libbonobo 1.110.0 - en to li translation catalogue (90 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
li: Kós neet vènje in welke dochter de server geneump woor

en: Not a valid Activation ID
li: Gein geljige Activation-ID

en: Directory to read .server files from
li: Map veur .server besjtenj oet te laeze

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
li: Doog deens es ein ActivationContext (sjtanderdwaerd is allein es ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
li: File descriptor veur IOR nao te sjrieve

en: Query expression to evaluate
li: Te evaluere query-ekspressie

en: EXPRESSION
li: EKSPRESSIE

en: CORBA CosNaming service.
li: CORBA CosNaming service

en: Name service
li: Naam deens

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
li: Veer sjtiepe 't aktivere van bibeleteekobjekte in ein anger proses nog neet

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
li: 't Bonobo Activation kóngfiggerasiebesjtandj kós neet waere ingelaeze. konterleer of 't bekweem is in: %s

en: a NULL iid is not valid
li: ein NULL-iid is óngeljig

en: iid %s has a NULL type
li: iid %s haet ein NULL-tiep

en: iid %s has a NULL location
li: iid %s haet ein NULL lokasie

en: invalid character '%c' in iid '%s'
li: óngeljig teike '%c' in iid '%s'

en: Property '%s' has no value
li: Eigesjap '%s' haet gein waerd

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
li: Dochterproses goof gein faelermeljing, 't goof eine ónbekènde faeler

en: Failed to read from child process: %s
li: Laeze van dochterproses mislök: %s

en: File descriptor to print IOR on
li: File descriptor veur aafdrökke van de IOR

en: IID to activate
li: Te aktivere IID

en: Prevent registering of server with OAF
li: Pareer 't registrere van de server mit OAF

en: Bonobo activation options
li: Bonobo-activation opsies

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
li: g_module_open van '%s' mislök: '%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
li: Kèn symbool 'Bonobo_Plugin_info' neet vènje in '%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
li: Febrik '%s' goof NIL trök veur '%s'

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
li: Bibeleteek '%s' hauw gein '%s'

en: Custom CORBA POA
li: Eige CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
li: Ein neet gesjtiepde aksie woor geprobeerd

en: IO Error
li: IO-faeler

en: Invalid argument value
li: Óngeljige argumentwaerd

en: Object not found
li: Objek neet gevónje

en: Syntax error in object description
li: Syntaksfaeler in objekbesjrieving

en: Cannot activate object from factory
li: Kèn objek oet febrik neet aktivere

en: No permission to access stream
li: Geine toegank tót stream

en: An unsupported stream action was attempted
li: Ein neet gesjtiepde stream aksie woor geprobeerd

en: IO Error on stream
li: IO-faeler in stream

en: IO Error on storage
li: IO-faeler in storage

en: Name already exists in storage
li: Naam besjteit al in storage

en: Object not found in storage
li: Objek neet in storage gevónje

en: No permission to do operation on storage
li: Geine toegank veur operasies in storage te verrichte

en: An unsupported storage action was attempted
li: Ein neet gesjtiepde storage aksie woor geprobeerd

en: Object is not a stream
li: Objek is gein stream

en: Object is not a storage
li: Objek is gein storage

en: Storage is not empty
li: Storage is neet laeg

en: malformed user interface XML description
li: inkorrekde XML gebroekersinterface-ómsjrieving

en: invalid path to XML user interface element
li: óngeljig paad nao XML gebroekersinterface-elemènt

en: the requested UI attribute didn't exist
li: 't gevraogde gebroekersinterface-attribuut besjteit neet

en: Unknown command or verb
li: Ónbekènde opdrach of ónbekènd wirkwaord

en: Command is insensitive
li: De opdrach is neet óntvankelik

en: incorrect data type
li: inkorrek datatiep

en: stream not found
li: stream neet gevónje

en: property not found
li: eigesjap is neet gevónje

en: property has invalid type
li: eigesjap is van ein ongeljig tiep

en: property is read only
li: eigesjap kèn allein gelaeze waere

en: config database backend failed
li: faeler bie de kóngfiggerasiedatabase backend

en: Moniker interface cannot be found
li: Kèn moniker interface neet vènje

en: Moniker activation timed out
li: Aktivere van moniker mislök

en: Syntax error within moniker
li: Syntaktische faeler in moniker

en: Moniker has an unknown moniker prefix
li: Moniker haet ein ónbekènde monikerprefix

en: Error checking error; no exception
li: Faeler bie 't naozeen van faeler; gein oetzunjering

en: General activation error with no description
li: Algemeine aktiveringsfaeler zónger ómsjrieving

en: Could not initialize Bonobo
li: Bonobo kós neet geïnisialiseerd waere

en: Failed to resolve, or extend '%s
li: '%s kós neet gevónje waere of 't oetbreije hievan is mislök

en: Failed to activate object
li: Kèn objek neet aktivere

en: Exception activating '%s'
li: Oetzunjering bie aktivere '%s'

en: Failed to activate '%s'
li: 't aktivere van '%s' is mislök

en: ORB IOR handling moniker
li: ORB IOR verwirkende moniker

en: Standard Moniker factory
li: Sjtanderd Moniker factory

en: generic Oaf activation moniker
li: generieke OAF aktiveringsmoniker

en: generic Oaf query moniker
li: generieke OAF query moniker

en: generic factory 'new' moniker
li: generieke febrik 'nuuj' moniker

en: generic item moniker
li: generieke itemmoniker

en: Bonobo Echo server factory
li: Bonobo Echo-server febrik

en: Bonobo Echo server sample program
li: Bonobo Echo-server veurbildprogram

en: Echo component
li: Echo komponènt

en: Echo component factory
li: Echo komponènt febrik

en: I could not initialize Bonobo
li: Bonobo kós neet geïnisialiseerd waere

en: Could not create an instance of the sample echo component
li: Gein realisasie van 't veurbild 'echo' komponènt kós waere aangemaak

en: An exception occurred '%s'
li: Ein oetzunjering is opgetraoje '%s'

en: Could not save configuration file.
li: Opsjlaon OAF-kóngfiggerasiebesjtandj is mislök.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
li: Konterleer de sjriefrechte veur '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
li: Opsjlaon OAF-kóngfiggerasiebesjtandj is gesjlaag.

en: configuration file is:
        %s
li: kóngfiggerasiebesjtandj is:
       %s

en: %s already in configuration file
li: %s is al in 't OAF-kóngfiggerasiebesjtandj

en: there is not a properly structured configuration file
li: 't geuf gein korrek gestruktureerd kóngfiggerasiebesjtandj

en: Bonobo-activation configuration file contains:
li: Bonobo-activation kóngfiggerasiebesjtandj haet:

en: Directory to remove from configuration file
li: Map veur oet 't kóngfiggerasiebesjtandj eweg te doon

en: Directory to add to configuration file
li: Map veur toe te veuge aan 't kóngfiggerasiebesjtandj

en: Display directories in configuration file
li: Mappe tuine in 't kóngfiggerasiebesjtandj

en: Display path to configuration file
li: Paad tuine nao 't kóngfiggerasiebesjtandj
