openteacher - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Remove
fr: Enlever

en: Add local media
fr: Ajouter un media local

en: Add remote media
fr: Ajouter un media distant

en: Name:
fr: Nom :

en: Question:
fr: Question :

en: Answer:
fr: Réponse :

en: Select file(s)
fr: Sélectionner le(s) fichier(s)

en: Media
fr: Média

en: File URL
fr: URL du Fichier

en: Enter the URL of your website or media item.
    Supported video sites:
fr: Entrer l'URL de votre site web ou du media
    Sites de vidéo supportés:

en: Unsupported file type
fr: Type de fichier non pris en charge

en: This type of file is not supported:
fr: Ce type de fichier n'est pas supporté:
