup fil

en: Backup restored
nb: Backup gjenoprettet

en: Select image
nb: Velg bilde

en: Cover generated by Griffith v
nb: Cover generert av Griffith v

en: Released Under the GNU/GPL License
nb: Utgitt under GNU/GPL lisensen

en: Original Title
nb: Orginal tittel

en: Title
nb: Tittel

en: Director
nb: Regissør

en: Running Time
nb: Spilletid

en: Country
nb: Land

en: Genre
nb: Sjanger

en: Upgrading database...
nb: Oppgraderer databasen ...

en: Brazilian Portuguese
nb: Brasiliansk Portugisisk

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: English
nb: Engelsk

en: Estonian
nb: Estisk

en: French
nb: Fransk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Norwegian Bokmal
nb: Norsk Bokmål

en: Occitan
nb: Oksitansk

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Russian
nb: Russisk

en: Simplified Chinese
nb: Kinesisk (forenklet)

en: Spanish
nb: Spansk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Favourite
nb: Favoritter

en: Griffith will now convert your database to the new format. This can take several minutes if you have a large database.
nb: Griffith konverterer nå din database til et nytt format. Dette kan ta noen minutter dersom du har en stor database.

en: Old DB conversion: please install pysqlite legacy (v1.0)
nb: Gammel databasekonvertering: vennligst installer pysqlite legacy (v1.0)

en: Your database is most probably in SQLite2 format, please convert it to SQLite3
nb: Din database er mest sannsynlig i SQLite2 format, vennligst konverter den til SQLite3

en: Are you sure you want to delete?
nb: Er du sikker på at du vil slette?

en: You can't delete movie while it is loaned.
nb: Du kan ikke slette filmer som er utlånt

en: Image is not valid.
nb: Bildet er ikke gyldig

en: Image has been updated
nb: Bilde har blitt oppdatert

en: Are you sure you want to delete this poster?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne plakaten

en: No movie found
nb: Ingen film er funnet

en: Connection timed out
nb: Tidsavbrudd for tilkobling

en: Error sending e-mail: %s
nb: Feil under sending av E-post: %s

en: login failure
nb: login feil

en: E-mail sent successfully
nb: E-post ble sendt

en: Movie loan reminder
nb: Filmutlånsvarsler

en: Mail could not be sent. Please check e-mail preferences.
nb: Epost ikke sendt. Vennligst sjekk epost-innstillingene.

en: This person has no e-mail address defined.
nb: Denne personen har ingen e-post definert

en: Images
nb: Bilder

en: backups
nb: sikkerhetskopier

en: All files
nb: Alle filer

en: Image
nb: Bilde

en: Seen it
nb: Sett den

en: Year
nb: År

en: Runtime
nb: Spilletid

en: Rating
nb: Karakter

en: Created
nb: Opprettet

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Loan Date
nb: Utlånsdato

en: Return Date
nb: Retur dato

en: Loaned To
nb: Utlånt til

en: Language
nb: Språk

en: commentary
nb: kommentarer

en: Codec
nb: Kodek

en: Channels
nb: Kanaler

en: Subtitle format
nb: Undertekst format

en: Enable this extension
nb: Aktiver denne utvidelsen

en: Name
nb: Navn

en: E-mail
nb: E-post

en: Any
nb: Hvilken som helst

en: Last added
nb: Sist lagt til

en: Barcode
nb: Strekkode

en: Cast
nb: Besetning

en: Cameraman
nb: Kameramann

en: Classification
nb: Klassifisering

en: Collection
nb: Samling

en: Color
nb: Farge

en: Condition
nb: Vilkår

en: Layers
nb: Lag

en: Loaned
nb: Lånt

en: Discs
nb: Disker

en: Medium
nb: Medium:

en: Notes
nb: Kommentarer

en: Number
nb: Nummer

en: Official site
nb: Offisiell hjemmeside

en: Plot
nb: Plott

en: Poster
nb: Plakat

en: Aspect ratio
nb: Høyde-/breddeforhold

en: Region
nb: Sone

en: Screenplay
nb: Manus

en: Tags
nb: Tagger

en: Video codec
nb: Video kodek

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: N/A
nb: Ikke tilgjengelig

en: Damaged
nb: Skadet

en: Poor
nb: Dårlig

en: Fair
nb: Akseptabel

en: Good
nb: God

en: Excellent
nb: Utmerket

en: Black and White
nb: Svart-hvitt

en: Mixed
nb: Blandet

en: Single Side, Single Layer
nb: Ensidig, Enkeltlag

en: Single Side, Dual Layer
nb: Ensidig, Dobbeltlag

en: Dual Side, Single Layer
nb: Dobbelsidig, Enkeltlag

en: Dual Side, Dual Layer
nb: Dobbeltsidig, Enkeltlag

en: Region 0 (No Region Coding)
nb: Sone 0 (Sonefri)

