libbonobo 2.3.4 - en to eo translation catalogue (104 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
eo: Ne eblis trovi kion idon la servilo estis listigita en

en: Not a valid Activation ID
eo: Identigilo de aktivigo ne estas valida.

en: Directory to read .server files from
eo: Dosierujo por legado de .server-dosierojn

en: DIRECTORY
eo: DOSIERUJO

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
eo: Servi kiel ActivationContext (defaŭlto etas nur ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
eo: Dosiera priskribisto skribi IOR al

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
eo: Registri kiel la aktiviga servilo de la uzanto sen ŝlosado. Averto: ĉi tiu opcio povas malutili la stabilecon de la nune rulante seanco, kaj estas sole por sencimigi

en: Query expression to evaluate
eo: Informmenda esprimo komputi

en: EXPRESSION
eo: ESPRIMO

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: Ruli '%s --help' por vidigi plenan liston de disponeblajn komandliniaj opciojn.

en: CORBA CosNaming service.
eo: CORBA CosNaming servo.

en: Name service
eo: Noma servo

en: Notification service
eo: Alnotiganta servo

en: Notification service for activation
eo: Alnotiganta servo por aktivigo

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
eo: Ni ankoraŭ ne traktas aktivigojn de shlib-a objektojn en fora procezo

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
eo: La Bonobo-Activation-a agordodosiero legis malsukcese. Bonvolu, kontroli ke ĝi estas valida en : %s

en: a NULL iid is not valid
eo: nula IID ne estas valida

en: iid %s has a NULL type
eo: IID '%s' havas nulan tipon

en: iid %s has a NULL location
eo: IID '%s' havas nulan lokon

en: invalid character '%c' in iid '%s'
eo: nevalida signo '%c' en IID '%s'

en: Property '%s' has no value
eo: Eco '%s' havas neniu valoron

en: Could not parse badly formed XML document %s
eo: Ne povis legpartigi malbone formitan XML-an dokumenton %s

en: Trying dir %s
eo: Provante dosierujon %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
eo: Procezido ne donis erarmesaĝon, nekonata malsukcesego okazis

en: Failed to read from child process: %s
eo: Malsukcesis dum legi de procezido : %s

en: EOF from child process
eo: Dosierfino (EOF) de ida proceso

en: Couldn't spawn a new process
eo: Ne povis branĉiĝi al nova procezo

en: File descriptor to print IOR on
eo: Dosiera priskribo presi IOR el

en: IID to activate
eo: IID aktivigi

en: Prevent registering of server with OAF
eo: Preventi registri servilon per OAF

en: Bonobo Activation options:
eo: Bonobo-aj aktivigaj agordoj:

en: Show Bonobo Activation options
eo: Montri Bonobo-ajn Aktivigajn agordojn

en: Bonobo activation options
eo: Bonobo aktiviga agordo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
eo: g_module_open de '%s' malsukcesis kun '%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
eo: Ne trovas simbolon Bonobo_Plugin_info en '%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
eo: Fabrikejo '%s' revenis NULON por '%s'

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
eo: Shlib-o '%s' ne enhavis '%s'

en: Name
eo: Nomo

en: Application unique name
eo: Programa unika nomo

en: Custom CORBA POA
eo: Propra CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
eo: Nesubtenata ago estis provinta

en: IO Error
eo: En/El-Eraro

en: Invalid argument value
eo: Argumenta valoro ne estas valida

en: Object not found
eo: Ne trovis objekton

en: Syntax error in object description
eo: Sintakseraro en la objekt-priskribo

en: Cannot activate object from factory
eo: Ne povis aktivigi objekton de fabrikejo

en: No permission to access stream
eo: Neniu permeso aliri datumfluon

en: An unsupported stream action was attempted
eo: Nesubtenata datumflu-ago estis provinta

en: IO Error on stream
eo: En/El-Eraro ĉe la datumfluo

en: IO Error on storage
eo: En/El-Eraro ĉe la memorilo

en: Name already exists in storage
eo: Nomo jam ekzistas en memorilo

en: Object not found in storage
eo: Objekto ne torvita en memorilo

en: No permission to do operation on storage
eo: Neniu permeso fari memorio-agon

en: An unsupported storage action was attempted
eo: Nesubtenata memorilo-ago estis provinta

