libbonobo master - en to ast translation catalogue (105 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
ast: Nun pudo determinase qué procesu fíu contién al sirvidor

en: Not a valid Activation ID
ast: Nun ye un ID d'Activación válidu

en: Directory to read .server files from
ast: Direutoriu dende'l que lleer los ficheros .server

en: DIRECTORY
ast: DIREUTORIU

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
ast: Sirvir tamién como un ActivationContext (por omisión namái como un ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
ast: Descriptor de ficheru nel qu'escribir el IOR

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
ast: Rexistrase como'l sirvidor d'activación del usuariu ensin bloquéu. Alvertencia: esta opción puede tener efeutos llaterales peligrosos pa la estabilidá de la sesión n'execución del usuariu, y namái tendría d'usase pa propósitos de depuración.

en: Query expression to evaluate
ast: Espresión de consulta a evaluar

en: EXPRESSION
ast: ESPRESIÓN

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Executa '%s --help' pa ver una llista ensembre de les opciones de llinia de comandos disponibles.

en: CORBA CosNaming service.
ast: Serviciu CORBA CosNaming.

en: Name service
ast: Serviciu de nomes

en: Notification service
ast: Serviciu de notificación

en: Notification service for activation
ast: Serviciu de notificación p'activación

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
ast: Entá nun remanamos l'activación d'oxetos shlib nún procesu remotu

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
ast: El ficheru de configuración de bonobo nun se lleó satisfactoriamente. Compruebe que ye válidu en: %s

en: a NULL iid is not valid
ast: un iiD col valor NULL nun ye válidu

en: iid %s has a NULL type
ast: El iiD %s tien tipu NULL

en: iid %s has a NULL location
ast: El IID %s tien una llocalización NULL

en: invalid character '%c' in iid '%s'
ast: Caráuter '%c' inválidu en IID «%s»

en: Property '%s' has no value
ast: Nun se-y dió un valor al atributu «%s»

en: Could not parse badly formed XML document %s
ast: Nun pudo interpretase'l documentu XML mal formáu %s

en: Trying dir %s
ast: Prebando col direutoriu %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
ast: El procesu fíu nun dio dengún mensax de fallu, asocedió un fallu desconocíu

en: Failed to read from child process: %s
ast: Nun pudo lleese dende'l procesu fíu: %s

en: EOF from child process
ast: EOF dende'l procesu fíu

en: Couldn't spawn a new process
ast: Nun puede aniciase un nuevu procesu (spawn)

en: File descriptor to print IOR on
ast: Descriptor de ficheru nel qu'escribir el IOR

en: IID to activate
ast: IID qu'activar

en: Prevent registering of server with OAF
ast: Evitar el rexistru d'un sirvidor nel OAF

en: Bonobo Activation options:
ast: Opciones de l'activación de Bonobo:

en: Show Bonobo Activation options
ast: Amosar opciones de l'activación de Bonobo

en: Bonobo activation options
ast: Opciones de l'activación de Bonobo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
ast: Falló g_module_open de «%s» con «%s»

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
ast: Nun puede alcontrase'l símbolu Bonobo_Plugin_info en «%s»

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
ast: La fábrica «%s» devolvió NIL pa «%s»

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
ast: Shlib «%s» nun contenía «%s»

en: Name
ast: Nome

en: Application unique name
ast: Nome únicu d'aplicación

en: Custom CORBA POA
ast: CORBA POA personalizáu

en: An unsupported action was attempted
ast: Intentóse facer una aición non soportada

en: IO Error
ast: Error de E/S

en: Invalid argument value
ast: Valor inválidu pal argumentu

en: Object not found
ast: Nun s'atopa l'oxetu

en: Syntax error in object description
ast: Error de sintaxis na descripción del oxetu

en: Cannot activate object from factory
ast: Nun puedo activar l'oxetu dende la factoría

en: No permission to access stream
ast: Nun tienes permisos p'acceder al fluxu de datos

en: An unsupported stream action was attempted
ast: Intentóse una aición non soportada sobro'l fluxu de datos

en: IO Error on stream
ast: Error de E/S nel fluxu de datos

en: IO Error on storage
ast: Error de E/S nel atroxamientu

en: Name already exists in storage
ast: El nome yá esiste nel atroxamientu

en: Object not found in storage
ast: Oxetu non alcontráu nel atroxamientu

en: No permission to do operation on storage
ast: Nun tienes permisos pa facer la operación nel atroxamientu