en: Region 1 (United States of America, Canada)
nb: Sone 1 (USA og Canada)

en: Region 2 (Europe, Egypt, Arabia, Japan and South Africa)
nb: Region 2 (Europa, Egypt, Arabia, Japan og Sør Afrika)

en: Region 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo and Indonesia)
nb: Sone 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo og Indonesia)

en: Region 4 (Australia and New Zealand, Mexico and South America)
nb: Region 4 (Australia, New Zealand, Mexico og Sør Amerika)

en: Region 5 (India, Africa, Russia and former USSR countries)
nb: Sone 5 (India, Afrika, Russland og Gamle sovjet stater)

en: Region 6 (Popular Republic of China)
nb: Sone 6 (Kina)

en: Region 7 (Reserved for Unspecified Special Use)
nb: Sone 7 (Reservert for uspesifisert bruk)

en: Region 8 (Airlines/Cruise Ships)
nb: Sone 8 (Fly og Cruise båter)

en: Dictionary not available. Spellcheck will be disabled.
nb: Ordbok er utilgjengelig, Stavekontroll vil bli slått av.

en: No person is defined yet.
nb: Ingen person er definert enda.

en: Do you want to loan the whole collection?
nb: Vil du låne ut hele samlingen?

en: Collection contains loaned movie.
    Loan aborted!
nb: Samlingen inneholder utlånt film
    Utlån avbrutt!

en: Movie loaned
nb: Lånte filmer

en: This movie has been loaned to %s on %s
nb: Denne filmen ble lånt ut til %s den %s

en: Movie not loaned
nb: Filmen er ikke utlånt

en: Fetching data
nb: Henter data

en: Wait a moment
nb: Vent et øyeblikk

en: Connection error
nb: Feil med tilkobling

en: Fetching poster
nb: Henter plakat

en: Searching
nb: Søker

en: Cancel
nb: Avbryt

en: You should fill the person name
nb: Sett inn navn

en: Record updated
nb: Endring utført

en: This person has loaned films from you. Return them first.
nb: Denne personen har allerede lånt film av deg. Returner dem først

en: This person has data in the loan history. This data will be erased if you continue.
nb: Denne personen har utlån i utlåns historikken. Disse utlånene vil slettes dersom du fortsetter.

en: %s
    Are you sure you want to delete this person?
nb: %s
    Er du sikker på at du vil slette denne personen?

en: Cannot connect to database.
    Falling back to SQLite.
nb: Kan ikke koble til database.
    Fortsetter med SQLite.

en: Please check debug output for more informations.
nb: Se feilsøkingsloggen for mere informasjon

en: This database requires newer version of Griffith.
nb: Denne databasen trenger en nyere versjon av Griffith.

en: Griffith is a film collection manager.
nb: Griffith er en filmsamlingsdatabase.

en: Filter activated. Showing only not seen movies.
nb: Filter aktivert. Viser kun filmer som ikke er sett.

en: Filter activated. Showing only loaned movies.
nb: Filter aktivert. Viser kun utlånte filmer

en: Filter activated. Showing only movies from volume: %s
nb: Filter aktivert. Viser kun filmer fra disk: %s

en: Filter activated. Showing only movies from collection: %s
nb: Filter aktivert. Viser kun filmer fra samling: %s

en: Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.
nb: Definer hvilken PDF leser du ønsker å bruke med Griffith. Populære lesere er xpdf, gpdf eller kpdf. Vær sikker på at du har en PDF leser installert før du går videre

en: Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'
nb: Her kan du angi ønsket språk for stavekontroll. Bruk dine lokale innstillinger. For f.eks. norsk bokmål skriver du 'nb'

en: Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address.
nb: Her fyller du inn smtp serveren du bruker for å sende e-post. På *nixsystemer rekker det å som regel å skrive 'localhost'  Alternativt kan du skrive din internettleverandør's smtp server adresse.  (f.eks. smtp.online.no)

en: This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably.
nb: Dette er avsender e-post adressen som blir brukt til utgående e-post. Du vil kanskje bruke din e-post adresse her.