en: Object is not a stream
eo: Objekto ne estas fluo

en: Object is not a storage
eo: Objekto ne estas memorilo

en: Storage is not empty
eo: Memorilo ne estas malplena

en: malformed user interface XML description
eo: uzantointerfaca XML-priskribo estas malbonforma

en: invalid path to XML user interface element
eo: malvalida vojo al XML uzantointerfaca elemento

en: the requested UI attribute didn't exist
eo: la petita UI-a atributo ne ekzistis

en: Unknown command or verb
eo: Nekonataj komando aŭ verbo

en: Command is insensitive
eo: Komando estas nesensiva

en: incorrect data type
eo: malĝusta datumtipo

en: stream not found
eo: datumfluo ne trovita

en: property not found
eo: ne trovis atributon

en: property has invalid type
eo: atributo havas malvalidan tipon

en: property is read only
eo: atributo estas nurlega

en: config database backend failed
eo: servomodulo de agordodatumbazo malsukcesis

en: Moniker interface cannot be found
eo: Moniker-interfaco ne trovita

en: Moniker activation timed out
eo: Moniker-Aktivigo pasis tempolimon

en: Syntax error within moniker
eo: Sintakseraro en la moniker-o

en: Moniker has an unknown moniker prefix
eo: Moniker-o havas nekonatan moniker-prefikson

en: Error checking error; no exception
eo: Eraro dum la eraro-kontrolo; ne escepto

en: General activation error with no description
eo: Ĝenerala aktivigo-eraro kun ne priskribo

en: Failed to resolve, or extend '%s'
eo: Malsukcesis eltrovi aŭ etendi '%s'

en: Failed to activate object
eo: Malsukcesis aktivigi objekton

en: Exception activating '%s'
eo: Escepto dum aktivigas '%s'

en: Failed to activate '%s'
eo: Malsukcesis aktivigi '%s'

en: ORB IOR handling moniker
eo: moniker-o de ORB-IOR-traktado

en: Standard Moniker factory
eo: Normala Moniker-fabrikejo

en: generic Oaf activation moniker
eo: moniker-o de ĝenerala OAF-aktivigo

en: generic Oaf query moniker
eo: moniker-o de ĝenerala OAF-demando

en: generic factory 'new' moniker
eo: 'nova' moniker-o de ĝenerala fabrikejo

en: generic item moniker
eo: moniker-o de ĝenerala ero

en: stream MonikerExtender
eo: MonikerExtender de datumfluo

en: Bonobo Echo server factory
eo: Fabrikejo de Bonobo-Echo-servilo

en: Bonobo Echo server sample program
eo: Ekzemplo-programo de Bonobo-Echo-servilo

en: Echo component
eo: Echo-a komponanto

en: Echo component factory
eo: Fabrikejo de Echo-a komponanto

en: I could not initialize Bonobo
eo: Mi ne povis prepari Bonobo-on

en: Could not create an instance of the sample echo component
eo: Ne povis krei instancon de la ekzempla echo-a komponanto

en: An exception occurred '%s'
eo: Okazis escepton '%s'

en: Could not save configuration file.
eo: Ne eblis sekurigi agordodosieron.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
eo: Bonvolu, certigu ke vi havas permesojn skribi al '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
eo: Agordodosiero sukcese skribis.

en: configuration file is:
        %s
eo: agordodosiero estas :
        %s

en: %s already in configuration file
eo: %s jam estas en la agordodosiero

en: there is not a properly structured configuration file
eo: ne estas ĝusta struktura agordodosiero

en: Bonobo-activation configuration file contains:
eo: Bonobo-activation-a agordodosiero enhavas :

en: Directory to remove from configuration file
eo: Dosierujo forigi el la agordodosiero

en: PATH
eo: VOJO

en: Directory to add to configuration file
eo: Dosierujo por aldoni al la agordodosiero

en: Display directories in configuration file
eo: Montri dosierujojn en agordodosiero

en: Display path to configuration file
eo: Montri vojon al la agordodosiero
