libbonobo - en to sk translation catalogue (106 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
sk: Nie je možné zistiť server, v ktorom bol zapísaný potomok

en: Not a valid Activation ID
sk: Nie je platné aktivačné ID

en: Directory to read .server files from
sk: Priečinok, z ktorého čítať súbory .server

en: DIRECTORY
sk: PRIEČINOK

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
sk: Fungovať ako aktivačný kontext (štandardne je iba ako ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
sk: Deskriptor súboru, do ktorého zapísať IOR

en: FD
sk: DS

en: Register as the user's activation server without locking.  Warning: this option can have dangerous side effects on the stability of the user's running session, and should only be used for debugging purposes
sk: Registrovať sa ako aktivačný server používateľa bez uzamykania. Upozornenie: táto voľba môže mať nebezpečné vedľajšie účinky na stabilitu bežiaceho sedenia používateľa a mala by byť používaná len na ladiace účely

en: Query expression to evaluate
sk: Výraz, ktorý sa má vyhodnotiť

en: EXPRESSION
sk: VÝRAZ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Spustite '%s --help', aby ste videli úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadku.

en: CORBA CosNaming service.
sk: Služba CORBA CosNaming.

en: Name service
sk: Pomenovávacia služba

en: Notification service
sk: Oznamovacia služba

en: Notification service for activation
sk: Oznamovacia služba pre aktiváciu

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
sk: Zatiaľ nie je možné aktivovať shlib objekty vo vzdialených procesoch

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
sk: Konfiguračný súbor Bonobo Activation nebol úspešne načítaný. Prosím, overte, že je platný v: %s

en: a NULL iid is not valid
sk: NULL iid nie je platné

en: iid %s has a NULL type
sk: iid %s má typ NULL

en: iid %s has a NULL location
sk: iid %s má umiestnenie NULL

en: invalid character '%c' in iid '%s'
sk: neplatný znak '%c' v iid '%s'

en: Property '%s' has no value
sk: Vlastnosť '%s' nemá hodnotu

en: Could not parse badly formed XML document %s
sk: Nepodarilo sa analyzovať zlý formát XML dokumentu %s

en: Trying dir %s
sk: Skúšam priečinok %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
sk: Potomok neposlal správu chyby, nastalo neznáme zlyhanie

en: Failed to read from child process: %s
sk: Nepodarilo sa čítanie od potomka: %s

en: EOF from child process
sk: Koniec súboru (EOF) z procesu potomka

en: Couldn't spawn a new process
sk: Nepodarilo sa vytvoriť nový proces

en: File descriptor to print IOR on
sk: Deskriptor súboru, do ktorého vytlačiť IOR

en: IID to activate
sk: aktivovať IID

en: Prevent registering of server with OAF
sk: Zabrániť registrácii serveru v OAF

en: Bonobo Activation options:
sk: Možnosti aktivácie bonobo:

en: Show Bonobo Activation options
sk: Zobraziť možnosti aktivácie bonobo

en: Bonobo activation options
sk: Možnosti aktivácie bonobo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
sk: g_module_open z `%s' zlyhal s `%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť symbol Bonobo_Plugin_info v `%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
sk: Vytváracie rozhranie `%s' vrátilo pre `%s' hodnotu NIL

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
sk: Shlib `%s' neobsahovalo `%s'

en: Name
sk: Názov

en: Application unique name
sk: Jedinečné meno aplikácie

en: Custom CORBA POA
sk: Vlastné CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
sk: Skúsená nepodporovaná akcia

en: IO Error
sk: V/V chyba

en: Invalid argument value
sk: Nesprávna hodnota argumentu

en: Object not found
sk: Objekt nenájdený

en: Syntax error in object description
sk: Chyba syntaxe v popise objektu

en: Cannot activate object from factory
sk: Nemôžem aktivovať objekt z továrne

en: No permission to access stream
sk: Nie sú práva na prístup k prúdu

en: An unsupported stream action was attempted
sk: Skúsená nepodporovaná akcia prúdu

en: IO Error on stream
sk: V/V chyba v prúde

en: IO Error on storage
sk: V/V chyba v úložisku

en: Name already exists in storage
sk: Meno už existuje v úložisku

en: Object not found in storage
sk: Objekt nebol nájdený v úložisku

en: No permission to do operation on storage
sk: Nie sú práva na vykonanie operácie v úložisku

