nautilus-compare - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Compare to
fr: Comparer à

en: Compare to the file remembered before
fr: Comparer au fichier déjà sélectionné

en: Compare Later
fr: Comparer plus tard

en: Remember file for later comparison
fr: Selectionner pour comparaison ultérieure

en: Compare selected files to the file remembered before
fr: Comparer les fichiers sélectionnés avec le fichier déjà mémorisé

en: Compare
fr: Comparer

en: Compare selected files
fr: Comparer les fichiers sélectionnés

en: Nautilus Compare Extension Preferences
fr: Préférences de l'extension Nautilus Compare

en: Normal Diff
fr: Diff normal

en: Three-Way Diff
fr: Triple comparaison

en: N-Way Diff
fr: Comparaison multiple
