ndisgtk - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Unable to see if hardware is present.
sv: Kunde inte se om hårdvaran finns i systemet.

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: <b>%s</b>
    Hardware present: %s
sv: <b>%s</b>
    Hårdvara i systemet: %s

en: <b>%s</b>
    Invalid Driver!
sv: <b>%s</b>
    Ogiltig drivrutin!

en: Please drag an '.inf' file instead.
sv: Dra en ".inf"-fil istället.

en: Could not find a network configuration tool.
sv: Kunde inte hitta ett nätverkskonfigurationsverktyg.

en: No file selected.
sv: Ingen fil vald.

en: Not a valid driver .inf file.
sv: Inte en giltig .inf-fil för drivrutin.

en: Driver is already installed.
sv: Drivrutinen är redan installerad.

en: Error while installing.
sv: Fel under installation.

en: Module could not be loaded. Error was:
    
    <i>%s</i>
sv: Modulen kunde inte läsas in. Felet var:
    
    <i>%s</i>

en: Is the ndiswrapper module installed?
sv: Är modulen ndiswrapper installerad?

en: Are you sure you want to remove the <b>%s</b> driver?
sv: Är du säker på att du vill ta bort drivrutinen <b>%s</b>?

en: Root or sudo privileges required!
sv: Root eller sudo-behörighet krävs!

en: <b>Currently Installed Windows Drivers:</b>
sv: <b>För närvarande installerade Windows-drivrutiner:</b>

en: <span size="larger" weight="bold">Select <i>inf</i> file:</span>
sv: <span size="larger" weight="bold">Välj <i>inf</i>-fil:</span>

en: Configure Network
sv: Konfigurera nätverk

en: Install Driver
sv: Installera drivrutin

en: Location:
sv: Plats:

en: Select inf File
sv: Välj ".inf"-fil

en: Wireless Network Drivers
sv: Drivrutiner för trådlösa nätverkskort

en: _Install
sv: _Installera

en: _Install New Driver
sv: _Installera ny drivrutin

en: _Remove Driver
sv: _Ta bort drivrutin

en: Ndiswrapper driver installation tool
sv: Installationsverktyg för ndiswrapper

en: Windows Wireless Drivers
sv: Windows-drivrutiner för trådlösa nätverkskort