en: An unsupported storage action was attempted
sk: Skúsená nepodporovaná akcia úložiska

en: Object is not a stream
sk: Objekt nie je prúd

en: Object is not a storage
sk: Objekt nie je úložisko

en: Storage is not empty
sk: Úložisko nie je prázdne

en: malformed user interface XML description
sk: porušený XML popis používateľského rozhrania

en: invalid path to XML user interface element
sk: neplatná cesta k prvku XML používateľského rozhrania

en: the requested UI attribute didn't exist
sk: požadovaná vlastnosť UI neexistuje

en: Unknown command or verb
sk: Neznámy príkaz alebo výraz

en: Command is insensitive
sk: Príkaz je necitlivý

en: incorrect data type
sk: nesprávny typ dát

en: stream not found
sk: prúd nenájdený

en: property not found
sk: vlastnosť nenájdená

en: property has invalid type
sk: vlastnosť je neplatného typu

en: property is read only
sk: vlastnosť je len na čítanie

en: config database backend failed
sk: komunikácia s konfiguračnou databázou zlyhala

en: Moniker interface cannot be found
sk: Rozhranie monikera nemôže byť nájdené

en: Moniker activation timed out
sk: Časový limit aktivácie monikera vypršal

en: Syntax error within moniker
sk: Chyba syntaxe v monikeri

en: Moniker has an unknown moniker prefix
sk: Moniker má neznámu predponu

en: Error checking error; no exception
sk: Chyba pri kontrole chyby; bez výnimky

en: General activation error with no description
sk: Všeobecná chyba aktivácie bez popisu

en: Failed to resolve, or extend '%s
sk: Zlyhalo rozdelenie alebo rozšírenie '%s'

en: Failed to activate object
sk: Zlyhala aktivácia objektu

en: Exception activating '%s'
sk: Aktivácia výnimky '%s'

en: Failed to activate '%s'
sk: Zlyhala aktivácia '%s'

en: HTTP Moniker
sk: HTTP moniker

en: ORB IOR handling moniker
sk: ORB IOR ovládací moniker

en: Standard Moniker factory
sk: Štandardná továreň monikera

en: generic Oaf activation moniker
sk: všeobecný aktivačný moniker Oaf

en: generic Oaf query moniker
sk: všeobecný dotazovací moniker Oaf

en: generic factory 'new' moniker
sk: všeobecný moniker továrne 'new'

en: generic item moniker
sk: všeobecný moniker položiek

en: stream MonikerExtender
sk: prúd MonikerExtender

en: Bonobo Echo server factory
sk: Bonobo továreň servera echo

en: Bonobo Echo server sample program
sk: Ukážkový program bonobo servera echo

en: Echo component
sk: Komponent echo

en: Echo component factory
sk: Továreň komponentu echo

en: I could not initialize Bonobo
sk: Nemôžem inicializovať Bonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
sk: Nemôžem vytvoriť inštanciu ukážkového komponentu echo

en: An exception occurred '%s'
sk: Vyskytla sa výnimka '%s'

en: Could not save configuration file.
sk: Nie je možné uložiť konfiguračný súbor.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
sk: Prosím, overte, že máte práva pre zápis do '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
sk: Úspešne zapísaný konfiguračný súbor.

en: configuration file is:
        %s
sk: konfiguračný súbor je:
        %s

en: %s already in configuration file
sk: %s už je v konfiguračnom súbore.

en: there is not a properly structured configuration file
sk: neobsahuje správne štruktúrovaný konfiguračný súbor

en: Bonobo-activation configuration file contains:
sk: Konfiguračný súbor bonobo-activation obsahuje:

en: Directory to remove from configuration file
sk: Priečinok, ktorý má byť odstránený z konfiguračného súboru

en: PATH
sk: CESTA

en: Directory to add to configuration file
sk: Priečinok, ktorý má byť pridaný do konfiguračného súboru

en: Display directories in configuration file
sk: Zobraziť priečinky, ktoré sú konfiguračnom súbore

en: Display path to configuration file
sk: Zobraziť cestu ku konfiguračnému súboru
