libbonobo - en to xh translation catalogue (101 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
xh: Akufumanekanga mntwana i-server edweliswe kuye

en: Not a valid Activation ID
xh: Asiyo-ID yokusebenza elungileyo

en: Directory to read .server files from
xh: Uvimba weefayili .server

en: DIRECTORY
xh: UVIMBA WEEFAYILI

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
xh: Isebenza njenge-ActivationContext (okumiselweyo kunjenge-ObjectDirectory kuphela)

en: File descriptor to write IOR to
xh: Ifayili echazayo ishicilele i-IOR

en: FD
xh: I-FD

en: Query expression to evaluate
xh: Intetho ebuzayo emayivavanywe

en: EXPRESSION
xh: INTETHO

en: CORBA CosNaming service.
xh: Inkonzo i-CORBA CosNaming.

en: Name service
xh: Inkonzo yegama

en: Notification service
xh: Inkonzo yokwazisa

en: Notification service for activation
xh: Inkonzo yokwazisa ukwenza ukuba isebenze

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
xh: Asiphathi zinto ezenza ukuba i-shlib isebenze kwinkqubo engekenzekiyo okwangoku

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
xh: Ifayili yokumiselwa kwenkqubo yokwenza ukuba iBonobo isebenze ayifundwanga ngokuphumeleleyo. Nceda, ukhangele ukuba ilungile na ku: %s

en: a NULL iid is not valid
xh: I-NULL iid ayilunganga

en: iid %s has a NULL type
xh: I-iid %s inohlobo oluyi-NULL

en: iid %s has a NULL location
xh: I-iid %s inendawo eyi-NULL

en: invalid character '%c' in iid '%s'
xh: uphawu olungalunganga '%c' in iid '%s'

en: Property '%s' has no value
xh: Uphawu lwenkcazo yesiqendu '%s' alunaxabiso

en: Could not parse badly formed XML document %s
xh: Ayikwazanga ukuhluza uxwebhu i-XML %s olungenziwanga kakuhle

en: Trying dir %s
xh: Uvimba weefayili %s ozamayo

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
xh: Inkqubo yomntwana ayikhange inike umyalezo oyimpazamo, ukungaphumeleli okungaziwayo kwenzekile

en: Failed to read from child process: %s
xh: Ayiphumelelanga ukufunda kwinkqubo yomntwana: %s

en: File descriptor to print IOR on
xh: Ifayili echazayo ishicilele i-IOR

en: IID to activate
xh: I-IID yenze ukuba isebenze

en: Prevent registering of server with OAF
xh: Inqanda ukubhalisa kweseva nge-OAF

en: Bonobo activation options
xh: Iindlela ekukhethwa kuzo zokusebenza ze-Bonobo

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
xh: i-g_module_open nge `%s' ayiphumelelanga nge `%s'

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
xh: Alufumaneki uphawu i-Bonobo_Plugin_info in `%s'

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
xh: Ifektri `%s' iyibuyisile i-NIL nge `%s'

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
xh: I-Shlib `%s' ayikhange ibe ne`%s'

en: Name
xh: Igama

en: Application unique name
xh: Igama elilodwa lenkqubo

en: POA
xh: I-POA

en: Custom CORBA POA
xh: I-CORBA POA ekhethekileyo

en: An unsupported action was attempted
xh: Isenzo esingaxhaswanga besizanyiwe

en: IO Error
xh: Impazamo ye-IO

en: Invalid argument value
xh: Ixabiso lesoluli-nkcazo esingalunganga

en: Object not found
xh: Akufumanekanga nto

en: Syntax error in object description
xh: Impazamo kulwakhiwo lwezivakalisi kwinkcazelo yento

en: Cannot activate object from factory
xh: Ayinakuyenza isebenze into kwifektri

en: No permission to access stream
xh: Akuvumelekanga ukungena kuvimba

en: An unsupported stream action was attempted
xh: Isenzo esingaxhaswanga sikavimba besizanyiwe

en: IO Error on stream
xh: Impazamo i-IO kuvimba

en: IO Error on storage
xh: Impazamo ye-IO kwindawo yokugcina

en: Name already exists in storage
xh: Igama selikhona kwindawo yokugcina

en: Object not found in storage
xh: Into ayifumenekanga kwindawo yokugcina

en: No permission to do operation on storage
xh: Akuvumelekanga ukwenza umsebenzi kwindawo yokugcina

en: An unsupported storage action was attempted
xh: Isenzo sokugcina esingaxhaswanga besizanyiwe

en: Object is not a stream
xh: Into ayingovimba

en: Object is not a storage
xh: Into ayiyondawo yokugcina

en: Storage is not empty
xh: Indawo yokugcina iqulathile

en: malformed user interface XML description
xh: inkcazelo yomdibaniso wemida i-XML yomsebenzisi engenziwanga kakuhle