en: Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'
nb: Her skriver du inn hvilken smtp-port du bruker. Den vanligste er '25' men bruker du gmail skriver du '587'

en: If you need TLS support, please check this checkbox. This is needed, for example, when using gmail service to send your reminder e-mails.
nb: Trenger du støtte for TLS, kryss av her. Dette er nødvendig om du f.eks bruker gmail til å sende ut påminnelser via epost.

en: Name cannot be empty
nb: Navn kan ikke være tomt

en: E-mail address is not valid
nb: E-mail addressen er ikke gyldig

en:  as
nb:  som

en: International
nb: Internasjonal

en: <b>Audio</b>
nb: <b>Lyd</b>

en: Audio
nb: Lyd

en:  como
nb:  på

en: %s file has been created.
nb: %s fil har blitt opprettet

en: Export a %s document
nb: Eksporter et %s dokument

en: Full CSV list export plugin
nb: Eksporter full CSV liste utvidelse

en: Plugin exports data using templates
nb: Utvidelsen eksporterer data ved bruk av maler

en: Griffith's movies list
nb: Griffiths filmliste

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: previous
nb: forrige

en: next
nb: neste

en: Can't create %s!
nb: Kan ikke opprette %s

en: Directory %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
nb: Mappe %s eksisterer allerede.
    Vil du overskrive den?

en: Can't remove %s!
nb: Kan ikke fjerne %s!

en: Can't copy %s!
nb: Kan ikke kopiere %s!

en: Can't open %s!
nb: Kan ikke åpne %s!

en: Document generated by Griffith v
nb: Dokumentet er generert av Griffith v

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Document has been generated.
nb: Dokument har blitt generert

en: My Movies List
nb: Min filmliste

en: List successfully exported to iPod.
nb: Listen er exportert til iPod.

en: iPod is not connected.
nb: iPod er ikke tilkoblet

en: PDF export plugin
nb: Eksporter PDF utvidelse

en: Export a PDF
nb: Eksporter en PDF

en: List of films
nb: Filmliste

en: Total Movies: %s
nb: Filmer totalt: %s

en: PDF has been created.
nb: PDF har blitt opprettet

en: Page %d
nb: Side %d

en: Full XML list export plugin
nb: Eksportering av full XML liste utvidelse

en: The format of the file is not supported.
nb: Filformatet er ikke støttet

en: Full CSV list import plugin
nb: Importer full CSV liste utvidelse

en: Can't open the file %s
nb: Kan ikke åpne filen %s

en: %s file has been imported. %s movies added.
nb: %s fil har blitt importert. %s filmer lagt til.

en: <b>Example</b>
nb: <b>Eksempel</b>

en: <b>Export</b>
nb: <b>Eksporter</b>

en: <b>Header</b>
nb: <b>Topptekst</b>

en: <b>Sort by</b>
nb: <b>Sorter etter</b>

en: <b>Split into</b>
nb: <b>Splitt til</b>

en: <b>Style</b>
nb: <b>Stil</b>

en: <b>Template</b>
nb: <b>Mal</b>

en: Author
nb: Forfatter

en: Black and white
nb: Svart-hvitt

en: Convert images
nb: Konverter bilder

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Destination
nb: Mål

en: Export
nb: Eksporter

en: Export data
nb: Eksporter data

en: Maximal height
nb: Maks høyde

en: Maximal width
nb: Maks lengde

en: Posters
nb: Plakater

en: Reverse
nb: Baklengs

en: Template
nb: Mal:

en: Use custom file
nb: Bruk valgfri fil

en: Version
nb: Versjon

en: entries per page
nb: Antall pr. side

en: files
nb: filer

en: 0 means no limits
nb: 0 betyr ingen grense

en: <b>Audio channels</b>
nb: <b>Lydkanaler</b>

en: <b>Audio codecs</b>
nb: <b>Lyd kodeker</b>

en: <b>Collection</b>
nb: <b>Samling</b>

en: <b>Collections</b>
nb: <b>Samlinger</b>

en: <b>Defaults</b>
nb: <b>Standard</b>

en: <b>E-mail reminder</b>
nb: <b>E-mail påminnelse</b>

en: <b>Languages</b>
nb: <b>Språk</b>

en: <b>Loan History</b>
nb: <b>Lånehistorikk</b>

en: <b>Loans</b>
nb: <b>Utlån</b>

en: <b>Search for:</b>
nb: <b>Søk etter:</b>

en: <b>Search results</b>
nb: <b>Søkeresultater</b>

en: <b>Select database to use</b>
nb: <b>Velg en database du vil bruke</b>

en: <b>Show only the following columns</b>
nb: <b>Vis kun de følgende kolonnene</b>

