libbonobo 2.11.92 - en to ca translation catalogue (106 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
ca: No s'ha trobat en quin fill estava llistat el servidor

en: Not a valid Activation ID
ca: No és un ID d'activació vàlid

en: Directory to read .server files from
ca: Directori d'on llegir fitxers .server

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
ca: Serveix com a un «ActivationContext» (per defecte és només un ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
ca: Descriptor de fitxer on escriure l'IOR

en: FD
ca: DF

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
ca: Registra com a servidor d'activació de l'usuari sense blocatge. Avís: esta opció pot tindre efectes laterals perillosos per a l'estabilitat de la sessió en execució de l'usuari, per tant, només s'hauria d'utilitzar per a la depuració

en: Query expression to evaluate
ca: Expressió de consulta a avaluar

en: EXPRESSION
ca: EXPRESSIÓ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Executeu «%s --help» per a veure una llista d'opcions completa de la línia d'ordes.

en: CORBA CosNaming service.
ca: Servei «CosNaming» de CORBA.

en: Name service
ca: Servei de noms

en: Notification service
ca: Servei de notificació

en: Notification service for activation
ca: Servei de notificació per a l'activació

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
ca: Encara no es gestiona l'activació d'objectes «shlib» en un procés remot

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
ca: No s'ha llegit correctament el fitxer de la configuració de l'activació Bonobo correctament. Comproveu que és vàlid en: %s

en: a NULL iid is not valid
ca: Un iid nul no és vàlid

en: iid %s has a NULL type
ca: L'iid %s té tipus nul

en: iid %s has a NULL location
ca: L'iid %s té una ubicació nul·la

en: invalid character '%c' in iid '%s'
ca: caràcter «%c» no vàlid a l'iid «%s»

en: Property '%s' has no value
ca: La propietat «%s» no té valor

en: Could not parse badly formed XML document %s
ca: No s'ha pogut analitzar el document XML %s ja que està mal format

en: Trying dir %s
ca: S'està provant el directori %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
ca: El procés fill no ha donat un missatge d'error, s'ha produït un error desconegut

en: Failed to read from child process: %s
ca: No s'ha pogut llegir del procés fill: %s

en: EOF from child process
ca: Final de fitxer del procés fill

en: Couldn't spawn a new process
ca: No s'ha pogut engendrar un procés nou

en: File descriptor to print IOR on
ca: Descriptor de fitxer on escriure l'IOR

en: IID to activate
ca: IDD a activar

en: Prevent registering of server with OAF
ca: Previngues el registre de servidors amb OAF

en: Bonobo Activation options:
ca: Opcions d'activació del Bonobo:

en: Show Bonobo Activation options
ca: Mostra les opcions d'activació de Bonobo

en: Bonobo activation options
ca: Opcions d'activació de Bonobo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
ca: Ha fallat la funció «g_module_open» de «%s» amb «%s»

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
ca: No es pot trobar el símbol «Bonobo_Plugin_info» a «%s»

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
ca: La fàbrica «%s» ha tornat NIL per a «%s»

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
ca: La shlib «%s» no contenia «%s»

en: Name
ca: Nom

en: Application unique name
ca: Nom únic de l'aplicació

en: Custom CORBA POA
ca: POA de CORBA personalitzat

en: An unsupported action was attempted
ca: S'ha intentat dur a terme una acció no permesa

en: IO Error
ca: S'ha produït un error d'entrada/eixida

en: Invalid argument value
ca: Valor d'argument no vàlid

en: Object not found
ca: No s'ha trobat l'objecte

en: Syntax error in object description
ca: S'ha trobat un error de sintaxi en la descripció de l'objecte

en: Cannot activate object from factory
ca: No es pot activar l'objecte de la fàbrica

en: No permission to access stream
ca: No hi ha permís per accedir al flux

en: An unsupported stream action was attempted
ca: S'ha intentat una acció de flux no permesa

en: IO Error on stream
ca: S'ha produït un error d'entrada/eixida al flux

en: IO Error on storage
ca: S'ha produït un error d'entrada/eixida en emmagatzemar

en: Name already exists in storage
ca: El nom ja existeix al magatzem

en: Object not found in storage
ca: No s'ha trobat l'objecte al magatzem

en: No permission to do operation on storage
ca: No teniu permís per fer l'operació al magatzem