en: invalid path to XML user interface element
xh: indlela engalunganga eya kwinto yomdibaniso wemida ye-XML yomsebenzisi

en: the requested UI attribute didn't exist
xh: uphawu lwe-UI oluceliweyo alukhange lubekho

en: Unknown command or verb
xh: Umyalelo okanye isenzi esingaziwayo

en: Command is insensitive
xh: Umyalelo awuchaphazeleki

en: incorrect data type
xh: uhlobo lweenkcukacha olungalunganga

en: stream not found
xh: uvimba akafumaneki

en: property not found
xh: uphawu alufumanekanga

en: property has invalid type
xh: uphawu lunohlobo olungalunganga

en: property is read only
xh: uphawu lelokufundwa kuphela

en: config database backend failed
xh: isigcini solwazi sokumiselwa kwenkqubo ekupheleni akuphumelelanga

en: Moniker interface cannot be found
xh: Umdibaniso wemida we-Moniker awufumaneki

en: Moniker activation timed out
xh: Ukusebenza kwe-Moniker kuphelelwe lixesha

en: Syntax error within moniker
xh: Impazamo yolwakhiwo lwezivakalisi kwi-moniker

en: Moniker has an unknown moniker prefix
xh: I-moniker inesimaphambili esingaziwayo yi-moniker

en: Error checking error; no exception
xh: Impazamo ekhangela impazamo; akukho sinxaxhi

en: General activation error with no description
xh: Impazamo jikelele yokusebenza engenankcazelo

en: Could not initialize Bonobo
xh: Akukwazekanga ukwazisa amaxabiso eenkcukacha zeBonobo

en: Failed to resolve, or extend '%s
xh: Ayiphumelelanga ukusombulula, okanye ukwandisa i-'%s

en: Failed to activate object
xh: Ayiphumelelanga ukwenza into isebenze

en: Exception activating '%s'
xh: Isinxaxhi sokwenza isebenze '%s'

en: Failed to activate '%s'
xh: Ayiphumelelanga ukuyenza isebenze '%s'

en: HTTP Moniker
xh: I-HTTP Moniker

en: ORB IOR handling moniker
xh: I-moniker ephathaphatha i-ORB IOR

en: Standard Moniker factory
xh: Ifektri ye-Moniker eqhelekileyo

en: generic Oaf activation moniker
xh: i-moniker yohlobo oluthile lwe-Oaf eyenza isebenze

en: generic Oaf query moniker
xh: i-moniker yohlobo oluthile lwe-Oaf yombuzo

en: generic factory 'new' moniker
xh: i-moniker 'entsha' yohlobo oluthile yefektri

en: generic item moniker
xh: i-moniker yento yohlobo oluthile

en: stream MonikerExtender
xh: i-MonikerExtender kavimba

en: Bonobo Echo server factory
xh: Ifektri yeBonobo Echo server

en: Bonobo Echo server sample program
xh: Umzekelo wenkqubo yeBonobo Echo server

en: Echo component
xh: Ilungu lentlokoma

en: Echo component factory
xh: Ifektri yelungu lentlokoma

en: I could not initialize Bonobo
xh: Andikwazanga ukwaba amaxabiso eenkcukacha zeBonobo

en: Could not create an instance of the sample echo component
xh: Andikwazanga ukwenza imo yelungu lomzekelo wentlokoma

en: An exception occurred '%s'
xh: Kwenzeke into enxaxhileyo '%s'

en: Could not save configuration file.
xh: Akukwazekanga ukugcina ifayili yokumiselwa kwenkqubo.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
xh: Nceda, qinisekisa ukuba unemvume yokubhalela ku '%s'.

en: Successfully wrote configuration file.
xh: Ibhalwe ngokuphumeleleyo ifayili yokumiselwa kwenkqubo.

en: configuration file is:
        %s
xh: ifayili yokumiselwa kwenkqubo iyi:
        %s

en: %s already in configuration file
xh: %s sele ikwifayili yokumiselwa kwenkqubo

en: there is not a properly structured configuration file
xh: akukho fayili eyi yokumiselwa kwenkqubo eyakheke kakuhle

en: Bonobo-activation configuration file contains:
xh: Ifayili yokumiselwa kwenkqubo yokwenza isebenze eyi-Bonobo iqulethe:

en: Directory to remove from configuration file
xh: Uvimba weefayili wokususwa kwifayili yokumiselwa kwenkqubo

en: Directory to add to configuration file
xh: Uvimba weefayili wokongeza kwifayili yokumiselwa kwenkqubo

en: Display directories in configuration file
xh: Bonisa oovimba beefayili kwifayili yokumiselwa kwenkqubo

en: Display path to configuration file
xh: Bonisa indlela eya kwifayili yokumiselwa kwenkqubo
