libgnome-keyring master - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Access Denied
bn: প্রবেশ অস্বীকৃত

en: The gnome-keyring-daemon application is not running.
bn: Gnome-keyring-daemon অ্যাপ্লিকেশনটি চলছে না।

en: Error communicating with gnome-keyring-daemon
bn: Gnome-keyring-daemon এর সাথে যোগাযোগে ত্রুটি ঘটেছে।

en: A keyring with that name already exists
bn: এই নামের একটি keyring ইতিমধ্যেই উপস্থিত রয়েছে

en: Programmer error: The application sent invalid data.
bn: প্রোগ্রামারের ত্রুটি: অ্যাপ্লিকেশনটি অবৈধ তথ্য পাঠিয়েছে।

en: No matching results
bn: কোন অনুরুপ ফলাফল পাওয়া যায়নি

en: A keyring with that name does not exist.
bn: এই নামের কোন keyring বর্তমানে উপস্থিত নেই।

en: The keyring has already been unlocked.
bn: Keyring ইতিমধ্যেই উদ্ঘাটিত হয়েছে।

note: TRANSLATORS: This is the name of an automatically created default keyring.
en: Default
bn: পূর্বনির্ধারিত