en: An unsupported storage action was attempted
ca: S'ha intentat una acció d'emmagatzematge no permesa

en: Object is not a stream
ca: L'objecte no és un flux

en: Object is not a storage
ca: L'objecte no és d'emmagatzemament

en: Storage is not empty
ca: L'emmagatzemament no és buit

en: malformed user interface XML description
ca: la descripció XML de la interfície està mal formada

en: invalid path to XML user interface element
ca: camí no vàlid a l'element XML de la interfície d'usuari

en: the requested UI attribute didn't exist
ca: no existeix l'atribut d'interfície gràfica requerit

en: Unknown command or verb
ca: Orde o verb desconegut

en: Command is insensitive
ca: L'orde no és sensible

en: incorrect data type
ca: tipus de dades incorrecte

en: stream not found
ca: no s'ha trobat el flux

en: property not found
ca: no s'ha trobat la propietat

en: property has invalid type
ca: la propietat té un tipus no vàlid

en: property is read only
ca: la propietat és només de lectura

en: config database backend failed
ca: ha fallat el rerefons de la base de dades de configuració

en: Moniker interface cannot be found
ca: No es pot trobar la interfície del sobrenom

en: Moniker activation timed out
ca: S'ha excedit el temps d'activació del sobrenom

en: Syntax error within moniker
ca: S'ha trobat un error de sintaxi dins del sobrenom

en: Moniker has an unknown moniker prefix
ca: El sobrenom té un prefix desconegut

en: Error checking error; no exception
ca: S'ha produït un error en comprovar l'error; cap excepció

en: General activation error with no description
ca: S'ha produït un error general d'activació sense descripció

en: Failed to resolve, or extend '%s'
ca: No s'ha pogut resoldre o estendre «%s»

en: Failed to activate object
ca: No s'ha pogut activar l'objecte

en: Exception activating '%s'
ca: Ha tingut lloc una excepció en activar «%s»

en: Failed to activate '%s'
ca: No s'ha pogut activar «%s»

en: HTTP Moniker
ca: Sobrenom HTTP

en: ORB IOR handling moniker
ca: Sobrenom del gestor de l'IOR de l'ORB

en: Standard Moniker factory
ca: Fàbrica de sobrenoms estàndard

en: generic Oaf activation moniker
ca: sobrenom genèric d'activació OAF

en: generic Oaf query moniker
ca: sobrenom genèric de consulta OAF

en: generic factory 'new' moniker
ca: sobrenom «nou» genèric de fàbrica

en: generic item moniker
ca: sobrenom genèric d'element

en: stream MonikerExtender
ca: flux MonikerExtender

en: Bonobo Echo server factory
ca: Fàbrica del servidor d'eco del Bonobo

en: Bonobo Echo server sample program
ca: Programa d'exemple de servidor d'eco del Bonobo

en: Echo component
ca: Component d'eco

en: Echo component factory
ca: Fàbrica de component d'eco

en: I could not initialize Bonobo
ca: No s'ha pogut inicialitzar el Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
ca: No s'ha pogut crear una instància de l'exemple del component d'eco

en: An exception occurred '%s'
ca: Ha tingut lloc una excepció «%s»

en: Could not save configuration file.
ca: No s'ha pogut alçar el fitxer de configuració.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
ca: Assegureu-vos que teniu permís per a escriure a «%s».

en: Successfully wrote configuration file.
ca: S'ha alçat el fitxer de configuració correctament.

en: configuration file is:
        %s
ca: el fitxer de configuració és:
        %s

en: %s already in configuration file
ca: %s ja és al fitxer de configuració

en: there is not a properly structured configuration file
ca: no hi ha cap fitxer de configuració estructurat correctament

en: Bonobo-activation configuration file contains:
ca: El fitxer de configuració de «bonobo-activation» conté:

en: Directory to remove from configuration file
ca: Directori a suprimir del fitxer de configuració

en: PATH
ca: CAMÍ

en: Directory to add to configuration file
ca: Directori a afegir al fitxer de configuració

en: Display directories in configuration file
ca: Mostra els directoris al fitxer de configuració

en: Display path to configuration file
ca: Mostra el camí al fitxer de configuració
