ntfs-config - en to pt_PT translation catalogue (5 entries)

en: <b>NTFS write support configuration tool</b>
pt_PT: <b>Ferramenta de configuração do suporte a escrita NTFS</b>

en: Enable write support for external device
pt_PT: Activar suporte a escrita para dispositivo externo

en: Enable write support for internal device
pt_PT: Activar suporte a escrita para dispositivo interno

en: Enable/disable write support for NTFS with a simple click.
pt_PT: Activar/desactivar suporte a escrita NTFS com um simples clique.

en: NTFS Configuration Tool
pt_PT: Ferramenta de Configuração NTFS
