openteacher - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: From hard disk...
fr: Du disque dur...

en: Warning
fr: Avertissement

en: Are you sure you want to use another map? This will remove all your places!
fr: Êtes-vous sûr de vouloir utiliser une autre carte? Cela supprimera tous vos lieux!

en: Map:
fr: Carte :

en: Add a place by doubleclicking it on the map
fr: Ajouter un lieu en double-cliquant sur le carte

en: Places in your test
fr: Lieux dans votre test

en: Remove selected place
fr: Supprimer le lieu sélectionné

en: Add a place by name:
fr: Ajouter un lieu par nom:

en: Add
fr: Ajouter

en: Place not found
fr: Lieu non trouvé

en: Sorry, this place is not in the list of known places. Please add it manually by doubleclicking on the right location in the map.
fr: Désolé, ce lieu n'est pas dans la liste des lieux connus. S'il vous plait ajoutez manuellement par double-clic sur le coté droit de la carte.
