nautilus-compare - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Compare to
pt_BR: Comparar com

en: Compare to the file remembered before
pt_BR: Comparar com arquivo marcado anteriormente

en: Compare Later
pt_BR: Comparar mais tarde

en: Remember file for later comparison
pt_BR: Marcar arquivo para comparar mais tarde

en: Compare selected files to the file remembered before
pt_BR: Comparar arquivos selecionados com arquivo marcado anteriormente

en: Compare
pt_BR: Comparar

en: Compare selected files
pt_BR: Comparar arquivos selecionados

en: Nautilus Compare Extension Preferences
pt_BR: Preferências da extensão de comparação de arquivos do Nautilus