en: <b>Subtitle formats</b>
nb: <b>Undertekstformat</b>

en: <b>Subtitles</b>
nb: <b>Undertekst</b>

en: <b>Tags</b>
nb: <b>Tagger</b>

en: <b>Use spell checking on the following fields:</b>
nb: <b>Bruk stavekontroll i følgende felter:</b>

en: <b>Video codecs</b>
nb: <b>Videokodeker</b>

en: <b>Volume</b>
nb: <b>Volum</b>

en: Add
nb: Legg til

en: Add a new person
nb: Legg til ny person

en: Add movie
nb: Legg til film

en: Add movie and close
nb: Legg til film og lukk

en: Adds new movie
nb: Legg til ny film

en: All Movies
nb: Alle filmene

en: By Collection
nb: Etter samling

en: Choose Image
nb: Velg bilde

en: Clear filter
nb: Tømmer filter

en: Clone
nb: Klone

en: Create backup
nb: Opprett sikkerhetskopi

en: Delete a person
nb: Slett en person

en: Details
nb: Detaljer

en: Dictionaries
nb: Ordbøker

en: E-mail reminder
nb: E-post påminnelse

en: E_xport
nb: E_ksporter

en: Edit a person
nb: Rediger en person

en: Edit movie details
nb: Rediger filmdetaljer

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Extensions toolbar
nb: Verktøylinje for utvidelser

en: Fill empty fields only
nb: Fyll kun tomme felter

en: Filter movies
nb: Filtrer filmer

en: Font for reports
nb: Bokstavtype til rapporter

en: Found Results
nb: Resultater

en: Get from web
nb: Hent fra web

en: Get movie data from:
nb: Hent filmdata fra:

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Host
nb: Vert

en: Include Front Image
nb: Inkluder forsidebilde

en: Include movie number
nb: Inkluder filmnummer

en: Languages
nb: Språk

en: Limit search results to
nb: Begrens søkeresultatene til

en: Load poster from disk
nb: Hent plakat fra disken

en: Loan
nb: Utlån

en: Loan Management
nb: Utlånssystem

en: Loan movie
nb: Utlånsfilm

en: Loan to
nb: Utlånt til

en: Loaned Movies
nb: Utlånte filmer

en: Loans
nb: Utlån

en: Main list
nb: Hovedliste

en: Meter
    Stars
nb: Meter
    Stjerner

en: Movie details
nb: Filmdetaljer

en: Movie information
nb: Filminformasjon

en: Needs authentication
nb: Trenger tillatelse

en: New database
nb: Ny database

en: Not Seen Movies
nb: Filmer som ikke er sett

en: Open search window
nb: Åpne søkevindu

en: Original title
nb: Orginal tittel

en: Other
nb: Andre

en: PDF reader
nb: PDF leser

en: Password
nb: Passord

en: People
nb: Mennesker

en: Phone
nb: Telefon

en: Please wait a moment...
nb: Venligst vent

en: Plugins
nb: Programutvidelser

en: Poster image
nb: Plakatbilde

en: Poster viewer
nb: Plakat viser

en: Preferences
nb: Alternativer:

en: Print Cover
nb: Skriv ut Cover

en: Print cover
nb: Skriv ut Cover

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove poster
nb: Fjerner Plakat

en: Remove selected movie
nb: Fjern valgte film

en: Rename
nb: Endre navn

en: Report bug
nb: Raporter feil

en: Resolution
nb: Oppløsning

en: Restore from backup
nb: Gjenopprett fra sikkerhetskopi

en: Return
nb: Gå tilbake

en: SMTP server
nb: SMTP-tjener

en: Searching on the web
nb: Søker på nettet

en: Select all
nb: Velg alle

en: Select database
nb: Velg database

en: Select first movie
nb: Velg første film

en: Select last movie
nb: Velg siste film

en: Select next movie
nb: Velg neste film

en: Select previous movie
nb: Velg forrige film

en: Sender E-mail address
nb: Sender E-post adresse

en: Show other movies in this collection
nb: Vis andre filmer i denne samlingen

en: Show other movies in this volume
nb: Vis andre filmer på denne disken

en: Simple
nb: Enkel

en: Size
nb: Størrelse

en: Spell check the following language
nb: Utfør stavekontroll på følgende språk

en: Suggest an unseen movie
nb: Foreslå en usett film

en: Technical information
nb: Teknisk informasjon

en: This movie is part of...
nb: Denne filmen er en del av

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: Type in the original film title, select source and choose <i>Get from web</i>. Griffith will try to fetch all the related information from the Web.
nb: Skriv inn den originale filmtittelen, velg kilde og deretter <i>Get from web</i>. Griffith vil da forsøke å hente all relatert info fra nettet.