en: An unsupported storage action was attempted
ast: Intentó facese una aición d'atroxamientu non permitida

en: Object is not a stream
ast: L'oxetu nun ye un fluxu de datos

en: Object is not a storage
ast: L'oxetu nun ye un atroxamientu

en: Storage is not empty
ast: L'atroxamientu nun ta ermu

en: malformed user interface XML description
ast: descripción de la interface d'usuariu XML mal construyía

en: invalid path to XML user interface element
ast: ruta errónea al elementu de la interface d'usuariu XML

en: the requested UI attribute didn't exist
ast: l'atributu solicitáu de la UI nun esiste

en: Unknown command or verb
ast: Comandu u orde desconocía

en: Command is insensitive
ast: El comandu ye insensitivu

en: incorrect data type
ast: tipu de datu incorreutu

en: stream not found
ast: fluxu de datos non alcontráu

en: property not found
ast: propiedá non alcontrada

en: property has invalid type
ast: la propiedá tien un tipu non válidu

en: property is read only
ast: la propiedá ye de namái llectura

en: config database backend failed
ast: falló'l remanador de la base de datos de configuraciones

en: Moniker interface cannot be found
ast: Interface pal moniker non alcontrada

en: Moniker activation timed out
ast: El tiempu d'activación del moniker caducó

en: Syntax error within moniker
ast: Error de sintaxis nel moniker

en: Moniker has an unknown moniker prefix
ast: El moniker tien un prefixu de moniker desconocíu

en: Error checking error; no exception
ast: Error al comprobar el fallu; nun hai esceición

en: General activation error with no description
ast: Error d'activación xeneral ensin descripción

en: Failed to resolve, or extend '%s
ast: Nun pudo resolvese o estender «%s»

en: Failed to activate object
ast: Nun pudo activase l'oxetu

en: Exception activating '%s'
ast: Activando la esceición «%s»

en: Failed to activate '%s'
ast: Nun pudo activase «%s»

en: HTTP Moniker
ast: Moniker HTTP

en: ORB IOR handling moniker
ast: moniker pal remanamientu de ORB IOR

en: Standard Moniker factory
ast: Fábrica de moniker estándar

en: generic Oaf activation moniker
ast: moniker xenéricu d'activación de OAF

en: generic Oaf query moniker
ast: moniker xenéricu de consulta de OAF

en: generic factory 'new' moniker
ast: Fábrica de moniker xenéricu

en: generic item moniker
ast: Ítem de moniker xenéricu

en: stream MonikerExtender
ast: fluxu MonikerExtender

en: Bonobo Echo server factory
ast: Fábrica del sirvidor Bonobo Echo (eco)

en: Bonobo Echo server sample program
ast: Programa d'exemplu del sirvidor Bonobo Echo (eco)

en: Echo component
ast: Componente eco

en: Echo component factory
ast: Fábrica del componente echo (eco)

en: I could not initialize Bonobo
ast: Nun se puede anicializar Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
ast: Nun se puede crear una instancia del exemplu del componente eco

en: An exception occurred '%s'
ast: Asocedió una esceición «%s»

en: Could not save configuration file.
ast: Nun pudo atroxase'l ficheru de configuración.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
ast: Tea xuru de tener permisu d'escritura nel ficheru «%s».

en: Successfully wrote configuration file.
ast: El ficheru de configuración atroxóse correcho.

en: configuration file is:
        %s
ast: El ficheru de configuración ye:
        %s

en: %s already in configuration file
ast: %s yá ta nel ficheru de configuración

en: there is not a properly structured configuration file
ast: nun hai un ficheru de configuración encadarmáu correcho

en: Bonobo-activation configuration file contains:
ast: El ficheru de configuración de bonobo-activation contién:

en: Directory to remove from configuration file
ast: Direutoriu a desaniciar del ficheru de configuración

en: PATH
ast: CAMÍN

en: Directory to add to configuration file
ast: Direutoriu a amestar al ficheru de configuración

en: Display directories in configuration file
ast: Amosar los direutorios del ficheru de configuración

en: Display path to configuration file
ast: Amosar el camín del ficheru de configuración
