gtkorphan 0.4.3 - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: A graphical tool to find and remove orphaned libraries
sv: Ett grafiskt verktyg för att hitta och ta bort föräldralösa bibliotek

en: Remove orphaned packages
sv: Ta bort föräldralösa paket

en: You must run this program as the root user.
sv: Du måste köra detta program som användaren root.

en: Cannot find deborphan!
sv: Kan inte hitta deborphan!

en: GtkOrphan needs deborphan to run.
sv: GtkOrphan behöver deborphan för att köra.

en: A graphical tool to find and remove orphaned libraries.
sv: Ett grafiskt verktyg för att hitta och ta bort föräldralösa bibliotek.

en: You should select a package first!
sv: Du bör markera ett paket först!

en: No orphaned libraries found.
sv: Inga föräldralösa bibliotek hittades.

en: Orphaned packages found:
sv: Föräldralösa paket hittade:

en: for a total of:
sv: med en storlek av:

en: Total regular packages found:
sv: Totalt hittade vanliga paket:

en: Select the packages that you wish to remove:
sv: Markera de paket du önskar ta bort:

en: Size:
sv: Storlek:

en: Section:
sv: Sektion:

en: Priority:
sv: Prioritet:

en: Removing requested packages...
sv: Tar bort begärda paket...

en: Starting...
sv: Startar...

en: Done.
sv: Klar.

en: You have requested to remove following packages from your system:
sv: Du har begärt att ta bort följande paket från ditt system:

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: Show package details
sv: Visa paketdetaljer

en: Hibernate package
sv: Försätt paket i vila

en: Show hibernated packages
sv: Visa paket försatta i vila

en: Select for removal
sv: Markera för borttagning

en: Select all
sv: Markera alla

en: Unselect all
sv: Avmarkera alla

en: This list shows all packages in 'hibernation' status.
sv: Denna lista visar alla paket med "hibernation"-status.

en: They will never be reported as orphaned packages while they belong to this list.
sv: De kommer aldrig att rapporteras som föräldralösa paket när de tillhör denna lista.

en: Showing details informations for package:
sv: Visar detaljerad information för paket:

en: Guess other libraries too:
sv: Gissa även andra bibliotek:

en: Hibernated packages
sv: Paket försatta i vila

en: NONE
    perl
    python
    pike
    ruby
    interpreters
    wrong section
    dev package
    debug
    common
    data
    doc
    dummy
    ALL
sv: INGEN
    perl
    python
    pike
    ruby
    interpreters
    fel sektion
    dev package
    debug
    common
    data
    doc
    dummy
    ALLA

en: Non-orphaned packages
sv: Ej föräldralösa paket

en: Options
sv: Alternativ

en: Orphaned packages
sv: Föräldralösa paket

en: Package details window
sv: Fönster för paketdetaljer

en: Pending removals
sv: Inväntar borttagning

en: Progress
sv: Förlopp

en: Purge entire list
sv: Rensa hela listan

en: Remove from list
sv: Ta bort från lista

en: Show all orphan packages, not only those in the libs section
sv: Visa alla föräldralösa paket, inte bara de i bibliotekssektionen

en: Show all packages, not only those in libs section
sv: Visa alla paket, inte bara de i bibliotekssektionen

en: Show uninstalled packages with orphaned configuration files
sv: Visa avinstallerade paket med föräldralösa konfigurationsfiler

en: _File
sv: _Fil

en: _Hibernated packages list
sv: _Lista över paket i vila

en: _Package details
sv: _Paketdetaljer

en: _Sort
sv: _Sortera

en: _View
sv: _Visa