en: Use Spellchecker
nb: Bruk stavekontroll

en: Use TLS?
nb: Bruke TLS?

en: Username
nb: Brukernavn

en: Visit movie web site
nb: Besøk filmens nettside

en: Visit the official web site
nb: Besøk den offisielle nettsiden

en: Watch the trailer
nb: Se traileren

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _File
nb: _Fil

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Loans
nb: _Utlån

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: _View
nb: _Vis

en: add entered name to collections list
nb: Legg til navnet i listen

en: classification
nb: klassifisering

en: click here if movie was returned
nb: Klikk her hvis filmen ble levert tilbake

en: collection details
nb: Detaljer om samlingen

en: loaned only
nb: kun utlånt

en: minutes
nb: minutter

en: movies
nb: filmer

en: none
nb: ingen

en: not loaned only
nb: Ikke lånt enda

en: remove selected collection
nb: Fjern valgt samling

en: seen only
nb: kun sett

en: tags
nb: etiketter

en: unseen only
nb: kun usette

en: CSV Fields
nb: CSV felter

en: CSV Import
nb: Importer CVS

en: Delimiter
nb: Skilletegn

en: Encoding
nb: Koding

en: Fields
nb: Felter

en: File-Options
nb: Fil-Alternativer

en: From Row
nb: Fra Rad

en: Griffith Fields
nb: Griffith felter

en: If your file has no column headers then you should import from row 0.
nb: Hvis filen ikke har noen kolonneoverskrifter bør du importere fra rad 0

en: ascii (English)
    big5 (Traditional Chinese)
    big5hkscs (Traditional Chinese)
    cp037 (English)
    cp424 (Hebrew)
    cp437 (English)
    cp500 (Western Europe)
    cp737 (Greek)
    cp775 (Baltic languages)
    cp850 (Western Europe)
    cp852 (Central and Eastern Europe)
    cp855 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp856 (Hebrew)
    cp857 (Turkish)
    cp860 (Portuguese)
    cp861 (Icelandic)
    cp862 (Hebrew)
    cp863 (Canadian)
    cp864 (Arabic)
    cp865 (Danish, Norwegian)
    cp866 (Russian)
    cp869 (Greek)
    cp874 (Thai)
    cp875 (Greek)
    cp932 (Japanese)
    cp949 (Korean)
    cp950 (Traditional Chinese)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Turkish)
    cp1140 (Western Europe)
    cp1250 (Central and Eastern Europe)
    cp1251 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp1252 (Western Europe)
    cp1253 (Greek)
    cp1254 (Turkish)
    cp1255 (Hebrew)
    cp1256 (Arabic)
    cp1257 (Baltic languages)
    cp1258 (Vietnamese)
    euc_jp (Japanese)
    euc_jis_2004 (Japanese)
    euc_jisx0213 (Japanese)
    euc_kr (Korean)
    gb2312 (Simplified Chinese)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Unified Chinese)
    hz (Simplified Chinese)
    iso2022_jp (Japanese)
    iso2022_jp_1 (Japanese)
    iso2022_jp_2 (Japanese, Korean, Simplified Chinese, Western Europe, Greek)
    iso2022_jp_2004 (Japanese)
    iso2022_jp_3 (Japanese)
    iso2022_jp_ext (Japanese)
    iso2022_kr (Korean)
    latin_1 (West Europe)
    iso8859_2 (Central and Eastern Europe)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltese)
    iso8859_4 (Baltic languagues)
    iso8859_5 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    iso8859_6 (Arabic)
    iso8859_7 (Greek)
    iso8859_8 (Hebrew)
    iso8859_9 (Turkish)
    iso8859_10 (Nordic languages)
    iso8859_13 (Baltic languages)
    iso8859_14 (Celtic languages)
    iso8859_15 (Western Europe)
    johab (Korean)
    koi8_r (Russian)
    koi8_u (Ukrainian)
    mac_cyrillic (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    mac_greek (Greek)
    mac_iceland (Icelandic)
    mac_latin2 (Central and Eastern Europe)
    mac_roman (Western Europe)
    mac_turkish (Turkish)
    ptcp154 (Kazakh)
    shift_jis (Japanese)
    shift_jis_2004 (Japanese)
    shift_jisx0213 (Japanese)
    utf_16 (all languages)
    utf_16_be (all languages (BMP only))
    utf_16_le (all languages (BMP only))
    utf_7 (all languages)
    utf_8 (all languages)
nb: ascii (Engelsk)
    big5 (Tradisjonell Kinesisk)
    big5hkscs (Tradisjonell Kinesisk)
    cp037 (Engelsk)
    cp424 (Hebraisk)
    cp437 (Engelsk)
    cp500 (Vest Europeisk)
    cp737 (Gresk)
    cp775 (Baltiske språk)
    cp850 (Vest Europeisk)
    cp852 (Midt og Øst Europa)
    cp855 (Bulgarsk, Hviterussisk, Makedonsk, Russisk, Serbisk)
    cp856 (Hebraisk)
    cp857 (Tyrkisk)
    cp860 (Portugisisk)
    cp861 (Islandsk)
    cp862 (Hebraisk)
    cp863 (Kanadisk)
    cp864 (Arabisk)
    cp865 (Dansk, Norsk)
    cp866 (Russisk)
    cp869 (Gresk)
    cp874 (Thailandsk)
    cp875 (Gresk)
    cp932 (Japansk)
    cp949 (Koreisk)
    cp950 (Tradisjonell Kinesisk)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Tyrkisk)
    cp1140 (Vest Europeisk)
    cp1250 (Midt- og Øst Europeisk)
    cp1251 (Bulgarsk, Hviterussisk, Makedonsk, Russisk, Serbisk)
    cp1252 (Vest Europeisk)
    cp1253 (Gresk)
    cp1254 (Tyrkisk)
    cp1255 (Hebraisk)
    cp1256 (Arabisk)
    cp1257 (Baltiske språk)
    cp1258 (Vietnamesisk)
    euc_jp (Japansk)
    euc_jis_2004 (Japansk)
    euc_jisx0213 (Japansk)
    euc_kr (Koreansk)
    gb2312 (Forenklet Kinesisk)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Unified Chinese)
    hz (Forenklet Kinesisk)
    iso2022_jp (Japansk)
    iso2022_jp_1 (Japansk)
    iso2022_jp_2 (Japansk, Koreansk, Forenklet Kinesisk, Vest Europeisk, Gresk)
    iso2022_jp_2004 (Japansk)
    iso2022_jp_3 (Japansk)
    iso2022_jp_ext (Japansk)
    iso2022_kr (Koreansk)
    latin_1 (Vest Europeisk)
    iso8859_2 (Midt- og Øst Europeisk)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltesisk)
    iso8859_4 (Baltiske språk)
    iso8859_5 (Bulgarsk, Hviterussisk, Makedonsk, Russisk, Serbisk)
    iso8859_6 (Arabisk)
    iso8859_7 (Gresk)
    iso8859_8 (Hebraisk)
    iso8859_9 (Tyrkisk)
    iso8859_10 (Nordiske språk)
    iso8859_13 (Baltiske språk)
    iso8859_14 (Keltiske språk)
    iso8859_15 (Vest Europeisk)
    johab (Koreansk)
    koi8_r (Russisk)
    koi8_u (Ukrainsk)
    mac_cyrillic (Bulgarsk, Hviterussisk, Makedonsk, Russisk, Serbisk)
    mac_greek (Gresk)
    mac_iceland (Islandsk)
    mac_latin2 (Midt- og Øst Europeisk)
    mac_roman (Vest Europeisk)
    mac_turkish (Tyrkisk)
    ptcp154 (Kasakstansk)
    shift_jis (Japansk)
    shift_jis_2004 (Japansk)
    shift_jisx0213 (Japansk)
    utf_16 (Alle språk)
    utf_16_be (Alle språk (kun BMP))
    utf_16_le (Alle språk (kun BMP))
    utf_7 (Alle språk)
    utf_8 (Alle språk)

en: <b>Import only fields selected below</b>
nb: <b>Importer kun valgte felt</b>

en: <b>Importing...</b>
nb: <b>Importerer...</b>

en: Import window
nb: Import vindu

en: Plugin
nb: Utvidelse

en: Source
nb: Kilde
